Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2024.01.23 -5 7 11997

Nálad ez úgyis "van sapka, nincs sapka" lett volna. Mindegy bármit idézek, ezért.

Előzmény: GoGabo (11991)
Nicknack Creative Commons License 2024.01.23 0 5 11996

Külön grat Csíkos Lucának a bevállalós játékáért. Azért egyre több Neka növendék teszi le a névjegyét az élvonalban, jó ezt látni. 

Előzmény: maedros (11990)
Nicknack Creative Commons License 2024.01.23 0 2 11995

Azért a Móvárnál most kezdődött a kettős terhelés, míg a Loki azért már jóideje nyomja a szerda szombatot. 

Előzmény: Tomasz42 (11977)
Isthy1 Creative Commons License 2024.01.23 0 0 11994
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.01.23 -3 3 11993

Sajnos Tóth Gabinak ennyi idősen sem sikerült változnia. Felforr az agyvize és utána csinálja a buta hibákat, támadásban és védekezésben is.

 

TG az a magyar irányítók közül, aki a legjobban játssza meg a beállóját, vannak jó ötletei, jól lát a pályán. De a játékintelligenciához az is hozzátartozik, hogy tudja, mikor kell megállni.

És a higgadtság, meg a megfontolt, okos irányítójáték nem mindig erőssége, gyakran túlpörög.

Ez néha elsülhet jól is, ha ülnek a dolgai, máskor meg halmozódnak a hibák.

Amit pl a Győr ellen leművel, az nem semmi szokott lenni. Szerintem egy harcos Fradi-szurkolónál is jobban utálja az ETO-t, legalábbis nekem ez jön le a meccseikből. :-D

Valószínűleg meg van róla győződve, hogy ő hatalmas király, és neki kellene irányítania Oftedal helyett...

Na mindegy, kétségtelenül megvannak az erényei, de Gyurka túljátszatja szerintem.

 

Ágai meg honnan tudja, hogy nem a gólkülönbség fog dönteni?

 

Ágai elég indiszponált volt, az elején bennfenteskedve közölte, hogy beszélt Gyurkával, és a Móvárból nem hiányzik senki, aztán fel sem tűnt neki, hogy Udvardi nincs, és az értékelhetetlen jobbszélső játék miatt Straniggnak kellett ott játszania kényszerből.

A Debrecen tavaly kiesett két vereséggel, még bármi lehet, így a Móvárnak otthon meg kell vernie a Malagát és a Solát is, biztos, ami biztos. (Ebben az esetben a románok szerintem nem számítanak, ők már leszakadtak.)

Ha ez sikerül, akkor a negyeddöntőben jön a Nantes vagy Bistrita. Az finom lesz.

 

 

Előzmény: hatosfalat (11968)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2024.01.23 -6 2 11992

Nekem Kácsor mostanában mutatott játéka olyan mintha későn kapott volna észbe,mert ha így is tud játszani akkor miért nem így játszott a válogatottban és a Lokiban?

Nála tényleg az lehet az alapvető gond,hogy a hozzáállása motiváltsága gyakran a béka segge alatt van/volt,és ha ezen tud/akar változtatni akkor ez a végzete örökké elkíséri majd.

 

Előzmény: maedros (11990)
GoGabo Creative Commons License 2024.01.22 -3 3 11991

Hagy kekeckedjek már tovább én is, akkor miért nem azt idézted vissza, amit vitattál? Az lett volna a logikus, nem ? ... de hagyjuk is

Előzmény: RnD (11989)
maedros Creative Commons License 2024.01.22 0 4 11990

Kupa csapataink nem szerepeltek valami jól a hétvégén. Kezdjem a jó hírrel, a Vác nagyszerű győzelmet aratott a tavalyi kupadöntős ellen, ez különösen figyelemre méltó a Storhamartól egy hete elszenvedett katasztrofális vereség után! Gratulálok, különösen a junior válogatott Csíkosnak és Kuczorának is respekt, hogy igyekszik szép emlékekkel búcsúzni a váci csapattól. Azt. hogy egy dán élcsapat edzője elismeri, hogy jobbak voltak, nem kell külön kommentálni. Nagy gratula váci lányok! A Győr kötelező győzelmet aratott az egyik Bl pofozógép ellen, ennek a meccsnek csupán két hozadéka említendő: az ETO csoportgyőzelme, és a Debrecen most már biztos tovább jutása a csoportból. Apropó, Loki, a hazai pályán ért súlyos vereségen  - miként egy hete a Vác - mielőbb túl kell lépni; nagyon fontos és kőkemény bajnoki meccs és további nemzetközi találkozó vár a csapatra. Most csak egy játékost emelnék ki, és nem a cívisvárosiak bosszantására, Kácsor Grétát, bizonyította: nélküle - legyen bármilyen  "telitalálat" később a helyére szerződtetett svéd válogatott lány - kevesebb lesz egy értékes/érdekes színfolttal a csapatuk. A Fradi szoros meccsen maradt alul a Krim ellen, ismertek az előzmények, legjobbjuk kidőlt a sorból, tisztességgel küzdöttek a népligetiek, de ezzel a vereséggel ha nem is reménytelen, de nagyon nehéz helyzetbe kerültek a csoportjukban, a Rapid ellen Bukarestben csak a győzelem adhat esélyt, mert a románoknak még ott a nagyon gyönge Lubin elleni mérkőzés és a látatlanban beírható két pont, a Fradi viszont a BL kupagyőztessel és a francia bajnokkal fog megmérkőzni utánuk... Végére hagytam a Móvárt és bosszantó vereségét a lelkes, ügyesen kéziző, ám középszerű spanyol csapattól. Tény, jól játszott a Malaga, a bírók se az MKC-t támogatták, ám ennek ellenére ez a vereség a mosoni lányok és Gyurka mester közös "sara", persze nincs katasztrófa, gyorsan túl kell lépni rajta, a csoportot még mindig a Móvár vezeti. Tóth Nikivel kapcsolatos hozzászólásokhoz annyit tennék hozzá: nagyon remélem, hogy az edző annál sokkal korrektebb, hogy egy esetleges debreceni el- szerződés miatt játszassa keveset az addig csapatáért szívvel- lélekkel küzdő  Nikit, pláne olyan találkozón, amikor a másik Tóthok nincsenek csúcsformában. Tóth Nikinek néhány hete volt egy meccs közbeni "balesete", ájulása, ami sajnos egy alattomos dolog, s remélem inkább a játékos féltése miatt kímélte eddig, mint "büntette"! ( Amúgy a junior Európa bajnok Varga Emíliát se próbálta ki eddig a második számú európai kupában Gyurka, míg Emília "kolléganői": Simon, Csernyánszki, Csíkos tisztes játékidőt kaptak csapataikban a nemzeközi kupákban, utóbbi a Vác nagy erőssége volt...)

 

Hajrá magyar csapatok!!!

RnD Creative Commons License 2024.01.22 -5 6 11989

Ha visszaolvasol látni fogod h ez is azzal kezdődött h egy minősítést vitattam (minősítés by Trombózis).

Előzmény: osztás nullával (11988)
osztás nullával Creative Commons License 2024.01.22 -9 6 11988

Ezek szerint a "vita" szó jelentését se ismered!?? LOL!

 

Így nehéz lesz!!!

Előzmény: RnD (11987)
RnD Creative Commons License 2024.01.22 -3 6 11987

"Állítom, hogy senkinek nem adtál még igazat egy vita során."

 

A legutóbbi példa éppen tegnapról:

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166207972&t=9241820

Előzmény: GoGabo (11982)
RnD Creative Commons License 2024.01.22 -4 7 11986

"....Szerintem rajtam kívül is sokakat irritál ez a beképzelt önteltség, ahogy hiszed, hogy mindenkinél mindent jobban tudsz...."

 

Semmi ilyesmit nem gondolok magamról. De nem vagyok olyan aki ugyanazt az egy baromságot veszi elő valahányszor valami kudarc ér egy magyar csapatot (ami ugye Bambi kedves szokása).

És ez, légy nyugodt, nemcsak engem irritál errefelé.

Előzmény: GoGabo (11982)
Tomasz42 Creative Commons License 2024.01.22 0 2 11985

A Lokihoz azért hasonlítottam a Móvárt, mert ott is szinte az egész csapat formán kívül játszott és a valós tudásuk töredékét nyújtották a kulcsemberek. Igazad van, a Móvár azért vállalhatóbban játszott. Az is hasonlóság, szinte egész meccsen szenvedett mindkét csapat. A Lokinak is volt jó 10-15 perce egyébként. 

Előzmény: RnD (11978)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2024.01.22 -1 1 11984

'Tóth Niki büntetésben van, mert a Lokiba megy? '

 

Mióta Gabika felépült nagyjából ez a helyzet!
Persze semmit sem lehet kizárni!

Előzmény: Azosztigen12 (11964)
osztás nullával Creative Commons License 2024.01.22 -11 7 11983

(Nemhogy ezekhez ért, de ha floodba kerül, akkor még a vizenjárás is megy.)

Előzmény: GoGabo (11982)
GoGabo Creative Commons License 2024.01.22 -5 11 11982

Te persze értesz hozzá, ehhez is, meg úgy an-blokk mindenhez. Nagy szakértőnek képzeled magad, ugye? Szerintem rajtam kívül is sokakat irritál ez a beképzelt önteltség, ahogy hiszed, hogy mindenkinél mindent jobban tudsz. Rühellenek az összes fórumon, rosszabb vagy mint egy troll. Állítom, hogy senkinek nem adtál még igazat egy vita során

Előzmény: RnD (11980)
bta70 Creative Commons License 2024.01.21 0 3 11981

Gyurka János: – Megérdemelten győzött a Málaga, jobb volt nálunk. A huszadik perc után a spanyolok öt–egyes szériája megbillentett minket. Tudtuk, hogy a hazaiak taktikailag nagyon érettek, képzettek, és ez döntő faktor volt. Egy az egy és kettő a kettő ellen is olyan támadásokat vezettek, ami a legmagasabb szintet képviselte, ezek levédekezésében sajnos nem voltunk jók. Hátrányban szerettünk volna gyorsan felzárkózni és megint dominálni, de ez sokszor kapkodásba csapott át, idegesen játszottunk. A csapat küzdeni tudása dicséretes volt, nagyon akartak a lányok, ám ez néha görcsösségbe ment át.

Előzmény: Bamberg58 (11979)
RnD Creative Commons License 2024.01.21 -8 9 11980

Persze majd pont te fogod megmondani h milyen játék 'milyen színtű'. Te aki egyáltalán nem értesz hozzá.

Előzmény: Bamberg58 (11979)
Bamberg58 Creative Commons License 2024.01.21 -13 4 11979

Hát azért a Lokinál jobb meccset játszottak, mínusz tizenháromról itt szó nem volt

 

Nem, de nem is az Odense volt az ellenfél. 
A ha nem számít, de a dánok ellen ez a játék is kb -13 szintű volt...

Előzmény: RnD (11978)
RnD Creative Commons License 2024.01.21 -4 9 11978

Hát azért a Lokinál jobb meccset játszottak, mínusz tizenháromról itt szó nem volt, ne egy olyan meccshez hasonlítsuk amit a második félidőben gyakorlatilag feladtunk...

 

Az elejével nem volt semmi baj, két perc alatt mindjárt négy gól (2-2) és utána is egy ideig jól működött a Móvár gyors támadójátéka. Felállt fal ellen meg ott volt Pásztor Nonó, aki hamar betalált kétszer, a harmadiknál belefordult a védőbe, viszont nem sokkal később indulásból is lőtt egy gólt. Két kiállítást is jól átvészeltünk, tíz perc után már két gólos volt az előnyünk (6-8 12. perc) aztán  kaptunk két gólt Tóth Gabiról (b2 védő) ezzel a spanyolok visszajöttek egálra (8-8). A jobbszélről kiderült hogy ma nem használható, Udvardi Laurával nem tudom  mi történt de ma Sztankovics Kyra volt az első félidőben végig. Ő nem sok játékidőt kapott ebben a szezonban, így aztán nem meglepő h ilyen meccshiánnyal kihagyott egy ziccert szélről, egy ziccert indulásból, felkanyarodásból egy kapura lövést és indítani sem sikerült őt, látszott h nagyon bizonytalan. De azért nem volt gond a 23. percig, talán annyi h Albek Annát az első kiállítása után (ez a 6. percben volt) negyedóráig nem küldtük vissza. Anna már az elején lőtt két gólt és amikor visszaállt megint kettőt, a cseréje Lancz Barbi viszont szokatlanul gyenge napot fogott ki. Ha Anna van fent végig szerintem gólerősebb lett volna a játékunk, nem is kevéssel.

 

A 24. perc elején volt 9-9, a következő hét percet a spanyolok 7-3-ra megnyerték (9-9>16-12). A kapusuk elkezdett nagyon jól védeni, hirtelen lett egy balkezes átlövőjük aki hamar több gólt is berámolt, nomeg eladtuk a labdát így indulásból is betaláltak (14-10) Albek Anna lőtt két gólt de a spanyolok is, ezért beállt a plusz négy a javukra és ezt a mi szempontunkból mínusz négyet aztán szinte a teljes második félidőben cipeltük magunkkal.

 

Tóth Gabi védekezése balkettőben sajnos gyenge volt, mindjárt az első harminc percben kaptunk róla minimum négy gólt. Elöl most is sok hibával játszott, ellövöldözte a labdákat és ezúttal asszisztok sem nagyon voltak tőle. De az is igaz h Lancz, Tóth Eszti, Stranigg Zsófi sem voltak jobbak és Pásztor Nonót is ki tudták venni a játékból a szünet után (Ivancok volt egyedül OK a mérkőzés második felében). Kész szenvedés volt ez a meccs, legalábbis ami az első húsz perc után jött. És mivel Tóth Gabitól nem jöttek a ziccerbe adott passzok ezért irányítójáték sem volt egyáltalán, helyette ment a birkózás középen, amit a védekezésben dinamikusan mozgó spanyolok köszöntek szépen.

 

Az utsó öt percre aztán elfáradtak és akkor visszajöhettünk volna, de most meg a jv-k léptek közbe (őket Tóth Gabi felbőszítette amikor reklamálta h miért adták vissza a labdát a spanyoloknak azután h ő azt megszerezte amikor visszapattant a kapufáról - és ebben Gabinak teljesen igaza volt -  de a görög jv-knek ez nem tetszett, ezért utána egy jelentéktelen faultért kiállították...... ezzel megszűnt a passzív játék, a Málaga így egyfolytában egy perc ötven másodpercig támadhatott és a végén egy hetest is lőhettek [ez mondjuk jogos hetes volt de előtte....]) Szóval a végén amikor lehetett volna valami, akkor sem lett semmi...

 

Málaga--Móvár: 29-26 (16-12)

 

 

Előzmény: Tomasz42 (11977)
Tomasz42 Creative Commons License 2024.01.21 0 2 11977

A Móvár "megirigyelte" a Loki tegnapi teljesítményét..Régen láttam őket ilyen ötlettelenül játszani. Igaz, felettébb kellemetlen stílusú ellenféllel játszottak. Tóth Gabiéknak sem ment, Tóth Niki talán játszhatott volna többet. A végén a bírók is igencsak besegitettek a hazaiaknak. Tragédia nincs, de ez pocsék meccs volt. Sokkal többet vártam a lányoktól. 

lunanoctis Creative Commons License 2024.01.21 0 2 11976

Bizony, a fiúk kijutottak az EB-re :)

 

Viccet félretéve: (a Móvárhoz hasonlóan) meglepődtem, a spanyolok milyen jók. Ráadásul kellemetlen stílusban jók, kicsit azokra az időkre emlékeztet, amikor a Valencia, Itxako és egyéb letűnt fontos klubok ellen szívtuk a fogunkat.

 

Másfelől meg örömteli lenne, ha a spanyol női klubkézilabdázás valahogy ismét felkerülne a térképre.

 

 

 

Előzmény: kétszerkettő öt (11975)
kétszerkettő öt Creative Commons License 2024.01.21 -2 2 11975

Kézilabdanemzet, nemde? 

Előzmény: Azosztigen12 (11973)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.01.21 0 2 11974

Nem akarom rájuk fogni, de ezt a görög bírópárost remélem, nem látjuk többet.

Azosztigen12 Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 11973

Görögök 

Előzmény: kétszerkettő öt (11972)
kétszerkettő öt Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 11972

Honnan voltak a bírók? 

Azosztigen12 Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 11971

Első félidőben kapcsolódtam be, Niki kb 1-2 támadásra volt pályán, aztán jött vissza Tóth Gabi.Második félidőben ugyanez, holott jó gyenge volt.Strannig kitalálta magának a középkezdésből ráfutást, hát jó agyatlanul csinálja.

Lehet ezután a meccs után már nem akarják sokan Gyurkát kapitánynak.🤔

nicko Creative Commons License 2024.01.21 0 0 11970

Itthon 6-al nyer az Óvár min.

 

Előzmény: hatosfalat (11968)
Smileball Creative Commons License 2024.01.21 -2 1 11969

Bezzeg Móváron felépítik a fiatal magyar tehetségeket... 

Előzmény: Azosztigen12 (11964)
hatosfalat Creative Commons License 2024.01.21 0 2 11968

Sajnos Tóth Gabinak ennyi idősen sem sikerült változnia. Felforr az agyvize és utána csinálja a buta hibákat, támadásban és védekezésben is. 

A spanyolok meg okosan játszottak, feladták a jobbszélünk ellen a védekezést, mindenki középen tömörült. Azt mondjuk nem értettem, miért nem Lancz került ki szélre a végén és miért Stranigg, így aztán még jobban mindenki középre koncentrálhatott a spanyoloknál.

Ágai meg honnan tudja, hogy nem a gólkülönbség fog dönteni? Két hét múlva legalább négy góllal le kell győzniük a Malagát, hogy nyugodtak lehessenek. 

 

Amúgy meg gyenge volt ma az Óvár, de amit a bírók csináltak, az durva. Ennyire engedni a teljesen passzív játékot nálam már nem fér bele ezen a szinten. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!