Keresés

Részletes keresés

kustib Creative Commons License 2002.11.28 0 0 516
Gázosan helyesírok, most, hogy így újra elolvastam, amit írtam! :)))
kustib Creative Commons License 2002.11.28 0 0 515
Hi!

Én nagy Bükk/Mátra rajongó vagyok... elég jól ismerem, tudok sok jó helyet, nem meg ott vannak ugye a jó kis kanyargós szép hegyiutan... ott lehetne jókat menni!

TiB

Is-T Creative Commons License 2002.11.28 0 0 514
Sziasztok. még mindig a túrához ;) Mint már mondtam én nem akarok autópályán menni. 1.mert fizetni kell 2.jobban elvezed az utat (szerintem)ha NEM autópályán mész.A hazai túra (igen KELL az is) mi Gyékényesre ez szoktunk járni nyáron van ott egy jó kis tó, ha gondoljátok oda is mehetünk.De mondjatok ti is helyeket és majd egyeztetünk.
Jaj én már alig várom :)
kustib Creative Commons License 2002.11.27 0 0 513
Hali all!

Én a magyar matricás autópályákra gondoltam, függetlenül Horvátországtól! M7 januártól, M3, M5, M1...

Mocizik még valaki így télvíz idején?

Üdv: TiB

ambruzsg Creative Commons License 2002.11.27 0 0 512
Na tessek, ha barkinek barmi problemaja van -> SZOCI.MOTOROS.HU

gabor da reklamozo

Előzmény: Roli MZ251 (511)
Roli MZ251 Creative Commons License 2002.11.27 0 0 511
ambrusg: elolvastam a szocimotoroson, most már világos ...
hygy: megkaptad?
hygy Creative Commons License 2002.11.27 0 0 510
Hali!

Ha a horvatorszagi autopajara gondolsz ott nem volt matrica, csak siman fizetni kellett hol az elejen hol a vegen.

bye
HyGy

Előzmény: kustib (508)
Roli MZ251 Creative Commons License 2002.11.27 0 0 509
Sziasztok!
Lesül a képemről a bőr, hogy ilyen régen nem jártam errefelé :( . De most bepótolom! Látom azóta gyarapodtunk :)
Ambrusg: mit is csináltál a dugattyúval meg milyen me´mbrán? beleolvastam, de nem értem ...
A túra, amit szerveztek nagyon tetszik, de asszem én nem fogok tudni elmenni :( (anyagi okok) Talán amit otthon szerveztek, arra. Nekem az is 1 jó kis kirándulás lenne az Anyaországba (mert én Szlovákiában lakom). De ha meggyőzöm a feleségem, lehet hogy mi is kikötünk Horvátországba :)
Na de nem húzom tovább, megyek a szocimotoros.hu -ra bámészkodni :)
sziasztok
kustib Creative Commons License 2002.11.27 0 0 508
Hi!

És más gond is van az autópályával: hogy fizetős!!! Mocira is van matrica nem? :(((

Csak úgy vauuu: TiB

hygy Creative Commons License 2002.11.25 0 0 507
Hali!

A domain nevbe nem kell az hogy www. Mivel ez aldomain oda pedig nem szokas.

szoval csak siman

http://szoci.motoros.hu/

Es persze ha valaki kuld kepet szivesen kirakjuk. Ha meg majd tul sok lesz, akkor megprobaljuk valami szerint kategorizalni. :)

bye
HyGy

Előzmény: Rrobi (481)
hygy Creative Commons License 2002.11.25 0 0 506
Hali!

En mar mentem auto palyan mert mi is ott mentunk. Es volt 2 MZ meg 1 jawa atlag 80-90 kozott mentunk neha egy egy 100. Es fullra megvoltuk pakolva csomaggal (kepek a szocimotoroson a cikkek kozott horvat tura) es nekem nem volt menetkozben egyensujozasi gondom. :) Megallaskor nem mondom volt par erdekes helyzet. Hja 90-100 kozotti tempo eleg a motoroknak az meg kenyelmes es nem is cseszodik tole szet.
Az autopalyaval csak egy gond van, hogy baromi unalmas. :)

bye
HyGy

Előzmény: Is-T (491)
hygy Creative Commons License 2002.11.25 0 0 505
Hali!

Ket dolog:

ambruzsg: sztem nem jartal volna jobban ha veszel egy jobb allapotut. Mert igy legalabb megcsinalod es tudod, hogy mi van benne es hogy jo.

Kulfoldi kirandulas:
Igen a szocimotoros listan szervezunk egy ilyen kirandulast nyar vegere, olyan augusztus vege szeptember eleje (Igy voltunk lent iden is 3 motorral. Eleg jo, volt, leiras a turarol a szocimotoroson. Moravetz Sanyi pedig egyedul.), ugy tervezzuk hogy lemennenk a horvat tegnerpartra, vegig a part menten, onnan at gorogorszagba, es valamerre vissza. Eddig ha jol emlexem 7-en mondtak, hogy jonnenek.

De mielott ennek neki allnank elszor nyar elejere szervezunk par talalkozot valami olyan stilusban, hogy penteken melo utan indulna mindenki vinne satrat hozna a baratnojet, aztan pentek este talalkoznank valahol az orszagban (par tipp mar van is, ahol van to meg minden) es ott este tabortuz, gitarszo, enekles, szalonnasutes, dumalas -igy megismerjuk egymast- aztan ki mikor akar irany a sator aztan alvas, es masnap valamikor 9-10 korul mennek mocizni valahova az orszagba egyutt.

bye
HyGy

Előzmény: ambruzsg (496)
E30M40 Creative Commons License 2002.11.24 0 0 504
Sziasztok MZ-sek!

Ma este a haverokkal kimentünk egy külterületi utszakaszra gyorsulgatni:)
Egyszercsak megjelent egy robogós és egy MZ-s!
Az MZ-s olyan egykerekes fékezéseket mutatott be,hogy megkértük hagy csináljuk róla pár képet;)
Tök jók lettek a képek! Ha majd felkerültek a netre berakom ide nektek!

Üdv:Bálna

kettőötegy Creative Commons License 2002.11.23 0 0 503
Szevasztok!
Gondom és problémám lenne szeretett 251-esemmel:( A helyzet a következő kb. 3500-től felfelé betortyog a motorka, bármely fokozatban. Nem karbi stb. a gond hanem biztosan a gyújtás, főleg a tirisztor környéke a gond (HAL-szonda). Eleinte még segített, ha levettem a deknit akkor minden OK volt (mert, ilyenkor nem "húzott át" a delej a deknire), de mostanára már nem oszt nem szoroz. Tehát minden képen csere lesz. Na ebben szeretném a segítségeteket kérni. Ha valakinek fetreng a környezetében egy feles darab jó áron vevő vagyok rá. Főleg Székesfehérvár és környéke, de mivel nem egy marha nagy darab alkatrész csomagban is jól jönne. Gőzöm sincs az új áráról, de gondolom 10 fölött van bőven(?). Hát reménykedve várom a jótevőt, mert addig csak Szimós sebességgel tudok csak repeszteni. Köszi.
ambruzsg Creative Commons License 2002.11.23 0 0 502
Fotengely gondjaim vannak, ugyhogy tul sokat meg nem mentem vele (~170km), most meg szet is szedtem. A moci meg bejaratos volt, szoval nem akartam megetepni, de az teny, hogy rezoval felment a fordulat ugy 7-8000 re uzemszeruen, es van frankon nyomateka is. 4-be felgazzal mentem 130-at. Felgazzal... Szoval ha be van jaratva, csutgazon nem tom mennyit megy, majd meglatjuk.
A srac aki irt mar ide ebben a temaban -tole jott az 5let- azt irta, hogy visszaesett neki a fogyasztas eleg rendesen, mondjuk o nem furta ki a dugot...
Ja meg jobban huz alacsonyabb fordulatrol, 5-be 30-al lehet vele menni...
Szoval tobbet javit a gepen, mint amibe kerul.
szerintem.

gabor

Előzmény: kustib (498)
Rrobi Creative Commons License 2002.11.23 0 0 501
Igen akkor is mehetsz, csak kell a tulajtól egy papír hogy nem önkényesen használod.

Eleve jó állapotú nincsen!
Nincs olyan hülye, aki helyrehozza a gépét, hogy utánna veszteségesen eladja. (100-ból 1) Akinek jó a gépe nem válik meg tőle semmi pénzért.

Jobban jártál, hiszen így te tudod mit cserélsz ki milyenre, megtanulod a szerelési fortélyokat, és ha beszarik valami nem okolod magad, hogy milyen hülye voltál mikor megvetted.
Mint én. 125 e.-ért vettem a 251-et, kb. úgy is nézett ki, mint amennyit ért. Azt most jönnek elő a kehék.

Ja mivel lehet felpolírozni a blokkot?
Vagy fújjam át feketére?

Előzmény: kustib (500)
kustib Creative Commons License 2002.11.23 0 0 500
Ja, és még valami! Most járok kreszre, még friss az élmény! Oktató azt prüntyögte, hogy már kezdő jogsival is mehetsz minden további nélkül külföldre, ha saját a moci! Gondolom, ha nem saját, akkor kell vmi kiegészítő papirusz.... (???)

TiB

kustib Creative Commons License 2002.11.23 0 0 499
Ja, és az eleve jó állapotú moci drága, és arra ugyanúgy költesz, ha igényes vagy.... szal, lehet, hogy te jártál jól, Gábor!

TiB

kustib Creative Commons License 2002.11.23 0 0 498
Köszi az elismeréseket, de tényleg nem az én érdemem, az előző tulaj a külcsinre naggyon figyelt, viszont a hibátlan működés kicsit hátrányba szorult, azon nekem kell segítenem! :O

Ambruzsg, olvastam a karbimembránodról... tesztelted már, vagy még előtte állsz?

Üdv: TiB

Dzsudzsi Creative Commons License 2002.11.22 0 0 497
Hali!

Azthiszem nem kell nemzetközi jogsi. Két éve sima jogsival vezettem ott a kocsit.

Cső!
Dzsudzsi

Előzmény: Rrobi (494)
ambruzsg Creative Commons License 2002.11.22 0 0 496
TiB!
Oleg jol nez ki...
Olyan mintha most toltak le volna a futoszalagrol.
Mondjuk nekem rohadt sok penzbe meg szenvedesbe kerult mire olyan lett, amilyen. Utolag visszagondolva jobban jartam volna, ha veszek egy eleve jo allapotut.
De ez van.

gabor

Előzmény: kustib (493)
Rrobi Creative Commons License 2002.11.22 0 0 495
kustib!

Gyönyörű a géped!
Minden elismerésem!

Előzmény: kustib (493)
Rrobi Creative Commons License 2002.11.22 0 0 494
Persze hogy jöhet!
Nem rekesztjük ki egyetlen motoros társunkat sem. Legyen akármilyen motorja.

KÉRDÉS:
Kell-e a horvátokhoz nemzetközi vezetői engedély?

Előzmény: Dzsudzsi (492)
kustib Creative Commons License 2002.11.22 0 0 493
Hali!

Felrakattam én is képeket a szocimotorosra a mocimról, TiB név alatt, ha minden igaz! Még az előző tulajtól kaptam a képeket vétel előtt...

Túra jól alakul! :)))

Üdv: TiB

Dzsudzsi Creative Commons License 2002.11.21 0 0 492
Hali!

Ez a túra engem is érdekelne, feltéve, hogy egy 350-es Jawa-s is mehet. :) Zalaegerszegről.

Cső!
Dzsudzsi

Is-T Creative Commons License 2002.11.21 0 0 491
Szóval én a Krk szigetet néztem ki(talán a legközelebb).Ez a hely Rijekától nem messze van.A táv csak oda kb.:300km (Nagykanizsától-tőlünk), ami szerintem nem olyan sok.De persze körülnézhetünk a parton végig (attól függ lesz-e rá keret).Egy haverom már volt ott és azt mondta nagyon jó hely.Mi eddig 5-en vagyunk de minnél töben vagyunk annál jobb (szerintem).Igaz még mesze van, de mindent meg kell szervezni.Egy hetet tervezünk.Eddigi durva számolások szerint elég 30.000 HUF/koponya.(ez még nem biztos!!!)Ha mást is érdekel ti is érdeklődjetek, számolgassatok és közöljétek.Ja még annyit, hogy én nem akarok autópályán menni, hanem inkább főútvonalakon.Nem tom mentetek-e már a szrtádán ETZ-vel (én már igen) hát felcuccolva elég rossz dolog egyensúlyozni ha elzúznak melletted 150km/h-val.Én nem akarok sietni, elég a 80-90-es tempó a motoroknak is melegben,és az út is nagy buli.
Hali.
Is-T Creative Commons License 2002.11.21 0 0 490
Most már az én képem is fent van a szocimotoros oldalon (remélem).Én is úgy gondoltam a túrát, hogy előbb gurulunk egy kicsit kis hazánkban is.Hát sajna az anyagiakkal nekem is gondok vannak, mert még tanulok.De már most el kell kezdeni spórolni, DE AKKOR IS LEMEGYÜNK A TENGERRE!!!
Rrobi Creative Commons License 2002.11.21 0 0 489
Persze, jöhet a magyar túra is.
Csak azért gondoltam a horvátra, mert ha hal, hát legyen nagy.
Így kezdésnek.
De igazad van, bemelegítésnek mindenképpen egy itthoni kéne.
Márcsak azért is, hogy lássam milyen megbizható a motorom. Úgy általába véve nincsen vele gond, de néha rájön. Pl. multkor mikor Polgárdiban volt motoros találkozó. Felültünk a mocira, elindultunk és 3 km után paff, elszakadt a lánc. Pontosabban a patentszem biztosítósa adta meg magát. Tólhattam vissza, aztán elő a kocsi...
Vagy legutoljára, már egy ideje nem volt 3000 alatt töltés, gondoltam a generátor egyik fázisa ment el, csatlakozási probléma vagy valami hasonló. Hát megyek vele a dolgozóba, két nagy csattanás, de ment tovább. Munka után szétszedtem. Hát látom ám, hogy a főtengelycsapágy szimeringjének a biztosítógyűrűje elszabadult. A szimeging kicsúszott egy kicsit, az elszabadult bizt. gyűrű meg szétmarta a generátor állórészének tekercseit.
Na fasza. még jó hogy volt a polcon plusz.
Az ETZ ilyen motor.
De volt nálam a haverom 150-ese, szegény úgy csörgött ha visszavetted a gázt, főtengelycsapágyai nullák voltak. De soha nem hagyott ott sehol.
Nem kéne valami nagy túra során egy végzetes hiba!
Bár hogy most a blokban minten kopó alkatrész ki lesz cseréve, szeretnék megbízni benne.
Vagy rámszakad a lottóötös, akkor választok egy ZX-6R Ninját innen a boltból. Nektek meg befizetek egy motorgenerálra. Persze az ETZ nem adnám el.
Előzmény: kustib (488)
kustib Creative Commons License 2002.11.21 0 0 488
Húúúúúú, Trike, te egy igazi örült vagy!!!! :)))) Nem semmi a járgány!!!!! Elismeres!

Horvath tura jol hangzik, csak anyagilag nem vagyok benne biztos, hogy bele fog ferni!

Magyarországi 1 naposokban, esetleg sátorozosokban is benne lennétek?

Üdv: TiB

Trike Creative Commons License 2002.11.20 0 0 487
kustib!

A képen látható 251 (fehér-piros) nem az enyém, nekem egy 150 (fehér) van. Egy hasonló fehér piros gyári kép alapján lett fehér. Ha lesz róla kép felteszem valahova. Addig is:
Trike
ETZ: elsőlámpa, kuplung és fékkar, kormányon lévő kapcsolók, szivatókar.

Előzmény: kustib (480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!