Keresés

Részletes keresés

Itegral Creative Commons License 2020.06.09 0 0 7829

Nem!. Amiről én beszélek az max 30 euróval drágább és száras, így nem fogja a csukloját fájdítani, de ha csak 10 percre mentek akkor nem szóltam. Tehát nem 300 euróval több vagy 3000!Atoknak a a súlya szintén ennyi! Nem a Trabant vs merciről beszélek ez bőven Trabant alatt van! Újra leírom... Nem kritika csak tanács! Mindenki azt vesz amit akar! KB 20 éve kapirgálok és eddig 100szor volt velem gyerek. És kB 50 gép volt a kezembe. 

Előzmény: MajorGent (7828)
MajorGent Creative Commons License 2020.06.09 0 0 7828

Nem vitatkozni szeretnék, de ha semmire sem jó, és mégis találtunk vele egy érmét, amire azt mondod hogy akár vehetnénk belőle egy jobb gépet, akkor mégiscsak jó egy 7 éves gyereknek nem? 

Előzmény: Itegral (7826)
MajorGent Creative Commons License 2020.06.09 0 0 7827

A gép kevesebb mint 1 kg. És igen az érmén F betű van. 

Én is gondolkodtam komolyabb gépben, de úgy voltam vele hogy kipróbálásra ez bőven elég, hogy megtudjam van e időnk kimenni ezzel, illetve hogy találunk e megfelelő helyet is hozzá. Első körben gondoltam így jobb mintha veszek egy drága gépet aztán utána meg csak porosodik. Végigolvadtam ezt a fórumot, többen jártak így.. 

Előzmény: Itegral (7826)
Itegral Creative Commons License 2020.06.08 0 0 7826

 "Hobbira, gyereknek csak jó lesz" se hobbyra se gyereknek, semmire nem jó, semmi rosszindulat nincs bennem csak segítek... van 100 gép ami alap-gép ez messze van tőlük. 

Másik: ha az érmén F betű van akkor vehetsz belőle akár egy profi gépet is és a kislányodnak nem szakad le a csuklója ettől a valamitől! 

Előzmény: MajorGent (7825)
MajorGent Creative Commons License 2020.06.08 0 0 7825

Lányommal ma sikerűlt először kiprobálnunk. A termés egy 1949-es 10 Pfennig. :) 

Előzmény: MajorGent (7823)
Definition60 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 7824

Tud valaki valami infót, hogy milyen gép a Garrett ace apex? Megéri az árát? Köszönöm. 

MajorGent Creative Commons License 2020.06.01 0 0 7823

Én egy ilyet rendeltem. A napokban jön. Hobbira, gyereknek csak jó lesz :)

https://www.amazon.de/Seben-Allround-Metallsuchger%C3%A4t-Metalldetektor/dp/B005UNISZG

MCBUBU Creative Commons License 2020.05.10 0 0 7822

Egy fémkeresős kutatásból készült történet: 

http://femkereses.mcbubu.hu/a_hegy_meseje/index.html

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.09 0 0 7821
gadosp Creative Commons License 2020.04.21 0 0 7820

Köszi

Előzmény: jgkfgkf (7819)
jgkfgkf Creative Commons License 2020.04.20 0 1 7819

Nem tudom hivatalosan mit szoktak mondani, láttam már agyonbonyolított rajzokat, de pusztán minden előképzettség nélkül logikusan:

Képzelj magad elé egy egyforma magasságú DD és kerek fejet. A DD keskenyebb lesz, magyarán ha lengetsz ugyanazzal az egy úttal ugyanazt a területet lengeted át, viszont a DD-nél minden adott pillanatban kisebb terület lesz a fej alatt, minden pillanatban kevesebb bejövő értelmezendő jelenség, kevesebb szemét, kevesebb információt kell feldolgozni, közölni. Így pontosabb lesz, nőhet a mélység.

Előzmény: gadosp (7818)
gadosp Creative Commons License 2020.04.20 0 0 7818

Sziasztok!

Mivel tud többet egy DD tekercs? És most nem olyan választ szeretnék, hogy sokkal :) Hanem kicsit részletesen kifejtve, mert erről nem találtam nagyon infót.

Köszi

Kuruc72. Creative Commons License 2020.03.11 0 1 7817

Van burokracia rendesen.   Amugy koszonom a valaszod.

 

Előzmény: FEINWERKBAU300S (7815)
FEINWERKBAU300S Creative Commons License 2020.03.09 0 0 7816

Bár én fémdetektor használathoz kezdtem kérelmezni,nem talajradar,vagy mélykereső.....

Előzmény: FEINWERKBAU300S (7815)
FEINWERKBAU300S Creative Commons License 2020.03.09 0 0 7815

Üdv!

Nekem az örökség védelmi hivatal kellett kezdenem hrsz megadni ,ha ők engedélyezik akkor irány terület tulajdonosi hozzájárulás.Majd következő végső lépés  a múzeum eldönti......

Előzmény: Kuruc72. (7814)
Kuruc72. Creative Commons License 2020.03.08 0 0 7814

Tisztelttel erdeklodnek a topiclakoktol hogy ha szeretnek egy teruleten engedelyel  radarkutatast veezni es ehez az engedelyt szeretnem beszerezni akkor ehez csak a megyei illetekes muzeumokon keresztul vezet az ut vagy lehet a kormanyhivatalhoz kozvetlenul is fordulni ?

 

Van egy tamogato nyilatkozatom egy allami  intezmenytol az adott teruletre amit ha kell egyuttmukodesi megallapodasra is tudunk modositani de nem tudom hogy gyakorlatban hogy mukodik ez az engedely dolog plane melyik a legegyszerubb legrovidebb megoldas.

 

 

koszonom a segitsegteket.

 

 

Itegral Creative Commons License 2020.03.01 0 0 7813

Használt vagy használ valaki ORX-et? 

MCBUBU Creative Commons License 2020.02.17 0 0 7812

Üdv! Biztosan jó gép, és valóban mélyen ár alatt van. Már-már gyanúsan. Magát ezt a gépet nem ismerem, minden gépet tanulni kell. 

A jófogásban azért nem bíznék meg teljesen, érdemes lenne személyesen megtekinteni, lehetőség szerint próbálni.

Előzmény: Törölt nick (7808)
FEINWERKBAU300S Creative Commons License 2020.02.15 0 0 7811

Kellemes estét/napot!  Kinek mi van :) Keresek Minelab xterra 705-höz nagy fejet ami megy 18,75khz-en.Mail    hagabi1972@gmail.com

szabbibaki Creative Commons License 2020.02.15 0 0 7810

Köszönöm szépen.

Előzmény: KokLee (7798)
KokLee Creative Commons License 2020.02.14 0 3 7809

Nagyon sok európai országban van valamilyen korlátozás rá, sőt valahol illegális és szigorúan tilos, itt valóban el van lehetetlenítve, de legalább van rá lehetőség. A szellemileg fejletteb országok/ vezetők már rájöttek hogyan is lehetne a hobbi törvényi hátterét normálisan megalkotni. Sajnos itthon a magyarság érzése, a gyökereink, múltunk és származásunk tudatosan el van nyomva, így nem érdeke az irányító erőknek hogy olyan múltbéli nyomok kerüljenek elő ami ellentmond a történelemkönyvek szándékos hazugságaival, az évtizedek óta belénk ültetett fals infókkal...

Előzmény: FEINWERKBAU300S (7805)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.14 -1 0 7808
Előzmény: MCBUBU (7807)
MCBUBU Creative Commons License 2020.02.14 0 1 7807

Üdv!

Az engedély megszerzéséhez egy kis segítség:

http://femkereses.mcbubu.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.14 -1 0 7806

De én nem azt írtam, hogy fémdetektorral, hanem mondjuk felásás közben találta... Aki így talál kincset a saját kertjében, bár megteheti, hogy bejelenti, megveregetik a vállát, oszt szevasz...

Előzmény: FEINWERKBAU300S (7805)
FEINWERKBAU300S Creative Commons License 2020.02.14 0 1 7805

Az a gáz ha a földedben találod a törvény szerint az sem a tied :( A törvény nem tudása ,nem mentesít a felelőség alól.Ki van ez találva a jog alkotók részéről nagyon.Összeszerelt állapotban ki sem vihető a gép a lakásból!Mi ez ha nem kib@sz?Sőt a saját kertedben sem!Csak engedéllyel! Aki engedéllyel van kint terepen,(Mert előre le  kell jelenteni a keresőzést!) azt megküldi a szerv a helyi rendőrségre,jegyzőnek ,mezőőrnek.Legtöbben tojnak rá mennek és kész.A baj ha a parasztot elkapják.Ez  Van  MO-n szigor megy minden téren :(

 

Előzmény: Törölt nick (7803)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.12 0 1 7804

Nézd meg hol lakik, és klikkelj rá az eladó összes hirdetésére. Lehet hogy megváltozik az álláspontod.

Előzmény: Törölt nick (7803)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.12 -1 1 7803

Azért az ártatlanság vélelme kijár mindenkinek. Nem tudható, hogy nem pl a kertjében találta véletlenül, pl felásás közben vagy hasonló...

Előzmény: Törölt nick (7801)
KokLee Creative Commons License 2020.02.12 0 1 7802

Ennél ocsmányabb dolgot én sem tudok elképzelni...

De sok sikert hozzá, biztos megéri pár ezer forintért hogy kopogtassanak nála. Nyugodt lehet abban hogy a mai modern internetes világban nagyon is rá vannak erre állva a bűnüldöző szervek. Nagyon butának kell lenni hogy valaki azt higyje hogy el tud bújni. Lehet csinálni, ideig-óráig utána meg felelni.

Előzmény: Törölt nick (7801)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.12 0 2 7801

Szigorú a detektoros törvény? Egy-két barom miatt lesz az még szigorúbb is! Vatera: damme009 felhasználó árul 151 db. tisztítatlan(!) római érmét! Nem LOT-ban pártízdarab de gyűjteményi állapotú tisztát, hanem 151 db.-ot ahogy a földből kijött! Erre nehéz lesz ráfogni, hogy hobbidetektoros, de gondolom cseszik rá. Megy a seft ameddig megy , addig lehiénázza. Hogy közben kicseszik a hobbidetektoros társadalommal? Tesz rá magasról a pénze bejött oszt' jónapot! Hát ez van.

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.09 -1 0 7800

Ha már vagy még mindig Mohácsi Csata... annak a színhelye ugyebár nincs meg. Innen kezdve van egy elég nagy terület, amit nem lehet az egészet figyelni. Sőt, ha ott lóbál valaki, és odamegy a zsaru, vagy a polgárőr, még előnyt is lehet kovácsolni, ha jó dumás az illető, mert lehet azt mondani, hogy bocs csak segíteni próbál amatőr hobbi régészként, mert nem igaz, hogy nem képesek megtalálni, csak a jó helyet csak körbetorpedózzák. Mindenképp X mennyiségű kutatómunka kell (legalább átnézni hogy hol mely területek vannak már bevizsgálva, amúgy minden szóbajöhető be van; csak éppen nem mindegy hogy odamegy egy regiment amatőr gagyista, 5 centisekkel, és nyilván mélyebben van a motyó, alsó hangon 20-30 centi kell, de mégjobb valóban a fél méter), és egy ki lehet lőni, egy zsáknyi területet, amit már átvizsgáltak és semmi... (amúgy szerintem nagy része a csatatérnek bent van a Duna mederben, mert szépen közben elfolydogált arra... 700 év alatt volt bőven ideje rá...

Tehát máris adtam egy támpontot, ismert környéken, közvetlen a Duna partja... ;) Ha talál valamit, netán csatatérnyi törmeléket, páncél fegyver stb... akkor azonnal szól az illetékeseknek és nemzeti hős lesz, már utólag senkit nem fog zavarni, hogy papír nélkül ment oda... ;) De mint írtam nyilván óvatosan, okosan, körültekintően, komoly kutatómunka után és inkább éjjel, és nem egyedül menni..! ;)

Előzmény: KokLee (7797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!