Keresés

Részletes keresés

wollnerpal Creative Commons License 2007.11.19 0 0 358

 

 

 

Kedves Fotósok!

 

A Diamondfotó a Paksi Fotósok Baráti Körével közösen ismét CANON bemutatót tart!

 

Canon bemutatónk november 26-án hétfőn lesz.

Részletes programot itt találják:

http://www.diamondfoto.hu/article_info.php?articles_id=43/

 

www.diamondfoto.hu

 

Üdvözlettel: Wollner Pál

wollnerpal Creative Commons License 2007.11.05 0 0 357

Tisztelt Paksi Fotósok!

Szombaton (november 10.-én) a VMK-ban du 15-órától szépségverseny lesz hét kategóriában.

Szép lányokat kellen fotózni!

Erre kérek jelentkezőt(ket) akik ezt vállani tudnák-társadalmi munkában.

A rendezvényt a Csillag Showw táncegyesület csinálja.

Üdvözlettel: Wollner Pál

 

Holnap, kedden 17 órakor találkozunk a VMK-ban.

O.Zsé. Creative Commons License 2007.11.01 0 0 356
Köszi Boldi!

Mindenszentek alkalmából...

Előzmény: CBCB (355)
CBCB Creative Commons License 2007.10.26 0 0 355

Szasz Zsolt!

 

Nagyon szép fotók.

Ügyes vagy.

Előzmény: O.Zsé. (354)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.10.26 0 0 354
Hi

Na egy kicsit, h felhozzam a topicot :)

Csináltam egy kis válogatást az ezévi fotóimból...

Best of 2007 by ItaliaPhoto :)

Üdv
dolfer Creative Commons License 2007.10.08 0 0 353
Amit biztosan tudok, hogy Székesfehérvár mellett, a Sós tónál is van.
Ide (Kölked), már szombaton szerettem volna menni (akkor volt az öszi kikcserics túra), de akkor épp egy barlangban kúsztunk-másztunk combközépig érő ~10°C-os vizben, szal nehéz lett volna ottlennem.
Ma viszont voltam, kismilló szúnyog szétcsipte a fejem, nyakam és a derekam. Nem volt valami kényelmes így fotózni, viszont, ha befújom magam akkor még az esélyét is elveszitem, h a virágokon és egyéb statikus témákon kivül mást is lencsevégre kaphassak (itt jegyezném meg, hogy nem nagyon volt más :) ).

Majd teszek fel 1-2 képet, ha átbogarásztam őket :)
Előzmény: bak-ancs (352)
bak-ancs Creative Commons License 2007.10.08 0 0 352

Szia!

És hol nyílik még kikerics? Én már egy hónappal ezelőtt is láttam.

Sajnos nem érek rá, csak érdeklődöm...

Előzmény: dolfer (351)
dolfer Creative Commons License 2007.10.08 0 0 351
Hello!

Ha holnap du. ráér valaki és van kedve eljönni velem Kölkedre öszi kikericset (így kell irni?!) fényképezni, akkor délelőtt keressen meg a nulla hat hetven, kettő nulla hét négyezer-ötszáz-as számon, vagy mélben. Eddig egyedül megyek és gondoltam, hátha valaki velem tartana. Hja... szekszárdi vagyok :)
Kb 12-13 körül lenne az indulás és napnyugtáig (amig van vmi természetes fény) lennék.
coxycanon Creative Commons License 2007.09.27 0 0 350
Halló!

Remélem valaki tud válaszolni nékem...
Sajna nem maradt meg a fejembe a srác neve aki a fotókörbe jár és pana FZ30-a van.
Nos ő kellene nekem, valami elérhetőség.
Köszi előre is!

Gábor
f.tom Creative Commons License 2007.09.24 0 0 349
Ezeken kívül Pali szokott körlevelekben értesítést küldeni fontosabb eseményekről. Másról én sem tudok. Holnap (remélem) találkozunk.
Üdv, f.tom
Előzmény: coxycanon (348)
coxycanon Creative Commons License 2007.09.24 0 0 348

25 kedd, de igen.

Az ötlet egyemlőre felvetés volt, mindenesetre gépet viszek :)

Ha a többire is lesz igény, akkor az úgy nézem hogy a köv. alkalomra derül ki!

Amit még meg akartam kérdezni: van-e más lehetőség elérni a Paksi Fotókört, mármint neten?!

A tar.hu -t ismerem, no meg ezt is, ezeken kívül?!

 

Üdv,

COxy

f.tom Creative Commons License 2007.09.23 0 0 347
Ezek szerint a következő héten, 24-én, kedden lesz a következő alkalom? Pontosan hány órakor kezdődik.
És felszerelést is vigyünk, mert fotóznánk is?
A fix témaválasztással én is egyet értek. Úgy gondolom, hogy a lehetséges témákból úgy kb. a következő 2 évben biztos nem fogynánk ki :)
Üdv, f.tom
Előzmény: coxycanon (346)
coxycanon Creative Commons License 2007.09.23 0 0 346
Sziasztok!

Ki jön a keddi foglalkozásra? A múltkori első kicsit csalódás volt, én arra számítottam hogy sokan leszünk.
Pali mondta hogy ki kellene találni mivel foglalkozzunk, ne csak "tétlenül" teljen el ez a kis idő ami két hetente adódik!
Szerintem beszélhetnénk mindig egy kiszemelt témáról (természet, város, tárgy, porté fotó...) és abban a témában minden jelenlévő aki szeretné megoszthatná a véleményét. Mit hogyan csinál, csinálna. Esetleg lehetne valaki az alany és vihetnénk be lámpát is...esetleg!

Üdv,
COxy
f.tom Creative Commons License 2007.09.19 0 0 345
Szia O.Zsé!
Köszi a kritikát! Igazából nem figyeltem az ágra.

A Te képeid azt a látószöget mutatják egy vitorlásról, amit az ember nem is vesz észre. Jó képek :) Az elsőnél tetszik, hogy bátran a nappal szembe fotóztál. A harmadiknál a kép dinamikája tetszik. A negyediknél pedig a különösen szép barna és kék-fehér együttese. Nagyon jót tesz a képnek az arany, ami ünnepélyessé teszi egy kicsit a képet.
Hát igen. Ha szép lesz az erdő, lehet, hogy nem tudok bemenni dolgozni ;)

Feltöltök két képet. Egy ideje foglalkozom a FF képekkel. Egy egészen különös hangulat sugárzik a képekből. A képek a lényeget mutatják meg. Nem kell a színek jelentésére és szerepére figyelni, csupán a tónusokra és kontrasztokra. Valaki egyszer azt mondta nekem, hogy ha színesben fényképezek, akkor megmutatom valakinek ruháját, ha ff-ben, akkor a lelkét. Hát most azt próbálgatom, hogy egy kép hogyan változik meg, ha kivonom belőle a színeket. A képek készítésénél már azt is figyelem, hogy az FF-ben hogyan nézhet ki. Illetve régebbi képeimet is elővettem az archivumból és feldolgoztam őket. Nagyon érdekes és meglepő eredmények születtek :)
Azért felrakok egy színeset is.

index téma: Nekem pl. nem jeleníti meg mindegyik képet ha rákattintok - a szerkesztőben viszont betölti az eredeti képet is.

És örülök, hogy mind itt vagytok :)
Üdv, f.tom

Útirány
Szellőrózsa
Zápor
Előzmény: O.Zsé. (342)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.09.19 0 0 344
Ja, ha vki sértve érzi a személyiségi jogait, szóljon és töröltetem a képet.



Előzmény: Cz.Dávid (343)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.09.19 0 0 343
Az utolsó nagyon jól sikerült! De a porszemeket nem ártott volna kiretusálni... Körtepumpa könnyen leviszi. Az első szűrőtől csillant be annyira?
Civil nap:





Már megint sz@r a zindex...
Előzmény: O.Zsé. (342)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.09.18 0 0 342
Hi Tom

jó képek!
A vizesnek jól áll a nagylátó torzítása... kár a belógó faágért!

már alig várom, h színesedjen a táj!
Tuti sok sok surlófényes, ezerféle sárga kép készül majd...

múlt 7 végén Én vitorlázni voltam a Balcsin...
remek kékég-fehér vitorla-kötelek,árbócok harmóniát kattintottam...

hát pár belőle...

f.tom Creative Commons License 2007.09.18 0 0 341
Szeptember 15-én a Vörösmalomnál kirándultunk a családdal. Tavasz volt az őszben. Érdemes egy szép kirándulást tenni a környéken.
Üdv, f.tom

Galagonya
Méhecske
Tó
Virág
f.tom Creative Commons License 2007.09.14 0 0 340
Szervusztok!

Örömmel újságolom Nektek, hogy a VI. Lumix fotópályázat közönségszavazásra bocsátott, döntősnek minősített képei közé bejutott az egyik képem :) A képet a Természet kategória képei között találjátok meg a http://fotozz.hu oldalon.

Olyan érzés, mintha valaki kijutna az Olimpiára. Mindegy, hogy nyer vagy sem, a lényeg, hogy ott lehet :)

Üdv, f.tom
faboferi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 339
Sziasztok Paksiak!

Dunaföldváron a könyvtárban szeptember végéig látható a Mezőföld Természetfotó Klub kiállítása (a tavaszi újvárosi kiállítási anyagból válogatás: 40 kép).
Zozzantoz Creative Commons License 2007.09.11 0 0 338
csinos:) de elöl az oszlop túl fallikus jelleget ad a képnek:) (kicsit zavarólag hat a kép "tisztaságára", szűziességére:))
Előzmény: coxycanon (335)
coxycanon Creative Commons License 2007.09.11 0 0 337
coxycanon Creative Commons License 2007.09.11 0 0 336
(Meg kell szokni ezt a fórumot, rendszeresen lehagyom a csatolmányokat!)
coxycanon Creative Commons License 2007.09.11 0 0 335
Engedjétek meg és no persze kritizáljatok!
Szerintetek milyen? Jó pár hibájával most már tisztában vagyok, de azért mégis, tessék...
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.09.09 0 0 334
Sajnos úgy alakul hogy kedden ismét nem tudok elmenni a foglalkozásra. Képeket kinek hogyan juttassam el, illetve mikorra kellenek?
Előzmény: wollnerpal (330)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.09.07 0 0 333
Úgy néz ki ott tudok lenni. Mi fotósok is 14:30-kor találkozunk a Szent István téren?
Előzmény: wollnerpal (330)
wollnerpal Creative Commons License 2007.09.05 0 0 332

A Civil Nap eseményeit kell megörökíteni.

Pali

Előzmény: O.Zsé. (331)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.08.31 0 0 331
"... hogy ki tud fotózni..."

Konkrétan mi lesz a feladat?
Előzmény: wollnerpal (330)
wollnerpal Creative Commons License 2007.08.29 0 0 330
Tisztelt Paksi Fotósok Baráti Köre Tag!

Szeptember 8-án szombaton du Pakson ismét megrendezésre kerül a Civil Nap.

A szervezetünk is hivatalos erre a rendezvényre. Gyülekezés 14.30-kor a Szent István téren.

Felvonulás 15-től a Piactérig. Egész délután és este a Civil csoportok fellépése a piactéren.

Ezt az egész esemény fotóznunk kellene!

A piactéren szervezetünknek (és családtagjainak) foglaltattam asztalt 10 fő részére egyelőre.

Boa András ígéretet tett a szervezőknek, hogy a szinpadon a szünetekben a tavalyi fotóit vetíti!

Kérem jelezzétek felém, hogy ki tud fotózni, illetve ki akar és tud a rendezvényen résztvenni, mert ennek függvényében kell módosítani a helyfoglalást.

Őszi első foglalkozásunk szeptember 11. kedd 17. óra.

Üdvözlettel: Wollner Pál

Cz.Dávid Creative Commons License 2007.08.23 0 0 329
"mintha valami kínai utánérzés lenne" :PPPP
Tervben van egy nagyobb, ami hasonlít majd a K10D-ére. Abban elvileg elférnek pótakksik is (ebben nem) meg AF segédfényt akarok belerakni.
A kedvedért áttükröztem.
Előzmény: O.Zsé. (328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!