Keresés

Részletes keresés

BZS1979 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 885

És ment is tovább 2-1-gyel.

Akkor idén(y)re ennyi a kupa...

Előzmény: BZS1979 (878)
BZS1979 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 884

Grünwalder anno

 

BZS1979 Creative Commons License 2017.07.27 0 0 883

No megvan az első bukta is...

BZS1979 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 882

Előzmény: BZS1979 (881)
BZS1979 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 881

Mölders vágott is egy gólt az idénynyitón.

Előzmény: polovcev (879)
BZS1979 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 880

Reméljük nem jön neki össze, míg az 1860-nak a harmadosztály igen.

Előzmény: polovcev (879)
polovcev Creative Commons License 2017.07.08 0 0 879

Maradt Mölders és Mauersberger, megy is a dühöngés. Leginkább az előbbi miatt. Tény, hogy gyenge évet nyomott, de attól még a 4. osztályban hasznos lehet.

 

Mellesleg bele is kell húzni, mert az a patkány sittes kiadta az ukázt és a 3. ligában akarja látni a tartalékokat. Ha vörösök tarcsi csapata is felettünk játszik, szét fogja vetni az öröm és még képes lesz a rezesbandájával kijönni Giesingbe.

BZS1979 Creative Commons License 2017.06.11 0 0 878

Kupában jön az Ingolstadt.

BZS1979 Creative Commons License 2017.06.09 0 1 877

bendeguz90 Creative Commons License 2017.06.03 0 0 876

Ez a  óriási aduász lesz azoknak a kezébe, akik az 50+1% szabály mellett állnak. Így tönkre tennie egy csapatot, számomra ez elképesztő....

Előzmény: ACAB. MC. (872)
polovcev Creative Commons License 2017.06.03 0 1 875

Ma azt hallottam, hogy a város nem szívesen látná a csapatot a Grünewalder Stadionban, legalábbis nem rendszeresen. Ez persze nincs megerősítve. Mindenesetre az a gyanum, hogy a jordán nem fog kiszállni.

Én magam szolid optimizmussal várom a jövőt, mert ez az ujraindulás segí

thet is. Évek óta menekültünk a kiesés elől, csak az utolsó meccsekkel megúszva azt. Egyáltalán nem hiszem, hogy ez változott volna jövőre. Most legalább eltakarodik a rengeteg külföldi fejes, ilyen-olyan managerek, mennek velük a zsoldosok meg a szerencselovagok is. Hiszem, hogy ha visszatér a nyugalom és rend az egyesülethez, akkor  a közeljövőben a 3. osztályban leszünk, de nem kiesve, szégyenben, hanem méltósággal alulról felküzdve magunkat.

Éppen a Regensburg - vagy a Meppen- bizonyitotta, hogy lehetséges kis pénzből is összerakni egy müködőképes csapatot, ha meg van az akarat és az elhivatottság.

 

 

Mindenesetre követem az eseményeket s kimegyek az első felkészülésire, hogy lássam miből lesz a cserebogár :)

Előzmény: Pretorious (874)
Pretorious Creative Commons License 2017.06.03 0 0 874

Hát ez valami döbbenet, pár nap alatt a BuLi 2-ből a bajor amatőrligába...  Ez a nyomorult tevehajcsár szakadékba lökte a csapatát, de valószínűleg ezzel a saját szerepe is véget ért a klubnál ennek az istenbarmának. Bár a jogi háttér még tisztázásra vár, de ahogy olvastam az anyaegyesület már nem kér az ilyen "befektető"-ből. Az Allianz Arena így már nem is téma, Börtönviselt Uli leszögezte hogy ha a TSV most kiszáll a társbérletből, akkor már nem lesz visszaút, nem mintha szükség lenne rá az elkövetkező néhány évben.

Előzmény: polovcev (873)
polovcev Creative Commons License 2017.06.02 0 0 873

 

Mivel a német viszonyok nem teszik lehetővé, hogy egyetlen magánszemély 49,9%-nál nagyobb részededéssel rendelkezzen egy futballklubban, ezért a futballegyesület többségi tulajdonosa, a TSV 1860 e.v., aminek a futball a részszakosztálya. (Vagy valami ilyesmi)

 

Namost ha jól értettem, az anyaegyesületnek nem tetszik, hogy Hasan a saját emberét akarja betólni s ezzel nagyobb befolyást szerezni, mint amennyije már van. Ő viszont nem hajlandó 10 millát belefektetni a 3. osztályú lizenzbe, ha nem az övé az utolsó szó.

 

A DFB amatőrökkel foglalkozó bizottságának/ágának elnöke közölte, hogy hajlandóak megadni a csapatnak a lizenzet a 4. osztályba s ezzel annak létszámát 19-re növelni, amennyiben biztosítva lesz, hogy semmiféle tulajdonos nem rendelkezik túlzott befolyással.

 

Amennyiben nem tudnak megegyezni, akkor vagy az 5. osztályban indul a csapat ahová a tartalék automatikusan kiesett a nagyok ostobasága miatt, vagy lehet nem lesz focicsapat úgy egy évig. Ez utóbbi nem látszik valószínűnek. 

 

 

Akárhogyis, megyünk vissza Giesingbe.

Előzmény: ACAB. MC. (872)
ACAB. MC. Creative Commons License 2017.06.02 0 0 872
Mi ez a szar?

Haszan Iszmaik, az 1860 München többségi tulajdonosa péntek délután bejelentette, nem fizeti ki a német harmadosztályban való szerepléshez szükséges 10 millió eurós licencet. Ez gyakorlatilag a profi labdarúgás végét jelenti a nagy múltú klubnál, amely így legjobb esetben a negyedik vonalban, de az sem kizárt, hogy az ötödosztályban indul a következő szezonban.
4 HOZZÁSZÓLÁS. SZÓLJON HOZZÁ ÖN IS!
Ajánlott cikkek
Bayern München: Ancelotti BL-győztes segítőt kaphat – sajtóhír
Dortmund: megegyeztek Tuchel utódjával – sajtóhír Bundesliga 2.: félbeszakadt meccs, mélyponton a klub, kiesett Simon csapata
Légiósok: „A kiesés mindent felülír” – Simon jövője bizonytalan Az 1860 München évek óta botladozott a másodosztályban, napokkal ezelőtt a Jahn Regensburgtól szenvedett vereséget az Allianz Arénában az osztályozó második mérkőzésén, így kiesett a Bundesliga 2.-ből. A szurkolók nem véletlenül keltek ki magukból és dobáltak be tárgyakat, székeket a pályára, hiszen sejtették, hogy ezzel nagyon nehéz helyzetbe került a Simon Krisztiánt foglalkoztató csapat.
A harmadosztályban a televíziós bevételek jóval elmaradnak a másodosztályétól, illetve az Allianz Arénában sem „két fillér” lejátszani egy-egy mérkőzést – a szponzorokról nem is beszélve. A gárda minden bizonnyal szétszéled, hiszen a klub jó néhány futballistája többre hivatott annál, hogy a harmadosztályban rúgja a bőrt. Jogos a kérdés, hogy akkor mitől a rossz szereplés…
Egy szó mint száz, Haszan Iszmaik bejelentése után a német sajtó már temeti az 1860 Münchent. A Bild azt írja, hogy ezzel a döntéssel el is dőlt a klub jövője és megszűnni látszik a profi labdarúgás az egyesületnél.
Az még egyelőre kérdés, hogy a negyedik vonalban, vagy az ötödosztályban szerepel-e tovább a csapat. Németországban a harmadosztály még országos kiterjedésű, azonban attól lefelé regionális csoportokra tagozódik.
A jordániai üzletember 2011-ben vásárolta meg a klub 60 százalékos tulajdoni résztét és invesztált 18 millió eurót a csapatba. Nagy tervei voltak, előbb az élvonalba szeretett volna visszajutni, majd a rendszeres európai kupaszereplés lett volna a célja. Iszmaik azt is elmondta pénteken, hogy továbbra is támogatja a csapatot.
Az 1860 München a 2003–2004-es szezonban esett ki a Bundesligából, azóta szerepelt a másodosztályban. Az utóbbi három kiírásban egyszer a 15., kétszer a 16. helyen végzett a 18 csapatos bajnokságban.
„Mindannyiunk álma, hogy ismét a Bundesligában szerepeljünk, egy napon pedig a Bajnokok Ligájában lépjünk pályára. Jó úton járunk, hogy az 1860 Münchent Európa egyik legjobb csapatává tegyük” – mondta Iszmaik 2016 szeptemberében a Kickernek adott interjújában.
BZS1979 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 871

Sajnos igen...

Előzmény: ACAB. MC. (857)
BZS1979 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 870
bendeguz90 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 869

Az biztos, hogy a Telekom az összes meccset mutatja , viszont, ahogy én kivettem az ARD-nak (mert ugye a regionális csatornákért ő "felel" )fordulóként 2-3 meccs jutott. De ez még nem biztos majd meglátjuk a szezon kezdetekor. 

Előzmény: Pretorious (867)
Pretorious Creative Commons License 2017.05.31 0 0 868

Akkor viszont eléggé valószinűtlen hogy már az idén bármi konkrétat lépnének stadionváltás ügyében, szerintem megvárják a szezon közepét hogy mennyire erős pozicióban lesz a csapat a feljutási harcban. Persze igy is elképesztő belegondolni hogy a hatalmas pénzügyi szakadék a TSV és az FCB között még tovább mélyül, beteg viszonyok ezek...

Előzmény: polovcev (865)
Pretorious Creative Commons License 2017.05.31 0 0 867

Na remek, korábban már vmit olvastam róla hogy 2018-tól beszáll a DT, de aztán még ezt is előrébb hozták egy évvel, pff...
Kiváncsi leszek majd hogy milyen szempontok mentén lesz a meccsválasztás ebben az új felállásban.

Előzmény: bendeguz90 (866)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 866

Nem mellesleg a harmadosztályú meccseket a kódolatlan tartományi tévék adják, szóval akinek nincsen Sky előfizetése, az talán még több TSV meccset is láthat a tévében az új szezonban, mint eddig.

 

 

Pont, hogy nem ugyanis a sportközvetítések terén egyre jobban megjelenő Telekom   megszerezte a 3. Liga közvetítési jogait (2021/2022-es szezonig, de még egy évre opciójuk van) , de ennek ellenére továbbra is fog adni meccseket a regionális adók csak ugye kevesebb számban, mint korábban. 

Előzmény: Pretorious (864)
polovcev Creative Commons License 2017.05.31 0 0 865

A Stadion kérdés eléggé zavaros. Egyrészt ott játszik a TSV és a BM tartalék + a női csapatok, így nehezebb lenne hétvégente még egy meccset beosztani. Ugyanakkor az igazi probléma, hogy nem alkalmas másodosztályú meccsekre. Ha most néhány évre lent ragadunk a 3. osztályban vagy a Regionalligaban, akkor ez nem számít, de ha a csapat azonnal visszaju(ne), akkor megint tárgyalni kellene a Bayernnel.

Ráadásul az AA bérlése 2025-ig szól, tehát vagy kivasarolja a csapatot a Hasan, vagy fizeti a bérletet attól függetlenül, hogy marad-e a csapat vagy visszamegy Giesingbe. Szintén nem mindegy mégis hány nézőt vonz a 3. liga.

Előzmény: Pretorious (864)
Pretorious Creative Commons License 2017.05.31 0 0 864

Mennyire reális a kiköltözés az Allianzból? Ha jól olvastam többen a Grünwalder stadionban gondolkodnak, a Bayern vajon szivesen lemondana a társbérlőről?
Nem mellesleg a harmadosztályú meccseket a kódolatlan tartományi tévék adják, szóval akinek nincsen Sky előfizetése, az talán még több TSV meccset is láthat a tévében az új szezonban, mint eddig.

Skog Creative Commons License 2017.05.31 0 0 863

Na megtörtént, aminek meg kellett történie. Iszonyúan megérdemeltük. Mondjuk ki, ilyen szar Löwen nagyon rég nem volt és ez az elképesztő káderpolitikánkkal jött össze. A tz.de inormációi alapján nem akármilyen következményekkel jár a zuhanásunk. Elsőre az jut az eszembe, hogy a mi drága befektetőnk (Liebe Löwen...) idén nem kevés pénzt baszott ki az ablakon, ugyanis a sok sok milliós igazolásunk mind, mind ablösefrei mehet. Ez a méreg nem a cián.

Sokan fikázzák a balhézókat, csak örülni tudok, hogy végül nem mentem ki. Az asszony biztosan örült volna ha bilincsbe visznek el onnan.

Kurva kapitalizmus, kurva modern foci.

BZS1979 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 862

Liebe Löwen....

Willkommen in der 3. Liga

 

A sors fintora, hogy akkor kezdtem szimpatizálni az 1860-nal (93/94) mikor a harmadik ligából való feljutás után egy évet volt a Bundesliga 2-ben. Na most újra 3. liga.

Szegény Berni Trares ezt biztos nem engedte volna, szétrúgott volna mindenkit :-) 

 

polovcev Creative Commons License 2017.05.30 0 0 861

Igazad van.

 

Évek óta vergődik az egyesület mindenféle terv nélkül. A meccs előtt nagyon fogadkozott a "helyi belga", majd meglátjuk mire jutunk. Vissza kellene jutni azonnal, de szerintem egy tucat játékos legalább távozni fog, az újakat meg ki tudja ki fogja összerakni. CSak ne végezzük úgy, mint a Paderborn.

Előzmény: Miller a sör (860)
Miller a sör Creative Commons License 2017.05.30 0 0 860

Te is meg vagy áldva... Újpest és 1860.

Kiábrándító volt ez a meccs, tavaly még sikerült, várható volt, hogy előbb-utóbb kizúgunk. 

Előzmény: polovcev (859)
polovcev Creative Commons License 2017.05.30 0 0 859

Most értem haza a meccsről, a balhéről lemaradtam, mert a 76. percben leléptem.

 

Siralmas volt. Semmi koncepció, semmi akarat, semmi lélek. Több, mint 62000 ember előtt ilyen szánalmas teljesítményt nyújtani az a futball szembeköpése. Sokat elmond a hatékonyságunkról, hogy már a szünetben kettőt cserélt a mester. Azután volt vagy 10 jó percünk, azt annyi.

 

Ki kell rúgni a keret felét a francba...

kancenzonga Creative Commons License 2017.05.30 0 0 858

Ez mondjuk igaz,de akkor is nehezen emészthető 

Előzmény: ACAB. MC. (857)
ACAB. MC. Creative Commons License 2017.05.30 0 0 857
Hosszú évek óta érett már ez...
Pretorious Creative Commons License 2017.05.30 0 0 856

Tegnap Braunschweig-ben legalább megvárták a meccs végét a balhéval, itt meg már minden mindegy alapon nem is hagyják befejezni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!