Keresés

Részletes keresés

sujgojo Creative Commons License 2023.07.29 0 0 27411

koszonom a segitseget! csinaltam meg egy fotot, ezen a furton van nehany szem, mi nem jol nez ki. szerencsere ez meg nem tomeges.

Előzmény: van_Persil (27410)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.28 -16 0 27410

Ez valami levélnekrózis, de nem peronoszpóra, annál a levélen bárhol, a levélereket is bevonva keletkeznek a többé-kevésbé kör alakú foltok. Az okát egyelöre nem lehet megmondani, legalábbis fénykép alapján nem. Ha megfigyeled, a fö levélerek között látszik az elhalás. Ha az egyazon hajtáson lévö leveleken jelentkezik, akkor nagy valószínüséggel esca lesz. A közvetlen ok egyszerüen kifejezve: a szállítóedény-nyalábok valamiért eltömödnek, ezért nem jut tápanyag a levelekbe, több minden is kiválthatja, igazából pontosan senki se tudja mi, miért, mikor és hogyan, amikormegy ilyen beteg tökéböl kórokozót tenyésztettek, valami több, mint 70 kórokozót találtak, többek között a taplógombát si (ezért nem szerencsés pl., ha az akácfát hátolatlanul rakjuk le oszlopnak). Ellenszer az ilyen nyavalyákra sajnos nincs.

Azért a permetezést ne hanyagold el az é.v.i. fogyelembevételével.

Előzmény: sujgojo (27408)
IsKol Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27409

Egyedül romantikázol?

 

Ha igen, tipikus esete mikor hajótörést csak te + Cindy Crawford éli túl és egy lakatlan szigeten értek földet. ;-)

Előzmény: szervezkedő (27406)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27408

sikerult a kepeket attolteni a gepemre, valamiert delutan nem ment. teljesen igazad van, nem szabadott volna addig irnom, amig nincsenek kepek!

Előzmény: van_Persil (27405)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.28 -16 0 27407

én maj hajnalba megyek a hegybe permetűni, ha a ma esti viharocska után fókszanak a levelek.

Előzmény: szervezkedő (27406)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27406

 

...csak hogy legyen néha kép is!

 

:-))))

 

Kis esti, tanyasi romantika!

van_Persil Creative Commons License 2023.07.28 -16 0 27405

Nem nekem az érdekem, hogy legyen kép meg pontos leírás, ill. nem úri kegyet gyakorolsz, amikor itt kérdezel, ill. ez nem a gyakori kérdések, örülj, ha valaki a szabadidejében rád pazarolja az idejét, úgyhogy csak szerényebben, ha lehet... Akkor és annak lehet segíteni, aki a maga részéröl mindent megtesz ennek érdekében...

Előzmény: sujgojo (27404)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27404

ja, bocs a szukszavu leirasert, igazad van, de azert ne izgasd fel magad. kar lenne igy penteken, oruljunk hogy jon a hetvege:) mar csinaltam kepet, csak most nem megy a feltoltes, de meg ma megoldom.

Előzmény: van_Persil (27403)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.28 -16 0 27403

Mondom, ezer oka lehet annak, ha “barnák a levelek”. Úgy hogy se pontos leírást, se fényképet (amin látható a teljes tőke, a beteg levél színe, ill. fonákja) nem mellékelsz, az égvilágon senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy mi a gond. Amúgy, ha peronoszpóra esetén “barnák a levelek”, akkor általában már késő. 

Ne vedd személyeskedésnek, de ha nem tudod gondozni a szőlődet, akkor minek van? Vagy add el, vagy vágd ki, mert a gondozatlan szőlővel könnyen mások munkáját teheted tönkre.

Előzmény: sujgojo (27402)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27402

korabbi evekben peronoszpora volt, ha sok volt a csapadek

Előzmény: van_Persil (27401)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.28 -16 0 27401

Igen tág fogalom az, hogy "barnulnak a levelek", nagyjából értelmezhetetlen, hogy mi a gond. Ill. a permetezésre is ugyanez vonatkozik. Lisztharmat ellen a kén gyak. bármikor mehet, a felszívódó szerek már nem mehetnek, a réz attól függöen, hogy a permetezéshez képest mikor érnek a szölök. Minden permetszer redeti csomagolásán ott van az "élelmezésegészségügyi várakozási idö (".é.v.i."), ami megmutatja, hogy a permetezéshez képest legkorábban hány nappal szabad fogyasztani a termést.

A legtöbb dolog ellen, ami miatt barnulhatnak a levelek, amúyg nincs permetszer, és kb a töke halálát jelenti (levélnekrózis). Kivéve a peronoszpóra és a feketerothadás, de ott normál esetbe a levél felületéhez képest csak kicsi a rozsdafolt.

Előzmény: sujgojo (27400)
sujgojo Creative Commons License 2023.07.28 0 0 27400

sziasztok, iden nem sikerult sem lemosozni sem majus-juniusban permetezni. bejott a csapadekos ido, minden nap esett, ha nem is sokat. elkezdtek barnulni a levelek, gondolom peronoszpora. lehet ilyenkor meg valamivel permetezni augusztusi muskotalyt? es poloskeit?

vinik táltos Creative Commons License 2023.07.24 0 0 27399

Eltaláltad. Idén először nem készítek bort a szőlőből. Minden évben leszemeztem, daráltam, kipréseltem, s bort is készítettem, meg törköly pálinkát is.

Most nem vállalom  a borkészítést, az egészből pálinka lesz, meg törköly.

Előzmény: szervezkedő (27396)
zoli1437 Creative Commons License 2023.07.24 0 0 27398

Csak a Néróhoz. Nekem leginkább az van. Tud nagyot teremni, de túlterhelnem még nem sikerült úgy, hogy nem korlátozom.

Átoltásom csak egy van tavalyról. 50+ éves direkttermőre ment csemege. Két törzsből az egyikre ment az oltás a másikon termett egy vödör szőlő. Idén csak az oltás maradt. Van három fürt meg hozott két-három szoros vastagságú hajtásokat a ceruzához képest.

Szerintem ha a gyökér bírja, lehet terhelni.

Előzmény: IsKol (27392)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.24 -16 0 27397

a hordó már oda van készítve...

Előzmény: szervezkedő (27396)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.24 0 0 27396

Ennyi szőlőből már le tudnál cefrézni egy hordónyit!

Onnantól kezdve gyengélkedés ide vagy oda, lenne egy butykos igazi Táltosítód!!!!!

 

:-))))

Előzmény: vinik táltos (27393)
IsKol Creative Commons License 2023.07.24 0 0 27395

Pont ilyen volt! 

A letörölhetőség miatt gondoltam lisztharmatnak...

 

A fürtöket tisztítottuk meg az elszáradt maradványoktól - mindennel (is) találkoztam, könnyen pörgő peronosz száradvánnyal spórák nélkül, nehezen letéphető bogyó aszalvány fekete rothadás által piknidiumok nélkül, parásodott lisztharmat a bogyókon - mikor találkoztam pár ilyen levéltünettel.

 

 

A kén mindig tartozéka a keverékeimnek és most még a Cu is mehetne (van vagy 20 tőke csemege is az ültetvényben Augusztus végi, Szeptember eleji éréssel) csak nincs lehetőség permetezésre.

Qrva meleg van este 9-ig mikor eső érkezhet és várható az elkövetkező 2 napban. Csütörtök este tűnik az első alkalomnak, a reggel a pára miatt necces... de ez is változik folyamatosan...

Előzmény: van_Persil (27394)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.24 -16 0 27394

Nem a kérdésedre válaszolnék, hanem én is kérdeznék:

A minap beszéltél a peronosz+lisztharmat kombóról. Véletlen nem így:

nézett ki véletlen annak a levélnek a fonákja? Ha igen, az nem lisztharmat, hanem peronosz volt. Ilyenkor már elmaradhat az olajfolt, mint tünet.

Előzmény: IsKol (27392)
vinik táltos Creative Commons License 2023.07.24 0 0 27393

Rég írtam a "Táltos6066" szőlőmről.

Tavasz eleje óta óta kicsit gyengélkedem, ezért elhanyagoltam a lugast. Még szerencse, hogy nem kell permetezni.

Készítettem reggel pár képet, íme:

 

                               

 

 

                              

 

Van több szálvessző, ami elérte 4-5 métert. Jövő tavasszal nagy munka lesz helyrehozni. 78 múltam, már nehezemre esik a fikai munka, pedig van még két "Zalagyöngye" és egy "Hamburgi muskotály" lugasom is. Tavaly ősszel telepítettem 12 magnélküli és egy piros és fehér saszla szőlőt, a lugas is elkészült, idén meg egy szabadgyökerű "Kardinált, s a fóliába meg két tő  konténeres "Csabagyöngyét".

IsKol Creative Commons License 2023.07.24 0 0 27392

40+ éves Zweigelt ültetvényben:

Kinevelt hajtások - a törzsek alsóbb részéről - amelyeket visszavágtam a vezető drót magasságában tavasszal majd meghagytam 2-3 jó állásút a szálvesszős művelésre de ezek már most iszonyatos vastagsággal rendelkeznek, (18-23 mm átmérővel) úgy hogy számos esetben még a régi kar is megmaradt és azon is van 2-3 alap...

Ezek az óriási vesszők egyedi alkalmat jelenthetnek (sok csapadék és/vagy teljes törzs keresztmetszeten megy a táplálás) vagy állandóan erre számíthatok és akkor hogyan szabályozhatnám (termés mennyiség)?

 

Ugyanitt:

50+ fehér szőlő átoltásra került június elején, Néró készül...

 

pár oltás esetében még csak 15-30 cm-es hajtások vannak, de a nagy többség már 80-100 cm-es hajtásokkal rendelkezik. Ha ezek rendesen beérnek és nem lesz piszkos nagy fagy akkor elkezdhetem a Guyot művelési mód kialakítását jövőre? És ha igen, hagyhatok rajta termést (már ha egyáltalán lesz mert a tavaly oltott Vénuszok szépen kihajtottak de nem hozta fürtöt)?  

carlos puyol Creative Commons License 2023.07.09 0 0 27391

Két éve napraforgóra 42000ft/l volt igaz 2 deci kellett hektáronként.

Duplázódtak az árak , lombtrágyák is..

Előzmény: szervezkedő (27390)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.07 0 0 27390

Árérzékenységemet nem tudta semmi sem felülmúlni.

Igaz most egy drágább, számomra unszimpatikus helyen vásároltam kényszerűségből.

Badge 3.996ft/liter

Linkit 14.526ft/liter

Kaiso 12.880ft/kg

Nettó árak.

 

Alkudjatok a boltban ha ehhez képest sokkal drágábban kapjátok az ajánlatot. Én most már tételes ajánlott kérek, 3helyrol. A 2 "vesztest" folyamatosan gyilkolom a dumámmal, hogy rosszak az árak. Nem bántásként, nem balhezva, hanem alázattal és segítő szándekkal jelezve.

 

Előzmény: van_Persil (27384)
Maci_P Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27389

Azért Gyukli kolléga Solaris és egyéb hasonló rezi fajtáinak a növényvédelmi költségei erősen a nulla felé tendálhatnak...
Legalábbis nekem még Solarist nem kellett kezelnem, remélem ez így is marad...
De pont most szenvedek a pergolára futtatott szőlőimmel. Hiába rezik (na nem egy Solaris szint) de rendesen peronoszosak a fiatal  levelek. Ugyanezen fajták az ültetvényben sokkal jobban elvannak. (Ok tudom, pergola egy más dolog, egyes években így jár az ember...)

Előzmény: IsKol (27386)
mzdude Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27388

Pfff, te jó ég, ebből látszik, milyen brutálisan árazzák a hobbistáknak való 10-20 grammos csomagokat.

Előzmény: szervezkedő (27381)
IsKol Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27387

A bérérzékenység megoldja az árérzékenységet!

 

Előzmény: szervezkedő (27385)
IsKol Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27386

Ez csak az én úri használatom amit lehetne "becsülettel" csökkenteni főleg nagyobb kiszereléssel. (meg esetleg más öko-technológiákkal)

 

Flosul SC helyett mehetne kedvezőbb áru "szilárd" kén (Thiovit, Cosavet stb)

Agroleaf Power Mg helyett a keserűsó

Vitisanból is olcsóbb a kilós ára a 25 kg os kiszerelésnek mint az általam használt 1 kg-os kiszerelésnek.

És nagy felhasználónak is jobb a 10 literes Champion FL mindenféle szempontból mint a 0,5 kg-os Champion (a 150 gr-ról nem is beszélve)

 

Én sem tudom rentábilissá tenni, mert vagy a 2 lábúak vagy a 4 lábúak "aratnak" viszont rengeteg fekete nadálytő van az ültetvényben (lehet azzal kellene foglalkozni;-) )

 

Valamiért úgy rémlik, te Balaton-felvidék vagy Csopak környékén tevékenykedsz, vannak ott öko-sok (Gyukli Krisztián vagy Fülei Zoltán - az utóbbi az Aminoret bioracionális technológia "felkent papja" - akiket ismerek) akik borászok is és nem hobbisták mint én.

 

Nekik biztos van összehasonlításuk a rezi és hagyományos fajták növényvédelmi költségeivel. Nálam csak a munkámban számít a gazdaságosság, a hobbiban nem .... de az asszony meg ne tudja ;-) (azért imádkozom, ha meghalok ne annyiért adja el az özvegyem a cuccokat amennyit bevallottam neki)

Előzmény: van_Persil (27380)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27385

Az árérzékenységem miatt lenne, de nincs raktáron.

Futok egy kört még...

 

Montaflow/ cooper fieldet ismerem. Szépen rátapad az is mindenhová! Látványos!!!!

Előzmény: van_Persil (27384)
van_Persil Creative Commons License 2023.07.06 -17 0 27384

kétféle réz is van benne, igen ki kell porciózni, utána sokat kell viribűni, mire tiszta lesz a permetező belseje-külseje, +a méhekre is ügyelni kell a használata során, meg a qva nagy védőtávolságok... nem lenne jobb pl. a copac flow (ugyanaz mint a champion fl), vagy a montaflow (ez meg folyékony réz-oxiklorid)?

Előzmény: szervezkedő (27383)
szervezkedő Creative Commons License 2023.07.06 0 0 27383

Pont sakkozok a vegyszerekkel, mi van itthon, mi nincs.

 

Közszolgálatilag jelentem, nekem újdonság, már egy sima Badge Sc (réz) is vényköteles.

 

Vicc kategória.

Tudom a hátterét, elfogadom, de ennyit papirozni, telefonálni, szervezni egy permetezés előtt, agyrém! Nem normális!

van_Persil Creative Commons License 2023.07.06 -16 0 27382

Én örülök, ha sikerül mildicutot rendelésre szerezni, de nem ennyiért... ;(

Előzmény: szervezkedő (27381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!