Keresés

Részletes keresés

juci Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1113

Köszönet mindenkinek a cirkótippekért!

Arabella! Hogy van a szomszéd néni? Tudod, az a boszorkány jellegű.

WWW.ARCHIWEB.HU

originalqszi Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1112
Kedves Hcsek és Tacsa:
úgy kaptam én is:DDDD azért is tetszett, mert építkezésnél ennél nagyobb baromságok is előfordultak már:((((( Persze ekkora barom nem létezik egy személyben:DDDDD
Hacsek Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1111
Kedves lobo és wildpig!
Nem ragoznám tovább a témát, de ennek a topicnak talán épp az lehet az egyik szerepe, hogy ne használja mindenki ezt a hülyeséget. Nem az a baj, hogy valaki hungarocellt mond, hanem hogy nem tudja, mi micsoda és mire való.
A házilagos barkácsolást egyébként nem ítélem el, de a tudatlanság ellen küzdenék.
Még egyszer bocs a "keménységért", az tippelt jól (stoki), aki arra gondolt, hogy más már előtte felhúzott.
rizo Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1110
juci:
Gyurcsok Jozsi (alias Hokuszpok) a szomszed utcaban praktizalt, amig nagymarosi lakos voltam, lehet hogy ragad ram valami :)))
tulmelegedes eseten kb. felora mulva lehet ujrainditani, ennyi kell hogy lehuljon, es a korlatozo ne tiltson le ujra.
Hosszabb hasznalat eseten egy ismerosnek azert
allt le a cirkoja, mert nem volt eleg nagy atmeroje a kemenynek (jopenzert mindent el lehet intezni), tulmelegedett es a fustgaz erzekelo letiltott.
lobo:
a le hatarozza meg a tudatot...
Egyebkent szvsz a Vailant es a Viessman nem a megfizetheto kategoria
ellenben Stiebel Eltron Akzent GBH 21 KE + indirekt futesu bojler de mar ez is hatareset :)
Rizo
wildpig Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1109
lobo + érdekeltek!
2 éve készítettem egy számlázóprogramot egy épületgépész cégnek, akik Viessmann , Vailant, Buderus kazánokkal foglalkoznak. Kis - családi házas - alkalmazásoktól a 8 MW-os banki hoközpontig teljes a skálat, és jó szakmérnök gárdájuk van.
Nevük (reklám nélkül): Silex-MM Kft.
Tel.: 405-44-01
A srác, akit javaslok: Felmérai Gábor (hivatkozzatok Soós Attilára)

Remélem segítettem...
w.p.

lobo Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1108
wildpig!

Valóban, én is láma vagyok, de csak azért írtam hungarocell-t mert a magyarok általában ilyen néven ismerik a polisztirolhabot. (off-on. Ez ugyanolyan, mint ahogy a sarokcsiszolót Flex-nek, az átlátszó ragasztószalagot Celluxnak hívják. off-off)

juci!

Lehet, hogy kiábrándító leszek, de amiért ezen a piacon minden tele van a Junkers termékekkel, nem jelenti azt, hogy lyók is. Eddig én is csak rosszat hallottam róluk. Az én értesüléseim szerint legjobbak, a megfizethetőek közzül a Vailant, Stiebel, Wolf, és a Viessmann. Ha ebben a témában valakinek még van valamilyen tapasztalata, kérem ossza meg velem is, ugyanis én is fali kombi gázkazán vásárlása előtt állok.

stoki Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1107
De gyerekek !!!
Akkor nem a Junkers a rossz, hanem a magyar faszi a béna...
Attól még a Junkers jó lehet (hiszen igen drága), hogy pár béna ember egy pöcköt nem talál meg...
...én amondó vagyok, hogy mégiscsak Junkers-es ürge kéne oda, biztosan drágább, de hátha ez is ingyen lesz ... :)))))
wildpig Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1106
Bocs juci, de fogalmam se sincsen, hogy mit húzott ki, mert én csak megkérdeztem mit csinált, ö meg elmondta én meg nem teljesen értettem az akcentusát.
Telefonnya: asszem a fönök közvetlenül a junkers-t hítta föl h jöjjenek de q gyorsan.
w.p.
juci Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1105
Lyuj, ez izgi! És honnan húzta ki azt a b..sz-b..sz pöcköt??? Esetleg + tudod adni az illető telefonnyát?

juci, az úrinő

wildpig Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1104
Juci
Junkers nem biztositék!
Az elözö cégemnél vettek egy Junkers kicsi átfolyó vízmelegítot. Annak folyton leállt az örlángja. Ezért 3szor jött ki a szerelö (kétszer vállalkozó, eccer Junkers szaki). Elso két esetben thermoelem csere volt, de attól még nem lett jobb. 3adszor a Junkers fickó rájött, hogy valami szállításkor kötelezö bizbasz pöcök nem lett kihúzva valahonnan és az most legátol valami másik cuccot, amitol nem mén az örláng. Pedig egy junkers guru helyezte üzembe. Fuckin' Junkers guruk! De legalább ez a fickó ingyen volt (szerintem mikor leégett a kollégája hülyesége miatt, nem mert pízt kérni - + úccse attunk vóna neki egy huncut fillirt se)

A fenti történet tanulságos true story okulásul az utókornak.

w.p.

juci Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1103

Stoki! Ezek állítólag szagemberek, ők szerelték az egész ház vizeit és fűtéseit. De azér lekközelebb nem őtet hívjuk, meg az uram is otthon lesz, majd lyól kap a pofájába a szerelő! :-) Petra, sajnos nem mi döntöttük el, mijen legyen a cirkó. De azér 1 Junkers öléggé rendes márka, nem?

Ha én férfiember lennék, és meg lennék áldva 1 kis műszaki érzékkel, én biza valamijen ijesmi szagember lennék, és én lennék a legjobb és legudvariasabb, és akkor lyól meggazdagodnék, oszt még szeretnének is. Ojan nehéz ez??

stoki Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1102
NA látod wildpig...nem olyan rossz csávó, csak időnként egy picit kemény a stílusa...;;;;-)))))
wildpig Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1101
Hacsek
Töredelmesen beismerem, hogy az 1.0 topikot nem olvastam. De a 2.0-t igenis igen. Végig. És csak akkor szóltam hozzá elöször.
NNNNAAAA spongyát rá!
Köszi a felvilágítást!

A szakmérnökön pontosan milyen mérnököt értesz?
Adódhatnak egyéb (laikus számára nem evidens) problémák a külso szigeteléssel? Pl.: alant volt szó penészedésrol (de ott belso falról volt szó).
Minden segítséget köszönettel fogadok..

Stoki
Szerintem is csak tele lett a hócipoje T. Hacsek Úrnak a lámákból. Abszolúte nem hiszem hogy rosszindulatu lett volna (eddig se volt sose)!!!

w.p.
w.p.

Hacsek Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1100
Kedves wildpig!

Pardon. Ha letorkolásként vetted, bocsánat, nem volt szándékos.
De tényleg úgy szokás a tasztalon, hogy az újabb tagok beleolvasnak a topicba, hogy ugyanazt ne kérdezzék vagy mondják huszadszor.
Szóval: Hungarocell néven nincs, nem is volt soha építőanyag, mert az egy csomagolóanyag neve volt (abba pakolják a tévét meg egyebeket).
A polisztirol hab pl. Nikecell, Styrofoam, Austrotherm néven kapható szigetelőanyagként.
Vannak aztán a különböző szálasanyagok, mint pl. Isolyth kőzetgyapot, Heraklit fagyapot, Therwoolin üveggyapot stb.

De ismétlem, hogy a megfelelő anyag kiválasztása és méretezése szakmérnöki feladat! Ennek leszögezése nem a segítőkészségem hiányát, hanem a szakértelmemet jelenti. Kéretik nem megsértődni ezen.

LitleBee Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1099
Na és hol van az a másik csatorna?
(hmhmh kanál is :)))...????
rocher Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1098
Ez azér van, mer nem hallgattál rám. megmonntam, hogy Stiebel Eltron a menő, tavaly húsvét óta úgy megy, mint a Weckker!!!!

Azér sajnállak.....

petra

stoki Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1097
wildpig
Ne is essen ...Hacsekkel szót kell érteni, meg mivel Te lehet, hogy nem olvastad végig az első verziót, ott többször volt már erről szó...és biztos a töke tele lett a béna építőkkel... :-)))))
Elnézést kérek helyette, biztosan nem direktbe voltak a picit keményebb szavak nem jellemző rá...
Vagy igen, Hacsek, mert akkor én is duzzogni fogok ... !!!;-))))

stoki Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1096
...én itt vagyok, csak nem nagyon akarok offtopicolni, mert nincs mit mondanom...csak olvasok, ezidáig...
Egyébként meg más csatornán folyik egy kis "építkezés" topic és ott fickándozom(zunk) beeeeeebebeeeeee.....:))))

Azért egy kérdés ... ???
Ez a szerelő faszi a junkers cégtől jött, vagy valami ukrán csavesz ... ???

wildpig Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1095
Bd
De ugyanaz a padlás van, csakhogy ott valamilyen sárga szinu közetgyapot (talán Heraklith gyátmány) vagyon kiterítve és az jó is.

Tacsa
Köszi! Ez a név nem ugrott be (Hacsek Úr le is b@&ott érte mer' az nem hungarocell). Asszem apósomék ilyet raktak a fürdoszobapadló alá és most jó meleg a padlójuk. Szerencsére rakható a padlás felöl.

Hacsek
A letorkollás nem esett jól, de mindegy:((((((((( Sajnos elfelejtettem, hogy szakik között a lámának kuss a neve. Nem tudhatok mindent, ha most kezdek bele valamibe, nem ?
A hotechnikai számításokat még megmekegem (nem épületgépész vagyok, csak sima energetikus) ezért is jött elo az utólagos szigetelés szükségessége (mivel a ház 20 éve épült, ugye akkor meg örült az apósom, ha kapott elég téglát, nemhogy extrákat). S aszittem itten kaphatok sok jó tanácsokat a házilag elvégezhato módszerekhez.
Mellesleg lobo is hungarocellnek hívja (persze o is lehet láma)
lobo
Köszi, de Hacsek szerint az nem hungarocell (mer' abba a csirkecomb meg a hamburgerhús van) hanem más. Tacsa szerint Herklith lap.

Sértodés ne essék...
wildpig

juci Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1094

Kedves Rizo! Alias Gyurcsok Józsi! A szerelő (a paraszt) azt mondta, hogy szerinte nem érzékeli a túlmelegedést (vagy valami ijesmi) és ezér áll le. Ebben talán lehet valami, mer mindig akkor mongya be az unalmast, ha hosszabb ideig hasznájjuk (>5 perc)

1épként van neki saját (piezzo??) gyújtója, azzal kell neki odapörkölni az újraindításhoz. Aszt hittem, hogy 1 vadiúj Junkers nem okozhat +lepetést, de tévettem...

Arabella, Petra, Hacsek, Tacsak, Stokiiiiiiiiiii!!

rizo Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1093
juci:
tavgyogyaszat :))
hogy tortenik a felkapcsolas?
|-> reset -> on
- szokot lenni a cirkokban egy "fustgaz" erzekelo, ha az beriaszt, lezarja a bejovo gazt. ez ke'me'ny problemara utal.
- erzekeny a lelkem, es a halozati feszultseg ingadozasokat aramszunetnek erzekeli, letilt.
- valamiert tulmelegszik az eloremeno viz, letilt (ez szerintem nem az az eset, mert ekkor nem lehetne azonnal ujrainditani)
|-> off -> on
valamelyik panelen valamelyik alkatresz halo'dik :) ezt ugy szoktak orvosolni, hogy szetszedik, leporoljak, osszerakjak, es azt mondjak: most megvarjuk mi fog tortenni :))
Kisvartatva meghal a kerdeses alkatresz, csere.

Na most a sajat gondom ismet :(
A rizohaz 1.0 release 2a-n a kovetkezo fejleszteseket kellene vegrehajtanom: 5 db fodem attores eltomitese, rez radiatorcso megy bennuk, 2 a furdoben van.
lehetosegek: purhab, sziloplaszt, egyeb
Rizo

juci Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1092
Senkinek semmi közölnivalója, lelki bánata? Hol vagy Architect?

ARCHIWEB ist einfach gut.

juci Creative Commons License 1999.09.14 0 0 1091
Na szasztok!

Tegnap nem voltam, mer a vizeseket + 1éb mestereket vártam, de csak a vizesek jöttek. De azok is minek:

1. Hót nagy parasztok vótak
2. Montam, hogy el szok alunni az őrláng a cirkóban, mire nagy gúnyosan összenéztek ("persze, a hüje nők"), aztán nem csinyált vele semmit, csak kijelentette, hogy az akármelyik gombot azt nem úgy kellett volna beállítani.

Este persze fürdés közepén meginn kialutt az őrláng. Még lyó, hogy ketten vagyunk, egyik legalább fel tuggya kapcsolni.

Különben lyó az új lakás, de beletelik még vagy egy hónapba, mire belakjuk.

Különben meg hogy vagytok? Mér vagytok ojan szótalanok? Mindenkinek harsány

LYÓ REGGELT !

Maybe she's born with it. Maybe it's ARCHIWEB

Hacsek Creative Commons License 1999.09.13 0 0 1090
Szegény Tacsa!
Tudod ugye, a suszter + az ő cipője.

Bizony ha rendes előmunkálatokat végez az építészember (pl. mér és feltár), akkor a kivitelezés során nem merülhet fel váratlan statikai porbléma.

Bocsánat a nem hejénvaló kritikáért. =(:-))

tacsa Creative Commons License 1999.09.13 0 0 1089
Kedves o~szi!
Tényleg jelöld már meg a forrást, kíváncsivá tett, hogy ez tényleg , vagy csak kitalálták?

üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.09.13 0 0 1088
Kedves petra, 6csek stb.!

Széthullottam, mert szombat reggel kiderült, hogy a felső - egyébként érinteni nem szánt - szinten álló egyik válaszfal csak félig támaszkodik a lépcsőtér melletti gerendára, a másik felével az alatta levő. kibontásra szánt falra. Némi pánikolás volt, míg acél kiváltóilag helyszínen megoldást nem nyere az ügy. Pénetken anyagilag rohangáltam az épületgépészeti anyagok fedezete irányába, végül is átmeneti sikerrel.

Van sarokkádam 120x150-es angol, lábbal, takaró lemezzel , szupi csappal á la 149.800.-. van továbbá WC , meg kézmosó, meg egy fél tolóajtó! ( előleg ). Van még ezen kívül szuper sárga csaptelepem, meg kiválasztottuk a mosdót és a mosogatót, utóbbi éjkék gránit típus, 1 medence + gyümimosi + cseppentő.
Szóval rohangálás volt, holnap hívom Petrát, sorry, hogy ilyen szétesett lettem.

üdv
tacsa

lobo Creative Commons License 1999.09.13 0 0 1087
wildpig!

Szerintem a hőszigetelő vakolat önmagában nem túl sokat ér. Ha valóban le akarod szigetelni hőileg, én valamilyen táblás polisztirol szigetelést (hungarocell) javasolnék 2-5 cm vastagságban. Szükség esetén ezt is le lehet vakolni, és könnyen rögzíthető a falra.
Az egyetlen bibi, hogy a leírásodból úgy tűnik, hogy belülre, azaz a melegebb oldalra szándékozol tenni, ami nem túl szerencsés megoldás hőszigetelésre. Erről valahol lentebb lehet olvasni egy betonfal szigetelése kapcsán.

Hacsek Creative Commons License 1999.09.13 0 0 1086
Wildpig!
n. alkalommal írom le: egy hőszigetelés tervezése szakmérnöki feladat, amit felmérés és számítás KELL hogy megelőzzön.
x alkalommal esett már róla, hogy a Hungarocell nem építőanyag, hanem csomagoló. A polisztirol hab kb. 6-7 másféle márkanéven fut.
tacsa Creative Commons License 1999.09.13 0 0 1085
Helló!

Ha a padlástér felől tudod felrakni, az a jó megoldás, ha belülről rakod, egyrészt penészedés is akár lehet, meg elvesz a térbök, meg akár lehet randa is.
Ha mód van a padlás felől rakni, akkor az ún. HERAKLITH táblákat javaslom, ez NIKECELL(szerű) + SZALMA(szerű) anyag, jó szigetelő, meg jól kezelhető-szab6tó + vág6tó stb.

üdv
tacsa

bd Creative Commons License 1999.09.13 0 0 1084
wildpig.
És a plafonod fölött mi van?
Nem ugyanaz a padlás?
bd

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!