Keresés

Részletes keresés

stupiddog Creative Commons License 2006.09.22 0 0 27
Island* Creative Commons License 2006.09.04 0 0 26
Az egész bogyó kifő, a magok nem is tudnak kijönni belőlük és nem is érdemes velük bajlódni. Szóval nagyon egyszerű a főzése. :)
Előzmény: TTNora (24)
stupiddog Creative Commons License 2006.09.02 0 0 25

...mi tegnap tüzet raktunk kinn, a csipkebogyóbokor mellett egy kis nyárbúcsúztató

sütögetésre.A párom hozott Badacsonyból Szegedy Róza receptje alapján készített ürmösbort,ezt iszogattam a sült padlizsán és tarja mellé.Nagyon-nagyon-nagyon finom,és igazi őszi estékre való,illatos, fűszeres bor!

TTNora Creative Commons License 2006.09.01 0 0 24

magja is maradhat benne? oké, ki fogom próbálni!

 

Köszönöm az ízesítési javaslatot is!

Előzmény: Island* (19)
apca Creative Commons License 2006.09.01 0 0 23
OFF
Sajnos gyengélkedik a masinám, meg nagyon be vagyok havazva munkailag. (Úgy volt hogy ma elmegyek a Minolta találkozóra, de az is befuccsolt :((( )
Örülök, ha néha végigtudom szaladni az érdekes topikokat.

Sajnálom, mert tényleg jó kis téma volt.
ON

Viszont el kellene menni Ágasvárra. Egyre szebb az erdő. Osztán még egy kis szamócát is szemezgetnék szívesen.
Előzmény: stupiddog (22)
stupiddog Creative Commons License 2006.09.01 0 0 22
kis OFF:  Apca,hol voltál a "Variációk"topikból?!?     most futott le az ellenfényes témajavaslatod,ami szerintem az eddigi legjobb volt a ködös mellett...(na igen,mindkettő köthető az őszhöz)
stupiddog Creative Commons License 2006.09.01 0 0 21
Csipkebogyótea:utóízesítés nélkül az igazi (tehát cukor-citromlé nélkül)...de azért szerény véleményem szerint egy kis mézet elbír.
stupiddog Creative Commons License 2006.09.01 0 0 20
Island* Creative Commons License 2006.08.31 0 0 19
Mi október végén, november elején szoktuk szedni. Mondják is, hogy jobb az íze, ha egy kicsit megcsípi az éjszakai fagy, vagy a dér. Utána ujságpapíron szétterítjük a kamrában és szárítjuk, szikkasszuk. Egy-két hónap múlva dobozba vagy üvegbe is tehető szellős tárolás mellett. Teához általában 2 liter vízhez adunk egy teljes marékkal. (két kezedbe teli a bogyó). Először hideg vízben áztatjuk néhány órát, majd hirtelen felforraljuk és lezárjuk alatta a gázt. 4-5 óra alatt kioldódik a zamata és a tápanyaga. Előfordul, hogy a bogyókat kétszer is felfőzzük.
Előzmény: TTNora (15)
apca Creative Commons License 2006.08.31 0 0 18
Szerintem a sutának is és a bikának is tetszetős tevékenység. :)

Amúgy pedig - szerintem - a legszebb évszak az ősz. Még a novemberi ködöknek is megvan a varázsuk, hátmég a csodás kristálytiszta, csípős októberi szüret-időknek!
Előzmény: Törölt nick (16)
comad Creative Commons License 2006.08.31 0 0 17
Előzmény: TTNora (15)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.31 0 0 16

... b @sznak a szarvasok stb.....

Hát, kinek mi tetszik....

Előzmény: Törölt nick (7)
TTNora Creative Commons License 2006.08.31 0 0 15
és mikor kell a teához szüretelni a csipkebogyót? Ahhoz is akkor, mikor már megcsípte az első fagy? És ha leszedtem, mi vele a dolgom? Magozás? Szárítás?
Előzmény: Island* (12)
Kiskertész Creative Commons License 2006.08.30 0 0 14
stupiddog Creative Commons License 2006.08.29 0 0 13

Jaj de szépeket írtok!

Itt esik a csendes eső,sötét van,mindjárt indulok dolgozni,de még ezt is szeretem az őszben,mikor neszelnek az ernyőn a fejem felett az esőcseppek...és ha beérek én is csipkebogyóteát főzök munka előtt,van még tavalyról,de már az idei is piroslik!

Island* Creative Commons License 2006.08.28 0 0 12

Én is csatlakozom akkor az előttem-szólókhoz, ugyanis mi is nemrég fejeztük be az építkezést és a lakás-belső kialakítását. A kert is nagyrészt kész van, bár vannak még alakítandó felületek.

A teázáshoz.....szoktatok inni csipkebogyó teát? Valami fennséges és nincs benne koffein, az egyik legegészségesebb tea szerintem. Mi ősszel szoktunk szedni a párommal néhány kilót és abból főzögetünk a hideg estékre. Csak ajánlani tudom nektek is. A szedés kicsit lassú munka, de egy kirándulással összekötve izgalmasabb, esetleg csapatostul. :)

Előzmény: Piroska+Farkas (11)
Piroska+Farkas Creative Commons License 2006.08.28 0 0 11

Hasonló a helyzetünk:-))) Mi is tavaly költöztünk az építkezés után, és most kezdünk úgy igazán kertészkedni (ill. már füvesítettünk, meg sziklakerteztünk, stb. de a fa- és rózsültetés még hátravan)

És milyen jó lesz majd tavasszal nézni az őszi ültetéseket!!!!!

Előzmény: TTNora (10)
TTNora Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10

Island*, P+F!

Köszönöm!!!!!

Nagyon jól esett mindkét leírás, már várom az őszt!

 

Egyébként mi nagy kertfelújításba kezdünk a tavalyi házépítés után. Nálunk minden hétvége a kertásással, ültetéssel fog telni. De utána igyekszem a teraszon megpihenni teával, meleg takaróval, és nézni a panorámánkat! :-)

Előzmény: Piroska+Farkas (9)
Piroska+Farkas Creative Commons License 2006.08.28 0 0 9

Pont ma mondta a párom, hogy "jaj, jön az ősz, mit fogunk csinálni, mit várjunk (sokat dolgozunk irodában, és mindig várni szoktunk valami jó kis programot, stb. hogy lelekesebben keljünk fel hétfő reggel...)".

 Aztán felsoroltam, hogy pl: nagyonkat lehet kirándulni,

rendeltünk rengeteg virághagymát, amit el kell ültetni, i

lyenkor jó fákat ültetni,

veszünk sok finom és különleges teát amit isteni lesz a csípős szélben (amikor még süt a nap, de a hideg már kicsit csípi az arcodat), a padon, egy pokrócba bugyolálva iszogatni mézzel,

nézni a szép színes falaveleket,

begyújtani a kandallót, fát aprítani (ezt nézni szeretem, de a párom csinálja):-))),

és majd jön a finom sütőtök (vagy az később van), meg a szőlő.....

Meg ilyenkor nagyon jó olvasni egy jó kis könyvet.

Szóval sok dolgot szeretek az őszben!

Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.28 0 0 8
Akkor sipirc a topicból! :)))
Előzmény: Lars Turms (4)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 7

Kezdődik az élet: potyognak a magok mindenfelé, b @sznak a szarvasok stb.

Az elmúlás az egy tévedés.

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 6
Én is jobban szeretem, amíg ősz - addig még nyilvánvalóan nem hullott ki. :-)
Előzmény: stupiddog (-)
Island* Creative Commons License 2006.08.27 0 0 5

Azért ennek az évszaknak a "védelmében"  felsorakoztatnék néhány érzetet, képet, többek közt az indián nyár varázsát, a gyönyörű varázslatos színek látványát egy erdei kirándulás alkalmával, a narancsos színbe váltó gyengülő napfény melegét az arcunkon, az érett gyümölcsök zamatát, a szőlőszüret vígasságait, az összebújós-kandallós-gyertyafényes estéket....szerintem nem is olyan rossz az ősz hangulata! :) Talán azok az emberek találják szépnek, akik elsődlegesen a szépet és a pozitívat képesek mindenből befogadni és nemcsak a negatív jellegű élményekre koncentrálnak. :)

 

Lars Turms Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4
Én azt őszt szeretem a legkevésbé az évszakok közül.
ÁcsNóra Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3

Én rettegve gondolok erre az időre: :-)

Lugosi Lou: Eltűnt a nap

„Már megint holnap van”
Malamud

Magyarországon még megvolt, a francia tengerparton is, és lassan-lassan biztos pont lett az ember életében.
Emma számított rá. Most, hogy hirtelen eltünt, rémülten nézegetett körül.
Rettenetes hiányérzete támadt. Hogyan lehet majd kibírni, hosszú hónapokon keresztül fénysugár nélkül?
Különben mindez nem először fordult elő vele. Már eddig is minden évben volt ősz és tél, de valahogy mindmáig nem vette észre, hogy ennyire eltűnt a Nap.
Végül is utána lehetne menni – gondolta.
Ha sok pénzem volna – gondolta -, elmennék olyan országba, ahol még megvan. Minden pénzt megadnék érte.
Van betegbiztosító, fizetnek, ha beteg lesz az ember; van lakásbiztosító, fizetnek, ha leég a ház. Még az autóért is fizetnek, ha összetörik.
Ilyen súlyos ügyben, hogy egyszerűen eltűnik a Nap, nincsen semmiféle kárpótlás.

Persze, amikor a Nap a helyén van, nagyon szép az ősz. De amikor eltűnik....Legszívesebben átmennék fecskébe, vagy elmennék téli álmot alvó medvének.

Lila Pereszke Creative Commons License 2006.08.27 0 0 2
Kiskertész Creative Commons License 2006.08.27 0 0 1
Előzmény: stupiddog (-)
stupiddog Creative Commons License 2006.08.27 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!