Keresés

Részletes keresés

Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.18 0 0 455
Köszönöm mindenkitől az ötleteket!
Hacsek
Az általad említett termékek miből vannak? Ezek is strapabíróak csak nem szépek? Vagy ezek azért nem olyan tartósak?
RK
bd Creative Commons License 1999.08.18 0 0 454
Toloajto-vasalat
1. VBH Kft. Méta utca 31.
357-2272/18 valamijuk van.

2. Schachermayer Kft. Biatorbágy
(23) 310-400
Keszsegesek, van tobbfele, keresztkerdeseket tettek fel pl, meret, suly, anyag, zarhatosagi igeny...
Mondtam, hogy iranyitom az igazi igenylot.
bd

Arabella Creative Commons License 1999.08.18 0 0 453
Vagy nem értettem, amit mondasz:)
Most már értem is meg át is érzem a súlyát:)
Hacsek Creative Commons License 1999.08.18 0 0 452
bd,
nekem nem fáj, hogy te mit csináltál, de a Commenda elvileg nem kommendálja a Cimsecet házilagos alkalmazásra. Attól még persze jó is lehet.
Különben fel tudnék sorolni Rabo-nak vagy húszféle epoxipadlót, de ezeket mind IPARI célokra ajánlják.
bd Creative Commons License 1999.08.18 0 0 451
Betonpadozatra Cimsec-et kentem sk. (alapozojaval), onterulo, raejthetem a szerszamot, felmoshatom, 3 eve hibatlan es a legolcsobb.
Van ilyenfajta magyar is, kulfoldi is.
bd
Hacsek Creative Commons License 1999.08.18 0 0 450
Rabo!
Keresd a következő termékeket:
TIPOX (Akzo-Nobel)
Sikafloor 81 (Sika)
Repol (Budalakk-Titán)

Ezek a műgyanta burkolatok alkalmazhatók elvileg házilagosan is!

Hacsek Creative Commons License 1999.08.18 0 0 449
gézé!

Tényleg jó anyag a Reokorr, de erre is vonatkozik, hogy csak profi szolgáltató (Mükiszolg) és nagy tételben készítheti, mert a kötéskor a műgyanta káros gázokat fejleszt. A Reokorr tehát nem lakásba való vagy egy 20 m2-es garázsba!

Hacsek Creative Commons License 1999.08.18 0 0 448
Én igen, Arabella!
Egyébként ezeket (alapító okirat módosítás stb.), ha emlékszel, én már a kezdetben elmondtam, csak akkor neked még nem tűnt ennyire súlyosnak.
gézé Creative Commons License 1999.08.18 0 0 447
Kedves RK!
Az alábbi címen nézz szét! Lehet, hogy van jobb is, de ez is 1 lehetoség. http://www.reokorr.hu/hun/index.htm
Üdv
gézé
Arabella Creative Commons License 1999.08.18 0 0 446
Hacsek!
Mit is csinálnék én nélkületek?!:)
Ezeket figyelembe fogjuk venni és ennek alapján döntünk.
Lichthof ügybe tettünk lépéseket, beszéltem a közös képviselővel, elég bonyolult, mert akkor megnő a társasházi hányadunk, javítani kell az alapító okíratot, ami nem kis pénz, kell az önkormányzat beleegyezése, amit már az a tervező megérdeklődött ,akinek a neve alatt menne majd a felújitás, és azt mondták, hogy mivel a mi lakásunk igy is teljesen szabálytalan az alsólakó miatt és a lichthofra emeletenként csak egy lakás néz ezért elvi akadálya nincs az engedélynek.
Ráértek akkor majd felmérni a lakást?
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.08.18 0 0 445
Arabella!
Attól még, hogy ledobja a mázolást (nem festés), nem kell kidobni, csak a fáig mindent lekaparni, és újrakenni az összes alapozó- és fedőréteget.

Egy faablakot-ajtót csak akkor kell kidobni, ha A FAANYAG ELKORHADT vagy ELVETEMEDETT.

A biztonsági ablakról: jó az, ha van értelme. Ablakoknál még a legrosszabbaknál is az a helyzet, hogy nem a tok (keret) vagy a szárny a biztonság gyenge pontja, hanem az üveg. Kérdezz rá, hogy milyen szempontból biztonsági az az ablak, és gondold át, hogy neked pont olyan biztonságra szükséged van-e! Ez komoly!

Arabella Creative Commons License 1999.08.18 0 0 444
Helló Hacsek!
Akkor kell cserélni, mert tényleg ledobja a festéket vagy sem. Az új biztonsági ablakkal meg 250 ezer lenne az is szeptemberi kezdéssel.
Az utobbi mondjuk profibbnak tünt.
A lakás megtekintése úgy áll, hogy jelen pillanatban folyik a cuccok elszállítása a lakásból, nehezen megy ,mert vannak olyan dolgok, amelyek nem kellenek senkinek és vannak olyan dolgok, amelyek mindenkinek kellenek, és van négy volt tulajdonos. Ezért az van, aki jön és viszi, annak adjuk:), de szeptember elején van lomtalanítás, akkor meg végkép kirakok mindent amit nem vittek el. Tehát azokon a napokon készülhetsz ( hetek) felmérésre. Ez olyan szept. 5. körüli időpont.
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.08.18 0 0 443
Szia Arabella!
Furcsa, de mindkét szaki igazat beszélt, csak ha jól sejtem, az egyiknek érdekeltsége van biztonságiablak-forgalmazásban, a másiknak meg nincs.

De egyébként hogy áll a lakásod? Mikor lehet terepszemlélni?

Arabella Creative Commons License 1999.08.18 0 0 442
Sziasztok!
Hacsek, Tacsa!
a tegnap és ma volt két asztalos és felmérte, hogy festés elött mit kéne csinálni az ablakokal, ahoz, hogy jól használhatóak legyenek.
Az első (vidéki ) szak iazt mondta, hogy tulajdonképpen nincs nagy baj burván 20 ezerból a két kétszárnyút és az egy háromszárnyút festésre, illetve lekaparásra készen megycsinálja jövőheti kezdéssel.
A második (pesti) szaki azt mondta, hogy ezt-azt cserélni kell, mert ha nem akkor az ablak ledobja a festéket úgy 3 év után és kéne esetleg biztonsági ablak ( a biztosítás miatt- ez nincs benne az árban) ez nála durván 90 forint és csak szeptemrb végén tud belekezdeni.
Kérdés: Kinek lehet hinni? Vagy kérdezzünk meg másokat is?
Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.17 0 0 441
Előre is kössz Hacsek.
RK
Hacsek Creative Commons License 1999.08.17 0 0 440
Kedves Tacsa!
Kutakodok valamit.

Egyébként amit én szabnék, az el lenne szabva. Manuálisan gyenge vagyok.

Hacsek Creative Commons License 1999.08.17 0 0 439
Rabo!
Megkeresem, a Budalakk-Titán terméke, de nem igazán szép.
tacsa Creative Commons License 1999.08.17 0 0 438
Kedves Hacsek!
A három látott harmónika közül egy volt üveg(nek látszó műanyag ) betétes, a másik barnás, a harmadik meg vajszínű. Mindegyik valószínűleg ( bár roncsolásos vizsgálatot nem végeztem ) műanyag lapocskákból állott, és jellemzője volt, hogy baromira nem talált bele a sínbe, aminél zárna.
Az egész konstrukció iránt nem nagy a bizalom, ezért gondolkodám tolóban, de nem "eltolt" verzióban. Szóval a harmonika nem érdekel, még ha Te szabnád is le, akkor sem. Viszont ha gyárilag toló lenne, az azért érdekes, főleg tokos, mert az valószínűleg biztonságosabb ketyere, mint ha én egy tok elé csúszómászót illesztek, mivel akkor ugya a tojletből a szagmentes megoldás kissé nehezebben biztosítható jótállásilag. Szóval gyártmánytot keresnék, ha tucc segítni.

Üdv
tacsa

bd Creative Commons License 1999.08.17 0 0 437
Toloajtonal a lenyeg a vasalas.
A tobbi akar egy butorlap (vagy lomtalanitasbol mentett regi ajtolap meretrevagva, hisz a falc ugyse kell, ...)
En 20 eve csinaltam, a tulaj Becsbol hozta a vasalatot, azota talan itt is kapni.
Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.17 0 0 436
Kedves Hacsek!
Milyen a házi verzió? Mit értesz azon, hogy nem annyira?
Különben mit ajánlasz?
RK
Hacsek Creative Commons License 1999.08.17 0 0 435
Kedves Rabo!
Az epoximűgyanta burkolatok tényleg nagyon jók, és meg is felelnek az 1., 2. és 4. pontodnak.
Ezzel szemben meglehetősen drága, kb. 8-10 ezer Ft/m2.
És van vele még egy gond, hogy profi kivitelezőt nem lehet kis mennyiségre találni, merthogy komoly technológia kell hozzá. Nekem egyszer azt mondta egy cég, hogy 1000 m2 alatt nem vállalják. Mekkora a garázsod?
Van egyébként házilag kivitelezhető epoxipadló, de az nem annyira jó.
Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.17 0 0 434
Kedves Hacsek!
Akkor ezt a témát kiveséztük, de hogy ne sűlyedjünk előveszek még egy kérdést a tarsólyomból (érted?!! tar sólyom):))
A garázs (jelenleg beton) padlóburkolását szeretném megoldani.
Elvárások:
1. vékony rétegben megoldható
2. strapabíró
3. nem drága
4. nem gusztustalan
Én a műgyantára gondoltam. Van más ötleted?
RK
Hacsek Creative Commons License 1999.08.17 0 0 433
Kedves Rabo!
Ez elsősorban nem az építőanyagtól, hanem a környezettől és a mikroklímától függ.
Például azon a helyen, ahol a darázsfészek volt, nyilván korábban is voltak darazsak az épület helyén. Ezeknek a dögöknek a génjeikben van a lakóhely kódja.
Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.17 0 0 432
Kedves Hacek!
Nem fogalmaztam pontosan. A kérdésem lényege az, hogy a bogarak melyik anyagot kedvelik jobban élőhelyként, a polisztirolt vagy a kőzetgyapotot. Az rendben, hogy úgyis meg tudják közelíteni az anyagot, de vajon bele is mennek. Még pontosabban: melyik anyagnál nagyobb a bogárinvázió (beköltözés) valószínűsége.
RK
Hacsek Creative Commons License 1999.08.17 0 0 431
A bogarak bemászása ellen nem lehet védekezni, mert a szellőzőnyíláson mindenhol be tud mászni.
A darázsfészket egy burkolatbontáskor láttam, tényleg.

Off.
Állítólag volt valami nagy durranás, de nem esküdnék meg rá.
Offoff.

Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.17 0 0 430
Kedves Hacsek!
Akkor lényegében tök mindegy?
Azért a fal mögötti darázsfészek az durva. Hol láttad?
Hogyan lehet védekezni a bogárbemászás ellen?
off
Mi újság ősrobbanásice? Nagy a csönd
on
RK
Hacsek Creative Commons License 1999.08.17 0 0 429
Majdnem.

A bogár a kőzetgyapotba is bemászik, ha akar (általában akar). Láttam én már falburkolat mögött komplett darázsfészket meg méhkaptárat!

Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.17 0 0 428
Kedves Hacsek!
Ezek szerint a közetgyapot ebből a szempontból jobb? A madarakat könnyebb távol tartani, mint a bogarakat. Főleg belül.
RK
Hacsek Creative Commons License 1999.08.17 0 0 427
Kedves Rabo!
Többféle ilyen károsító van. A bogarak mindenhová bemászhatnak.
Az egerek meg zabálják a polisztirolt.
A madarak meg a kőzetgyapotból kihúzgálják a szálakat, mert remek fészeképítéshez.

Ez utóbbi kettő ellen záróráccsal lehet védekezni (teljesen lezárni nem szabad a szellőzés miatt). Viszont a bogarakat nem lehet kizárni.

Rabo Karabekian Creative Commons License 1999.08.17 0 0 426
Kedves tacsa!
Olyasmit hallottam, hogy a bogarak kedvelik lakhelyül választani az olyan anyagokat mint pl. heraklith v. heratekta.
Üdv
RK

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!