Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.08.31 0 0 705
Ne szerénykedj, Totla!
juci Creative Commons License 1999.08.31 0 0 704
Kedves Hacsek, ne légy szerény: ugye te vagy a másik???

Totla-isten: hogy lehet eztet megtanulni?

Azt tudtad, hogy idéntől változott az illetéktörvény? Szépen fizethetünk egy walag illetéket, mer a szülők "előrelátóan" a mi neveinkre íratták a lakásaikat. Így se szocpol,se semmi, ellenben van illeték.

Hacsek Creative Commons License 1999.08.31 0 0 703
Hölgyek-Urak!
Ajánlom mindenki szíves figyelmébe kedves barátomat és kollégámat,
ElPocoLoco urat, aki végre elszánta magát, hogy aktivizálódjon e csatornán!
Érdemes tőle kérdezni (néha én is szoktam), ő tudniillik építőipari-katalógus témában az ország két legjobbja között van.
Totla Creative Commons License 1999.08.31 0 0 702
Kedves bd!
Hacsek barátom kissé túlzott mikor a "Királyt" írta, de megpróbálok választ adni.
A gázkonvektor kiszellőzőkre a Gázmű engedélyén túlmenően az építési hatóság engedélye is szükséges. Az ép. engedély akkor adható ki, ha a Tisztiorvosi szolgálat - mint szakhatóság - hozzájárulását adta. Az engedély egy példányát mint szomszéd megkapod, igy az abban leírt fellebbezési határidőn belül (15 nap) megfellebbezheted.
A hiedelemmel ellentétben a szomszédnak nem kell beleegyezését adnia az építéshez, igy csak a fent leírtak szerint szerez hivatalos tudomást az építésről.
Hát egyelőre ennyi, ha van még kérdésed az üggyel kapcs. szívesen válaszolok bővebben is.
ElPocoLoco Creative Commons License 1999.08.31 0 0 701
Kedves gézé
Az előzőekben részletezett hőveszteség-számítási műveletet elvégzi a különböző építőanyag-gyártók (Terranova, Dow, stb.) által osztogatott kis program.
Egy floppy-n elfér, értelmesen használható. Ennek eredményét még eng. tervhez is el szokták fogadni.
Az alapprogram mindegyiknél ugyanaz, erre csak ráöntik a saját céges szószukat.
Lehet kérni tőlük, ingyen osztják.
Előnye, hogy a leggyakoribb anyagok k-tényezőit is tudja.
juci Creative Commons License 1999.08.31 0 0 700
Persze, azér egynehányat otthagytam. Pedig ki voltak állítva ojan lyókis cocilista Komfort-M tűzhelyek is, igaz, csak annak demonstrálására, hogy még azokhoz is van alkatrészük.

Ez az SVT-Wamsler cég egyik mintabóttya a József Attila lakótelepen (Dési Huber ucca). Ha megmondod, mejik környék érdekel, megnézem otthon, hol van hozzád lekközelebb bót.

De érdemes böngészni azokat az egyébként őrjítő reklámújságokat, amikkel teletömik az ember levélszekrénnyét, mer rengeteg akcijós ajállat van ottan is.

juci, a tűzrőlpattant

bd Creative Commons License 1999.08.31 0 0 699
Gáztűzhelyet hol vetted?
Nekem is kellene. Hagytál?
bd
juci Creative Commons License 1999.08.31 0 0 698

Gázról jut eszembe, hogy még nem is meséltem nektek, mijen gyönyörűséges kék gáztűzhelyet vettünk. Vesta(szűz) típusú, madeinhugary, és hogy még nagyobb legyen az örömünk, ócsóbbér is adták, akciósan. Meg egy öntöttvas platnit is attak hozzá, már ezér érdemes volt megvenni...
Hacsek Creative Commons License 1999.08.31 0 0 697
KÁGÉ!
Épületgépész-mérnöki vagy üzemmérnöki végzettség, SZG típusú tervezői jogosultság, mérnökkamarai tagság, valamint általában a helyileg illetékes gázszolgáltató egyénre szóló regisztrációja.
KÁGÉ Creative Commons License 1999.08.31 0 0 696
Tudja valaki, hogy milyen képesítés szükséges a gáztervezéshez? Több hete birkózunk egy "láthatatlan" gáztervezovel (a fovállalkozó hozta), de egyszeruen nem akar elkészülni a terv. Gondoltam az ismerettségi körömben széjjel néznék... Help!

KÁGÉ

Hacsek Creative Commons License 1999.08.31 0 0 695
Kedves Gézé!
Ezt egyszer már leírtam Obi wan részére, de most nem ezért nem ismétlem meg, hanem azért, mert (ő is belátta) ez sokkal komolyabb mérnöki feladat annál, hogy egy mégoly lelkes laikus is nekilásson.
De ha tényleg akarod, én esküszöm leírom neked.
juci Creative Commons License 1999.08.31 0 0 694
Szasztok!

Télleg nem féltek vályog(föld)téglából építkezni? Szerintem elég rizikós (bár tulajdonképpen mi nem az...?) És ha lyön az Özönvíz?

juci, a vészmadár

Ui: Stoki, szerintem is elég bunkóságnak hat első olvasatban a magatartásom Tacsa-ügyben, de hidd el, teljes jóhiszeműséggel jártam el, és szégyellem magamagamat annak rengye és móggya szerint... Meg persze sajnálom, hogy csak egy későbbi alkalommal ismerhetem meg a díszes társaságot.
:-((

lobo Creative Commons License 1999.08.31 0 0 693
KáDé!
Szerintem ilyen szerelő valóban létezhet, Felelőtlennek hívják. Maga a szerelés lehetséges, de egy panelházban én nem kockáztatnám meg.
Ez személyes véleményem, de lehetséges hogy biztonságosan is megoldható, csak én nem tudok róla.
lobo Creative Commons License 1999.08.31 0 0 692
Gézé!
Ez az a téma, amit valóban szakemberre kell bízni.
Ha mégis akarsz számolni, a következőket tudod tenni:
- kiszámolod a falak összfelületét (a nyílászárók nélkül).
- összegzed k-értékenként a nyílászárók felületét
- kiszámolod a padló és födém területét
- az így kapott értékekkel sorra kiszámolod a hőveszteséget az adott felületeken. A k-érték azt jelenti, hogy 1 m2 felületen 1 C fok (vagyis K) hőmérséklet hatására hány W a hőveszteség. Egy példa:
Ha a falnál: k = 0.6 W/m2K, a felülete 120 m2, a hőmérsékletkülönbség szélsőséges esetben (bent +25 fok, kint -30 fok) 55 K. A hőigény: 0.6 X 120 X 55 = 3960W.
- az így kapott számokat összeadod
Persze a végeredményt sok más tényező befolyásolja. Pl:
- az üvegfelületeken bejutó napsugárzás által termelt hő
- a légcsere (pl. szellőztetés) által elveszett hő
- az esetleg megmaradt hőhidak
- a felfűtésre szánt idő
- a helyiségek fűtési egyenetlensége
- a hőérzet különböző fűtési módoknál
- stb.
Szóval az így kiszámított értéket be kell valamivel szorozni, amit viszont már csak szakember tud megsaccolni.
KáDé Creative Commons License 1999.08.31 0 0 691
Sziasztok!

Most újítom fel a panellakásomat, és a konyha tervezésekor felmerült bennem (bennem + a tervezőben) az a gondolat, hogy a gázcsövet arrébb kellene tenni valahogyan. A probléma az az - bár ezt bizotsan Ti is tudjátok - hogy ehhez el kell zárni a gázt az egész lakótömbben. Ami ezt méginkább megnehezíti, az az, hogy a közös képviselő nem hajlnadó erre megadni az engedélyt.

Hallottam viszont olyan gázszerelőkről, akik valamilyen varászlat folytán úgy is tudnak dolgozni, hogy nem kell a gázt elzáratni. Legalábbis ez a pletyka. Ahol én lakom, ott is történt már egy ilyen hasonló átalakítás, de azt a mesterembert sehol sem tudom elérni.

Szerintetek léteznek ilyen emberek? És ha igen, hol lehet őket megtalálni?

Segítsetek!

KáDé

gézé Creative Commons License 1999.08.31 0 0 690
Stoki!
Ha jól tudom a BIOECO Alapítvány nem vályogtéglát gyárt, hanem földtéglát.
(Ezt onnét tudom, mert én abból fogok építkezni, ha a hatóság végre hozzájárol.) De ha mégis gyártanak vályogtéglát is akkor bocsika!
gézé
gézé Creative Commons License 1999.08.31 0 0 689
Kedves Mindenki!
Segítség!!!
Hogyan kell kiszámolni egy épület(futési) hoigényét, ha tudom a fal "k" értékét, az üvegfelületek nagyságát és "k" értékét.
bd Creative Commons License 1999.08.31 0 0 688
Kedves Építéshatóság, úgyismint Király!
Rögtön egy kérdés.
Uj szomszédom a függőfolyosó felé gázkonvektort szereltetne.
Hálóm, konyhám néz arra, meg még néhány lakó a társasházból.
Nem szeretném. Mit tehetek?
bd
Hacsek Creative Commons License 1999.08.30 0 0 687
Szia Totla!
Mostanában leginkább itt rendelek, sokkal izgalmasabb.
Hölgyek-urak! Építéshatósági dolgokban Totla a király!
Totla Creative Commons License 1999.08.30 0 0 686
Üdvözlet Mindenkinek!
Szasz Hacsek!! Szóval itt (is) vagy. Bár írtam az archiwebre is, de itt is írom, hogy mosmá netközelben lehetek nap mint nap.Aztán majd fel veszem a ritmust.
Hacsek Creative Commons License 1999.08.30 0 0 685
Kösz, bd!

Kedves Kovcsi!
A lényeg: nicht besaren.
Először ne vállalkozóhoz menj, hanem TERVEZŐHÖZ. Tudniillik két lakás egybenyitása az átalakítás műszaki tartalmától függetlenül ÉPÍTÉSI ENGEDÉLYKÖTELES.
Arról nem beszélve, hogy mire ad valaki árajánlatot, ha nem tudja pontosan, mit kell csinálnia!

Tudniillik SÚLYOS HIBÁT követnél el, ha az első jöttment vállakozóval megállapodsz! NE TEDD!

Első közelítésben, emailen küldhetsz nekünk alaprajzot vagy elképzelést. Annyit bd, Tacsa és én is el tudunk dönteni, hogy van-e esélyed a dologra, vagy képtelenség, amit akarsz.
EZ A TOPIC TALÁN PONT ERRE VALÓ.

Hacsek Creative Commons License 1999.08.30 0 0 684
Köszönöm, Stoki!

Hölgyek-urak, tovább, tovább!

bd Creative Commons License 1999.08.30 0 0 683
Vályog.
A II. világháború után igen komoly vizsgálatokat végeztek a vályog tulajdonságairól.
a kutatási nyag ill. jelentés sokat segítene. Talán fellelhető
a volt miniszérium arcivált anyagai között,
Az Egyetem Épszerk tanszékén, vagy könyvtárában,
ha maradt valami az ÉTI könyvtárából.
A jelenlegi vályog alkalmazásokról
szerintem csak a helyi Műszaki Osztályok tudnak.
kovcsi Creative Commons License 1999.08.30 0 0 682
üdv mindenkinek!
teljesen új vagyok ebben a topikban, bár néha már beleolvasgattam. őszintén bevallom, az összes hozzászólást nem böngésztem végig az elejétől, de nagyjából úgy tűnik, hogy van néhány szakértő építkezés téren. Jómagam most vágom a lakásfelújítás-átépítés nagy fájába fejszémet nulla tapasztalattal, ezért is gondoltam, hogy bejelentkezek ide.. biztos vagyok benne, hogy sok hasznos dolog derül ki számomra, remélem még időben. szóval az alaphelyzet: vettem két egymás melletti (egyik lepusztultabb, mint a másik) egyszobás lakást egy 41-ben épült társasház földszintjén. a cél: egy másfélszobássá formálni a meglévő masszát. egy ismerős építőmestertől kértem segítséget és árajánlatot a teljes felújításra. egy részét meg is kaptam. hát, sejtettem, hogy nem lesz olcsó... mindent újra kell csinálni. új víz, gáz, fűtés, villany, falbontás, építés, vakolás stb. tisztára, mint egy építkezés, csak alapot nem kell ásni.
kicsit be vagyok szarva az egésztől. egyenlőre ennyit, ha lesz konkrét kérdésem, beírom ide. bízom lelki és szakmai támogatásotokban...
stoki Creative Commons License 1999.08.30 0 0 681
hacsek
VAn egy másik szám is a tudakozóból :
Bioeco Alapítvány, 3000 Hatvan, Kertész utca 18. , (37) 342 064,
valamelyik csak bejön, nem úgy mint az ötösöm a lottón...
stoki Creative Commons License 1999.08.30 0 0 680
Na végre Juci !!!
TAcsa itt vár a szervezkedéssel Téged, aztán meg az lesz belőle, hogy bocsessz, de ...hát illik ezt :))))))) ???
stoki Creative Commons License 1999.08.30 0 0 679
Hacsek
Bioeco alapítvány - 37/340060 ha még él, de ha bepötyögöd az altavistába, akkor lehet, hogy lesz egy aktuális szám is, nekik saját mobil vályogtégla-készítő gépük van...és az is előfordul, hogy van egy listájuk az általad keresett problémára...
Hacsek Creative Commons License 1999.08.30 0 0 678
Csókolom Juci kezét és szorítom Rémusz bácsi kezét a nagy visszatérők közül!
(Ti egy helyen voltatok, hogy egyszerre jöttetek vissza?)

Lassan már csak Petra hiányzik a nagy csapatból. HOL VAGY PETRA?

Hacsek Creative Commons License 1999.08.30 0 0 677
Ok, bd, de nem egészen erről van szó. Nem akarok én építkezni. Lekevésbé vályogból.
Hanem hivatalos felkérésre kellene összeállítanom egy vályogos adatbázist.
SEGÍCCSETEK, LÉCCI!
Természetesen a vályogvető romák névsora is érdekelne!!!
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.08.30 0 0 676
Szia Hacsek,

szerinted ma még engednek vállogtéglából építkezni? Én bisztos nem építenék abból azok után, hogy az összes vállogház elázott az árvízben. Az meg igazán nem jelent semmit, ha azt hiszed, nem élsz árvízveszélyes területen. Manapság már a sivatagban sincs bisztonságban az ember. Vagy nem is ezért kérdezted? Azér lyól elbeszélgetek.

Télleg, Tacsa, nekten Csobánkán nem ázott el semmi annakidelyén?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!