Keresés

Részletes keresés

KKXVII Creative Commons License 2023.04.25 0 0 56683

Elég vicces hogy a 17. kerületben 20 és 25% lehet beépíteni. Vidéken 30%-ék

 

https://www.portfolio.hu/ingatlan/20230425/kiakadt-a-szakma-a-kormany-megtizszerezte-a-beepithetoseget-szerte-az-orszagban-611362

 

Vagy a Budapest hész rossz vagy a vidéki.

Blindmouse Creative Commons License 2023.04.25 0 0 56682

Egy van ami hülye helyen van, a lejjebb "csúszott" terelőnyíl, nem mondom hogy nem mehetne még lejjebb, de így már átlátni felette, maradhat.

Előzmény: kari56 (56681)
kari56 Creative Commons License 2023.04.25 0 0 56681

Van ott több ilyen tábla, mind más magasságba. Valószínűleg az AS szerinti szabványt alkalmazták.:)

Előzmény: Blindmouse (56680)
Blindmouse Creative Commons License 2023.04.25 0 0 56680

Tegnap jártam arra, most tényleg egész jó az átláthatóság felette..

Előzmény: kari56 (56661)
becsiDONTES Creative Commons License 2023.04.25 -3 0 56679

ez van      2026-ig fel-labon is kibirod   utana jon a fidesz 4/5 

Előzmény: kukácska (56678)
kukácska Creative Commons License 2023.04.25 -1 1 56678

Az 5-os számú tagsági könyv tulajdonosának és társainak mindent lehet. Még akkor is, ha a római katolikus egyház feje nemzetközileg kiemelten védett személy, úgy kell őt fogadni.

Azóta már magyarázkodik, hogy nem is azt mondta és nem is úgy. Gondolom, hogy Veres püspökék a püspöki karból odaszóltak valakinek, hogy állítsa le, mert ez nem egy ingyen cirkusz, ez egy vallási esemény.

Az internet nem felejt, fent van az eredeti szövege, az eredeti adás.

-

Azóta megtudtam, hogy vasárnap a pápalátogatástól függetlenül (vagy függően) a budapesti templomokban (is) meg fogják tartani a vasárnapi szentmiséket.

A pápalátogatásról pedig lesz elégközvetítés valamelyik TV-csatornán...

Előzmény: JPeto (56676)
becsiDONTES Creative Commons License 2023.04.24 -5 0 56677

bayer SZUPER    

Előzmény: kukácska (56675)
JPeto Creative Commons License 2023.04.24 0 1 56676

Érdekes lehet a békemenet a soha nem látott biztonsági intézkedések mellett, pl. "A pápalátogatás tömeghelyszíneit, mint például a Kossuth teret, illetve a bazilika előtti Szent István teret csak többszöri átvizsgálás után lehet majd megközelíteni."

Előzmény: kukácska (56675)
kukácska Creative Commons License 2023.04.24 0 1 56675

Bayer Zsolt kormánypárti publicista és Fidesz-párttag a Hír TV Sajtóklub című műsorában vasárnap este arra kérte a békemenet résztvevőit, hogy menjenek el Ferenc pápa Kossuth téri miséjére jövő vasárnap.

 „Mielőtt belekezdenénk a mai témákba, arra szeretném kérni a nézőinket (...) de talán a békemenet résztvevőit, hogy 30-án délelőtt, jöjjenek el a Kossuth térre, Ferenc pápa szentmiséjére” – mondta a műsor elején.

Reméli, „rettenetesen sokan” lesznek, ez szerinte „nem csak lelkileg lesz fontos, de ennek politikai üzenete is lenne”. Beszélt arról is, az elmúlt hetekben, hónapokban sokan keresték a szervezőket, hogy mikor tartanak békemenetet, mert „elviselhetetlen mindaz, ami történik” velünk szemben, akár ha a „szeretve tisztelt szövetségeseinket, akár a hazai ellenzéket” nézzük. „Harmincadika délelőtt legyen egy igazi békemenet a Kossuth téren, várjuk önöket” – mondta.

Bayer korábban demens vénembernek, gazembernek nevezte Ferenc pápát, a Hír TV stúdiójában most vele szemben ülő Bencsik András pedig arra jutott, hogy a pápa „keresztényellenes magatartást folytat”, mellyel „súlyos kárt okoz a keresztény világnak”.

(Ma reggel ezt több hírportál lehozta)

 

Arra gondoltam, hogy április 30-án, vasárnap nem egykerületi templomba megyek szentmisére, hanem elmegyek a Kossuth térre. A fentiek miatt lemondtam róla. Nem akarok egy politikai bohózat részese lenni.

Remélem, hogy sokan osztják a véleményemet a kerületben is.

becsiDONTES Creative Commons License 2023.04.22 0 0 56674

minden egyes uveg mezet NEM lehet ellenorizni      mint ahogy minden kifli tolvajt se fognak el

Előzmény: kukácska (56666)
Blindmouse Creative Commons License 2023.04.22 0 0 56673

Nehéz lesz, ha csak annyit tudnak róla hogy "egy autó volt". :D

Előzmény: Patreides (56668)
kukácska Creative Commons License 2023.04.22 0 0 56672

A Pesti úton ma délelőtt is lehetett baleset. Szirénázó tűzoltóautót, BKK(?) helyszínelőt, rendőrautót és később mentőt láttam Kert felé menni.

kukácska Creative Commons License 2023.04.22 0 0 56671

Egyszerűen hihetetlen, hogy a reggeli csúcsban így meg tud lógni, aki balesetet okoz vagy annak a részese. Nem hiszem, hogy nem vette észre, hogy elütött/elsodort valakit.

Előzmény: Patreides (56668)
kukácska Creative Commons License 2023.04.22 0 0 56670

Igazad lehet/van. Abból indultam ki, hogy a Home Center címe: Pesti út 237. Arra nem gondoltam, hogy 2(-3?) buszmegállóval odébb, az Aldié Pesti út 237/H.

Nem gondoltam arra, hogy az a terület egy telekszám alá van "rendezve".

-

 A kislány figyelmetlenül a buszhoz rohanhatott, mert iskolába ment (gondolom én...), de ez a cserbenhagyás még akkor is borzasztó.

Előzmény: Lacivill (56669)
Lacivill Creative Commons License 2023.04.22 0 0 56669

Inkább a kucorgó közelében az új zebránál az orvosi rendelőhöz.

Előzmény: kukácska (56667)
Patreides Creative Commons License 2023.04.22 0 0 56668

Az elkövetőt már egy hete nem találják.

Előzmény: kukácska (56667)
kukácska Creative Commons License 2023.04.21 0 0 56667

https://24.hu/belfold/2023/04/21/elutottek-a-zebran-egy-13-eves-lanyt-budapesten-majd-sorsara-hagytak/#

Helyszín: Budapest XVII. kerület Pesti út 239. (Home Center közelében)...

kukácska Creative Commons License 2023.04.20 -1 0 56666

Harapófogóban a mézpiac

 

Folyamatosan ellenőrzi a magyar áruházláncok polcain lévő mézeket az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME), amely tavaly novemberben antibiotikumra vizsgálta be azokat. A brémai akkreditált laboratórium, a QSI által készített jegyzőkönyvek tanúsága szerint három tételben találtak tilozint (állatgyógyászati antibiotikumot), ami „nem felel meg” a vonatkozó 37/2010/EU rendeletnek. Ezek a mézminták a következők voltak: a Sparban forgalmazott 350 grammos, valamint az Auchanban kapható 100 grammos virágméz, a Penny Marketnél pedig a 900 grammos vegyes virágméz. A kifogásolt termékek különböző áruházláncok kínálatában szerepeltek, de egy közös volt bennük: a CBA-üzletekben is érdekelt Klenáncz József mézkiszerelő üzeméből kerültek ki. A mézek eredetét nem tudni, hiszen az üvegen a „jól bevált”, hatályos jogszabálynak megfelelő „receptet” alkalmazva az olvasható, hogy „EU-országokból és EU-n kívüli országokból származó mézek keveréke”, ebből a fogyasztó semmire sem tud következtetni.

Az OMME a vizsgálatok eredményeit elküldte az érintett üzletláncoknak, valamint a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak (Nébih), mivel szakmai álláspontjuk szerint az uniós szabályok teljes mértékben tiltják az antibiotikumok használatát a méhészetekben, így tilozinnal szennyezett mézet sem lehet eladni. Lapunk érdeklődésére a hatóság a következőképpen reagált: „Vizsgálataink lezáródtak, a hatóság által az ügyben megvizsgált termékekben antibiotikum-szennyezettséget nem mutattunk ki.” További kérdéseinkre – miszerint tényleg nem találtak tilozint, illetve milyen alapon állítják, hogy nincs antibiotikum-szennyezettség a vizsgált virágmézekben – pedig azt a választ kaptuk: „Hatóságunk méztermékekre vonatkozó vizsgálatai komplexek voltak, számos laboratóriumi paraméterre kiterjedtek. A Nébih nem állapított meg jogsértést.”

 

Szándékosan másoltam be az egész cikket, mielőtt bizonyos okok miatt letörölnék, eltüntetnék...

Mi nagyon sok mézet eszünk, de évek óta megvannak a megfelelő termelői forrásaink. Tőlük tudom, hogy mennyire ellenőrzik őket, mielőtt a piacra dobják a termékeiket. A jelek szerint ez nem vonatkozik mindenkire.

kukácska Creative Commons License 2023.04.20 0 0 56665

Mi éppen ezért szoktunk a reggeli/délelőtti órákban inkább kerülő úton, Rákoshegyen (Ferihegyi út, Helikopter út, stb) közlekedni, ha a városba megyünk be.

Hazafelé is kerülővel jövünk, a Napkeletről kanyarodunk rá a Pesti útra, majd a legelső alkalommal rákanyarodunk valamelyik keresztutcára (Kaptár/Kalács/Mezőtárkány)...

Évek óta a Pesti úton csak tömegközlekedéssel voltam, befelé az Elágtól, hazafelé az Elágig.

Előzmény: kari56 (56664)
kari56 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 56664

Később csak rosszabb, egészen a Kozma utcáig áll a sor.
Olvastam egy tanulmányt, ami még 2010 körül készült és az agglomerációs forgalmat elemezte. Már akkor 360 ezer autó hajtott be a városba, vagy dolgozni, vagy áthaladni. Ez szerintem mára csak romlott. Az M0 katasztrófa, az É-D-i forgalomra alkalmatlan, de még tőlünk is gyorsabb az M1, M7 felé a városon keresztül.

Előzmény: kukácska (56662)
kukácska Creative Commons License 2023.04.20 0 0 56663

Nem láttam a kormányinfót, de olvastam, hogy június 30-ig meghosszabbították az ársapkát, valamint a kereskedelmi láncoknak kötelezővé teszik a heti akciókat.

Miután ezek a boltok bevallottan egyre több importból származó élelmiszereket árulnak, lehet, hogy a banán mellé kapunk egy ajándék gorillát is?

kukácska Creative Commons License 2023.04.20 0 0 56662

A kép találó: általában ilyen látkép tárul elénk reggel 7 óra körül.

-

Egyébként az utóbbi időkben mintha éjszakánként sportot űznének abból, hogy hányszor döntik ki valamelyik táblát. Gondolom, hogy a táblákat tartó oszlopok nem elfáradtak és azért hajlanak meg kissé...

Előzmény: kari56 (56661)
kari56 Creative Commons License 2023.04.19 -1 0 56661

Aki most sem lát át felette, az használjon periszkópot.

 

Előzmény: kari56 (56660)
kari56 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 56660

Mondom, hogy lejjebb került. Normál magasságba volt az XM. Kicsik kajlán áll. Vagy nekiment valaki, vagy megelégelte és lejjebb ráncigálta.

 

Előzmény: Blindmouse (56659)
Blindmouse Creative Commons License 2023.04.18 0 1 56659

Busszal meg Lincoln Navigatorral átlátni felette,  nekem a magasabbik autómban is telibe takar.. az alacsonyabbikban ülve meg pláne, de annak 130 centi magasan van a TETEJE. :D :D

Előzmény: kari56 (56658)
kari56 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 56658

Szerintem valaki lejjebb engedte. Simán elláttam felette.

Előzmény: meszi67 (56657)
meszi67 Creative Commons License 2023.04.18 0 1 56657

Sajnos a jogszabályok néha elég szárazak, nem adnak sok mozgásteret. Az adott helyszínen sem lenne semmi baj, ha egyébként nem emelkedne az út és nem lenne benne enyhe ív, ---mert igazából emiatt a két tényező miatt takarja le a szabályosan kihelyezett tábla  flottul a szemből érkező sávot és az abban érkező járműveket. Ha hagytak volna a jogszabályban mérlegelési lehetőséget akkor nyilván máshogy rakják ki. 

Előzmény: meszi67 (56656)
meszi67 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 56656

Csak úgy, hogy előtte jogszabályt kellene módosítani! :) Lásd d. pont 

 

 

"5.11. A jelzőtáblákat az útburkolat, illetőleg a talaj szintje felett úgy
kell elhelyezni, hogy

a) olyan helyen, ahol gyalogosközlekedés nincs, a tábla

aa) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 1,50 méter,

ab) (a legfelső tábla) felső éle legfeljebb 4,10 méter,

ac) (a körforgalomban a kijárati útirányjelző tábla) felső éle legfeljebb
1,00 méter,

b) olyan helyen, ahol gyalogos- és/vagy kerékpáros közlekedés van, a tábla

ba) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 2,25 méter,

bb) (a legfelső tábla) felső éle legfeljebb 4,10 méter,

c) az úttest felett elhelyezett tábla alsó éle legalább 4,70 méter,

d) a „Kikerülési irány” és a „Vasúti átjáró előjelző” táblák alsó éle
legalább 0,60 méter, de legfeljebb 0,80 méter, "

Előzmény: kukácska (56655)
kukácska Creative Commons License 2023.04.18 0 0 56655

Nem tudom, hogy lehetne-e a terelőnyilas táblát 1-1,5 méterrel magasabbra tenni...

Előzmény: Blindmouse (56653)
kukácska Creative Commons License 2023.04.18 -1 0 56654

A motorost azért ütötték el, mert nem érdekelte, hogy mellette a buszsávban a busz valamiért megállt, ő tovább akart menni. Előtte néhány héttel/hónappal azért csattant 2 autó, mert a Kert felől érkezőt nem érdekelte, hogy Csaba felől is jönnek autók. Egyik sem a kereszteződés hibája.

Előzmény: KKXVII (56651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!