Keresés

Részletes keresés

stoki Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1470
Clark
Ne haragudj, hogy ígyen beleugrok a témába, de "szóval azért valszeg megbízható a cucc" nekem a leírtak nem ezt sugallják, mi több utána kéne még járni egy pár kör erejéig nehogy pofára ess...
Előzmény: clark (1468)
gézé Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1469
Clark!
Én nem vagyok szakmabeli, de úgy gondolom, hogy a szemcsméretben van különbség, így az az elkészítheto vakolat vastagságát befolyásolja, ezen ketesztül a négyzetméterre.
gézé
Előzmény: clark (1468)
clark Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1468
Tacsa, Hacsek királyok vagytok, szóval azért valszeg megbízható a cucc, de még mindig nem tudom hogy a 30kg hogy elég 8nm-re, amikor a Baumit 40kg-osra is 8nm-t mondtak.Lehet benne valami térfogatnövelő anyag?
stoki Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1467
Wildpig...!!!
Érdemes !!!
Előzmény: gézé (1466)
gézé Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1466
Wildpig!
egggyeztessünk idopontot!!
gézé
Előzmény: wildpig (1455)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1465
Majnem, Tacsa!
A Váci DCM és a Beremendi BCM tulaja a Heidelberger.
Namost lehet ijen nevű termék, de hogy Magyarországon csak illegal módon van forgalomba, arra azér lyó eséj van.
Előzmény: tacsa (1463)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1464
Bocsánat, valóban sztrájkol az Internet szolgáltatónk.
MOMENTÁN NEM LEHET BEJUTNI AZ ARCHIWEBRE! Sorry.
Előzmény: tacsa (1461)
tacsa Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1463
HEU-RÉKA!

Sikerült megtunnom valamit: A Bélapátfalvi és a Beremendi Cement Gyárak a Heidelberger Zement Ag ( és a Holder Bank ) résztulajdonában vannak. Vélhető, hogy a vakolat neve ebből gyün, Ők gyárthattyák. Ezesetben a helyzet azért talán jobb, mint gondolám, ekkor ugyanis valamilyen korábban talán magyar néven futott termék lehet újrakeresztelve, vagy külföldi bevett termék behonosítva magyarra.
Szerintem a nevezett két gyár ügyfélszolgálata, titkársága stb. meg tudja adni, hogy ki adhat / küldhet Részetekre termékismertetőt, ami összevethető az igényekkel illetve más ismert termékek jellemzőivel. Ennél többet nem tudok

Üdv
tacsa

Előzmény: clark (1451)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1462
Kedves tacsa!
Nyugottan jáccá a nevemmel, de azér ez a Mocsek már közeleb van a mocsokhoz, mint hacsekhez (:-)))
Mint már említettem, a nagy cégtudor nem én vagyok, hanem ElPocoLoco kollégám, de ő se tuggya. (és még akkor se biztos, hogy nincs)
Előzmény: tacsa (1460)
tacsa Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1461
Kedves 6csekk:

A söralalpu vakolathoz szóltam , a gézéhez szólnék, csak nem tudok belépni a webetekre!!!!!!!

tacsa

Előzmény: Hacsek (1459)
tacsa Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1460
Kedves Clark!
Nem véletlenül nem reagáltam, amiért ezúton is elnézést kérek. Egyrészt tervszállítás van, másrészt próbáltam az általad keresett anyagról valami infót begyűjteni. Sajnos utóbbi nem járt sikerrel, összes kollégina és kolléga itt köröttem csak a Heineken-t ismeri, az viszont nem vízzáró, hanem vízhajtó, lévén komló/árpa összetételű + wassermann pozitív.

Mocsekhez hasonlóan meg tudom erősíteni, hogy örökmozgót építőipari tárgyban sem lehet csinálni, azaz csodák itten sem vannak. Ha valami épp csak kicsivel kevesebbe kerül, akkor sok apró okra visszavezethető az alacsonyabb ár, és akár lehet jobb is egyik anyag, mint a másik. Ha viszont szinte nagyságrendi különbség van, akkor nagy a valószínűsége, hogy ne tudja ugyan azt! Ha mégis kb. ugyan azt tudja, akkor ez valamilyen bevezető, reklám ár, ha viszont így van , akkor elvben tudhatja ugyanazt, csak nem lehet tudni, mit tud x év múlva. Szóval jelenlegi építkezési tapasztalataim alapján is azt javaslom, hogy a járt utat ugye ..... Szerintem érdemesebb ismert és garantált anyagot alkalmazni, mint olyat, amiről nem tudunk eleget.
Egyébként szerintem amit Hacsek nem ismer, az valójában nincs is.

Üdv
tacsa

P.s.: Ha találok valamit , azonnal tudatlak róla.

Előzmény: clark (1451)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1459
Szia tacsa!
Volnál szíves hozzászólni gézé házához?
Valamint a Heidelberger témához is!
Előzmény: tacsa (1456)
stoki Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1458
Na, bejött a harmadik emberke is...

Wildpig, ha technikailag nem tudjátok megvalósítani a talákát, akkor tervrajz és miegymás gyanánt rendelkezésedre bocsátom GéZétől kapott terveket, mivel
hozzám közelebb vagy...(szerintem Gézé segítőkészsége még mindig a régi), de Gézé helyett Gézével beszélgetni már nekem se megy...:))))))
Hátad mögött nem ment semmi, tudtommal, vagy mégis...???
A taláka villámgyorsan jött...

Előzmény: wildpig (1455)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1457
A szűkülésről beszélek. Szűkülő térben az ember önkéntelenül is szűkölni kezd.
Ráadásul az alaprajzi szűkületben növekedő belmagasság csak erősíti ezt a hatást.
Ugyanezt a hatást alkalmazták pl. a középkori templomépítészetben, a bélletes kapuknál: Ha belépsz a templomba, érezd magad kicsinek és elesettnek.
Nevezzetek konzervatívnak (ismét), de szerintem egy kis alapterületű helyiségben hegyesszögű falcsatlakozásnak semmi helye!
Előzmény: gézé (1452)
tacsa Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1456
Kevdes Juci!

Bontás előtt ellenőrizd, hogy a fosógém ( hogy a békához illeszkedjen ) csatlakozása a lefolyócsőbe megfelelő-e, és nem-e esetleg mellé ömlött???
Nálam előfordult, hogy a nagy rázkódásban kipattant, mint agyamból a szikra.

- Ha jó a csatlakozás, nagy a csalatkozás, nincs más hátra,
- Bukj csak a kőműves kalapácsra

( Ez is vers volt, ha nem tunnád )

tacsa

Előzmény: juci (1422)
wildpig Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1455
NNNAAAA!
Leleplezésre került sor az Épitkezés topikban 99.09.24én a délutáni órákban.
Tárgya nem trágya hanem wildpig, aki dombházat szeretne, de egyelöre csak szemétdombra telik neki.

Stoki & gézé
A levelezésben én cc-ket kaptam, de nem volt világos, hogy most akkor mi a fene van. Szóval eszmét cseréltetek suttyomban?
LÁTNI szeretném, ha mgengeditek asszonykával együtt a rajzokat és dumcsizni is jó volna.
Tom, túl sokat akar a farka és nem bírja a szarka...

Ebben a szellemben, sziasztok.
w.p.

Előzmény: stoki (1448)
gézé Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1454
Stoki!
Nem kell rögtön szentté avatni!
Az úttöro ott segít ahol tud!
Előzmény: stoki (1448)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1453
Kedves clark!
"The truth is over there".
(Magyarán fingom sincs, megfogtál.)

Hogy a Baumit drága, az tény. A fő dolgok viszont mindig a kivitelelező szakértelmén és lelkiismeretességén dőlnek el.
Általános érvényű törvényt ilyen kérdésekben csak egyet ismerek:
"Sz@rból nem lehet várat építeni." Ezt most ércsd úgy ahogy teccik.

Előzmény: clark (1451)
gézé Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1452
Már álltam, igaz nem ebben, de a 2,90-es belmagasság (csúcsban) tompítja ezt a problémát.
Vagy arra gondolsz,hogy alapterületben is szükül a szoba?
A koncepcoó az volt, hogy a család sok idot tölt együtt (legalábbis ideális esetben), így a közös lakóhelyiségek legyenek tágasabbak, mint a hálószobák.
Előzmény: Hacsek (1450)
clark Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1451
Kedves Hacsek! Tacsa kollega még nem válaszolt ezért téged kérdeznélek a Heidelberger nemesvakolatok minőségéről, ugyanis a Baumit 500Ft/nm-éhez képest 150-200Ft/nm-ből kijönne ami szinte gyanúsan olcsó(vagy a Baumit piszok drága).A kereskedő azt mondta, hogy a 30kg-os Heidelberger 8nm-re elég és a 40kg-os Baumit-ra is 8nm-t mondtak.Most akkor melyik az igaz?Amúgy dörzsölve lenne 60 nm.Köszi!Clark
Hacsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1450
gézé!
A csukódó oldalfal külön probléma a belmagasságtól! Teljesen komolyan mondom: ezt csak a papír bírja el! Amikor először állsz majd a megvalósult térben, igazat fogsz adni nekem!!
Előzmény: gézé (1446)
gézé Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1449
A hatást, amirol Macsek ír, az a "normál" házakban is eloidézheto kello mennyiségu alkohol tartalmú nedüvel! :-)))
Előzmény: stoki (1443)
stoki Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1448
Az igazság az, amíg itt az elmúlt 3 hétben orrba szájba ment az offtopic :))) én igyekeztem ráhangolódni egy olyan emberre, aki egy szóval "dombház" feldobott egy nagyon jó építős témát...
Namármost ezen szót kiszúrva felvettem vele a kapcsolatot és kitárgyaltuk a témát...

Én ilyen segítőkész, információt megosztó emberrel, mint GéZé nem igen találkoztam...Így már személyesen is találkoztam vele, odaadta a terveket és átdumáltuk a témát...Tényleg jó csávó és az asszonykája is nagyon ari...!!!

Mivel ezt a témát nem csak ketten, hanem hárman is leveleztük (majd elárulja, ha akarja a harmadik emberke magát;-))) ezért mi már ott tartunk, hogy megyünk és felhúzzuk a házát, ha nem találunk rá kőművest...

Lehet csatlakozni...:))) és jó ötletekkel segíteni, mert még a ház nem áll (sajnos)...

Előzmény: Hacsek (1444)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1447
Szia Moke!
Írtad: "Jó lenne, ha az egész kivitelezést fotókkal dokumentálva közzé tudnád tenni mondjuk pl. az ARCHIWEB-en. Ebben biztos Hacsek is segítene."
EBBEN CSAK Hacsek intézkedhet (tudniillik a rendszergazdán és a felelős szerkesztőn kívül más nem tud rátölteni a honlapra, és a rendszergazda is csak a felelős szerkesztő engedélyével tölthet-törölhet)
A felelős szerkesztőt hívják Hacseknak.

Persze hogy felrakom.(:-))))

Előzmény: Moke (1445)
gézé Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1446
Belmagasság:
Ha úgy tekintitek, mint egy tetoteres lakást, akkor nem zavaró a "csukódó oldalfalak"
A D-D metszetben szerintem lehet viszonyítani az emberkékhez.
Általában ott "alacsony" a lakószint, ahol nem feltétlenül szükséges a nagy tér. Pl.: ágy felett
A pentagonról csak annyit, hogy ok is lopták a formát, mivel az az ember szimbóluma!
Moke Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1445
gézé,

Nekem - tök laikusnak - nagyon tetszik a házad. Jó lenne, ha az egész kivitelezést fotókkal dokumentálva közzé tudnád tenni mondjuk pl. az ARCHIWEB-en. Ebben biztos Hacsek is segítene.
Azért kíváncsi lennék, hogy szerinted kb. mennyibe fog ez kerülni egy normál házhoz képest...

Más
Szerintetek milyen előkészítést kíván, ha natúr deszkát szeretnék lakkal bekenni? (lenolajkence meg hasonlókra gondolok)

Előzmény: gézé (1440)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1444
Stoki, honnan tudod?
Előzmény: stoki (1441)
stoki Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1443
Na Gézé, mit szólsz ehhez...
Egy idegösszeomlást előidéző házad lesz...
Előzmény: Hacsek (1442)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1442
Najó, akkor kezdem a bírálatot.

Trapéz alakú hálószobák: ha én éccaka felébrednék egy ilyen szobában, és felülve azt látnám, hogy az oldalfalak csukódnak összefelé, hát azt hinném, hogy dől rám az egész ház! Komoj tervezési liba (izé hiba) (:-)))

Belmagasság: mint ahogy Juci is megjegyezte, helyenként nyomasztóan alacsony a lakószint.

Design: a washingtoni Hadügyminiszrérium (Pentagon) alapötletének sújos plagizálásáért figyelmeztetésben részesítem H.Zs.(Ecséd) kollégát! (:-))

Előzmény: gézé (1440)
stoki Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1441
Nem, nem...
Kőkemény téglaboltozat lesz...!!!
Előzmény: Hacsek (1439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!