Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.07.29 0 0 135
Kedves Cibetcica!

Nézd meg a www.konyvkereso.hu honlapot!

Cibetcica Creative Commons License 1999.07.29 0 0 134
Kedves Hacsek!

Köszönöm tanácsaidat.

A helyzet a következő:

Elöszőr csak egy egyszerü tetőfelujitást szerettünk volna megcsináltatni (pala helyett zsindely), ehhez ugye nem kell terv. Közben eszünkbe jutott, hogy hátha egyszer majd be szeretnénk építeni.
Tehát tervek nincsenek, mert elképzelés sincs. Az új lépcsőt viszont meg kell építeni, mert a vizesblokkoktól (amit szintén felvittek) nem maradhat ott ahol régen volt.

Amennyiben tudod, hogy hol kapható meg Koszó József: Lépcsők a házban c. könyve, mondd meg légyszi. Annyit már megtudtam róla, hogy pár éve adták ki.

Köszi Cibetcica

Hacsek Creative Commons License 1999.07.29 0 0 133
Off.
Juci!
Mármint a lélek rejtelmeire gondolsz?
Hát ami igaz, az igaz, kergettem már őrületbe lélek- és természetgyógyászt azzal, hogy miután rájöttem a szándékára, együttműködést színlelve elvittem az erdőbe... Szegény totálisan összeomlott a kudarctól, meg kellett vígasztalni a lelkét neki, merthogy az amatőr cihológusnak is van ám lelke.
On.
juci Creative Commons License 1999.07.29 0 0 132
...és még csak ki sem kell szedni a tömést a kéményből...

juci, aki nem bír csöndben maradni

Hacsek Creative Commons License 1999.07.29 0 0 131
Gratulálok Obi, rutinosan, mérnök módra oldottad meg a kérdést!
juci Creative Commons License 1999.07.29 0 0 130
Obiwan!
A kéményseprő nőnemű volt...? :-))

Hacsek, pedig szerintem bisztos lyó vagy abban is, empirikusan.

Hacsek Creative Commons License 1999.07.29 0 0 129
Cibetcica!
Fontos szempont lehet, hogy kis helyet foglaljon, de azért felhívnám a figyelmedet két másik szempontra is:

1. A legkisebb helyet általában a csigalépcső foglalja el, de gyerekeknek, időseknek nem igazán kényelmes, és arra is kell figyelni, hogy viszel fel pl. egy szekrényt, zongorát stb.

2. Tervezési kérdés, hogy a lépcső a felső szinten lehetőleg minél közelebb érkezzen a centrumhoz, különben teljesen felesleges közlekedők foglalják a drága helyet. Erről bővebbet akkor tudnék mondani, ha látnám a tervet.

Hacsek Creative Commons License 1999.07.29 0 0 128
Kedves Juci!
Ez a paletta most már tényleg betakarja a főbb érdeklődési köreimet (talán a lélek rejtelmei kivételével), túl sok minden már nem derülhet ki, legfeljebb hogy tűrhető minőségű verseket írok, meg hogy bolondja vagyok a komoly kihívást jelentő rejtvényeknek.
Obi wan Creative Commons License 1999.07.29 0 0 127
Kedves Hacsek!
Ne izgulj!!
Nem kellett betömni a kéményt, inkább mást tömtem be. Így simán ment a dolog.
juci Creative Commons License 1999.07.29 0 0 126
Hacsek!

Most azonnal mondd meg, hogy mihez értesz még, mer én ezt már nem tudom követni (építészet, zene, matematika, a lélek rejtelmei...)

Bendi! a saválló az csak egy jelző, de mind1, mer nem ojat veszünk. Szerintem nem lyól 10títható, és hosszútávon randa lesz. (savanyú a szőlő-effekt)

Említve volt itten zsanér meg kifordulós póc: szerintem az ikeja az q_va drága, ottan csak véxükszégben szabad vásárni. Ma elmegyek Hóemberáltalajánlott Dévai uccai szuperboltba, csepegtetős tálcáért, és megnézem, mennyi a 270 fokban kiforduló póc, mer szerintem ott is lehet kapni, de zsanért bisztosan, négyfélét is, ebben van, ami derékszögnél nagyobbra (tán 130 celziuszra) nyílik...

Saca Creative Commons License 1999.07.29 0 0 125
Bendegúz:
Köszi a tippet a sarokmosira, mi is így akartuk naiv korunkban, de amikor láttuk, hogy 50 alatt gyakorlatilag nincs, akkor inkabb azt mondtuk, hogy eleg a mezei is.
Cibetcica Creative Commons License 1999.07.29 0 0 124
T. Hacsek!

Mindegy csak ne foglaljon nagy helyet.

Cibetcica

Hacsek Creative Commons License 1999.07.29 0 0 123
Cibetcica!
Készlépcsőt vagy egyedit szeretnél?
Cibetcica Creative Commons License 1999.07.29 0 0 122
Kedves Moke!

Nagyon szépen köszönöm.

Esetleg ha valaki tudja hol lehet megkapni várom jelentkezését.

Cibetcica

Moke Creative Commons License 1999.07.29 0 0 121
T. Cibetcica!

Ha jól emlékszem, rengeteg színes képet és ötletet találsz Kószó József: Lépcsők a lakásban c. könyvében.

bd Creative Commons License 1999.07.29 0 0 120
Javaslom, szaliranyba csiszold, legalabb a vegen.
A keresztbemeno karcok nagyon meglatszanak, es nehez kicsiszolni.
Legyen keznel e gy "durslag", amivel a felszinen nevo szogeket melyebbre utod.
Cibetcica Creative Commons License 1999.07.29 0 0 119
Bocs. Kifelejtettem, hogy beltéri lépcsőről lenne szó.

Cibetcica

Cibetcica Creative Commons License 1999.07.29 0 0 118
Tisztelt Tasztaltársak!

S.O.S.

Keresek egy olyan könyvet, ami a LÉPCSÖK-kel foglalkozik. Legyen benne sok-sok szines kép is, amiből Anyuci is el tudja dönteni, hogy milyen lenne jó neki.

Aki tud ilyen könyvről kérem írja meg, hogy hol lehet kapni.

Cibetcica

LitleBee Creative Commons License 1999.07.29 0 0 117
Kedves EMm!
Valamikor dogoztam ablakgyarto cegnel ahol sajat uveg gyar is volt (mint informatikus). Az argonnal toltott uveg k értéke ha jol emlekszem ~1,4 az egyszeru "szaritott" levegovel toltotte meg ~2,2 (nem emlekszem pontosan egyikre sem de nem is ez a lenyeg).
A lenyeg: kiszamoltuk hogy ha minden ablakba standerden argonos uveg kerulne, és ezt egy picit meg tamogatnank marketing oldalrol akkor elenyeszo lenne az ar kulonbseg a "levegos" és az "argonos" ablak között.
Ugyhogy olyan nagyon dragabbnak nem illene lennie az argonosnak :))), de gondolom az - extra profit behajtasanak tenyalladeka (mi is igy csinaltuk).
A masik oldala: ha neked ennyire fontos a höszigeteles akkor egy 3 retegu uvegszerkezettel sokkal jobban jársz (asszem ez viszont sokkal dragabb is).

Bocs a bo le ert.

EMm Creative Commons License 1999.07.28 0 0 116
Hacsek thnx, ha jol emlexem tobb is kell picivel, mint 90cm...
Tudja valaki a 4-16-4 es uveg "k" erteken mennyit bir lenyomni az argon gaz? Na es penzugyileg megeri-e?
r_bendegúz Creative Commons License 1999.07.28 0 0 115
Saca,
elfelejtettem megemlíteni, hogy léteznek sarokmosogatók is (Blanco), persze nem az árpaletta alján. Már amennyiben a víz/csatorna csatlakozás egyáltalán odatelepíthető.
r_b.
Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 114
Köszönöm petra, de azért annyira nem vagyok szerencsétlen, hogy másnak kelljen megvédeni. Nézz bele pl. a matematikai topicok mai folyásába!
rocher Creative Commons License 1999.07.28 0 0 113
Minek bántjátok ezt a szerencsétlen Hacseket? Meg se érdemlitek.
Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 112
Ma mindenki kötekszik?
Pont az írtam le, hogy fingom sincs, melyik lakk árt jobban az asztmának!
hóember Creative Commons License 1999.07.28 0 0 111
Átmentél doktorosba?
hóember
Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 110
Kedves Qka!
Tudom, hogy ez itt offtopic, de az a helyzet, hogy nem műxik rendesen a számítógépem. Illetve nem is a gép, hanem az a belül üvegezett doboz, amiben képet lehet leszedni a papírról, és megjelenik a képernyőn. Valaki szkenyérnek hívta, ha jól hallottam. Nem tudod, mi lehet vele? (:-)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.28 0 0 109
IQka,
ha jól értem szavaidat, valamire túl magas lóról válaszoltam. Ha így volt, elnézést érte.
Azt nem tudom, csak sejtem, hogy a (nitro)higító, mint oldószer, valószínűleg nem tesz jót az asztmának. Viszont az akril-lakkot nem nitrohigítóval kell higítani, de az is lehet, hogy az asztmának az akrilát se használ.
IQka Creative Commons License 1999.07.28 0 0 108
Köszi!

Gondoltam, ez a topic arra való, hogy én kérdezek, okos emberek meg válaszolnak. (Én is hülyének szoktam nézni azt a felhasználót, aki azzal jön, hogy nem működik a számítógépe ;o)

Eredmény: parkettacsiszolóval fogom csiszolni, és csak a fát fogom lakkozni, a közét nem.

Hopp, még egy kérdés: melyik parkettalakk a jobb: a vízzel higítandó, vagy a higítóval higítandó? (Plusz információk: csak kb. 16 nm-ről van szó, viszont asztmás vagyok.)

Még egyszer köszi és üdv: Qka

rocher Creative Commons License 1999.07.28 0 0 107
Ment, bocs, petra
rocher Creative Commons License 1999.07.28 0 0 106
Hacsek Off, emil went, on, petra

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!