Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2016.03.04 0 0 110394

Egy f8-as obiból f16-ost csinálsz, aminek semmi értelme!

A tamron és váz közé alarsz valamit rakni? Olyan kellene, ami rekeszt átvisz legalább. De hidd el pénzkidobás, főleg a kétszerező!

Előzmény: TGaborZ (110393)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.04 0 0 110393

A Soligor jobb? Egy topiktársunk árulja az adok-veszekben... :)
Szeretnék egyet kipróbálni, mert van egy orosz f8/500mm-es M42-es tükörobjektívem azzal összehoznám. Annak már eleve úgysincs elfogadható képminősége. :D

A Tamron 2.8/70-200 elé milyen telekonvertert érdemes megpróbálni?

Előzmény: Rollei (110384)
Jerega Creative Commons License 2016.03.04 0 0 110392
Szia.
Én is leginkább erre gyanakodnék,mert nagyon furcsa,hogy egy 4-5ös sorozat után megjavul.Olyan,mint ha valami leragadna,megszorulna benne picit,aztán a mozgatás hatására rendbe jönne.Gondolom Camera Kft csak Pesten van.Én bajai vagyok,lehet,hogy megpróbálom megnézetni egy itteni stúdióban.Ha jól tudom Fuji képviselet.
Előzmény: emyl (110391)
emyl Creative Commons License 2016.03.04 0 0 110391

szvsz mechanikai gebasz lesz

bevinném a camerakáeftéhez, abból nem lehet gond ha átnézik a blendebeugrasztó mechanikát és ha netán szükséges, kap a megfelelő helyre egy lehelletnyi műszerolajat

Előzmény: Jerega (110390)
Jerega Creative Commons License 2016.03.04 0 0 110390
Úgy tűnik M42 obival nem csinálja.Ha leveszem róla az optikát,úgy látom,hogy a rekeszmizgató kar mindig dolgozik,ha elsütöm.Egyszerűen olyan,mintha megpihenne és utána be kéne "melegíteni".
Jerega Creative Commons License 2016.03.04 0 0 110389
Ja,bocsi meg a DA35 2.4-el is mert az van rajta legtöbbet.
Előzmény: Peti--- (110387)
Jerega Creative Commons License 2016.03.04 0 0 110388
Igen.Anno csinálta az A-s 50/1.7-el is.Most a 18-55WR obival is csinálja.
Előzmény: Peti--- (110387)
Peti--- Creative Commons License 2016.03.04 0 0 110387

Nem tudom volt-e már róla szó, mindegyik objektíveddel ezt csinálja? Keresztpróbát csináltál-e?

Előzmény: Jerega (110386)
Jerega Creative Commons License 2016.03.04 0 0 110386
Sziasztok!
Pár hónappal ezelőtt írtam a K30-am problémájával kapcsolatban.Akkor azt hittem rendbe jött a masina;az volt a baj, (mint kiderült most is az)hogy miután huzamosabb ideig ki volt kapcsolva a gép,alulexponál.Utána viszont rendbe jött;megdörzsöltem a vázon lévő érintkezőket és jó ideig nem dobta a hibát.
Most azonban újra jelentkezik.Ha ki van kapcsolva a gép egy ideig,alulexponál.Ha átváltok sorozatkép készítésre,kb.a másodiktól helyes lesz az expó.Utána visszakapcsolok egy kép készítésére és amíg ki nem kapcsolom utána nem lesz alulexponált.
Az alulexponáltat úgy kell elképzelni,hogy alig csak néhány körvonal látszik a képen,nem csak egy fekete üresség.
Volt úgy,hogy mikor jó volt,ki-bekapcsoltam a gépet (kb.10 perc) és az első kép csak kicsit lett bebukott,a következő már jó lett.(Többszegmensű fénymérés)
Szerintetek érdemes lenne próbálkoznom egy förmverfrissítéssel?Az 1.00 van rajta.
Lehet,hogy be fog hányni végleg és mehet a Camera Kft-hez?
Mercutio_ Creative Commons License 2016.03.04 0 1 110385

Az ilyen "később jó lesz" információkat egy Word vagy excel file-ban szépen lehet gyűjtögetni... 

Előzmény: TGaborZ (110383)
Rollei Creative Commons License 2016.03.04 0 1 110384

Azt a Revue konvertert felejtsd el, ingyért is szar lenne!

 

Minden konverter annyit ront a képminőségen és a fényerőn, hogy sokkal előrébb vagy, ha megvágod a képet úgy, mintha konvertereztél volna. A nevesebb gyártók a konvertereiket úgy tervezik, hogy az egyes objektívjeikhez passzoljanak, de az más tészta, mert ott hozzászámolják az eredeti sugármenethez. Ám minden konverter és előtétlencse kompromisszum, ugyanis egy alaposan átszámolt, megtervezett optikai rendszerhez ad hozzá újabb, előre be nem tervezett optikai elemeket.

 

A jobb márkák, mint pl. a Pentax, ügyel arra, hogy a konverter egy igényesen összeállított rendszer legyen, ugyanolyan bevonatokkal, mint az objektívjeik. Így is ront a képminőségen. Namost gondold el, hogy ha ráteszel egy SMC bevonatos objektívre egy noname, valamilyen bevonatos plusz optikai elemet, mi fog történni.

 

 

Előzmény: TGaborZ (110381)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110383

Ha nagyon ki nem is dobálnám, ezek a régi optikák nem viszik el a kenyérpénzt, ha nem nagy tételben vásárolok. Jó, lebeszéltél. Hallgatok a tapasztaltabbra.

 

Örülök néhány jó tippnek, és bár el fogom felejteni őket, majd vissza tudom keresni, hacsak éppen akkor nem lesz netem, amikor éppen azonnal kéne... :)))

Azért, ha többnyire nem is tudok a témákhoz szólni - legfeljebb kérdezni, azért olvasgatom ám időnként a hozzászólásokat is. Sokat tanulhatnék belőlük. Bár tudnám megjegyezni az olvasott dolgokat! A számokat, típusokat, minden ilyesmit alapból hamar felejtek. Tőlem jó kölcsönkérni! :D 

Előzmény: monyesz (110382)
monyesz Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110382

Na, ha f8-tól éles (ne adj isten 70mm-en), akkor ugorj el előle! Ez ráadásul manuális zoom, A-s obi.

Ha lenne kedved szórakozni manuális obikkal, akkor ajánlok jobbat, ha kidobni való pénzed is akad, akkor még jobbat - viszont lesz eredménye (mármint jó minőségű kép)! :)

 

A 2x konvertert felejtsd el, nagyon kevés jó konverter van, leginkább az 1.4-1.7x tartományban - ezek ára több tízezer forint viszont. A 2x nagyon sok fényt elvesz, ráadásul ez nem viszsi át az af-et, sőt még a blendét sem szerintem. A Tamron 70-200-zal használhatatlan. Inkább croppold a képet!

Előzmény: TGaborZ (110381)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110381

Már elég sok véleményt elolvastam róla, mindenféle egyéb fórumokról is. Háromféle verzió készült belőle, amiről itt szó van, a gyári szám alapján ez a kettes. Írnak róla jót is, meg kevésbé jót is. A kettest határozottan jobbnak írja le valaki, mint az egyest. F8-tól meg azt mondják éles. A hármasból viszont annyira kevés van, hogy arról külön nem találtam egyelőre semmit. 

 

 

Amiatt lehet érdekes, hogy 6000 Ft-nyi európai pénzért volna egy MC-Revue 2x Auto Teleconverter, amit talán nem hagyok a másik eladónál. De a Tamron 2.8/70-200-ra az nem jó, mert azon beugrasztja a blendét a legszűkebbre, annyi fény meg a világon nincs, ami ahhoz kell... :D De ezt amúgy is max a játék kedvéért tenném, nagy eredményt nem várok tőle. Hozzáteszem a tudásom és a tapasztalataim is korlátoznak. Na, de épp tapasztalatokat gyűjtök lehetőleg nem túl drágán.

Előzmény: monyesz (110380)
monyesz Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110380

Ez alapján az a tokina zoom elég közepes darab: http://www.pentaxforums.com/userreviews/tokina-sd-70-210mm-f4-0-5-6.html

Előzmény: TGaborZ (110379)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110379

Neked is köszönöm a tanácsaidat!

 

Amit a többség nagyon lepontoz, azokat az optikákat inkább kerülöm. :D
A két lencse nyilván függ attól is, hogy mennyi embernek van melyik darab... de az elmondható, hogy többnyire elégedettek a tulajdonosok mindkettővel.

 

A full manuált holnap elvileg megveszem, a másik eladója nehezen válaszolgat. Valami családi örökségből maradt, a hirdetés szerint. 120 Eurot kér a szettért, ami most nagyjából 36e Ft. Akkor ez korrekt árnak tűnik. De az állapotát még nem lehet tudni. Azt írja, hogy nagyon jó. kérdés, mennyire ért hozzá.

 

Előzmény: Rollei (110378)
Rollei Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110378

Nalátod, én ezért szoktam magasról tenni az ilyen felhasználói (fusi) pontozgatásokra.  Az 1,7/50-ből az M-es és az A-s verzió pontosan ugyanaz az az optikai építés, közvetlen egymást követték a gyártásban, csak a rekeszvezérlés módjában térnek el. Egyébként kifogástalan objektív, ne foglalkozz a júzerek luzer tesztjeivel.

 

 

Előzmény: TGaborZ (110375)
Rollei Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110377

A Super A váz úgy 6-8e Ft környékén, az AF 200T is hasonlóképpen mozog. Ha nem kenyérre kell a lóvé, és működnek, tartsd meg mindkettőt. Nem kérnek enni, de mindkettő nagyon jól sikerült darab. (monnyuk magam ellen beszélek, mert a gyűjtis dobozomból hiányzik a Super és Program A)

 

Az AF 200T a filmes vázzal TTL üzemmódban együttműködik, ha digitális vázra teszed, akkor viszont nem tudja a P-TTL-t, hanem a beépített szenzorát használja de az ugyanolyan pontos, sőt szerintem megbízhatóbb. Ezen kívül a teljesítményét le lehet osztani 1/2-1/4-1/8-ra, ami azért derítésnél, portrézásnál nem hátrány.

 

A Tokinát nem tudom, de amilyen praktikusan válogatták össze ezt a szettet, ez sem lehet ipari hulladék.

 

 

Előzmény: TGaborZ (110373)
monyesz Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110376

Optikailag azonosak, az A-st érdemes megvenni ha digit vázon használnád.

Előzmény: TGaborZ (110375)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110375

Nem, én nem fogok filmezni. Van otthon egy Mz-50 -esem is, de már évek óta áll. Lehet, hogy már nem is jó, ki tudja? 

 

Ha nem adja külön az obit, akkor nem veszem meg a csomagot. 

 

Az M 50mm-es eladójával holnap lesz találkozóm. Tudom, hogy nem 100%, de azért nem is elhanyagolható, hogy a pentaxforums oldalán 190 vélemény alapján nagyobb pontszáma van, mint a 117 véleménnyel rendelkező A verziónk. 

 

Nem tudom, hogy a képalkotásban mi lehet a küönbség, nagyon egyformának tűnik a két verzió, leszámítva az auto blendét...

Előzmény: monyesz (110374)
monyesz Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110374

Nem lesz kapós a többi. Ha a SuperA jól működik akkor tartsd meg.

Előzmény: TGaborZ (110373)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110373

Nahát, úgy néz ki szembe jön egy Pentax-M 50/1.7... holnap kiderül. 

 

És van egy Pentax-A 50/1.7 annak jelenleg ismeretlen az állapota és csomagban van: Pentax Super A + Pentax-A 50/1.7 + Tokina SD 70-210/4-5.6 + Pentax AF 200T vaku.

Mennyiért lehet vajon eladni a maradékot, ha csak az 50mm-t tartanám meg?

Tab Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110372

5-6 éve lehetett, akkor még nem volt ez így. Csak szóltam, nagy eséllyel mire lehet számítani.

Előzmény: faki (110370)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110371

Nem nagyon szeretnék ilyet én se szemrevételezés nélkül venni. Várok, aztán egyszercsak lesz. :)

Előzmény: faki (110368)
faki Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110370

Megértem, de az eBay/PayPal vásárlóvédelme elég erős, ha a reklamációt a PayPal-on intézed, még a postát is visszafizetik.

Előzmény: Tab (110369)
Tab Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110369

Kipróbálás, megtekintés nélkül én nem vennék mégegyszer. Tipikus hiba a lencsetagok közötti kanadai balzsamos ragasztás szétválása. A tökéletes eredményt adó profi javítás 40e körül van.

Előzmény: faki (110368)
faki Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110368

Ha van időd és türelmed hozzá, kis szerencsével az eBayről 20-30e Ft között ki lehet fogni SMC Pentax-M 100mm F4 Macro-t.

Előzmény: TGaborZ (110366)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110367

Van is olyanom, az is full manuál, viszont eredeti Pentax, Soóséknak hála, csak persze, otthon van... én meg külföldön. :) Addig olvasgatok a témában.

Előzmény: monyesz (110364)
TGaborZ Creative Commons License 2016.03.03 0 0 110366

Hát, ezt nem tudom. :) Nem ismerem a makrofotózás világát még. A legutóbb hirdetett-talált jó árú Pentax makro obiról lemaradtam (persze drágán mindig van eladó :D ).

Ez a Carenar meg szó szerint útba esett. Vidéken nem könnyű összehozni egy vásárlást, ráadásul sokat vagyok külföldön. Szóval sok dologról lemaradok. De arra jó, hogy megismerjem a fix objektíves fotózás mikéntjét. Már, ha sikerül... :D

 

Ha útba esik valami Pentax, azt is kipróbálom. :)

 

Köszi mindenkinek!

Előzmény: szekundans (110365)
szekundans Creative Commons License 2016.03.03 0 1 110365

A fordítógyűrű esetleg még jobb ötlet is lehet a kérdés az, hogy hányszoros nagyításban gondolkodsz. 

 

Előzmény: TGaborZ (110362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!