Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.26 -1 1 16737
A személyi légi közlekedést Európa felett korlátoznám az utasokat vasútra terelném. Főleg a fapados társaságokat szüntetném be. Teher legiforgalom maradhatna.
Előzmény: költekező (16735)
költekező Creative Commons License 2019.09.26 0 0 16736

Én meg a repülgetést tiltanám be. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (16734)
költekező Creative Commons License 2019.09.26 0 0 16735

Levegőszennyezés az tény, de a környezetnek jobb ha összegyűjti, az lenne a jó ha el se dobálnák, sőt egy részét le se gyártanák.

 

Mi a véleményed a repülőkről? Ők a legnagyobb levegőszennyezők.

Előzmény: Törölt nick (16733)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.26 -1 5 16734

Van olyan égtáj ahol az elmúlt napokhoz hasonló a tél. A házakban semmilyen fűtési lehetőség nincs még csak beszerelve sem. Én központilag megtiltanám, hogy ilyen időben bárki is fűtsön. Maximum a beteg kisgyermekeseknél.

Előzmény: Törölt nick (16733)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.26 -1 3 16733

Meg fűteni sem kellene 20 fokban, az is energia pazarlás és környezetszennyezés. Aki ilyen időben fázik az ne fűtsön, hanem vegyen fel még egy réteg ruhát.

Előzmény: költekező (16732)
költekező Creative Commons License 2019.09.26 0 0 16732

Ezért nem kéne mindent 2-3 szorosan becsomagolni, pláne úton-útfélen eldobálni , akkor nem lenne mit gyűjteni.

Olyan köteg szórólap volt most is a postaládába, hogy ihaj. Megoldás, nem kell terhelni vele a háztartásokat.

Boltoknál kitenni, és akit érdekel elvesz egyet.

Előzmény: Törölt nick (16731)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.26 0 1 16731

Ez sajnos általános. Főleg vidéken.

 

Nem csak a bolondok csinálák ezt, hanem szinte mindenki akinek vegyes kazánja, cserépkályhája, vagy kályhája van. Minden szart elégetnek amit otthon találnak. Fűtési szezonon kívűl gyüjtik és ilyenkor elégetik. Műanyagot, fűt-fát, kerti hulladékot, mindegy az. Fűtési szezonban nagyon sokan még a kommunális hulladékot is benyomják a kazánba.

Előzmény: apeeng (16730)
apeeng Creative Commons License 2019.09.24 0 0 16730

Örömteli hír. A spórolósabbja tegnap elkezdett fűteni..természetesen a vegyestüzelésű kazánjában, mindennel, amit a nyáron talált. A teraszokon üldögélők legnagyobb örömére.

hogy ez miért nem tetszik? mert az igazán gyenge légáramlás pont felém(is) hozza a mérgező füstöt...felmerül a jogos kérdés, miért nem szólok neki? Azért, mert papírja van róla, hogy bolond, még ha nem is közveszélyes..tehát nem büntethető. A családja meg már nem szól neki, beletörődtek.

apeeng Creative Commons License 2019.09.24 0 0 16729

hát ez az..

Előzmény: *Steve (16728)
*Steve Creative Commons License 2019.09.20 0 0 16728

Ügyes vagy annak örülj hogy így történt és nem a Dunában tanulsz úszni betonnnal a lábadon

Előzmény: Törölt nick (16726)
apeeng Creative Commons License 2019.09.18 0 0 16723

sajnos nekem nincs ilyen haverom...így kell ezt csinálni. Béke a legfontosabb, nem szabad bajuszt akasztani.

 

ügyesen megoldottad.

Előzmény: Törölt nick (16726)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.17 -1 1 16726

Ez bosszantó... én is vettem egy luxus lakást tíz éve és a közvetlen falszomszédom úgy gondolta, hogy bordélyt üzemeltet majd ott... a luxus kurvák egész nap buliztak, vedeltek, drogoztak meg bömböltették a zenét. Itt sem mert szólni senki, mert a bérlők maffiózó c..ányok voltak a tulajok.... velük én sem konforntálódtam. Szimplán csak szóltam a nyomozó haveromnak egy pénteken. Hétfőre elköltöztek, soha többet nem jöttek ide. Most egy kellemes, csendes nyugdíjas házaspár lakik itt.

Előzmény: apeeng (16725)
apeeng Creative Commons License 2019.09.16 0 2 16725

Egyik kllégám végre lakást vett egy vadonat új 50 lakásosban. egyszercsak nagyhirtelen egy vidám, mulatós család költözött mellé, akiknél estétől reggelig ment a dajdaj, aztán reggel szunya estig...és ez minde nap. A kollégám egyre fáradtabb, a gyerekei sírnak, a neje válni akart..arra jutott, hogy a két lakást elválasztó falra hangfalakat erősített, és végtelenített Wagnert töltött le, amit reggel bekapcs, este ki.  Persze ő elköltözött a közelben lakó szüleihez. Nos az albérlők öt napig bírták a nappali igen nehéz zenét, összepakoltak, és tipli.  Arra volt eszük, hogy utolsó nap, amikor költöztek, a fiatalember lakásának a zárbetétjét telenyomták pillanatragasztóval.

 

Később kiderült, hogy másokat is zavart (nem is kicsit) de a mulatozókat látva senki nem mert szólni, mert mindegyik férfi igencsak egybenyakú volt...

 

A tanácsok jók, csak ha ők az erősebbek, akkor annyi a békének.

Előzmény: Törölt nick (16724)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.16 -2 2 16724

Többször felmenni, hátha ajtót nyit. Ő éjféltől él, valószínűleg olyan a munkabeosztásuk, akkor érnek haza. Lehet, hogy állandó délutános. Én is melóztam így, 11-11:30-ra értem haza, 3-4 fentvoltam, kora délutánig aludtam.

Kb. semmit, ennyit tudsz, rendőrt hívsz rá a zene miatt. Jegyzőnél jelzed, birtokvédelmet kérsz, de ehhez tanúkat kell vinni, dea veled egy háztartásban élő nem számít annak (tehát szomszédot). Ha albérlő, akkor beszélni kell a tulajjal (ha nem működik eggyütt, akkor megemlíteni a NAV vagy APEH szavakat....). Panasszal élni a közös képviselőnél.

 

 

Nyíltan üzengess! A földszintre, a liftre kirakva, hogy más lakó is lássa, hogy türhő az új szomszéd. Lehet, hogy másnak is problémája van vele, csak nem szólt, vagy nem foglalkozott vele. Ha már legalább ketten vagytok akkor sokkal hatékonyabban tudtok ellenük fellépni.

 

Szemétkedhetsz is vele, mivel az átlagtól eltolt életvitele van, azért akkor visszaadni a zajt, amikor ő nyilvánvalóan pihenne, aludna... reggel/de. Ebben az órákban addig nyomni a csengőt, amíg ki nem nyitja... éjjel lenyomni a villanyórát, ha erre sem reagál, vagy visszakapcsolja, akkor a kismegszakító gombját megküldeni egy kis pillanatragasztóval, hogy ne tudja visszakapcsolni... érteni fogja, mivel ez legjobb esetben is 1 hét mire kijönnek az ELMÜ-től...

 

Előzmény: gazaa (16723)
gazaa Creative Commons License 2019.09.04 0 0 16723

Új lakók költöztek fölénk a panelba, akik éjfélig csöndben vannak, utána elkezdenek élni.

Vagy hangosan hallgatják a zenét, vagy "csak" fürdenek, pakolnak, trappolnak és szexelnek. A hangos zenehallgatásra fel is mentünk hozzájuk, hogy beszéljünk velük, de nem nyitottak ajtót. Mit lehet kezdeni az ilyen szomszédokkal? A zenehallgatásra még lehet rendőrt hívni, de a többi, mindennapi, ámde éjszaka roppant zavaró zajjal mit lehet csinálni?

kösz!

Kártékony Kázmér Creative Commons License 2019.08.16 0 0 16722

budapest.... budapest te csodááás  ;-)

apeeng Creative Commons License 2019.07.20 0 0 16721

helyes.

Előzmény: Törölt nick (16720)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.19 0 1 16720

Lehet... nem érdekel. Szombat este buliból jöttem haza nem épen józanul, elkezdett magyarázni valamit, leugattam a picsába.

Előzmény: apeeng (16718)
apeeng Creative Commons License 2019.07.06 0 0 16718

ez egy beteg ember...személyiségzavarban szenved, ezt tudomásul kell venni. Ha kell, előre kell engedni, hadd menjen...az ő agyában ez nem úgy jön le, hogy győzött, mert igazából fel sem fogja.. azontúl nem tudhatjuk milyen élete volt eddig, kik nevelték, állami gondozott volt-e, stb..mert ha boldog gyermekkora lett volna, boldog családban, akkor egy bűbáj lenne..

 

belefutottam én is egy ilyenbe...borzalmas gyerekkorral, még borzalmasabb házastárssal..mindenki pszichológusnál végezte...még a gyerekek is..

 

bocs a példabeszédért.

Előzmény: Törölt nick (16716)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.03 0 2 16717

Nem ez a megoldás Niki, ezt te is tudod. Nem szabad az ilyen emberek szintjére lealacsonyodni. Az ilyen ostoba alakok a saját problémáikat, frusztrációjukat vetítik ki rád. Ezek akkor érzik jól magukat, ha megmondhatják a magukét valakinek. Ez okoz nekik örömet, ettől érzik magukat "Janinak". Ezek az életben általában kis senkik, munkahelyeken az utolsó porbafingó segédmunkás akit mindenki csicskáztat, vagy otthon ő a papucsállatka.

 

A jelszó ignorálás.

 

Illetve tanulj meg leszarni.

 

Nem Leszarni!, indulatból, felkiáltójellel a végén. Hanem Leszarni... kijelentő módban.

 

Vonj vált. És mond magadban, higgadtan, nyugodtan: Leszarom.

És lépj túl, engedd el.

 

Ne görcsölj ezeken.

 

Remélem nem idegesített fel annyira, hogy beigyál rá.

Előzmény: Törölt nick (16716)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.03 0 0 16716

Elkezdte megint, vágta a pofákat, nem várt meg a lifttel. De meghúztam a lift ajtót, nem tudott elmenni, mert ugye olyankor visszanyílt. Vágta a pofákat, sóhajtozott, dünnyögött is valamit az orra alatt.

 

Majd amikor kiszálltam, oda nyögtam neki "kösz, hogy megvártál".... válasz tőle: kurva anyádat.

 

Ne nekem se kellett több, ott ordítoztunk egymással. Több szomszéd kijött és az egyik srác aki alattunk kettővel lakik szedett szét minket úgymond. Közénk állt és közölte, ha nem fejezzük be rendőrt hív. Akkor én bementem a lakásba, de a picsa még végig ordibálta az utat amíg felért.

Előzmény: Egyszerűen*Joe (16714)
Egyszerűen*Joe Creative Commons License 2019.06.11 0 0 16715

Lehet, hogy hullát rejtegetnek...???

Előzmény: Törölt nick (16697)
Egyszerűen*Joe Creative Commons License 2019.06.11 0 0 16714

Lehet, hogy igazad van.

Sajnos, nekem is van egy rémes szomszédasszonyom, tavaly nyáron kegyetlenül összevesztünk. Olyan volt, mint egy elcseszett erkélyjelenet: ő az erkélyéről ordibált lefelé, én a kertből fölfelé. Én még így nem vesztem össze senkivel, mint akkor vele. Attól eltekintve, hogy majdnem rosszul lettem, végül is normálisan végződött. Elnézést kért, én is elnézést kértem, aztán egy ideig viszonylag normálisan zajlott az élet.

Később, már idén tél végén megint volt egy összezörrenés, akkor is normálisan lett vége a dolognak. Most köszönőviszonyban vagyunk, de nincsenek csodák. Nálad talán rendeződik a helyzet, és a fejéhez kap a szomszédod.

 

Előzmény: Törölt nick (16713)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.08 0 3 16713

Tegnap elküldtem a halál faszára. Mondjuk volt bennem egy fél üveg vodka, de elhajtottam a picsába. Nézett, de egyből vette az adást és elnézést kért!..... Ennyi... ilyen sutyerákokkal így kell....

Előzmény: Törölt nick (16712)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.06 0 3 16712

Köszönöm, értelmes volt minden mondata. Józan és higgadt vagyok (jó, nem mindig, ezt tudja aki olvassa a hozzászólásaim) konfliktus helyzetekben, inkább kerülöm. Nem szeretnék elé állni, becsengetni hozzá, hogy mi a f@szt képzelsz, te barom. Ez nem az én stílusom.

 

Viszont a kedvesség amit írtál, az már annál inkább. Így fogok tenni, ha meglátom.

 

Azért nem fogok menni egy plusz kört a ház körül, mert ő is ott van. De ez sem rossz. Vacakabb napjaimon biztos megcsinálom. Lelassítok, szöszmötölök a postaládánál a szórólapokkal, akármi.

Előzmény: Egyszerűen*Joe (16711)
Egyszerűen*Joe Creative Commons License 2019.06.06 0 2 16711

Mit lehet csinálni?

Attól függ, belemész-e egy konfliktusba, vagy inkább elkerülöd azt? Ha belemész, annak megvan az a kockázata, hogy tovább mérgesedik a kapcsolatotok. Nem lehet tudni, hogyan végződik egy vita, milyen kimenetele lesz? Ha konfliktustűrő vagy, próbálj előre felkészülni arra, hogy ha ezzel a nővel találkozol, mindig így fog viselkedni - ezzel elejét tudod venni idővel, hogy minden egyes alkalommal kiakasszon. Ha pedig kifejezetten kerülöd a konfliktusokat, akkor őt is kerüld el. Ha látod, hogy megint megismétlődne, ami már sokszor - inkább várj, kanyarodj el, tegyél egy rövid kerülőutat és úgy menj haza.

Az ilyen kötekedő, antiszociális emberek nehezen tűrik, ha szemétkedéseik süket fülekre találnak. Ugyanakkor sikeresek abban, hogy kipécéznek maguknak embereket, akikkel megtehetik bosszantó szokásaikat. Valahogy megérzik.

 

Kipróbálnám, ha másért nem, a játék kedvéért, hogy esetleg előzékeny legyek vele. Például direkt előre engedném, és azt mondanám kedvesen és mosolyogva: - Menj csak nyugodtan, én nem sietek, legyen szép napod.

Ezzel nem tudnak mit kezdeni. Jó módszer, ha kitalál az ember valami olyat, amire a másik fél nem számít. Ez a nő nyilván nem számít kedvességre, sokkal inkább arra, ami a célja: bosszankodásra, esetleg vitára.

 

Aztán kipróbálnám talán azt is, hogy ha jön lefelé a lift és ő már benne van, akkor nem szállok be, csak ránézek az illetőre és hagyom becsukódni az ajtót. És talán ha így történne, lesétálnék gyalog a nyolcadikról...

Előzmény: Törölt nick (16710)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.06 0 0 16710

Társasház, Bp. 8. emeleten, panelban én.

 

10. emeleten az idióta.

Én is nő, ő is. Korban is azonosak...

 

Én már 8 éve lakom itt, ő kb. 5. Nem tudok róla semmit, tulaj, albérlő... de egyet tudok róla, hogy tapló. Van amikor hónapokig sem látom....

 

Mióta itt lakik a lépcsőházban nem köszönön soha. Annyira ez nem érdekel, de furcsa volt, mert mindenki legalább benyög egy helót.....

 

Ha látja együtt megyünk be a lépcsőházba, vagy van köztünk pár lépés ő van elől simán becsukja a lépcsőház kaput, hogy kínlódjak a kulccsal... addig ő szépen felmegy a lifttel. Nem tudom valami fóbiája van az emberektől...

 

Volt amikor kikaptam a kezéből a lépcsőház ajtót és még ő anyázott. Később ugyanígy a nyomában voltam, a közeli közértből jöttünk mindketten, jól megkapkolva.... 10-15 lépéssel előttem volta, megint behúzta direkt a lépcsőház ajtót. Míg én bénáztam a kulccsal addig elment a lifttel is... és amikor felért és kiszállt végig nyomkodott minden emeletet, hogy lefele megálljon mindenhol......

 

Pár nappal később is rámverte ugyanígy a lépcsőház ajtót. De akkor beértem a liftnél, mert nem volt a földszinten. Megkérdeztem tőle, hogy miért csinálja ezt. Válasz: ne magyarázz nyomorék.

 

Először köpni-nyelni nem tudtam, mert ez nem az én szinten. Persze visszapofáztam és megvédtem magam.

 

Azon kívül, hogy szarjam le, meg küldözgessem el én is neki a liftet, meg illessem jelzőkkel (mert ilyen tanácsokat kaptam a közvetlen környezetemből.... szóval ezeken túlmenően mit lehetne egy ilyen sutyerákkal csinálni?

boldog Bulldog Creative Commons License 2019.04.03 0 0 16709

Társadalmi kapcsolat, szigorúan titkosan?

Előzmény: Zor fy (16708)
Zor fy Creative Commons License 2019.04.02 0 0 16708

az én szomszédaim hivatásos betanított kukkolók

penclub five Creative Commons License 2019.03.23 0 0 16707

Hogyan viselkednek ezek a Marslakók? Barátságosak vagy inkább olyan sunyi, alattomosak?

Előzmény: Törölt nick (16704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!