Keresés

Részletes keresés

TGaborZ Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110367

Van is olyanom, az is full manuál, viszont eredeti Pentax, Soóséknak hála, csak persze, otthon van... én meg külföldön. :) Addig olvasgatok a témában.

Előzmény: monyesz (110364)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110366

Hát, ezt nem tudom. :) Nem ismerem a makrofotózás világát még. A legutóbb hirdetett-talált jó árú Pentax makro obiról lemaradtam (persze drágán mindig van eladó :D ).

Ez a Carenar meg szó szerint útba esett. Vidéken nem könnyű összehozni egy vásárlást, ráadásul sokat vagyok külföldön. Szóval sok dologról lemaradok. De arra jó, hogy megismerjem a fix objektíves fotózás mikéntjét. Már, ha sikerül... :D

 

Ha útba esik valami Pentax, azt is kipróbálom. :)

 

Köszi mindenkinek!

Előzmény: szekundans (110365)
szekundans Creative Commons License 2016.03.03 0 1 110365

A fordítógyűrű esetleg még jobb ötlet is lehet a kérdés az, hogy hányszoros nagyításban gondolkodsz. 

 

Előzmény: TGaborZ (110362)
monyesz Creative Commons License 2016.03.02 0 1 110364

Kipróbálhatod közgyűrűvel, olcsó megoldás a makrózás megismeréséhez.

Előzmény: TGaborZ (110362)
monyesz Creative Commons License 2016.03.02 0 1 110363

Mondjuk egy Pentax-M 50/1.7 jobb választás lett volna, az kb egy tizes.

Kicsivel 20 felett adtam most el K50/1.4-et, illetve 20 alatt ment el egy A50/1.7. Ezek mind jobbak a Carenarnál. ;) De használd egészséggel, aztán majd veszel egy 1.4-est vagy 55/1.8-ast és fogsz csodálkozni! :)

Előzmény: TGaborZ (110362)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110362

Vettem egy Super Carenar, f1.9, 50mm objektívet. Ez az első fix objektívem, ráadásul teljesen manuális.

Nincs összehasonlítási alapom, így azt szeretném kérdezni, hogy ez a nagyjából hasonló korú ás árú fix 50mm-esek mezőnyében milyen helyet foglal el? Már megvettem, bátran jöhetnek a kritikák! :)))))

 

Ha már egy egységnyit szűkítek a blendén, akkor szerintem elég éles, tetszetős képe van. Létezik olyan, ami jobb vétel lehetett volna 10e Ft-os összegért? Vagy 20e Ft-ért? :)

 

Remélem, érthetően fogalmaztam meg a kérdést! :D 

 

És még egy: érdemes ezt kipróbálni közgyűrűvel makróra?

CoolJazzFan Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110361

Nem,ha TX modba rakom a gépen lévö adovevőt akkor se villan el a a másik adovevön lévő vaku.

Előzmény: Peti--- (110359)
emyl Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110360

én azt gondolom hogy a "Objektív látószöge és tortzítása független attól, hogy FF-e vagy sem, nem?" posztban kizárólag az objektívről, mint önmagában álló, fix fókusztávolságú lencséről elmélkedett a kolléga, deklaráltan függetlenül az egyéb jellemzőitől meg  köré épített rendszertől. az hogy a júzer az adott fókusztávval mihez kezd, mekkora képkört rajzoló darabot vesz elő, mekkora filmet pakol mögé, milyen távolságra teszi az alanytól, stb az az ojjektív mint hardverelem számára édesmindegy, attól ő nem fog változni. neked viszont - többféle formátummal foglalkozva - nyilván bejön a képbe az adott cuccnak  különböző formátumokon különböző felhasználhatósága van, nem ugyanazt és nem ugyanúgy fogsz fotózni egy 80assal aps-c-re, mint 4x5re

Előzmény: pagrus (110357)
Peti--- Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110359

Az oldalsó kapcsoló 3 állású, Off-TX-TRX. TX módban csak adóként működik a kütyü, ha ide kapcsolod akor kioldja rendesen a másik vevőt?

Előzmény: CoolJazzFan (110347)
Jahno Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110358

Összefuthatunk, mutatok másik 2-3 Pentaxot. Árnyalatnyinál több lesz és mivel szubjektív a homályos/sötét, egyikőnk sem tudja reális-e a baj. Meg kell lesni, aztán lehet vitatkozni.

Előzmény: simico (110356)
pagrus Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110357

Pontosan. Az eredeti téma egyébként a 85 mm-es portré objektív "klasszikussága" volt, de arról már leírtam, mi a helyzet vele, nem ismétlem.

Előzmény: emyl (110344)
simico Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110356

Ezt a sötét kereső dolgot én nem értem. Belenéztem egy Nikon D70, D3, Pentax MZ-50 meg a K-5 és régebben a K-m keresőjébe, de nem vettem észre, hogy a Pentaxok olyan sötétek lennének. Árnyalatnyi különbségek vannak, de én nem látok olyan szignifikáns különbségeket, hogy bármelyikte a sötét jelzőt aggassam vagy visszaadjam a gépet. Valamiről vagy csúnyán lemaradtam, vagy hülye vagyok.

Előzmény: Jahno (110353)
Jahno Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110355

Mondjuk ha gépet és tárgytávolságot is változtatunk, akkor tényleg nem érdemes összehasonlítani. Egyéb esetben a toezítás ugyanaz lesz, csak három különböző dologról beszélünk. 85mm-es objektívvel ugyanazt fogja rajzolni, max. egyik jobban kitölti a képet.

Előzmény: Peti--- (110337)
simico Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110354

Mind a 4 elég jó objektív. A Sigmából többféle is van, szóval számít a pontos típus képminőség és ár tekintetében is. A gyártási szórásra kell még figyelni, hogy jó darabot fogjon ki az ember, ez a Tamronra különösen igaz. Átfogás és ár/érték tekintetében ebből a négyből szerintem a Pentax 17-70 a legjobb, de ha az 50-70 közötti rész nem annyira fontos akkor a másik 3 is nagyob jó ár/érték arányban. Bármelyikkel jól jársz, szóval ha az 50-70 közötti részről le tudsz mondani, akkor vedd azt amelyikből előbb találsz hibátlan darabot korrekt áron.

 

Egyébként nem lehet, hogy a Sigma 17-70-ed is jó volt, csak egy kis fókuszkalibrálás kellett volna neki? Mert az is elég jó objektív, persze a 2.8 csak marketingfogás rajta. Persze mivel eladtad, most már mindegy.

Előzmény: magoston2 (110317)
Jahno Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110353

Én viszont eladás előtt láttam a gépet. Utána is meg akartam nézni, hogy összehasonlítsam, de nem nagyon mozdult rá a felkérésre. A keresőre is írtam, hogy saját Pentaxom is "sötét" meg sok más, így ha az ember nem ért hozzá és belenéz egy Canon után, akkor hibának is nézheti. Na, mi legyen? Szerintem nézzük meg a gépet.

Előzmény: Rollei (110350)
simico Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110352

A hozzá nem értő kritikusokra gondolsz? :) Nem irigyellek, ha nekik fényképezel... :))

 

Előzmény: Inzsellér (110330)
emyl Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110351

"pedig nem akadályozta senki sem."

 

az információhiányt leszámítva.. tudott egyáltalán róla?

 

"De ez nem változtat a lényegen:  ha nem ismerjük a gépet, vagy legalább a márkát, akkor vigyünk valakit látóembernek. :-)"

 

úgy

Előzmény: Rollei (110350)
Rollei Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110350

A másik oldal egy rohadt szót sem szólt közbe arról, hogy miként is volt az ő olvasatában, pedig nem akadályozta senki sem. Amúgy meg egy behízelgő modorú, néhány hozzászólásos eladónikk volt, így nekem inkább vele kapcsolatban vannak fenntartásaim.

 

De ez nem változtat a lényegen:  ha nem ismerjük a gépet, vagy legalább a márkát, akkor vigyünk valakit látóembernek. :-)

 

 

Előzmény: emyl (110349)
emyl Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110349

"néhány héttel korábban alaposan végigrágtunk egy olyan problémát egy cukros üdítővel leöntött géppel kapcsolatban, amit egy kis odafigyeléssel, hozzáértéssel a vásárlásnál el lehetett volna kerülni."

 

egyelőre csak az egyik oldal (vevő) sztoriját ismerjük, ennek alapján én nem vonnék le ennyire sommás következtetést

Előzmény: Rollei (110348)
Rollei Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110348

Azért, ha nem ismered a Pentaxokat, a használt gép vásárlásánál ragaszkodj a személyes átvételhez, és vigyél magaddal egy tapasztalt kartácsot a saját szerkójával. Kétség esetén csináljatok keresztpróbákat, és ha nem vagy biztos a dologban, állj el a biznisztől. Ja, és tanulságos visszakeresni, néhány héttel korábban alaposan végigrágtunk egy olyan problémát egy cukros üdítővel leöntött géppel kapcsolatban, amit egy kis odafigyeléssel, hozzáértéssel a vásárlásnál el lehetett volna kerülni.

 

 

Előzmény: magoston2 (110316)
CoolJazzFan Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110347

Celluxxal ragasztottam le a kioldó oldalsó lábait, lehet hogy ez nem elegendő, de mivel nekem nem volt olyan egyszerű a 603-as szétszedési folyamata, ezért így próbáltam első körben.

"A gépen lévő egységet TX módba kapcsolva működik rendesen a kioldás?" - ezt hogy érted?

 

Előzmény: Peti--- (110342)
Peti--- Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110346

Ezt mondom én is. Ezek a körök nem először lennének megfutva itt a PFC-ben is, a végeredmény viszont nagy biztonsággal borítékolható. Nem gondolom, hogy ki kellene vívni Ítélőszék haragját, ha már a napokban bekedvencelte ezt a fórumot is.

Előzmény: emyl (110344)
GPF Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110345

Próbáld megpucolni a sarut!

Előzmény: CoolJazzFan (110303)
emyl Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110344

azt kéne megérteni hogy az objektív látószöge önmagában egy dolog, az obi-érzékelő mint rendszer látószöge meg egy ettől nem független másik dolog.

Ha almát hasonlítják a körtével akkor nem jutnak előrébb

Előzmény: Peti--- (110343)
Peti--- Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110343

Ebben teljesen igazad van, és érthető okokból írod. A probléma ott szokott kezdődni, hogy az egyszerűsítés, rövidítés miatt mindenki egy kicsit pongyolán fogalmaz, és csak látószöget ír. A szövegkörnyezetből valószínűleg kiderül, hogy mire gondol az illető. A két tábor hívői mást értenek látószög alatt, és nem kezdenek el a sorok között olvasni, hogy a másik fél mit is ért pontosan látószög alatt, mikor neki határozott és pontos fogalommeghatározása van rá. A saját érvrendszerében mindenkinek igaza van, közös metszet pedig nincs.

 

Bele lehet menni, és oldalakon keresztül tárgyalni, a vége az lesz, hogy másról beszél a két fél. Csak mire idáig eljutna a társalgás már lemegy mindenkinek a vörös köd és jöhet a személyeskedés.

Előzmény: simico (110341)
Peti--- Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110342

A YN 603 II-nél a TRX mód azt jelenti, hogy a kioldó maga dönti el, hogy adóként vagy vevőként kell működnie, a TX mód azt jelenti, hogy adóként működik. A vevőt azért kell TRX módba kapcsolni, mert ha érzékeli a rádiós jelet, akkor tudja, hogy ő csak vevő lehet. Adónál szerintem nem csak a középső láb és az oldalsó érintkező játszik szerepet, hanem a többi is, ha TRX módban van. Ha azon értelmezhetetlen jelek jönnek, akkor bekavar. Az érdekes, hogy ha letakarod a többi érzékelőt, csak a középső és az oldalsót nem, akkor miért nem villan el szimpla középérintkezősként. Abból is tudnia kellene a kioldónak, hogy ő adó, hisz a középérintkezőn áram van, rádiós jelet meg nem vesz. A gépen lévő egységet TX módba kapcsolva működik rendesen a kioldás?

 

A külön elsütő gombra gondolom azért működik, mert az független lehet a középérintkezőtől. A 603-as fényképezőgép távvezérlésére is alkalmas megfelelően összekötve, vagyis az elsütő gombra automatikusan adóként viselkedik függetlenül minden mástól.

Előzmény: CoolJazzFan (110339)
simico Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110341

Ez nem hitvita, érvelés meg konszenzus tárgya. Ha például az egyik fél egy autó fizikailag lehetséges maximális sebességéről ír, akkor irreleváns a szabályok szerinti engedélyezett maximális sebesség és a másik fél részéről elég nagy butaság azzal érvelni. Rendesen el kell olvasni, értelmezni amit a másik ír és arra válaszolni, nem pedig valami teljesen más dologgal "cáfolni". Ha az elkészül kép látószöge a téma, akkor arra kell válaszolni. Ha egy optikai rendszer fizikai paramétere, akkor pedig arra - még akkor is, ha a gyakorlati képkészítés során az a paraméter önmagában nem érdekes.

Előzmény: Peti--- (110337)
simico Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110340

Azt próbáltad, hogy 1/180 helyett 1/160 záridőt állítasz be? Nem biztos, hogy nálad is ez a probláma, de emlékeim szerint ezekkel a távkioldókkal több embernél is gond volt, hogy 1/180 záridőnél egyszerűen nem működtek.

 

Előzmény: CoolJazzFan (110339)
CoolJazzFan Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110339

Szia!

 

A gép X módban van, azaz 1/180 exp. idő. Próbáltam a vakut M módba illetve TTL módban is rakni, egyikkel se villant a vaku. A gépen lévő kioldót is próbáltam TX illetve TRX módban is, a vakuhoz csatlakozót TRX módban hagytam.

A kikoldókban az elemek alatt van 4 mikrokapcsoló a csatornákra. Jelenleg mindkét kioldóban az 1-es van ON állásba, a többi OFF-ba. A gépen lévő kioldón lévő gombot megnyomva elsül a vaku, de exponáláskor sehogyan se akar villani.

Előzmény: simico (110326)
simico Creative Commons License 2016.03.02 0 0 110338

Csakhogy nem erről volt szó! Önmagában az objektív látószögéről és torzításáról volt szó, tehát lényegtelen, hogy előbbi a gyakorlati képkészítés során haszontalan, mert az elkészült (érzékelőre vetített és azon rögzített) kép látószöge a fontos. Az objektív optikai torzítása nyílván nem változik a mögötte levő érzékelőtől, ahogy a perspektivikus torzítás sem.

Előzmény: pagrus (110331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!