Keresés

Részletes keresés

stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 615
bd
Az egyik kollégám mondja, hogy az Üllői út Kossuth téri piac környékén van valami vasedény bolt, ahol ilyesféle cuccokat árulnak...
Én is készülök oda, de mivel még nem voltam nem tudom pontosan mi fog engem fogadni...
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 614
Ez az bd!
Tök jól lehet olvasni az ékezeteket!

Különben csúnya vagy. Nekem munkaköri kötelességem hetente 2x megemlíteni e fórumon az ARCHIWEB nevet (na ezzel le is tudtam erre a hétre). (:-))

Még nem kerestem kályhacsövest a kiadványainkban, de biztos van.

bd Creative Commons License 1999.08.25 0 0 613
Az Archiweb a Hacsek édesgyereke, gondoltam, ha apuci ott nem talál segítséget a kérdezőnek, én már arra el se indulok.
Arabella Creative Commons License 1999.08.25 0 0 612
orr=OTT ( gondolom):)
Obi wan Creative Commons License 1999.08.25 0 0 611
Szia Hacsek!
Milyen jó lett volna nyaralni! Sajnos most a munkába temetkeztem bele (mindenhol), a nyaralást már korábban letudtam. Közben volt lakásfelújítás sk. Kapartam, levertem, vakoltam, csempéztem, meszeltem ... A gázbevezetés most tart az engedélyek beszerzésénél, remélem, hogy nem csúszunk bele a télbe fűtés nélkül!
Egyébként folyamatosan követem a topicot, csak nem szólok bele, ha nincs mondanivalóm. Szóval élek és köszönöm az érdeklődésedet. Jól esett. (Remélem még halottátok hogy puffan :-)))))))
Obi wan
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 610
Kedves bd!
Van valami Archiweb nevű dolog az interneten. Ott is nézted? (:-))
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 609
Kedves Csokis2!
Valóban kissé offtopic, de szerintem legjobb az egyenes beszéd:

"Építőanyag szállítására alkalmas csomagterű személygépkocsi eladó."

bd Creative Commons License 1999.08.25 0 0 608
Kályhák és tartozékaik.
Volt egy Vulkán nevű szakbolt a Bp. Rákóczi úton, az Uránia mozi környékén.
Megszűnt. Aki tud boltot, ahol füstcsöveket, falihüvelyt, piszkavasat, tűzhelyajtót... lehet kapni,
nomeg samottéglát, samottport..
kérem, írja meg. Az interneten nem találtam.
stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 607
lobo
"csak jó huzatú kéménybe" - az milyen, mivel lehet mérni, mert nálunk huzatos a kémény, de nem tudom, hogy a "jó" kategóriába tartozik-e ???
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 606
bd, mosma eleg legyen!
Mi az az orr?
(:-())
Csokis2 Creative Commons License 1999.08.25 0 0 605
Kicsit ide tartoizik, de majd megmondjatok. Mult heten tele lett a hocipom a kocsimmal es ugy dontottem, hogy elbontatom szegenyt. Erre az egyik haverom azt mondta, hogy az ilyen bazi nagy csotroganyokat, amiknek mar veres a torka, de meg van forgalmijuk el szoktak hasznalni epitkezok cement meg meszhordasra. Szerintetek fel lehet adni ugy egy hirdetest az Expresszben, hogy ervenyes forgalmi nagy csomagterrel elado? :-) Egyaltalan hogy megy neki az ember egy ilyennek, ha nem "rendes autokent" akarja rasozni valakire?
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 604
Szia Obi!
Régen hallottunk felőled! Nyaralni voltál?
stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 603
Gyerekek Ti egyre jobban kiokítotok engemet ...:))))!!!
A működési elvét ismertem, de a nevét nem...kössz ...
Az igazság az, hogy akartam egy ilyen elven működő komplett kályhát (mivel ilyen nem létezik és én is nagy fabrika vagyok) építeni 5-ös lemezből, de egy picit f@sok tőle, mert nemcsak az én életemmel játszom...
Szóval letettem róla, így próbálok egy alig használt "gyári" kályhát lenyúlni a nagyfatertól, amit egy picit fel kell pofozni...és mivel a kályhacsövet én is forrónak találom, hallottam erről a technikáról...
Kössz, kössz, mindenkinek kössz ...
lobo Creative Commons License 1999.08.25 0 0 602
Csak annyit fűznék hozzá, hogy a hatásfok javulás lehet hogy nem jelentéktelen, mert a dob felülete nem kicsi, a hőmérséklete pedig elég magas, mindenesetre megégetheti az ember úját.
Egy dologra kell figyelni: csak jó huzatú kéménybe szabad bekötni, mert különben füstölhet a kályha. Ez tapasztalat. Gondolom azért, mert a füstgázok hosszabb útja miatt nő az ellenállás, és a hidegebb füstgázok kisebb sebességgel emelkednek a kéményben.
bd Creative Commons License 1999.08.25 0 0 601
Kedves Hacsek es mindenki.
At fogok terni az ekezetes irasmodra (amikor csak eszembejut), lehet, hogy erthetobb lesz, lehet hogy nem.
Csak el ne felejtsek visszavaltani egyeb listaknal, orr meg attol hujulnek meg.
bd
Obi wan Creative Commons License 1999.08.25 0 0 600
Kedves Stoki!
Amit a mondandód második felében írsz én úgy ismerem, hogy hűsugárzó dob. Az az értelme, hogy az égéstérből távozó igen forró levegőt párszor megforgassa a kályhacsőben azért, hogy a dob jobban felmelegedhessen és így jobban melegítse a környező levegőt. Tehát: mivel a kéménybe érkező levegő hidegebb lesz hősugárzó használatával, mint anélkül, ezért nő a fűtési hatásfok. Pontosan mennyivel, azt nem tudom, de érzésem szerint nem túl sokkal, mivel elég kicsik szoktak lenni ezek a hősugárzó dobok. Hasonló elven műxik a cserépkályha is, de abban a járatszámtól függően legalább 4-szer "fordul meg" az égéstérből kijövő forró levegő, így leadja a hőmennyiséget a bélelt csempének s a kéménybe már majdnem "hideg" levegő távozik. Talán nem véletlen, hogy a befektetett és a hasznos energia mérlegét tekintve a cserépkályha az egyik legjobb hatásfokú fűtőeszköz!
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 599
Kedves bd! (Remélem nem zavar a tréfa)

1. a soját nem ly-nal kell írni?
2. az elegett szerintem 1 t!
3. a karos már volt tegnap.

stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 598
bd
kössz, egyre világosabb...
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 597
Arabella!
Úristen, hüjülök elfelé! Télleg írtam neked, de totál elfelejtettem.

A rumliról: egyszer jártam felmérni egy öregasszony lakásában, aki (mint később a szomszédok elmondták) abban az elmebetegségben szenvedett, hogy minden holmiját elől akarta látni, különben azt hitte, hogy ellopták. Ennek megfelelően a teljes nagyszobáját (kb. 25 m2) 1 m magasságig zsákokkal, csomagokkal, dobozokkal, miegymással rakta tele, hosszában és keresztben akkurátusan keskeny, kanyargós folyosókat hagyott köztük. Mikor ezt én megláttam, kivert a víz. Láttad talán, hogy mérek, megtalálom az alkalmas helyet, ha van, de ott nem volt. Életem egyik szakmai sikerének tekinthetem, hogy az ott akrobatikus mozdulatok árán vett méret később megállta a pontosságra vonatkozó követelményt.
Ja, az öregasszony a konyhában lakott. (:-((

bd Creative Commons License 1999.08.25 0 0 596
Kalyhabeles
Samott=tuzallo anyag, amely vorosizzaskor is vegyileg kozombos.
Tuzteret belelnek samott-teglaval ill. samottport vizuveggel keverve.
Cserepkalyhaknal az egesteren kivul agyagoznak.
Keress kalyhast, ez szakma.
A salak az elegett tuzeloanyag utan maradt anyag (pl: voros salakkal burkolnak sportpalyat) neha karos vegyuleteket tartalmaz.
A saletromsav HNO3, ennek valamijen soja neha kiutkozik a falon "saletromos a fal".
bd
Arabella Creative Commons License 1999.08.25 0 0 595
Hát írtál nekem egy emailt, és én jókislány mivoltomból fakadóan válaszoltam is neked a kérdésedre.
Én mondtam neked, hogy rumli van a kisszobában.
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 594
Arabella!
399x195 cm, de a rumli miatt részleteket nem tudtam mérni.

PS: áruld el lécci, hogy a tegnap délutáni emiled kire s mire vonatkozott! Egyáltalán nekem szólt, vagy rólam akartad közölni valaki mással? (:-))

Arabella Creative Commons License 1999.08.25 0 0 593
Hacsek, na figyelj, akkor kérem a jelenlegi kisszoba méreteit is, asszem nem voltam elég világos:((
buta Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 592
Stoki kedves,
az ilyen jellegű méreteket nem tudtam felvenni (csak szerrevételezéses saccolással), mert ugye Kandúr mit szólt volna...
stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 591
Húúúúú gyerekek már csak a mell és a csípőméret hiányzik a derékméret úgyis változik ;))))))
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 590
"Az ajtó mellett balra van 103 nem?"
Ha szemből nézed, persze.

Csak azt akartam jelezni, hogy ha belépünk az ajtón, attól jobbra kezdem írni az adatokat.

Arabella Creative Commons License 1999.08.25 0 0 589
Az ajtó mellett balra van 103 nem?
Akár mi is van, hogy hol lesz a konyha, gyorsan kell cselekednünk bizonyos dolgok miatt. Tegnap megint voltunk lichthof ügyileg ügyvédnél, mert szorít az idő összel készen kell legyen a lakás, nem halaszthatjuk tavaszra.
Valahogy az lett a mi döntésünk, hogy a konyha és a kisszoba cserélödik és a fürdőt kell még valahogy frappánsan megoldani. A héten meg elinditjuk a hatóságok felé a lichthof beépítéséhez szükséges papírokat, mert az első körben is harminc nap, ha szerencsések vagyunk, közben meg meg kell gyártani az alapító okírat módosítását, kell a lakók aláírása. ez testvérek közt is októberben záródik le. És akkor még egy téglát sem mozdítottunk meg, ha szigoruan ragaszkodunk az előírásokhoz.
Arabella
stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 588
Kössz lobo, akkor keresek valami köcsög(öst)!!!
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 587
Figyelj Arabella, mennek a méretek.
Az ajtó mellett jobbra van 103 cm. A sarokban a kéménypillér 76x12. A pillér után van 322 cm fal.
Az ablak mellett jobbra 23, balra 28 cm van, maga az ablaknyílás 150 széles. A konyha kisszoba felőli oldalfala 398 cm (de ebből az ajtónyitás miatt legfeljebb 330 bútorozható.
VISZONT EZEK A JELENLEGI MÉRETEK. AZELŐTT AKARSZ KONYHABÚTORT VENNI, MIELŐTT TUDNÁD, HOL ÉS MEKKORA LESZ A KONYHÁD?
Arabella Creative Commons License 1999.08.25 0 0 586
Hacseknak!
A felső lakók összesen minimum 10 lábbal dübörögnek, amikor éppen nincs babazsúr:(
A konyha adatait le tudod írni pontosan, mert ha lenne időnk, akkor ma kimennénk az új IKEA-ba és kellenének a konyha méretek az esetleges bútor miatt.
Arabella

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!