Keresés

Részletes keresés

petrobol Creative Commons License 2002.01.17 0 0 193
Üdv!
Sok szó esett már a Makarovról. Engem az érdekelne, hogy mekkora a szórása. Hány lövést lehet leadni egy CO2 patronnal, úgy hogy a lövések még elfogadható szórást mutassanak?
Előre is köszi.
gvass1 Creative Commons License 2002.01.10 0 0 192
hi,
Reszleges szetszereles Makarovnal:
a tar kivetele utan a satorvasat (az elesutobillentyu koruli "keret") lehuzod, es ugy tartod. Majd a szant utkozesig hatrahuzod, es a veget felemeled, ezutan elore lehuzod a csorol.
Osszerakni ellenkezo sorrendben.
Előzmény: Firefly (191)
Firefly Creative Commons License 2002.01.10 0 0 191
Hoppa!

Ezt nem ertem! Hogyhogy reszleges szetszerelest? Hogyan kell azt? Nem tudnad leirni, vagy esetleg valamilyen webpage-re mutatni ahol ez le van irva? A boltban ahol megvettem, az elado srac masodpercek alatt szetkapta (mint a filmeken, hehe), de persze nekem lovesem sincs meg ettol, hogy hogyan kell szetszedni.

Udvozlettel:

Firefly

Előzmény: szucsr (190)
szucsr Creative Commons License 2002.01.09 0 0 190
Firefly

Mar azota sokat kattingattam, es ugyesen tul hatra is huztam a szant ugy, hogy utana eleg nehez volt visszapisztkalni

Tenyleg attol van, amit gvass irt, en is kiprobaltam (bar magamtol nem sikerult - lehet, hogy nem vagyok kiserletezo kedvu?). De konnyu "visszapiszkalni": reszleges szetszerelest kell csinalni, ugy konnyu a szant a kakas folott elorevinni.

Robi

Előzmény: Firefly (187)
Firefly Creative Commons License 2002.01.09 0 0 189
Hello!

Valoban igy lehetett az a beakadas, amit irtal, bar mar nem emlekszem pontosan, de a problema utolagos analizalasa pontosan ezt a korkepet mutatta. Majd vigyazok legkozelebb...:)

Meg szerencse, hogy ez a pisztoly elegge hulyegyerekbiztos, lehet hogy egy ilyen tulhozast egy muanyag szerkezet[peldaul a kakas, amire ratamaszkodott a visszaterni kivano szan] nem viselt volna el ilyen szepen, a Makarovnak a kakasan pedig csak egy alig lathato nyoma van a dolognak.

Ok, ok lovedeket vettem. A lakasban lodozest, pedig lehet, hogy tenyleg kiprobalom. Van is itt egy jofajta kartondoboz...

Udvozlettel:

Firefly

Előzmény: gvass1 (188)
gvass1 Creative Commons License 2002.01.09 0 0 188
hi,
gratula a cucchoz.

"Mar azota sokat kattingattam, es ugyesen tul hatra is huztam a szant ugy, hogy utana eleg nehez volt visszapisztkalni...ez mind a kiserletezo termeszetem munkaja."

Megszegted azt az alapveto biztonsagi szabalyt, hogy "nem tesszuk az ujjunkat az elsutobillentyure mindaddig, amig az iranyzekok a celon nincsenek".
Ugyanis ez akkor kovetkezhet be, ha a szan hatrahuzasa kozben huzod meg az elsutobillentyut, es igy az be tud utni szan kimart zarreszenek heylen levo uregbe.

"Vettem hozza jofajta loszert is"

Lovedeket! Loszer az egybeszerelt tolteny, amiben van csappantyú/gyúelegy, lopor, lovede, es huvely is.

", ugyhogy most mar csak a megfelelo loteret kellene megtalalni. Elozetes felindulasbol ugy gondoltam, hogy elmegyek egy jo kis csendes erdobe,"

Oda ne menjel, mert konnyen radfogjak az orvadaszatot!
Legfegyvert maganteruleten (es loteren) lehet csak hasznalni a bizt. szabalyok betartasaval.

" aztan gyartok magamnak cellovo babukat a foldre/faagra, de esetleg egy kozelebbi loteren is kiprobalnam ha tudnek akar egyet is, amit hasznalhatok. Tenyleg, ti hova jartok loni? Nem tudtok egy helyet/loteret, ami kozel van, es meg hasznalhato is? "

Altalaban az eles fegyveres lotereken nem nagyon lehet hobbilegfegyverezni.
De miert nem jo otthon a lakasban, megfelelo golyofogora loni? 6-8 meter egyebenyithato tavolsag biztos akad, es egy regi ujsagokkal kitomott kartondoboz tokeletes golyofogo.

Előzmény: Firefly (187)
Firefly Creative Commons License 2002.01.09 0 0 187
Kedves topiclakok, es gvass1!

A lent emlitett boltban tortent hosszas merlegelesen esett at a Walther CP99-es es a Makarov. Igy megfogva azert mar teljesen mas a helyzet, hehe. Vegul is a szakertok velemenyere adva, es hirtelen dontessel, a Makarovot vettem meg ezustszinu szannal.

Mar azota sokat kattingattam, es ugyesen tul hatra is huztam a szant ugy, hogy utana eleg nehez volt visszapisztkalni...ez mind a kiserletezo termeszetem munkaja.

Vettem hozza jofajta loszert is, ugyhogy most mar csak a megfelelo loteret kellene megtalalni. Elozetes felindulasbol ugy gondoltam, hogy elmegyek egy jo kis csendes erdobe, aztan gyartok magamnak cellovo babukat a foldre/faagra, de esetleg egy kozelebbi loteren is kiprobalnam ha tudnek akar egyet is, amit hasznalhatok. Tenyleg, ti hova jartok loni? Nem tudtok egy helyet/loteret, ami kozel van, es meg hasznalhato is?

Udvozlettel:

Firefly

Előzmény: gvass1 (186)
gvass1 Creative Commons License 2002.01.08 0 0 186
hi Firefly,
A Makarov csove vastag huzagolt acelcso, kb. ugyanolyan vastag, mint az elese, persze ez nem jelenti azt, hogy a CP99 vekony betetcsovet szet tudnad loni.

Teljesitmenyre mindket modell olyan 3-5 joule kornyeken teljesit, tehat boven alatta van a 7,5 J-nak.

A Makarov, leven huzagolt csovu, igy tokeletesen mukodik minosegi olom gomblovedekkel, es tapasztalataim szerint igy pontosabb is. Az alulmeretes acel BB-k hosszabb tavon (sokezer loves) persze nem tesznek jot egyetlen huzagolt csonek sem.

Az emlitett boltban a Makarovot kozvetlenul a CP99 mellett foghatod kezbe, van fekete (33.900) es nikkelezett (37.900) is, a CP99 pedig 34.900-.

Előzmény: Firefly (184)
Firefly Creative Commons License 2002.01.08 0 0 185
Hoppa!

Most, hogy ismetelten szemugyre vettem a Makarov specifikaciojat a web-en latom csak, hogy ennek a caliberehez kifejezetten oda van irva, hogy BB. A CP99-eshez pedig az, hogy olom lovedek.

Szoval lehet, hogy hulyet kerdeztem, mert a Makarovot csak acel BB-vel a CP99-et pedig csak olom lovedekkel lehet hasznalni? Akkor a 380/320-as sebessegkulonbseg is ertheto, persze csak ha az olom nehezemm mint az acel BB (gondolom igen).

Udvozlettel:

Firefly

Előzmény: Firefly (184)
Firefly Creative Commons License 2002.01.08 0 0 184
Szia gvass1!

Elso megpillantasra nekem a CP99-es jobban tetszik, mint a Makarov, de ma elmegyek abba a boltba amit irtal, es megfogom azt a Makarovot, mert ugyis csak fogva ismeri meg az ember.

Lenne 2 kerdesem: A technikai adatoknak a Makarovnal 380 f/s-ot irnak a lovedek sebessegenek, a CP99-nel pedig 320 f/s-t. Ez tenylegesen azt jelenti, hogy a Makarov erosebbet lo? Ez meg elfogadhato Joule-t jelent Magyarorszagon, vagy a magyar torvenyek kedveert lerontjak a legpisztolyokat amiket megvehetek?

A masik: Volt itt rola szo, hogy rez vagy acel lovedekeket nem ajanlatos hasznalni, mert hamar tokrevagjak az olomra tervezett csovek huzalozasat. Igaz ez ezekre a fegyverekre is? A Makarovnal peldaul a webismertetoben kifejezetten az acelgolyo kilovesenek parametereit irtak ki, szoval ez azt is jelentheti, hogy nyugodtan lojjunk vele? Egyebkent az, hogy ezeket (foleg Makarov) az eredeti fegyverbol alakitottak ki, nem jelenti azt, hogy a cso huzalozasa is annyit bir, mint a lofegyvere?

Udvozlettel:

Firefly

U.i.: A Lov-21 nem is csunya.:) Igaz, hogy nem hasonlit egy lofegyverre sem, viszont annal jobban egy sci-fi filmben szereplo lezerpisztolyra: Hosszu egyenes cso, vagyany ives vonalak, fekete muanyag boritas...

Előzmény: gvass1 (183)
gvass1 Creative Commons License 2002.01.08 0 0 183
hi,
A Walther CP99-hez:
Vannak azert ott nagyon fajo dolgok is! Az olcsobb valtozat a "CP Sport" nevre hallgato darab, aminek vasarlasatol mindenki ova intek.
Ugyanis nemcsak az emlitett belso kakast fesztelenito szerkezet hianyzik rola, hanem a szanutanzat hatso resze sem huzhato hatra, igy nincs single action lovesi lehetoseg sem, ergo celbaloni egy kicsit sem alkalmas.

Ezen kivul a szanresz nem fem (cink, hanem gagyi muanyag. Szoval a realis ara valahol 20 ezer alatt lenne.

Nagyon tudom meg ajanlani a CP99 mellett a Makarov-legpisztolyt, ami teljesen acel, es eles fegyverbol lett atalakitva. (Ezt a GunBoxban (1077 Bp. Bethlen G. u 10. alatt tudod megvenni (tel: 413-70-77), sok mas legpisztollyal egyutt).

A CP99 szanutanzatan levo nyomogomb egyebkent arra szolgal, hogy ez elozetesen felhuzott belso kakast biztonsagsosan fesztelenitse, szoval igen hasznos funkcio.

A Lov-21 igen jo hobbi-sportlegpisztoly csunya, de nagyon pontos.

Előzmény: Firefly (182)
Firefly Creative Commons License 2002.01.07 0 0 182
Sziasztok!

Nagy orommel olvastam vegig ezt az erdekes topicot. Nagyon sok mindent megtudtam belole a legfegyverekrol. Nekem mar vagy 10 eve egy LOV-21 tipusu csehszlovak gyartmanyu legpisztolyom van, es persze lehet, hogy csekely loveszkepessegeim miatt, de maximalisan meg vagyok vele elegedve.

Egyetlen hianyossaga van, ugyanis mivel inkabb celzopisztolynak lett tervezve (az alakja alapjan gondolom), ezert sajnos csak egy-lovetu. Emiatt kacerkodom egyre inkabb azzal a gondolattal, hogy veszek magamnak egy tobb-lovetut is, aminek a kivalasztasahoz a topic vegigolvasasa nagy segitseget nyujtott. Eddigi nyomozgatasaim soran a Walther CP99-es teszett meg a legjobban. El is mentem gyorsan abba az egyik fegyverboltba amit javasoltatok (Darczy vagy valami ilyesmi a neve) a Bartok Belan, de sajnos eppen nem volt. Azt mondtak, hogy a heten lehet, hogy lesz, es kb 34.000 forintba fog kerulni a dragabb valtozat. Ugyanis ket valtozat szokott lenni, amik kozott a kulonbseg, hogy a dragabb valtozaton van egy bizonyos kakas-allito, a masikon pedig nincs. Ennek az alkatresznek a hianya viszont 30 ala viszi a fegyver arat, ugyhogy meg gondolkodom, milyen is legyen. Sajnos ahhoz mar nem ertek, hogy ez mire valo, es amennyire rohantam, a boltossal sem magyaraztattam el magamnak.

Mindenesetre egyre erlelodik bennem az elhatarozas eme fegyver megvetelenek iranyaban.

Van valakinek szinten tapasztalata az en kis Lov-21-esemmel? Esetleg meg tudja valaki mondani, hogy a CP99-esen levo kakas-allito mire valo?

Sajnos az orosz gyartmanyu fegyvereket eddig meg nem tudtam megnezni. Meg elmegyek a nimrodba, es az RS centerbe amit ajanlottatok. Tudtok esetleg meg mas fegyverboltrol is, ahol legpisztolyokat forgalmaznak? Engem ugyanis inkabb a pisztolyok erdekelnek, bar unokaocsemnek a legpuskajaval is sokat lottem regebben, de megis a pisztoly sulya az igazi szamomra.

A LOV-21-esemre egyebkent nem panaszkodhatok. nem tudom, hany Joule-os, de egy kemeny rajztablara szoktam loni vele, amire raerositem a celtablat korulbelul 15 meterrol. Miutan eldeformalodik, es lyukat ut (nem uti at, csak kb felig) a rajztablaba, a golyo szinte mindig visszapattan hozzam, vagy akar annal is tovabb(szoktam is felvenni a szemuveget!).

Siman (biztonsagosan) elvisz dupla ennyi tavolsagra is a fegyver, csak (mivel szabad eg alatt lodozok mindig, ugye) akkor mar nem tudok olyan jol celozni vele, mert gondolom elfujja a szel, meg tan el se latok olyan messzire...:)

Vettem hozza cseh loszert annak idejen, jo kis 500-as dobozos felgomb fejut, meg egy doboz Gamo magnumot, aminek a feje kisse nagyobb es kup alakuan hegyes. Ez a magnum loszer azert rendszerint sokkal jobban ut mint a masik, bar szinten olombol van.

Udvozlettel, es gratulalok a topichoz:

Firefly

Ménesi László Creative Commons License 2002.01.06 0 0 181
Szeretném Weirauch HW90 típusú légfegyverem javíttatni. Ha tud valaki olyan szakembert, aki képes erre, kérem írjon a mail címemre.
Köszönöm előre is!
Előzmény: Vgaby (150)
Puli Barát Creative Commons License 2002.01.04 0 0 180
Hello.
Feinwerkbau P30 német versenylégpisztoly eladó.
Sürített levegős.
2 éves.
Hibátlan.
150.000 Huf
pulifriend@freemail.hu
golbat Creative Commons License 2001.12.03 0 0 179
Koszonom a jotanacsokat! Szombaton megneztem a Nimrodban a Gamo PT80-ast, elso latasra tenyleg bizalomgerjeszto szerszam. ;) Jovore be kell szereznem egy ilyet (is)...
gvass1 Creative Commons License 2001.11.28 0 0 178
hi,
van mas is a Gamo-n kivul, pl a cseh Broky, de ezek annyira nem precizek, hogy csak egylovetu legpuskakba jok, taras fegyverekbe nem.
Előzmény: golbat (177)
golbat Creative Commons License 2001.11.27 0 0 177
Gvass1: koszi a tippeket, igy azert konnyebb lesz a dontes! (Innentol kezdve penztarcafuggo a dolog...)

Olom gombsoretbol mas tipust nem is lehet kapni a Gamo-n kivul? Tapasztalatok?

Elore is thx!
Golbat.

gvass1 Creative Commons License 2001.11.27 0 0 176
hi,
a PT80-as jobb (3 db tar van hozza pl. acel a kakasa, jobb a fogasa stb), bar single actionban ritka szar a sutese.

Megbizhatosag: ki kell probalni a boltban. Viszont a PT80 annyival dragabb is (23.900-) es erre mar csak kb. egy tizest kell ratenni, hogy a sokkal jobb Makarovot, vagy CP99-et meg tudd venni.

Előzmény: golbat (175)
golbat Creative Commons License 2001.11.27 0 0 175
Gvass1: igen, a gombsoretre gondoltam (haverom tegnap felhivott, a hetedik boltban meg volt 2 dobozzal, gyorsan el is hozattam vele :))
A Nimrodban mondtak, hogy a rezbevonatos acelsoretet nem szereti, ezert kerdeztem, milyen mas gyarto johet meg szoba.

Melyik modellt javasoljam szerintetek ismerosomnek karacsonyra: Gamo Auto45-ot vagy a PT80-ast? Neki mindketto tetszik, ennyi penzert jo vetel mindketto. (A PT80-as SA modban is megy-kerdes, hogy megbizhato-e?)

Elore is koszonet!
Golbat.

gvass1 Creative Commons License 2001.11.26 0 0 174
"Az ólomsörét témát nem értem, a Gamo, saját Mach jelű skulója teljesen megfelelő hozzá."

hi,
itt a kollega az olom gomblovedekre gondol, mert van sok olyan modell, ami csak ezzel mukodik felautomatan, pl. Gamo Auto 45, P23.

Előzmény: Dworkyll (173)
Dworkyll Creative Commons License 2001.11.26 0 0 173
Na

PR45 megint. Nekem is ez az első komoly légpisztolyom, meg is van már vagy 7 éve. Eddig egy gondom volt vele, egy rugótörés az elsütő szerkezetben kb 6 év után, amit egy rugókészítő kisiparos megoldott fillérekből. Feleségem, aki szintén ezzel kezdett el lőni, másodpercek alatt kiérdemelte vele a Nikita fedőnevet a barátainktól, mert a legtöbb férfi szaktársnál jobban lő vele:-)

Az ólomsörét témát nem értem, a Gamo, saját Mach jelű skulója teljesen megfelelő hozzá.

Ezzel együtt a csúzli az egyik legjobb szerintem ebben a műfajban, csak az elsütése lenne egy kicsit finomabb.

Dwo

Előzmény: golbat (171)
gvass1 Creative Commons License 2001.11.26 0 0 172
hi,
a Gamo PT80 eseteben nem volt meg modom elegendo szamu peldanyt atvizsgalni, ahhoz, hogy megmondjam mennyire tipikus. Eddig 1:1 az allas a ket megvizsgalt darab kozul:-))

A CO2 patronok visszavalthatosaga: vegulis annyira olcso (2-3 ft/loves) a loveszet, hogy meg a hazai fizetesekhez merten is tokmindegy.

Előzmény: golbat (171)
golbat Creative Commons License 2001.11.26 0 0 171
Dworkyll: koszi az infot, nekem ez az elso (leg)fegyverem es eddig elegedett vagyok vele. Jopar ismerosomnek is megtetszett a modell, de ahhoz hogy ajanlani merjem nekik, tobb info kellett. Szuper a forum!

Kapcsolodik: leveleztem a LISS 12gr-os CO2-patronok visszavaltasarol a ceggel, csak Nemetorszagban valtjak vissza a Zold Pont jegyeben, nalunk nem. :( Szerintetek valtozni fog ez az (esetleges) EU-csatlakozas utan?
(Amugy igy is ez az egyik legolcsobb hobbi amit ismerek...)

Milyen (jo minosegu) olomsoretet tudtok ajanlani a GAMO-n kivul? (2 hete hianycikk allitolag, haverom 3 varosban nezte meg 6 boltban.)

Golbat.

golbat Creative Commons License 2001.11.26 0 0 170
Gvass1: koszi az infot, sokat segitettel! A GAMO PT80-ra altalanosan jellemzo ez a szelephiba? (Jovore gondolkodtam egy ilyen beszerzesen is, meg egy ismerosomet is erdekelne, jon a karacsony...)

Golbat.

Dworkyll Creative Commons License 2001.11.23 0 0 169
Halix,

nekem is egy PR45-öm van. Egy gyönge pontja van, az elsütőbillentyűt igazából "tolni" kell, nem húzni. A Weirauch HW 40 modellje teljeden ugyanolyan mint a PR45, csak az elsütés lett sokkal királyabb (a dugattyú, ami nem látszik egy kicsit nem olyan jó :-)

Dwo

Előzmény: golbat (167)
gvass1 Creative Commons License 2001.11.23 0 0 168
hi,
a Makarovot az oroszosan kemenyen mozgo kezeloszervek (a sutese viszont jo!), es a nehol durva kidolgozas kivetelvel semmi kritika nem erheti.
100% acelbol van, huzagolt csovu, minden kezeloszerve pontosan ugyanugy mukodik, mint az eredetin, az egesz szan hatrahuzhato, minden legfegyver-funkciot a tarba integraltak. Es nagyon versenykepes az ara (33.900 fekete, 37.900 Nikkelezett)

A CP88 halott modell, mar nem gyartjak, hiszen a CP99 sokkal jobb es olcsobb. Azt mondanam, hogy kepessegeiben kevesebbet tud, mint a Makarov, viszont rendkivul latvanyos.

A Gamo Auto elonye, hogy olcsosagahoz kepest (es ahhoz, hogy DAO) nagyon pontos, es sok acelbetet leledzik benne.

A Pt80, amit legutobb teszteltem, rossz volt, nem uzemelt a szelepszerkezete. Sutese meglehetosen kemeny, viszont az elsutoszerkezete acelbol van! Es 3 tarat adnak hozza.

Előzmény: golbat (167)
golbat Creative Commons License 2001.11.23 0 0 167
Gvass1: mi a velemenyed a Gamo legpisztolyokrol, osszehasonlitva pl. a Makarov, CP88,99 modellekkel? Jelenleg egy Gamo 45-osom van (a hatso iranyzek leszukitese utan 5 m-rol 10-bol 10-szer kiloheto vele egy gyufasdoboz), erdekelne hogy mik az altalanos tapasztalatok a tobbi tipushoz viszonyitva (pontossag, tartossag, ilyesmik).

Van valakinek esetleg tapasztalata a Gamo PT80-nal kapcsolatban?

Elore is koszonet!
Golbat.

gvass1 Creative Commons License 2001.11.23 0 0 166
hi,
ma a csoletoros FEG legpuskak 19-22 ezer kozt vannak. Az alsokarosokat mar nem gyartjak, valoban.
6-10 meterre celbaloni (2-4 centis szoras) CO2-os hobbilegpisztolyok 30-40 ezer kozt mar egeszen jok vannak (Makarov, CP99), es neha ennyiert ki lehet fogni Tau-7 vagy FEG GPM modelleket hasznaltan, melyek valodi versenylegpisztolyok.
Előzmény: Ender Wiggin (165)
Ender Wiggin Creative Commons License 2001.11.23 0 0 165
gvass1: van abban valami, amit mondasz, lehet, hogy becserélem egy légpisztolyra, bár ez a puska kb 5-6 éve nem került többe, mint 13 eFt. Sőt akkor szinte a legolcsóbb volt a polcon. Ennyiért nem hiszem, hogy olyan légpisztolyt kapnék, ami - ha csak minimálisan is de - alkalmas pontlövészetre. Ez az árkategória inkább a dobozdöntögetésre lehet jó ugye?

HUNTERKILLER: a típust megnézem legközelebbre, eddig nem foglalkoztatott különösebben.

HUNTERKILLER Creative Commons License 2001.11.23 0 0 164
fg421 vagy fg422 lehet
Előzmény: Ender Wiggin (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!