Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1073
Milyen szigetelés az amiből 35 cm kell?
Előzmény: wulfin (1072)
wulfin Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1072
Ha mar szigetel az ember min 15-20 cm. (nalam van 35 cm)

Az 5 cm inkabb diszites mint szigetles:)
Előzmény: kingababa1985 (1070)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1071

A mai építésügyi elvárás 10 cm új házak esetében.

De egy saját kivitelezés és régi épület esetében ezt nem ellenőrízheti senki. Nekem 5 cm van és nagyon jó.

Előzmény: kingababa1985 (1070)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1070
köszönöm szépen! ez tömör volt, és hasznos. b-30as téglánál kb hány cm legyen a szigetelés mit gondoltok? én 5cm re gondoltam, de lehet hogy ez kevés...
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1069

A radiátorok mértezése mm.-ben van pl.: 600X2000, vagy 600X1500. de ez részeletkérdés.

A berendezést, be kell szerelni, amit aki bír némi affinitással a szakma iránt, el tudja végezni.

1, fűtéshálózatra kötését flexibilis csővel kell kötni.

2, a kéménybe csatlakoztatását(füstcső) szilikongyűrűs 80 mm.-es inoxcsővel kell kötni.

3, mivel az égéstermék (füst) tulnyomással távozik, így bélelt kéménybe kell kötni

4, ügyelni kell arra, hogy a berendezés indítófüstcső alkatrésze egy tisztító nyílással ellátott T idom, és semmi esetre sem egy sima könyök (kondenz víz)

5, a kémény bélelés, átmérő min 100 mm kell legyen, anyaga szintén inox.

6, a berendezést béleletlen kéménybe nem lehet kötni, és kéményseprő szakvélemény beszerzése is javallott, mert a következő, éves ellenőrzésnél a kéményseprő kérheti ezek pótlását.

Üzembe helyezés:

Itt e fórumon már nehezményezték az üzembe helyezés létjogsultságát.

Bizonyos esetekben életmentő hatású lehet.

Mert, beszereléskor nem mindenki veszi figyelembe az érintésvédelmi szabályokat, a légellátás fontosságát,a berendezéssel fűthető légtér nagyságát, a füst elvezetés szabályait.

Sajnos azt lehet megállapítani,hogy a kereskedő ellenérdekelt a szabályos, és biztonságos elhelyezésben, beszerelésben. Tehát nem igazán javasolható üzembe helyezésre.

Az üzembehelyezés, párosul egy biztonsági minősítő vizsgálattal, ugyanolyan elvárásokat támasztva a felszerelés felé, mintha gáz, vagy olajtüzelésről lenne szó.

Vannak területi üzembe helyezők, és vannak területi üzembe helyezési napok.

Az üzembe helyezők egy tarifával dolgozhatnak!, bárhonnan bárhová is hívják, természetesen országon belül.

De azért a fogyasztónak is jobb, ha egy hozzá közelebbi üzembe helyezőt kér fel, mintha többszáz kilométerről megy az illető. És ez nem anyagi, hanem később javítási problémákat okoz(hat) és okoz is szinte minden esetben.

 

Bezsereléshez, segítséget a gyártó szervizénekhonlapján találsz, (tervezési segédlet.)

Ugyan itt az üzembe helyezés és javítási tarifákat is ovashatod, és szükség esetén ellenőrízheted.

 

Előzmény: kingababa1985 (1068)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1068
.(nagy 60x200, kisebb 60x 150es) én ezt irtam de lehet hogy nem pontos.60cm a magasság, a pelletkandallót ki helyezi üzembe? vagy azt én is be tudom?épített régi kémény is jó hozzá?
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1067

A "grünpower"-elnekem nem sikerült ezeddig. De lehet veszek hozzá még egy elemet és akkor jő lesz.

A kandalló ára, sok mindentől függ, de 550 ef. alatt ki lehet hozni.

A radiátorok mérete biztos hogy 600/200, illetve 600/150 vagy az egyik mm, a másik cm?

Előzmény: kingababa1985 (1065)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1066
ja és ennek az ára olyan 600ezer körüli ugye? mert tegnap felhivtam őket és asszem erre mondták ezt az összeget
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1065
köszönöm a hozzászólásod. a nyílászárók műanyag mind. A bejárati ajtó is, 1.0 az értéke ha nem vertek át :).
a "grünpower" ezek szerint nem tud télen olyan melegvizet csinálni hogy használható legyen fűtésre?
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1064

A berendezés amely ezt tudhatja, és igazából ezen a lapon ezt többen is megerősítették a következő:

http://www.edilkamin.com/hu/termostufe_a_pellet_ecoidro/termostufa_ecoidro_ceramica_beige.aspx

http://www.edilkamin.com/hu/termostufe/caratteristiche_tecniche_e_dimensioni_ecoidro_ceramica_beige.aspx

 

Természetesen egy indirekt kis, vagy nagyobb vízmelegítővel való házzassága nem nagy feladat, össze köthető. A "grünpower" más tészta. Ebből nekem is van egy, de én csak nyáron használom, olyan módon, hogy a tartályába betárolt felfűtütt vizet keringetem be a vill. bojler spiráljába. Működik.

Maga a kandalló ad le hőt a környezetébe, de ezt max 2kW erejéig veheted figyelembe. Ha a házikó emeletére nyitott lépcső feljáró vezet, abban az esetben nem kell oly nagy méretűradiátora felső szintre.

A törölköző szárító radiátorral viszont az a helyzet, hogy radiátorként sem nem szép, sem nem olcsó. Ha viszont szárítassz is rajta, abban az esetben a hőleadása igen kicsi, és nem jól fűt.

Aztán ne hagyd figyelmen kívűl a nyílászárók légbeeresztő képességét, hiszen ez a fránya meleg tudja a fizikát, és míg önerejéből felfelé tör, maga helyére vákumszerüen szív hideglevegő utánpótlást a földszinti helységekbe. 

Talán nem lesz harag a hozzászólás miatt, de gondoltam elmondom.

Én magam ECOIDRO-val fűtök, és ha nem valami "szoáré" pelletet veszek, akkor igen meg vagyok vele elégedve.

Előzmény: kingababa1985 (1063)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1063
plako55. na ez engem is érdekelne, mert nekem is emeletes házam van, alul kb 180m3
felül pedig olyan 35-40m3 a légtér, viszont én felülre 2 kisebb radiátort, alulra egy nagyobb, egy kisebb és egy törölköző száritót tennék...(nagy 60x200, kisebb 60x 150es) lapradiátorra gondoltam. Mekkora pelletkandalló kell ehhez? esetleg ha típust, vagy linket kapok azt is szívesen venném, na meg árakat...össze lehet-e ezt kötni a grünpower féle vízmelegítős napkollektorral, és képes-e melegiteni olyan bojlerban vizet, amiben ez a spirálfűtéscső megy keresztül..mindenre várom a választ
palko55 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1062
Igy jár aki öreg és felejt. Kb menyi vizet és milyen höfokra tudod felmelegiteni menyi idö alatt? És mekkora légtért tud a kandaló bemelegiteni? Szerinted lehetséges e vele ugy füteni, hogy az also részben a kandaló fütsön a felsöbe a vizes radiátor?
Előzmény: Törölt nick (1058)
palko55 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1061
Üdv. Szerinted a pellettes kandalod müködne apro szemcséjü fa apritékkal? Menyire mélyedtél bele a müködésébe? Engem az adagoló része érdekelne. De lehet, hogy más is kiváncsi lenne a müködésére. Kösz.
Előzmény: Törölt nick (1058)
Veszpremi Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1060
Ezek imponáló adatok nagyon és megerősítik nálunk a rokonságban tapasztalható kedvező adatokat a pelletes fűtéssel kapcsolatban még hagyományos kazánban is. Azt kérdezném, hogy mekkora légteret fűtesz vele és mekkora a teljesítménye a kandallónak?
Előzmény: Törölt nick (1058)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1059
köszönöm a tájékoztatást, ha van msned vegyeél fel te is mert gyorsabban tudunk beszélni, vagy skype?
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1058

Szia!

Eddig gázzal fütöttem, most pellettel. 20 napos gyakorlati üzemeltetési tapasztalatom van, egy ecoidro vizteres pellet kandallóval

Kényelem: két naponta pellet utántöltés, és hamuzás, tisztítás Ez a gyakorlatban kb 5 perces meló, és egy kis porszivó.

Gazdaságosság: A pellet besz árától és minőségétől függ, a legdrágább pellettel kb annyiba kerül a fűtés mint a gázzal. Amit nekem sikerült vennem azzal 40%-kal olcsóbb egy kWh energia. Az átlagos magyar gyártmányú pellet árak mellett 25-30%-os megtakarításra számolhatsz. Az eddigi 20 nap alatt a fűtésem és melegvíz előállításom napi 180-210 ft-ba került. Igaz, ez az alacsony érték a nagyon jó hőszigetelésnek is köszönhető.

A tűz fényenek játéka, meg nem megfizethető, nagyon kellemes látvány a nappaliban.

Én még előnynek tartom azt is, hogy nem vagyok kiszolgáltatva az ukrán-orosz vítának.

Hátrány: talán csak az időszakonként pellet beszerzés, és a tárolás hely igénye, behordás. (két naponta kb 15 kg)  Én hat tonnát vettem, várhatólag ez 5-6 évig kitart, és 6 raklapnyi helyet foglal.

Összefoglalva: kicsit több mozgás, több kényelmetlenség, ezzel szemben olcsóbb, és eddigiek alapján megbizható fűtési rendszer.

 

 

 

Előzmény: kingababa1985 (1057)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1057
olvasattam amiket írtál jesu, ha van msned, szertném, ha felvennél rengeteg kérdésem lenne, és ott gyorsabban is át tudjuk beszélni...úgylátom te viszonylag beleástad már magad a témába.
makka_gyorgy@citromail.hu
más is felvehet, aki rendelkezik pelletes, napkollektoros vagy egyéb fűtéstechnikai tudománnyal (gáz kizárva)<--az úgysem tart örökké :)
Jesu Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1056
Én voltam a celsius-nál. Néztem, hogy mit, miből és hogy raknak össze.
Én nem adnék érte egy fabatkát se. De ez az én véleményem...
Előzmény: kingababa1985 (1055)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1055
Sziasztok! Én most szeretnék a közeljövőben kialakítani egy olyan fűtési rendszert, ami gazdaságos, nem kerül túl sokba,. Pelletben gondolkodom, Nagykőrösön a celsius plussz kft nél láttam meg áprilisban ezt a technikát, ott ami pellet+fahasáb tüzelésű az kb 1,2 M ft-ba kerül. a kisebb csak 780e, de az csak pellettel üzemel...most a vízteres, pelletkandallókat nézem, és szeretnék beszélni olyan emberekel, aki ezt használja...
billein Creative Commons License 2008.12.28 0 0 1054
Szia!

Érdekelne a pellet beszerzésének címe és telefonszáma,előre is köszönettel.

Üdv:Billein
Előzmény: Wlade (528)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.20 0 0 1053

Ez nem nagy feladat.

 Van több tipusu olyan szelep mely hő hatására nyitja a hálózati vizet.

Gondot inkább az áramkimaradás pillanatában ott parkoló hő, és annak nagysága, ami képviseltetve van a kazán alkatrészein. Nem biztos hogy használna nékik ilyen durva visszahűtés. Meg tilos is ilyen visszahűtést beszerelni.

De egy alaposan előkevert úton hűteni a rendszert azt lehet.

Egy olyan szerkezetnél aminél a fűtőanyag vissza gyulladhat a tárolóba, ott ennek a szelepnek az érzékelő szondáját el lehet helyezni az égés (visszagyulladás) útjában.

De a megoldás drasztikusnak tűnik.

Előzmény: palko55 (1052)
palko55 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 1052
Ha le áll a rendszer akor már nem marad semi éghetö anyag a csigaba igy nem tud mi vissza égni. A hosszab áramszünet jelenthet gondot de még nagy baj nem történt. Ki kelene valami höérzékelöt találni ami vezérelné a vizzet az oltáshoz.
Előzmény: Nono23 (1051)
Nono23 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 1051
Megnéztem a képeket, és az lenne a kérdésem, hogy ha leáll az adagolás akkor nem ég vissza a fűrészpor a csigában? Látom van a csigán 1 csap, gondolom a visszaégés miatt, de nincs rákötve semmi vagyis nincs rá szügség?
Előzmény: palko55 (1048)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1050

Köszönöm, mindenkinek, még annak is, aki visszaolvasásra buzdított.

 

Olvasgattam, de nem futottam bele. A kandallós honlapokon sem láttam erre utaló jelet, de ez lehet, hogy csak a felületes olvasgatásomnak köszönhető.

Pitylogós Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1049

A "parapet" a ház falának az a része, amely az ablak alatt van.

 

Tehát NEM a "parapetre" gondol, hanem olyan füstgázelvezetésre, amilyen a "parapetes", helyesen parapetre szerelt konvektoroknak van.

Előzmény: dako60 (1043)
palko55 Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1048
Töbnyire ocskavastelepen vásároltam, használt anyagbol épitettem. Sok alkatrészem volt ami másbol kimaradt. Van sajátapritom kisebb teljesitményü, füzveszöt, gyalogakácot, és tamariskát apritok, de ezekkel csak jövöre fütök mert még van forgácsom és napraforgo ocsum. nekem legjobban a forgács napraforgo ocsu keverék vált be, igaz igy keverve sok a hamuja. most hordozhato kandalot kellene at alakitani apritékra a pelletégetö alapján. Csak látni kellene egyet kiteritve.
Előzmény: Jesu (1042)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1047

Ez ott úgy van, hogy meszüntetendő az "antagónisztikus" ellentétet a kéményészek, és gázosok között, létrehozott a szolgltató (gáz) egy komoly gázos szövetkezést.

Itt kizárólag a minden jogosítvánnyal megáldott szakik vannak jelen, és ez az a hely ahol az egymás elleni fenntartások is elmúlottak.

Volt szerencsém nemrég a munkájukat "élesben" a fogyasztónál megnézni.

Műszerezettek udvariasak, nincs felsőbrenűmagatartás, és érdeklődőek a pellet fűtő berendezések iránt.

Igaz, nem egészen ingyenes a dolog amit végeznek, de nem ez volt a fontos abban a szituációban. A lényeg, a berendezéshez való viszonyuláson volt.

És az sikeresnek mondható.

Azért egy tanács, ha adhatok a bármilyen fűtőanyaggalműködő, kazánt, kandallót építő szakiknak.

Minden esetben, a saját jólfelfogott érdekük a kéményseprő véleményét, állásfoglalását kikérni, mielőttt bedolgoznák a szerkezetet..

És ügyeljenek a légellátásra, és az esetleges összeszellőzésre, melyet lehet, hogy nem is szándékosan hoztak létre.

És végezetül, ha lakáson belüli a berendezés elhelyezése.

A fogozott légzárású, ablak ajtó sem segíti a működést.

Így praktikus kívülről bejuttatni az égéstérbe a levegőt rácsövezéssel, vagy légbevezető nyílásokat kialakítani.

Na ezeket is fogják a kéményészek vizsgállni hamarosan.

A leírtakat tájékoztatás céljából írtam, mivel megkérdezted.

És köszönöm a kérdést.

Előzmény: Jesu (1046)
Jesu Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1046
Erről írhatnál. Mármint hogy működik velük?
Baranyában messzi földön is híres, kötekedős kéményseprők vannak.
Előzmény: Törölt nick (1045)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1045

Valószínű midegyik magyarországon forgalmazott pelletesnek egyforma kémény kell.

Ez viszont a honlapon, megtalálható, és azt hiszem már írva is volt.

Lényeg az anyaga inox, átmérő minimum 100mm, (kémény kürtő), vízzsák, tisztítónyílás, esősapka.

És persze lehet a meglévő falazottat is bélelni.

Pécsett már rendesen működik a kéményseprőkkel együttműködve a dolog.

Előzmény: Blue_Sky_007 (1040)
Jesu Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1044
Mindent leírtunk már a fórumon, nem is olyan rég. Olvass vissza.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!