Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1023
Dumálok valakivel, Petra!
őrangyal Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1022
Köszönöm szépen, ElPocoLoco!
rocher Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1021
Hacsek, micsinálsz?
juci Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1020

Most mondjam azt, hogy így jár az, aki protekcijót kér? A dolgozó nép ellensége, sötétben bújkáló, jobbról előző, kulákburzsuj!

ARCHIWEB. FÉRFIASAN TÖKÉLETES.

Hacsek Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1019
Wertellt ellenjavallom, onnan való a konyhám.
5 hibát követtek el a szállításban (rossz méretre vágták a lábazatot, rossz szifont csomagoltak be, kevés volt a szerelvény stb.) , pedig még ismeretségem is volt ott. Akkor fogadtam meg, hogy protekciót nem kérek többet.
(arról nem beszélve, hogy az eladólány, aki ismert engem, merkérdezte, hogy segíthet e megtervezni a konyhát)
juci Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1018

IKEA-ról: amúgy ki nem állhatom őket (tegeződnek - pfúj!), de szerintem speciel a konyháik lyók. De marha drágák. Szerintem nézzétek meg a Tisza konyhabútorstudiót (XIII. Lomb ucca), ott egy fokkal olcsóbbért és gyönyörűségesek vannak. Vagy a Wertellt a Bartók Béla úton (XI. ker). Ha az asztalos még az ikejánál is drágább, akkor szerintem nagyon drága, érdemes 1 kicsit körbenézni előtte!

Ja, egy adalék: előző munkahelyemen az osztrák főnök ragaszkodott a Tiszához, olyan jónak találta.

Hacsek Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1017
Tacsa, itt vagy valahol?
A mai törzsasztalos buli találkozópontja a Budavári (C)Sikló felső végállomásán lesz fél 8-kor!
Nem jönnél oda idegenvezetni vagy élménybeszámolni?
Hacsek Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1016
Ez az stoki!
stoki Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1015
mrcsaba

Ajánlom olvass bele a "IKEA - mennyire hülyék a magyarok" topicba :
http://index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=9005866&uq=70&tp=015

Bár nem ez a központi téma, de itt-ott el van pottyantva pár véleményem az IKEA bútorokról...(gyorsan át lehet futni)

Hacsek Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1014
Kedves mrcsaba!
Egy félreértésről: az Austrotherm nem perlit, hanem polisztirol, de ez a lényegen nem változtat. Erre az alapra némi kellősítés után akár ragasztani is lehet a hajópadlót.
Utánanéztem: sok helyen kínálnak hajópadlóhoz való faanyagot, de sajnos árinformációt nemigen adnak ki előre.
mrcsaba Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1013
Szevasztok,

Milyen tapasztalataitok vannak az IKEA butorokkal? Hogy birjak az igenybevetelt? (nalunk a ket fiu eleg nagy erozios hatast tud kifejteni). Nekunk egy komplett konyha kellene. Az ismeroseink altal javasolt mester ugy 20%-kal dragabban csinalna meg az egeszet, mint azt az IKEA-ban meg lehetne venni, viszont tobbek szerint is pontos, szep es tartos munkat vegez. Az IKEA butorok minosegerol meg vegyes velemenyeket hallottam mostanaban...
Szoval szerintetek az IKEA butor birja a strapat egy ketgyerekes csaladban?

Hacsek Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1012
Kösz, Juci!
De ez azért túlzás.
Na most ami ElPocoLoco és az én munkámat illeti:
Az, hogy az Archiweb nagyon erős cég- és termékinformációban, az ElPocoLoco érdeme, mert az adatforrások az őáltala szerkesztett könyvkiadványok (a Bertelsmann Építőipari Adattár és az Építőanyag Kereső). Én csak a html átiratokat készítem.
Az archiweb többi része (hírek, jogi, kulturális, szakmai szervezetek, pályázatok miegymás) az én minkám.
juci Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1011

Reklám következik.

ARCHIWEB. MERT MEGÉRDEMLEM.

WWW.ARCHIWEB.HU.

ÖN IS MEGÉRDEMLI!

Folytatjuk adásunkat.

Hacsek Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1010
Hát én csak bámulok!

Merthogy ElPocoLoco nagy tudással bír, az ugye nem meglepetés,...
... de hogy petra is ennyire bírja már a szakmát, az igeeen!

Úgy látom, én már holnap nem is fogok hiányzani (merthogy hétfőig nem leszek)!

rocher Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1009
Alaptéma.stop.Kandúrja az arabellának van.stop.repülni nem szoktam.stop.Gondolom hacsek se.stop.Te is offolsz rendesen.stop.Akkor mitől lenne fenn ez a topic?Stop
stoki Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1008
Petra !!!
NA most ezt hogy értsem ???
Közelítessz az alaptémához, vagy a turbékoló Hacsek közelít az ablakpárkányon ???
Ha az első, akkor szóhoz se jutok, ha a második......hááááááááát.......a kandúroddal kell elszámolnod ???:)))
A minap letojt egy galamb...csak nem valamelyikőtök szállt arra...???:)))
juci Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1007

Bocs, Cucu, de ez a "nem került lecserélésre" csak tréfa volt? És mér nem cseréltétek le, ha má eccer megvételre került? :-)

Ha itt nem jön össze, újságban is mekkéne próbálnod. Kár lenne a fagyhalálért.

muskatli Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1006
Köszönöm! Meg fogom nézni!
cucu Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1005
Helo.
Bocs, amiért csak így....
Szóval a felújításkor nem került lecserélésre a régi és így megmaradt az új fürdőkád. Bontatlan csomagolásban van.
Fehér, 170 X 70 -es spanyol acéllemez kád. Én 17 300 -ért vettem, de 15 000-ret kérek érte és ebben benne van a szállítás is Bp-n.

Ha nem veszitek meg, valószínűleg meg fog fagyni télen a teraszon!
Várom a megértő vásárlót!
cucu

rocher Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1004
Előrebocsátom, a szakember nem én vagyok, az a Hacsek, de tapasztalatból mondom, hogy oda a filc már fölösleges. Nálunk 5 cm-es Austrotherm van, rajta a beton és egy réteg padlopon, erre azt mondták, hogy már fölösleges a filc, akár parkett, akár hajópadló lesz.

Üdv:petra

Ps: Stoki, közelít?

ElPocoLoco Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1003
Őrangyalnak pótlólagos szigetelésről:

Néhány lehetőség, melyek olcsóbbak, mint bármely pótlólagos szigetelés:

- Belső szivárgórendszer (pl. Isola), mely összegyűjti a beszivárgó vizet, amit aztán ki lehet szivattyúzni. Hátránya: a fal maga nedves marad, romlik a hőszigetelése, hosszabb távon károsodhat, a víz a felmenő falba is felszivároghat.
- Pórusos vakolat belül (pl. Terranova), mely nagy felületével a beszivárgó nedvességet elpárologtatja. Jó szellőzésű pincénél, csekély nedvességnél lehet alkalmazni.
- Szivárgórendszer a ház körül. Főleg akkor szokásos, ha a ház lejtőn áll, és a feltorlódó rétegvíz okozza a nedvesedést, vagy ha a nedvesség időszakos. Hátránya, hogy ugyancsak körbe kell ásni a házat.

De mielőtt bármit tennél, mindenképp érdemes utánanézni, nem csőrepedés vagy rossz helyre vezetett csapadékvíz okozza-e a nedvesedést (ezt bd is írta).

Muskátlinak üveghelyettesítős (polikarbonátos) cégek:

Solvay Kémia (Ondex lemez)
251-4666

Kerttrade Kft. (Makrolon lemezek)
(24) 473-436

Plastmo Kft. (Twinlite lemezek)
280-8789

Paralel GM (Carbolux, Axxis lemezek)
312-8167

(A cégek – az anyagok ismertetésével – természetesen megtalálhatók az Archiweben is)

rocher Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1002
Ott!
mrcsaba Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1001
Kedves Hacsek,

Ugy 7-8 cm-es perlitbeton van. Azert kellett ilyen mert a regi fodem nem birt volna el nagyobb terhelest, uj fodemet meg nem birt volna el a penztarcank. Nem tudom, ez mennyire jol szigetel, allitolag nem olyan rossz. Terfogatra ugy fele-fele aranyban van a soder es az Austrotherm.

Hacsek Creative Commons License 1999.09.09 0 0 1000
Köszönöm, juci!
Jutalékom nincs sajnos a dolgon, a WWW.ARCHIWEB.HU úgyszólván munkaköri kötelességem.

Muskátlinak üzenem: ElPocoLoco kollégám már munkálódik a dolgán.

Hacsek Creative Commons License 1999.09.09 0 0 999
Kedves mrcsaba!
Látni kellene, milyen a fedélszék. Mert ha kötőgerendák vannak, akkor a párnafa kvázi felesleges. Ha viszont van valamilyen hő- és hangszigetelő réteg, akkor viszont a filc nem nagyon fontos.
juci Creative Commons License 1999.09.09 0 0 998
Úgyláccik, mindenki aránytévesztésben szenved. Csak nem dolgoztok?

Hacsek már rég ajánlotta az Archiwebet, pedig naponta kéccer kellene, a szerződése szerint, különben elfelejtheti a jutalékát. Szóval:

WWW.ARCHIWEB.HU

mrcsaba Creative Commons License 1999.09.09 0 0 997
Bocs, elfelejtettem. Budapest es kornyeke erdekel. Nagyobb teruleten parnafara vagy filcre elonyosebb lerakni a hajopadlot?
juci Creative Commons License 1999.09.09 0 0 996
Ne örüjjetek, vagyok! Nem fogjátok elhinni, de kedden meginn leállt a rencer. Most úgy tűnik, lyó, de pl. a régi emileket is behozza nyúmesszidzsnek, a még régebbiek meg elvesztek...

Tegnap meg otthon marattam (hiába no, a lyó főnököt mekkel becsülni) dobozolni, klassz volt. Holnap folytköv.+egyéb ügyintézés (gáztűzhejbekötés, villanyóraátiratás stb.). Tehát csak hétfőn leszek, ma meg annyit írok, amennyit nem szégyellek, vagy egy kicsit többet, lyó? :-)

Hacsek, te télleg 1 Grál-lovag vagy! Még a végén én is kérek tőled tanácsot.

stoki Creative Commons License 1999.09.09 0 0 995
Tisztelt petra és hacsek !!!
Hogy melyik témára ???...hát az " Építkezés-felújítás"-nál kell, hogy maradjunk...
Bőven elég, ha én offtopicolok, neeeeem:)))))
Vagy ha a felújított ház ABLAKPÁRKÁNYÁN turbékoltok, akkor mindent visszavonok az más, az már témába vág...!!! ;-)))
Hacsek Creative Commons License 1999.09.08 0 0 994
Muskátli!
Holnap küldök céglistát!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!