Keresés

Részletes keresés

kuoni pasztor Creative Commons License 2002.02.14 0 0 89
Hahoo!

Egy MZ-TS 150 boldog tulaja vagyok mar vagy 7 eve, igaz 3 eve nem hasznalom. Nagyon jo kis paripa, 4 ev alatt a tankolason kivul cca 10000 forintot 'oltem' bele (gumi, tukrok minden mennyisegben, lanc), de meg is halalta, soha nem hagyott cserben.
Most hogy kezd tavaszodni, gondoltam nosztalgiazok, de fel kellene kesziteni muszakira. Ismertek egy jo, lelkiismeretes szerelot Szekszardon vagy kornyeken (50 Km) aki vallana az szet- majd osszeszereleset???

k.p.

Padree Creative Commons License 2002.02.08 0 0 88
Szasztok! Nekem műszakin minden rendbenvolt, 20 perc után csaktalált egy hibát: a távolsági fényszóró visszajelzője roszhelyre volt kötve és csak akkor éget ha a tompított volt bekapcsolva, átkapcsolva távolságira kialudt. Cöcögött meg rázata fejét: "Ezígy nemjó!" De csakátengedett.
Előzmény: madmaxx-- (81)
etzbonto Creative Commons License 2002.02.01 0 0 87
Sziasztok! MZ-ETZ bontott alkatrészei eladók 125-250-ig. Emellett kis- és nagymotorok,csónakmotorok, kerti gépek szakszerű javítását időszakos átvizsgálását generál vagy elektromos munkákat vállalunk. Műszaki vizsgára felkészítést vizsgáztatást is. A műhely Újpesten a Munkásotthon u. 4.szám alatt van. (mielott jönnétek telefonon hívjatok fel) tel.:06-30-401-04-74.
TYMY Creative Commons License 2002.01.31 0 0 86
Hello

Jut eszembe. A műszakin még kérhetik az izzókészletet, és az ülésen a kapaszkodót, aminek ugye semmi értelme, mert én sosem használtam, de a múltkor az eggyik gyereknek belekötöttek, mert nem volt.És megbuktatták.

üdv.

Előzmény: Dzsudzsi (82)
TYMY Creative Commons License 2002.01.31 0 0 85
Hello Pitt Bull!

Az eggyik haveromnak is ez volt a baja kétszer szedte szét mire rájött.Ha már szerelt a blokk nézd meg , hogy a 2-es és a 3-as sebesség között egy vagy két hézagológyűrű van-e, ha egy akkor szerezz egy ugyanolyat, és kettőt rakjál egy helyett.Nézd meg hogy a fogaskerekek között nincs kicsi elcsúszás se.A haveromnak ez bejött te is próbáld ki hátha segít.
Remélem, hogy sikerül.

Üdv mindenkinek.

Előzmény: Pitt Bull (79)
Dzsudzsi Creative Commons License 2002.01.31 0 0 84
Hali!

Azthiszem akkor a vizsgáztatási lapra kell ragasztani valamilyen okmánybélyeget.

Én Zalaegerszegen vizsgáztattam... :)

Kétszer vizsgáztattam motort, eddig egyszer sem kérték az elsősegélycsomagot.

Cső!
Dzsudzsi

széna Creative Commons License 2002.01.31 0 0 83
még egy kérdés:
ha csúszol a vizsgáztatással, cirka egy telet, annak van valami retorziója? biztosítás volt rá..
dzsu: te hol vizsgáztattad?
ps: vizsgánál szokták kérni az elsősegély csomagot
Dzsudzsi Creative Commons License 2002.01.31 0 0 82
Hali!

Nekem műszakin megnézték:
- nem kotyog-e az első villa (megrángatták előre-hátra, jobbra-balra)
- nem kotyog-e a hátsó legővilla (jobbra-balra rángatás)
- indexeket, lámpákat (azt nem tudom, hogy az E betűt nézték-e), visszajelzőlámpákat (pl.: reflektor)
- hátsó fékkel lehet-e blokkolni (ráültem, kicsit gyorsitottam, ráléptem a hátsó fékre)
- első fék fog-e (behuzták és kézzel megrángatták)
- duda működik-e
- gumiabroncsokat (barázdamélység, nem repedezett-e)
Azthiszem csak ennyi volt. Legalábbis remélem... :)

Cső!
Dzsudzsi

madmaxx-- Creative Commons License 2002.01.30 0 0 81
muszaki vizsgaval akpcsolatba lecci tenyleg segitsetek...
elozo tulaj sz`rt ra` azt igy levetek mar nala a rendszamot is es okmany irodaba aszontak minden tovabbi nelkul lelehet vizsgaztatni es adnak ujbol rendszamot ra.csak legyen meg a vizsga meg az eredetvizsga es irasam at nevemre...
szoval fekeket milyenre kell bealitani?
hatso feklampat hol lehet szerezni E jezesut? mert az index meg az elso lampa burak azok de a hatso lampaje` nem E jelu
mennyi penzert es hol lehet atnezetni hogy a vizsgan tenyleg at menne e?
kulso gumik is vizsga elott vadi ujat lesznek(belsot mar kicserletem de a kulsot nem merem,mert vizsgara majd vadi ujjal akarok menni hogy abba se kosenek bele...)
madmaxx-- Creative Commons License 2002.01.30 0 0 80
sziasztok

en kezdtem orulni hogy minden jo mar a motoron es indultunk volna el biliardozni szomszed faluba erre 300 meter utan befekze magatol...
tolom haza...
mindent szetkapok nagy boszankodas:
-hengerfejet kicsit a trutyi szetb`szta...
dugatyut nem artana kicserelni
bar lehet hogy hasnzalhato
berugokar is kellene uj mert elozo tulaja ugy tete ossze hogy a berugokarnak a csavarjat elfureszelte hogy ne erjen a oldalahoz hozza alul..
szoval furni nemtudtam a csavart igy maradt a flex....
alapos vizsgalodas kozben egy kattanas, ha`t nem b`szna meg lepotyan a blok tarto jobb oldali bigyoja, me` elvolt torve es hegesztve volt(vagyis inkabb takonyolva)
na azt a tartot szereztem csak kicserelni nembirom meg, mert alatta a tengely nemjon ki
meg szoval lehet igy a kulso felujitas(gumik,kuplungbealitas,vilagitas,stb) utan most a blokkot felujitani...
neeeeeem megesz a ideg bzzzz mikor itt a jo ido...
kuplung lehuzot honnan szerezek???????
ki huzna le nekem 2uveg sorert?vagy pa`linkaert..
tanulas helyett ma is tegnap is reggel 8tol delutan 5ig motor szereles(remelm jol megbukok a vizsgakon azt lesz meg csaladi jokedv is anya`mnak...)
nektek mi van az MZ vel?;]
...pedig olyan izom jol ment azon a 300 meteren;]

Pitt Bull Creative Commons License 2002.01.30 0 0 79
HELP!!!!!!
A TS-em 4gangos mar sogszor szetszedtem-ossze- ragtam eddig nem is volt problema,de most a 3.-at
kidobja.Ha osszerakom akkor veszi,de ha be inditom a motorjat es megyek vele kidobja.
A valto talan nincs jol bealitva kenne egy-ket
tanacs es rajz az 5 gangos valto rajza nem jo
mert az nagyon mas.Elore is kosz
Schnitt Creative Commons License 2002.01.30 0 0 78
Ha már szóba került a vizsga: Motornál pontosan mit néznek, és hogyan? Pl féknél mik az elfogadható értékek? Leírná valaki egy műszaki vizsga pontos menetét? (mit néznek, hogyan vizsgálják, stb)

Sch

Előzmény: széna (77)
széna Creative Commons License 2002.01.30 0 0 77
szevasztok!
lehet, hogy mindenki gépen és nem gép előtt ül! :)
Műszaki vizsg Áll. tud valaki, vagy egy felsorolást a címekről. ha meg olyan ahol előtte át is nézik, az külön jó lenne.
kicsit necces vizsga nélkül sunnyogni :(
Előzmény: madmaxx-- (76)
madmaxx-- Creative Commons License 2002.01.27 0 0 76
kicsit felhozom a topicot...

hisz rulezek az MZ -k

legyunk mar olyan aktivak a forumban mint a simsonos topic...

Schnitt Creative Commons License 2002.01.17 0 0 75
Dr. Zschopau:

Köszi a tippet, feltétlenül meg fogom keresni.

Előzmény: Dr. Zschopau (74)
Dr. Zschopau Creative Commons License 2002.01.17 0 0 74
Szeva Schnitt!

Keresd meg jannonia@freemail.hu . A srác igazi őrült. Segíteni fog. Csá

Előzmény: Schnitt (72)
Pitt Bull Creative Commons License 2002.01.16 0 0 73
Ez egy gyonyoru gep!!!!!
nincs ekezetem a progival gondom van.
Előzmény: Opelroy (66)
Schnitt Creative Commons License 2002.01.16 0 0 72
Sziasztok MZ-sek!

Segítségre lenne szükségem. Van olyan MZ, aminek az első lámpája ilyen méretadatokkal bír?

Pannoniába kellene. A műszakin ugyanis kérik az "E" jelű lámpaüveget, és az eredeti nem olyan benne.
Lécci, méregessétek már meg a gépeiteken. Ha van valakinek ilyen fölösleges, megvenném. Az sem baj, ha a tükör totál megvakult, csak a lámpaüvegre van szükségem.

Ha nincs fölösleges, annak is nagyon örülnék, ha legalább a típust megmondanátok, amin ekkora van.

Előre is köszi

Sch

TRozsa Creative Commons License 2002.01.16 0 0 71
Üdv mindenkinek! Nemrég tettem szert jutányos áron (rokoni alapon...) egy régi MZ 250 TS/1 -re. Kora tavaszra összegy?lik annyi pénz is (remélem), hogy egy komolyabb renováláson essen át (gyújtás makcskodik, szerintem kompresszió sem tökéletes, meg általánosan is jó lenne átnázetni). Szóval tudtok valakit Esztergom, Tatabánya környékén, aki olcsón, hozzáért?n dolgozik, és esetleg festeni, krómozni is tud. (Amúgy ötletek vannak, hogy kb mennyibe kerül egy ilyen felújítás?).
El?re is köszi a hozzászólásokat.
talpigjane Creative Commons License 2002.01.10 0 0 70
Írj a Totalbike-on a motordoktornak?o)))
Asszem az MZ-ket szereti.
Előzmény: CV90ADS (69)
CV90ADS Creative Commons License 2002.01.10 0 0 69
Hali. Vettem egy 150-es ETZ-t, de 80/85-nel tobbet nem megy. Mit tegyek?????,csapagyakat, dugattyut ,gyuruket, primerlancot mar csereltem.
HELP!!!!!!!!!
TYMY Creative Commons License 2002.01.08 0 0 68
Sziasztok!

Most találtam meg ezt a fórumot, és nagyon tetszik, többek között azért is, mert nekem is van egy etz 150-es motorom.Szerencsésen vettem a mocit, mert az első felnin kívül, még nem sok mindent kellett rajta cserélnem, igaz, hogy még nem is sokat, mert az utas szerepét most szeretném lecserélni, és még jogsim sincs. Egyébként én is tudok egy jó szerelőt, aki világ életében a motorokkal foglalkozott, és reális áron dolgozik. Ő a budai oldalon van. Ha valakit érdekel az írjon e-mailt. Csak azért merem ajánlani, mert ismerem, és tudom, hogy egyes szervízekben milyen kontár munkát végeznek. Például, ez eggyik srác dobozban kapta vissza a Hondájának a blokkját, és a vezérműtengely kimaradt a csomagból, és a szervízben azóta se találják. Na mindegy.
Még egy kérdés: nem tudtok véletlenül valami olyan tömítő pasztát amelyiket nem oldja a benzin, és valamilyen szinten, még hőálló is?

Segítségeteket előre is köszi: Timi

szokemiki Creative Commons License 2002.01.08 0 0 67
Hello Pupia

nem tudtam neked emailt irni, mert nem jo a megadott emailcim.

Szoval legyszives ird meg annak az ujpesti szerelonek a cimet/telefonszamat!

Koszi

Előzmény: pupia (63)
Opelroy Creative Commons License 2002.01.04 0 0 66
Légyszi ne öljetek meg! Nem tudtam, hogy ilyen bazi nagyba fog megjelenni az egyébként normál fotó méretű kép a motoromról! Remélem, azért tetszik! Nekem Ő az egyik kedvenc járgányom!
Opelroy Creative Commons License 2002.01.04 0 0 65
szisan86 Creative Commons License 2002.01.03 0 0 64
Az A1-es jogsi 125 cm^3-re, meg 11kW(15LE)-re korlátoz.

Tehát egy 250-es Pannoniával nem mehetsz. Pedig az 15Le-s.

Előzmény: Pitt Bull (58)
pupia Creative Commons License 2002.01.03 0 0 63
UAT138 motorral járok. Nekem az olaj a tankból folyik nem is szoktam vele 5 liternél többet tankolni, mert csak kifolyik. A tanksapka nem gyári, záras és szar. Valószínűleg ki fogom cserélni egy gyárira.

Alkatrész a Nagymező utcáról nyíló kis utcában veszek, van minden normál áron.

Eddig csak egyszer szereltem a motort, utána elvittem a szerelőhöz aki összerakta. Volt benne előző előtti tulajtól is disznóság. Utána gond nélkül végigmente az egész szezont (márciustól november közepéig). Csak visszapillantó törött búrát kellett cserélni meg visszapillantót. Elsüllyeds az oldaltámasz bele a földbe, és feldőlt a szerencsétlen járó motorral, én meg ugrottam el jó messzire.

Miért mutat az óra többet, mint amennyivel megyek?

A két visszapillantó nem hiszem, hogy követelmény, az A1-et egy olyan motoron vizsgáztam amin nem volt. Nem hiszem, hogy engedtek volna, amikor minden szarért szaroztak. Pl. És mit csinál ha eltörik a pótszemüvege? Miért nincs pótszemüveg? Akkor tolom a motort! Aztán szereztünk még a vizsga megkezdése előtt egy pótszemüveget. De az nem olyan dioptriás, nem is a magáé! Ekkor már az oktató bepöccent, és közölte a vizsgabiztossal, hogy az meg nem optikus. Ennek ellenére nem szívózott, mindegyik vizsgám A1, Ak, A elsőre meg volt.

Ha kell a szerelő neve címe telefonszáma, Budapest Újpest, Váci úthoz közel megadom, nagyon elégedett voltam vele. Nem volt gyors, de határidőre meg volt, olcsó volt, és lelkiismeretes.

Tudok jó oktatót is (Benyák Norbi), aki nem csak a kreszt tanítja, de esküszöm rá, hogy nagyobb lesz az esélyed az életben maradásra is.

Végül egy történet a rutin A1 vizsgámról. Első vizsga, kevés motoros tapasztalattal csak amennyi a tanulás során összejött. A vizsga előtt pár kört még gyakoroltam. Hideg volt, utolsó vizsgalehetőség az évben, az oktató meg a vizsgáztató a pálya végén járó motorú kocsiban melegedtek, onnan intett a vizsgáztató, hogy kezdhetem.

Elidultam, és az első bal kanyarnál leér az oldaltámasz. Elfelejtettem felhajtani. A vizsgaleírásban explitcite mint bukási feltétel szerepel.

Átfutott a fejemen a goldolat, hogy lábbal felhajtom, de evidens volt, hogy úgyis észrevették, meg azzal a gyakorlattal nem is biztos, hogy csonttörés nélkül megúszom, meg már jött is következő bólya.

Megette a fene az egészet, döntöttem, összetörni nem fogom magam: leszálltam, és tudva, hogy megbuktam elkezdtem visszafele tolni az üresbe rakott motort.

Amikor közelebb érek a vizsgáztató vörös fejjel kiugrik az autóból, és üvöltve közli: "Hajlandó lenne végre elkezdeni a vizsgát? Meddig akar még gyakorolni?"

Átmentem.

Üdv.
pupia

Előzmény: petroczi (49)
Pitt Bull Creative Commons License 2001.12.11 0 0 62
Hogyan lehet törölni 1-2 hozzászólást
Pitt Bull Creative Commons License 2001.12.11 0 0 61
PILIS környéki van közötetek (MONOR mellet)
Dzsudzsi Creative Commons License 2001.12.10 0 0 60
Hali!

Nem, nem ismerem az esceri piacot. Hol van?

Az A1-es jogsi 125 cm^3-re, meg 11kW(15LE)-re korlátoz.

Cső!
Dzsudzsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!