Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2023.09.14 0 0 40218

Én azt csináltam hogy Championnal megpermeteztem  attól meg állt ,valamilyen szinten a rothadás de a poloskák továbbra is jönnek és szívogatnak ,ez az alapvető hiba a többi már csak következmény . Minden gyümölcsünkre ez volt jellemző sajnos . Szúrás a poloskától majd hamarosan kis pontszerű rothadás és a gyümölcs pusztulása .

Előzmény: ksanyi52 (40217)
ksanyi52 Creative Commons License 2023.09.13 0 0 40217

Sziasztok! Lenne hozzátok egy kérdésem. Van két tő csemege szőlő lugasunk, még kb 2 hét kellene a beéréshez, de már vannak rohadt szemek. Mivel lehetne még megállítani a további rothadást?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40215)
vejne Creative Commons License 2023.09.13 0 0 40216

Ú, köszi! Ezt a topikot még nem fedeztem fel eddig. 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40215)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.09.13 0 0 40215

A fiatal füge hajtatás még kényes a hirtelen környezetváltozásra. Ezért én a takaró PET palack egyik sarkát szoktam kivágni, aztán pár nap múlva még egyet. Ismét pár nap és leveszem.

Egyébként:

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9179725

Előzmény: vejne (40214)
vejne Creative Commons License 2023.09.13 0 0 40214

Köszi! Amíg nem látom a gyökereket, addig takarni kell egy leírás szerint. Levettem most a takarást, vissza is húzódott a penész hirtelen, de azért lekezelem a javasolt dolgokkal.

Előzmény: beetee (40213)
beetee Creative Commons License 2023.09.13 0 0 40213

Ha már hajt, leszedném a takarást. Lehet, az pár napon belül megoldja a problémát, beszárad az a felület, ahol kivirágzott a penész.

De  ha muszáj, valamilyen rezes cuccal neki lehet menni. Vagy ha gondolod, próbáld ki leszórni őrölt fahéjjal. 

Előzmény: vejne (40212)
vejne Creative Commons License 2023.09.13 0 0 40212

Sziasztok! Fügét hajtatok műanyag palackban, azzal letakarva. Hajtanak is a levelek, de a letört régi levelek helyén elkezdett penészedni.

Mivel tudnám lekezelni, ami nem árt a friss hajtásoknak?

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.09.09 0 0 40211

Ugy nez ki, mukodott a Pirimor. Most lesz egy szedes, aztan ismetlem a kezelest.

Előzmény: taormina001 (40210)
taormina001 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 40210

zerintem a paprika böven kibír lábon +- 2 napot.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40209)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.09.08 0 0 40209

Mert a Karate ÉVI-je 5 nap paprikában. 3 naponta szedem, mert folyton termő paprika fajták.

 

 

Előzmény: taormina001 (40208)
taormina001 Creative Commons License 2023.09.08 0 0 40208

Miért nem adsz neki karate-t?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40206)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.09.06 0 0 40207

Ja, és ahogy írtam a 3 napos ÉVI miatt ment a Mospilan. Folytonérő paprika fajták vannak a melegházban, virágzik is. Pirimor meg nincs otthon ma veszek. Ennek 10 grammos kiszerelése III. kategóriás, elvben még nem alakult ki rá rezisztencia.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40206)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.09.06 0 0 40206

Mi az a 200 forintos levéltetű elleni specifikus szer?

 

https://www.gazdabolt.hu/T06467-Teppeki-50-WG-1-5-g.html?gclid=EAIaIQobChMI3OvUlKWVgQMVnJmDBx0opw-rEAAYASAAEgLep_D_BwE

https://www.gazdabolt.hu/T02026-Pirimor-50-WG-10g.html

https://www.gazdabolt.hu/T01725-Mospilan-20-SG-4-g.html

 

Sokkal nagyobb bajom, hogy a melegházamban lévő paprikámat meglepte a zöld levéltetű. A 3 napos ÉVI csábítóan hangzott a Mospilan esetében, kapott belőle, de a levéltetvek száma a 4. napon (ma) még mindig szaporodik! Ez pedig már a rezisztencia jele!

Ma megy rá Pirimor.

 

Előzmény: taormina001 (40205)
taormina001 Creative Commons License 2023.09.05 0 0 40205

Köszönöm ezt az ismét a megszokott szívonalú, körültekintö elemzést.

A 6. ponttal azonban továbbra is vitába szállnék:

Szerinted, ha mondjuk levéltetvek vannak az almafán és vehetek ellene specifikus szert mondjuk 200 Ft-ért (az egyszerüség kedvéért vegyük a szokásos 4g kiszerelést), vagy Mospilant 800-ért, melyiket választom?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40204)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.09.04 0 1 40204

"1. Szerintem aki néhány héttel az érés elött még nagyhatású széles spektrumú fölszívódó szert használ, az elötte elrontott valamit."

Jó lenne, ha így lenne. Sajnos sokszor előfordul, hogy a (nekünk) kedvezőtlen körülmények miatt akár egyszerre több kártevő is veszélyeztet közel az éréshez. De egy is elég, ha nincs rá specifikus szer.

A kén amúgy segíthet a lisztharmat ellen 0 napos ÉVI-vel, de nekem fixa ideám, hogy pl a szőlő élvezeti értékét jó pár napig hazavágja. Aki meg esetleg piacra termel, annál a permetcseppek rontják a piacképességet. Te vennél olyan szőlőt a piacon, ami permetcseppes? Magyarázhatja az eladó, hogy az "csak" kén és nem ártalmas, legfeljebb büdös... :-).

 

"3. Nem tudok róla, hogy a Chessröl milyen disznóságok derültek ki, de egy ideje azt se látom már a polcokon."

A pimetrozin hatóanyag (Chess) egy levéltetvek elleni specifikus szerként jelent meg és nem volt jelölésköteles a méhekre. Aztán kiderült, hogy a méhekre kifejezetten veszélyes.

Ezt a kettőt kell összevetni:

https://www.gazdabolt.hu/T00438-Chess-50-WG-0-25-kg.html

https://www.agroinform.hu/novenyvedoszer/hatoanyag/pimetrozin

 

"5. A Karate-t két évvel ezelött betiltották. Sehol se tudok szerezni; az utolsó csomagot morzsánként adagolva használom szobanövényekre, ahol semmi sem segít. Csodálkozom, hogy nem vetted észre."

Ahogy az előttem hozzászóló írta, a Karate (hatóanyaga) továbbra is forgalomban van és szabadon vásárolható rovarölő növényvédőszer.

Ami megszűnt, az a WG formáció, helyette a CS formáció maradt Karate Zeon néven. Évekkel ezelőtt a Zeon még zöldkönyves szer volt, legalábbis a 250 ml-es kiszerelést anno azzal tudtam vásárolni.

A gyártó szerint a Zeon modernebb, hosszabb hatásidejű szer. Hát... higgyük el neki! Én nem tapasztaltam eget verő különbséget. Vitte mindkettő amit kell, az ÉVI-ben nem láttam különbséget.

 "

6. Utálom ezt a többesszám elsö személyü általánosítósdit: "Ilyenek vagyunk". Pontosan te és még ki ilyen?"

Hogy Te, vagy én az lényegtelen. A nagy számok törvénye alapján a kiskertesek többsége kifejezetten árérzékeny és az olcsóbb megoldásokra cuppan. Ezen nem érdemes vitát nyitni.

A széles hatásspektrumú szereket ráadásul csodaszernek tekintik és sajnos a gazdaboltosok is táplálják ezt a hiedelmet. Ezeket ajánlják akkor is, ha egyértelmű károsítóra kérnek tanácsot, amire van specifikus szer is. A levéltetű mondjuk jó példa.

Aztán mert a gazdaboltos mondta, hogy ez (pl. a Mospilan) "mindenre jó", na innentől fogva korlátlanul fújni fogja ha kell, ha nem. Ennyit az árérzékenységről... Csak megvenni drága, pazarolni nem.

 

Előzmény: taormina001 (40202)
zoli1437 Creative Commons License 2023.09.02 0 0 40203
Előzmény: taormina001 (40202)
taormina001 Creative Commons License 2023.09.01 -1 0 40202

Köszönöm a kiigazítást, de...

Az elsö bekezdés olyan szemellenzösre sikerült, hogy nem ismerek rád, aki azon nagyon kevesek közül való, aki mindig megkeresi, és legtöbbször sikerrel meg is találja a jelenségek tudományos magyarázatát és az ezek megértéséhez szükséges logikus érveket. De ez itt....hát inkább részemröl is no comment.

 

A többihez:

1. Szerintem aki néhány héttel az érés elött még nagyhatású széles spektrumú fölszívódó szert használ, az elötte elrontott valamit.
Ha azonban mégiscsak az lenne a helyzet, hogy a lisztharmat csámcsog az ültetvényemen, akkor szerinted mit csináljak vele?

3. Nem tudok róla, hogy a Chessröl milyen disznóságok derültek ki, de egy ideje azt se látom már a polcokon.

5. A Karate-t két évvel ezelött betiltották. Sehol se tudok szerezni; az utolsó csomagot morzsánként adagolva használom szobanövényekre, ahol semmi sem segít. Csodálkozom, hogy nem vetted észre.

Hát akkor ezzel elérték, hogy Actara híjján tényleg csak Mospilan marad, ami perceken belül elveszíti a hatását, mint az összes többi is, ami már csak erös költöi túlzással nevezehtö "méreg"-nek.

6. Utálom ezt a többesszám elsö személyü általánosítósdit: "Ilyenek vagyunk". Pontosan te és még ki ilyen?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40199)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.30 0 0 40201

Bosszant a dolog de amíg itt melózok annyira nem érint, a zöld könyvre meg tudják venni ,csak én egyénileg szerettem volna nem másra támaszkodva megoldani ! Néztem a linkedet ,sose láttam ilyen vegyszereket nálunk eddig, én szoktam fel pakolni meg le a göngyöleget általában . Decis Mega szokott lenni de szinte 1-2 liter amit vinni szoktunk max ,szinte csak táblánként szórunk ha látni károsítót ,de pl ebben az évben nem szórtunk rovarölőt semmit sem .

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40200)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.08.30 0 0 40200

Az hogy Te mit tudsz, vagy én tudok az nem minden. Ezért tájékozódom.

 

 

Az acetamiprid széles körben elterjedt hatóanyag.

Íme egy jól használható sőt (mindenkinek!) ajánlott oldal:

https://www.agroinform.hu/novenyvedoszer/hatoanyag/acetamiprid

 

Ezen a helyen sokféle szűkítéssel lehet növényvédőszereket keresni. Momentán itt én szűkítettem az acetamiprid-re.

 

Merthogy a szigorítás minden esetben a hatóanyagra vonatkozik, azaz azokra a termékekre is, amik tartalmazzák és a boltban nem látsz, csak rendelésre szállítják többnyire.

Előzmény: kavicsos64 (40192)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.08.30 -1 1 40199

Két szálon futottak az események, kissé összegubancoltam.

Egyrészt a Topas ÉVI változása (hosszabbodása), másrészt a Mospilan forgalmazásának szigorítása került rövid időn belül szóba. Mindkettő, de főleg az utóbbi fájdalmas az itteni kiskerteseknek.

 

A Topas-sal és ÉVI-vel kapcsolatban amit írtam, azt fenntartom. A gyártó nem köteles megindokolni és nem is fogja. Ha esetleg valami "mellékhatás" miatti probléma derült ki, akkor sem fogja elmondani amíg erre törvény, vagy bírósági perek nem kényszerítik.

Társadalmi szempontból: füstölöghetsz, de ez van és ezt KELL betartani. Fel kellene hagyni azzal, hogy mindenki hülye, ha nem értek egy szabályt és ennek megfelelően betartom, vagy nem tartom a törvényeket és szabályokat. Gondold el, ha mindenki így cselekedne, mekkora anarchia lenne?

Ha pedig a példának felhozott piros lámpánál megállást Te ajánlásnak tekinted... erre mondom nagy gratuláció mellett, hogy "no comment..." Aztán ha be van kamerázva a kereszteződés, akkor lesz nagy meglepi és netalán-tán még hőbörgés is? Ugye? Ha tudod, hogy kamerázva van, akkor nem értelmezed másképpen? Minden szabály annyit ér.... sajnos...

Növényvédelmi szempontból: én nem szándékozom mérgezni sőt még kockáztatni sem a családom és magam egészségét. Másnak sem ajánlom.

 

 

Az indoklásos rész a MOSPILAN szigorítás lehetséges okaira vonatkozik. Annak előzménye valóban nem Te voltál.

Témánál maradva, az okát én sem tudom, csak feltételezéseket írtam fakultatív program részeként. Amúgy valahol már biztos megjelent, vagy meg fog jelenni erről bővebb infó. Most nem találtam.

A növényvédőszer méreg, még a legenyhébb hatású is. Úgy is kell kezelni: lásd előző bekezdés...!

 

Tehát akkor a válaszok:

1. A Mospilan esetében a forgalmazás szigorítása várható. A Topas esetében -ha szó szerint értelmezem amit írtál-, akkor a használatot is korlátozza az ÉVI hosszabbítása. Logikusan gondold végig, mondjuk éppen szőlőben! Ha 35 nappal szüret előtt nem használhatod (14 helyett), akkor már korlátoznak és közben a lisztharmat csámcsog az ültetvényeden. Ez akkor is igaz, ha nyilván nem erre a fajta korlátozásra gondoltál.

2. Ha megnézed a Mospilan hatóanyagát és utána néznél, akkor láthatnád, hogy nem csak a Mospilan és Spilan hatóanyaga az acetamiprid. Széles körben használatos szerekben találod meg a mezőgazdaságban nagyüzemekben is használtak között! Rájuk gondoltam.

3. Ebben egyet értünk, de ez ugye a rögösebb út. Számos ilyen specializált szerről derültek ki disznóságok utólag... Példát is írok: Chess

4. Itt megint keveredik a Mospilan és a Topas "ügye".

5. A Karate-t ne keverd ide, az egy kontakt rovarölő szer és tudomásom szerint nem akarják korlátozni, vagy betiltani! Méhkímélő technológia mellett a jelen tudásunk szerint biztonságosan használható. Az Actara neonikotinoid szer és tipikusan olyan "mindent vivő" szer, ami használata esetén hosszabb ideig káros a beporzó rovarokra. Én még emlékszem, amikor méhkímélő technológiával lehetett használni, aztán rájöttek, hogy nem minden arany ami fénylik. Betiltották a virágzó kultúrákban való használatát. Olyan lehet ez, mint a zérótolerancia vita. Ezt a szigorítást senki, vagy nagyon kevesen tartották be. Hát újabb lépésben EU-s szinten kvázi elérhetetlenné tették.

6. Lásd 3. pont. Ahol van szelektív szer, ott most is azt lenne jó használni. A "mindent vivő" szereknek viszont a gazdálkodó és kiskertes fejekben is van egy nagy racionális előnye: nem kell külön permetezni többféle kártevőre. Meggyőződésem, hogy ha volna (de nincs!) mindenre szelektív szer a "mindenre jó" mellett, akkor is az utóbbit vennék. Mert ilyenek vagyunk.

Előzmény: taormina001 (40197)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.28 -2 0 40198

Ez nem erről szól hanem a vissza esett kereskedelemről ! Így próbálnak a lidülbe meg a tszkóba kényszeríteni ! A seregély sem hasznos, de ha szőlőt nem legelik le, akkor a bor olcsó lesz és nem lehet eladni sem ! Mindig üzleti vonal van a háttérben ,és a pénz ! A méhész lobbi is akár benne lehet . Nemrégiben kaptam egy kis üveg mézet ,még az íze se volt jó és tiszta kristály lett ,na mindegy gondoltam egyet kitettem hogy a méhek elhordják ! Nem ment rá csak néha néha 1-2 méh . Volt benne némi folyékony anyag is csak azt vitték el a kristályokat nem ették meg . Szerintem be etetett cukor volt . Leöntögettem a kristályokat az üvegből és akkor már a folyékony részeket elhordták . Elgondolkoztató miket ehetünk méz helyett ,izocukor ,kristálycukor ((::!!

Előzmény: taormina001 (40197)
taormina001 Creative Commons License 2023.08.28 0 0 40197

Hát ez most (a piros lámpától eltekintve sem) sikerült igazán logikusra:-(.

Ezzel itt pl. több baj is van:

"A neonikotinoid típusú szerek esetében kiskertesnek és gazdálkodónak is csak a Mospilan maradt. Ha a használatát nem próbálják (legalább próbálkozás szinten) szigorítani, akkor akár már pár éven belül rezisztensek lesznek a kártevők rá. És ez már nemzetgazdasági szinten is fájdalmas lehet, vagy akár európai szinten. Jelenleg ezen kívül nincs univerzálisnak nevezhető rovarirtó szer. Ahogy korábban írtam, végső esetben kártevőspecializált szereket talán majd alkalmazhatnak, de ebben az esetben a kezelések száma, ezzel együtt a mezőgazdasági termények előállítási költségei növekednek.

Tehát a használat korlátozása lassíthatja a kártevők rezisztenciájának a kialakulását."

1. Mennyiben is korlátozza szer használatát, ha meghosszabbítják az élelmezési határidejét?

2. Miért lenne ez "nemzetgazdasági szinten" fájdalmas, amikor pedig a mezögazdaságban nem is használnak Mospilant.

3. Szerintem a rezisztencia ellen és a környezetvédelem érdekében a legjobb, amit tehetnek éppen a kártevöspecializált szerek kifelesztése; a "mindent vivök" helyett.

 

"Sajnos a kiskertesek között csak korlátozottan ismert, hogy az egyébként méhekre nem jelölésköteles Mospilan (Spilan) más gyakran használt szerekkel keverve a méhekre halálos méreggé válik. Azzal, hogy csak Mospilan van, megnő a kockázata a felelőtlen vagy hibás használatnak."

 

1. Ezen mennyiben segít az élemezési határidö megemelése?

2. És akkor miért is jó, hogy csak Mospilan van, ahelyett, hogy a régi, jól bevált szerekkel fölváltva alkalmazhatnánk? (Karate, Actara stb.)
3. Akkor nem mégis jobb lenne, ha kártevöre szelektált szereket használhatnánk?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40189)
taormina001 Creative Commons License 2023.08.28 -1 1 40196

Én nagyon gyakran átmegyek a piros lámpán. Csaknem naponta. Körülnézek, hogy jön-e valami, ha nem, átmegyek.

Mozgássérült helyre viszont sosem állnék.

Attól függ ez, hogy korlátozom-e más jogait a magatartásommal. A piros lámpa nem azért van, hogy móresre tanítson, hanem hogy segítsen szabályozni mindenki átkelését. Ha nincs szükség segítségre, mert éjjel kettö van, átmegyek.

Ilyen egyszerü ez.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40189)
taormina001 Creative Commons License 2023.08.28 0 0 40195

Nem kell, de gondoltam, hátha van neki annál ütösebb érve is, minthogy hinni kell.

Általában szokott neki lenni...

Előzmény: IsKol (40187)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.25 0 0 40194

Kétszer szórtunk Decist a 4 év alatt gabonába ,vetés fehérítők ellen . Amúgy nem szoktunk szórni rovarölőt kb egyáltalán ! A gólyalábas traktorral szoktak szórni napraforgóra valamit ,de az ütős, mert a madarakat is viszi mind ! Valamikor rengeteg színes madaram volt a téli etetőn de már évek óta egy sincs hiba teszek napraforgót !

Előzmény: kavicsos64 (40192)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.25 0 0 40193

Áááá dehogy ! Ha még fentebb emelik a vegyszerek árát akkor már senki se fogja megvenni ,már most is jelentősen vissza esetek a forgalmak ! A nagyüzemi szerek is tiszta káosz ,bedobozolva a cimkén ennyi adag a benne lévő egész más csomagoláson meg egy másik dózis szerepel ! Lenyomtunk vagy 25 hektárt és csak néztünk alig van vegyszerünk ! Alig szórtunk dupla dózist ! Egész napra elégnek kellett volna legyen a szer ((::!! De hatékony volt egy fűszál se maradt mindent kiirtott ! Bár kissé drága volt ! Néhib ide vagy oda amikor kihívtuk hogy lassan a krumpli bogarak mindent felfalnak a szakszerűtlen kertészkedés miatt ,nem tudott mondani semmit sem mivel is kéne permetezni ! Akkor hol a nagy tudásuk ! Sehol ,pont annyit tudnak azok is mint itt bárki ,csak tudják a papírformát ,meg tudnak írni ((::!! Vagy amikor a két növény orvosnak fel tettem a költői kérdést : mit tudnak a vegyszerek hőmérsékleti értékeiről, hány fok alatt nincs hatásuk  ? Kb a hal a szatyorban efektus volt az arcukon ((::!! Pedig én se tudok semmit sem de ők se igazán voltak a helyzet magaslatán ! Gondolom nem véletlen volt a becenevük bogaras dokik ((::!!  Gombászok vajon merre járhat ! Ő legalább mondott valami használhatót !

Előzmény: zoli1437 (40191)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.25 0 0 40192

A nagyüzem nem használja sehol se a Mospilant ,jórészt nem is ismerik ! Mi pl még sose fújtunk ilyesmit sehová se . Pedig naponta ki szoktunk fújni vagy 10000 litert is kombinálva ! Néha még drón is szór ezt azt .

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40189)
zoli1437 Creative Commons License 2023.08.25 0 1 40191

Amerikában,állítólag, az alkoholtilalom idején volt a legtöbb részeg ember.

Ha egy szigorítást túltolnak, azzal csak a fekete kereskedelmet segítik.

Ha nem lesz legális megoldás, virágozni fog az illegális.

Valami mindig lesz. A kereslet ki fogja alakítani a kínálatot.

A szigorítás egy határ után már kontraproduktív.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (40190)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.08.24 0 0 40190

Hányunknak van itt növényvédelmi zöldkönyve?

 

Szóval ez gyakorlatilag tiltást jelent a kiskertesek számára.

Előzmény: zoli1437 (40172)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2023.08.24 -1 0 40189

Vannak szabályok, amiket nem értelmezünk, hanem betartunk.

 

Közismert példát mondok...

 

A KRESZ szabályok közül a sebességhatárokat olykor megszegjük. Nem helyes, de megszegjük. Néha én is. :-)

De vannak szabályok, amiket SOHA nem értelmezek, nem szegek meg. Ilyen például, hogy a piros lámpán nem megyek át, vagy mozgássérült helyre nem állok.

 

Nos a növényvédőszerekre vonatkozó élelmezési határidő számomra piros lámpa. Nem egyetértés, mert nagyobb tétéje LEHET a dolognak. Szóval nem értelmezzük, betartjuk kategória. Meg szoktad kérdezni, hogy miért piros a lámpa? Ugye nem!

 

Egyébként például egy pár értelmezés, ha már mindenképpen lehetséges okot vársz.

 

A neonikotinoid típusú szerek esetében kiskertesnek és gazdálkodónak is csak a Mospilan maradt. Ha a használatát nem próbálják (legalább próbálkozás szinten) szigorítani, akkor akár már pár éven belül rezisztensek lesznek a kártevők rá. És ez már nemzetgazdasági szinten is fájdalmas lehet, vagy akár európai szinten. Jelenleg ezen kívül nincs univerzálisnak nevezhető rovarirtó szer. Ahogy korábban írtam, végső esetben kártevőspecializált szereket talán majd alkalmazhatnak, de ebben az esetben a kezelések száma, ezzel együtt a mezőgazdasági termények előállítási költségei növekednek.

Tehát a használat korlátozása lassíthatja a kártevők rezisztenciájának a kialakulását.

 

Sajnos a kiskertesek között csak korlátozottan ismert, hogy az egyébként méhekre nem jelölésköteles Mospilan (Spilan) más gyakran használt szerekkel keverve a méhekre halálos méreggé válik. Azzal, hogy csak Mospilan van, megnő a kockázata a felelőtlen vagy hibás használatnak.

Itt jön az, hogy megfelelő alapismeretek nélkül nem szabad használni olyan növényvédőszert, ami ártalmas lehet a használóra, fogyasztóra, környezetre.

Az előbbiek alapján bizony a Mospilan hatóanyaga is ilyen... :-(

Te tudtad volna-e, hogy pl. a Mospilannak van ilyen kellemetlen tulajdonsága, ha ezen a fórumon nem hangzott volna el jó párszor?

Vajon a kiskertesek hány %-a olvassa ezt a fórumot, vagy bárhol máshol hányan találkoznak ezzel a körülménnyel? Hiába írják már rá talán a tasakra, ott hatóanyag kombinációt írnak, ami a számára káromkodásnak felel meg, átugorja.

 

Előzmény: taormina001 (40186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!