Keresés

Részletes keresés

gézé Creative Commons License 1999.09.21 0 0 1293
Így van!
Bár remélem, hogy 1 év múlva viszonozhatoma meghívást, 1 kis buckalátogatásra! :-)))
rocher Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1292
Halljátok ezt az iszonyatos önbizalmat?:-)))))
wildpig Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1291
Meg wildpig is.....
stoki Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1290
lobo

GéZé-vel karöltve a falfűtésed engem is érdekel, de inkább akkor ha már kész lesz és üzemel...
A megvalósítás azért nem, mert mire nekem lesz annyi pénzem, hogy egy házat tudjak építeni, már önálló házi rendszerű fúziós energiával fogják fűteni a házakat...:)))
Szóval ha a jővőben is áll a meghívásod, akkor azt előre megköszönve valószínűleg el is fogadom és szerintem nem lennék egyedül...
Ugye GéZé....

Hacsek Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1289
Mint említettem, az anyagbeszerzést én a szerelőre bíztam. Ezt javaslom neked is. Remélem, nem akarsz vizcsövet barkácsolni.
hzolee Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1288
Hacsek>
azért kérdezem mert nekem is pozitiv tapasztalataim voltak ezzel, még az albérletemben szereltünk boylyert a főbérlővel, és ezzel a csővel tök könnyű volt megcsinálni, a fene se akar méretre vagdosni csöveket meg könyököket rátenni kóccal, meg vagdosni/metszegetni a meneteket, jobbost meg balost... ...egy hosszú (2,70) cső a két végén két hollanderrel és viszlát. az a kérdés hogy ezt hol csinálják meg nekem méretre? mert van ilyen hely, a főbérlőm is így vette annakidején. kért két negyvencentis darabot és megvolt 5 perc alatt a csatlakozásokkal együtt. na ezt a helyet keresem....... (baumax és hasonló helyeken is van, de nem csinálják meg a két végét! én meg hogy sajtoljam rá amit rá kell sajtolni?)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1287
Szia hzolee!
Nekem pár éve a boylercserénél beszereltek ilyen csöveket.
Az volta folyamat, hogy:
1. elromlott a régi.
2. telefon szerelőnek.
3. szerelő jött, tényleg rossz, javíthatatlan, csere.
4. A LÉNYEG ITT VAN: Megrendelő rákérdez, hogy mi fog még kelleni!
5. Összeírás, kalkuláció, kézfogás.
6. Szerelő másnap jön, tartállyal, toldóidommal és FLEXCSŐVEL együtt, az előre megbeszélt áron.
7. Segéd nem jött, a lépcsőn én voltam a tartály alsó végénél, úgyhogy volt 500 Ft engedmény (vagy ha úgy teccik ezres órabérért voltam a segédje).
hzolee Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1286
sziasztok, kérdésem van:
hol lehet kapni nagynyomású flexibilis vízcsövet (forróvízhez), méterben, DE szereléssel együtt: úgy értem bemondom a méretet, és levágják nekem, a végére sajtolják a csatlakozást plusz a hollandert? Lakáson belüli, falon kívüli szereléshez lenne. köszi
z.
Arabella Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1285
Kedves nézőink Juci Hurrikánt látták az imént!:)
( ha tudom a te emailedet, akkor neked is írnék)
rocher Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1284
Juci, ari vagy az aggódásért, de mi éppen az igazak álmát aludtuk a földi paradicsomban, ahol is taliegyen vettünk részt pereputtyilag.
Csak ma reggel hallottam. Amúgy edzettek vagyunk, hetente 1-3x van karambol az ablakunk alatt, mert a sok hüje asziszi, hogy ha fel bír gyorsulni a mellékutcában, akkor már nem kell elsőbbséget adni a főúton közlekedőnek.
Ezekre már fel se szoktunk ébredni, általában a rendőrkocsi hangja ébreszt.....

Re:tacsa: meg foglak cáfolni, kellemes szülés van! A gyors. A kicsi nálunk gyorsvonat volt, cakkompúder 1 óra.

petra

juci Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1283
Na, zdrávsztvujtye to evribudi!

Sajna dolgoztam ma, most meg megyek ügyintézésileg fennforogni, de ha már ennyien hiányoltatok hát benéztem ide 1 kicsit!

Miféle titkos emilezések fojnak itten a háttérben??

Tacsak! Nejednek boldog szülinap+kellemes szülés (ilyen kategória valszeg nem létezik)!! Nem válaszoltál Csobánkás kérdésemre (vagy igen?). Fagyitorta király. Szépvölgyi úti cukrászda?

Petra! Hallottátok a robbantást, vagy messzebb laktok? Aggódom értetek.

Cirkónk tegnap átlépett a 2. fokozatba: túlmelegedés miatt hamar kikapcsol, ebben az a lyó, hogy nem lehet azonnal visszakapcsolni. Úgyhogy áll az ember talpig samponyban és vár...

Amúgy nagy előrehaladást értünk el berendezkedésileg, de még mindig van bőven.

Lya, és végül: az ÁB-nál kötöttem biztit (tacsak figyelmeztetése ellenére), mer ugyanazt kínájják (szabályzatok átnyálazva), sőt, többet, kevesebbért. Remélem, azér nem kerül sor biztosítási esemény bekövetkeztére.

Pá mindenkinek és puszi holnapig!

Hacsek Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1282
Le is lehet tagadni. Pl.
1. Kérem, ebben a lakásban ez az egyetlen kémény volt mindig is. Húsz éve adtunk be kérvényt,hogy csináltathassunk saját költségen még 1-et, de az IKV nem engedte.
2. Volt itt valaha kéménylyuk, de a kettővel ezelőtti lakó befalaztatta, miután 45-ben találatot kapott a ház. Ezt az a néni mesélte,aki, szegény, fél éve halt meg itt a II. emeleten.
3. Bélelt boríték (ld. ebben a topicban lejjebb by Obi van)
Béta Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1281
Szia, köszi!
Cirkó és kéménybe van kötve, de egy harmadikba, ahol a kaminlyuk hozzáférhető.
De tényleg lezárethatják a fűtésemet, vagy megbüntethetnek?
Egyébkén évek óta most reklamáltak először, ez esetben viszont az előző években végzett ellenőrzés nem volt megfelelő. Jól sejtem?
Mi van, ha már nem tudom, hol vannak a használaton kívüli kaminlyukak, tépjem le az összes tapétámat, vagy a kéményseprőknek kell tudnia, hol keressem.
Béta
Hacsek Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1280
Szia Béta!
Kaminlyuk. Kamin=kémény. A kéményt úgy lehet megszüntetni szabályosan, hogymaguk a kéményseprőkkiiktatják a kéményt,lezárják alul-felül.
Viszont a kaminajtót úgy is le lehet tapétázni, hogy körbevágod, ezáltal a kaminajtó tisztításhoz kivehető.
Mégviszontabb: milyen a fűtésed? Kéménybe van kötve?
rocher Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1279
Tacsa, ismereteim szerint a küszöb nem a manóknak szokott gondot okozni:-))))
petra
Béta Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1278
Szia Hacsek!
Tucc segíteni?
Társasházban lakom. Felújjíttattam a fűtést a lakásomban, emiatt a szobákban található kamilllyukak (nem tudom jól írom-e) feleslegessé váltak.
Tapétázáskor, letapétáztattam. Mikor jöttek a kéményseprők azt mondták, hogy ezt nem tehetem, függetlenül attól, hogy a kémény haszálaton kívül van. Ráadásul megfenyegettek, hogy amennyiben nem teszem lehetővé a hozzáférést, mármint a kamilllyukakhoz, lezárják a fűtésemet.
Most mi a teendő, valóban megtehetik?
üdv: Béta
Hacsek Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1277
Tacsa!

Van ilyen profil tényleg, de nem tudok közelebbit.

Viszont: mit szólnál egy rámpához a létező legegyszerűbb kialakításban. Kisdarab faanyag szegezve, némi mattlakk (nem mettlachi!) borítással.

Egyébként 2 cm szintkülönbség szerintem egy négykézláb közlekedő 10 hónapos dednek nem leküzdhetetlen akadály.
Az akadálymentesség egyébként az OTÉK-ban 5 cm-rel határolja le a fogalmat.

tacsa Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1276
Off / Hacseknak !

Zöldborsós pulykamell tokány párolt zöldséggel és krumplipürével On
tacsa

hóember Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1275
Végre én is ideérttem, majd hejetesíttem Architect kollégádat, csak bánccsad aztat az aranyos tacsakot. Egy hős, egy konyhatigris, s akkor ijet kérdezni, hogy mit főzött:-)))))

snyimen

tacsa Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1274
Ha valakit érdekel, státusz report:

Ma reggel faanyag vétel esete forgott fenn, 4-6 m-es anyagok Grand-Ácsnál Solymáron 34.900 Ft + ÁFA / m3, a 7-8 m-es ára 39.000.- Ft + ÁFA / m3
A hajópadló 900 Ft+ ÁFA / m2-ről indul, de a vörös fenyő I.o. ára 2.200 Ft+ ÁFA / m2.

A Bricco-ban a TWINLITE 8 db 3,60 m hosszú a megfelelő kiegészítő alu záró, lefogó stb.- profilokkal 190.000.- Ft ( ÁFÁ-val együtt ), viszont nagy hátrány, hogy szállítani meguk csak kb. 2 hetes átfutással bírnak.

Az átfolyós vízmelegítő abszolute fantasztikus, a gondot csak a kémény szükségessége okozza. Most úgy néz ki, a 350-es JUNKERS-et 325-ös parapetesre cseréljük.

Hacsek Őurasága, ha tudsz tanácsot adni::::

Volt egy mm lap padló, a szobában meg volt / van hajópadló. A lakás egybenyitásnál ugye mindent hajópadlósítani szeretnénk. Felvéstük az mm lapot, így az "aljzat" teteje kb. 2 cm-el van lejjebb a jelenlegi hajópadló szintnél. A gond az, hogy a két hajópadlónak csatlakozni kellene, lehetőleg anélkül, hogy poronty részére rögvest gyalogló akadálypályát képeznénk küszöbökkel. Az általam elképzelt megoldás sajnos 2 cm szinteltérést okozna, mivel ezesetben az aljzat kapna egy kb. 0,5 cm-es kiegyenlítő réteget, melyre leragasztásra kerülne 10-es OSB - lap, és ehhez lehetne szegelni a hajópadlót. Aztat monggyák szakemberek, hogy van ilyen szintkülönbség eltüntető rezes jellegű profil. Tudsz Te ilyenről ??? ( Tudom, fel kellene bontani az aljzatot, én is ezt mondanám!!! )

Ha van ötleted, ne kímélj légy szíves.

Hacsek Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1273
Meséld már el, mit főztél, még mielőtt ideér architect!
tacsa Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1272
Kedves Hacsek!

Ne vágj fel, tegnap nekem is volt talim. "Asztali"-m , én csináltam a szülinapi ebédet Őterhességének és a család egyéb tagjainak. A fagyirtortát persze profik, nem én!

Hacsek Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1271
Aha. Viszont tegnap enyhe külső nyomásra megnéztem rá a Matrix-ot. Nem kellett volna.
Arabella Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1270
Sürün bólogattál?:)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1269
petra és Arabella!
Én éppenséggel nem szórakoztam azon a szövegen. Határozottan Huxley Szép új világa jutott eszembe.
Meg az, hogy ebben az a vicc, hogy ez nem vicc...
rocher Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1268
Már igen, jót szórakoztam. Köszi.
petra
Arabella Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1267
Nem, nem én találtam ki, de szinte minden sora igaz rám.
A céges címemre küldöd,igaz?
Petra! Hozzád is elért a mail?
A.
rocher Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1266
Jó:-)))))))
Hacsek Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1265
Szia petra!
Nekem többféle talim volt az utolsó 5 napban:
szerda: barátitali
csütörtök: indextali
péntek: magántali
szombat: családitali
vasárnap: kultúrtali
Hacsek Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1264
Igen, pénteken megjött last minute akcióban! Ezt te találtad ki?

Küldöm a rajzot holnap!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!