Keresés

Részletes keresés

fatanimal Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34661
Február 26-án írtam neked részletes e-mailt az itatôrendszer kialakításáról, képekkel illusztrálva. Ott is leírtam, de mégegyszer: a tartályt nem lyukasztani, fúrni! Óvatosan, mert hajlamos a repedésre! A lyuknak tökéletesen kereknek, sorjamentesnek kell lennie! A 12 mm-es külső méretű csőnek 10 mm-es lyuk, beleerőlteted, és kész! Nekem azóta is tökéletesen működik!
Előzmény: Törölt nick (34650)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34660

szia!Nem tudom hogy össze függ e de az én anyanyulaim mikor szoptatnak akkor szokták a nyalósót enni .javaslom a táp folyamatos  adását és nem lesz hiánytünet!

Előzmény: Rózsika :) (34655)
thefactory Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34659

4 hetesen már le lehet választani a kicsiket! Intenzív szaporításnál mindig így választanak 28 napra!

Előzmény: Rózsika :) (34655)
vadtas Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34658

Mint korábban irtam szerintem Foszfor és kálcium hiánya lehet, mert a tejjel sok kioldódik az állat szervezetéből, és ha nem megfelelő a takarmány foszfortartalma akkor bizony előjöhet bénulás. Akkor is kialakulhat kálcium hiány ha abbol nagyon sok áll az állat rendelkezésére, ügyelni kell a megfelelő Ca-P arány meglétére. Az érték minél kisebb annál jobban hasznosulnak. Gondolom nincs étvágya sem, de legalábbis erősen lecsökkent. Adj neki korpát valami lédúsabb kajára olyanra amit szeret, hogy hozzátapadjon, és megegye, és ha van kérjél valami tehenes ismerősödtől egy kis AP-17-et, vagy MCP-t szerintem biztos van neki, a marhánál a laktáció elején amikor hirtelen megnő a tejhozam elég gyakori jelenség a bénulás. Egy kiskanállal elég egy tehénnek, egy pár nyulnak is elég kell legyen, tuladagolni nem tudod, nem kell megijedni, csak annyi szivodik fel amennyire szükség van a többi kiürül. De még lábra állítható, ha van étvágya, csak kb 4 oránként forgatni kell egyik oldalárol a másikra, nehogy tüdőgyulladást kapjon, vagy elsárvizesedjen. Az MCP vízoldható, az AP-17 ben is van mcp, de mellette van még CaCO3 ami nem oldodik vizben. Ha iszik én adnék neki, el nem rontja, és ha beválik, nem árt a többi anyának sem adni egy keveset. Lehet felétek gyengébb a talaj és nem tud elegendő P beépülni a növényekbe. Akkor ajánlatos egy kis korpát adni nekik, mert köztudott, hogy serkenti a tejtermelést, és magasabb a p tartalma. 

Előzmény: Rózsika :) (34655)
N.Jani Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34657

Én fajtahű vagyok, de a céltermékem is megkívánja az óriás nyúl tartását, tenyésztését!!!

Előzmény: Nagy-Imre (34653)
N.Jani Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34656

3 % minusz! A farka meg a csontja a tiéd! :-D

Előzmény: Törölt nick (34654)
Rózsika :) Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34655

Sziasztok! a másik anyámnál is beállt a lebénulás :( vagyis még kicsit húzza magát és meg tud fordulni, de nagyon gyenge, nem bir állni. ahogy a múltkor is tanácsoltátok, kivettem a kicsiktől, adtam elé almaecetes vizet, búzát, zöldet. most 4hetesek a kicsik. ilyenkor már el lehetne venni tőlük az anyát? mit csináljak??? nem akarom, hogy ő is elmenjen. ő nagyon erős csaj, tavaly mixosan felnevelt 1almot, mindenki túlélte. 

Köszönöm az ötleteket

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34654

Sokadszor olvasom felvont szemöldökkel az óriás nyulak-húsnyulak keresztezést.

Értem én a növekedési erély,-súlygyarapodás-vágási kihozatal szemponthármas fontosságát, az abban rejlő lehetőségeket.

DE! A vágási kihozatal mellett valahogy mindig elfelejti említeni, aki éppen erről ír, a HÚSkihozatalt. Azaz a hús-csont arányt.

És itt van a kutya elásva. Akinek van rendes (nem agyonkeresztezett) húsnyula (pannon vagy debreceni, esetleg vmelyik hibrid), azt tudja, miről beszélek. Sokkal gyengébb, finomabb csontozata van mondjuk a debreceninek, mint egy akármilyen nagyfülű-fejű, emberi csuklóvastagságú első lábú óriásnak.

 

Ergo, lehet, hogy a karkasz 55-58 % körüli lesz egy óriás-húsnyúl keresztezéséből származó egyednek, de bizony hús nem lesz rajta annyi, mint az ugyanekkora testsúlyban levágott húsnyúlnak.

Előzmény: Nagy-Imre (34653)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34653

Eddigi tapasztalataim szerint nagyon jó a középnagy húsnyúl(anya) és óriás(bak) keresztezése-több szempontból is.Régen lehet ,hogy gyenge volt a húskihozatala az óriásoknak(régi szakkönyvek,leírások megközelítőleg 40-45% csontos húst írnak , nem tudom mennyi a valóságértéke) ,de szerintem ez mára elég sokat javult. Kb 2 éve vágtam szürke német óriásokat(3 hónaposak voltak 3-3,5 kg élősúlyban) és azért 1,5-1,8 kg csontos hús lejött róluk.

Több óriásnyúl tenyésztőnél 2 hónaposan már a 2,5 kg-ot szaggatják a növendékek,persze ez megfelelő(magas fehérje) takarmányozással érhető el.

Ez a típus pannon fehér anyákkal pároztatva még jobb húskihozatalt hoz és 10-12 hétre 3 kg-ot biztos elérik bár nem tudom milyen a német óriás bakja bétowen-nek,milyen a tartástechnológia,takarmányozás stb. enékül elég nehéz megmondani milyen eredmények várhatók mert mindkét fajta csak akkor fejlődik jól ha minden meg van adva ami kell neki.

Előzmény: N.Jani (34644)
Nagy-Imre Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34652

Szia!Nagyon szépek lettek!Milyen bakkal párosítottátok az újzélandi nőstényt?Mert most a kép láttán nagyon elgondolkodtam ,hogy újzélandi vöröset kellene rávinni a meglévő állományra színrögzítés végett..

Előzmény: Deryan (34649)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34651

Szia!

Én már csináltam ilyet ,de gondolom neked a 8 mm es csöved van ugye?, mert nekem ennél kisebb talán 5 mm es,de nem ez a lényeg.

Én csak kisebb lyukat csináltam mint a cső átmérője. pl:10 mm es cső 7 mm es lyuk.Beleerőlteted és kész,egyszerűen kitölti a lyukat.

A lyuknak egyenletesnek kell lennie!!

 

Előzmény: Törölt nick (34650)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34650

Sziasztok!

Megint szelepes nyúlitató helyzet van.:) Valaki segítsen már jó tanáccsal, legyen kedves, mert lassan megőrülök! :)

Akárhogyan is próbálom a kilyukasztott műanyagkannába rögzíteni a pvc tömlőt, nem sikerül, a szilikon egyszerűen nem elég erős, nem szigetel, valahol mindig csöpög. A tömlő egyszerűen lefeszíti a kannáról a szilikont, akármennyit kenek rá.

Ma megnéztem sok üzletben, hogy hogyan tudnám megoldani, de mindenhonnan lehajtottak.

Aki már csinált hasonlót, kérem, szánjon már rám 1 percet, adjon tanácsot.

 

Köszönöm!

Deryan Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34649

A férjem tegnap ezzel a videóval lepett meg.

 

Szieszta a Nyúl-lakban

http://indavideo.hu/profile/Deryan

 

A vörös nyuszi nyitott szemmel alszik :)

 

 

A fiacskák 1 nappal korábban készült fotója.

Deryan Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34648

A papanyuszi:

 

Előzmény: balintos66 (34646)
Deryan Creative Commons License 2014.04.29 0 0 34647

Dehogy, a papájától örökölte :)

Annak voltak ilyen beállásai :)))

Előzmény: balintos66 (34646)
balintos66 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 34646

Tanítod?:)))))

Előzmény: Deryan (34645)
Deryan Creative Commons License 2014.04.28 0 0 34645

 

 

  

 

 

 

 

N.Jani Creative Commons License 2014.04.28 0 0 34644

Jónak tartom! Remek ötlet!

 

MINDENKINEK!!!

 

Felejtse el mindenki a (régi)szakirodalom azon állítását a jelenre vonatkozóan, hogy a nagytestű-, vagy óriás nyulak bármely okból rosszak/rosszabbak lennének!!!

 

Szinte bármely hústermelő nyúl tapasztalataim szerint 55% húskihozatal felett van!

 

 

 

'A cél szentesítse a nyulat!'

 

A pannon hibrid. Ma is az/ezt vélem. De ez nem vita tárgya!

 

A pannon nagytestű(XXL) anyákra, németet, magyart vagy az általam fenntartott tájfajtát(bakot) javasolnám!

A pannon bakot(XXL) pedig debrecenire.

 

A pannon kistestűre(anya) magyar vadast, vagy német ezüstöt(bakot)!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: bétowen (34637)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 34643

Myxomatózis:
A házi és üregi nyulak a fejen és természetes testnyílások környékén nagy, vizenyős
duzzanatokkal vagy göbökkel járó vírus (DNS vírusok, Poxvírusok (Himlővírusok) családja,
Leporipoxvirus nemzettség) okozta betegsége. A myxomatózis Ugyan nem tartozik
bejelentési kötelezettség alá, de a jelenlegi hazai állategészségügyi jogszabályok kiemelten
kezelik, és a betegségtől veszélyeztetett területen az állategészségügyi hatóság előírhatja a
betegség elleni megelőző célú vakcinázást.

 

Forrás:

mezőőri tansegédlet - Csongrád Megyei Kormányhivatal    

 

(pdf formátumban a neten megtalálható, keress rá)Magyarul: a mixomatózis nem bejelentésköteles.
A hatóság  járványtól veszélyeztetett területen  elrendelhetik a kényszeroltást.Szó sincs az állomány kiírtásáról. Még a beteg állatokéról sem !!!!!!!!Tájékozódni, és csak azután véleményt mondani.

 

 

Előzmény: nyúlelemér (34638)
japipapi Creative Commons License 2014.04.28 0 0 34642

Szia!

Igen, igazad van. Most is van ilyen, ha iparszerűen termelnek nyulat, bármilyen állatot. Sajnos egyre ritkább a "közösségi szemlélet", dühöng az egoizmus, profit hajszolás. :-(

 

Előzmény: nyúlelemér (34638)
ha3fis Creative Commons License 2014.04.28 0 0 34641

Én 0,5-ös lemezből csináltam, ahhoz elég lehet egy kézi lemezolló is, de nekem nem volt itthon, így maradt a flex, vékony vágókoronggal.

Előzmény: printer71 (34616)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.28 0 0 34640

Igen, erre. Azt viszont még mindig nem értem, hogy egy műanyag kannába miért lehet egy ilyen menetes csapot jobban aplikálni, mint egy tömlőt. Mindegy, tegnap este szilikonoztam egyet ismét, ma délutánra kiderül, ez jó lesz-e. Ha nem, akkor jöhet a menetes vmicsoda. :)

Előzmény: csukazs (34639)
csukazs Creative Commons License 2014.04.28 0 0 34639
Előzmény: Törölt nick (34633)
nyúlelemér Creative Commons License 2014.04.28 0 0 34638

Sziasztok.

 

Elnézést hogy beleszólok, (lehet hogy már írta valaki, de nem olvastam nagyon vissza), de amikor nyulazni kezdtem a kistermelés fénykorába, akkor a mixós nyulakat bizony kötelező volt bejelenteni a hatósági állatorvosnak. Mint Jani írta a többi tenyésztő védelmében, és ez nem egy hatalmi, hatósági magamutogatás, hanem egy közösségi szemlélet saját érdekünkben.

És ha jól emlékszem, az állatorvosnak ilyenkor elrendelte az állomány kiirtását.

bétowen Creative Commons License 2014.04.27 0 0 34637

helló

N.jani 

szeretnélek megkérdezni hogy teszerinted németóriás ( vasderes ) és pannon fehér párositásból mien kicsik lennének ? 

a pannonok xxl esek bárki bármit is mond  az 5 anyából nincs egy sem 5.5 kiló alatt van 1 ami elérte a 6.27 dkgm ot

ezt azért irtam le mert volt aki azt monta hogy 100% hogy nem xxl ezek pedig de

és mit javasolnál a kicsikre tenni ha már ivarérettek lesznek 4 anyát már bepároztattam

köszönöm a válaszod üdv feri

Előzmény: N.Jani (34635)
Deryan Creative Commons License 2014.04.27 0 0 34636

Mixós nyuszikat már én is láttam. 

 

Szürkületre az ecetes tányérkák nálunk a kifutós tartásban még mindig segítettek.

Előzmény: N.Jani (34635)
N.Jani Creative Commons License 2014.04.27 0 0 34635

Nem kívánom..., amit én már láttam!!!

 

 

A tenyészet(ünk) nem egy elszigetelt "sziget"!

 

A szúnyogok útját nem állja "véderő", "határátkelő", "repülésügyi felügyelet"!! :-D

 

Mások elszúrták (!), örüljünk, hogy van rá védekezési mód! Bár legtöbbször ugyan azok fejlesztik ki a vakcinát!

 

100 000 000 nyúl X 300 Ft(~1 euro) = ha...ha...ha/ :-(

 

...

Előzmény: Deryan (34631)
Chezulu Creative Commons License 2014.04.27 0 0 34634

Szia!

Én úgy tudom, hogy a mezei nyúl nem fogékony a myxomatózisra, az üregi viszont igen de  hazánkban ha jól tudom már kevés van, a laza homokos talajt kedveli. Szerintem mint veszélyforrást kilőhetjük. Amúgy is egy vad populációban kialakulhat egy természetes védelem a betegség ellen.

Előzmény: Törölt nick (34623)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 34633

Sziasztok!
Nem mixo, de nekem azért fontos lenne. :)
Azt szeretném kérdezni, hogy a szelepes önitatót, ti mivel rögzítettétek a tartályba, mármint a tömlőt. Én megpróbáltam szilikonnal tömíteni a tömlő melletti minimális rést( a lyukat egy hevített fúrószállal csináltam az 5 literes műanyag kannába), de nem sikerült, csepeg. Megpróbálom ugyan még egyszer, de mintha vki említett volna vmi más megoldást, "csap" szerűt...talán....

sziporka2 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 34632

Azért félnek és féltenek azok akik oltanak, mert már valószínű hogy láttak testközelből mixós nyuszit és azt a látványt és kínt nem nagyon lehet elfelejteni.

Előzmény: balintos66 (34627)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!