Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7012

Jobbulást kívánok és mielőbbi felépülést!! Várjuk a beszámolódat a felépülésedrőll!!

Előzmény: Malagurski75 (7001)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7011

Szia Katem!

Régen jártam ezen a fórumon és  csak most olvastalak. Nekem májusban műtötték a IV-V. és V-VI. nyaki csigolyáimat. A porckorong sérvet eltávolították  müa. lappal és 3-3 csavarrall rögzitették. A  gallért nekem 6 hétig éjjel-nappal kellett hordanom. (Nem mindig tettem ennek eleget, mert meleg volt.) A gyógytornát még bent a kórházban megkezdték, ami nem állt túl sok gyakorlatból. Ezeket a mai napig az ágyban, fekve csinálgatom.  A kezem még sokáig zsibbadt, de mostanra már  az is elmúlt.

Közel 8 hónap útán elmondhatom, hogy viszonlag jól vagyok. Vannak nagyon nehéz napjaim is az ídőjárás változásakor. Érdekes módon ez sem mindig  van így. Néha mozdulatoknál ropog a nyakam, de hogy melyik csigolyám azt nem tudom megállapítani. A mozgásom eléggé be van továbbra is szűkülve, bár mondta a doki, hogy ez egy állapotmegtartó műtét és hátra soha nem fogok tudni fordulni. Derékkal kell rásegítenem. Na ez az ami engem a legkevésbé zavar. Hajolni  nem szoktam, ha úgy adódik  legugolok. A fejemet jobbra igen balra nem tudom teljesen elfordítani. Az én nyaki vágásom is felszívodó varratokkal 7 cm-es , ami mára már nagyon szép. Csak az veszi észre, aki tudja, hogy műtöttek. Kérlek számolj be, hogy neked mit mondott a konrolnál a dokid. Vigyázz magadra és gyógyulj.

Előzmény: katem (7007)
real_geri Creative Commons License 2011.01.10 0 0 7010

én is a gépszereléseket szigorúan guggolva, térdelve, nem hajolva. ez van, ezzel kell törődni.

ma hazafelé beugrom ráckevére, mert belefér végre időmbe :)

Előzmény: robertov72 (7009)
robertov72 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 7009

Tavaly ilyenkor azt gondoltam eddigre elfelejtem ezt az egészet,de sajnos nem jött be:( Napi torna nekem is megy,de egyre jobban unom már! Nekem viszont a meló nem mindig egy leányálom  van, hogy napi 100-200 szor kell guggolnom vagy letérdelnem ami  estére elégggé lefáraszt. Nagyon óvatósan vagyok én is az emeléssel  néha 1-1 kis könnyű zsák 20-25 klióval,de  csak ritkán ,mert azt még nem bírom annyira mint reméltem egy éve:( Azt mondanám nagy általánosságban elvagyok ennél ne legyen rossszabb azzal kiegyezek !!! Kitartást mindekinek és ne hanyagolja senki a tornázást,mert anélkül nem igazán lehet  helyre jönni!

Előzmény: real_geri (7008)
real_geri Creative Commons License 2011.01.09 0 0 7008

na szóval...

mondhatni egész jól vagyok.

mondjuk havi átlagban 1-2 rossz nap van, amikor fáj, szúr, de múló panaszok, csak zavaró. de ennyit fáj a térdem is, sokszor

ülni csak térdeplőszéken, meg labdán ülök, hacsak lehet, vezetni csak amennyit szükséges (3000km/ hó :) ) kocsiban hátpárna.

így ki lehet bírni, de emelés, ugrálás, ilyenek nem esnek jól. bicikli igen

havonta 2x jutok el fürdőbe max, sajna, heti 1 kellene pedig

meló megy, amenyit csak tudok.

ami szar, az a hideg idő, meg a +-15fokos váltások, az kemény.

nyomom a gravitációs ágyon, naponta torna.

 

Neked hogy áll a derekad?

Előzmény: robertov72 (7003)
katem Creative Commons License 2011.01.09 0 0 7007

Sziasztok. Nekem holnap kel visszamennem 6 hetes kontrolra. Kíváncsi leszek, mit mondanak. A munkába állás csak a gyógytorna után lehetséges, ami biztosan előjegyzéskérést követően is több mint egy hónap. Nem hamarkodom el, mert nem szeretném többel bekötni. A műtétkövetően nekem is voltak a korábbi ideg kisugárzásaim de az csak két hétig voltak érezhetőek. A korábbi ujjzsibbadások, ami nagy mértékűek voltak hétről hétre jobban múlik. Ami igazán megrémiszt, az hogy a nyaki roppanások lefekvéskor olyan helyen történnek, mint a 1-2-3 nyaki csigolyáknál, illetve a hát középen. Nem az 5-6-nál ahol az implant van. Gondolom az egész gerincoszlop, próbál alkalmazkodni a változások miatt. Tornát nem erőltetem, mert nem tudom milyen mozgások a megengedhetők az izületek tekintetében. Meg az implant álizület kialakulása miatt. Én is megmértem a nyaki vágásomat sajna 7cm lett. De szépen gyógyul. Én is most járok a 3-ik hónap táppénznél. Nekem is azt mondta az orvos, hogy 6 hónap a teljes felépülés de ezt ö úgy értette, hogy a teljes 100%-os terhelés. Addig óvatosan fokozatos terhelés. Amit az izmok engednek.

Előzmény: kicsizsu69 (7005)
bela2200 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 7006

Minden jókat, gyors javulás! Az ülés jobban terheli a gerincet, mint az állás vagy a járkálás, úgyhogy jó ideig - hónapokig! - csak annyit üljél, amennyit feltétlenül muszáj.

Számítógépezni is majd inkább állva (akkor garantáltan csak annyi időt tölt vele az ember, amennyi fontos). Azt is megfelelő széken, spéci párnával, semmiképpen sem puha ágyon vagy fotelen. Előre lejtsen minden ülés, mert akkor nem a farokcsontodon lesz a súly. Kell egy kis idő, amíg megszokja az ember - eleinte lecsúszós érzést kelt. 

Előzmény: Malagurski75 (7001)
kicsizsu69 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 7005

Tegnap nem írtam, sok látogatóm volt el voltam foglalva velük.  Néha kicsit beleszúrkál mindkét vállcsúcsomba, mint annó a fájdalmak kezdetén, de ez csak egy-egy pillanatra enyhe kis nyilalás.  De szerintem ez nem probléma, orvos is mondta, hogy a felszabadított ideggyök még egy darabig "emlékezik" a nyomódásra.  Csak annyit tornázgatom fekve amit a gyógytornásszal is benn a kórházba semmi többet. Különben nem tudom, hogy mi miért nem kaptunk vérhigítót, nekem még azt sem mondták, hogy sokat mászkáljak meg igyak. Nem vagyok egy nagy ivó, de azért próbálok sok folyadékot letuszkolni. Kb. neked mikor áll szándékodban visszamenni dolgozni?  Nekem azt mondták 5-6 hónap is eltelhet mire teljesen terhelhető leszek.  Én javarészt fizikai munkát végzek, igaz hogy az oktatáshoz tartozom (gyermekvédelmi asszisztens) , de a munkám java része  jövő- menő karokat igénybevevő fizikai munka. Egy gyermekotthonban dolgozom ahol folyamatos munkabeosztásban (éjjel-nappal, hétvégén - ünnepnap) 12 gyermek teljes ellátását (bevásárlás, főzés napi 5X étkezés, mosás, teregetés (7 kg-os a mosógépünk) takarítás (főleg éjjel) vasalás, tanulás, stb. Ugyanaz mint  itthon csak kébzeld el nagyban,  egy 3 szintes családi házban  üzemel,  szinte nincs megállás egy műszakban. Dolgoztam elötte gyárban is, de volt mikor ott többet ültem mint ezen a munkahelyen. Az idegi megterhelésről nem is beszélve. Ezt csak azért írom, hogy nem tudom, hogy mikor és milyen formában tudok visszamenni dolgozni. Június elején meg lejár az 1 év táppénzes időm is. (Nagyon sokáig húzódott a dolog mire műtétre került a sor)  Na mindegy egyelőre ilyen messze nem nagyon tekingetek, csak lépésről lépésre minden.  Szerdán megyek varatszedésre, de már átragasztottam magam, én szépnek látom a sebet, kicsit kékes véraláfutásos körülötte, de maga a vágás szép kb. 5 cm csak. Azzal az aerobical amit emlitettél meg csak óvatosan nehogy baj legyen belőle.

Előzmény: katem (6994)
real_geri Creative Commons License 2011.01.09 0 0 7004

annyit dolgoztam, csak olvasni volt időm, délután írok kicsit ide is :)

Előzmény: robertov72 (7003)
robertov72 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 7003

Jól eltüntél! Éppen valemelyik nap gondoltam megkérdezem nálad mi újság, mert majdnem egyidősek vagyunk műtét dolgában.

Előzmény: real_geri (7002)
real_geri Creative Commons License 2011.01.09 0 0 7002

huhh, jobbulást!

 

nekem most remélem, csak a tél tesz be egy kicsit...

Előzmény: Malagurski75 (7001)
Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 7001

Nehéz fekve írnom.ülni még annyit nem megy...Veres tanár úr műtött,profi a fazon.Elmondta hogy műtét közben fogja eldönteni hogy L4-L5 biztos,S1 kérdés...5 óra volt a műtét,a műtőbe keltettek.Mire feltoltak a szobába a Veres tanár úr már itt mosolygott.Azt mondta minden rendben.Elég volt csak 4 csavar.24 óra kutya szar volt,nagyon fájt mindenem,aztán szépen elmúlt...kaptam folyamatosan a fájdalom csillapítókat.Másnap felkellett állni gyógytornásszal,nehéz volt de ment.Harmad nap kivették a két drént és kivették a katétert.Akkor már ment egyedül a totyogás.Ma alig várom hogy anyummal tusoljak.Most fekszünk-sétálunk.Az első 24 óra volt a vacak nekem,mire az idegek lenyugodtak.Remélem rendben lesz minden mostmár.Veletek mi újság?

János55 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 7000

Minden jót kívánok!!! Jobbulást és várjuk az "élménybeszámolót" !  Veres Tanár Úr műtött?

Előzmény: similis (6999)
similis Creative Commons License 2011.01.08 0 0 6999

De jó hogx túl vagy rajta! :) Remélhetőleg nyárra el is felejted hogy valaha volt derékproblémád :)

Előzmény: Malagurski75 (6995)
Graver Creative Commons License 2011.01.08 0 0 6998

Szia! Örülök, hogy szerencsésen túlestél a műtéten. :)
Remélem, egyre jobb lesz az állapotod, írj, ha tudsz.

Előzmény: Malagurski75 (6995)
luci71 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 6997

Szia!Ügyes vagy!Vigyázz magadra,ha tudsz persze jelenkezz,és kérjük a további beszámolót! 

Előzmény: Malagurski75 (6995)
rokkon Creative Commons License 2011.01.08 0 0 6996

helóka gratula ügyes voltál milyenek voltak az elsö lépések? Most hogy érzed magad? Mekkora vágásod van?gondolom még fáradt vagy nade könyörgöm valami élmény beszemolót akarunk hallani.siess.

Malagurski75 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 6995

Hahó sziasztok élek! Hát a műtét 5 órás volt,egy szegmenst csavaroztak...a köv. 24 óra pokol,de mostmár jól vagyok.Minden csövet kivettek és kibirok menni pisilni.Köszönöm hogy szorítottatok!

katem Creative Commons License 2011.01.07 0 0 6994

Szia. Tényleg félreértettem. Örülök hogy jobban vagy és minden rendben. Kérdésedre válaszolva 35 éves férfi vagyok Debreceni. Rendvédelmi szervnél dolgozom, amit korában is leírtam. Meglepet, mit írtál „Annyit mondott rá a dr. hogy egy pár évig az talán nem fog problémát okozni. (A röntgenfelvételen cefetül néz, ki mondjuk, de hát bízok a dr. úrban.” Ez azért nem korrekt. Énbennem bennem van, az hogy pár év múlva meg ismételten felvágnák a nyakam? Mert a félelem most is bennem van, hogy az implantok merevek és a felette alatta lévő csigolyák porcok hogy viselik a merev mozgást. Kopás miatt újbóli sérv kialakulása lehetséges. Mert ha igen és bekövetkezhet abban az esetben, merevítik le az ember nyakát, ami most így nyakmerevítőben is kellemetlen a korlátozás. Tudod én, amikor beszéltem az orvosommal mondtam neki, hogy rendvédelmi szervnél dolgozom, és a munkámat nem szeretném elveszíteni. Megkértem hogy úgy beszéljünk egymással, hogy azt mondja, ami a konkrét valóság és ne azt, amit hallani szeretnék. Mert tudom, hogy milyen az én is napjában többször úgy beszélek civil emberekkel szolgálatban. Ezért is történt nálam a két implant berakása, mert azt mondta, hogy a nyakban nincs olyan, ami visszafordítható. Rengeteg a nyaki mozgás és terhelés. Ha a tudomány megengedné a deréki gerinc sérveket is implantokkal cserélnék ki, de ez hasi felmetszésen keresztül, mint a nyak kivitelezhetetlen. Nagyon korrektül elmagyarázta. A tornával, mozgásokkal óvatosan, mert nehogy elmozdulás legyen. Vagy csavar törés. 6 hét tipikusan havai pihenés. Engem is a feleségem meg a kislányom pátyolgatnak. Mert lehajolni tilos így minden nagyon nehéz. De ha ők lesznek betegek hát, persze minden fordítva lesz. Vigyáz magadra az izomláz izomgörcsök 2hét és elmúlnak csak a kényszertartásokat, mellőzd. Amikor mész enged el, a válad. Nyújtsd ki a nyakad. Éjszaka meg forgolódj a merevítő nélkül bátran oldalra, mert így az izületek hamarabb engednek. Vigyázz magadra és jó gyógyulást. Szerencsére én jól vagyok csak a sport, hiányzik nagyon. De jövő héttől, ami a csövön kifér aerobic.

Előzmény: kicsizsu69 (6992)
rokkon Creative Commons License 2011.01.07 0 0 6993

ikoko2:gondolom el olvastad az irásaimat, láb zsibbadás erös égö fájdalom a gerincnél 2008 öszétöl változó erösségü fejfájás, hegesedés és egyensúlyzavar igy tövidenn.Kérdeztem a leszázalékolást miért nemkapok választ?MALAGURSKI mivan  veled,hogy sikerült a műtét?elfelejtettem tavaj ausztriából hozattam hántolatlan feketekölest azt ettem mert olvastam a derincproblémákra nagyon jóhatással van.Magyarországonn nem lehet kapni 1kg 6 euró.Több ismerősnek bevált nekem nem igazán de úgy gondoltam egy misét megér.

kicsizsu69 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 6992

Lehet félreértettük egymást, nem a jövő héten műtenek hanem 3.-án hivtak fel reggel, délben már benn voltam és 4-én 11-kor vittek  be a műtőbe  (kedden) és tegnap csütörtökön du. már itthol voltam.Én sem kaptam vérhigitót, műtét után 3x hánytam persze nem volt mit, csak azt a pár korty vizet ami először lement , meg hát ilyen slejm szerű valami. (Bocs)  Aztán nem erőltettem az ivást sem. Éjjel nem sok mindent aludtam, de nem is fájt semmim, talán kicsit a hátam, de nem azért nem aludtam. Lehet kialudtam már magam elötte a nyugtatótól meg az altatástól. Aztán másnap reggel kivették a csövet, kicsit még remegős voltam féltem elindulni, ment a fejem, pici kaját lassan folyadékot lenyomtam, egy fél órát még pihiztem aztán óvatosan elmentem egyedül lezuhanyoztam. Aztán  utána már minden ok. Én voltam a segitője az agydaganos mütött  szomszédasszonyomnak a szobába. A kezeimből kimentek a fájdalmak rögtön. Kicsit nyakam érzem olyan izomláz szerüség, mintha feszült lennék, meg kicsit a hátam. Tornáztam már ma is itthol. Fekve ágyba.  Nyakam tényleg serceg ropog, de elötte is hallottam a sercegést fordításnál. Nekem az 5-6-hoz nem nyúltak még sem hozzá mert úgy döntöttek hogy nem az okozza a problémát, meg teljesen össze van csontosodva a két csőr szinte össze van nőve. (megmutatta a röntgenen másnap a dr. úr) a 6-7 közé viszont megkaptam az inplantot, de a röngen felvételen csak jelző pontokat lehetett látni. Dr. úr szerint jó helyen van. az ideget felszabadították. Minden rendben. Igazából nem tudom milyen inplantot raktak, kérdeztem a dr. úrat azt mondja ez nem a teljes mozgó inplant, hanem ez olyan félmerevítés igy mondta. DR. úr azt mondta oda az utolsó nyaki csigolyák közé igazából nem is kell mozgó mert ott már minimális a mozgástartomány.  Csak azért izgulok kicsit, hogy az 5-6 -ost legalább a csőröket miért nem szedték le, meg az is ki volt hátul türemkedve akkor ott azzal most mi van.

Annyit mondott rá a dr. hogy egy pár évig az talán nem fog problémát okozni. (A röntgen felvételen cefetül néz ki  mondjuk, de hát bizok a dr. úrban.)

Hála istennek jövök megyek bár kicsit fárad a nyakam ha többet mászkálok. Férjem nem enged emelgetni sem még. Megkímélnek jó dolgom van. Sebem is elég szép legalábbis amit eddig láttam belőle. Jövő héten fogják kiszedni a varratokat. Ill. elcsipegetni vagy valami ilyesmi. Különben megkérdezhetem Katem, te férfi vagy vagy nő? Hány éves? Bár nem fontos csak kicsit kíváncsi vagyok. Én most csupa idősekkel voltam együtt, 41 éves nő vagyok.   Hát remélem, hogy akkor te is jól vagy. Hát én is hál istennek, legalábbis eddig, most már remélem csak jobb lesz. 

 

 

 

 

Előzmény: katem (6991)
katem Creative Commons License 2011.01.07 0 0 6991

Sziasztok. kicsizsu69 nincs semmi baj köszönöm, szépen jól vagyok. Minden nap olvasom a történteket, csak nem igazán tudtam mit írni. Nemsokára te is túl leszel a műtéten. Ne izgulj nem lesz semmi baj csak arra vigyázz, hogy másnap reggelig ne kelj fel, mert nem igazán leszel stabil járásilag. Ha a nyakadból kiveszik a Drain csövet, már mehetsz is csavarogni. Ami a legfontosabb nem tudom, hogy nálad mi lesz én pl., nem kaptam vérhígítót, és azt mondták, hogy rengeteg folyadék ivása /hogy a vér híguljon/ meg járkálás, amit bírsz, hogy elkerüld a trombózist. Ami minimum 3 hét. Ha úgy érzed, recseg, serceg a nyakad, ne ijedj meg mert az implant. Majd ha porcosodik, csökken az érzet. Ez azért van, mer mindkét távtartót 5-6 közötti csigolyához, rögzítik. Nekem a fejmozgásom már olyan, mint régen igaz nem erőltetem még, mert jövő héten telik le a 6 hét és megyek kontrolra. Utána remélem, jobban erőltethetem tornával. Mindenkinek jó gyógyulást kívánok.

robertov72 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 6990

Sajnos nincs ,ez személyre szabott maszek gyógytornász által összeállított dolog és fejből csinálom. Szerintem nem is lehet ezeket általánosítani mindenki állapotától függően kell,hogy kapjon feladatokat. viszont mikor engem tavaly a honvédban műtöttek a zárójelentés mellé csatoltak egy 2 oldalas torna ütemtervet mit kell csinálni az első 2 hétben ,utána a 3-4 héten és az 5-6 héten az is sokat segített néha még abból is eszembe jut valami és azt is csinálgatom. Bocsi,hogy nem tudtam segíteni.érdemes szerintem egy maszek gyógytornászt felkeresni igaz nem olcsó,de jobb mint az sztk-s.Én tavaly 2 sztk-s tornán voltam ,de egy gerincferdüléses sráccal azonos tornát csináltattak velem mondom nem lehetne mást csinálni azt mondja gyógytornász csináljam ugyanazt mint a másik csak kevesebbet gondolhatod mit ért a dolog ott is hagytam a búsba őket.

Előzmény: rykee (6987)
kicsizsu69 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 6989

Katem te is nagyon eltüntél! Csak nincs valami baj!

Kébzeljétek harmadikán reggel felhívtak, hogy azonnal induljak mert kedden műtenek is és még friss laborkat kell csinálni.Tegnap jöttem haza egész jól vagyok túl vagyok rajt hála istennek. De most mennem kell megyek a körzetishez majd még jelentkezem.

 

ikoko2 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 6988

Engem 3,5 éve műtöttek. Jókora hegesedésem lett. Lábzsibbadással és jelentős derékfájdalommal. A derékfájdalmon a torna /nem csináltam minden nap, mert képtelenség/ valamit, az úszás kicsit többet segitett. Egy évig jártam a masszázságyra, az is segitett valamit. Meg a magnezium tabletta is. Nemrég kitaláltam, hogy megpróbálom a Lioton gélt, /vérömleny oldó/ egy borsónyit masszirozok be esténként a kérdéses helyen. Ez is segit, talán még többet is, mint gondoltam.  A hegem közvetlenül a bőr alatt van, tehát elérheti a készitmény. Azért orvossal beszélj, főleg belgyógyásszal.

A lábzsibbadás viszont maradt, sőt talán még terjedt is.

Előzmény: rokkon (6982)
rykee Creative Commons License 2011.01.06 0 0 6987

Nincs meg véletlenül elektronikusan leírva ez a torna sor?

Előzmény: robertov72 (6986)
robertov72 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 6986

Az első 3 hónap napi 2x1 órája után kicsit én is lejjebb adtam napi 15-20 perc amit tornázok főként nyújtások némi hasizom és hátizom erősítés van egy kb 50 db mozgásorból álló repertoárom amit váltogatok mikor melyiket gondolom . 2 részre osztotttam mivel nem akarok napi 1 órát tonázni ezért egyik nap  hasizom a téma másik nap a hátizom.

Előzmény: similis (6985)
similis Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6985

Hát valamennyit én is tornázok, de azért az nem ugyanaz és nem is ugyanannyi. De egyébként hosszú távú eredményét ezzel együtt nem érzem. úgyhogy komolyan kezdem elveszteni a motivációmat :(

 

Amúgy mennyi ideig és milyen gyakorlatokat csinálsz?

Előzmény: robertov72 (6984)
robertov72 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6984

Én tavaly május 4 óta mindennap tornázok:))

Előzmény: similis (6983)
similis Creative Commons License 2011.01.05 0 0 6983

Szia!

 

Örülök hogy jól van a baba:)

 

Egyébként már régebben is írtam, én egy orvost se tudok aki szereti a kudarcot. Sokkal kényelmesebb rádfogni, hogy nem csináltál valamit, mint beismerni, hogy valami nem mindig hatékony mindenkinél.

Ha valaki tud olyan orvost aki jófej volt vele, miután többedszerre is nem jókedvűen és tünetmentesen ment vissza, az szóljon.

 

Pont most ment el a gyógytornászom, és véletlen szóba kerrült, kérdeztem tud-e olyat aki éveken keresztül lankadatlan lelkesedéssel mindennap tornázik, hát nemtud. Amúgy meg magamon látom, ugyanazt a gyakorlatot teljesen máshogy csinálom ha mondja, mintha csak magamtól.

 

Én is csodálkozom, mert annyi jót írtak erről a katéterezésről újságcikkkekben, mintha maga lenne a megváltás...

Előzmény: malvin82 (6981)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!