Keresés

Részletes keresés

palko55 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1048
Töbnyire ocskavastelepen vásároltam, használt anyagbol épitettem. Sok alkatrészem volt ami másbol kimaradt. Van sajátapritom kisebb teljesitményü, füzveszöt, gyalogakácot, és tamariskát apritok, de ezekkel csak jövöre fütök mert még van forgácsom és napraforgo ocsum. nekem legjobban a forgács napraforgo ocsu keverék vált be, igaz igy keverve sok a hamuja. most hordozhato kandalot kellene at alakitani apritékra a pelletégetö alapján. Csak látni kellene egyet kiteritve.
Előzmény: Jesu (1042)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1047

Ez ott úgy van, hogy meszüntetendő az "antagónisztikus" ellentétet a kéményészek, és gázosok között, létrehozott a szolgltató (gáz) egy komoly gázos szövetkezést.

Itt kizárólag a minden jogosítvánnyal megáldott szakik vannak jelen, és ez az a hely ahol az egymás elleni fenntartások is elmúlottak.

Volt szerencsém nemrég a munkájukat "élesben" a fogyasztónál megnézni.

Műszerezettek udvariasak, nincs felsőbrenűmagatartás, és érdeklődőek a pellet fűtő berendezések iránt.

Igaz, nem egészen ingyenes a dolog amit végeznek, de nem ez volt a fontos abban a szituációban. A lényeg, a berendezéshez való viszonyuláson volt.

És az sikeresnek mondható.

Azért egy tanács, ha adhatok a bármilyen fűtőanyaggalműködő, kazánt, kandallót építő szakiknak.

Minden esetben, a saját jólfelfogott érdekük a kéményseprő véleményét, állásfoglalását kikérni, mielőttt bedolgoznák a szerkezetet..

És ügyeljenek a légellátásra, és az esetleges összeszellőzésre, melyet lehet, hogy nem is szándékosan hoztak létre.

És végezetül, ha lakáson belüli a berendezés elhelyezése.

A fogozott légzárású, ablak ajtó sem segíti a működést.

Így praktikus kívülről bejuttatni az égéstérbe a levegőt rácsövezéssel, vagy légbevezető nyílásokat kialakítani.

Na ezeket is fogják a kéményészek vizsgállni hamarosan.

A leírtakat tájékoztatás céljából írtam, mivel megkérdezted.

És köszönöm a kérdést.

Előzmény: Jesu (1046)
Jesu Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1046
Erről írhatnál. Mármint hogy működik velük?
Baranyában messzi földön is híres, kötekedős kéményseprők vannak.
Előzmény: Törölt nick (1045)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1045

Valószínű midegyik magyarországon forgalmazott pelletesnek egyforma kémény kell.

Ez viszont a honlapon, megtalálható, és azt hiszem már írva is volt.

Lényeg az anyaga inox, átmérő minimum 100mm, (kémény kürtő), vízzsák, tisztítónyílás, esősapka.

És persze lehet a meglévő falazottat is bélelni.

Pécsett már rendesen működik a kéményseprőkkel együttműködve a dolog.

Előzmény: Blue_Sky_007 (1040)
Jesu Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1044
Mindent leírtunk már a fórumon, nem is olyan rég. Olvass vissza.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1040)
dako60 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1043
Te a parapetre gondolsz, az elég érdekes lenne, ha müködne a dolog, akkor senki nem csináltatna drága pénzért kéményt
Előzmény: Blue_Sky_007 (1040)
Jesu Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1042
Így már megvan. Persze, hogy nehéz volt, mert nem is te raktad fel, csődöt mondott a kerső. :)
Szééép :) Mozdony, találó név. :)
Ügyes vagy!

Pár kérdés:
- Hogy és mennyiért szerzed be hozzá a belevalót?
- Aprítva már, vagy van saját aprítód?
- Többnyire mivel használtad az elmúlt években? Mivel mi a tapasztalat?
Előzmény: palko55 (1041)
palko55 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1041
Megtaláltam a képekket, Vegyestüzelésü kazán ( fa, szalmabála) 2008. 02 22 én letek felrakva.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1040

Érdeklődnék a szakiktól, hogy egy vízteres pellet kandallónak kémény kell, vagy elég csak egy olyan égéstermék elvezető, mint a konvektoroknak?

Köszi.

Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1039
ha minden igaz akkor itt van<a href="http://torzsasztal.hu/Article/showArticle?t=9147701&go=76501296" target="_blank">palkó égőfeje</a>
Előzmény: Jesu (1038)
Jesu Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1038
Örülnék ha linkelnéd a képeket, mert visszakerestem a "Vegyestüzelés" topicban, de irdatlan mennyiségű hozzászólás van ott, képtelen vagyok megtalálni.
Előzmény: palko55 (1037)
palko55 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1037
Kazántol és égöfejtöl függ, hogy hol a legjobb höleadás. Az én égöfejem 14cm magas 3ocm hosszu. Kb 22 cm re van betolva a tüztérbe.
Előzmény: Luiggi70 (1036)
Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1036
Szia azt szeretném tőled kérdezni ,kb mennyi az optimális távolság a jó hőleadásnak az égőfej és a kazán hőcserélője közt ? Táskás hőcserélős a kazánom.
Előzmény: palko55 (1035)
palko55 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1035
Emberek. Már többször felajánlotam segitségemet azoknak kik apritékégetöt szeretnénék hazilag otthon csinálni olcson. A sajátom 3 éve müködik és teljessen automata. Sivessen megmutatom. De vanak fent képek, csak valahol nagyon hátul.
Jesu Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1034
Csatt! (ez volt a homlokom! :D)

Biztos azért nem jutott eszembe, mert januárra halasztottuk a decemberi disznóvágást! :D
Előzmény: Törölt nick (1033)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1033

jSzia Jesu!

A hurkatöltőben nem csiga van véletlenül? Mintha az átmérő is kb egyezne. Utoljára piacon láttam.

Előzmény: Jesu (1024)
HungryTA Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1032
Jól döntöttél ;)
Előzmény: Jesu (1024)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1031

Szia Csavarhúzós!

Off!

Pár napja elkészült az ötletedre alapozott kollektor első darabja. Kb egy- másfél hónapon belül készen állunk a gyártására, ha a nap is kegyes lesz hozzánk, és addig be tudom mérni. 2.5 m2 bruttó felület, két verzió, és bőven versenyképes kisker ár. És jó utón haladunk a vegyes üzem megvalósításában is.

On!

Előzmény: Csavarhúzós (1028)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1030

Mégegyszer leírom annak a jóképűnek, mert hogy az ismétlés a tudás anyja.

30 USA dollárért (kb 5800 Ft) a neten beszerezhető az itt sokat vitatott info. Kis plussz pénzért talán még a Discovery indítási kódja is.

Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1029
Teljesen igazad van,gondoljunk csak bele a számítógépnél egy új hardver pl egy kétezer Forint értékű hangkártyánál egyből szervízt hívni ? mert nem lehet telepíteni ez nevetséges lenne,vagy a televízió ,ott Te állítod be ,ha azt nem lehetne szervíz nélkül elvégezni ? Nagyon nevetséges sok mai gyártó ,nem igazán felhasználó barát!!!!
Előzmény: Csavarhúzós (1028)
Csavarhúzós Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1028
>Na ebben tévedsz. mert sajnos ilyen adatokat nem lehet publikálni.
-Attól, hogy a gyár nem kívánja publikálni, attól még lehet.
(ha már megtudta valaki, aki nem írt alá a gyártónak titoktartást)
A szervízkódot nem védi a szerzői jog, az nem szoftver, hanem
"felhasználói felület".
Amúgy nem így kéne hozzáállni a vásárlóhoz, aki csak rendeltetésszerűen használni szeretné a terméket. A puffertartály-fűtés nem valami extrém igény.
Előzmény: Törölt nick (1025)
Luiggi70 Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1027
Sziasztok
Egy tipp a csigához,Én olyat szereztem amivel régebben fúrták át az utat kb70-80mm átmérőjű finomszemcsés anyaghoz ,pellethez nagyon megfelelő szerintem.Nekem fűrészport adagol ,pellettel még nem próbáltam itt nálunk Békés megyében nem igazán lehet kapni.A szerkezetet egy sima mosógépmotor hajtja meg.A ventilátor az egy olajkályháé ,nekem is hangos egy kicsit a ventilátor(mert kopott a csapágya) de másik épületben van a kazán és nem igazán zavaró.
Előzmény: Jesu (1024)
Nono23 Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1026
Én is gondolkoztam adagoló készítéséről, mert szerintem sem ér annyi pénzt. Szerintem nem a csiga a gond, inkább az égőfej, meg az autómatikus bekapcsolás, kikapcsolás, és az egész berendezés vezérlése. Ha kész a gép, akkor meg jön tesztelés beállítás, amire biztos elmegy nem kevés idő, és a hatásfok is kérdéses.  Evvel együtt is, szerintem kivitelezhető a dolog, és a hatásfok különbségből sokat lehet fűteni.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1025

"Ha meg lesz az az írás publikálni lehet itt, bárki számára elérhetővé tenni, hogy más már ne kerüljön hasonló helyzetbe."

 

Na ebben tévedsz. mert sajnos ilyen adatokat nem lehet publikálni.

Persze hülyézni sem lehet mégis megteszik itt a fórumon.

A segítség nem biztos hogy abból áll amit ti, tartotok segítségnek.

Nem fogok kikopni, inkább néha visszafogottágot kérni, és a fröcsögést eltakarítani.

Jesu Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1024
Adagoló csigát sikerült szerezned valahonnét? Ez is elég kényes része a dolognak.

Igazatok van, nincs értelme foglalkozni vele, csak rossz napon, rossz pillanatban kötött belém, van hogy elszakad a cérna. Részemről ignorálom innét.

Én is tervezem egy adagoló elkészítését egy meglévő kazánhoz, meg a mostani berendezés kiegészítő tartályához is kellene 1 nagyobb meg 1 kisebb csiga. Egy, ami megemeli a kinti tárolóból az anyagot a befúváshoz, 1 meg arra, hogy a házban lévő átmeneti tároló aljából benyomja a kandalló tárolójába (a kandalló hátulján fogom felül bevezetni). Így terveim szerint megúszom a zsákcipelést.

Voltam egy nagykőrösi gyárban és láttam ott hogy csinálnak adagoló csigát: sima tengelyre ráhegesztenek csigavonalban levágott és meghajtott lemezt. Ha nem lehet szerezni, megpróbálkozom vele én is.
Előzmény: DiabloCorsa (1022)
Freedomocska Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1023
Én is olajégő fej ventilátorát teveztem ill. szereztem be de mikor kipróbáltam megijedtem tőle olyan zajos volt.Az egész kazán sk lesz téglából építve.
Előzmény: DiabloCorsa (1022)
DiabloCorsa Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1022

ha megjön az irás, kérek egy példányt, hátha tudom hasznosítani.

 

Nagyon meg lennék lepve, ha  valaki innen neked segítene.  Az ilyen fórumokról a magadfajta szokott kipusztulni, a jelenleg sértődöttek pedig viszatérnek majd mert sorstársaik tapasztalatot, tanácsot kérnek majd TŐLÜK.

 

Ha meg lesz az az írás publikálni lehet itt, bárki számára elérhetővé tenni, hogy más már ne kerüljön hasonló helyzetbe.

 

Többen lealacsonyaodtak odáig hogy vitatkoztak veled, pedig van erre egy jó tanács.

 

Ne vitakozz hülyékkel mert lesüllyedsz a szintjükre.

 

E fórum pedig majd működik tovább azért amiért létre jött.

 

Kértem itt segítséget pellet adagoló ügyben.

Nos, a motor személyautó ablaktörlő motorja lesz, az égő fej pedig valószínű átalakított olajégő fej.  Majd írok hol tartok, biztos van még aki nem akar 2 millót adni 1 db kazánért.

Előzmény: Törölt nick (1021)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1021

A történetedet a te oldaladról megismerte ország-világ.

Ez jó.

Majd egyszer fordítok gondot arra, hogy az itt le nem írt körüményekre is rá érdeklődjek.

Nem teszem közzé, mert akkor olyanná válnék, mint akik itt felelősség nélkül írogatnak, vádolgatnak.

Ha megoldottad a gondodat gratulálok, és használd a kályhát belátásod szerint.

A szervíz kódokat továbbra sem fogják kiadni, ezt megígérte a gyár képviselője.

Tehát marad a körötökön belüli info csere.

A baj az, hogy Te is beárultad egyből kitől kaptad a segítség ki nem adható részét.

Erre nem figyeltél, és talán a gyártó sem fog.

Így szokták ellehetetleníteni, a jó tudású szolgáltatói tevékenységet, itt a tőled 400 km.-re lévőre gondolok.

Előzmény: Törölt nick (1020)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1020

Kiket, és mivel vádoltam meg? Kit fikáztam?

Korrekt az a tájékoztatás, hogy nem lehet megoldani? És a másik megtudná? És egy nem szakmabeli megcsinálja, és csak a kazán beépített lehetőségeit használja.

Miről tudtam hogy nem lesz jó? Ki mondta ezt nekem? Pont azért vásároltam mert ez pelletkazán képes gazdaságosan üzemelni alacsony fokozaton? A kazán tudja is, csak nem közölték velem, ha ezt az üzemmódot használni akarom, akkor hozzáköthetem magam egy szerelőhőz, akit egyébként tisztelek, mert Ő volt egyedül segítőkész, viszont a kettőnk közötti 400 km kicsit soknak tünik, és nem a kiszállási díj miatt, mert Ő egyébként nem számolja rá minden kuncsaftra, hanem szépen elosztja, ahány felé jár.

 

Néha próbáld értelmezni amit írnak, ne csak olvass! Időközönként összevissze beszélsz!

 

Te "fogyvédő"? Mint pelletdoki? Véletlenül nem inkább valaki aki ilyennel foglalkozik? Hiszen Te ismered ezt a kis kört! Olvasgasd a topikot sokat tanulhatsz belőle.

 

Oktatási díj nélkül!!!!

 

Azoknak akik pellettel akarnak füteni csak annyit akarok még mondani a kazán jó, illeszthető bármilyen rendszerhez, csak a kazán árához gondolatban tegyenek hozzá  még jó sok tizezer Ft-t, és keressenek egy, ehhez a kazánhoz hozzáértő szerelőt.

 

Jesu után szabadon, én is távozom. A fütésem müködik, élvezem a látványát és a meleget.

Előzmény: Törölt nick (1017)
Axióma Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1019
Meg egy fontos: ha a keszulekre kotelezo a beszereles, raadasul fix aru, akkor epitsek be az araba, es legyen ingyen! Az mas kerdes, hogy utana tessek allni az arversenyt azokkal, akik nem kernek vagy nem teszik kotelezove. De az arban nem foglalt szolgaltatastol a jotallast fuggove tenni ha nem is jogtalan (ami sajnalatos), de mindenkepp etikatlan.
Előzmény: Axióma (1018)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!