Keresés

Részletes keresés

gabo1 Creative Commons License 2002.02.14 0 0 235
Hali Kopaszgyík!

Vásárolj úgy ahogy általában a férfiak szoktak!
Ebben a topicban a jobbak felsoroltak kb. négy pisztoly- és kb. ugyanennyi puskafajtát, amit érdemes megvásárolni. Nézd meg őket a fegyverboltokban (pld: Gun Box, RS Center) játssz velük, szeress bele valamelyikbe, és azt vedd meg habozás nélkül! Valszeg, hogy a feleséged először fikázni fogja, de add oda neki, hogy lőjön vele ő is. Ettől kezdve majdnem minden hétvégén családi lövészetek lesznek!
Hajrá!

Előzmény: kopaszgyik (233)
gvass1 Creative Commons License 2002.02.14 0 0 234
hi,
mar kb. 50 rugobol is egeszen kellemeseket lehet venni. Peldak:
- pontlovo iranyultsag eseten: Lov-21 (1-lovetu CO2-os legpisztoly, baszottul pontos - 18-20 ezer) + 1 db Slavia 630/631 legpuska (19-25 ezer)
- brutalkodasra (uditosdobozok lekuzdese) Gamo Auto-45 (12-lovetu CO2-os legpinyo - 23-25 ezer) + Crosman 10/77 (12-lovetu CO2-os legpuska - kb. 30 ezer)
Előzmény: kopaszgyik (233)
kopaszgyik Creative Commons License 2002.02.13 0 0 233
gvass1, szucsr:

Sajnos sóher vagyok per pillanat, 50 rugónál többet nem bír el büdzsé, de lehet, még ennél is kevesebbet. :(

gyik

Előzmény: gvass1 (231)
szucsr Creative Commons License 2002.02.13 0 0 232
kopaszgyik

Egy pisztolyt es egy puskat. :-)
De komolyan is azt. Igy ketten egyszerre is tudnak loni, nem kell annyit varni. Sot, ha te is loni akarsz, meg egy fegyver kell, maskepp ugysem fersz oda a fiuktol. :-)

Robi

Előzmény: kopaszgyik (230)
gvass1 Creative Commons License 2002.02.13 0 0 231
hi,
attol fugg mennyit akarsz raszanni?
Legjobb a puska es pisztoly _is_. Ugyis 2 gyermek van, nem?
Előzmény: kopaszgyik (230)
kopaszgyik Creative Commons License 2002.02.13 0 0 230
hi,
én írtam egy emilt a gvass mester által is felidézett címre, hogy küldjenek utánvéttel egy példányt. meg is kaptam, a lap mellett egy csekkel, amit szépen befizettem. Nagyon színvonalas az újság.
Apropó, ha már itt vagyok, el is mondom, hogy olvasgatván a cikkeket, dilemmába estem. Eddig egy stukkert akartam venni, de a puskákat látván meginogtam. Van egy nagy kert + 2 gyermek (12-14), velük szeretnék lövészkedni. Ti mit vennétek a helyemben?

gyik

Előzmény: Dworkyll (228)
gvass1 Creative Commons License 2002.02.13 0 0 229
hi,
Kaliber Leg es Flobert fegyver kulonszamot beszerezni:
a, bemesz a szerkesztosegbe (1106 Bp, Feher ut 10, FMV-8), 1250 penzert megveszed
b, felhivod a szerkezstoseget (260-11-48) es kersz egy befizetesi csekket
c, irsz a kaliber@axelero.hu cimre, es onnan kersz csekket
d, GunBox fegyverboltba bemesz (1077 Bp, Bethlen G. u 10.) es ott is megkapod 1250 ft-ert.

Előzmény: Dworkyll (228)
Dworkyll Creative Commons License 2002.02.12 0 0 228
Golbat,

két kérdés:
1. Honnan szerezted ezt a különszámot
2. Van-e még ott ilyen?

:-)

Dwo

Előzmény: golbat (227)
golbat Creative Commons License 2002.02.12 0 0 227
Dworkyll:

Koszi a kiegeszitest, igy tenyleg teljes a kep. ;)
Egyebkent tegnap megkaptam a Kaliber legfegyveres kulonszamat, nagyon finom dolgokat lehetett latni benne ;) mindenkinek csak ajanlani tudom.

Golbat.

Előzmény: Dworkyll (226)
Dworkyll Creative Commons License 2002.02.11 0 0 226
golbat,

gvass dokit igen mértékadónak tekintem ezért gondolkoztam milyen csapdákba szaladhatott bele ezzel a kis csúzlival. A hátsó irányzékot vízszintesen két csavar rögzíti, amit bazi nehéz finoman állítani, de legalábbis fapados. Cserébe választhatsz vájatprofilt (félkör vagy téglalap). Függőlegesen viszont egy "indexelt" széles csavar és egy masszív kis rugó egyensúlya rögzíti az irányzékot. Így pedig a függőleges irányzás viszonylag emberbarát módon állítható. Mármost ha ez a rugócska hiányzik, vagy "beteg" akkor tényleg "lőttek" a pontos állításnak.

A markolat tényleg nem nagy, bár gyerekkézre azért szerintem túlméretes. Nekem nagy a tenyerem, és mindhárom alsó ujjam rajta marad. Az elsütő billentyűt asszimetrikusan tették be, és némileg állítható is, úgyhogy nem volt vele komfortproblémám.

Remélem mindent elmondtam :-) Marad a próba :)))

Dwo

Előzmény: golbat (225)
golbat Creative Commons License 2002.02.11 0 0 225
dworkyll:

koszi az infot! Sokat segitettel. ;)

Golbat.

Előzmény: Dworkyll (224)
Dworkyll Creative Commons License 2002.02.10 0 0 224
golbat,

még néhány apró részlet. Amikor a cuccot először láttam, az az egylövetű volt 14 rugóért. Majd egy évre vettem meg az ötlövetűt 18-ért. Hát nem tegnap volt. Mindezt a szegedi Harmónia vadászboltban.

Aminek ne dőlj be, ha a tusa nincs csutkán kihúzva (csavar beszorít :-), akkor nagyon furcsa lesz a fogása. Elöl kicsit rövid a fogás a hagyományos puskákhoz képest.

Az oldalkar reteszét én mindig jobb hüvelykkel nyitom, és soha nem csípte oda, viszont láttam rutintalan cimbiket minden lehető módon feszegetni, erre oda kell figyelni.

Végül pedig ha nem számolod a lövéseket, könnyen lőhetsz üreset, ami ugye nem javallott. Az utolsó lövés felhúzásakor három üres lyukat kell lássál a tárban. Az utolsó lövés után a a töltőrudat fesztelenítsd (mert a tárat se tudod másként kivenni:-).

Dwo

Előzmény: golbat (221)
gvass1 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 223
...mint a cP99.:-))
faradt vagyok
Előzmény: gvass1 (222)
gvass1 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 222
hi,
egy kezdo legpuska (Slavia 630/631) az 20-25 ezer kozt szokott lenni.
A Makarov sokkal jobb, mint a Makarov, illetve mint barmi ams ebben a kategoriaban.
Előzmény: nya ull (220)
golbat Creative Commons License 2002.02.08 0 0 221
dworkyll:

Koszi az ismertetest! Nekem is a "kvazi-combat" lehetoseg tetszett meg benne (nagyon "pofas" szerkentyu) meg hogy egy sporttaskaba siman be lehet tenni szallitaskor. ;)
Ugy latszik alaposan meg kell nezni vasarlas elott ezeket a holmikat ;) nehogy kesobb kellemetlen meglepetesek erjek az embert.
Ha lesz lehetosegem, feltetlenul ki fogok probalni egyet (addig haverom Slavia-javal szorakozunk).

Videken is forgalmazza vmelyik uzletlanc (pl. Nimrod)?

Golbat.

Előzmény: Dworkyll (219)
nya ull Creative Commons License 2002.02.08 0 0 220
Üdv mindenkinek!
Uraim, láma kérdés: mit kóstál manapság amatőr igényeket kielégítő légpuska? Pisztolyokkal kapcsolatban: olvastam itt mindenfélét a Makarovról és a CP99-ről, most szerintetek melyik a jobb?

hála válaszaitokért

Dworkyll Creative Commons License 2002.02.08 0 0 219
Golbat,

vagy három éve zúzok egy ilyet, és teljesen pozitívak a tapasztalataim.

1. tök picire össze lehet hajtogatni, szállításhoz.

2. az irányzékom stabil, és a torkolati sebességéhez mérhető pontosságot hozza. MOndjuk a finomállítás az nem az erőssége :-(, de ha egyszer belőtted, évekig úgy marad.

3. igaz, hogy "tűzerő" és pontosság témában is van jobb nála (CF-20, Walther :-), de ami a lényeg, hogy ez a kütyü öt lövést tud tárcserénként. Kis túlzással "kvázi-combat" az érzés :-))) csak építs hozzá egy jó pályát :-) A cucc elég kompakt a "bullpup" felépítés miatt

A személyes véleményem az, hogy a cucc szórakoztató és egyedi. A teljes puskalövész élményhez azért van még egy puskám.

Szerintem próbálj ki egyet :)

Dwo

Előzmény: golbat (218)
golbat Creative Commons License 2002.02.06 0 0 218
gvass1:

Koszi a gyors valaszt! Kar, hogy a latszat ekkorat csalt :( elso blikkre egesz bizalomgerjesztonek tunt, mar csak a pozitiv Makarov-os tapasztalatok miatt. (A markolat fontos szempont, mert nekem pl. kifejezetten a Gamo Auto45 (meglehetosen) vastag markolata passzol, haverom P23-asa valahogy nem all kezre.)

Az MP 514K meg csak probagyartason van (a ceginfo szerint), talan az egy jobban sikerult modell lesz...

Golbat.

gvass1 Creative Commons License 2002.02.06 0 0 217
hi,
az IZS-61 tobb pesti fegyverboltban is van 35-40 ezerert.
Viszont nekem nagyon rossz benyomasaim voltak rola.
Egyreszt oroszosan durva, ami hagyjan, de nem massziv, hanem inkabb torekeny benyomast kelt. Pontosan loni nem tudtam vele, mert a nezoke lotyog.
A felhuzokar rogzitopocckevel konnyu becsipni a kezed, ami faj. A markolata meg olyan kicsi, hogy csak gyerekkezbe passzol.

Ezt mind el tudnam nezni, ha nem lenne harmatgyenge, Max. 140 m/s-ot tud, amit egy Slavia 630-as is rohogve elhagy.

IMHO ez inkabb egy gyerekeknek keszult legpuska, nem olyan, mint amikhez mi szoktunk (Slavia, Gamo, Norica stb).

Előzmény: golbat (216)
golbat Creative Commons License 2002.02.06 0 0 216
Udv!

Az elobb talaltam ezt a weboldalt: http://www.baikalinc.ru/eng/prod/pguns/izh60_61/

Forgalmazza valaki az IZH 61-et Mo.-on? Ha igen, mennyiert vesztegetnek egy ilyet? 105$ az USA-ban, de godolom itthon egy "kisse" tobbe kerulhet. :(
Nagyon megmozgatta ismeroseimmel a fantaziankat...
(Amugy erdemes megnezni az MP 514K-t is, igen "dizajnos" kis holmi lesz...)

Golbat.

airgun Creative Commons License 2002.02.06 0 0 215
Hi Gvass1!
Ami a 7.5 Joule-t illeti, erôs nekifutással plusz hátszéllel fel lehet tornázni akár 30 fölé is. : )
A titok nyitja nem külföld, hanem vadásztársasági tagság, mint bérkilövô. A légpuska csak hobby a telken a szomszédok megzavarása nélküli edzzéshez stb. A Kettner katalógusban láthatsz 100 Joule-os airgunt, 8 lövetű, kengyelkulcsos ismétlô, 5.5mm-es – 9 mm-es (Career 707-es model) kivitelben, „potom" 250E Ft-ért.
Előzmény: gvass1 (213)
Dworkyll Creative Commons License 2002.02.06 0 0 214
airgun,

a vadászattal általában nincs bajom, de a vadászat szellemiségéhez szerintem hozzá tartozik a vad kvázi "fájdalommentes" elejtése (instant kill). Mármost te ezt _bármilyen_ mai légpuskával, egy fácánméretű jószággal elég nehezen tudod megcsinálni, gyakorlatilag a távolságtól függetlenül. A légpuskával vadászatról mint olyan meg már értekeztünk a topikban, nézetem szerint a légpuska se nem való, se nem alkalmas rá. A sörétes stuffokrol nem nyilatkozom, nem értek hozzá és nem is próbáltam. Kihívás (művészet :-)lehet azért benne, lásd koronglövészet.

Előzmény: airgun (212)
gvass1 Creative Commons License 2002.02.05 0 0 213
hi,
gondolom a T. sporttars kulfoldrol irja ezeket a sorokat a 60 meterrol hatasos legpuskarol, hiszen kis haznakban 7,5 J alatti a megengedett torkolati energia, amivel pedig a leirt telejsitmeny nem valosithato meg.
Előzmény: airgun (212)
airgun Creative Commons License 2002.02.05 0 0 212
A 60 métert tartod soknak, vagy a vadászatot ítéled el? Természetesen nem hagyományos (pl.: RWS Meisterkugel 0.53g) lövedékkel, hanem 0.7g-os speciálissal, ami kifejezetten vadászatra való (szláviába nem érdemes). Vadász társaim a sörétest tartják biztosnak, szerintem ez így nem nevezhetô sportnak, nem nagy művészet 12-es sörétessel 25m-rôl felröppenô szárnyast megszórni.
Előzmény: Dworkyll (211)
Dworkyll Creative Commons License 2002.02.04 0 0 211
Tudod,

ha te 60 méterről "vadászol" egy légpuskával, akkor nagyon nem vagyunk egy platformon :(

Előzmény: airgun (210)
airgun Creative Commons License 2002.02.04 0 0 210
Ha már ennyi pénzt öl bele a hobby-ába az ember, nem elhanyagolható szempont az sem, hogy 60m-rôl a fácán engedélyt kér levesbe fôni. A Walter persze profi versenypuska, de a Diana fixcsövű modelljei se szórnak 25m-re 1/2centi fölött, különösen igaz ez az 54-es modellre. : )
Előzmény: Dworkyll (208)
petrobol Creative Commons License 2002.01.31 0 0 209
melyik FÉG?
Előzmény: Dworkyll (207)
Dworkyll Creative Commons License 2002.01.29 0 0 208
Walther LGR, én nyertem :-)

Bár ha a torkolati energia-ligában nyomulsz, akkor nem.

:-)

Előzmény: airgun (201)
Dworkyll Creative Commons License 2002.01.29 0 0 207
Még egy dolog a szifonpatronról.

van két különbség.

1. a stukkerbe valónak karcsúbb a nyaka, ha tehát belenyomsz egy ilyen tömítésbe egy "civilt", akkor jó eséllyel lezúzod a cuccot.

2. A civil patronban sok a víz, ami gyors kiáramláskor (v.ö. gáztörvények) a lehűlés miatt szépen belefagyhat az erre nem számító csúzli mindenféle intim részébe.

Mármost van egy csúzli ami kifejezetten a civil patront eszi, és ez FÉG remek sportpisztolya igényes műanyag dipótátyóban, csak igen ritka.

Ha valamit nem jól tudok, akkor mondjátok.

Dwo

Előzmény: gvass1 (203)
gvass1 Creative Commons License 2002.01.24 0 0 206
hi,
ha a ceged elfogadja, hogy a szamlara az elado rairja, hogy "sport legfegyver", akkor erdemes megprobalni. De az adohatosagnal nem lehet koltsegkent elszamolni, hacsak nem biztonsagi ceg az illeto.
Előzmény: kopaszgyik (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!