Keresés

Részletes keresés

Demcsi Creative Commons License 2009.01.03 0 0 1090
Idén a hidegebb idő beálltával kezdtem használni az Ecoidrot.
Egyenlőre a Baumaxban kapható pelletet használtam így nincs összehasonlítási alapom, hogy mekkora különbség van pellet és pellet között.
Azt hiszem 15-17MJ fűtőértéket ír rá.

A Baumaxos (795Ft/15kg) szerinted/tetek milyen minőség?
Köszi
wulfin Creative Commons License 2009.01.03 0 0 1089
"Gondolkoztam azon is hogy a szellőzőrendszerrel kiszívom ezt a meleget, de ez annyira nem szimpatikus megoldás, nem tudom hogy működne."

Azt gyanitom tul nagy legmennyiseg kellene ehhez.
Előzmény: Törölt nick (1086)
wulfin Creative Commons License 2009.01.03 0 0 1088
"Wulfin, te milyen tipusú kandallóban gondolkodsz?"

Egyenlore szamolgatok:) Annyira nem kapkodok ezen a telen mar nem koltozunk be ugyse. Jan kozepen mar bent lesz a retegtarozo onnantol megy a haz elektromoso modban.

Minnel kisebb vizteres pellet kandallo kellene, ha letezik beepitheto valtozat akkor olyan. Berci altal linkelt lapokon talalhatok azert olyanok amik mar jok lennenek teljestimenyben nekem. Nezelodok.

Legtutibb egy mikroturbinas chp lenne nekem, letezik is 1KW elektromos teljesitmenyu, elfer a tenyerembe csak kereskdelemben nem kaphato egyenlore ilyen.
Előzmény: Törölt nick (1087)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.03 0 0 1087
Szia!

Visszaolvastam, és láttam hogy van tapasztalatod pelletkandallóban, megtennéd hogy írsz rövid véleményt az előző HSZ emhez !?
Idrofox kandallót be lehet vajon állítani, hogy maxon menjen addig, amíg a tartályt fel nem fűti? Ennek a szivattyú teljesítménye elég vajon ahhoz hogy hamar felfűtsön?

Wulfin, te milyen tipusú kandallóban gondolkodsz?
Előzmény: Jesu (1077)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.03 0 0 1086
Nem vagy egyedül a kérdéssel...

Most én is a fűtésen agyalok, sos meg kell rendelnem valamit, mert szorít az idő.
Én valószínű pellet kazánt szeretnék. Nem akarok nappaliba rakni a vízteres pelletkandallót, mert attól félek hogy mire a padlólmat felmelegíti a 10 kw os kanadalló, a 1,5-2 kw os légfűtése miatt a nappaliban kánikula lesz. Hiba tennék én is rétegtárolót, amiből szinte azonnal tud működni a padlótemperálás, mire a beton meg a burkolat (ha fa akkor pláne) fűteni kezd az idő.

Nekem 8kw az energia szükségletem és mégis most 18kw os kazánban gondolkodom. Minden kazán csutkán működve adja a legjobb hatásfokot. Egy jó (vagy kettő jó) hőcserélővel egy nagy tartályt 18Kw al hamar fel lehet fűteni, ebből addig dolgozik a fűtésrendszer ameddig tud, egy automata kazán pedig gyújt és újra fűti a tárolót, ha csökken a hőm.

Az ára a és a kompaktsága miatt én is gondolkoztam, hogy pelletkandallót tegyek a fűtőhelységbe. Még azzal is kibékülnék, hogy naponta tölteni kell. Viszont a 2kw legfűtés a kis fűtőhelységemből szaunát csinálna, ezt az energiát nem tudom kihasználni. Gondolkoztam azon is hogy a szellőzőrendszerrel kiszívom ezt a meleget, de ez annyira nem szimpatikus megoldás, nem tudom hogy működne.
Te mit gondolsz erről?
Előzmény: wulfin (1085)
wulfin Creative Commons License 2009.01.03 0 0 1085
Nade pont erre a porblemara (is) valo a puffer nem? Vegulis elmehet a rendszer ugyis ha 12KW-al tud csak futeni legfeljebb ket naponta fel orat megy. A fo kerdes hogy a puffer fel tud-e venni ekkora teljesitmenyt.

A pufferemnel az egyik hocserelore megadnak egy paramtert: 2470 W/K. Jol ertem, hogy ez azt jelenti hogy 1 fok delta t eseten 2.4KW teljesitmenyt tud felvenni? Ez nagyon soknak tunik ugyhogy kicsit bizonytalan vagyok ebben.
Előzmény: Törölt nick (1084)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.03 0 0 1084

Ha nekem 2 kW lenne az igényem, illetve a házikómnak, abban az esetben elektromos falikazánt (cirkót) szerelnék fel és rendben van.

Ezek a házak elektromosság nélkül halottak, tehát inkább áramfejlesztőre költeném a megmaradt pénzt.

Nincs olyan fűtőeszköz, mely a legkissebb teljesítmény tartományban jó hatásfokkal működne! A  berendezéseket a max teljesítményre hegyezik, és azért szoktak csodálkozni a túlméretes fűtőeszközt vásárlók, hogy nem is olcsóbb a nagyobbal fűteni.

Igaz azt mondják némely szakik, hogy naggyal lehet kicsit fűteni, de kicsivel nagyot nem.

Így igaz, csak az a kérdés mennyiért?

berci222 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 1083
Előzmény: wulfin (1082)
wulfin Creative Commons License 2009.01.02 0 0 1082
Letezik-e bepitheto vizteres pelletkandallo blokk? Ezek a dobozok igy a nappaliba eleg hulyen mutatnak, bar vegul is beallithatom a gepeszeti helyisegbe is.

Nekem ez passzivhazba kell. Boven eleg lenne 2KW max teljesitmeny is. Egy 500 literes retegtarozot rendeltem, arra kellene majd radolgozni. A retegtarozoban lesz ket hocserelo (kulonbozo parameterekkel) es egy kulso hocsrelo a hasznalait melegvizhez. Le van rakva padlofutes kor, de a szellozo rendszeren keresztul is be lehetne vinni az energiat. A szellozorendszer mar megy (max 300 m3/h-t tud).

12KW az bazi sok nekem, mi van ha kisebb fokozaton jaratom, hogy alakul a hatasfok? Ha 12KW-on jaratom akkor az 2 ora alatt maxra futi a retegtarolot (ha egyaltalan at tudom adni az energiat ilyen gyorsan), mondjuk az eleg lehet 3-4 napra futes+hmv-nek. Mi lehet az optimalis strategia itt?
Előzmény: Törölt nick (1081)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 1081

Az IRIS nem vízteres.

Az egy 8.3 kW.-os légfűtésű pellet kanalló.

 

A legkissebb vízterest ECOIDRO-nak nevezik.

Indításkor kb.: 400 W az igénye, majd mikor a begyújtó elektródát lekapcsolta, marad egy 88 W-os kersziv., és egy 30-40 W.-os égéstermék elszívó motor.

A berendezés teljesítménye nem éri el a 12 kW.-ot, és ennek 1/6 részét a kandalló, 5/6 részét a víztér felé adja. 

Vásárlásnál ügyelj a földrajzi távolságokra. Az értékesítésnél, üzembehelyezésnél ez nem gond, de a karbantartás, illetve a spontán hibajavításnál lehet kis kalamajka a távolság miatt.

 

Előzmény: wulfin (1080)
wulfin Creative Commons License 2009.01.02 0 0 1080
BUEK mindenkinek.

Vizteres pelletkandallo kellene minnel kisebb.

Nezelodtem a neten (pl itt: http://www.pellet.inf.hu/)

IRIS tipusra azt irja 300W begyujtas 250W folyamatos uzem elektromos teljesitmeny igenye. Nagysagrendileg stimmel ez az adat?
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 1079

B.U.É.K.

 

Azért egy két kérdést felvet amit olvasni lehet róla.

Amiben ennyi mindent el lehet égetni, az minden fűtőanyag vonatkozásában tökéletlen égést biztosíthat. Ettől még persze lehet jó! Ha a fűtőanyag amivel használni akarod, könnyen és olcsón hozzáférhető számodra.

A kérdés még, hogy az "alányomott" fűtőanyag égéstermék maradványa hol "parkol" az alatt az 5-7 nap alatt, amire a tisztítási időt írja a forgalmazó.

Szerviz???? Ki?

Szlovák gyártó???? Hol-ki?

A leírtak alapján szó nincs referencia helyekről. Ha működne ilyen kazán, jól, vagy rosszul, arról már tudnánk.

De úttörőnek is kell lenni.

Meg azt is meg kell gondolni, a fűtés igény függvényében, hogy feltétlenül kazán, az amire szükség van.

A másik a kényelem. Mert pellet nélkül is vanélet a fűtéstechnikában, azt vízteres kazánnak, kandallónak, faelgázosítónakhívják.

 

Előzmény: mcsaba111 (1078)
mcsaba111 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 1078
Sziasztok és buék!

http://www.alltherm.hu/automata_kazanok.htm

Errol hallott valaki jot?
Szlovák cuccok.
Épp tervezzük a gépészetet, és lehet, hogy kihagynánk a gázt a házból.

http://www.poly-mix.com/aruhaz/index.php
580 000 netto aron vesztegetik.

Köszönettel
Jesu Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1077
Nem kell ezen meglepődni. Legtöbbet spórolni korrekt szigeteléssel lehet. Ezért ez jobb befektetés bárminél jelenleg. (nálam 30PTH+20cm lépcsős élképzésű EPS).

MSN-em nincs. Dobj egy levelet egy vonalas számmal és vmikor megcsöröglek. Vagy telepíts Skypot.
Előzmény: kingababa1985 (1075)
wulfin Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1076
Nekem 15 cm-s betonfalon van a 35 cm szigetles. Nem atombunker, csak passzivhaz. Fotok itt:

http://picasaweb.google.com/bogyom74/PasszVhZ#
Előzmény: kingababa1985 (1075)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1075
na arra én befizetek, hogy egy minimum 30cmes falra még 45 CENTIt rárak valaki :D
ez valami mértékegység baj lehet :D nem mm-ben akartad mondani? mert fél méter szigetelés már atombunkernek minősül :)
wulfin Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1074
Nalam neopor xps van. Sima EPS-bol kellett volna 40-45cm:)
Előzmény: Törölt nick (1073)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1073
Milyen szigetelés az amiből 35 cm kell?
Előzmény: wulfin (1072)
wulfin Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1072
Ha mar szigetel az ember min 15-20 cm. (nalam van 35 cm)

Az 5 cm inkabb diszites mint szigetles:)
Előzmény: kingababa1985 (1070)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1071

A mai építésügyi elvárás 10 cm új házak esetében.

De egy saját kivitelezés és régi épület esetében ezt nem ellenőrízheti senki. Nekem 5 cm van és nagyon jó.

Előzmény: kingababa1985 (1070)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1070
köszönöm szépen! ez tömör volt, és hasznos. b-30as téglánál kb hány cm legyen a szigetelés mit gondoltok? én 5cm re gondoltam, de lehet hogy ez kevés...
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 1069

A radiátorok mértezése mm.-ben van pl.: 600X2000, vagy 600X1500. de ez részeletkérdés.

A berendezést, be kell szerelni, amit aki bír némi affinitással a szakma iránt, el tudja végezni.

1, fűtéshálózatra kötését flexibilis csővel kell kötni.

2, a kéménybe csatlakoztatását(füstcső) szilikongyűrűs 80 mm.-es inoxcsővel kell kötni.

3, mivel az égéstermék (füst) tulnyomással távozik, így bélelt kéménybe kell kötni

4, ügyelni kell arra, hogy a berendezés indítófüstcső alkatrésze egy tisztító nyílással ellátott T idom, és semmi esetre sem egy sima könyök (kondenz víz)

5, a kémény bélelés, átmérő min 100 mm kell legyen, anyaga szintén inox.

6, a berendezést béleletlen kéménybe nem lehet kötni, és kéményseprő szakvélemény beszerzése is javallott, mert a következő, éves ellenőrzésnél a kéményseprő kérheti ezek pótlását.

Üzembe helyezés:

Itt e fórumon már nehezményezték az üzembe helyezés létjogsultságát.

Bizonyos esetekben életmentő hatású lehet.

Mert, beszereléskor nem mindenki veszi figyelembe az érintésvédelmi szabályokat, a légellátás fontosságát,a berendezéssel fűthető légtér nagyságát, a füst elvezetés szabályait.

Sajnos azt lehet megállapítani,hogy a kereskedő ellenérdekelt a szabályos, és biztonságos elhelyezésben, beszerelésben. Tehát nem igazán javasolható üzembe helyezésre.

Az üzembehelyezés, párosul egy biztonsági minősítő vizsgálattal, ugyanolyan elvárásokat támasztva a felszerelés felé, mintha gáz, vagy olajtüzelésről lenne szó.

Vannak területi üzembe helyezők, és vannak területi üzembe helyezési napok.

Az üzembe helyezők egy tarifával dolgozhatnak!, bárhonnan bárhová is hívják, természetesen országon belül.

De azért a fogyasztónak is jobb, ha egy hozzá közelebbi üzembe helyezőt kér fel, mintha többszáz kilométerről megy az illető. És ez nem anyagi, hanem később javítási problémákat okoz(hat) és okoz is szinte minden esetben.

 

Bezsereléshez, segítséget a gyártó szervizénekhonlapján találsz, (tervezési segédlet.)

Ugyan itt az üzembe helyezés és javítási tarifákat is ovashatod, és szükség esetén ellenőrízheted.

 

Előzmény: kingababa1985 (1068)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1068
.(nagy 60x200, kisebb 60x 150es) én ezt irtam de lehet hogy nem pontos.60cm a magasság, a pelletkandallót ki helyezi üzembe? vagy azt én is be tudom?épített régi kémény is jó hozzá?
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1067

A "grünpower"-elnekem nem sikerült ezeddig. De lehet veszek hozzá még egy elemet és akkor jő lesz.

A kandalló ára, sok mindentől függ, de 550 ef. alatt ki lehet hozni.

A radiátorok mérete biztos hogy 600/200, illetve 600/150 vagy az egyik mm, a másik cm?

Előzmény: kingababa1985 (1065)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1066
ja és ennek az ára olyan 600ezer körüli ugye? mert tegnap felhivtam őket és asszem erre mondták ezt az összeget
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1065
köszönöm a hozzászólásod. a nyílászárók műanyag mind. A bejárati ajtó is, 1.0 az értéke ha nem vertek át :).
a "grünpower" ezek szerint nem tud télen olyan melegvizet csinálni hogy használható legyen fűtésre?
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1064

A berendezés amely ezt tudhatja, és igazából ezen a lapon ezt többen is megerősítették a következő:

http://www.edilkamin.com/hu/termostufe_a_pellet_ecoidro/termostufa_ecoidro_ceramica_beige.aspx

http://www.edilkamin.com/hu/termostufe/caratteristiche_tecniche_e_dimensioni_ecoidro_ceramica_beige.aspx

 

Természetesen egy indirekt kis, vagy nagyobb vízmelegítővel való házzassága nem nagy feladat, össze köthető. A "grünpower" más tészta. Ebből nekem is van egy, de én csak nyáron használom, olyan módon, hogy a tartályába betárolt felfűtütt vizet keringetem be a vill. bojler spiráljába. Működik.

Maga a kandalló ad le hőt a környezetébe, de ezt max 2kW erejéig veheted figyelembe. Ha a házikó emeletére nyitott lépcső feljáró vezet, abban az esetben nem kell oly nagy méretűradiátora felső szintre.

A törölköző szárító radiátorral viszont az a helyzet, hogy radiátorként sem nem szép, sem nem olcsó. Ha viszont szárítassz is rajta, abban az esetben a hőleadása igen kicsi, és nem jól fűt.

Aztán ne hagyd figyelmen kívűl a nyílászárók légbeeresztő képességét, hiszen ez a fránya meleg tudja a fizikát, és míg önerejéből felfelé tör, maga helyére vákumszerüen szív hideglevegő utánpótlást a földszinti helységekbe. 

Talán nem lesz harag a hozzászólás miatt, de gondoltam elmondom.

Én magam ECOIDRO-val fűtök, és ha nem valami "szoáré" pelletet veszek, akkor igen meg vagyok vele elégedve.

Előzmény: kingababa1985 (1063)
kingababa1985 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1063
plako55. na ez engem is érdekelne, mert nekem is emeletes házam van, alul kb 180m3
felül pedig olyan 35-40m3 a légtér, viszont én felülre 2 kisebb radiátort, alulra egy nagyobb, egy kisebb és egy törölköző száritót tennék...(nagy 60x200, kisebb 60x 150es) lapradiátorra gondoltam. Mekkora pelletkandalló kell ehhez? esetleg ha típust, vagy linket kapok azt is szívesen venném, na meg árakat...össze lehet-e ezt kötni a grünpower féle vízmelegítős napkollektorral, és képes-e melegiteni olyan bojlerban vizet, amiben ez a spirálfűtéscső megy keresztül..mindenre várom a választ
palko55 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1062
Igy jár aki öreg és felejt. Kb menyi vizet és milyen höfokra tudod felmelegiteni menyi idö alatt? És mekkora légtért tud a kandaló bemelegiteni? Szerinted lehetséges e vele ugy füteni, hogy az also részben a kandaló fütsön a felsöbe a vizes radiátor?
Előzmény: Törölt nick (1058)
palko55 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 1061
Üdv. Szerinted a pellettes kandalod müködne apro szemcséjü fa apritékkal? Menyire mélyedtél bele a müködésébe? Engem az adagoló része érdekelne. De lehet, hogy más is kiváncsi lenne a müködésére. Kösz.
Előzmény: Törölt nick (1058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!