Keresés

Részletes keresés

moonshadow Creative Commons License 2019.04.11 0 0 1307

"itt vannak a "közeli" csillagok. Néhány fényév. Emberi gyorsuládssal és sebességgel idővel ezekre nem lehet eljutni? Mondjuk pár emberi generációra gondoltam, így számolgatás nélkül."

Véges energiakészletekkel csak olyan projektek indíthatók, melyek megtérülése még a finanszírozó generáció életén belüli. Nem tudnék olyan gazdasági erőforrásokat igénylő projektet mondani az emberiség történelmében, amibe adott generáció tudatosan úgy invesztált, hogy megtérüléssel nem számolhatott, és az elkövetkezendő generációknak szánta a hasznot. 
Ha lenne már nagyságrendekkel olcsóbb mondjuk fúziós energia, akkor nyílna meg a lehetőség, az egy civilizációs ugrás lehetne. 

Előzmény: Láló 36 (1295)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1306

Nekem tetszett .

Előzmény: Doky586 (1305)
Doky586 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1305

Az az. A lényeg hogy nincs rajta semmilyen élőlény, teljesen steril, mégis.. 

az viszi az utasait évezredeken át az uticélja felé. Amíg meg nem érkezik addig csak robotok (biotok) bukkannak fel időnként benne. 

Előzmény: hiper fizikus (1304)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1304

Én ezt a sci-fit kivettem a könyvtárból és elolvatam, de már nem emléksyek rá tisztán . Nem valami nagy henger halad át a Naprendszeren, ami feltölti magát a Napból energiával és aztán tovább áll ?

Előzmény: Doky586 (1303)
Doky586 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1303

Én inkább A.C.Clarke: Randevú a Rámával c regénye szerint tudom csak elképzelni a csillagközi űrutazást. Ő találta fel a műsorszóró (geo.stac.) műholdakat és az űrliftet is, szerintem ebben is igaza lesz..

Előzmény: pert2 (1300)
Doky586 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1302

Én nem tudom milyen élőlények vannak más bolygókon, főleg soksok fényév távolságban. Ha te tudod akkor mondd meg.. :D

Előzmény: jogértelmező (1301)
jogértelmező Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1301

"... kezdetleges egysejtűek ... "

 

Léteznek még ilyenek?

(Az én szervezetem szerintem már van oly fejlett, hogy az ilyeneket rutinosan megemészti )

Előzmény: Doky586 (1299)
pert2 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1300

Egyetlen realis modja van az utazasnak, egy Hoyle nevu csillagasz mar sok evtizede kitalalta es scifisitette. Radion elkuldjuk a dnsunket otven fenyevnyire, esetleg az emberiseg altal tarolt par milliard gigabajt informaciot is. Az ottlakok osszeraknak es kikeltetnek minket

 Vagy nem.

Előzmény: Doky586 (1299)
Doky586 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1299

Azon is el kéne gondolkodni hogy egy hosszúúúúúúúú utazás után megérkezéskor mi történjen?

Mi van ha már lakott a kiszemelt (egyedül megfelelő) bolygó?

Lehet hogy csak kezdetleges egysejtűek, de az is lehet hogy nagytestű élőlények mint a dinoszauruszok vagy zsurlók.

 

Mi legyen?

 

Támadjunk? (Indítsunk inváziós támadást? terraformálást)

Visszavonuljunk? (Ezzel megöljük az űrhajó utasait, a küldetés kudarcba fullad)

 

Harakiri esetén a teljes legénység egyet fog ezzel érteni vagy felülkerekedik az élniakarás?

Mennyi ideig vizsgálhatjuk hogy lakott-e a célként kiszemelt bolygó? 1hét? 1év? 10 év?

 

Vegyünk egy példát: Mars. 

Évtizedek óta vizsgáljuk. Életet nem találtunk. Indíthatjuk a terraformálást? (baktériumok és gombák tömeges betelepítésével)

 

Ugyanez érvényes más naprendszerbe utazva is.

pert2 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1298

Egy millio.ev eleg volt az osizettol a mai emberig, tovabbi egy millio csak eleg arra hogy potoljak a Napot. Egyebkent nem a  apsutes hianya lesz a problema, hanem inkabb a tulzott napsugarzas, masfel milliard ev mulva elerheti a Fold homerseklete a szaz fokot. Bar evi szaz negyzetmeter napernyovel siman ki lehet vedeni ezt is.

Előzmény: jogértelmező (1297)
jogértelmező Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1297

" Kevesebb mint egy millio ev alatt a Foldon is meg lehet oldani a Nap nelkuli elheto vilagot."

 

Erről hogyan győződtél meg? :)

Előzmény: pert2 (1296)
pert2 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1296

Kevesebb mint egy millio ev alatt a Foldon iseg lehet oldani a Nap.nelkuli.elheto.vilagot.

Előzmény: szőrinszálán (1294)
Láló 36 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1295

Az élet az egy különös és ritka természeti jelenség. Az intelligens még ritkább. A robotok, mesterséges intelligenciák kifejlődése se lehet túl gyakori. Nem úgy néz ki ez az egész ahogy a Star Wars-ban van. Mindenütt a síri csend. 

 

Én nem számolgattam ki, de itt vannak a "közeli" csillagok. Néhány fényév. Emberi gyorsuládssal és sebességgel idővel ezekre nem lehet eljutni? Mondjuk pár emberi generációra gondoltam, így számolgatás nélkül.

Előzmény: szőrinszálán (1294)
szőrinszálán Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1294

A Nap még 5milliárd évig ontja magából az energiát, ezért egy másik „Nap” és annak élhető bolygójának felkutatása és oda átköltözése, nagyjából annyi időbe tellene, mint a saját napunk hátralévő ideje. Megérkezésünkkor, abban a „kritikus” helyzetben találnánk magunkat, mint amikor elindultunk. Csöbörből, vödörbe jutnánk. Mivel a térugrás időtlenséget, azonnaliságot igényel, a fénysebességű utazás, pedig tömegnélküliséget, egyik változat sem kivitelezhető. Az Einstein egyenletek megoldásai, csak azokat a lehetőségeket növelik, amelyek megfelelnek valamilyen logikának, de nem a valóságnak.

Előzmény: Láló 36 (1293)
Láló 36 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1293

Nem igazán a mi akaratunkon múlik. Két-három feltétele van szerintem. Az energia, ez csak valami fúzió lehet. Mesterséges intelligencia, aminek lenne elég esze, hogy a problémáinkat megoldja. És a szintén intelligens robot siserehad, ameliyk képes lenne ezeket a csillagközi járműveket, utazó városokat megcsinálni, megépíteni. Óriási munka igény. Már olyasmi amire az ember egyáltalán családostul felülne. Kérdéses. 

Előzmény: pk1 (1291)
pert2 Creative Commons License 2019.04.10 0 1 1292

Inden rendes scifiben fereglyukon ketesztul.ugrandoznak a fohosok, a sorozatnezoknek nem lemne turelmuk.kivarni azt a par evtizedet, amig odaernek a kovetkezo.bolygora. a megfigyelesek szerint partiz fenyevnyi korzetunkben nincs egy fereglyuk vagy feketelyuk sem igy partucat fenyevnyit mindenkeppen kene hagyomanyos modon utazgatni

 

Előzmény: Diótörő (1287)
pk1 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1291

"Ha akarjátok, akkor nem álom."

Előzmény: Láló 36 (1290)
Láló 36 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1290

A nyersanyagok szétszóródnak, a rozsda szétszóródik, másik részükből szemét lesz, az energia elfogy. Fúzió nincs. Elfogynak az erőforrások. Inkább Mad Max világ köszönt ránk, majd vissza a középkorhoz hasonló öko gazdaságba. Teljesen zárc ciklusú korlátozott gazdaságnak nyoma nincs.

 

Ez a cillagközi utazás egy kor szellem. Elmúlik, ha nem lesz fúzió.

pk1 Creative Commons License 2019.04.08 0 0 1289

"ahol az univerzum tágulása összemérhető az űrhajó sebességével."

 

Tágulás mértékegysége rész/idő, %/idő, 1/s.

Sebesség mértékegysége útegység/időegység, m/s.

Összemérésük értelmetlen.

Előzmény: Törölt nick (1284)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.07 0 0 1288

Ismereteim szerint a féregjárat két "szája" térszerűen van elválasztva. Nem jutsz át rajta. A kvantum teleportálás lehetőségét még vizsgálják.

 

Persze van rá remény, hogy az Einstein egyenlet megoldása bizonyos anyageloszlás mellett átjárható féreglyukat eredményez.

Előzmény: Diótörő (1287)
Diótörő Creative Commons License 2019.04.07 0 0 1287

A féreglikakról sok cikket lehet olvasni, csak azt nem írják sohasem, hogyan irányítják és visszafelé hogyan vezet az út, illetve a féreglik.Mert csak akkor van értelme, ha van retúrjegy is.

 Amúgy szerintem sose lesz más bolygórendszerekhez utazás, mert értelmetlen és a fizika törvényit sohasem tudják majd áthágni.

Ellenben sokat fog még fejlődni a távcső technika, jön majd egyszer 50 méteres cső a világűrbe ( felfújható ) és az majd kimutatja akár a bolygók felszínét is. És ha az Mars szerű kietlen vidék, akkor minek odamenni?

pert2 Creative Commons License 2019.04.07 0 1 1286

Mire eler ek ot milliard genyevnyire, mar kialszik aNap

 

Előzmény: Törölt nick (1284)
moonshadow Creative Commons License 2019.04.06 0 2 1285

Több okból is értelmetlen a csillagközi űrutazás.
Pl., hogy olyan nagyságrendű energia kellene hozzá, ami meghaladja még a meddő kőzetekből kinyerhető nyersanyagok kinyeréséhez szükséges energiát is, ezért nyersanyagokért nem lenne érdemes elindulni, gazdaságosabb lenne a saját rendszerben feldolgozni mindent az utolsó atomig, ami viszont bőven meghaladja egy civilizáció szükségleteit.
Vagy pl., hogy csak az a birodalom életképes, amelyik valós idejű kommunikációval rendelkezik, ellenkező esetben a kiküldött és elszigetelődött kolóniák megerősödve és megváltozva, más irányba fejlődve az anyabolygó ellen fordulnának. A földön is lejátszódott mindez, az afrikából elvándorolt európaivá vált ember technológiai fölényre tett szert, majd visszament és irtotta az afrikaiakat. 
Ha nem lehet megoldani a valós idejű kapcsolattartást, akkor nincs értelme máshol kolóniákat létesíteni, mert saját majdani ellenségeiket teremtenék meg. 

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.06 0 0 1284

A válasz egyszerű. Olyan messzire kell utazni, ahol az univerzum tágulása összemérhető az űrhajó sebességével. És akkor nem kell fékezni. (Tibi bácsi ezt is megoldotta, pontos labda nélkül.)

Előzmény: pert2 (1283)
pert2 Creative Commons License 2019.03.30 0 2 1283
  • Hogy lehet megallitani egycsillagkozi urhajot? Mert egy kv 100 tonnas urhajo fenysebesseg fele ketharmadara gyorsitasahoz eleg lehet 50 ezer tonns nuklearis uzemanyag. De mivel a lassitashoz is ennyi kell igy mar 25 millio.tonna uzemanyag kell indulaskor, es ez picit soknak tunik
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.30 0 0 1282

Szerintem nem, mert bomló izotópjaink útközben sok mindent tönkre tudnak vágni bennünk - mialatt szervezetünk hibajavító mechanizmusai nincsenek észnél!

 

Izotópmentes étrendet kell bevezetni a csillagközi űrutazás résztvevői számára, lehetőleg 2-3 generációval korábban már a nagyszüleiknél.

Előzmény: Bétaverzson (1247)
Bétaverzson Creative Commons License 2016.04.10 0 0 1281

"Mekkora az a nagyobbacska ... ? "

 

Na ezen sokat töprengtem, de csak ma jöttem rá:

Illene néhány cm kiterjedésűeknek lenniük, hogy a felületükön lévő mikrohullámú antennák (ún. fraktál antennák) hatékonyan vehessék földi adók és a szatellitek jeleit.

(A mobiltelefonok is fraktál antennásak, kb. 15 éve.  ???)

 

"Látott valaki már olyat?"

 

Gondolom -  űrszemét-figyelő és nyilvántartó intézményi munkatársak igen.

Előzmény: pk1 (1280)
pk1 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 1280

Mekkora az a nagyobbacska és milyen magasan kering? Látott valaki már olyat?

Előzmény: Bétaverzson (1276)
Bétaverzson Creative Commons License 2016.03.27 0 0 1279

Tegyük fel, hogy egy tőlünk távoli civilizáció megoldotta az ottaniak vágyainak és érzéseinek tartósra tervezett szuperszámítógép(ek)be költöztetését, ill. működtetését - még azelőtt a csillagrobbanás előtt, amelynek eljövendő időpontja - tudósaik jóvoltából(!) - már jó előre ismert volt számukra. ... 

 

 

Bétaverzson Creative Commons License 2016.03.25 0 0 1278

Amikor gyerekoromban télen kint teli raktunk egy lábast hóval, majd bent a lakásban hagytuk megolvadni, koszos vizet kaptunk. Valaki ekkor így szólt: - Gyerekek, ugye látjátok,  hogy havat enni butaság?

 

Eszembe nem jutott volna visszakérdezni: - Néni, ebben az üledékben szerinted mekkora a régen, ill. a nemrég érkezett csillagpor tömegaránya?

Előzmény: Bétaverzson (1277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!