Nekem most a tuhu-térképen kis információ ikonnal jelzi a ládákat, szemben a régi kis fényképezőgéppel. Szóval benn van, csak nagyon keresgélni kell. :)
Mondjuk egy nagy piros ikszet jobban látnék, mint egy kis i betűt (főleg mondjuk egy tanösvényes ládánál, ahol mind a 15 állomás ilyen i-ikonnal van jelezve..
Külön szedd le a ládákat, akkor nem fog meglepetés érni, ha idő közben megszűnt/áthelyezték/beteg lett/stb... A .com és a .hu két egymástól teljesen független dolog. Előfordulnak ugyan átfedések, de több olyan láda létezik, ami csak az egyik, vagy másik oldalon található meg, mint ami mindkettőn.
Pár év kihagyás után tegnap megint elindultunk ládát keresni. Az első meglepetés a parkolóban ért, mert hiába tettem fel a TUHU és OMP térképeket is a 60CSx-re, nem találtam a ládákat benne. Benn van, csak nem geoládaként ? Nem értem, mintha régen ez benne lett volna. Úgy emlékszem még örültem is neki, mert nem kell azzal foglalkozni, hogy most melyik megye ládáit töltöm fel.
Külön kell feltenni mégis?
Másik, hogy érdemes leszedni a geocaching.com-ról is a ládákat vagy elég a geocaching.hu-ról, abban mind benne lesz (vagy majdnem mind), Magyarországra nézve persze.
Sima ingyenes androidos iránytűs program van rajta, de nem lehet átállítani.
Nem szeretem az illegális dolgokat, múltkor is megszívtam a Vistával, mikor reggel úgy gondolta hogy Őt most hitelesítenem kéne, addig fekete minden.... Format C lett belőle :(
Igen hallottam valami átszámítási képletet. Nade hegytetőn, esőben, 100 méterenként azért inkább nem számítgatnám, ha van valami olyan progi ami tudja a normál koordinátákat is kezelni :)
Namost töltöttem rá valami GPS programot de tök máshogy adja meg a koordinátákat mint ami a geocachingen van.
Nem csak a koordinátaformátum más? A gc a fok-perc-ezredperc (dd°mm,mmm) alakot használja, ebből pár alapművelettel átírhatod fok-törtfok (dd,dddddd°) vagy fok-perc-másodperc (dd°mm'sss") alakba.
Srácok, vettem egy ilyen csodatelefont, amivel szeretnék GPS-t használni meg ládákat keresni ill turistautakat.
Namost töltöttem rá valami GPS programot de tök máshogy adja meg a koordinátákat mint ami a geocachingen van.
Tudnátok-e abban segíteni hogy
- milyen programot kellene rátennem hogy elvezessen az általam betáplált geoládákhoz/nevezetességekhez?
- Van-e valami olyan térkép amit rá tudok tölteni és NET NÉLKÜL tudok használni?
(Bakony, Szombathely, Bükk, Budai hg, Mátra és Zemplén térsége érdekelne) amin a turistaút jelzéseket is látom, ill azt hogy pontosan hol vagyok. Tettem rá valami Tuhu-s térképet de meg se nyikkan :((
A cél közelében írd be újra a címet, nálam ez mindig segít. Mondjuk én Nokia 5230-at használok, GárminXT progival, kb. 5-6 méteres pontossagál adja meg a cél helyét. Eddig minden ládát megtaláltam mióta ezt használom. Korábban a gyári progikkal rengeteget szenvedtem.
Probatam eleg sokaig, de mely volt a viz es nagyon hideg, 1 ora utan feladtam... Legjobban az egy ev alatt osszegyult track-okat sajnalom, sajnos nem mentettem ki..
Vasarnap dicstelen veget ert a Dakota 10 palyafutasa nalam.... Geocacheltunk biciklivel, es a kormanyra volt rogzitve a tartojaban a keszulek. Egy to partjan a felesegem meg akarta etetni a kacsakat valami sutivel, es ahogy dobni akarta a vizbe a kajat, kiutotte a tartojabol a keszuleket, az elegans ivben pont a toban landolt...... Igy jartunk :-)
Most kenytelen voltam venni (vetetni vele) egy Garmin oregon 550t-t ....
Lehet menni horgaszni a tohoz, hatha valaki szerencsevel jar.....
Én kipróbáltam ma a kesselést. Cél: GCSzvo. Hardver: Nokia E50, Royaltek BT GPS mini (RBT-1000). Fás részre vitt, a Navigátor szerint elértem a célt, majd ugyanott egy-két másodperc múlva kiírja, hogy azért még menjek 60 métert x irányba. Feladtam.