Keresés

Részletes keresés

armadillo_ Creative Commons License 2015.06.22 0 0 16888

olyan kvalitású - ez egy érdekes jellemző; merthogy senki sem úgy kezdi, hogy egyből top hegymászó vagy akármi más lenne, oda el kell jutni/érni. Tanulni kell, tapasztalni, stb. És az is nyilvánvaló, hogy ha lehetőség van rá, mindig lesznek akik meg akarják próbálni.

 

(pl Kiss P. szerintem nagy valószínűséggel megcsinálta volna (pedig nem volt 8ezres tapasztalata), ha nem fordul vissza tapasztalt társáért, akit tényleg olyan kvalitásúként ismertünk - és aki mégis fizikailag kevésbé felkészülten indult el, ráadásul alapvető hibát követett el (már ha igazak a vélekedések a dehidratálásról).

Előzmény: asciimo (16885)
t04cdb Creative Commons License 2015.06.22 0 0 16887

Sziasztok!

 

Nyáron szeretnénk felmenni a Aiguille du Midi-re. Multipass Mont Blanc jegyet szeretnénk vásárolni, és több helyen ajánlották, hogy neten érdemes megvenni elővételben. Érdeklődni szeretnék, hogy ha neten vásárolom meg, akkor csak a napot tudom megadni, vagy az órát is, hogy melyik indulási időpontra szeretnék jegyet venni? Mert ahol találtunk elővételi lehetőséget, ott csak a napot lehetett megadni. Ebben az esetben viszont hogyan működik a dolog? Odamegyek a pénztárhoz soron kívül a jegyemmel, és majd megmondják melyik járatra van még éppen hely?

asciimo Creative Commons License 2015.06.18 0 0 16886
Előzmény: asciimo (16885)
asciimo Creative Commons License 2015.06.18 0 0 16885

Emlekztek mit mondott a Kancsendzönga utan Lajos? Nem folytatodik a "Magyarok a vilag nyolcezresein" expediciosorozat, mert nincs Magyarorszagon olyan kvalitasu maszo, aki 8000-esekre tudna menni.

 

Erre tessek, azota hanyan voltak, es mennek.

Előzmény: armadillo_ (16879)
TrekkerLake Creative Commons License 2015.06.18 0 0 16884

Nem állítottam, hogy lehetetlen, csak már megint a fokozatosságot hiányolom. Ez olyan, mintha egy egyébként jó képességekkel rendelkező bokszoló egyből Klicskó ellen állna oda... lehet egy szerencsés ütés, és nyerhet is, de sokkal inkább benne van a pakliban a maradandó agykárosodás... A Broad Peak és a K4 nem egy kategória a K2-vel,  de ezt nyilván Te is tudod.

Ki mosolyogta meg Török Zsoltékat? Én biztosan nem. Abban a csapatban jóval több volt a tudás/tapasztalat. Nézd meg, kikkel mászott...

Előzmény: U T A (16882)
TrekkerLake Creative Commons License 2015.06.18 0 0 16883

Rendben.

Előzmény: bouquetk (16881)
U T A Creative Commons License 2015.06.18 0 0 16882

A K2 sikeres megmászása mindenképp meglepetés lenne, de nem lehetetlen, függetlenül attól, hogy a világ legnehezebben megmászható hegycsúcsáról van szó (az Annapurnával egyetemben). Sikeresen megmászta a Broad Peak-et, a Gasherbrum II.-t. Hátha a szerencse is melléjük szegődik és sikerül nekik.

Török Zsoltékat is megmosolyogták a Nanga Parbat probálkozása során, és lám, sikerült nekik.  

Előzmény: TrekkerLake (16880)
bouquetk Creative Commons License 2015.06.18 0 0 16881

 

Nem értek veled egyet. 

Előzmény: TrekkerLake (16880)
TrekkerLake Creative Commons License 2015.06.18 0 0 16880

ez kb. mint Klein téli Nanga Parbat-ja...

Előzmény: armadillo_ (16879)
armadillo_ Creative Commons License 2015.06.17 0 0 16879
encián Creative Commons License 2015.05.18 0 0 16878

"Az élet a legfontosabb dolog, nagyon kell rá vigyázni." -  hát ez sajnos nem sikerült -remélem nem ő lesz a példakép.

 

Előzmény: Veszpremi (16877)
Veszpremi Creative Commons License 2015.05.18 0 0 16877

Szomorú :(

Ez az interjú most különös jelentőséget kapott sajnos:

Az ember, aki mindenáron repülni akar

A 38 éves Dean Potter még mindig a hőskor lendületével járja a hegyeket. A pénz, a siker vagy az őrület motiválja a híres extrémsportolót? Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: martinaxe7 (16876)
martinaxe7 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 16876

Lezuhant és meghalt az egyik legismertebb sziklamászó

Rejtélyes Dean Potter és társának a halála, ráadásul olyan helyen ugrottak, ahol tilos. Tovább »

forrás: Index.hu

 

R.I.P.

badile Creative Commons License 2015.05.03 0 0 16875

Megpróbáltam összeszedni a személyes beszámolókat az Everestről. Nepál ezt évekig nem fogja kiheverni.

http://www.mozgasvilag.hu/hegymaszas/hirek/az-everest-haragja

Előzmény: Veszpremi (16873)
U T A Creative Commons License 2015.05.01 0 2 16874

A cikk kommentjeit olvasva jön rá csak igazán az ember, hogy milyen megkeseredett, irigy szerencsétlen emberekkel van tele ez az ország. Ez a nemzet a lelki szenvedést érdemli (legalábbis azok akik ilyen gusztustalanságokat írnak). 

Előzmény: Veszpremi (16873)
Veszpremi Creative Commons License 2015.04.29 0 0 16873
beetee Creative Commons License 2015.04.06 0 0 16872

Ezt eddig nem láttam. Érdekes.

Everest 3D

cobranco Creative Commons License 2015.03.22 0 0 16871

Sziasztok!

A tavaly nyári Alpok biciklitúránk első része megnézhető,lekövethető,megszemlézhető,olvasható,böngészhető:)...kinek,mi a szimpatikusabb,van itt film,fotók,túrablog,térkép,stb:

 

 

Útvonal:
Torino-Castelette-Suza-Oulx-Bardonecchia-Col de Echelle/1766m/-Val de Claree-Briancon-Col de Izoard/2360m/-Casse Deserte-Combe de Queyras-Guillestre

 

Térkép:
http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/alpex1.2014..html

 

Túrablog:
http://users.atw.hu/cobranco/turabeszamoloalp_14.html

 

Jó szórakozást!

snorbii Creative Commons License 2015.03.17 0 0 16870

Sziasztok!

 

Szeretnénk elmenni a Gyömbérhez, mivel élőben is szeretném látni a vízszintes jégcsapokkal megvastagodott keresztet :)

Szerintetek ilyenkor még lehet így látni?

 

Ilyesmit szeretnék látni :)

 

 

Köszi!

martinaxe7 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 16869
papd Creative Commons License 2015.03.10 0 0 16868

Túra(bicikli) vagy mászótársat keresek idén nyárra a Pamirba. Lenin csúcs mindenképp és más 5000 és 6000esek, könnyebb nehezebb túrák Tadzsikisztánban és Kirgizisztánban. Konkrét terv még nincs nekem júniustól (vagy májustól) szeptember végéig jó. theny1@freemail.hu

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.02.24 0 0 16867

A Retyezátban könnyebb 2 napot fent tölteni, Svájcban elvileg tilos a sátorozás, kivéve ha bivakkolsz valami durva helyen. Mondjuk többet kell gyalogolni, 1000 méterig asszem fel lehet autózni Nucsoara felől, majd laza 1 óra alatt felgyalogolni a Pietreleig (azt talán még a két és fél éves is megcsinálja). Bad Ragaz környékén van egy kétnaposra is vehető túra, a Pizol 5 See Wanderung, ott a csúcs T4es út, ha jól emlékszem. De kérdezz nyugodtan.

Előzmény: Törölt nick (16866)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 16866

Köszönjük a felajánlást, lehet, hogy élni fogok vele.

Egyelőre még próbáljuk kisakkozni. Az biztos, hogy szeretnénk legalább 2-3 éjszakát fent tölteni, akár sátorban akár menedékházban. Az is lehet, hogy inkább két 4-5 napos utat vállalunk be közötte egy kis otthonléttel. Nem akarjuk a két és fél éves kislányt lesokkolni azzal, hogy eltűnünk egy hétre.

Az eddigi ötleteink a Dolomitok, a Retyezát, Svájc, esetleg Szlovénia...

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16865)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.02.23 0 0 16865

Svájc valóban atomállat ilyen szempontból, kevés olyan hely van, ahol ennyire töményen vannak szép és jól megközelíthető útvonalak - egyébként jellemzően arra vannak berendezkedve, hogy a svájciak legnagyobbrészt egy napos túrákat tolnak, az első 1500-2000 méter szintet - igaz, jó áron - igyekeznek megspórolni nekik. Ezért nem elképzelhetetlen pl. egy 3000-es csúcs kora reggeli indulással és esti ágyban alvással. A probléma az alsó 100+ CHF körüli szobaár, amiből itt egyből kettő kell, ha jól értem. Ha ez kigazdálkodható, akkor tényleg minden van. Amit én ismerek inkább az Glarus, Bad Ragaz és Graubünden (ha kell pár tipp, akkor szívesen segítek), de bejártam a kötelezőket a berni felföldön és a Rhone völgyében is. Egyébként szállásban érdemes airbnb-zni és/vagy felvenni a kapcsolatot svájcban élő magyarokkal, van aki szívesen swappel kecót, mert nincs már lakása Magyarországon.

Előzmény: KIFLICSUCSOK (16864)
KIFLICSUCSOK Creative Commons License 2015.02.22 0 0 16864

Szia!

 

Mi kétszer voltunk Svájcban Wallis kantonban. A szállásunk Visp felett Bürchen-Zeneggen -ben volt, innen rengeteg opció van 1 napos vagy többnapos túrára. Mi anno via ferrataztunk is. Az alábbi helyeket bátran ajánlom: Eggishorn az Altschgleccser felett, Baltschiedertal ez egy jópofa túra régi "vízvezetékek" mellett ahonnan anno a gleccservizet levezették a falvakba, Turtmanntal-Barrhorn(3610m) túra egy nagyon hosszú nap, de van a Turtmannhütte ott fent is alhattok (2500m) így 2napos túra lehet ez is, nem kell gleccsercucc. Moosalp-Augstbordhorn is nagyon szép túra ez 1 napos.

Vagy ez:

http://www.summitpost.org/pfulwe-zermatt-high-level-balcony-route/501155

Akár egy napba is belefér simán 8-10 óra alatt, lehet rövidíteni ha felvonóztok Sunegga felett. Az egyik legszebb túra amin valaha jártam. Hozzá lehet venni az Europawegből szakaszokat és akkor többnapossá bővíthető. Saastalban is van egy több napos út mint az Europaweg, annak most nem ugrik be a neve...

 

Esetleg Engadin vagy Ortler-Alpok? Vagy ennél messzebb mennétek?

Előzmény: Törölt nick (16863)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 16863

Elkezdtünk gondolkozni a családi - természetesen hegyes - nyaralásunkon.

Valahova távolabbra vagynánk, most nem a környező országok érdekelnek.

Mivel a kislányunk nyáron még csak két és fél éves lesz, valamint 2 napnál többet még nem töltött el szülők nélkül ezt figyelembe kell vennünk. Szerencsére van a rokonságban jelentkező, aki vigyázna rá.

Vagyis az érdekel, hogy milyen ötleteitek vannak, hova menjünk úgy, hogy:

1. Logikus módon szép túraútvonal legyen a környéken.

2. 2011 óta nem voltunk nehezebb túrán.

3. Legyen egy olyan szálláslehetőség, ahol a kislányunk a rá vigyázó nagymamával/nagynénivel tud mit kezdeni magával.

4. 2-3 naponként vissza tudjunk térni a túraútvonalról hozzá.

5. Egy hetet - tíz napot el lehessen tölteni túrázással.

6. Értelmes idő alatt és módon el lehessen jutni a helyszínre.

 

A Mont-Blanc kör már megvolt, pedig az pont megfelelne az elvárásoknak...

Monca Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16862

Valahol pedig ez lenne a normális. ....Én anno évekig kaptam az értesítőt,  nem fizettem, nem használtam, talán le is mondtam, de nem reagáltak rá. Aztán egyszer csak abbahagyták a küldést. Valszeg frissítették az adatbázist:-)  De pl. az újságjukat még ezután is küldték sokáig. Ott is emberek ülnek, mi például úgy kötöttük, hogy egy október végi hétvégén mentünk Dachsteinba, és gondoltuk, azért emiatt már kéne egy ilyen helikopteresre is jó biztosítás (akkor itthon még nem volt ilyen extrémsportra). Úgyhogy megáltunk valahol útközben , azt hiszem Kapfenbergben, merthogy az egy viszonylag nagyobb hely, talán van iroda.. Iroda nem volt, a Touristikinformation bezárt ajtaján (szezonon kívül voltunk) volt ÖAV elérhetőség.. A bécsi központ aztán valahogy összehozott minket a helyi dealerrel..:-)) aki fogadott minket a lakásán, és megkötöttük a szerződést...a néni kb. 90 éves volt, átkozott dialektusban beszélt, a lakás igazi nénis, tele nippekkel......ugyanez a hangulat jön az újsságjukból..családias, bűbájos és nagyon gemütlich és provinciális......:-))

Előzmény: Butt (16861)
Butt Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16861

Nekem ez jött (így, magyarul):

 

Csalni én sem szeretnék, úgyhogy mindenképpen befizetem majd. Még ha nem is használnám ki teljesen, akkor is legalább támogatom őket. Az mindenesetre elég furcsa, hogy így megbíznak az emberben, persze lehet, hogy csak hazai szemmel nézve...

Előzmény: epeti13 (16859)
Lud Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16860

a menedékházakban nem ellenőrzik, hogy érvényes-e a tagságid, csak a kártyát nézik. ettől függetlenül fizetés nélkül a kedvezményeket igénybe venni csalás.

biztosítási esetnél viszont a fizetés ténye számít, ingyen kimentenek stb. a történet ott válik ketté, ha be volt fizetve akkor fedezve van a baleset, ha nem akkor természetesen nem - hiába lobogtatod a kártyát.

legjobb online fizetni, volt rá példa, hogy az ACE magyar szekció begyűjtötte a tagsági díjat, de nem fizette be. a srác meg megkapta a következő évi kártyát, csak épp a balesetkor derült ki, hogy nincs biztosítási fedezet...

Előzmény: epeti13 (16859)
epeti13 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16859

Nekem tavaly valahogy kimaradt a fizetés, hivatalosan ezt kaptam:

Dear member,                                                 

You have been member of the OeAV-Sektion Österreichischer Gebirgsverein (Austrian Alpin Association) for some time. You also got our membership card.
Unfortunately we realized that you have not paid your membership fee. This means that you are not covered by the offered insurance and you cannot take advantage of all our benefits.

Your fee for members abroad:
Member A        €        63,- Adults
Member B        €        50,- Senior citizens, partners, young adults
Family fee       €       113,- children are free until 18 yrs

Your benefits are:
Annual rescue and repatriation insurance cover with no age limit
Reduced accommodation costs in alpine huts in most European countries
Privileged accommodation in huts

Please transfer your membership fee into our bank account without free of costs to:

Note: Your membership is renewed automatically for the next year, if you do not give notice in writing (fax, email, letter) until 30. september of the current year.

 

Szóval le kell mondani Szeptember 30-ig írásban, ha a jövő évit nem szeretnéd.

Azt nem tudom hogy mi történik ha nem mondod le és csak szimplán nem fizetsz,

nem mintha erre játszanék.

Ja és van magyar szekció is "FLASH" a neve.

Előzmény: Butt (16858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!