Keresés

Részletes keresés

Veszpremi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1144
Értelek, Remélhetőleg a hozzáértők megválaszolják.
Előzmény: TTribiani (1143)
TTribiani Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1143
Azért kérdezem mert most úgy tűnik hogy 18 foknál nem tud többet ! Ez lehetséges
vagy esetleg beállítási probléma ?
Előzmény: Veszpremi (1142)
Veszpremi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1142
Ezt miért kérded, ha már beüzemelték? Nem működik, nem evvel fűtesz most? A gyakorlat többet mond, mint itt egy válasz a kérdésre, t.i. az sok mindentől függ, hogy mennyire tud felfűteni, pl. szigetelés...
Előzmény: TTribiani (1141)
TTribiani Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1141
Két hete üzemeltek be nálam egy Edilkamin Ecoidro 11,3 kW-os vízteres kandallót.
320 légköbméter fűtési teljesítményt ír a használati utmutaó az én házam 270.
Az lenne a kérdésem várható-e ettől a kandallótól, hogy fel tudja fűteni 20-22 fokra
a lakást és milyen pellet fogyasztással járhat ez kb.
bezo63 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1140

Visszaolvastam több oldalt, de túl sokat nem tudtam meg.Egy kicsit részletesebben érdekelne a téma.
Előzmény: Jesu (1139)
Jesu Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1139
Legalább egy oldalt visszaolvasnátok...
Előzmény: bezo63 (1138)
bezo63 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1138

Sziasztok!!!!!!!!

Egy kis segítség kellene.
BIODOM 27 típ. kazánt szeretnék vásárolni. A fűtőtt alapterület 300m2.
Ha valaki ilyen típust használ, kérem ne tartsa magában az infót.
Előre is köszönöm.

üdv

Zoli
Jesu Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1137
Egy gépészeti nagykereskedésen keresztül rendeltem (ismerőssel) egy Dombóvár melletti tartálygyártó cégtől, akik nagy tételben gyártanak a németeknek. Már nem emlékszem a nevükre, de ha gondolod megkeresem.
Előzmény: Törölt nick (1135)
Jesu Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1136
Összeadtam az elmúlt hónapok mért fogyasztását és átlagoltam. (vezérlő adatai alapján)
- Októberben nem volt számottevő fűtés
- Novemberre: ~7,5 kg pellet/nap (~3,7 köb gáz)
- Decembertől máig: 13,9 kg pellet/nap (~6,9 köb gáz) jött ki. (rengeteget voltunk itthon)

A pontos érték kb. 5-10%-al több. (csiga fordulat alapján mér a vezérlő).
Valószínűsítem azért mert ez fenyő pellet, lehetséges, hogy a vezérlő egy keményfára van beállítva. Keményfával a fogyasztás is jobb lenne kicsit, de az több pucolást igényel, hallva a tapasztalatokat.

Azt gondoltam több lesz, mert karácsony óta nagyon soknak tűnt a fogyasztás. Legalábbis durván megnőtt érzésre, gyakrabban kell töltenem. Mióta -5 fok alatti hőmérsékletek is vannak, napi 1,5* annyit megy a kandalló. 8-10 óra/nap november, 12-15 decemberben.
A ház extrém módon hőszigetelt, padló és falfűtés, 90nm/~300 légköb fűtött (19-21 fok), 60nm/~200 légköb temperált (12 fok), nagy belmagasságokkal.
Még nincs minden kész, többek között a vezérlő sincs meg, de dolgozom rajta. 2db programozható konnektor+ kandalló időzítő végez most mindent, kézi fellülbírálással. Összességében jobb ez a fogyasztás, mint az előzetes várakozásom ebben a ~félkész állapotban. Remélem javul azért az idő és február végétől több napsütés, magasabb hőmérséklet jön. Akkor hamar visszaesik a novemberi/ októberi szintre. Jövő szezonra már kitaláltam pár átalakítást. Ha minden kész van szerintem ezt is le tudom szorítani még -20-30%-al, azzal együtt is, hogy fűtve lesz az emelet.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1135
Hol vetted ilyen olcsón a tárolód?
Előzmény: Jesu (1114)
komcsa Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1134

Szia Zsolt!

 

Mit jelent a 115 C, a füst hőmérsékletet? és a P5 program?

Osztrák pelletet hol és mennyiért lehet venni?

Jövő hétre igértek keményfa pelletet a Globalstone-osok. 45Ft/kg áron.

 

 

 

Üdv,

Csaba

30/200-5412

Előzmény: mclasky (1133)
mclasky Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1133
Szia Komcsa!

Köszi az infókat, én is a Globalstone-féle pelletet használom, sajnos lemaradtam a 45 Ft/Kg-s pelletről, így a fenyő-pellettel fűtök most. Ezt nem igazán szereti a kazán, p5-ös fokozaton éppen eléri a 115 C'-ot. Próbáltam Metro-Bricostore-Vimex pelletet is, sajnos a legjobbnak még mindíg az osztrák pelletek minősültek.

A kazánt most kezdem igazán kiismerni, sokat szenvedtem a beállításokkal. Persze a beüzemelés nálam is csapnivaló volt, egyszerűen beindították és jó napot! Nálam 75m2 padló és 30m2 radiátoros fűtés van, és mivel a Biodom állítása szerint csak 400m2 feletti területnél érdemes puffertartályt használni, így nekem csak a kazán 74 l-es hőcserélője van. Amikor rászántam magam a Biodomra én voltam az első az országban aki 3 funkcióra akarta használni, így gépészeti nehézségek is adódtak.

A pellet minősége a legfontosabb, az osztrák pellet 140-160 C'-on égett azonos beállítások mellett. Nagy különbség, amit a fogyasztáson érzel meg leginkább.

Összességében, meg vagyok elégedve a kazánnal, de szerintem ha megadod a számod részletesebben ki tudjuk vesézni a témát.

Zsolt
30/65-66540
Előzmény: komcsa (1132)
komcsa Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1132

Szia Zsolt!

 

A Biodom27 kazánunk egy 500 literes pufferre van rákötve onnan megy a padló és radiátoros fűtés. A kazán a beállított hőmérsékletet tartja a pufferben, a 2 termosztát meg kapcsol, amikor kell. Lenne lehetőség közvetlenül a padló ill. radiátorokra is rákötni mert szabályozni tudja a teljesítményét automatikusan.

Sajnos a ház szigetelését csak tavasszal vagy ősszel tudjuk megoldani, így a 38-as Porotherm viszi a meleget és zabál rendesen a "pici". 

 

A pelletet pátyon veszem (8-10km-re lakunk Mányon így ez a legközelebbi) a Globalstone-nál.

Fenyő pellet 53 Ft/kg. Keményfa pellet 45 Ft/kg. Ma akartam kipróbálni a keményfa pelletet de csak jövő héten kapnak.

 

Nyáron szeretnék venni egy nagyobb mennyiséget, bár nem tudom mi a nagyobb mennyiség, olcsóbban. A környéken szívesen csatlakoznék hasonló gondolkodású emberekhez (csak jó minőségű érdekel) .

 

Várom a fórumozók ötleteit, tapasztalatait ezzel kapcsolatban.

 

 

Zsolt! Milyen tapasztalataid vannak a kazánnal?

 

 

Üdv,

Kom

Előzmény: mclasky (1131)
mclasky Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1131
Szia!

Nekem is van egy Biodom 27-es kazánom, de mivel én 2007-ben vettem, így elektronikailag nem azonos a Tiéddel. Értesüléseim szerint az új "27-es" rendelkezik egy kezelőelektronikával. Le tudnád írni nekem, hogy milyen fűtésrendszerben használod. Érdekelne továbbá, hogy honnan veszed a pelletet?

Előre is köszönöm!

Zsolt
szelvesz27 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1130
Sziasztok, nekem szep Vigas pelletkazanom volt, fel ev haboru utan sikerult visszavetetnem. Csigaja rendszeresen eltort, kikapcsolt, iszonyat hangos volt, oranketn 1800W aramot zabalt. drama. 2 eve van gaz es ez persze kenyelmes. Most viszont vegyes tuzelesu kazant is beuzemelnek, arol van tapasztalat hogy 40KW kazan, faval kb mennyi ido vagy kg faval fut fel 1000literes tarolot?
koszonom
Előzmény: Jesu (320)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1129

Ebből egy 130-as elég.

A magasságát a kéményseprő megadja, mert úgy is át kell vetetned, tehát jobb előre megkérdezni a területilegilletékest.

http://www.schiedel.hu/kemenyek/schiedel-fem-kemenyrendszerek/tecnostar-kemeny/

Előzmény: Füredi1 (1127)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1128

iSzia

Ezt találtam.

Talán tudod használni.

http://www.gazesmas.hu/download/Kemeny_rajz.pdf

Előzmény: Füredi1 (1127)
Füredi1 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1127
Kérlek benneteket legyetek egy kicsikét konkrétabbak. Mekkora a minimális függőleges csőhossz? (pl konkrétan egy IRIS esetében)
Jesu Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1126
A függőleges szakaszra azért van szükség, mert ha üzem közben áramkimaradás van, akkor a huzathatás még szépen "leépíti a tüzet" míg ha csak vízszintesen megy, frankón teli füstöli a házat, mire elég a maradék cucc. Nekem végig függőleges, és van is komoly huzat, ha vészleállást hozok létre.
Előzmény: Törölt nick (1125)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1125
Szia,
Én is most akarok venni kandallót. Kell függőlegesen is mennie a kéménynek. Meg van határozva hogy minimum mennyit, meg hogy hány méterre lehet nyílászáróktól.
Véleményem szerint olyan magasra kell vinni, ahol már nem zavar senkit és semmit. Ha a fal oldalán van én felvinném a tető felé minimum 1 méterre.
Amiket én néztem az automatikusan gyújt.
A többi kérdésedre meg válaszol majd olyan aki többet tud ezekről .... Én is most tanulmányozom őket.
Előzmény: Füredi1 (1122)
Gyurma60 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1124

Valahogy így néz ki......

 

1

Gyurma60 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1123

Sziasztok...

 

Mit szóltok egy ilyen kandallóhoz?? Érdemes ilyet venni..??

 

"Lemezből hegesztett (18; 24 kW), vízköpenyes kandallóbetétek, újonnan eladók. 18kW-os kandallóbetét Ára: 150.000 Ft + szállítás 24kW-os kandallóbetét Ára: 180.000 Ft + szállítás"

 

Jó lehet ez nekem alternatív fűtésre..?

Füredi1 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1122
Szervusztok!

Új vagyok a topicban. Az elmúlt pár nap nagy erőfeszítéseket tettem a pellet technologián alapuló kazánok megismerése terén.
Az általam megismert iformációk alapján kialakult egy kép bennem amit szeretnék közzé tenni ill. a felmerült kérdésekre szeretnék választ kapni.

Egy társasház szélső, felső szintjén lakunk galériás kialakítású lakásban. "Gyárilag" a lakás egyedi gázfűtéssel rendelekzik. Jelen pillanatban 15.000 ft-ot fizetünk minden hónapban fűtésre ami többé-kevésbé lefedi a felhasználásunkat de nincsen konfortérzrtünk. A termosztátot áthelyeztem a gyerekszobába ami két oldalról is külső fallal rendelkezik, illetve 2 évvel ezelőtt egy plusz radiátort is elhelyeztem ebben a szobában (nem működik megfelelően). Általában 22 fokra van állítva a termosztát. A gyerekszobában nincs is probléma, de a nappali az egybenyitott konyhával valamint a galéria rettentő nagy légtér. Az erre telepített radiátoroknak kevés a teljesítményük vagy inkább nincsen elég idejük felfűteni a légteret (a gyerekszoba hamarabb felmelegszik, kazán kikapcsol), így a nappaliban közel 2 fokkal hidegebb van. (Fordított esetben ha a nappaliban lenne a termosztát volt erre is példa, a gyerekszobában lehet gyakran farkasokkal találkozni)
Szóval a nappalit szeretném egy pelletes légfűtéses kandallóval kiegészíteni (IRIS,MARIU még nem tudom). Mivel társasház, nincsen külön kémény. Az információ gyűjtés során az jött le, hogy ezeknél a kandallóknál lehet vízszintes füstcső kivezetést is alkalmazni.

Kérdéseim:

Szükséges-e függőleges ágának is lennie a kéménynek, vagy elegendő csak az ha áttöröm a falat és kivezetem a füstöt?
Az égéshez szükséges levegőcsövet ki kell-e vezetni a szabadba, hogy onnan szívja a levegőt?
Füstöl-e a pelletes kandalló kéménye? (Mit szónak a szomszédok?) Mekkora eltartást kell alkalmazni a fal és a kémény között(amennyiben szükséges a függőleges kéményszakasz), hogy ne kelljen évente újravakolni a ház oldalát
Ha lekapcsolom a fűtést mennyi időre van szükség hogy kialugyon a tűz?
Egy robbantott ábrán láttam valamit. Valóban a begyújtást valami izzítógyertya végzi, azaz nem kell hozzá gyufa?

Egyenlőre ennyi jutott eszembe.

Ha válaszolnátok rá boldoggá tennétek.


Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1121

www.edilkamin.com

 

És válogass kedvedre.

Van zárt és nyitott rendszerre is.

Előzmény: Gyurma60 (1119)
csekker Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1120
Szia!

Nekünk van egy Edilkamin központifűtéses kandallónk. 29Kw-os, és mellette egy kondenzációs gázkazánunk. A Papp "kandallo"val csináltattam: www.kemences.hu
Abszolút korrekt, és jól csináltak mindent. 4 éve megy a rendszer.

Ha erre gondolsz, akkor azt tudom mondani, hogy a kandalló nyitott rendszerű a kondenzációs zárt. Én vagy ezzel fűtök vagy azzal. Egy épületgépész szakit kellene megkérdezned, biztosan össze lehetne hozni valahogy.




Előzmény: Gyurma60 (1119)
Gyurma60 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1119

Sziasztok...

 

Tudnátok abban segíteni,hogy milyen Vizes-kandallót vegyek? természetesen ár/érték arányt figyelembevéve....(esetleg javaslat,hogy hol vehetek...??)

 

Van egy Kondenzációs rendszerem....60m2 padlófűtéssel és 120m2 radiátorral.

 

Na most kitaláltam,hogy ha veszek egy vízteres kandallót,és a hőcserélő elé bekötöm egy olyan keringető szivattyúval,ami akkor kapcsolna be,ha a víz hőmérséklete elérné a 50Co-és egészen addig keringetné,ameddig 50Co-fölötti a víz hőmérséklete....független lenne a keringetés a termosztátoktól...

 

Ez szerintetek megvalósítható..??? vagy teljesen rossz..??

Jesu Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1118
Hát nehéz, mert sose megy most maxon nálam, pont ez miatt a töltögetés miatt (szakaszos keringtetés), mivel úgy van beállítva, hogy amikor vizet cserél a tűztérben, akkor vegyen vissza. Ha nincs elvétel a rendszerből, akkor kb. 5-6 óra alatt felnyomja 15-ről ~50-re (alja is totál forró, sajnos csak fent van mérőm). Hőmérséklet szerint 5-6kW-al tolja jelenleg. Ezt igazolja a pellet fogyasztásom is, mert rendszerint 1,2-1,5kg közé jön ki/óra, tehát megvan valóban a 80% vízoldali hatásfok. A pufferem nincs még totál beszigetelve (alsó fele nem mindenhol), és a helyiség is elég hűvös ahol van (15-17 fok), sok a veszteség. Épp ezért nem is szoktam megvárni ezt az állapotot, többnyire fél-1 óra késleltetéssel elkezdem felhasználni a hőt.
Előzmény: Törölt nick (1117)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1117
Köszi...
Utolsó kérdés :)
Van e olyan mérésed, hogy a 750 literen mennyi idő alatt emel 40 fokot maximum teljesítmény leadással? Mondjuk 20ról 60 fokra való melegítés.

Holnap döntök, vagy ecoidro vagy egy kazán... Már rengeteg infót beszedtem, remélem nem nyúlok félre.

Előzmény: Jesu (1114)
Jesu Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1116
Nem bírtam ki. Lekapcsoltam, majd vissza.

- Start közben 230-280W között ugrál.
- Venti fogyasztás max fordulaton 23-24W.
- Vezérlés önmagában: 2W.
Előzmény: Törölt nick (1115)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 1115

"Kis érdekesség (most mértem) Ecoidro elektromos fogyasztása:
Csak venti(+vezérlés): 13-15-17W (P1, P2, P3)
Csiga: +20W, ha megy
Keringtető: +60W, ha megy.
Indítást megmérem holnap, meg a nyugalmi fogyasztást (vezérlés).

Így a teljesítmény ugrál ~13-100W között működés közben."

 

Nagy kár, hogy nem így írja a haszn.ut. Ott 250 W az üzemközbeni.

Az adataid jók.

Ez a kersziv. dolog érdekelne, ha tudsz többet akkor írj.

Kössz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!