Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.08.13 0 0 364
Szia Arabella!

Hát igen, logikus lenne, amit mondasz, de azért az anyagfáradás nem stopperrel mérhető folyamat.
Én inkább arra gyanaxom, hogy a vízzel van valami. Tudniillik az Alkotás utcai nagy felfordulás mellett lakom 1 háznyira.
Azon a strangon, amire kötve vagyok, mindenhol ólom van, csak én cseréltem rézre 5 évvel ezelőtt. Szerintem áram alatt van a strangom, és a réz elektrolizál.

Nincs valaki, aki be tudná mérni a vízcsövek potenciálját??? Segítség!!!

Arabella Creative Commons License 1999.08.13 0 0 363
Hacsek!
Ha egyforma régiek voltak mind a ketten, elképzelhető, hogy egyszerre "fáradtak" el.
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.08.13 0 0 362
Kedves Moke!

Kétkedésed teljesen jogos, minden festék másként mutat:
1. a különböző minőségű felelületen
2. a különböző felületstruktúrákon
3. a különböző megvilágításokban
4. a különböző világosságokban.

De ettől függetlenül, ha egy professzionális festékkeverővel bekevernek neked egy megfelelő pasztell színt, akkor az pasztell lesz bármilyen körülmények között, legfeljebb nem pont olyan, mint amit előre elképzeltél.

Nagy kérdés egyébként, hogy egy helyiségben a festést kell-e az általános fényviszonyok részévé tenni, vagy a megvilágítást úgy alakítani, hogy a festés munél jobban érvényesüljön ?! (:-)) (Én az előbbire szavaznék)

Más. Privát problémám: elképzelhetőnek tartja valaki, hogy két egymás melletti sarokszelep alkatrésze egyszerre repedjen meg? Tegnap este esmét vizek fakadtak fürdőmben, nem kívánt helyeken!!

Arabella Creative Commons License 1999.08.13 0 0 361
Sziasztok!
Tacsa! Mikor lesz nálatok a buli. Ugye nem most hétvégén????
Örömmel jelentem be, hogy fel van instalálva az új zár az ajtóra, isteni.
Arabella
Moke Creative Commons License 1999.08.13 0 0 360
T. Asztaltársak!

Szabiról visszatérve bekukkantottam hozzátok. A tetőterünkkel amúgy már elég jól állunk, hamarosan festésre kerül a sor. Ezzel kapcsolatban lennék kíváncsi egyéni tapasztalataitokra.
Úgy gondoltam, hogy valami halvány, pasztellszínre kellene kenni a falakat sk. Hirdetnek mindenfelé ilyen számítógépes színkeveréses rendszereket, csak ki kell választani a színárnyalatot, ők öt perc alatt megkeverik a géppel, és már szaladhatsz is haza festeni.
De én, mint örök kétkedő, tartok attól, hogy a felkent színárnyalat főleg gipszkarton esetében jelentősen el fog térni - azaz túl erős lesz - az elképzelésünkhöz képest.
Van ezzel kapcsolatban tapasztalatok?

bd Creative Commons License 1999.08.12 0 0 359
Kedves tacsa!
(Vagy nagy T-vel kell irnom?)
Amit most olvastam Tőled, azt annyira nem ertem, hogy meg kell neznem, mert addig nem nyugszom. Lehet, hogy marha jó?!?!?
Kimegyek, odamegyek, amikor engedsz, ellopták az autonkat, ugyhogy Csillaghegytől fölmegyek a Nagykevélyre, onnan Csobánkára, oszt hogy tovább?
akár ide, akár
bdp@freemail.c3.hu
tacsa Creative Commons License 1999.08.12 0 0 358
Kedves Napbanéző!
Örülök hogy látlak így grafománilag! A csavarok még csak OK, de koporsószeget ne vegyél, az nem megfelelő a zárhoz.-)))
Azért most megint át tudom érezni a kedves építkező "civilek" lelkületét. Úgy érzem magam, mint a Vészhelyzetben, mikor a Benton dr vakbelét a teljes klinikai személyzet vette ki-)))
Egyébként a mosogató ún. "térbeálló" lesz, azaz a jelenlegi WC-nk helyére kerül egy oszlopnak tolva, két medencés lesz, valahogy kőre applikálva, vagy a szerbeszomszédom ( egy Vajdasági magyar építésznek mondott barát, akit az egyszerűség miatt hívok így , és még nem vert meg miatta ) által javasolt spéci műműanyagkő(?)szerűkőkinézetű lesz. A másik oldalon, a fal mellékén egy US Army típusú böhönc fidzsivel kezdek balra, majd a kőlap alatt kicsiny mosogatónő lesz beépítve, aztán a gáztűzhely, végül kőlap, alatta a szemét(tartó). Fej felett meg nagy-nagy polcok, amikre több oldalról fel lehet nyúlni a motyóért, viszont mindent látni ( por ide, por oda ).

Ennyit a helyszínről, 11-n még romok lesznek, jövő utáni hétfőn indulunk neki ha igaz, és kb. 3 -4 hét a munka. Azért ne ijedjetek meg, a kertben elférünk a bulin!

Üdv
tacsa

Hacsek Creative Commons License 1999.08.12 0 0 357
Tacsa!

Na de legalább 1 kicsit sajnálsz, ugye?

tacsa Creative Commons License 1999.08.12 0 0 356
Kedves Hóhér!
Az akasztás meg a napfogyi annyiból jobb, mint az építkezés, hogy ellentétben utóbbival, az előbbi kettő csak alig két percet vesz igénybe.-))))
Felajánlok egy darab bevizsgált ( én néztem át rajta ) szemüveget 2081-re. ( Vagy Dél Afrikába 2001-be! )

Üdv
tacsa

Arabella Creative Commons License 1999.08.12 0 0 355
Egy nagy SZIASZTOK! mindenkinek!
Voltam napfogyatkozást nézni. Juhhé, isteni volt.
Most meg meló van:(
Alig várom már, hogy elvigyék a volt tulajdonosok a bútorokat, úgy dolgoznék már a lakáson.
Tacsa! Akkor kőpult és olyan egész nagy mosogató? OK! Vettem. Csak már lennénk túl a zárcserén!:)
Újabb csavarokat kellett vennünk.
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.08.12 0 0 354
Kedves Tacsa!

Akasztják a hóhérokat!!!
Szolidáris leszek veled, mert én is építkezésbe kezdtem.
Tudniillik tegnapelőtt délelőtt csőrepedés volt kies otthonom egy kisebb vizes helyiségében, minekutána enyhe romhalmaz maradt a szerelők után.

Figyelem! Nem tud valaki egy megbízható burkolót? (erre szoktam én azt válaszolni, hogy nem!!!)

Hacsek Creative Commons License 1999.08.12 0 0 353
De nem ám!

Nem tudtok egy jó kis helyet, ahol napfogyi-néző szemüveget lehet kapni?
Már készülök a 2081-esre, akkor még csak 116 éves leszek!

LitleBee Creative Commons License 1999.08.12 0 0 352
S T O P !

Nem süllyedünk tovább.

tacsa Creative Commons License 1999.08.11 0 0 351
Helló!

Mindenkinek üdv, bár sokan nem vagyunk, már le is sűllyedtünk az első lapról!!!
Hacsek! Kösz az infot, megyek megnézem őket.
Méhecskének jó munkát, várjuk a fejleményeket!

Üdv
tacsa

P.s. : mindenki napot fogyatkozik, csak én nem ?

Hacsek Creative Commons License 1999.08.10 0 0 350
LitleBee!
Ezt talán ők tudják megmondani. Megoldás: telefon.
stoki Creative Commons License 1999.08.10 0 0 349
Méhecske !!!
És milyen lesz a kapu ???
LitleBee Creative Commons License 1999.08.10 0 0 348
Sziasztok!
Megjöttem a szabirol, 1 hétig dolgozom, aztan megyek 1 hetre szabira megint.

Tacsa: köszönöm a faxot, megkaptam. A kapunak a jovo heten allok neki, majd beszamolok.

Hacsek: megneztem ezeket a muanyag lemezeket (az archiweben) amiket tacsanak ajanlottal, szerinted ezektol a kereskedoktol lehet kisebb meretben is vasarolni, vagy csak egesz tablat adnak el?

koszi.
Off
nehogy maa elsulyeggggyyen

Hacsek Creative Commons License 1999.08.09 0 0 347
Szia tacsa!
Néhány a menőbb polikarbonátosok közül:
Kertrade/Röhm
http://www.archiweb.hu/asp/compprod.asp?companyid=1121&letter=k
Paralel Gm.
http://www.archiweb.hu/asp/compprod.asp?companyid=939&letter=p
Ondex-Solvay
http://www.archiweb.hu/asp/compprod.asp?companyid=2044&letter=o
tacsa Creative Commons License 1999.08.09 0 0 346
Kedves Hacsek!

Indul a bakterház 2 héten belül! Volna megint egy körösztkérdésem: a hőszigetelő üveg helyett szóba jöhető - azaz nem olyan rohadt nehéz, hogy tappanccsal meg állvánnyal kell felrakni, meg jobb k-értékű - polikarbonátra valami jó lelőhelyet tudsz? ( LEXAN > PLASTMO jó cím? esetleg valami m2 árad van? )

Üdv
igenaprótacsa

P.s. : BB még nem jelzett!

Hacsek Creative Commons License 1999.08.09 0 0 345
Kösz a linket, lobo!
Nagyon hasznos, bár ez a leírás nem éri el azt a szintet, amit egy ehhez értő szakember IRL el tudna mondani róla. Ezt csak azért mondom, hogy annál jobban teszed, ha az ötlet megfogalmazásától kezdve minél hamarabb bízod a dolog kitalálását profira.
(tudom ez most sovén duma volt)
Hacsek Creative Commons License 1999.08.09 0 0 344
TTT1!
Van ilyen, amit leírsz, csőventilátor.
Az a helyzet vele, hogy minél hosszabb a légút, annál erősebb motor kell az elszíváshoz, és így nem biztos, hogy halkabb lesz.
Ami igazán halk és jó megoldás, az az, ha kéménykürtőt használsz, aminek megfelelő huzata van. Ehhez jó mikroklíma és szerencse is kell.
lobo Creative Commons License 1999.08.09 0 0 343
TTT1 Creative Commons License 1999.08.09 0 0 342
Újabb kérdés:
Szeretnénk egy elszívót a konyhába. De a hagyományos zajos, beépítheto cuccok helyett egy kürtö+csö+motor a padláson változatot szerenénk. Látott már valaki ilyet? Info?
Köszi.
lobo Creative Commons License 1999.08.09 0 0 341
Azt hiszem a linket egy kicsit elrontottam
lobo Creative Commons License 1999.08.09 0 0 340
Úgy tűnik, hogy többeket érdekel az ú.n. alternatív energiaforrások felhasználása. Megpróbálom leírni róla amit tudok. Ha valakinek pontosabb, vagy más információi vannak, ne tartsa vissza magát! Nem akarom ménkű hosszú írásokkal terhelni a fórumot, ezért az írásokat a www.manila.hu/Energia címen lehet megtalálni
Laci Creative Commons License 1999.08.09 0 0 339
És még valami, tud valaki olyan helyet, ahol lehet építőanyagot (tégla, stb) venni normális minőségben olcsón, lehetőleg számla (és így ÁFA) nélkül?
Laci Creative Commons License 1999.08.09 0 0 338
Tud valaki egy jó földmunkást, aki ezen a héten kiássa nekünk az emésztőnket (kb 20-25 m3) Pomázon? Egy megbízhatóbb embör kéne, aki nem számítja drágán az izzadságot. Ha akarja, egyébként akár bejöhet géppel is, ha befér.

Szóval, ha valakinek van valami jó tippje, ismerőse, stb. kérem szóljon, vagy mégjobb, ha emil.

Köszi,
Laci

Hacsek Creative Commons License 1999.08.09 0 0 337
Szia tacsa!
Jucira még várni kell két hetet, mert továbbképzi magát.
De lehet hogy az petra...
Nem, az mégis juci.
Petra egy hét múlva jön, ő nyaral.

Így még egy hétig Arabella az egyetlen gráciánk.

tacsa Creative Commons License 1999.08.07 0 0 336
Hol vagy Juci???
Nálatok is olyan gőzfürdő van, mint Csobánkán????? Mi van a vizes ellenségekkel, elmentek, vagy még mindig nincs vizetek? ( Akkor részvétem, ha kell küldök emilen egy kristályvizű tó fotót! )

tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.08.07 0 0 335
Kedves Arabell!

Részben a topic fennmaradása céljából is válaszolnék Neked rácsilag, egyelőre még nem a rács mögül.
Azért vannak kifejezetten jó kinézetű, "techno" rácsok, melyeknek az az egyik titka, hogy például belső oldalon az ajtóbn belül ha otthon vagytok, félre lehet egy zárt kis kasztniba húzni. Ha viszont távoztok, kihúzható, akkor azért a betörő meg lett szívatva.
Nem akarlak elkeseríteni, de a cilinder szerintem csak kalapban utazik, a zárban az egyik legjobban berhelhető. Azért ne csüggedj, ahogy magunkat ismerem (-))) nem valószínű, hogy nálunk hamar megjelennek a bétörők. Az az érzésem, Tőletek is a következők vihetők:
* bicikli * könyvek * max. számítógép * fekete-fehér TV , meg a vízköves csaptelep.
Szóval ne add fel!

jó hátralévő hétvégét.

P.s.: ismét főztem, és ismét megállapítottam, hogy a konyhában csak olyan mosogatót és munkapultot szabad beépíteni, ami alá nem folyik be semmi, azaz rátakar a rozsadamentes mosogató a szélekre. Továbbá meg lettem méginkább győződve önmagamilag, hogy a kő lap munkalap a tuti. A tevhnológiai sorrend még mindig úgy a legjobb ahogy leírtam Neked korábban, de némi kompromisszumokat magam is végrehajtok a közeli átépítésben. KÉT HÉT MÚLVA KEZDÜNK! Mire jöttök, már alakulni fog.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!