Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 574
Kedves illicit!

E témában inkább tacsát ajánlom (sokkal több építkezésen járt életében, mint én), de egyébként a dolgok rendes menete az lenne, hogy a vállakozó ad egy tervezetet, amit te meg tudsz beszélni az építészeddel és esetleg ügyvéddel is. Enélkül szerződést aláírni súlyos felelőtlenség.
Ha etikai kétséged van, lehet kérdezni az ÉVOSZ-tól vagy az iparkamarától is.

Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 573
Ez jó, mivel a fenti szomszéd nemrég költözött oda a VIII. kerületből és néha úgy is viselkedik:( többször szóltunk neki, de még neki állt feljebb.
Azok az állatok nem járnak, hanem dübörögnek a parkettán, üvöltöznek egymással és hasonló nyalánkságokkal édesítik meg a mi életünket.:(
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 572
Ojat láttam már kiírva, hogy:

ITT EMBEREK LAKNAK!
KÉRETIK FIGYELEMBE VENNI!

Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 571
Akkor azt sem lehet, hogy itt laknak Kandúrék???
Várjál, akkor legyen az, hogy itt laknak azok a bizonyos emberek!:)
illicit Creative Commons License 1999.08.24 0 0 570
Kedves Hacsek
Általános szerződési feltételek, de egy konkrét szerződés megkötéséhez kéne mankónak.
Előre is kösz.
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 569
Azt éppenséggel nem ajánlanám.
Egész nap figyelné a házat a MOSZAT és a CICA!
Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 568
Vigyázat furfangos a válasz is: Itt laknak Arabelláék!:)
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 567
Vigyázat, becsapós kérdés!
Mi lesz ráírva?
Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 566
Ma lesz gyönyörű szép névtáblánk bibibi.
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 565
Arabella!
Hálásan köszönöm az elismerést (tapsvihar, meghajlás)!
De viszont: MIKOR NEM? (fújolás: beképzelt disznó) (:-))
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 564
Kedves Matyi.sk!
Ha lötyög a csempe, akkor mindenképpen le kell szedni.
Ha malterral volt felrakva, meg lehet próbálni a csemperagasztóval újrajátszani a meccset (de csak ha az aljzat száraz).
Ha már eredetileg csemperagasztó volt, akkor nagyobb a baj, mert várható a többi csempe lazulása is.

Más megoldás is lehet: lehet kapni csemperögzítő profilszeget (ez valami olyan célt szolgál, mint a fotoalbumban a ragasztós fotosarok), de ezt akkor szokás alkalmazni, ha csak néhány csempét kell feltenni.

stoki Creative Commons License 1999.08.24 0 0 563
Matyi.sk
És mitől lötyög ???
Csak nem te is leáztál ???
Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 562
Hacseké a mai top beszolás!!!:)
Matyi.sk Creative Commons License 1999.08.24 0 0 561
Segítséget szeretnék kérni!
3 éve rakták fel a csempét a fürdőszobámban, jelenleg a felső négy sor lötyög.
Kérdésem:leszedés és újrarakás nélkül meg lehet oldani a problémát?
Előre is köszi.
Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 559
Ja és még valami, ott nincs emelet és nincs szigetelés és nincs fütés.
Csak ház.:)
stoki Creative Commons License 1999.08.24 0 0 558
Akkor a hajléktalanok csinálják jól ???
Annak van egy nagy zacsija. Ha belvíz van arrébb megy, ha szél fújj jobban magára húzza, ha meg földrengés, akkor meg csak erősen kapaszkodik beléje, hogy ki ne rázza a kezéből...:))
Hoppá, de az UV sugárzás tönkre teszi a tetőt ...??? Na nem baj van már UV álló műanyag is...
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 557
Kedves bd!
Valóban érdekes dilemmákat okoz az ékezethiányod!
"egy jobb munkaer otthagyod a hazad es veszel egy masikat." Ezt hogy teccik érteni? Házad vagy hazád?
"Hogy ott egy evi fizetesbol vehetsz hazat" Detto.
"A ropulo deszkafal kevesebb kart okoz" pl. leviszi az ember egyik karját. (:-(((((
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 556
Arabella és Stoki!
Valóban, az alábbi négy lehetőség van:
1. Építkezzünk olyan helyen, ahol nincs földrengés és hurrikán (bár egy jó kis tűzvész se kutya...)!
2. Építkezzünk úgy, hogy ha földrengés lesz, ne dőljön a fejünkre a ház!
3. Építkezzünk úgy, hogy ha a fejünkre is dől a ház, ne koppanjon túl nagyot!
4. Építkezzünk bárhogy, amúgy is Isten kezében van a sorsunk...!
bd Creative Commons License 1999.08.24 0 0 555
USA konnyu hazak kerdeshez.
1. Kishazank tajan buszke az ember az osi kokupacara. Odaat egy jobb munkaer otthagyod a hazad es veszel egy masikat.
Nem kobol, hogy konnyebben kapjad, konnyebben dobjad.
2. Hogy ott egy evi fizetesbol vehetsz hazat, az nemcsak a jobb kereset, hanem az olcsobb eloallitas miatt van. Konnyen kezelheto anyagokbol napok-orak alatt eloallithato legyen (mig itt egy-ket evig fizethetem a fekete brigadot).
4. Belegondoltatok, hany tonnat mozgat meg a magyar es mennyit a z USA a hazaert (erdekes igy ekezet nelkul)? Ott gyakorlatiasabbak.
3. A ropulo deszkafal kevesebb kart okoz es konnyebben eltakarithato, mint a leomlo tegla.
bd
stoki Creative Commons License 1999.08.24 0 0 554
.....jaaaaaaaaaaaaa......., akkor mégiscsak a fabódéba költözöm, biztos ami biztos....
Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 553
Én mint szagértő elmondom, hogy valahol Japán alatt a térképen azokban a pirinyi országokban is bambuszból vagy miből építik a házakat ( mondjuk pénz sincs nagyon), ha jön a hurrikán elfujja, aztán lehet újra építeni. Embervesztesség meg nincs a fal leomlás miatt.
stoki Creative Commons License 1999.08.24 0 0 552
Birom kezdünk átmenni "kandúrbandi szexepilje, főzőcske de okosan" topicba :)))
Én nem bánom, főzni se tudok és még el kell pár fortélyt lesnem ahhoz, hogy szép legyek ...
Földrengésről most már stimmel minden..., de jön a következő probléma...(lehet, hogy tényleg nagyon pihent vagyok ?;-)))
Sokat gondolkodtam rajta, hogy amcsiba miért építenek a lassan már minden évben megjelenő hurrikán, tornádó vonalán faházakat ??? Hát nem lenne jobb egy masszivabb kégli...(tényleg érdekel és biz ISten teát szürcsölgetek...)vagy ott szeretnek az emberek legozni...???
Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 551
Hát az a lábos se nézett ki valami jól!
Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 550
Hát az a lábos se nézett ki valami jól?
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 549
Arabella,
Ezt ne meséld el otthon, mert Kandur kitér a hitéből! (:-)))

Ezt a tojásfőzést én magam otthon is megcsináltam egyszer. Föltettem főni, majd vissza a rajzasztalhoz. Egy óra múlva indultam volna dohányzani a konyhába, de már készen várt a füst. Nálam nem táncolt a tojás, hanem szétdurrant a héja és az egész szénné égett. Még a lábost is ki kellett dobni, mert leolvadt a füle. (:-((((

Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 548
Ha én ezt otthon elmesélem:)))
Na a tojással az volt, hogy valaki feltette főni egy lábosba, hogy gondolom ha kész , akkor megeszi, aztán jó koli szokás szerint kiment a konyhából és találkozott ezzel ,azzal és megfeledkezett róla, és mikor én bementem a konyában, akkor egy üres fazékban táncoló tojással találtam szembe magam.
Ez a fött tojás története:)
tacsa Creative Commons License 1999.08.24 0 0 547
Sziasztok, küönösen Stoki!
Azért a Hacsek által mondott baj talán nem akkora, csak terveket kell szállítani, meg az építkezésemet elindítani. Ez csak a szokásos. Ma éjjel aludtam, így jobb a kedvem is, szóval én rendben vagyok. Remélem Stoki kipihented magad, a hozzászólásod alapján talán túlságosan is -))) ( CSAK VICCCCCC VOLT / akart lenni. )
A földrengésről: ha mintát akar valaki, a bolgárokról érdemes, lásd: DIMITROV mavzalej: 6 nap alatt építették, és lerobbantani meg nem tuggyák,csak megdőlt egyben!
Kedves illicit:ha segíteni tudunk, megtesszük.Kicsit próbáld meg körülírni pontosabban, milyen szerződés kellene, nekem rengeteg féle van, szívesen küldök mintát, de mindenképp vagy konzultálnunk kell, vagy valaki "szakival" kell beszélj akkor is, mert az adott feladatra kell "rávarrni" a mintát.

Üdv
tacsa

Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 546
Arabella,
mi volt azzal a főtt tojással? Benne sült a csirke és ki akart jönni?
Hacsek Creative Commons License 1999.08.24 0 0 545
Stoki,
"csak az a baj, hogy van ám nekije testőre is ... "
Van bizony, nagyon helyes fiú, ha én nő lennék, biztos nekem is teccene. Úgyhogy a suttyomban való látogatás kizárva, az én megjelenésem is előre egyeztetve volt (:-(((((
Arabella Creative Commons License 1999.08.24 0 0 544
Egyszerübb megrendelni, az még meleg amikor kihozzák, de legjobban a sajátomat szeretem, amit én készitek.
Láttam én már koliban fött tojást pattogni a forró lábosban:)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!