Keresés

Részletes keresés

Pitt Bull Creative Commons License 2001.12.10 0 0 59
Az ESCERI piacot ismered ott minden van MZ
Előzmény: AZs (54)
Pitt Bull Creative Commons License 2001.12.10 0 0 58
A1 jogsi csak teljesitményt korlátoz cc nem?
Dzsudzsi Creative Commons License 2001.12.10 0 0 57
Hali!

Tudna mondani valaki valamit az MZ-k ötsebességes váltójáról? Milyen hosszú, tengelyek közti távolság, tengelyek átmérője... Valami ilyesmire gondoltam. Ugyanis úgy gondoltam, hogy hátha jó a 350-es Jawaba, mert azon kevés a négy sebesség.

Előre is köszi!
Dzsudzsi

U.I.: Bocsi, hogy itt beleugatok a fórumotokba, úgy gondoltam, hog ti biztos tudjátok azt, ami engem érdekel. :)

Sono Creative Commons License 2001.12.07 0 0 56

Sziasztok!

Akinek kell mz-ről összeszerelési rajzok(robantott ábrák) az szóljón szivesen küldök az összes fajtáról(ES,TS,ETZ).Meg Babettáról blokk rajz. Cím:analog@egon.gyaloglo.hu Üdv:Sono.

Dudus- Creative Commons License 2001.11.23 0 0 55
Még mindig eladó az MZm amit jóval lejebb hirdettem.
250es tökéletes,gyári állapotban van, eredeti fényezés, gyári gumi, egyszer volt csak műszakiztatva, nagyon sokat állt, szóval látszik rajta hogy alig volt használva. Képet tudok róla küldeni, ide sajnos nem bírtam feltenni.

60ezer az ára

Oli

AZs Creative Commons License 2001.10.25 0 0 54
sziasztok,
lenne egy tiszteletteljes keresem. sikerult reggel egy MZ kuplungkarjat megroviditenem, ezert szeretnek egy masikat. Ha tudtok bontot Bpesten, vagy esetleg nektek van felesleges, szivesen megvennem.
koszonom elore is.
AZs
széna Creative Commons License 2001.10.24 0 0 53
örök hála!
szv kösz.
én meg nem tudtam, hog yátment-e az emil, viszalökte vmelyik címről.
szeva
Előzmény: szokemiki (52)
szokemiki Creative Commons License 2001.10.24 0 0 52
Szia!

Nem birtam neked private emailt irni, ugyhogy:

A 9.ker MZ-szerviz: Bambi 06-20-342-0977
Csak 250-esekkel foglalkoznak.

Előzmény: széna (51)
széna Creative Commons License 2001.10.24 0 0 51
szevaszz!
a IX keres cím érdekelne
előre is kösz
széna
Előzmény: szokemiki (50)
szokemiki Creative Commons License 2001.10.16 0 0 50
Sziasztok!
Nekem egy TS125-om van.
Tudtok egy olyan budapesti szervizt, ahol ertenek hozza? Van egy 150-es dugattyum azt kellene belerakni.
Amit en ismerek az a IX. kerben van es nem foglalkoznak csak 250-esekkel, meg egy masik Erden, de az tul messze van. Viszont mindketto jo szerviz, ha valakit erdekel, akkor megadom a telefonszamokat.

Miki

petroczi Creative Commons License 2001.10.09 0 0 49
Hi!

A legendás olaj több helyről is jöhet, de van néhány kiemelt hely, ahol szinte mindig.

1. A berugó/sebváltó karnál többnyire van ugyan egy szimmeringszerűség, de nem sokat ér. Ott jönni szokott az olaj.

2. Többnyire a csavarok mellett jön még, főleg az olajleeresztő és esetleg a betöltő mellett. A dekliillesztések sem századmilli pontosak...

3. Amitől azonban a legretkesebb a motor, az a karbi túlfolyóján motorozás közben kinyomuló és lecsöpögő benzin, ami elpárologva visszahagyja a 2T olajat, s frankón beleragad a por.

4. Időnként még bejátszik a hengerfejnél kinyomott anyag. A régi MZ-knél, pl. ES, TS nincs hengerfejtömítés, s a hőtől vetemedő hengerfejnél előfordul kifújás.

5. A kipufogónál is szokott lenni kifújás, kivéve, ha azbesztzsinórral és egyéb nyalánkságokkal sikerül tökéletesen tömíteni...

Az MZ már csak ilyen, de mi így szeretjük nem?

Attila

Előzmény: Pmikk (47)
Schnitt Creative Commons License 2001.10.04 0 0 48
A füstölés sok mindentől függhet:
- melyik kútnál tankolsz (milyen 2t olajuk van a keverékben)
- városban általában lerakódik az el nem égett olaj a dobban, országúton meg kiég kissé kékes füsttel (jobban melegszik a kipuff országúton)

Én külön veszem a 95-ös benzint és a Castrol 2t olajat, keverem, és szinte egyáltalán nem füstöl.
(mondjuk kútra úgy megyek, hogy 20 l. marmonkannába tankolok, nem a tankba)
Az esetleges hosszabb utaknál úgy oldom meg, hogy egy kis flakonba(kb 1 decis, mérőskálával) teszek olajat, aztán tankolás után öntök a tankba annyit, amennyi a tankolt literhez kell, és előre-kézifék-hátra-kézifék módszerrel megkeverem.

Ja, bocs hogy beleugatok, nincs is MZ-m, csak egy szimszon meg egy pannonia, de végülis 2üteműek :o))))

Előzmény: Pmikk (47)
Pmikk Creative Commons License 2001.10.03 0 0 47
Üdv motorosok!

Egyáltalán honnan jön ez a legendás olaj? Múltkor lemostam az egész gépet, hogy kiderítsem, aztán úgy belefeledkeztem a motorozásba, hogy mire megnéztem már megint mindenütt tök retkes volt...

Mesterek, az mitől lehet, hogy a motor általában remekül megy és alig van füstje, néha meg ugyanúgy megy, de a mögöttem jövők már szinte nem is látszanak a tükörben a füsttől
Ja alapadatok: ETZ 250, 1985-ös, 2000 KM hengerfelújítás óta.

BYE

széna Creative Commons License 2001.10.01 0 0 46
anélkül nem lenne legenda...:)
Előzmény: vince (45)
vince Creative Commons License 2001.09.25 0 0 45
Mindenkinek tök jól megy az MZ-je? Csak az enyémből csöpög az olaj ?
Lord Iffy Creative Commons License 2001.09.19 0 0 44
ez igy van. látatlanban lehet hogy tök olcsó, lehet hogy nem éri meg.:O))
aszongyák a kenda jó gyártmány. használva nem volt. kirepedve tudtommal nincs.
hónomalatt csak nem cipelem be a városba, de autós szállitást meg tudjuk oldani IV., XIII. és XV. kerületekben.
ha érdekel, emilezzél.:O))
Előzmény: vince (43)
vince Creative Commons License 2001.09.19 0 0 43
Nos én a délkeleti csücskében vagyok gyakrabban (Ferihegy) de nem gond egy kis utazás. Moszkvatér környékén is minden másnap megfordulok, szóval BP-n belül nem gond. Nos az ár: nem tudom, lehet hogy tök olcsó, lehet hogy nem éri meg. Meg kellene néznem.
Előzmény: Lord Iffy (42)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.09.19 0 0 42
na akkor visszakerestem neked az adatait.:O))
18-as. 300-as. mittoménmi, ilyen méreteket nem ismerek. 18 gondolom a felniméret. bütyis, szőrös. valami ferdeszemü vállalat terméke Kenda.

aszongya a mr. hogy 3e Ft.
Pöstileg hol vagy?
Előzmény: vince (41)
vince Creative Commons License 2001.09.19 0 0 41
Én érdeklődnék az első gumi felől. Ár ?? Én lenni BP-i lakos.
Előzmény: Lord Iffy (34)
Schnitt Creative Commons License 2001.09.13 0 0 40
MZ-ről az Extra honlapján láttam az autó/motorban egy oldalt, de most nem tudom, pontosan hol, mert karbantartják.
Ha 18 elmúltál, de még nem vagy 21, akkor az "A korl" kategória az amivel vezethetsz 250-es gépet, ha az 25 kW-nál nem nagyobb teljesítményű (az MZ simán belefér). Ez a jogsi most 50kHUF körül van, de ha az idén elkezdesz egy ilyen tanfolyamot, igyekezned kell, mert a nagyon szar idő beálltával megszűnik a motoros vizsgáztatás.

Azt nem írtad, hol laksz, ezért nem tudom, milyen motorossulik vannak arrafelé.

Üdv:

Sch

Előzmény: madmaxx__ (39)
madmaxx__ Creative Commons License 2001.09.11 0 0 39
sziasztok, vegre sikerult vennem nekem is egy 250est( reogta ilyet akartam, eddig csak egy simson -n volt regen ) szoval szinte semitse ertek a motorhoz es erdeklodnek hogy neten hol talalok valami segitseget( konyv bescanelve vagy irc csatorna ahol mz -sek vagy motorosok dumalnak, meg ilyenek)
kerdesem hogy milyen vizsga kell 250esre es ha 18elmultam az 1bol leteheto e ,es hol?mennyiert?

na remelem valami segitokesz kezdo infot adtok hogy majd egy csodaszep jo motorral jogsival szguldozak minden nyaron ;))))

széna Creative Commons License 2001.09.07 0 0 38
szevasztok! 250-s drágaságomatlassan vizsgáztatnom kell, ha tudtok tippet, hol érdemes,és ahol helyre is pofozzák, ha kell, akkor megköszönöm.
ETZ150 Creative Commons License 2001.09.06 0 0 37
Köszi, megoldódott a probléma. Van üzemeltetési útmutató.
ETZ150 Creative Commons License 2001.09.05 0 0 36
Sziasztok! Nekem egy ETZ150 - magyar nyelvű -kezelési útmutatóra és/vagy alkatrészkatalógusra lenne szükségem. Tud valaki segíteni? Fénymásolva/szkennelve is megtenné. Köszi.
BTM Creative Commons License 2001.09.03 0 0 35
Nekem meg egy teljes ETZ 150 motorbringám van eladó. A nyár alatt sikerült nagyon jól rendbe tenni. 1989-es évjárat, kb 8000km van benni. Szürke, jó állapotú, garázsban tartott. A papírja lejárt, az ár 85,000 HUF, de ebben meg tudunk egyezni.

A legjobbakat
Tamás

Lord Iffy Creative Commons License 2001.08.30 0 0 34
hát büntetni lehet hogy nem fog (ha nem veszi érszre.:O)) de a vizsgán nem engedik át az ziher.:O((

nekem is volt ám egy 125-ös etz-m.:O)) fúúúú, de szerettem. :O)) mikor eladtam vele ment egy komplett 150-es hengerfej+minden mert nem értem rá átcsináltatni. viszont maradt egy vadiúj első gumi. nem köll valakinek?

Előzmény: anzelmo (29)
Schnitt Creative Commons License 2001.08.30 0 0 33
Állítólag :o)))
Felszereltségtől függően 550-600-ezer Huf
Felszereltség alatt értendő a krómozott/alufelni, térdvédőlemez, bukócső, stb
Előzmény: RadiX (32)
RadiX Creative Commons License 2001.08.30 0 0 32
Hat az uj, török gyartasuak allitolag 5-600 körul kaphatoak (Nagykörösi 111.), gondolom egy pareves hasznaltat mar kaphatsz 150-200-ert.
Előzmény: puskijr (31)
puskijr Creative Commons License 2001.08.28 0 0 31
ETZ 150_t hogy lehet felpiszkalni ja es mennyi egy ETZ251_s.
petroczi Creative Commons License 2001.08.27 0 0 30
Vince!

Én speciel azbesztzsinórt szoktam körbetekerni tömítésnek a kipuffra, de a teflonszalag is frankón megteszi. A teflonszalag kb 80 Huf bármelyik vizes szaküzletben. Vékony azbesztzsinórt nehezebb szerezni, esetleg kályhástól lehet kérni.

Előzmény: vince (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!