Keresés

Részletes keresés

kamo777 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 578
Ezt vártam tőled, de halljuk Őt magát!
Előzmény: esefi (552)
esefi Creative Commons License 2005.01.02 0 0 577
Mondták már, hogy az ember haja kihullik tőled? :-)))
Előzmény: topik-maci (574)
Kauthar Creative Commons License 2005.01.02 0 0 576

"Ja: és ha megengedi, csak akkor vagyok hajlandó megvallani Ön előtt hogy az Ön által képviselt Jézuzs valóban Krisztus,"

 

De akkor hogy kíván betérni esetleg a zsidó vallásba?

Előzmény: topik-maci (572)
vfo Creative Commons License 2005.01.02 0 0 575
francikám, állítsd le magad.
Előzmény: topik-maci (574)
topik-maci Creative Commons License 2005.01.02 0 0 574

 

Tisztelt Cserfa Úr!

 

 

Mert te magad engedetlen vagy, Istennek, és apostolának és nekünk,

 

Ez igen. Ezen a kategorizálásán különösen jól mulattunk: mármint a Szent Szellem és én.

 

topikmaci

 

 

 

Előzmény: CSerfa (573)
CSerfa Creative Commons License 2005.01.02 0 0 573

Topikmaci!

 

Nekem nem célom téged formálni. Nikolát célom felvilágosítani.

Értesd, nem veszekedésből írom, amit írok, hanem, hogy vigyázzon, amitől, vagy akitől vigyázni kell. Tudod, ez így igei, így kell tenni. Meg kell vizsgálni a lelkeket, és rá kell mutatni az antikrisztusokra, óvakodni kell tőlük, nem közösségben lenni velük. Ez nem veszekedés, hanem ezt ugyanúgy kell tenni, mint sok egyéb dolgot, aki Istennek, a Felkent Atyjának kíván tetszeni, aki igazságos, tőled elhatárolódik, amíg gyökeresen meg nem változol, el, -és abba nem hagyod istentelenségeidet, és meg nem vallod azokat. De mivel nem nézem ki belőled, és apostol sem írta, hogy az antikrisztusok megtérnének, így téged reménytelnnek tartalak, inkább csak óvakodom tőled, és tanúskodom rólad, ahogy kell.

 

Kérni meg semmi alapod nincs kérni tőlem, sem más Krisztus tanítvűnyától. Sem elvárni nincs semmi alapod. Mert te magad engedetlen vagy, Istennek, és apostolának és nekünk, erre többen figyelmeztettünk téged, és így van ez. Emellett egy csomó hülyeséget írsz, bolond vagy te a Biblia szerint, a bolondnak meg semmiképpen nem szabad megfelelni az ő bolondsága szerint.

Hát ne is várj el tőlün, ne szólíts fel te csak semmire, ne ítélgess, ne törvénykezz, mert istentelen az!

Aki rád hallgat, az is bolond.

 

CSerfa

Előzmény: topik-maci (572)
topik-maci Creative Commons License 2005.01.02 0 0 572

 

Tisztelt Cserfa úr!

 

Topikmaciról: Azt nem tudom, kicsoda (kivéve, hogy tudom, antikrisztus). Azt tudom, hogy ő az, akit írtam. Fel akarja venni a zsidó vallást, törvény alá igyekszik, és e törvényt mások elé is vágja, hogy tartsák be, noha ő maga is tapossa, emellett antikrisztus (többszöri felszólításunkra, intésünkre sem vallotta Jézuzst testben eljött Krisztusnak), zsidó hitszakkifejezésekkel heceg, hazudik, kérésnek, felszólításnak, kényszerítésnek nem enged, ... tovább is van, mondjam még?

 

Bár fenti sorait Nikola úrnak írta, és Ő úgy láttam elzárkozott ettől, de amennyiben tud még valami hízelgőt rám nézve, nyugodtan mondhatja/írhatja.

 

Persze azt ne gondolja hogy valamit is azokból elhiszek.

 

Ja: és ha megengedi, csak akkor vagyok hajlandó megvallani Ön előtt hogy az Ön által képviselt Jézuzs valóban Krisztus, ha Ön előbb az inkvizítori testülettől kiállított, hivatalos és lepecsételt dokumentumokkal igazolja megfelelő vizitátori fokozatát/képesítését.

Adjuk meg a megfelelő módját a dolognak. Elvégre már az 5700-as évek felé járunk.

Nem pedig az 5000-es évek elején.

 

topikmaci

 

 

 

 

Előzmény: CSerfa (567)
topik-maci Creative Commons License 2005.01.02 0 0 571

Szólásom előzményét egy név nélküli, arc nélküli hazudozó ember írta. Akit János apostol antikrisztusnak tart.

 

Tisztelt Cserfa Úr!

 

Ezt talán majd Johanán hasaliach  fogja velem közölni, amennyiben neki is ez a véleménye és amennyiben erre a Masiachtól kap felhatalmazást.

 

topikmaci

 

 

 

Előzmény: CSerfa (563)
CSerfa Creative Commons License 2005.01.02 0 0 568
Tudtommal jónéhányunk véleménye ez.
Előzmény: Törölt nick (566)
CSerfa Creative Commons License 2005.01.02 0 0 567

Kedves Nikola!

 

Topikmaciról: Azt nem tudom, kicsoda (kivéve, hogy tudom, antikrisztus). Azt tudom, hogy ő az, akit írtam. Fel akarja venni a zsidó vallást, törvény alá igyekszik, és e törvényt mások elé is vágja, hogy tartsák be, noha ő maga is tapossa, emellett antikrisztus (többszöri felszólításunkra, intésünkre sem vallotta Jézuzst testben eljött Krisztusnak), zsidó hitszakkifejezésekkel heceg, hazudik, kérésnek, felszólításnak, kényszerítésnek nem enged, ... tovább is van, mondjam még?

 

CSerfa

Előzmény: Törölt nick (565)
CSerfa Creative Commons License 2005.01.02 0 0 564

Kedves Ödönke!

 

Én erről háromra tanú vagyok.

 

CSerfa

Előzmény: Báthory Ödönke (559)
CSerfa Creative Commons License 2005.01.02 0 0 563

Szólásom előzményét egy név nélküli, arc nélküli hazudozó ember írta. Akit János apostol antikrisztusnak tart. Aki fel akarja venni a zsidó vallást, nem vallja Jézust testben eljött Krisztusnak, tudálékos és henceg olyan "ismeretekkel", melyek miatt nem elismerést, hanem irtózatot vált ki zsidókból, keresztényekből, gondolom, Istenből is.

Topikmaci többször megbukott e fórumon mint keresztény és mint zsidó is, ellenáll Istennek (apostolainak), embernek, igazságnak, becsületnek.

 

Aki komolyan veszi topikmacit, hibázik, vagy felületes, tudatlan ember.

 

CSerfa

Előzmény: topik-maci (557)
vfo Creative Commons License 2005.01.02 0 0 561
Te franci, normális vagy?
Előzmény: topik-maci (557)
folio Creative Commons License 2005.01.02 0 0 560

Nem lenne tiszteségessebb ha a saját történeteddel nyomulnál? Ha utálod tanút – jó keresztény testvérként – akkor intézd el vele, nem kell bennünket beavatnod.

SZEMÉT DOLOG AMIT MŰVELSZ! REMÉLEM NEM VEZETŐ VAGY, MERT AKKOR ENNÉL MÉLYEBBRE MÁR NEM NAGYON SÜLLYEDHET A HGY.

Olyan dolgokat írsz be, amit nem hinném hogy Uzoni közprédára kívánt volna bocsátani. Ha élne valószínűleg megkapnád tőle a magadét.

Ha „tűz közelbe” vagy/voltál, akkor megtanulhattad volna, hogy az emberek személyes bajait, amivel az elöljáróikat megkeresték nem szabad úton-útfélen kifecsegni. Tudod amikor az ember egy vallási vezetőhöz fordul a problémájával, akkor abban a hitben teszi, hogy Isten emberével, és nem egy bulvárlap újságírójával beszélget.

Meg azután miért is kellene egy ismeretlen nick-től bármit is elhinnünk tanúról?

Visszataszító amit művelsz.

Remélem találnak valamit a moderák hogy egy kicsit kikapcsoljanak. Addig sem égeted a gyülekezeted.

folio

 

Előzmény: topik-maci (557)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2005.01.02 0 0 559
Légy nyugi, megteszem. Meg én! Azonnal

-mihelyt istentelen választás elé állít
-mihelyt kizárólagossá akarja magát tenni az én életemben
-mihelyt olyasmit kíván tőlem, amiről Isten nem szólt
-mihelyt eretnekséget fog prédikálni
-mihelyt nem dorgálhatom meg a hibáiért
-mihelyt feltétlen engedelmességet kíván meg

Bármelyik bekövetkezik, azonnal az üdvösség általad ajánlott útjára lépek.

b
Előzmény: Törölt nick (554)
esefi Creative Commons License 2005.01.02 0 0 558

Hát ez ölég gyengusra sikeredett.

Egy nagy csomó dologra nem is értem miért reagáltál. No persze mit csinálhatna egyebet a fikanick, minthogy fikázzon.

Olyanokra gondolok, mint az a nem kis szellemesség hiányról árulkodó kommentár amí így nézett ki:

 

"és rágták a fülem, ( szóval nem volt mit enni. Megértem: én is voltam már így )"

Előzmény: topik-maci (557)
topik-maci Creative Commons License 2005.01.02 0 0 557

 

Tisztelt Hölgyek / Urak!

 

Az alábbiakban Tanú úr történetét olvashatják vastag-betűs kommentárjaimmal megtűzdelve egy kicsit másképp.

 

Íme Tanú úr írása:

Hát ami engem illet, én többször, és több lépésben távoztam. ( Én arra is kíváncsi lennék, ha már ilyen írói vénával rendelkezik, hogyan került a Hit Gyülekezetébe? Gondolom nem a kivonuló oroszok hagyták itt? )

Először 1988 márciusában, egy hónapos hgysként.

A gyülekezetünk akkori vezetője, TI egyik alkalommal azzal állt elő, hogy Isten férfi, a nő pedig nem Isten képe.Majd felolvasta az idevonatkozó igerészt:

“Mert a férfiúnak nem kell befednie az ő fejét, mivel ő az Istennek képe…” (I.Korinthus 11:7)

Erre SzZ-né replikázott:

“Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.” (I. Mózes 1:27)

TI és SzZ-né felváltva idézték a fenti igéket, amit végül TI azzal zárt le, hogy meg van írva, hogy az asszony hallgasson a gyülekezetben. ( Ezt talán véletlenül, de jól mondta. )

Aztán amikor nyílni kezdett SzZ (a mostani pásztor) szája, azt hittem, balhé lesz. De ő azt mondta a nejének: “Hallgass, Enikő!” ( Ez igen. Ritka daliás férj az ilyen. A magyar családoknál ugyanis inkább fordítva jellemző. )

Aztán TI azt mondta, hogy akkor imádkozzunk. Én meg kiakadtam, és leléptem. Néhány hónapig nem mentem arra.Mindenki azt hitte, hogy SzZ-né miatt botránkoztam meg, és rágták a fülem, ( szóval nem volt mit enni. Megértem: én is voltam már így ) hogy nem haragudjak rá. Pedig épp ellenkezőleg, de ezt hiába mondtam.

Később, amikor visszamentem, megaláztam magam, és már azt vallottam, hogy a nő nem Isten képe ( ez valójában felfuvalkodás volt. Az alázat az, ha a helyes bibliai állításnak “dőlünk be”, vagyis alá ) Aztán SzZ egyszercsak lazán arról kezdett el tanítani, hogy a nő Isten képe. ( Helyes! És csak továbbra is lazán ) A lényeget viszont már értettem: soha nem szabad lázadni! ( valószínűleg, már elnézést, de ezt Ön csupán úgy értette meg, mint gyermek )

1988 augusztusában Budapestre költöztem, és Budaörsre jártam. Egy hónap múlva VK is felköltözött, aki után már régóta futottam, mint egy kis pulikutya. ( Miért? VK talán Pedigree ügynök volt akkor ? ) Gyüli után mindig volt valami közös programunk, egyre közelebb kerültünk egymáshoz.

( Újjászületése előtt is ismerte? Egyáltalán újjászületett Ön? )

SzZ és TI, a nyíregyházi tekintélyek hevesen ellenezték a kapcsolatunkat, én meg nem értettem, hogy mi a problémájuk. Egyrészt nősülni akartam, másrészt engedni kell a tekintélyeknek. Mi a megoldás? ( El kell szomorítsam egy ideig: de nem az alább idézett ige, hanem a tekintélynek való engedés. A “ …ne azokat cselekedjétek, amit akartok.” lett volna a megoldás felé vezető út.)

Ha valaki hajadont csábít el, a ki nincs eljegyezve, és vele hál: jegyajándékkal jegyezze azt el magának feleségül.” (II. Mózes 22:16)

Egyszercsak VK azzal állt elő, hogy mindenki elutazott az albérletükből. ( valószínűleg Jézus is, vagy Ő ott se lakott? ) És ő egyedül fél ( a szeretetben nincs félelem ) , nem-e aludnék ott? ( “ Mint világosság gyermekei …” “ Ne is aludjunk azért… “ ) A fent említett igére gondoltam. ( “ azokról gondolkodjatok, amelyek igazak, igazságosak… “ ) Ez lenne a megoldás? Kényszerhelyzetben talán… Akkor már TI-ék sem mondhatnának mást-gondoltam. (Miért? TI-éket kényszerhelyzetbe kellett hozni? )

Aztán volt egy álmom: VK-t láttam nagy nyomorúságban. Szerintem Isten figyelmeztetett, hogy ne csináljam. ( Ez nem lehetetlen )

Aztán mégis felmentem hozzá. Megbeszéltem magammal, hogy erőszakoskodni nem fogok. Nem is volt rá szükség. ( Önt valószínűleg a hölgy lelkileg már előzőleg megdolgozta/erőszakolta )

Elmentünk az anyakönyvi hivatalba, és kitűztük az esküvő időpontját.

Aztán odamentünk NS-hoz, aki UP-hez irányított. Elmondtuk neki a frankót, hivatkoztunk a II.Mózes 22:16-ra, majd hozzátettük, hogy visszamegyünk Nyíregyházára.

UP fogta a fejét, hogy mit tettünk, majd amikor magához tért, ( ez az, amikor az ember nem az Úr szellemétől kerül extázisba ) azt mondta, hogy ha jó bizonyság lesz rólunk, akkor a kitűzött napon gyülekezetben is összeadnak minket.

Hazamentünk, és ahogy megjelentünk a gyülekezetben, kapásból úgy vágtak ki, mint azt a bizonyos macskát. ( Ezek szerint nem volt jó bizonyság Önökről ) Félrehívták VK-t, és TI mondta neki, hogy ki van zárva, mert behálózott engem. Pedig épphogy én hálóztam be őt. ( Mert Ön szerint nem mindegy? Akkor éppen mindketten egy és ugyanazon paráznaság hálójában fickándoztak )

Összeházasodtunk a házasságkötőben, aztán felmentünk Budaörsre.

Ott volt SzZ is, aki onnan is kirúgatott minket. ( lehet, hogy csupán nászútra küldte Önöket )

Fél év múlva TI meghívott minket egy békéltető megbeszélésre.

VK elmondta, hogy beszélt NS feleségével, aki azt mondta, hogy ilyenkor össze kell házasodni. ( Ön még mindig folyamatosan elhitte, amit Önnek az a siksze mondott? )

Erre TI: “Judit nem egy tekintély, hanem egy feleség.” ( Hát? Vannak tekintélyes feleségek is )

Én meg azt bizonygattam, hogy nem vagyok egy kalandor, tisztességesen szeretném rendezni az ügyet, ( ilyenkor ezt már tisztességesen rendezni szinte lehetetlen ) majd hivatkoztam ama Mózesi parancsolatra, ami szerint el is jártam.

TI azt mondta, hogy ott szűzlányról ( hajadon ) van szó, ( a Mózesi törvény azt is feltételezi, hogy érintetlen férfiról is ) majd szó szerint így folytatta:

“Kati egy prostituált nő, az közösül vele, aki akar.” ( Gondolom, nem a gyülekezet tagjai közül )

Bunyó nem volt, de a békéltetés nem sikerült.

1990 tavaszán mondta nekem egy hites, hogy TI elhúzott a Dunántúlra, és SzZ lett a pásztor, és szerinte akár vissza is mehetnénk.

Nyár végén VK lelépett, aztán elváltunk. ( Beteljesedett a holtomiglan-holtodiglan. Eredmény: két szellemi hulla. ) Megalázva, összetörve SzZ-hez fordultam.

Visszamentem a gyülibe. Megtanultam, hogy soha nem szabad lázadni!

( megtanulta, megtanulta, de nem eléggé tanulta meg )

1988-ban TI, és még néhány idősebb keresztény nőtlenek voltak, és nyilván irritálta őket, hogy én viszont az orruk előtt villogok egy csajjal. ( a “ villogó csajok “ rendkívül veszélyesek, gondolom ezt azóta Ön is állíthatja a saját példájából, az idősebb keresztények meg az Önéből )

Később az én példámmal ijeszgették a házasodni szándékozókat, nehogy úgy járjanak, mint én. ( Elrettentő példaként szerintem még most is előfordulhat néha )

1993-ban viszont a Hit Infoban megjelent egy “körlevél”, amiben az állt, hogy a párválasztás, a házasság a hívők magánügye, viszont fizetni kell érte. A hívők magánügye? Dobtam egy hátast! ( Javaslom: induljon a következő Olimpián. )

Az egyik presbiter előadta, hogy okkultizmus amit csináltam, merthogy imádkoztam azért, hogy VK legyen a feleségem. ( Ez igaz. Az Ön által elmondott ima a varázslás, tehát az okkultizmus kategóriájába sorolható. Persze az Ön esetében nehéz eldönteni ki is volt valójában az áldozat )

Aztán olvastam NJ történetét a “Találkozások Jézus Krisztussal” című könyvben. Ő maga meséli, hogy hosszasan böjtölt azért, hogy a volt barátnője legyen a felesége. Hm. ( Erre az esetre vonatkoztatható az Ön által fent már említett Mózesi törvény (Smóth 21,6,) ha valaki hajadont csábít el kezdetű. Ugyanis az Ön által említett NJ úr az általa nem újjászületettként már szexuálisan stimulált, ( csakhogy finoman fejezzem ki magam ) azóta szintén újjászületett hölgy felé szándékozott házassági szándékát bejelenteni, ami keresztény körben értelmezhető a Mózesi törvény megerősítéseként. Egyúttal mintegy NJ újjászületése egyik gyümölcsének is felfogható, hiszen végre elkezdte helyes szellemben értelmezni a Bibliát. )

UP azt mondta nekem, hogy csak legalább egy éves keresztényeket adnak össze.

( Szívem szerint azt tanácsolnám a gyülekezeteknek: ha van még ilyen határ, akkor tolják ki azt a csecsemő korból a kb. 3 éves óvodás korra )

Aztán NJ azt harsogta a vendégszolgálaton, hogy ő nyolc hónapra nősült. ( Egy az újjászületése előtt már általa ismert hölggyel, aki vele kb. egyidőben szintén újjászületett. Lásd. fent. )

TI szerint a nő nem Isten képe, aztán SzZ szerint a nő Isten képe. ( A zákár és a neqáváh együtt adják Isten képét ) ( Van olyan vélemény is, mely szerint a férfibe ( zákár ) Isten eredetileg a neqávát ( nő ) is belehelyezte, s ezt vette ki az oldalából. Amikor megnősül, akkor tulajdonképpen a “ neqáváhját ” ismeri fel feleségében. Tudniillik, hogy van bennük közös. Többek között ugyanezen oknál fogva sérül a személyiség a “szexuális partner” váltogatásakor )

Egyszer egy Bibliaiskolában SzZ nevetve így szólt egyes szám második személyhez, nem tudni kihez: “Azt hitted hogy tévedhetetlen vagyok? Hahaha! Egy percig se hittem! Haha!” ( Akinek nem inge, ne vegye magára. )

Én meg bólogattam, közben meg formálódtam.

Jó hites akarsz lenni? ( Inkább jó hívő )

Akkor a kilencvenes évek hajnalán hallgasd NS tanítását a keresztény okkultizmusról és bólogass. ( A helyeslést jó, ha szánkkal is kifejezzük. Pl. az Ámen szóval. )

Aztán, ha azt látod a Hitgyüliben amiről akkor volt szó, akkor ne emlékezz! ( A hit az éppen aktuális dolgokat/igéket ragadja meg. Emlékezésre pl. Amáléq-kal kapcsolatban szólít fel a Szentírás. De minden dolognak eljön a maga ideje )

Hallgasd NS tanítását Budaörsön arról hogy mikor kell otthagyni a gyülekezetet

Aztán, ha látod a Hitgyüliben hogy ím előállt az a szitu amiről NS akkor beszélt, akkor tedd a hülyét, és tapsolj! ( kisebb vezetőknél előállhat ilyen helyzet, de ez helyes értelmezésben nem a Gyülekezet, hanem az illető vezetők otthagyását, tekintélyük alóli kilépést jelenti és a nagyobbnak való alárendelődést )

Hallgasd NS tanítását a betlehemezésről és röhögj! ( inkább a mosolyogj, vagyj nevess szót használnám )

Aztán, ha már a Hitgyüliben betlehemeznek, akkor ne jusson eszedbe, hogy NS mit mondott akkor. ( a betlehemezés tudomásom szerint az örömhírben leírt születés körüli történések színdarab-szerű bemutatása anyagi haszonszerzés céljából. Volt ilyen a Hit Gyülekezetében? )

Hallgasd NS tanítását az MSZP-ről a rendszerváltás idején és bólogass!

( Miért: talán nem volt igaz, amit akkor állított? ) ( Sok Mszp-sre még most is igaz. )

Aztán ha 2002-ben szavazni mész, akkor ne emlékezz vissza, mert még meghasonlanál önmagaddal.

( Ahogy a Fidesz és az Szdsz egyes politikusai is meghasonulhattak volna szembesülve pár év utáni önmagukkal, tisztelet a kivételnek. Emellett a gyülekezet nem támogat jobbra – balra, hanem “támogatókat keres” jobbról-balról. Olyanokat, akik meghasonultak magukkal, és bár “az élet” politikai pályára vitte őket, de szívük már inkább az ég felé vinné )

1994-ben támogasd a Hitgyüli jelöltjeit, és hidd azt hogy esélyesek, hogy közülük legalább 70-80 bejut a parlamentbe. ( Tudtommal be is jutott, csak éppen személyileg nem azok, akik a Hit Gyülekezetéből indultak. )

Aztán, ha a választások után olvasod hogy NS azt nyilatkozza, hogy nem a hatalom megragadása volt a cél, hanem részvétel a közügyekben, gondold azt hogy hát persze! ( Már a 94 - es magyarországi választások előtt Jézus minden hatalmát megosztotta az egyházzal, tehát valószínűleg tényleg a közügyekben való pozitív ténykedés volt a valós cél )

1994-ben helyeseld, hogy a Hitgyüli bevezeti az elnöki intézményt, mivel más egyházakban is van ilyen. ( akkoriban úgy tudom, volt rá megfelelő személyi feltétel Uzoni Péter úr személyében )

Aztán amikor –bár más egyházakban is van ilyen- de a Hitgyüliben megszűnik,

( Uzoni Péter úr, a Hit Gyülekezete presbitere 1996 –os halálát követően. GT úr már elnézést, de legjobb esetben is csupán egy, a Hit gyülekezetén belüli lobbi eredményeként került erre a “ világi “ posztra ) akkor ne vedd észre az ellentmondást.

1998-ban menj el Pásztóra, és vegyél részt az SZDSZ-t támogató hitesek országos rendezvényén. Hallgasd NS-t, imádkozz, és hidd, hogy az SZDSZ jól fog szerepelni, a Fidesz pedig megszégyenül. ( Az volt a probléma: akkor senki sem hitte. Igazán Németh úron kívül véleményem szerint tulajdonképpen nem is nagyon értettük mi a csoda zajlik igazából. Sok hívő is pl. a Fideszt támogatta. Németh úr a hallgatóságát ahogy visszaemlékszem, arról próbálta meggyőzni, mi is fog történni ha netalán a Fidesz hatalomra kerül. Aztán 1998 – 2002 között Orbán Viktor ( volt úttörő/demokrata/egyházüldöző/üldözőegyházbarát ) rezsimje alatt megtudtuk. Köszönjük szépen, de 2002 –ben inkább már egy kis nyugalomra vágyott egy Magyarországon élő hívő szíve. )

Aztán amikor látod, hogy minden fordítva történt, mint ahogy imádkoztunk, akkor ne gondolkozz, hanem ugrabugrálj és érezd jól magad. ( Sajnos nem volt rá sok idejük a hívőknek )

Hallgasd NS-t, amikor az adakozásra buzdít! Hallgasd, és bólogass, hogy nem NS-nek kell a pénz, hanem Isten munkájára.

Aztán, amikor konkrétan azt mondják, hogy NS-nek kell a pénz, akkor ne problémázz, hanem adj, aztán fetrenghetsz! ( Előtte is nyugodtan fetrenghet, elhiheti nem zavar senkit. Jelen pillanatban pedig Németh úr és Isten munkája Magyarországon már ne haragudjon, de olyannyira elválaszthatatlan egymástól, mint ahogy egy Hit Gyülekezeti szolgáló megjegyezte: az ég és a kék. )

Legyél az Észak-magyarországi Hit és Erkölcs Alapítvány munkatársa, persze nem pénzért, hanem szolgálatból. ( kinek és milyen szervezetben milyen motívumból szolgál az ember, azt bizony előtte nem árt tisztázni )

Aztán ha NS azt nyilatkozza, hogy a Hit Gyülekezetének semmi köze ehhez az alapítványhoz, akkor ezen ne problémázz. ( Miért? Volt köze? Gondolom csupán a helyi gyülekezet vezetője nyitott saját vállalkozást alapítványi formában. Tényleg: mi a helyzet MJ úrral? A váci börtönben volt már? Az is nagyszerű “szolgálati lehetőség “)

Jó hites akarsz lenni? ( Inkább jó hívő )

A lényeg, hogy mindig NS mondja a frankót, és tanú a hülye. ( Egyszer talán próbálja meg fordítva. Hátha bejön. )

Tégy mindig úgy, ahogy azt a Generál együttes tanította:

“Tapsolj, táncolj, örülj!” ( Az Apostol együttes tanítása inkább helyénvaló:

“ Okosabban kéne élni, annyit mondhatok. “ )

 

 

 

topik-maci Creative Commons License 2005.01.02 0 0 555

 

Nem

 

topikmaci

 

 

Előzmény: kamo777 (501)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2005.01.02 0 0 553
Akkor felhomályosíthatnál, hogy mit kéne még tennem nekem a Világ Uráért? Tudtommal Jézus illetve a Szent Szellem csak három feladatot adott a benne hívőknek:
1-Tegyetek tanítvánnyá minden népet (hirdessük a Krisztust)
2-Épüljetek szent házzá, szent néppé (az EH építése)
3-Legyetek tökéletesek (eredetiben épek, egészek) (magunk építése)

Én a kis porszem, mit tegyek még a Teremtőmért?

De nem válaszoltál arra, hogy neked van-e olyan pásztorod, aki elvégzi a pásztor munkáját?

b
Előzmény: kamo777 (534)
esefi Creative Commons License 2005.01.02 0 0 552
Gyanítom te félrérthettél valamit. De majd vfo biztos elmondja.
Előzmény: kamo777 (549)
esefi Creative Commons License 2005.01.02 0 0 551

mármint, ha házasságtörésért igaztalanul...

így értendő

Előzmény: esefi (550)
esefi Creative Commons License 2005.01.02 0 0 550

Már mondtam valahol, hogy általában érzékeny vagyok arra, ha valakiről úgy érzem igaztalanul vádolják. Ha emléxel, megvédtem még Belllt is, mikor vfo lerasszistázta, noha Belllel nem állok szóba, mint azt nyilván szintén tudod. Más kérdés, hogy attól még el szokom mondani, ha valakivel bajom van és úgy érzem az igazség talaján állok. Azaz én a tolvajt is hajlandó vagyok megvédeni, ha éppen házasságtörésért akarják megkövezni, miközben ha kell, én magam jelentem fel a lopásért.

Ezeket a dolgokat elég jól elválasztom magamban.

Előzmény: Törölt nick (548)
kamo777 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 549
Egyébként ezért firtattam István felekezetét, mert egyszer azt mondta nekem, hogy a HGY azért nem tökéletes mert, vannak betegek, és vannak szegények.
Szerettem volna megtudni, hogy megtalálta-e az igazi egyházat?
esefi Creative Commons License 2005.01.01 0 0 547
Na de milyen falkaszellem az, ami engem vfo, Cserfa, HGY védelmére egyaránt megszólaltat? Miközben egyik sincs igazán rászorulva... :-)))
Előzmény: Törölt nick (544)
folio Creative Commons License 2005.01.01 0 0 545

„Nana, mióta van az Úrnak falkája?

Hát itt a forumon szokták ránk hitesekre mondani......”

Én nem emlékszem hogy olvastam volna. De persze ettől még lehet.

 

„De ukászba adta, de feljebb kell a személy keresned :-))

Most nem értünk egyet.”

Volt köztünk már ilyen.

Bocs de úgy gondolom, hogy a kezdeti időkben erről ugyanígy gondolkodtak a hagyományos egyházak, persze akkor a HGy született. Meglátjuk.

Előzmény: Törölt nick (541)
esefi Creative Commons License 2005.01.01 0 0 543
Egyébként nekem nem adta ukászba senki. Engem a hitelességet firtató kérdés bosszantott fel annyira, hogy beszólásosra vegyem a társalgást. Sok mindent el lehet mondani vfo-ról, de hogy ne lehetne róla tudni itt a fórum rendszeres közönsége előtt, hogy kicsoda és hogy kik, miben értenek vele egyet, azt nem. S akkor jön egy névtelen alak és van képe hitelességet firtatni mind a harminc körüli hozzászólás számával. Azok között, akik nevüket és arcukat vállalva fórumoznak évek itt óta.
Előzmény: Törölt nick (542)
esefi Creative Commons License 2005.01.01 0 0 540

Jó kedvem van, ezért szólok: égsz, mint a Reichstag.

Itt jó páran ismerjük egymást évek óta. Személyesen is. Mindenki tudja, hogy melyikünk mit tett le a Gyülekezetben, milyen szolgálatokat látott el.

Erre te ide jössz, az ezredik senki és elmondod, hogy mit mennyire rosszul csinálunk. Ha még beletalálnál a közepibe. de nem! Te csak vagdosod a levegőt és az ideírók (még az elkötelezett hitesek előtt is) képtelen vádakkal állsz elő.

Ilyen az, amikor a butaság agresszivitással is párosul.

 

Mondom: még idejében menyj aludni! Mi már megszoktuk az itteni adok-kapokot és van némi háttér ismeret is a vitapartnerekről. Neked meg nincs és láthatóan nem is akarsz utánajárni, csak vagdalkozol. Lejáratod magadat is, a Hit Gyülekezetét is. Az előbbi csak áttételesen zavar, de az utóbbi már nekem sem esik jól.

Előzmény: kamo777 (534)
folio Creative Commons License 2005.01.01 0 0 538

Csak most tudatosodott bennem, hogy összejött a kis közösségetek, csak nem ukászba adta valaki-:), vagy esetleg a "falkaszellem"???

De ukászba adta, de feljebb kell a személy keresned :-))

Nana, mióta van az Úrnak falkája?

Előzmény: Törölt nick (535)
folio Creative Commons License 2005.01.01 0 0 536
Ja jó! Csak nem volt (számomra) egyértelmű.
Előzmény: Törölt nick (533)
kamo777 Creative Commons License 2005.01.01 0 0 534
Ezért tartassz ott ahol.
Ha nem építed az Úr házát ő se tesz érted semmit.
Egész nap csak dumálsz, godold végig, ha mindenki ezt tenné mi történne?
Előzmény: Báthory Ödönke (532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!