Keresés

Részletes keresés

Morgó Sapiens Creative Commons License 2011.03.19 0 0 206

Ráadásul antiszemitákok is, hiszen a jó öreg Kadhafi zsidó.

Előzmény: Törölt nick (204)
pajaci Creative Commons License 2011.03.19 0 0 205

"ha hagyjuk magunkat akkor az egész föld a sötét erők karmaiba kerül!"

 

Bizony ez így lesz!

Előzmény: Törölt nick (204)
Triumphator Creative Commons License 2011.03.19 0 0 203

összekeverik bengázit tobrukkal.

Előzmény: pindiy (198)
pindiy Creative Commons License 2011.03.19 0 0 202

Itt bizony erösen megkérdöjelezhető....ugyanugy, mint Szerbiában...ámbátor el lehet indulni bombádzni, de kiváncsi lennék, hogy mégis mire is mérnek csapást....mert ugye célpontot csak ki kell jelölni...azok meg ne igazán lehetnek a csapatok, mert nincsen kint a FAC...

Előzmény: Antisystem (192)
Triumphator Creative Commons License 2011.03.19 0 0 201

felszopóbeszéd

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 200

Sárközy most beszél. CNN

thinta Creative Commons License 2011.03.19 0 0 199

Szerintem elkerülhetetlen, hogy az aktuális politikával kapcsolatban szóba ne kerüljenek minden féle kultúrális, civilizációs, történelmi stb.... vonatkozások is.... legalábbis egy "polidilin". Nyiss szerintem egy topicot és jelezd ezt már a topicnyitóban, hogy csakis konkrét eseményekről szeretnél ott beszélgetni.

Előzmény: anticonstitutionelle (194)
pindiy Creative Commons License 2011.03.19 0 0 198

na most mit fognak elbacni?

Előzmény: Triumphator (197)
Triumphator Creative Commons License 2011.03.19 0 0 197

apa, kezdődik!

 

francia gépek a líbiai légtérben. sárközy perceken belül sajttájoz.

atyus Creative Commons License 2011.03.19 0 0 196

Mesélj tiszta mondatokat, mi is az a békeharcos maszlag? A BT határozata, az békeharcos maszlag. És abból vezetik le a háborút, amely mindenkinek rossz jövő. Nekünk magyaroknak jó jövő,  ha kimaradunk belőle.

Előzmény: alienfromspace (165)
tele a here Creative Commons License 2011.03.19 0 0 195

Két Tornado típusú vadászgép szállt fel nagyjából félórával ezelőtt a brit légierő kötelékéből a skóciai Lossiemouth támaszpontjáról. A gépek nagy távolságokra tervezett tartalék üzemanyag tartalékokkal voltak felszerelve, vélhetőleg Líbia az úticél.

 

13 órakor íródott hír.

anticonstitutionelle Creative Commons License 2011.03.19 0 0 194

Nem. A baj az hogy egy aktuális politikai helyzettel foglalkozó topikba belépek és az utolsó 20 hozzászólás olyan 2-3 nick közötti, végtelenségbe tartó történelmi/ideológiai vitát tartalmaz amit tulajdonképpen bármelyik topikba lehetne folytatni.

Előzmény: Antisystem (192)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.19 0 0 193

Ha bevezetik a légtérzérat akkor gondolomi ezeket is meg kell semmisítenia nyugati gépeknek, hiszen különben hogyan tartják fenn a légtérzárat!?

Nézd, ha hűen kopírozzuk a 8 évvel ezelőtti MÁRCIUS 19-ét, akkor a következő napokban az angolok meg a franciák meg a felkelők egymást fogják lődözni, Kadhafi meg kér egy kávét...

 

ÜdV

Előzmény: hárslevél (191)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.19 0 0 192

Azért valljuk be, neked szerintem főleg azzal van bajod, hogy ha valaki (és szerencsére láthatóan igen sokan) alapvetően és érvekkel alátámasztva megkérdőjelezi a Nyugat bármiféle jogát a katonai agresszióra.

 

ÜdV

Előzmény: anticonstitutionelle (190)
hárslevél Creative Commons License 2011.03.19 0 0 191

Ugye most úgy hírlik, hogy a lelőtt repülő a lázadóké volt, tehát ezek szerint nekik is van légierejük ha meg nem a lázadóké volt akkor van légvédelmük... (a békés tüntetőknek ugyebár...)

Ha bevezetik a légtérzérat akkor gondolomi ezeket is meg kell semmisítenia nyugati gépeknek, hiszen különben hogyan tartják fenn a légtérzárat!?

anticonstitutionelle Creative Commons License 2011.03.19 0 0 190

Nem avval van a baj, hogy ki kezdi, hanem avval hogy egyik se bírja abbahagyni.

Előzmény: Antisystem (187)
lábatlan Creative Commons License 2011.03.19 0 0 189

A problémák ellenére Líbia igazi gyakorlópálya kezdő birodalmaknak. A világszerte gyűlölt diktátor ellen vonulni népszerű feladat, ugyanakkor az elavult, elhanyagolt, szétzilált líbiai légierő és légvédelem a lehető leggyengébb ellenfél. A távolság sem túl nagy, de ahhoz elég, hogy kihívást jelentsen. A francia és a brit kormánynak, talán az egész uniónak igen jól jönne egy győzedelmes háború, amely ráadásul most már elkerülhetetlennek látszik. Az Egyesült Államok vállvonogatása azt is jelzi, Európának fel kell nőnie ahhoz, hogy magát és érdekszféráját megvédje.

 

Helmuth von Moltke német katonatiszt híres meglátása, miszerint egy haditerv sem éli túl a találkozást az ellenséggel, bizonyosan itt is igaz lesz – különösen, hogy az intervenció megindításához vezető folyamatból úgy tűnik, kevés idő juthatott a tervezésre. A légtérzár valószínűleg sikeres lesz, ám a konfliktus szinte biztosan eszkalálódik. A nyugati pilóták eszközei kis sorozatban gyártott, keveset próbált, ám bonyolult és hibaérzékeny berendezések, háborús tapasztalatuk csekély, hazájuk veszteségtűrő képessége alacsony. Ugyanakkor az ellenfél nemzetközi mércével mérve annyira gyenge, hogy a kudarc világraszóló szégyent hozna Európa fejére. Itt győzni kell, és aztán felkészülni arra, hogy legközelebb könnyebben győzzünk.

 

Itt a remek, régen várt alkalom a háborús tapasztalatszerzésre. Egy csomó szép céltábla a nagy semmi közepén, civil áldozatokkal nem kell számolni. Nem olyan kényes, közeli vidék, mint a Balkán, de egyértelműen a mi érdekszféránk része, nekünk kell rendet tennünk és erőt demonstrálnunk, nem az amerikai kollégáknak. A politikai rendezés más kérdés - még abban sem vagyok biztos, hogy minden szempontból egy stabil Líbia lenne az érdekünk.

Előzmény: T.Howard (147)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.19 0 0 187

Hát, ezt talán kérdezd meg attól, aki felvetette ezt az agyament blődséget...

 

ÜdV

Előzmény: anticonstitutionelle (186)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2011.03.19 0 0 186

jó, de evvel mért kell szétoffolni a topikot?

Előzmény: Antisystem (185)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.19 0 0 185

Ha mi nem terjeszkedünk, majd jönnek a sárgák, akiknek SEMMILYEN erkölcsi gátlásuk nincs, lerabolnak azok mindent, amit érnek

 

Hát azért nem totál vicces, hogy ezt annak a civilizációnak a tagja írja le, amelyik tényleg el-, és lerabolta az egész glóbuszt, komplett kontinenseket, csinált 2 világháborút, ilyesmi - egy olyan civilizációról, amelyik a történelemben max helyiérdekű terjeszkedő háborúkat folytatott, de azt se nagyon...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (167)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.19 0 0 184

:))

 

ÜdV

Előzmény: Geyza (181)
Zevran Creative Commons License 2011.03.19 0 0 183

" akiknek SEMMILYEN erkölcsi gátlásuk nincs, lerabolnak azok mindent, amit érnek. "

 

Nem a rólunk a magyarokról beszélsz véletlen? :)

Előzmény: Törölt nick (167)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.19 0 0 182

Németországban gazdasági csoda, Nyugat-Európában általában folyamatos fejlődés, nálunk a Kádár-korban szerény szinten, de kispolgári jólét, fejlődés, az NDK-ban szex éjjel-nappal - de mindezt csak a Berlini fal tartotta életben!

Az pedig nem éppen természetes képződmény volt.

 

Igaz. SZVSZ a baj mindig azzal van, ha valaki doktríner módon épít falakat, vagy valaki doktríner módon bont falakat... a fal szerencsétlen az egy eszköz, nem eredendő jó vagy gonosz. Az embernek kell annak lenni, aki eldönti, hogy valahova kell-e fal vagy nem, és az a fal hova és milyen ütemben épüljön, vagy éppen honnan, és milyen ütemmben tűnjön el úgy, ahogy az az érintett közösség legnagyobb része számára a relatíve leghasznosabb. Szóval, amikor a berlini falról gondolkodunk, pillanatra gondoljunk bele, hogy milyen lenne egy falak nélküli "loft-iskola" ahol hirtelen lelkesedéssel kibontanánk a falat az osztályok (azonos értékű, de különböző fejlettségi szinten álló közösségek) között...

 

ÜdV

Előzmény: Geyza (179)
Geyza Creative Commons License 2011.03.19 0 0 181

Egyszerre írtunk :-))

Előzmény: Antisystem (180)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.19 0 0 180

A globalizációval szemben mi lehet a megoldás?

 

A globalizációval magával valszeg semmi, az egyre komplexebb társadalmi rendszerek létrehozásának igénye valszeg genetikailag kódolt az emberben, mert hát a horda-faluközüösség-városállam-nemzetállam-birodalmak/államszövetségek-globalizáció egy meglehetősen egyirányba mutató folyamat. Ami nem mindegy, hogy ez a folyamat milyen alapelvek és értékek mentén megy végbe. Ugye odáig már teljesen "trendi" meg elfogadott elmenni a jelen globalizáció kritikájában, hogy baromira féloldalas, a tőke és a vele járó hatalom globalizálódott és így kiszabadult a máig is nemzetállami szinten meglévő (lehetőleg többkevésbé demokratikus) kontroll alól, és hát ez a nagyon sok rossz okozója a mai globalizációban.

 

Ezért is van, hogy megfelelően kis számú az iugazi ANTIglobalista, és nagyon sok az ALTERNATÍV globalista (altglobos) - ez nem egy szebb név, aról szól, hogy nem a globalizációt magát köll tagadni (ugye a csirkéát se lehet visszaküldeni a tojásba:)) hanem annak útját kell alaposan átszabni, hogy lehetőleg a démosz kontrolljának globalizálódása előtte haladjon az alfahím-birtokolni akarás globalizálódásának, és ne fényévekkel mögötte kullogjon... tehát a közösségi érdek adjon irányt és ütemet a globalizálódásnak, és ne egyének vagy szűk rétegek érdekei. Ezt gondolom...

 

ÜdV

Előzmény: Geyza (177)
Geyza Creative Commons License 2011.03.19 0 0 179

Már csak azt kell hozzá belátni, hogy ebben a relációban tök mindegy, secko-jedno, hogy egy uralkodó EGYÉNRŐL vagy egy uralkodó TÁRSADALMI RÉTEGRŐL vagy egy uralkodó CIVILIZÁCIÓRÓL beszélünk... az elutasítás tárgya az uralkodás maga.

 

 

OK, de kérdés az, hogy az uralkodás elkerülhető-e?

 

Nem következik-e a nyugati civilizáció fejlődéséből - ahogyan Marx bátyó szépen leírta a termelőerőkét - abból, hogy egyre több árut termelnek, hogy ehhez piac kell, az emberek tudnak utazni, kapcsolatba kerülnek egymással, stb. a nyugati civilizáció uralma, a globalizáció?

 

Ha tegyük fel anno Szent Istvánnak nem tetszett volna a kereszténység és az utódjainak sem, akkor megmaradhatott volna-e Magyarország egy pogány szigetnek Európában?

Pedig akkor nem volt még vonat, Internet, Tv és társaik.

 

Tehát szép lenne megőrizni minden ország egyéni jellegét, de meddig lehet?

 

Visszanézve, a hidegháborút akár tekinthetjük egy paradicsomi kornak is.

 

Németországban gazdasági csoda, Nyugat-Európában általában folyamatos fejlődés, nálunk a Kádár-korban szerény szinten, de kispolgári jólét, fejlődés, az NDK-ban szex éjjel-nappal - de mindezt csak a Berlini fal tartotta életben!

 

Az pedig nem éppen természetes képződmény volt.

Előzmény: Antisystem (178)
Antisystem Creative Commons License 2011.03.19 0 0 178

Petőfi ezt a gondolatot egyébként a közösség egyénhez hasonló eszmélet-fejlődéséről sokkal jobban leírta mint én:

 

 KIRÁLYOK ELLEN    


Tudjuk, hogy játék kell a gyermekeknek;
Midőn a népek gyermekek valának,
Magoknak cifra ragyogó játékszert,
Bibor karszéket, s koronát csináltak,
S rányomták ezt egy fajankó fejére,
S felülteték e fajankót a székre.

 

S itt a királyság, ezek a királyok,
S ők, ahol ülnek, ahol fejök szédül,
Azt gondolják a kábító magasban,
Hogy uralkodnak isten kegyelmébül.
Csalatkozásban éltek, jó királyok,
Nem uraink, csak bábjaink valátok.

 

De nagykorú lett a világ, s a férfi
Nem gondol többé gyermekjátékával.
Le hát a biborszékekről, királyok,
És fejetekről le a koronával!
Ha nem teszitek azt le fejetekrül,
Leütjük, s majd a fej is vele gördül.

 

Így lesz s nem máskép. A bárd, mely Lajosnak
Párizs piacán lecsapott nyakára,
Első villáma volt a zivatarnak,
Mely rátok készül, s kitör nemsokára;
Igen, maholnap meglesz érkezése,
Nem én vagyok már első mennydörgése!

 

Egy rengeteg lesz a föld kereksége,
S e rengetegben vadak a királyok,
Kergetjük őket, és fegyvereinket
Szilaj gyönyörrel sütögetjük rájok,
S vérökkel fogjuk ezt az égre írni,
Hogy nem gyermek már a világ, de férfi!

Pest, 1844. december

 

Már csak azt kell hozzá belátni, hogy ebben a relációban tök mindegy, secko-jedno, hogy egy uralkodó EGYÉNRŐL vagy egy uralkodó TÁRSADALMI RÉTEGRŐL vagy egy uralkodó CIVILIZÁCIÓRÓL beszélünk... az elutasítás tárgya az uralkodás maga.

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (174)
Geyza Creative Commons License 2011.03.19 0 0 177

Világos, hogy a dolog nem fekete és fehér, de valószínűleg nem az a kérdés, hogy melyik rendszer a szar, hanem hogy melyik kinek szar?

 

A globalizációval szemben mi lehet a megoldás?

Előzmény: Antisystem (174)
korieander Creative Commons License 2011.03.19 0 0 176

egy évszázada működött Európa, ma nem...

Előzmény: targyík (172)
Geyza Creative Commons License 2011.03.19 0 0 175

Gondoltam, hogy Marx szövege, csak azt nem tudtam pontosan miből van.

 

Mellesleg: zseniális!

Tegnap is írhatták volna.

Tökéletes leírása a globalizációnak.

Mindenesetre tanultam valamit, eddig csak annyit ismertem a Komenyista kiáltványból, hogy a proletárok csak láncaikat veszíthetik, cserébe egy egész világot nyerhetnek.

Ennyit a Kádár-kor tudományos szocializmusáról.

 

De a szöveg tényleg tökéletes, fantasztikus!

 

Viszont: Ez van. Ez a világ. Ez ellen harcolni olyan, mint az ellen, hogy a Föld kering a Nap körül.

Előzmény: Antisystem (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!