Keresés

Részletes keresés

roli310 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7871

Szerintem is vedd ki egy külön ketrecbe szamócát, és nézd meg hogy vannak-e kicsik. Bár ha 1,5óráig kint van nem valószínű hogy élnek, mert az első napokban csak pár percre jönnek ki enni és mennek is vissza a kicsikhez.

Kislibára emlékeztető elég hangos hangjuk van a kicsiknek.

Azért szurkolok!

Szamigazdi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7870
Teljesen eltünt a pocija, és tuti hogy szült, mert tegnap már félig kint volt az egyik pici és úgy ugrált. Teljesen mozdulatlan volt szegényke, lehet hogy halva született és azért ette meg, a többinél meg már rákapott az ízére! A kannibál! Azóta nem is volt bent a fészekben. Tuti hogy nincsenek kicsik. Sajnos, pedig már úgy vártuk őket.
Előzmény: Lászy (7869)
Lászy Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7869
Szia!

A nagy pocija eltűnt? Lehet, hogy csak készülődik. Ha leapadt a hasa, akkor a cicik apró pontocskák a hasán, de még nem annyira kiszívottak. Ha a hasa eltűnt és holnapig nem hallasz semmit még akkor sem, ha sokáig, akár több órán át is hallgatózol, akkor Szamócát tedd egy külön kalitkába és vidd olyan helyre, ahol nem látja, mit teszel. Vegyél fel egy gumikesztyűt, és óvatosan emeld fel az odút, amibe a picik vannak, ha lehet, csak lessél bele, vagy akár egy csipesszel óvatosan kotord félre az almot, és úgy nézz bele. a kicsiknek mozogniuk kell, ha élnek és meg vannak piszkálva. Ha hidegek és mozdulatlanok, akkor sajnos nem élnek már. Ha mocorognak, akkor azonnal tedd vissza az odút és a mamát és. Normális, ha sokat eszik, mert a szoptatás alatt akár kétszer annyit is ehetnek, mint amennyi általában megszokott
Opál 34. napja vemhes, és nem akar még szülni, kicsit már izgulok...
Előzmény: Szamigazdi (7866)
TimIsti Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7868
Sziasztok!

Az én kis Misszikém 16.-án és 17.-én csipogot és azt olvastam valahol, hogy az első évben nem szabad össze rakni fiúval, mert még fiatal, ti mit tudtok erről ez tényleg így van?
TimIsti Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7867
Sziasztok!

Az én kis Misszikém tegnap és tegnapelőtt csipogot és olvastam valahol, hogy az első évben nem szabad össze rakni fiúval, mert még fiatal, ti mit tudtok erről ez tényleg így van?
Szamigazdi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7866
Sziasztok!
Szamóca tegnap reggel elvonult szülni, azóta most jött elő. Semmi hang nem szűrődik ki a fészekből, a cicijein sem látszik hogy szoptatna. Eszik egyfolytában. Mit tanácsoltok, benézhetek a fészekbe, hogy vannak-e egyáltalán kicsik, vagy megette őket.
n.angela Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7865
Sziasztok!

Jó régen nem írtam ide.
Kérdéssel fordulok hozzátok.

Az normális, hogy a mókusok még mindig téli álmukat alusszák?
A hím is és a nőstény is úgy tűnik, hogy alszanak. Melléképületben vannak (külön ketrecben), ahol megesett, hogy éjszakánként -3, -4 fok is volt a nagy télben. Megnézni még nem mertem megnézni, mivel egyik sem az odújába húzódott el, hanem egy PVC csövet hordott teli mindkettő széna-szalmával és kajával, és ott vannak benne.

Merjem őket valahogy kiszedni onnan vagy várjak még türelmesen hátha maguktól felébrednek (ha még élnek egyáltalán).
A hím szinte egész télen aktív volt, csak tél vége felé (kb. 1,5 hónapja) vonult vissza.

Válaszokat előre is köszönöm!
dettybogyó Creative Commons License 2010.03.19 0 0 7864
Szia Roli! Még mindig vevő vagyok egy lánymókira, főleg ha lesz fehér színű, valamelyik alomban!
Előzmény: roli310 (7860)
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 7863

Helló!

 

Először is nagyon aranyosak a mókik!örülnék ha már mi is itt tartanánk de ki tudja a jelek azt mutatják ez még egy darabig elmarad!

Nem láttam rajta sebet,de egy itgő-mpzgó mókuson szeritnem nem is tudom úgy megnézni!

De majd próbálkozom!

Előzmény: roli310 (7861)
pumukli48 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 7862
NAGYON ARANYOSAK !!
Előzmény: roli310 (7860)
roli310 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 7861

Mikor kiengeded simán kitakaríthatod!

Hozzá nyúlhatsz persze, még csak néhány napos vemhes, de ellés előtt 1-2héttel már jó ha békén hagyod, és nem nagyon nyúlsz be. aztán ha már 1-2hetesek a kicsik rendezkedhetsz a ketrecben, de a kicsiket csak 10-14naposan nézd meg először.2hetesen ki lehet őket venni de kesztyűben hogy ne érezze az anya mókus a kicsinyein az ember szagát.

 

kiccsaj089: van rajta seb?

Előzmény: mados (7855)
roli310 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 7860

Sziasztok!

2hetesek az apróságok, 2fiú és 2lány lett!

Nagyon tudnak mászni :)

 

anyuka

És a japán mókik. :)

japánok

nőstény japánhím japán
TimIsti Creative Commons License 2010.03.18 0 0 7859

Sziasztok!

Az én kis Misszikém tegnap és tegnapelőtt csipogot és olvastam valahol, hogy az első évben nem szabad össze rakni fiúval, mert még fiatal, ti mit tudtok erről ez tényleg így van?

pumukli48 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 7858
hát biztos nem, mert pl. az én mókusom sokszor nincs kiengedve napokig, és utána is tudja az utat egyenesen a szekrény tetejére, meg máshova is, egyből tud mindent a lakásban
Előzmény: szifoka (7850)
pumukli48 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 7857
próbált ki, van van mag a kezedben, akkor azt eszi-e, vagy megint a kezedet harapja?
Előzmény: Snickers88 (7849)
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 7856

Nem vettem ki mert nekünk úgy lett csinálva  aketrec hogy középen ketté lehet választani hogy könnyen külön lehessen őket rakni ha baj van!Szóval nem hajkurásztam!

Képet nem nagyon tudok róla feltenni mert ha kint van akkor nem nagyon tudom a ketrecen keresztül lefényképezni ha meg kinyitom az ajtót már spurizik is be az oduba vagy a kókuszba!

De ha találok akkor felteszem!

A párja evesztése hát nem is tudom végülis egymás mellett élnek csak van köztük egy rács és nem alszanak együtt!

De most akkor inkább összeengedjem őket megint?

Előzmény: roli310 (7854)
mados Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7855
Roli!
Nálunk vasárnap volt a mókusnász, most még kitakaríthatunk a lány mókusnál,vagy ilyenkor békén kell őt hagyni? Kézhez szokott és gyakran ki szoktuk őt engedni a szobába,a takarítás sem okoz nála különösebb lelki törést,csak nem tudom,hogy most mi a helyzet?Kb egy hónapot aludt, az odujához pl hozzá merjünk nyúlni?
roli310 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7854

Amikor kivetted a társa mellől, akkor kergetted, vagy magától belement a másik ketrecbe?

Mert ha sokat hajkurásztad akkor lehet hogy úgy megijedt, hogy bizalmatlan lett az emeberekkel.

 

Előzmény: kiccsaj089 (7843)
roli310 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7853

Szia!

Előtte nem vetted észre hogy hiányzik valahol szőre? Egy-két nap alatt hulllott ki az egész?

Ha a másikkal verekszik össze, az valószínűleg nem a szőrét tépi ki hanem megfolytja, vagy vérző sebet ejt rajta.

Az hogy nem eszik úgy mint régen lehet a depressziótól, az új környezet miatt és a párja elvesztése miatt is, de ha tényleg olyan komoly mint ahogy leírtad valamilyen betegsége is lehet. Nálunk embereknél talán ?mandula vagy máj? betegségtől hullik ki a hajunk, lehet hogy ilyesmi problémája van. Esetleg képet tudnál róla feltenni?

Ha nincs rajta heg vagy nyílt seb, akkor nem a másik mókus volt.

Ha felteszel egy képet talán ki tudnánk találni, de ha a pontos okát nem is, legalább azt hogy verekedés vagy betegség miatt hullott ki a szőre.

Roland

Előzmény: kiccsaj089 (7843)
mados Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7852
Ficánka a téli álomból ébredve első reggel jött kunyerálni a reggelimből,úgy mint szokott,úgyhogy ez szerintem is hülyeség.
Előzmény: szifoka (7850)
roli310 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7851

Ha 3napig nem talál vizet és nem iszik akkor elfelejti hogy hogyan kell inni és elpusztul?? Ez elég nagy marhaság :D

Amit elrejtenek azt is megtalálják később is mint 3nap.

Szerintem több hónapra visszaemlékeznek, mert ha egyszer egy mókust megijesztessz, bántod akkor az elég sokáig vad marad és bizalmatlan, igaz nem szelidíthetetlen.

 

 

szifoka Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7850
Az egyik agytröszt ismim agymenése hogy a mókusok nem emlékszenek csak 3 nappal vissza, állítólag 3 naponta törlődnek az emlékei.
Van ennek valami valóságtartalma? Sztem ez kamu.
Snickers88 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7849
Minden egyes pillanatban, mikor a kezemhez kerül? Sztem ha kaját keres, csak megszaglássza a kezemet, ez valami más lesz, csak még nem tudom, hogy mi...
Előzmény: pumukli48 (7848)
pumukli48 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7848
várja a kaját a kezedből. megkóstolja, hátha ehető
Előzmény: Snickers88 (7847)
Snickers88 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7847
Nem tudjátok, hogy az mitől lehet, vagy mit jelenthet, hogy a mókusom mikor kint szaladgál és a kezemhez szalad mindig megrágcsálja? Nem harap nagyokat, mert nem fáj, de mindig megkóstolja a kezemet. Amúgy meg a családból engem szeret a legjobban, mert, ha néha hagyja magát simogatni, azt is csak nekem.
Nem értem ezt a viselkedését...
szifoka Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7846
Én is így gondolom mint ti!
Hihetetlenek ezek a mókik :D
Marad a leszeparálás.
roncsula Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7845
Sziasztok! Nem nagyon írok, de olvasom a hozzászólásokat. Van egy 2 éves nőstényem. Hétfőtől úgy fütyül, nem lehet még a tévét sem hallani. Sajnálom szegényt, mert a közelben nem tudok senkiről, akinek volna fiú mókija. Úgyhogy csak sajnálgatom szegényt, és várom, hogy abbahagyja.
Snickers88 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7844
Megnéztem szinte az összes cuncis videót, hát mit mondjak..... az a mókus nagyon haláli! :D
Az én mókusom sem állna meg soha egy percre sem, hiperaktív. A tesóm szerint nem véletlenül kapta a Snickers nevet, mert a reklámban is azt mondják, hogy "Snickers, megállni tilos!" :D
Előzmény: tombird (7837)
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 7843

Helló!

 

Egy kicsit aggódva fordulok hozzátok.Remélem tudtok segíteni!

A 2 mókink (Alíz,Alfonz) 3 hónapja van nálunk.Eleinte együtt tartottuk őket,de kb 2 hete azt láttam hogy Alíznak hiányzik a szőr a hátáról a farkánál és az egyik combjáról hátul.Azt hittem összeverekedtek ezért különzártam őket!

De a szőr még mindíg nem nagyon akar rajta nőni illetve nem nagyon eszi a gyümölcsöket sem csak a mogyorót egy pár magot és a lekvárt.

Már kezdettt elég kezes lenni elvette tőlem a lisztkukacot és most anniyra megvadult hogy nem is merem megnézni se mert úgy ugrik ki az oduból hogy félek hogy összetöri magát!Nem eszi a kukacot sem!

 

Van ennek valami oka vagy csak most ilyen és majd megnyugszik?

 

Előre is köszönettel

 

kiccsaj089 & Alíz & Alfonz

MogyiGazdik Creative Commons License 2010.03.16 0 0 7842
A mókus megeszi reggelire a csincsillát. Nem hiszem h csak a saját fajtáját nem tűrné meg a területén. Területvédő a mókus. És nagyon vad is tud lenni ha akar. Szerintem simán lenyomná a kis vadállat a csincsillát. Bár nem tudom mennyire agresszív egy csincsilla, de be tud gurulni rendesen egy mókus.
Előzmény: szifoka (7840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!