Keresés

Részletes keresés

BahnScorper Creative Commons License 2008.08.29 0 0 214

Tedd hozzá azt is, hogy nálunk játszottak először "keleten". ;-)

 

Sejtem, hogy mire gondolsz... csak a rock/metal zenét szerető közönséget is nehéz megcélozni velük, régebbi múltjuk ide, Unbreakable és Humanity oda, meg ahhoz túl nagy nevek is, hogy pl. Priest módra lehessen őket hívni.

 

 

Ha most ránézek a még hátralévő idei turnédátumokra, nekem nem tűnik úgy, hogy annyira punnyadnának... ;-) Kottack meg már régóta csinált mást is, és Jabs gitárboltja bőven belefér melléküzemágnak...

Előzmény: kistutu (213)
kistutu Creative Commons License 2008.08.29 0 0 213
Az igazság az, hogy valamikor pár évvel ezelőtt az UB megjelenése kapcsán volt egy Rudolf interjú a blikk (úristen micsoda lap) hátulján, ahol azt lehetett olvasni, hogy nemsokára jönnek megint Mo-ra. Persze aki ismeri az ilyen újságokat, tudja, hogy a 80%-uk kamuhír, ezért nem is vettem komolyan. Aztán amikor Klaus-szal beszélgettünk Ostravában, meg Pozsonyban tavaly, nagyon egyszerű választ adott arra a kérdésünkre, hogy mért nem jönnek Budapestre. Ugyebár a Scorps számára nem csak egy egszerű koncerthelystín lenne Bp. Nagyon sok minden köti hozzánk a zenekart. Kezdve a 70-es években kialakult barátságuk az Omegával, egészen addig, hogy a 93-as Face The Heat turné keleti állomásaira tőlünk indultak. Itt volt a "főhadiszállás". Szóval Mo egy speckó hely a banda számára, éppen ezért kérdeztünk rá Klaus-nál, hogy mi az oka a távolmaradásnak. Erre csak annyit mondott...ha nem hív senki, nem tudunk menni! Ebben persze van valami. Természetesen mindennek megvan a maga oka. Most inkább nem akarok belemenni, mert 3000 karakter is kevés lenne. Csak annyit, hogy a fő baj a banda promótálásával van.

Az új albumról csak annyit, hogy nagyon remélem, hogy megcsinálják a fiúk. Habár mostanában elég "lustának" tűnnek. Mondom ezt azért, mert nagyon úgy tűnik, hogy azért nincs több buli, mert ők nem nagyon igénylik. Rermélem, hogy rosszul látom, de a "fiatalabbak" (Klauson és Rudin kívül) mintha elkezdték volna a Scorpions melletii tevékenységüket komolyabbá formálni. Itt van Matthias gitárboltja Münchenben, amire nagyon sok időt fordít. Mind az interjúkra azzal kapcsolatosan, mind a honlapjának fejlesztésére. James is megcsinálta a saját Myspace oldalát, és hát ugye neki ott van Krunk is. Valahogy úgy tűnik, hogy ha a két nagy öreg elfárad, és nem akarják majd egyszer folytatni, a többieknek azért meglegyen a következő projekt az életükben!

...a jegyekkel kapcsolatban. Igen, csak a dombornyomott kártyás fizetésre van lehetőség. De nagyon korrektek voltak, mert a rendeléstől számított 4 nap múlva már hozta is a postás a jegyeket.
Előzmény: BahnScorper (212)
BahnScorper Creative Commons License 2008.08.29 0 0 212

Ha már itt tartunk: ezeknél a rendelési lehetőségeknél is csak a szokásos dombornyomott kártyás fizetés működik, vagy van más módszer is? (Franciául tudok, csak a pénzügyi majomságokhoz nem értek.) Eventim-ben vagy valami hazulról elérhetőben nincsnek benne?

 

 

Nekünk meg nem igérgetnek semmit, de azt be is tartják... :-(

 

 

Én olyanról hallottam, hogy a következő album a Humanity Hour 2. lesz... de szerintem az se az utolsó lesz. Én azt nézném meg, hogy majd tényleg megcsinálják-e a sokat citált Wind Of Change musicalt... ;-)))))

Előzmény: kistutu (211)
kistutu Creative Commons License 2008.08.29 0 0 211
Persze, nem titok. A jegy kb.50 €, amit három különböző helyről is meg lehet rendelni. Mindhárom a Zenith (a koncert helyszíne) hivatalos oldalán van. A hotel sem túl drága, és elég közel is van az arénához. Két éjszakára kb 30 € per fő. Az utiköltséget még nem nagyon számoltuk ki, mert az függ majd sok mindentől. Benzinárak, autópályadíj, stb. De Strasbourg kb.1200 km, szóval nagyjából ki tudod számolni.

Visszatérve Matthias-ra. Hát, sok mindent megigért már az elmúlt években, amikből sajna semmi sem lett. A 2002-es Living Tour (Russia) DVD és a tavalyi Manaus-i koncert DVD kiadásán keresztül, egy összefoglaló DVD-ig, ami ki nem adott felvételeket is tartalmaz. Emellett minden évben megígérik különböző országoknak (pl az USA-nak) hogy elmennek koncertezni, és végül mégsem sikerül a dolog. :(
Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.28 0 0 210
Brazíliában sok hasonló kiadás van más előadóktól is. Úgy hallottam, hogy jó minőségűek, szóval elképzelhető, hogy hivatalos kiadványok.

Jó neked, hogy ott leszel Strasbourgban! Megkérdezhetem, hogy mennyi a jegy? Esetleg ha nem gond, hogy túl kíváncsi vagyok, azt is megmondanád, hogy az egész út szállással, koncertjegyestül meg mindennel mennyiből jön ki előreláthatólag?
Előzmény: kistutu (203)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.28 0 0 209
Akkor még 4-5 évig csak aktívak maradnak. Reménykedem, hogy hozzánk is ellátogatnak legalább egyszer zenélni egy jót. :)
Előzmény: Deepfreeze (206)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.28 0 0 208
Nagyon helyes! :)
Előzmény: kistutu (207)
kistutu Creative Commons License 2008.08.28 0 0 207
Matthias oldalán van egy vendégkönyv, ahol lehet tőle kérdezni mindenfélét, és ő időszakonként válaszolgat egy részére. Na itt hangzott el a kérdés, hogy ez volt-e a Scorpions utolsó albuma? A válasz velős volt és rövid...NEM! :)
Deepfreeze Creative Commons License 2008.08.28 0 0 206
Tán 1 v 2 lemezt terveznek még.
Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.28 0 0 205
Igen, közben megvettem a Humanity CD-t és felfedeztem a robot nyakán a feliratot. :)

Remélem nem azért írták ugyanazzal a betűtípussal a jobban látható helyre a Scorpions feliratot, mert esetleg ezt tervezik az utolsó albumnak. Ezzel bezárván a kört, hogy úgy mondjam. Ugye nem lehet hallani ilyen pletykákat róluk?
Előzmény: kistutu (204)
kistutu Creative Commons License 2008.08.27 0 0 204
...ja, és még valami. A Humanity borítóján ugyanazzal a betűtípussal van írva a Scorpions felirat, mint a legelső Lonesome Crow lemezen. Egyébként ha jobban megfigyeled, akkor észreveszed a "klasszikus" Scorps betűket is...méghozzá a robot nyakán!

SCO
RPI
ONS
kistutu Creative Commons License 2008.08.27 0 0 203
Na kérem-szépen! Most látom csak, hogy elégé feléledt a topik. Király, csak így tovább...

- A To Russia... anyagot braziliában kiadták DVD-n, csakúgy, mint a Crazy World Berlin 91 DVD-t is. Sokak szerint ezek nem hivatalos kiadványok, de az ottani kiadó esküszik rá, hogy azok.

- A remasterekkel az a helyzet, hogy majnem mindegyik albumot kiadták már ilyen verzióban, csak különböző országokban. A legutóbbi ilyen "hármasfogat" a FTTR, In Trance, Virgin Killer, ami japánban jelent meg egy boxban. Az ebay-en lehet találni, de horror összegbe kerül. Vannak amerikai és európai remasterek. Ezek általában az EMI által kiadott albumok (Lovedrive-tól a Savage Amusement-ig).

- Strasbourgba már nekünk is megvana jegyünk, sőt már a szállásunk is lefoglatatott. :) Ha csak fele olyan jó buli lesz mint a colmari koncert volt 2005-ben, már nagyon boldog leszek. Csak halkan jegyzem meg, hogy azóta frissült az ULival játszott blokk repertoárja is. Angliában tavaly például olyan gyöngyszemet is elnyomtak, mint a Fly To The Rainbow. Kiváncsian várom...
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.12 0 0 202
Az tuti! :) Már csak el kéne érte mennem, mert megjött ott ahol megrendeltem.
Valószínűleg holnap el is megyek érte! :)
Előzmény: Ripper (201)
Ripper Creative Commons License 2008.08.12 0 0 201

Passz.

 

De ettől még nagyon jó lemez, hálistennek.:-)

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.09 0 0 200
Tudja valaki, hogy a Humanity Hour I albumra a Scorpions felirat miért nem a már jól megszokott betűtípussal került fel?
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 199
Úgy ám! :) Imádom Kottak-ot! Szenzációs! :)
Egyébként egyedül szoktál utazni a koncertekre?
Előzmény: BahnScorper (192)
Ripper Creative Commons License 2008.08.06 0 0 198
Hát, holnap nem kapom, ahogy azt már lezongoráztuk. De aug. végén jöhet!:-)
Előzmény: purpendicular (197)
purpendicular Creative Commons License 2008.08.06 0 0 197

Akár már holnap kaphatja, ha méltóztatik e-mailt olvasni... :o)

Előzmény: Törölt nick (196)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 196

Remelem, Ripper majf folyamodik egy kopiert es akkor tole meglesz ;)

De amugy meg faszer nem lehet ilyeneket hivatalosan is kiadni

Előzmény: purpendicular (195)
purpendicular Creative Commons License 2008.08.06 0 0 195
Ja, egyébként a címe To Russia with Love and Other Savage Amusements. Amit Te írtál, az egy James Bond film. :o)
Előzmény: Törölt nick (183)
purpendicular Creative Commons License 2008.08.06 0 0 194
A 88-as vhs szalagot épp a hétvégén digiztem be asztalival. Nagyon komoly cucc...
Előzmény: Törölt nick (183)
Ripper Creative Commons License 2008.08.06 0 0 193

Utállak...

 

:-))))))))

Előzmény: BahnScorper (192)
BahnScorper Creative Commons License 2008.08.06 0 0 192
Sajnos csak a második... de ott Uli Roth is fel fog lépni (meg Rarebell és Rudy Lenners is, de az ugye mellékes Kottack mellett... :-))) !!!
Előzmény: Törölt nick (191)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 191
Jó lenne ha a Scorpions is jönne a Szigetre!
Jó neked BahnScorper, hogy látod őket is élőben! :) Hányadik Scorp koncerted lesz ez?
BahnScorper Creative Commons License 2008.08.06 0 0 190

És őrüljön bele ő is, mint Kevin Carter!

 

Maiden-re megyek, de most már egyre biztosabb, hogy Strasbourg-ba is, miután sikerült megfelelő kapcsolatot találni... ;-)

Előzmény: Törölt nick (186)
Ripper Creative Commons License 2008.08.06 0 0 189

Ott leszek.

 

Egyébként az Iron Maiden topikban hetek óta ez a téma, ott majd rábeszélnek úgyis, ha még nem döntöttél.:-)

Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 188
Tudom, hogy nem ebbe a topikba való kérdés, de csak úgy kíváncsiságból mégis megkérdezném, hogy valamelyikőtök megy esetleg az Iron Maiden koncertre? Én nagyon gondolkozom rajta...
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 187
A Wacken az tényleg szenzációs! Szívesen megnéznék élőben egy hasonló koncertet.

Úgy tudom, hogy a To Russia with Love nem jelent meg DVD-n, sajna. Ezzel kapcsolatban is jól jártam. Egyszer csak úgy nézelődtem Scorpions ügyileg egyik kedvenc boltomban és megpillantottam az említett VHS-t. Fogalmam nem volt róla, hogy mi van rajta, de mivel csak 500 Ft-ba került, így gyorsan bevágtam a kosárba! :)
Mondjuk én koncertre számítottam, de így is jó kis darab.
Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 186
Pulitzer-dijat ennek a kivalo ujsagironak! Ekkora faszsagokat regen olvastam
Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.06 0 0 185
Igen, igen! Szerintem az aki azt a rossz kritikát írta az albumról, lehet, hogy valami más CD-t rakott a lejátszóba, azért írt akkora marhaságokat. Persze a nevét nem vállalta az írásához.
Előzmény: Ripper (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!