Keresés

Részletes keresés

gabcza Creative Commons License 2008.02.17 0 0 220
Bocsi, most jöttem vissza a Magnóliáktól. Csodaszépek! Nekem a lombhullató Magnolia x Soulangiana van (vagy csak volt??). Vajon már bimbóznia kéne? Tavaly magamon kívül még 2 kolléganőmnek vettem (ócsó volt az egyik hipermarketben) az egyiknél szintén semmi, a másik azt mondja, neki már elindult.
Előzmény: krampuszka1 (219)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 219

Miféle magnóliád van egyébként ?

Általában a savanyú talajt kedvelik.

Előzmény: gabcza (213)
gabcza Creative Commons License 2008.02.17 0 0 218
Igen, köszönöm, már böngészgetem is!!!
Előzmény: krampuszka1 (217)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 217
Előzmény: gabcza (216)
gabcza Creative Commons License 2008.02.17 0 0 216
Köszönöm Krampuszka1! Megnézem.
gabcza Creative Commons License 2008.02.17 0 0 215
Magoevának szívesen segítek tó ügyben, nekünk is van már 4 éve, nádastul-halastul. Mekkorát szeretnél csinálni? A mienk kb. 7X7 m-es, nagy bánatomra négyszögletes, de így is csodálatosan feldobja a kertet. Sziklakertet csináltunk az egyik oldalára, a másik hármat is kis domb veszi körül és teleültettem évelő sziklakerti növénykékkel, amik most is zöldek, nyáron pedig mindig ültetek egynyári virágokat is, hogy még színesebb legyen. Ha van kérdésed, nagyon szívesen segítek, ha tudok!
krampuszka1 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 214

Van külön magnolia-ról szóló topik.

Abban megtalálod, ami érdekel.

Előzmény: gabcza (213)
gabcza Creative Commons License 2008.02.17 0 0 213

Sziasztok! Tudnátok-e nekem segíteni abban, hogy milyen talajt szeret a Magnólia? Tavaly tavasszal vettem egyet, végigkínlódta az évet, sárgult, barnult, és úgy látom, hogy el is pusztult. Eléggé kötött, fekete agyagos földünk van. Előre is köszönöm!

Gabcza

 

Iszka Creative Commons License 2008.02.17 0 0 212
Amenyiben jól tudom, akkor szibériából származik. Tehát valószínű, hogy nagy baja nem lesz, bár a virágzás esetében... nem vagyok ilyen biztos.

Reménykedjünk.
Én idén szeretnék venni, majd írj légyszives tapasztalatokat róla.

Köszi.
Előzmény: kardhal01 (209)
nbanna Creative Commons License 2008.02.16 0 0 211
Szia, Magoeva,
Nem kell tartanod attól, hogy valamelyik elfajzik.
----------------------
KardhalO1-:
Nálam még csak harmadik éve él a mézbogyó, semmi probléma nem volt még vele - igaz, komoly tél sem volt mostanában. De a terebess.hu oldal "kiváló fagytűrésú"-nek írja le.
Előzmény: magoeva (206)
Lady Blakeney Creative Commons License 2008.02.15 0 0 210

Sziasztok!

 

Valakinek van óriásvirágú hibiszkusza?Starkl katalógusban láttam(Kopper King,Red Hot)Borzasztóan tetszik a növény,esetleg van valakinek?????

kardhal01 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 209
Szia!

A mézbogyó iránt érdeklődnék, mivel tavaly én is vettem egyet. Az a kérdésem, hogy fakadás után, vagy közben mennyire bírja a hideget? Nálam már szinte kipattan a rügye és hát hétvégén jön a hideg ezért kérdezem.
Köszönettel: Károly
Előzmény: nbanna (205)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.14 0 0 208
igen ingyenes de  csomagot 500ft al drágábban postázzák.
Előzmény: Firm0 (207)
Firm0 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 207
A starkl-nál a katalógust azért ingyen küldik, ha megrendelem, ugye?
magoeva Creative Commons License 2008.02.14 0 0 206
Szia :-)

Jól hangzik, amit írtál. Gondolom, akár egymás mellé is lehet ültetni őket vegyesen, félkörívre gondolok, "nem fajzanak el" ugye?
nbanna Creative Commons License 2008.02.13 0 0 205

Szia,
Hadd ajánljam néhány kedvencemet (hatalmas kertünkben hagyományos gyümölcsfák, bokrok mellett ún. vadgyümölcsök is helyet kapnak). A kert régi lakója két sombokor, lassan nő, nagyon igénytelen, kora tavaszi virágzása nagyon szép, gyümölcse túléretten nyersen is ehető, de pár üveg lekvár, amit befőzök belőle, nagyon finom süteményekbe. Van még bodzám, áfonyám, csipkebokrom, kökényem, homoktövisem, mézbogyóm, (az áfonyát kivéve igénytelenek), és nagyon jól bevált az aronia. Nem nő túl magasra, gondozást alig igényel, helyes kis almavirágai vannak, termése is értékes.
Előzmény: magoeva (203)
Sir Lady Blakeney Creative Commons License 2008.02.13 0 0 204

Üdv.mindenkinek!

Hát igazából én az elégedett vásárlók körét gyarapítom!Sőt!

Sokszor a kertészetekben vágnak át a palánkon,amikor rám sóznak olyan növényeket amikről az ültetés állapotában még nem látszik,hogy igazából milyen is lesz.

Viszont a rendelt növények(legalábbis eddig még)nem okoztak csalódást!

Mindig időben,pontosan ültetéskor és szép erős növényeket küldtek!

Egyébként ugyanez vonatkozik a Sieberzre is!A Bakker-t nem próbáltam,mert irreálisak az áraik!

magoeva Creative Commons License 2008.02.13 0 0 203
Tényleg szépek! Mennyit nő egy év alatt? mert azt írja, hogy kb 40 cm...

Még mindig keveset konyítok ehhez az egészhez, de igyekszem...bármi jó tanácsokat elfogadok...
Egy kb 650 m2 területen szeretnék egy olyan pihenő kertet teremteni kis családomnak, hogy tényleg feltöltődjünk benne. A terveim közt szerepel egy kis tó , mellette pihenő hellyel, a szomszédok közül 2 oldalról van zöld, az egyik oldalon málna, egres és szeder, a másik oldalon azt hiszem iszalagnak hívják, kúszó növény, nagyon intenzív illatú kis virágokkal. A nyáron leraktuk az autmata öntözőrendszert, így a füvünk is elég szépen fejlődött. Egy nagyobb vérszilva fánk van és két kisebb meggy.
Olyan fákat, cserjéket szeretnék /nem túl sokat, / aminek a termése ehető, és nagy gondozást nem igényel. Nem kifejezetten gyümölcs fákat, bokrokat szeretnék...
túlzsúfolni se szeretném, mert tavaly nyáron is nagy röplabda csatákat vívtunk a hétvégeken, meg ping pong, meg ilyesmi...
Ötlet?
Köszönöm!
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.12 0 0 202
na ez tényleg nagyon szép!
Előzmény: CBNora (201)
CBNora Creative Commons License 2008.02.12 0 0 201
Ezt vettük tavaly. Tényleg bordó.


Előzmény: vm.aniko (200)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.12 0 0 200
én itt ezeknél is láttam bordó levelűt bár azt nem néztem mennyire szeldeltek a  levelek.és tényleg bordó mint a képen?
Előzmény: CBNora (199)
CBNora Creative Commons License 2008.02.12 0 0 199
Szépek ezek is, de nekem ez a Black Lace tetszik a legjobban. Már korábban kinéztem magamnak, tavaly Ausztriában vettünk is egyet. Nagyon szép, finoman szeldelt, sötétbordó levele van. A fehér meg sárga-tarka lombú növényeket általában nem nagyon szeretem.
Előzmény: vm.aniko (198)
vm.aniko Creative Commons License 2008.02.12 0 0 198

http://www.treemail.hu/lista.php?kat_id=2&page=4

ha érdekelnek a bodzák itt van 4 nagyon szép fajta!

Előzmény: CBNora (197)
CBNora Creative Commons License 2008.02.12 0 0 197
Azt a Black Lace bodzát máshol még nem láttam és nagyon szép. A többi tényleg máshol is kapható.
Előzmény: magoeva (195)
vmirella Creative Commons License 2008.02.12 0 0 196
Szia! Ezeket a növényeket minden átlag kertészetben be lehet szerezni, szerintem várj még egy kicsit és tavasszal nézz utána személyesen (bár nem tudom hol laksz). A csomagküldőknél igen meglepő a növények mérete is többek között. Ami a citromfát és fügét illeti a kertészetekben termő példányt is lehet vásárolni.
Előzmény: magoeva (195)
magoeva Creative Commons License 2008.02.11 0 0 195
Sziasztok!

Mit szóltok az új katalógushoz?
Megint kinéztem pár növényt, és kérem, hogy akinek van tapasztalata, esetleg tud szebbet, olcsóbbat, szóljon!
Köszönöm! Enciánfa, jezsámen, jázmin, vöröslevelű bodza, citromfa és füge.
Island* Creative Commons License 2007.11.06 0 0 194
Volt szerencsém a hosszú hétvégén ellátogatni Szombathelyre és megnéztem közelebbről is a Starkl kínálatát. Vannak árak az biztos...
Aki arra jár, annak javaslom, hogy Szombathely felől menjen el Gencsapátiba, rögtön jobb oldalt van egy kis kertészet olcsó árakkal, majd pár házzal arrébb szintén jobb oldalon van egy termelő, akinél szintén érdemes körülnézni.... ajándékárak a Starkl-hoz képest.
vm.aniko Creative Commons License 2007.10.22 0 0 193

szia!

mindkettőtől rendeletem már,mindkettő hibázott is fajta és színelcserélésben.eddig nem reklamáltam.

2 hete starkl tól jött csomagom volt benne egy ronda törött  augusta luise rózsa 990 ft ot fizettem érte.irtam nekik mailt mindenféle vevőkód stb és küldtek ingyen egy szépet,postaköltséget is állták.

a starkl katalógus árai jobbak ,sokszor jóval a sieberzes alatt.nagyon sok ugyanolyan fajta növényt árulnak.a sieberz kb 1500 ft postaköltséget számit fel a starkl 990 -et.

Előzmény: riezita (191)
m.musashi Creative Commons License 2007.10.19 0 0 192
őőőőőőő! hát igen:) de volt aki sokkal többet:(
Előzmény: Törölt nick (190)
riezita Creative Commons License 2007.10.19 0 0 191

Sziasztok!!!

 

Házi dolgozatot írok a Starkl és a Sieberz cégről. Kértem tőlük adatokat a tevékenységükről, de nem voltak hajlandóak válaszolni, ezért kérek tőletek infokat. Hálás lennék, ha az alábbi kérdésekre válaszolnátok:

- A két cég közül melyik vevőszolgálata jobb és miért?

- Melyik katalógusa tetszik jobban és miért?

- Hányszor került sor reklamációra?

- Minden reklamációtokat elfogadták? Hogyan kárpótoltak?

Szívesen fogadok egyéb észrevételt és javaslatot, kritikát.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!