Keresés

Részletes keresés

Obi wan Creative Commons License 1999.08.25 0 0 600
Kedves Stoki!
Amit a mondandód második felében írsz én úgy ismerem, hogy hűsugárzó dob. Az az értelme, hogy az égéstérből távozó igen forró levegőt párszor megforgassa a kályhacsőben azért, hogy a dob jobban felmelegedhessen és így jobban melegítse a környező levegőt. Tehát: mivel a kéménybe érkező levegő hidegebb lesz hősugárzó használatával, mint anélkül, ezért nő a fűtési hatásfok. Pontosan mennyivel, azt nem tudom, de érzésem szerint nem túl sokkal, mivel elég kicsik szoktak lenni ezek a hősugárzó dobok. Hasonló elven műxik a cserépkályha is, de abban a járatszámtól függően legalább 4-szer "fordul meg" az égéstérből kijövő forró levegő, így leadja a hőmennyiséget a bélelt csempének s a kéménybe már majdnem "hideg" levegő távozik. Talán nem véletlen, hogy a befektetett és a hasznos energia mérlegét tekintve a cserépkályha az egyik legjobb hatásfokú fűtőeszköz!
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 599
Kedves bd! (Remélem nem zavar a tréfa)

1. a soját nem ly-nal kell írni?
2. az elegett szerintem 1 t!
3. a karos már volt tegnap.

stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 598
bd
kössz, egyre világosabb...
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 597
Arabella!
Úristen, hüjülök elfelé! Télleg írtam neked, de totál elfelejtettem.

A rumliról: egyszer jártam felmérni egy öregasszony lakásában, aki (mint később a szomszédok elmondták) abban az elmebetegségben szenvedett, hogy minden holmiját elől akarta látni, különben azt hitte, hogy ellopták. Ennek megfelelően a teljes nagyszobáját (kb. 25 m2) 1 m magasságig zsákokkal, csomagokkal, dobozokkal, miegymással rakta tele, hosszában és keresztben akkurátusan keskeny, kanyargós folyosókat hagyott köztük. Mikor ezt én megláttam, kivert a víz. Láttad talán, hogy mérek, megtalálom az alkalmas helyet, ha van, de ott nem volt. Életem egyik szakmai sikerének tekinthetem, hogy az ott akrobatikus mozdulatok árán vett méret később megállta a pontosságra vonatkozó követelményt.
Ja, az öregasszony a konyhában lakott. (:-((

bd Creative Commons License 1999.08.25 0 0 596
Kalyhabeles
Samott=tuzallo anyag, amely vorosizzaskor is vegyileg kozombos.
Tuzteret belelnek samott-teglaval ill. samottport vizuveggel keverve.
Cserepkalyhaknal az egesteren kivul agyagoznak.
Keress kalyhast, ez szakma.
A salak az elegett tuzeloanyag utan maradt anyag (pl: voros salakkal burkolnak sportpalyat) neha karos vegyuleteket tartalmaz.
A saletromsav HNO3, ennek valamijen soja neha kiutkozik a falon "saletromos a fal".
bd
Arabella Creative Commons License 1999.08.25 0 0 595
Hát írtál nekem egy emailt, és én jókislány mivoltomból fakadóan válaszoltam is neked a kérdésedre.
Én mondtam neked, hogy rumli van a kisszobában.
Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 594
Arabella!
399x195 cm, de a rumli miatt részleteket nem tudtam mérni.

PS: áruld el lécci, hogy a tegnap délutáni emiled kire s mire vonatkozott! Egyáltalán nekem szólt, vagy rólam akartad közölni valaki mással? (:-))

Arabella Creative Commons License 1999.08.25 0 0 593
Hacsek, na figyelj, akkor kérem a jelenlegi kisszoba méreteit is, asszem nem voltam elég világos:((
buta Arabella
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 592
Stoki kedves,
az ilyen jellegű méreteket nem tudtam felvenni (csak szerrevételezéses saccolással), mert ugye Kandúr mit szólt volna...
stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 591
Húúúúú gyerekek már csak a mell és a csípőméret hiányzik a derékméret úgyis változik ;))))))
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 590
"Az ajtó mellett balra van 103 nem?"
Ha szemből nézed, persze.

Csak azt akartam jelezni, hogy ha belépünk az ajtón, attól jobbra kezdem írni az adatokat.

Arabella Creative Commons License 1999.08.25 0 0 589
Az ajtó mellett balra van 103 nem?
Akár mi is van, hogy hol lesz a konyha, gyorsan kell cselekednünk bizonyos dolgok miatt. Tegnap megint voltunk lichthof ügyileg ügyvédnél, mert szorít az idő összel készen kell legyen a lakás, nem halaszthatjuk tavaszra.
Valahogy az lett a mi döntésünk, hogy a konyha és a kisszoba cserélödik és a fürdőt kell még valahogy frappánsan megoldani. A héten meg elinditjuk a hatóságok felé a lichthof beépítéséhez szükséges papírokat, mert az első körben is harminc nap, ha szerencsések vagyunk, közben meg meg kell gyártani az alapító okírat módosítását, kell a lakók aláírása. ez testvérek közt is októberben záródik le. És akkor még egy téglát sem mozdítottunk meg, ha szigoruan ragaszkodunk az előírásokhoz.
Arabella
stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 588
Kössz lobo, akkor keresek valami köcsög(öst)!!!
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 587
Figyelj Arabella, mennek a méretek.
Az ajtó mellett jobbra van 103 cm. A sarokban a kéménypillér 76x12. A pillér után van 322 cm fal.
Az ablak mellett jobbra 23, balra 28 cm van, maga az ablaknyílás 150 széles. A konyha kisszoba felőli oldalfala 398 cm (de ebből az ajtónyitás miatt legfeljebb 330 bútorozható.
VISZONT EZEK A JELENLEGI MÉRETEK. AZELŐTT AKARSZ KONYHABÚTORT VENNI, MIELŐTT TUDNÁD, HOL ÉS MEKKORA LESZ A KONYHÁD?
Arabella Creative Commons License 1999.08.25 0 0 586
Hacseknak!
A felső lakók összesen minimum 10 lábbal dübörögnek, amikor éppen nincs babazsúr:(
A konyha adatait le tudod írni pontosan, mert ha lenne időnk, akkor ma kimennénk az új IKEA-ba és kellenének a konyha méretek az esetleges bútor miatt.
Arabella
lobo Creative Commons License 1999.08.25 0 0 585
stoki!
Az a túró sima agyag, olyan amiből a kancsókat szokták a népművészek korongozni, vagy mi. A kályhában aztán szépen kiég, és ez a kerámia tartja meg a samottéglákat. Agyagbányában található, aminek helyét a kályhások titokban tartják. Általában régi téglagyárak közelében lehet rátalálni.
stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 584
Igen azt sejtettem ...:))), de engem a "túró" érdekelne ...
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 583
Stoki, az élére állított izé a samott-tégla.
A túró nem tudom, micsoda. Még az is lehet, hogy salétrom, de nem tartom valószínűnek.
stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 582
Akkor most miről beszélek ???
Tudom ezt nekem kéne tudni, de a kályhákat akkor is valamivel tapasztani szokták belülről...
Eddig már vagy három zománcozott fémkályhát néztem meg belülről és mind a háromba volt valami vékony (mint a burkolólap) téglaszerű lap élére állítva és olyan malterszerű anyaggal betapasztva az égéstér ...és ugyanezt a malterszerű anyagot láttam a cserépkályhák belsejében...
Akkor az mi a túró ...???
illicit Creative Commons License 1999.08.25 0 0 581
Kedves Hacsek, kedves tacsa!
Csupán segédletnek kellene egy ilyen felújítási munkákra vonatkozó szerződés. (Nem etikai vétségről van szó)
Nincs valami link? vagy emilben elküldhető séma?
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 580
Kedves Stoki!
A samottot téglákba préselik, és azzal bélelik a cserépkályhát.
A salétrom ezzel szemben éppen hogy káros égéstermék.
stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 579
Bocs, azt hiszem samotot ...
Valami olyan hőálló porszerű anyag, amivel a cserépkályhákat szokták bélelni...
Na most akkor ez a samot ...???
Hacsek Creative Commons License 1999.08.25 0 0 578
Kedves Stoki!
Csak félve kérdezem (nem értek a kályhákhoz): mire való a salétrom egy kályhában? Nem samottot akartál írni?
stoki Creative Commons License 1999.08.25 0 0 577
Tisztelt építkezősök !!!
Úgy néz ki, hogy szerzek egy fémkályhát, amit őszre fel kéne újítanom. Ez a fémkályha, úgy látom salétrommal van kibélelve...Itt ott már eltűnt a belsejéből a salétrom, így be kéne foltozom. A kérdésem az lenne, hogy hol lehet kapni pár maroknyi anyagot hozzá ???
A másik kérdés : minek hívják hivatalosan azt a technikát, amikor egy kályhacső átmérője duplájára van méretezve (kályhadob) és kering benne a füst spirálisan...Van egy bemenete, meg egy kimenete...HA valaki használ ilyet ez megéri a pénzt, vagy csak bohóckodás az egész...
Matyi.sk Creative Commons License 1999.08.25 0 0 576
Köszönöm szépen.
Ettől féltem én is.
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 575
Arabella!
Érdekes. Ugyanazok laknak a szüleim lakása felett is, ugyancsak nemrég költöztek oda stb.
Különben milyen típusú állatok? Úgy értem, hány lábbal dübörögnek?
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 574
Kedves illicit!

E témában inkább tacsát ajánlom (sokkal több építkezésen járt életében, mint én), de egyébként a dolgok rendes menete az lenne, hogy a vállakozó ad egy tervezetet, amit te meg tudsz beszélni az építészeddel és esetleg ügyvéddel is. Enélkül szerződést aláírni súlyos felelőtlenség.
Ha etikai kétséged van, lehet kérdezni az ÉVOSZ-tól vagy az iparkamarától is.

Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 573
Ez jó, mivel a fenti szomszéd nemrég költözött oda a VIII. kerületből és néha úgy is viselkedik:( többször szóltunk neki, de még neki állt feljebb.
Azok az állatok nem járnak, hanem dübörögnek a parkettán, üvöltöznek egymással és hasonló nyalánkságokkal édesítik meg a mi életünket.:(
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 572
Ojat láttam már kiírva, hogy:

ITT EMBEREK LAKNAK!
KÉRETIK FIGYELEMBE VENNI!

Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 571
Akkor azt sem lehet, hogy itt laknak Kandúrék???
Várjál, akkor legyen az, hogy itt laknak azok a bizonyos emberek!:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!