Keresés

Részletes keresés

Cibetcica Creative Commons License 1999.07.30 0 0 195
Tudod Kedves Hacsek, azért tartok tőle, hogy mit fog szólni.

Na mindegy nem siránkozok.

Cibetcica Creative Commons License 1999.07.30 0 0 194
Kedves Hacsek!

Sajnos a tanácsai későn jönnek, mert én csak hétfőn tudok veled beszélni, a kivitelező pedig már holnap el akarja kezdeni. De mindenképpen utólag is kikérném őket, hogy egybevessem azzal amit majd a férjem mond. (Ugyanis Ő is építész, csak most éppen nincs itthon) Remélem ez nem baj.

Hacsek Creative Commons License 1999.07.30 0 0 193
Kedves Cibetcica!

Ha már a körvonal meglesz, szóljál majd! Akkor jövök én, és elmesélem, miért nem jó, amit kialáltál!! (Ez nem vicc, ez az építész alapfeladatai közé tartozik)
Emlékszel még ugye, fenn középre kell érkezni! És akkor jövök én mongyuk, és csinálok neked kb. +10% hasznos területet.

Szia Cica.

Obi wan Creative Commons License 1999.07.30 0 0 192
Jó hét végét mindegykinek!
Cibetcica Creative Commons License 1999.07.30 0 0 191
Kedves Hacsek!

Neked és Litlebee-nek is köszönöm az ajánlott irodalmat. Ugy döntöttem, (sajnos ehhez nem értek) hogy ezt rábizom a férjemre. Addig is a lépcsővel foglalkozom inkább. Már kezd körvonalazódni, hogy milyen kéne.

Cibetcica

LitleBee Creative Commons License 1999.07.30 0 0 190
Tacsa!
emil ment, fax szammal.
Hacsek Creative Commons License 1999.07.30 0 0 189
Szia ks!

Csak annyi történt, hogy a TE topicod az 1500. hozzászólás körül elkezdett nagyon lassan letöltődni, ezért nyitottunk egy újat. Csak ennyi. Az eredeti ötlet a TIÉD.

Üdvözöllek.

Más, a többieknek. Tegnap este voltam a Törzsasztalos bulin, éjfél volt mire hazaértem. Várt az üzenetrögzítőmön egy nick a törzsasztalról, aki IRL ismer, úgyhogy ha gondoljátok, az adatokhoz hozzáírom ezentúl a privát telefonszámomat is, hogy úgy is lehessen kérdezni. Jó?

ks Creative Commons License 1999.07.30 0 0 188
Hali Mindenkinek,

úgy látom Hacsek kollega lenyúlta a topicomat önkényesen és elfelejtett jogdíjat fizetni.:))
Na mindegy, nekem most úgy sem aktuális, további jó szórakozást és társalgást.
üdv
ks

tacsa Creative Commons License 1999.07.30 0 0 187
Helló mindenki!

- Petra: jó pihenést
- juci: jó tanulást
( Nélküled én sem megyek a saját bulimba sem ! )
- Hacsek: visszaszólt a BB titkárnője, hogy augusztus végén jelentkezik BB, akkor tudunk vele találkozni. Szerintem ha eddig kibírtuk addig már fél lábon is. Főleg én.
- Lobo: szerintem azért nem oly rossz a helyzet: a DOKA tábla is csak egy tábla ( "lemez" ), azt meg némi mérnöki képességgel alá lehet stabilan dúcolni, csak nehéz és főleg visszabontani kissé darabos lesz. De: ha más megoldás nincs, szerezned kéne ún. "dugafát" , ez kb. 10-15 cm átmérőjű, henger alakú fa, ami nincs "leszélezve" , azaz szinte olyan, mint a kivágott nyers fa. Pont ilyesmikre "találták fel". Azért házilagosan Hacsekkel egyetértve nem csinálnék ilyesmit, ha nem muszáj.
- LitleBee: nem kaptam fax számot Tőled, pedig itt lenne, amit Neked szántam. Ha hétfőig nem lesz szám, elküldöm scannelt állapotban a hálón, emilen, de egyszerűbb volna a fakc! ( Ha már nem aktuális , akkor sorry a késésér, de szólj vissza ha nem kell. )
- CibetcicaKoszónéstbstb: nem vagyok kifejezetten sem római, sem katolikus, de ismeretelenül is úgyszintén kézcsókom, remélem, előbb utóbb azért még összefutunk.

Üdv
tacsa

rocher Creative Commons License 1999.07.30 0 0 186
Tacsa, Hacsek, evribádi! Mától én is kivonom magam, (net)cápamentes ővezetbe távozom. Legyetek jók, ha tudtok:-))))

Üdv mindenkinek, petra

Hacsek Creative Commons License 1999.07.30 0 0 185
Kedves Cibetcica!
Az egyik anyagot már meglinkelte itt lejjebb Litlebee!
A másik elvileg a www.archiweb.hu/bemutato/progest/ címen van, de ezt próbáld ki, mert nem biztos hogy látod (nincs hozzáfűzve a webhez).

Ez a "Tisztelt" megszólítás különben nagyon megtisztelő, de ha tényleg Mónika vagy, akkor a "kedves", "drága", "édes" stb. sokkal jobban esik. A juci által említett Szt. előtagot azért még ne használd! (:-))

Hacsek Creative Commons License 1999.07.30 0 0 184
LitleBee!
Csak a céganyagok fizetősek, de azok eléggé. De az ár nem tőlem függ, én csak megcsinálom az anyagot.

Jó pihenést kívánok!

Cibetcica Creative Commons License 1999.07.30 0 0 183
Tisztelt Hacsek!

Nem szeretnélek terhelni, de megköszönném, ha megmondanád, mert szükség lesz rá.

Cibetcica

LitleBee Creative Commons License 1999.07.30 0 0 182
Hacsek!
Off
A ti szervereteken levo anyag felhelyezeseert fizetni kell?? Ha igen probald meg a vastagabikk ceruzadat jobban ranyomni a szamlara!!!
ON
Szerintem az ilyen tapasztalatokat meg nyogodtan osszad meg velünk, mert már ebbol is látszik egy cég megbízhatósága!

Na most elmegyek egy hét szabira, legyetek jók, és ne hagyjátok a topikot elsüllyedni.

sziasztok.

juci Creative Commons License 1999.07.30 0 0 181
Lyaj, de megható ez a búcsúzás, szinte el sem tudok szakadni...

Hát, mivel nincs otthon számítógépem (még szerencse, mer az már nagyon sújos lenne), és bejönni sem igen fogok ide, abcolút netmentes övezet leszek. De megleszek, az bisztos.

juci

Hacsek Creative Commons License 1999.07.30 0 0 180
Hát akkor szia, juci (hüpp-hüpp)!

Még időnkint semtucc benézni, csak hogy tuggyuk, +vagy?

A Tacsa-buli veled lesz megrendezve, különben én se megyek.

Hacsek Creative Commons License 1999.07.30 0 0 179
Túl sok kétséged ne legyen:
amit az Archiweben látsz, az néhány kivételtől eltekintve copyright by me.
Namost ezt a ©-t már meg is sértették, amikor az egyik cég csinált magának egy honlapot az általam készített oldalakból. De úgy, hogy még a sajthibákat átvették, a képeket a mi szerverünkről tölti át a honlapjuk meg ilyenek.
Úgyhogy leírom: A Perfekt Invest és a Nemesbau MOCSKOS TOLVAJOK és amit csinálnak az CSALÁS, mert az EVG-3D szerkezetnek CSAK MEZŐGAZDASÁGI ÉPÜLETEKRE VAN FORGALOMBAHOZATALI ENGEDÉLYE, LAKÓÉPÜLETRE NINCS.
Bocs, de ez itt egyáltalán nem offtopic.
juci Creative Commons License 1999.07.30 0 0 178
Heló mindenkinek!

Na, most ígérem komoj leszek: legnagyobb szomorúságomra mostan el kell vonulnom némi tanulás ürügyén, és aug. 30-ig vissza se jövök :-(( Akkor még nem lesz késő egyeztetni a Tacsa-buli pontos paramétereit, ugye?

Őrízzetek meg lyó emlékezetetekben!

Gipszkarton...? Hát... Szerintem se valami lyó a hangszigetelése, meg kong is egy kicsinyt, de ha nincs lyobb...

LitleBee Creative Commons License 1999.07.30 0 0 177
Hello bd!
Ugy hivjak, hogy
ezermester

Hacsek!
Én azt hittem neked van közöd hozzá::)), nem én csináltam.

bd Creative Commons License 1999.07.30 0 0 176
Ezen a forumon, egy-ket honapja jelezte valaki a sajathaz-epitesi tapasztalatait es honlapjat. Ott irja, hogy a (maga altal keszitett) 3 retegu uvegezes nagyon bevalt, megerte.
Hacsek Creative Commons License 1999.07.30 0 0 175
LitleBee!
Ez szupi!
Nem tudod, ki csinálta ezt a zseniális honlapot?
rocher Creative Commons License 1999.07.30 0 0 174
EMm, melyik városban laktok. Bp-en tudok szuper ablakos céget, ha érdekel magánban emilezz!
üdv:petra
LitleBee Creative Commons License 1999.07.30 0 0 173
T. Hacsek!
ehhez mit te szolsz:::)))
AREV
Hacsek Creative Commons License 1999.07.30 0 0 172
Méhecske!
Meg vagyok hatva. Kinevezlek tiszteletbeli propagandistámnak!!!
Köszönöm-köszönöm!
Hacsek Creative Commons License 1999.07.30 0 0 171
Kedves Laci és Cibetcica!

Lehet azért felszerelni a gipszkartonra. Van egy jó kis német nyelvű útmutatóm, ami az Albafal rendszerhez van. Aztán a Lafarge is tud ilyesmivel szolgálni. Természetesen az Archiweb tartalmaz ilyesmiket, ha kell, megmondom, pontosan hol.

LitleBee Creative Commons License 1999.07.30 0 0 170
Szia Laci!
Szerintem gipszkarton valaszfal irodaba valo.
De valaszfalat lehet csinalni valaszfal teglabol (utana vakolni kell), meg _gipsz_valaszfal_teglabol ( http://www.archiweb.hu/bemutato/alba/termek.htm) ezt nem kell vakolni, csak a gipszakrtonhoz hasonloan glettelni, aztan lehet festeni, tapetazni. Ez utobbi szerintem nem jar sokkal tobb kosszal mint a kartonos, es lehet bele szegetverni, csavart furni.
Cibetcica Creative Commons License 1999.07.30 0 0 169
Tisztelt Hacsek!

Segítségednek köszönhetően a tulajdonomba került egy nagyon szép és hasznos könyv, amit mindenképen érdemes volt megvenni.

Most éppen a bőség zavarával küszködök.

Tisztelettel Cibetcica

Cibetcica Creative Commons License 1999.07.30 0 0 168
Tisztelt Laci!

Én nem vagyok szakember, de mivel mi is felhuztunk egyet a tapasztalataimat elmondom.

1.) Viszonylag olcsó, könnyen házilag is felépíthető.
2.) Hőszigeteléssel kapcsolatban nem tudok mit mondani, de a hangszigetelése pocsék (legalábbis a mienknek)
3.) Nem lehet rá semmit felszerelni

Remélem hasznosak lesznek az infok.

Cibetcica
2.)

LitleBee Creative Commons License 1999.07.30 0 0 167
Szia EMm!
Na az lett volna a következo oteletem amit lobo irt (sajna tegnap mar nem tudtam be nezni, muszaj volt dogozni gyun 2000 apo).
En ugytudom, hogy eghajlatilag tualjdon keppen eleglenne a normal hoszigetelt uveges ablak, de az utobbi par evben igen nagy homerseklet kulonbsegek vannak a teli (-15, -20 C°) és a nyari (+30 C°) idojaras kozott.
Na szoval koltsd ra a gatyad az ablakokra :))) , biztos nem fogod megbanni, sem az elsö telen, sem az elso nyaron :). Sajna nekem mar nem volt gatyam mire az ablkokhoz ertunk:) (mi "csak" felujitottuk a keszen vettet).
Laci Creative Commons License 1999.07.29 0 0 166
Mit gondoltok a gipszkartonról, mint válaszfalranyagról?
Hő-, hangszigetelésileg? Esetleg más megjegyezni való vele kapcsoltaban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!