Keresés

Részletes keresés

Tombolda Creative Commons License 2017.01.22 0 0 189

kb így igen...

Előzmény: luci87 (188)
luci87 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 188

Sziasztok,jar itt meg valaki?lenne egy fontos kerdesem.

Kinek higy kezdodott a magas vernyomas?

Volt olyan aki szedult,kovalygo,jarasbizonytalansag lepett fel?

 

Cardio-Sp Creative Commons License 2015.09.22 -1 0 187

A Cardio Service Point Kft.  KARDIOLÓGIAI MAGÁNRENDELŐJE Debrecenben  szeretettel várja mindazon személyeket, akik rövid várakozási idővel, diszkrét, gyors szakellátással , barátságos kultúrált  környezetben, és korszerű diagnosztikus eszközökkel szeretnének gyógyulni.  Előzetes bejelentkezés szükséges.

 

Rendelési idő:          Kedd: 16:00-20:00-ig.

Rendelő orvosunk:  Dr.Kerekes György (Kardiológus, Belgyógyász, Klinikai adjunktus)

 

Email:  rendelo@cardio-sp.com

Cím:    Debrecen, Vág utca 4.

Mobil:  (30)989 2964

Web:   www.cardio-sp.com

Tel.:    (52)-500-120

 

     

 

Vizsgálataink:

Szívultrahang, Nyugalmi és Terheléses EKG, 24 órás EKG Holter, 24 órás vérnyomásmérés, ABI Boka-karindex, Vércukor és Koleszterin mérés, Testtömeg analízis, Vizsgálati csomagok, Szakorvosi konzultáció

 

Akciónk:

Bármelyik vizsgálati csomagunk igénybevétele esetén plusz 1 egyedi alapvizsgálat 50%-os árkedvezménnyel vehető igénybe!

 

Ingyenes receptfelírást biztosítunk ha arra szükség van.  Számlát minden esetben adunk.

Részletesebb információk weboldalunkon megtekinthetők.

 

 

Várjuk szeretettel Önt és kedves ismerőseit!

 

ghepard Creative Commons License 2014.07.23 0 0 179

Még az se olyan biztos, hogy nem árt. Minden az egyensúlyról szól. A fokhagyma is fel tudja borítani az egyensúlyt az emberben - például ha nem jókor szeded vagy úgymond túladagolod, akkor még árthat is, mint gyakorlatilag minden. Ha valaki sok vizet iszik, az is rosszul sülhet el. Vagy vedd csak az oxigént - a túladagolása is veszély forrása lehet. Nagyon sok ember túl is adagolja (szinte két vagy akár három ember helyett is lélegzik), csak nem is tud róla.......

Előzmény: Atta ICe (177)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 178

Többször megcsináltam.

Előzmény: Atta ICe (177)
Atta ICe Creative Commons License 2014.07.17 0 0 177

Fokhagyma kúra - ha netán nem is használ de ártani biztos nem árt ;)

ghepard Creative Commons License 2014.07.09 0 0 176

Hogy van benne elem az magában természetesen nem  :) Tehát nem maga az elem, hanem amit a műszer mér és hogyan mér  - azt befolyásolhatja a környezet, az elektromos áram és az így keltett mágneses erőtér. Az elem nyilván csak arra kell, hogy legyen áram, energia..... 

Előzmény: bindera (175)
bindera Creative Commons License 2014.07.09 0 0 175

A vérnyomás mérőt biztos nem befolyásolja rossz irányba, hogy van benne elem :))

Előzmény: ghepard (174)
ghepard Creative Commons License 2014.07.09 0 0 174

A vérnyomásmérőkkel nincs tapasztalatom, de van egy véleményem ezekről a digitális mütyürkékről. Ha digitális, akkor van benne elem, tehát elektromos áram is folyik benne - ez meg mágneses erőteret is generál, amire sok minden hathat. Például maga az ember is. Ha egy kicsit sósabb (izzadás, stresszhelyzetben, idegesség stb) vagy az máris jobban vezeti az áramot, nagyobb lesz a mágneses tered is, ami befolyásolhatja a műszert is. Például sok gond van a legújabb digitális elektromos mérőkkel (rengeteg eset van az interneten), melyek radiátorra szerelve mérnek bizonyos értékeket, arányokat és ez által fizeted a fűtést. Nekem is egy anomális esetem van egy helyen, kb háromszoros (nagyon durva) értékeket mutatnak az előbbi évekhez mérten, de csak egy helyen - a többi 3 helyiségben OK. Ez fizikalilag lehetetlen, de a legszomorúbb, hogy ezt  bizonyítanom kell valahogy - s még akkor se biztos, hogy elismerik......

Előzmény: gurabli (173)
gurabli Creative Commons License 2014.07.03 0 0 173

Szerintetek miért van az. hogy egy rakat digitális vérnyomásmérő őrült magas értéket mér nálam?

33 éves vagyok, kb. 5 éve van ismeretlen eredetű magas vérnyomásom. Szedem rá a megfelelő gyógyszert, elvileg rendben is van.

Ami az orvos barátomat is megőrjítette: vettem egy komoly Omron felkaros mérőt. Azzal mérve szinte mindig 140-160/90-100. feleségemnek rendesen mér. A doki haverom hagyományos méréssel 130/90-et mér max, de inkább kevesebbet. Nálam egyszerűen nem pontos az Omron sem. Higanyossal is szoktuk ellenőrizni, jellemzően az is 130/85 körül van. Az omron biztos, hogy legalább 145/95-öt mérne.

 

Szereztem egy szintén minőségi, Microlife, csuklós mérőt, ami majdnem mindig pontosan mér. Vagyis annyit, mint a hagyományos és a higanyos mérés. Érdekes.

 

Ma voltam az orvosnál, műtétre készülök (sérv), és persze mértek vérnyomást egy nevenincs digitálissal, 170/110, azt hittem hülyét kapok. Lehet, hogy magas volt, de ennyi biztos, hogy nem.

 

Tavaly voltam térdműtéten, ott is mondanom kellett, hogy a digitális egyszerűen sokkal többet fog mérni nálam.

 

Hallottatok már ilyenről, mitől lehet?

SzekelyG Creative Commons License 2014.06.09 0 0 172

Köszönöm, de van ilyen gépünk, vérnyomásmérő karórát szeretnék venni ami pontos.

Előzmény: érdeklődő 49 (171)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 171

Ha érdekel én ezt eladom :   Doboza is megvan .

E-mail címem publikus .

 

 

Előzmény: SzekelyG (170)
SzekelyG Creative Commons License 2014.06.08 0 0 170

Tudna valaki segíteni, hogy vérnyomásmérő karórából melyiket érdemes megvenni?

Szeretnék beszerezni egyet a vérnyomásmérő készülék mellé.

Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 169

Igazából ezzel vagyok meglőve, hogy nem tudom, hogy néz ki egy ilyen vizsgálat. Rettentő stresszes és izgulós vagyok, ergo ha van pl 140/70 vérnyomásom, az nála tuti 160/80 vagy még feljebb megy.  Ezt a vérvétel dolgot szeretném elkerülni. De ha elküld és én megtagadom, gondolom nem úgy fog foglalkozni velem a jövőben....

Előzmény: Peter Altenberg (168)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.05.15 0 0 168

Írhat fel. Ő nem vérvétellel kezdi, hanem profi vérnyomásmérővel, ami pontosabban mér.

Előzmény: Füge Frenky 007 (167)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 167

Érdeklődni szeretnék tőletek, hogy ha a házi orvoshoz elmegyek akkor ő írhat fel gyógyszert? Vagy beutal kardiológiára? Természetesen magas vérnyomás a probléma... Az igazi félelmem, bár sokak számára mosolyt csaló lesz, az hogy félek a vérvételtől....... Magyarul mindenképp kell vérvétel ahhoz, hogy az én 130-160-as vérnyomásomra gyógyszert írjanak?

ghepard Creative Commons License 2014.03.25 0 0 166

OK, akkor irogatunk majd oda. Az a topik a rejtélyesben van, regisztrálnod már nem kell, csak írj oda valamit és irogathatunk azokról a dolgokról ott......... Itt a link.....

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9197399&la=129673186

 

 

Előzmény: Füge Frenky 007 (165)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 165

Ha lehetséges, akkor linkeld kérlek a topicodat, mert bár nem írnak nagyon nem szeretném offolni. Az a helyzet, ahogy már írtam is én nem csak a nyugati orvoslásban hiszek, szívesen fogadok minden tanácsot. Ha van sok ötlet próbálkozom, és valamelyik nekem is csak használ...

Előzmény: ghepard (164)
ghepard Creative Commons License 2014.03.24 0 0 164

Mondjuk én orvostól nem tudom, hogy mi volt vagy mim van, mert onnantól (1979) gyakorlatilag nem voltam orvosnál semmivel. Leszámítva amikor hívtak a rokkantsági miatt (a nemhallásom miatt kapok egy kis rokkantságit), meg amikor a fülhallgatóval 2004-ben elcsesztem a fülekben valamit, de akkor se csináltak semmit - végül azt is én tettem úgy ahogy rendbe.

 

De a tünetek és a hosszan tartó panaszok arra utalnak, hogy ott is gyulladás volt. Egyébként kicsi szintű gyulladás mindenkiben van mindig szerintem. A gond csak az, mikor elszaporodnak nemkívánatosan a picik bizonyos helyeken, például a prosztatában is. Van egy topik itt az indexen erről is. Az urológián. Én is írtam oda nem is olyan rég (nem is olyan rég nyitották), leírtam, hogy én hogyanpróbálkozom ezzel. De nem értették a dolgot és tiszta hülyeségnek hiszik, csak az orvosi beavatkozásokat javasolják ott, meg az antibogyókúrákat. Megáll az eszem, hogy mennyi teszten, mennyi tenyésztést vizsgálnak itt, ott, rengeteg pénz elmegy az embereknek, rengeteg idő, rengeteg kivizsgálás stb  - de nem úgy néz ki, hogy van rá végleges megoldás.

 

Amit én csinálok az se úgymond végleges megoldás, mert mindig résen kell lenni, de olyan kicsi befektetéssel (néhány másodperces jól kivitelezett rezgéssel) el tudom érni, hogy semmi problémám nincs ezzel sem. Legalábbis jelenleg és eddig, pedig hosszú éveken át nagyon rossz volt, de nem tudtam vele mit kezdeni. Rajtam is jöttek ki a gyulladások itt ott. Általában akkor elszaporodnak a picik. Az hogy nem mutattak kii semmit, az nem jelenti azt, hogy nincsenek ott. Például csak a szájban kb 700 féle pici található, persze nem egy emberben (talán 200 is lehet egy ember szájában) - de 300-nak még csak neve sincs. Tehát még ki se tudják mutatni.

 

Ha netán megnézed azt a topikot talán el sem fogod hinni, hogy egyesek milyen és milyen hosszantartó antibogyó kúrákon esnek át a bizonytalan siker érdekében. Kb úgy néz ki mintha csak tippelgetnének az orvosok és az egyik egész mást mond mint a másik.

Azok a dolgok, amiket írsz valamit segíthetnek, hisz megfigyeléseken alapszanak. Én is gondolkodtam mindenfélén, de végül nekem a véletlen is besegített, hogy elkezdtem ezekkel a rezgésekkel foglalkozni és olyan szintre hoztam az évek folyamán, hogy nem is igen hihető, amit el lehet velük érni. De mondom, hogy ez nem minden - ez is csak az egyik tényező mellyel segíteni lehet a test működését. Hogy mennyire, az attól is függ, hogy mennyi időt áldoz rá az ember. Nekem most már úgy megy, hogy néhány mp alatt vagy néhány perc alatt egész érezhető hatást el tudok érni - 2003-2004-ben ez sokkal tovább tartott és néhányszor el is rontottam.

 

A prosztatából nehéz kitessékelni a piciket, jól elvannak ott. Puha szövetekben mindenük megvan. Akkor lesz problémájuk, ha meg tudjuk valahogy dolgoztani, mozgatni a prosztatát. Ezt el lehet érni úgy is, hogy hozzá se kell érni. Szerintem a jól irányított kicsi gyors mozgásokkal onnan is kitessékelhetők, meg a herékből is, lehet ott is vannak. De ha azokat mozgatni akarjuk, meg kell az ujjakkal fogni, mert azok mintha a testen kívül lennének és így a test kicsi mozgása elnyelődik a vékony bőrhártyában, amin lógnak...... Beszélhetünk itt is róla, hisz más nem is igen ír ide, vagy a topikomban, ami a rezgésekről szól, betehetem a linkjét.......

Előzmény: Füge Frenky 007 (162)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 163

És igen, van az a szúró fájdalom is, ez kimaradt.

Előzmény: ghepard (161)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 162

Hát sajnos konkrétan tudom, hogy krónikus prosztatagyulladás. Voltam 2 orvosnál is és semmilyen kórokozó, baktérium, stb.... nem volt kimutatható. Semmit nem találtak.... Szerintem azt hitték hülyéskedem, bár ki az az örült aki 26-27 évesen hobbiból urológushoz jár. Adtak egy db gyógyszert már nem tudom mit, de jó pár ezer forint volt, attól kicsit jobb lett, de hol fellángol, hol teljesen panaszmentes vagyok. Iszom a kisvirágú füzikét, meg gondolkodom a tökmag olajon, de az elég drága. Az a baj, hogy ismerősömet tömik mindenféle bogyóval, mert ő elment magánhoz, de mégsem jobb. Szóval elég tanácstalan vagyok.

Előzmény: ghepard (161)
ghepard Creative Commons License 2014.03.24 0 0 161

Hát rengeteg dolog hat ránk, az biztos, sok tényezőt nem is tudatosítunk.

 

Én is szerettem forró vízben lustálkodni, de most, hogy egész vagyont kell fizetni a meleg vízért - meg se engedhetem magamnak ezt a szórakozást, csak itt ott 2-3-szor egy évben.......

 

A hideg vizes zuhanyt meg a hideg vízben való lubickolást is csináltam olyan 5-6 éven át (1979-1985), de amikor észrevettem, hogy úgymond ráment az izületeimre - akkor abba is hagytam. De levegőn azt ma is művelgetem a hideg hatását. Amióta a hangokkal és a rezgésekkel kisérletezgetek (2003-tól) észrevettem elég hamar, hogy már nem fázom annyira. Ez olyan méreteket öltött, hoyg elhagyatam a téli kabátot, a kesztyűt, a téli sapkát, télicipőt, sálat stb. Kb ugyanúgy járok egész évben. Ugyanaz a vékonyka sportos kabátféleség van rajtam télen is meg nyáron is. Ugyanaz a cipő, zokni stb. Ez talán azért van, mert a hajszálereim is sokkal jobban átjárhatóbbak és így szállítani tudják a meleget gyorsan oda ahova kell. Régebben majd meg fagytam, hiába volt rajtam kesztyű, télikabát, csizma, sál stb.

 

A prosztatánál gondolod a gyulladást? Vagy ha nem ott, akkor hol? Nekem is már 27 éves koromban voltak gondok a prosztatával, akkor volt a vakbélműtétem is és meg is kérdeztem akkor az orvostól, hogy mi lehet az. Azt mondta, hogy majd a vakbélgyulladás elmúlásával az is elmúlik. A vakbelemet kivették, de az nem múlt el. Érzed azt az úgy is mondhatni szúró fájdalmat, mikor fekve megnyomod a hasad alatti részt, még akkor is, ha előtte vizeltél? Közvetlen a csont előtt.... 

Előzmény: Füge Frenky 007 (160)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 160

Mindig nagy érdeklődéssel fordultam az égi testekhez, már gyermek koromban is, persze mint laikus. Meggyőződésem, hogy akár szűkebb értelemben ( közvetlen környezet, pollen koncentráció, időjárás, légnyomás... stb) akár tágabb értelemben ( bolygónkon kívül zajló események) befolyással vannak ránk, kire jobban, kire kevésbé. Én most egy számomra érdekes kísérletbe kezdtem. Gyermek korom óta rajongok a forró vízért. Mindig is tűz forró vízben fürödtem és már kis koromban is az idősebbekkel együtt a termál vízben lubickoltam. De most olvastam sokat a hideg víz nyújtotta előnyökről és most próbálom az inger küszöbömet kitolni. Cirka egy hónap alatt eljutottam oda, hogy már tartósan tudok hideg vízzel tusolni, a cél, hogy egy nagy kád hideg vízben tudjak tartósan tartózkodni. Ez egyéb iránt a vérnyomás gondokra is jó. Minden esetre egy próbát megér. Bár tudom, hogy nem tartozik a topik témájához, de felkeltette a figyelmem, hogy korábban te is prosztata gondokkal küszködtél, melyre írtad, hogy már a múlté. Talán tudnál tanácsot adni, mert jómagam kb 2-3 éve szenvedek ismeretlen eredetű gyulladással ami azért idegileg is megvisel, ergo vérnyomás növelő tényező, mert ezen idegeskedem... Szóval van esetleg ebben a témában valami jó tanácsod? Bocs, ha nem tudok egyből reagálni, ritkán vagyok net közelben.

Előzmény: ghepard (159)
ghepard Creative Commons License 2014.03.18 0 0 159

Hát igen, rám is furcsán néztek a kollégák, de mikor látták a görbéket, ábrákat, akkor már más lett a helyzet. Hogy pontosan mi hat, az még nem igen tisztázott. De a gravitációs hatás is beletartozik, meg azért a Hold mégiscsak  kb 3500km átmérőjű és mikor előttünk van (tehát a Föld és a Nap között van), akkor tetemes mennyiségű napszelet mozgat meg a Föld irányába. Ha meg távolabb van a Naptól, mint a Föld - akkor már a napszelet nem befolyásolja a Földre. Legalábbis, mikor a legmesszebb van (TeliHold), akkor a legkevesebbet. Ezek és más körülmények is aztán kihatnak a Földre és a földi életre is.....

 

Sok tényező közrejátszhat a vérnyomás stabilizásában is. Általában az ember észreveszi, hogy ez vagy ez hatott a legutóbbi órákban, napban - de nemcsak azon az egyen múlik. Szívproblémák és vérnyomásproblémáknál az embereken nagyobb kilengéseket mutathatnak a holdnegyedek is, meg a mágneses viharok is, meg a légnyomás változásai is, meg a hőmérseklet változásai is - meg sok egyéb tényező is, így a lekiállapot is, meg az is hogy jól működik az emésztés stb stb. 

Előzmény: Füge Frenky 007 (158)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 158

Hát, ezeket az infókat nem is tudtam, de nagyon érdekes. Éreztem én, hogy van hatása, baráti köröm meg már furán nézett rám :)   Ami nagyon érdekes, hogy valami el kezdett működni. A vérnyomásom egy hete stabilan 140 alatt van nem volt ritka a 122/67 sem. Ez megnyugtató, bár nem tudom mennyire lehet tartós, ha abba hagyom a gyógynövény terápiát. Illetve a sok minden közül nem tudom mi az ami hat. Majd apránként tesztelem, lehet mégis a q10 a befutó. 

Előzmény: ghepard (157)
ghepard Creative Commons License 2014.03.14 0 0 157

Hát azoknak is van, de nekem meg se fordult a fejemben, hogy külső mágnesekkel hassak magamra - pedig azt lehet mondani, hogy ezzel is foglakozom már 41 éve (elektromágneses tér, gravitáció, földrengés, tsunami, mágneses vihar, vulkán stb - tehát a Földdel). Magam is generálhatok magamnak s így nem kell matrachoz kötnöm.

 

Én beleástam magam 2007-ben a holdnegyedek hatásának megfigyelésébe. Már régóta ismert tény, hogy holdnegyed éjszakáján lassabban ver a szív  - kb 10-12%-al. De ezt kisérletileg nem egyszerű kimutatni. Én magamon megpróbáltam - 40 napon keresztül kb egyforma időben (kb 1-3 óra között) éjjel mértem a pulzusom többször is kb 10 percenként. És tényleg, valami miatt kisebb volt a pulzus holdnegyed éjszakáján, vagy előtte, vagy utána - attól függ talán mikor volt pontosan percre a holdnegyed.....

 

Már bizonyos kórházakban bizonyos műtéteket nem is csinálnak bizonyos holdálláskor - mert hogy nagyobb a kockázat, rosszabbul gyógyulnak a sebek stb. Tehát kihathat az ember teljesítményére is, az időjárásra is stb. Több adatot is elemeztem - hőmérséklet, légnyomás, napszél, radónsugárzás stb - csak úgy magamnak érdekességként....... Már a pontos vulkánkitörés megsaccolására is használják tudományosan........

 

Nálunk általában lehülés szokott lenni telihold körül  - ez most is úgy néz ki. 

Előzmény: Füge Frenky 007 (156)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 156

Abszolút van ráció abban amit írsz. Én mondjuk sok mindenben hiszek. Biztos van értelme a mágneses terápiáknak is. De a rezgéseknek és a színeknek is nagy hatása van a szervezetre. Ezért is gondolom, hogy elmegyek természet gyógyászhoz. Sőt, tovább megyek, bár kicsit off a topicra nézve ( bár van köze a vérnyomáshoz ) ugyan is telihold idején nagyon rosszul és keveset alszom és mérhetően magasabb a vérnyomásom is.

Előzmény: ghepard (155)
ghepard Creative Commons License 2014.03.13 0 0 155

Hát az megesik, ezért a küldés előtt mindig mentsd el valahova (elég a CTRL A, majd CTRL C, így tárolja a hsz-t és CTRL V -vel újból bekopcsizhatod...

 

Ezek olyan apró gyors mozgások  a kezekkel, lábakkal, meg minden testrésszel amit be tudsz mozgatni. Néhány cm kilengések csak, majd csak néhány mm, majd legvégül még annyi se. Semmit se látni. Példul eljutottam egész odáig, hogy belülről úgy meg tudom rezegtetni a dobhártyámat, hogy egy másik ember is meghallja, ha közel teszi a fülemhez az övét - én meg se mozdulok és hangot se adok ki - belülről jön. Eleinte nem sok fog menni és nem is valami gyorsan. Egész arzenált kitaláltam és próbálgatok. Ezekkel egész nagy gyorsulások és lassulások érhetők el - amik kis erővel megmozgatnak szinte mindent a testben. Így nem vész el az energiád, de felmelegszel. Nagyobb lesz az anyagcsere, nagy lesz a súrlódás a különböző anyagok határán, emiatt lesz meleg. Ebből kifolyólag nő az elektromos potenciál is, ami sokkal jobb áramlást biztosít az erekben, belekben s mindenhol. Így a lerakódások (erekben, belekben meg máshol) ellazulnak, feltöredeznek egy idő után és elszállítódnak onnan. Persze ezt én kb így gondolom, de tapasztalataim alapján ez nem lehet messze az igazságtól. Ilyen kis mozgás a saját hang is - ezekkel próbálkoztam először, de 100Hz alatt nem tud az ember kiadni hangot.

 

Hát az valóban jó érzés, mikor látja az ember, hogy ezt vagy ezt el tudja érni. Én valamivel fiatalabb voltam (27 éves) mint Te most, mikor elegem lett a sok gyógyszerből és az orvosokból is.  A kezdet nehéz volt, de fokozatosan sok minden jobb lett gyógyszerek nélkül és egyre több dolgot tudtam megoldani sajátjezűleg. És ezekkel a gyors mozgásokkal olyan dolgokat is ki tudok védeni vagy feljavítani, amiről azt hittem, hogy az nem fog menni. Ezt a gerellyel is be fogom bizonyítani, elsősorban magamnak.... 

Előzmény: Füge Frenky 007 (154)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 154

Eltűnt a hozzászólásom.... Szóval: Mik ezek az apróbb mozgások? Hogyan kell elképzelni? Régen amikor még tesi tanárnak készültem akkor nem volt gond a " légzés funkciómmal" sokat úsztam meg futottam! De próbálkozom, majd sokat gyakorlok. A legjobb, ha az ember nem függ senkitől és mindent meg tud maga oldani, főleg orvostól nem akarok soha függni... 

Előzmény: ghepard (152)
Füge Frenky 007 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 153

.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!