Keresés

Részletes keresés

Beginner Creative Commons License 2005.04.22 0 0 527
Ezt a dupla jetet hogy kell elképzelni? Hány grammos?
Beginner Creative Commons License 2005.04.22 0 0 526
Függ az egyéni érzékenységtől, nameg nem az orrába ment...
Előzmény: gvass1 (523)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 525

""Ize? Gyakorolni azt verboten?" Nagyon sokan esnek bele abba a hibába, hogy a gázspray megvédi őket, minek gyakorolni; kb. olyan, mint én meg az ERŐ :)"

 

ES?

Ha valaki hulye, az mit valtoztat az eszkoz hatekonysagan?

 

En biztos felkenodnek a falra a Schumacher Ferrarijaval, attol meg nem rossz versenygep, ugye?

Előzmény: Beginner (521)
Beginner Creative Commons License 2005.04.22 0 0 524
Nincs is jó híre! Figyeld csak meg, hogy hogy néznek az emberek, ha kirohansz az utcára, és közlöd a néppel a fegyvered a paramétereket... :)) "A f@szt is egyesek brutálisan használják, mégsem vágod le.." Télleg... Most hogy mondod... Nem is rossz ötletnek... :)
Előzmény: petike23 (520)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 523

"ot. Namármost az a 150000 e egy egész életre lebéníthatja a kutya szaglását, amibe belepusztulhat (ezek a változatosság kedvéért tények ->biológia). "

 

Ez marhasag.

Igy meg egy kutyat semi irtottunk ki, pedig volt mar alkalmazva.

 

Sot, a sajat kutyam is megnyalta a flakont (a hulyeje:-))) fujas utan, es azonkivul, hogy seggreult es elgondolkodott tole, nem lett semmi baja.

Előzmény: Beginner (521)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 522
"

a Guardian Angel tényleg csak 4900 pénz a GunBoxban ? :-o

Nekem valami 10 ropi rémlett.."

 

Jabizony, 4900-

 

Regen 10-12 kozt volt, de - gondolom a nagyobb gyartott volumen miatt - lejjebb mentek az arak.

Előzmény: petike23 (517)
Beginner Creative Commons License 2005.04.22 0 0 521
"Ezt is taktikai rendorhaverodtol hallottad? A pepeprspray artalmatlan (de hatasos) a kutyara is." A rosszfiúk klasszikus technikája, hogy a nyomokra borsot/erőspaprikaport/miegyebet szórnak - ettől néhány napig a kutya szaglása (fő érzékszerv!) felmondja a szolgálatot. Namármost az a 150000 e egy egész életre lebéníthatja a kutya szaglását, amibe belepusztulhat (ezek a változatosság kedvéért tények ->biológia). "Ize? Gyakorolni azt verboten?" Nagyon sokan esnek bele abba a hibába, hogy a gázspray megvédi őket, minek gyakorolni; kb. olyan, mint én meg az ERŐ :)
Előzmény: gvass1 (515)
petike23 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 520

"Nincs túl jó híre az utcákon (egyesek túl brutálisan használták/használják)"

 

A f@szt is egyesek brutálisan használják, mégsem vágod le..

Előzmény: Beginner (513)
Beginner Creative Commons License 2005.04.22 0 0 519
Mert 5 méterre nem ér el a keze.
Előzmény: hunserv (518)
hunserv Creative Commons License 2005.04.22 0 0 518
Es ha Seagal bacsi profi HM akkor miert lodoz oly sokat a filmekben? talan mert nem tudna szetkaratezni a tamadoit olyan nagy hatekonysaggal :)
Előzmény: Beginner (510)
petike23 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 517

Te, gvass,

 

a Guardian Angel tényleg csak 4900 pénz a GunBoxban ? :-o

Nekem valami 10 ropi rémlett..

Előzmény: gvass1 (516)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 516

"Tudom, hogy már unalmas vagyok, de HM körökben a sprayt leszavazták a vipera javára"

 

Biztos a Csiiijuk (vagymijafasz) sugta meg nekik...:-))

Előzmény: Beginner (514)
gvass1 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 515

"Valahol leírtam, hogy kutyák ellen jó lehet, csak mivel a kutyák érzékelése az érintett területen sokkal érzékenyebb, ezért akár bele is pusztulhat."

 

Ezt is taktikai rendorhaverodtol hallottad?

A pepeprspray artalmatlan (de hatasos) a kutyara is.

 

"Egész végig profi HM-ekről volt szó (hányszor mondtam már el?), "

 

...meg idiota rendor haverok melysegesen bolcs tanacsairol, esetleg Szegal Pityu trukkmentes filmjeirol.

 

"alapprobléma: attól, hogy egy nő/gyerek visel egy ilyet, attól még nincs nagyobb biztonságban, sőt, amíg nem tudja normálisan használni addig még provokálhatja is a "sötét alakokat"

 

Ize? Gyakorolni azt verboten?

Előzmény: Beginner (510)
Beginner Creative Commons License 2005.04.22 0 0 514
Tudom, hogy már unalmas vagyok, de HM körökben a sprayt leszavazták a vipera javára.
Beginner Creative Commons License 2005.04.22 0 0 513
"Szerintem egy Viperára sok rosszat lehet mondani (pl. nagy, nehéz hordani, stb.), de a hatásosságát szvsz nem lehet megkérdőjelezni." De a hírnevét igen... Nincs túl jó híre az utcákon (egyesek túl brutálisan használták/használják)
Előzmény: petike23 (501)
Beginner Creative Commons License 2005.04.22 0 0 512
Még mindig hatékonyabb, mint egy spray... Már csak külsőre is félelmetesebb...
Előzmény: hunserv (498)
Beginner Creative Commons License 2005.04.22 0 0 511
"Viszont azért az némi gondolkodásra ad okot, hogy a mester úr állandóan azt hangoztatta, hogy egy életed van - azt kell bármi áron megvédened - és az edzés úgy kezdődött, hogy a nickem szerinti fegyverét levette, majd letette egy zsámolyra pihenni. (Aztán, amikor mentünk haza szépen felvette.)" Na, azért az mégsem spray ugyebár... Lőfegyvert hordanak HM-ek (már amelyik), sprayt nem. "Te vagy az Örs vezér téri bankban a biztonsági őr, tegnap. Le"csíz"ed a támadókat szellemi úton, miközben belédlőnek hatot?" Ha már valaki biztonsági, akkor hivatalból viselhet ezt-azt. És én meg megkérdezem, hogy pepperrel reagálnál rá, vagy éles lőfegyverrel (az még mindig önvédelem)?
Előzmény: P9R (492)
Beginner Creative Commons License 2005.04.22 0 0 510
"De a kutyuliknak is mutogathatod az övedet." Valahol leírtam, hogy kutyák ellen jó lehet, csak mivel a kutyák érzékelése az érintett területen sokkal érzékenyebb, ezért akár bele is pusztulhat. "És ami a legszebb:csak magadból indulsz ki:gondolj egy gyenge nőre v. gyerekre." Egész végig profi HM-ekről volt szó (hányszor mondtam már el?), nem rólam, és nem egy olyanról, akinek szüksége van egy ilyen eszközre - de itt megint visszatér az alapprobléma: attól, hogy egy nő/gyerek visel egy ilyet, attól még nincs nagyobb biztonságban, sőt, amíg nem tudja normálisan használni addig még provokálhatja is a "sötét alakokat".
Előzmény: Messer22 (493)
P9R Creative Commons License 2005.04.22 0 0 509

Mittomén :)

Nem túl tudományosan választottam az eszközt.

A "bótban" csak egyféle volt, azt megvettem.

 

Előzmény: petike23 (508)
petike23 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 508

Akkor már inkább tükörtartónak. :)

 

Milyen gyártmány ?

Előzmény: P9R (507)
P9R Creative Commons License 2005.04.22 0 0 507
Teleszkópos ablakkitámasztó botnak? Occsóé?
Előzmény: petike23 (506)
petike23 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 506

"Télleg... nem kell valakinek vipera?

Occsó..."

 

Áhhh.. nem jó önvédelemre. ;-)

Előzmény: P9R (504)
P9R Creative Commons License 2005.04.22 0 0 505
Bár... lehet hogy a holnapi vasas-debrecen mérkőzésre elviszem...
Előzmény: P9R (504)
P9R Creative Commons License 2005.04.22 0 0 504

toom köci :)

 

Nekem is van viperám, tokkal együtt... egy évig hordtam kb. az övemre volt rendszeresítve. Használni soha nem használtam, ha valaki emberkedett inkább a Maglite 4D-vel kapott egy tájékoztató jellegű pofont. Így leszereltem.

 

Télleg... nem kell valakinek vipera?

Occsó...

 

Előzmény: petike23 (503)
petike23 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 503

"De valahonnan előbányászod a viperát, kicsattintod, aztán még lendületet is veszel... - hát."

 

Helló,

 

nem hordok viperát, de hidd el, ugyanolyan gyorsan elő lehet rántani, mint bármi mást, pl. sprayt, vagy pisztolyt.

Viperához is van speckó (hozzávaló) tok.

 

A kicsattintás + ütés az egy és ugyanaz a mozdulat.

 

Bizonyos távolságnál közelebbről (testközelben, pl. villamoson) nehéz használni, de utcán félelmetes fegyver..

Előzmény: P9R (502)
P9R Creative Commons License 2005.04.22 0 0 502

emmán megint elméleti síkú vita... de legyen:

 

megtámadnak. Ha van nálad spray -> fújsz. Ha nem 2 pulóver alatt van csőretöltött, kibiztosított gázpisztoly -> lősz. De valahonnan előbányászod a viperát, kicsattintod, aztán még lendületet is veszel... - hát. Nem túl életszagú.

Persze megtorlás jellegűen önvédekezni lehet vele (pofán vert, megvédem magam, utánamegyek és leviperázom), de az nem önvédelem.

 

 

Előzmény: petike23 (501)
petike23 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 501

"egyik sem hatásos önvédelmi fegyver. Bohóckodni, fenyegetőzni"

 

Szerintem egy Viperára sok rosszat lehet mondani (pl. nagy, nehéz hordani, stb.), de a hatásosságát szvsz nem lehet megkérdőjelezni.

 

Ha kapsz vele egy lenduletes ütést, akkor ott törik a csont.. nézz csak be a vipera topicba.

Előzmény: P9R (500)
P9R Creative Commons License 2005.04.22 0 0 500

Újabb tömeges válasz:

 

Petike:

egyik sem hatásos önvédelmi fegyver. Bohóckodni, fenyegetőzni, támadni lehet velük.

 

Hunserv I.:

FÉGet hordott, mert az volt a szolgálati fegyver. (Azóta már leszerelt.)

 

Hunserv II.:

Van ilyen is - olyan is. Alapvetően én sem vagyok egy erőszakos ember, inkább pofázok fél órát, mint adjak egy tockost - de valamikor nem lehet elkerülni a dolgot.

 

Előzmény: hunserv (499)
hunserv Creative Commons License 2005.04.22 0 0 499

Olyan mar volt (de ez sem orokervenyu pelda) hogy agressziv keregetot le lehetett szerelni szep szoval. Es itt nem a "huzza*anyadba" szovegre gondolok...

Persze lehet, hogy nem is volt olyan agressziv es a szarnyait bontogatta, lenyeg, hogy egy pofon sem csattant, semmi osszetuzes nem volt. Csak hat nem mindenki ilyen megerto kedves galamblelku "uriember" mint tudjatok :)) Akkor viszont csiiiz...

Előzmény: P9R (496)
hunserv Creative Commons License 2005.04.22 0 0 498
Feget hordott a ficko??? haaat, arra nem biznam raja egyetlen kis eletemet...
Előzmény: P9R (492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!