Keresés

Részletes keresés

kopaszgyik Creative Commons License 2002.04.08 0 0 320
Nnna, egy kis élet :-)
Fijjug, mihez kezdetek a hulladék lövedékekkel? imho eléggé szennyezi a környezetet. slavia 630-at fel lehet "tuningolni" vhogyan?
Egyik fegyverboltban mondták, hogy lehet olyan légpuskát kapni (vmi Norica), amelyik engedélyeztetés után 305ms-t tud. Miből áll ez az engedélyeztetés és 1xű földi halandó számára elérhető-é?

gyik

lőlap: az a késes fazon nagyon rulla!!! :))

golbat Creative Commons License 2002.04.08 0 0 319
2 GVASS1:

-Akkor ezek szerint a red dot csak a celzast konnyiti meg? Eleg mogorva aron lattam csak ilyen kiegeszitot.

-Koszi az infot, ezek szerint ho vegig varnom kell meg . :(
Azt irtad egyszer, hogy "oroszosan" kemeny a Makarov sutese. Van lehetoseg esetleg a kemenyseg csokkentesere, vagy az inkabb hatrany, ha tul lagy a sutes? Nem igazan van meg tapasztalatom ebben, eddig csak Gamo Auto45/P23 es Slavia 630 volt a kezem ugyeben.

Golbat.

Előzmény: gvass1 (318)
gvass1 Creative Commons License 2002.04.08 0 0 318
hi,
1, a red dot iranyzekok eseteben egy belso led egy belso lencsere vetit piros pontot, ergo kifele nem tavozik fenysugar, nem a celt festi, csak eppen az optikaba hatulrol belenezve a pottot a celon latod.

2, Makarov pillanatnyilag nincs egy darab sem elaDO, REMELHETOLEG A HO MASODIK FELEBEN LESZ CSAK UJRA. eGYEBKENT JAR HOZZA: KIS muanyag doboz, 200 db acellovedek, tisztitovesszo, tomeites-szett.

Előzmény: golbat (314)
Degeczi Creative Commons License 2002.04.08 0 0 317
akit esetleg erdekel, Golbat pajti szivessegebol a lolapok elvileg innen letolthetoek (kb 500k-s zip)
Előzmény: golbat (314)
Boarhunter Creative Commons License 2002.04.08 0 0 316
Ja, a red dot a vadászatban is engedélyezett, bár nem sokan használják, inkább csak külföldieknél láttam hajtásban.
Az a szomorú, hogy odakint ezt a légpisztoly lézert szinte a játékboltban árulják, nálunk meg akasztanak érte.
Előzmény: gvass1 (312)
Degeczi Creative Commons License 2002.04.08 0 0 315
"kuldott par igazan jo celtabla-tipust. Kulonosen a kalapos, keses-pisztolyos tamado tetszik... "

lehetne ilyet kozkinccse tenni? (extra, vagy hasonlon, gondolom nem nagy)

Előzmény: golbat (313)
golbat Creative Commons License 2002.04.08 0 0 314
Lenne 2 kerdesem:

-mit csinal egy ilyen red-dot tipusu celzoeszkoz? Lathato voros (nem lezer) fennyel festi meg a celt? Mi a mukodesi elve? (Hatha erdekel meg rajtam kivul valakit...)

-A heten megyek beszerezni egy Makarov CO2-os legpisztolyt. :) Milyen felszerelessel forgalmazzak (taska, CO2-patron atalakito, lovedekek)?
Golbat.

Előzmény: gvass1 (312)
golbat Creative Commons License 2002.04.08 0 0 313
2 kopaszgyik:

Vegul is igy is lehet keszulni IPSC-re, csak nehogy bepereljen a Disney ;) vagy jojjenek a kopogtatocedulaval (hajnali 3 fele...) ;)))

(Haverommal mi "humanusabbak" vagyunk ;) Dworkyll szaktars kuldott par igazan jo celtabla-tipust. Kulonosen a kalapos, keses-pisztolyos tamado tetszik... Ha erdekel, erdeklodj nala, vagy en is kuldhetek parat!)
Azert szvsz ne feledkezz meg a gonosz sorosdobozok rendszeres lazadasanak levereserol sem! ;)
Hetvegen mi is jol elszorakoztunk GAMO CO2-s legpisztoly/Slavia 630 kombinacioval. Hihetetlen, mit ki nem bir az a legpuska! (Lokott haverom megnezte, mi lesz ha _feketeborssal_ tolti meg. Haaat, nem szerettem volna csupasz fenekkel eleallni! ;) )
Golbat.

Előzmény: kopaszgyik (310)
gvass1 Creative Commons License 2002.04.08 0 0 312
hi,
sportcelra, pl. IPSC Open kategoriaban elterjedten hasznalnak elektromos optikai celzoeszkozoket, persze ezek nem lezerek, hanem red dot tipusuak.
Előzmény: Boarhunter (311)
Boarhunter Creative Commons License 2002.04.07 0 0 311
Bocs Dworkyll, tapló voltam, eddig nem köszöntem meg. Rágom rágom a törvényt, de , mint a többi, első nekifutásra ez sem egyértelmű. A légpisztoly valóban nem lőfegyver, de a "lőfegyverre szerelhető lézeres célzókészülék" mint olyan, "közbiztonságra különösen veszélyes eszköz", és ettől kezdve nincs mit rágni rajta.
Mondjuk nem értem, a vadász és sportcélú lőfegyvereket miért emelték ki. Lövészsportilag nem vagyok igazán képben, de még nem hallottam olyan kategóriáról, ahol szabad lenne használni a lézert. Vadászfegyveren meg kerek perec meg van tiltva. Ideje lenne már egy egyértelmű (és sokkal liberálisabb) fegyvertörvénynek...
Előzmény: Dworkyll (309)
kopaszgyik Creative Commons License 2002.04.06 0 0 310
Aki esetleg céltáblahiányban szenvedne, vagy unja a hagyományost: megtaláltam vmelyik kölök mikiegeres kifestőkönyvét, lapokra szedtük. Sz@rrá lőttük, szétröhögtük a fejünket. Ja, volt egy választási kampánybrossúra is... ;-))
Dworkyll Creative Commons License 2002.03.26 0 0 309
A törvény azt mondja:

(4) Tilos a vadász- és sportcélú lôfegyvereken kívül más lôfegyverre elektronikus optikai eszközt, jogszabály eltérô rendelkezése hiányában fényszórót felszerelni. (http://www.fegyver.org/fegyvertorveny.html)

Mármost a légpisztoly alapvetően nem lőfegyver, de kereskedőfejjel valszeg nem invsztálnék sokat ilyen mütyűrbe. Látni mindenesetre nem láttam.

Dwo

Előzmény: Boarhunter (308)
Boarhunter Creative Commons License 2002.03.25 0 0 308
Sziasztok!
Csak egy kérdés. Lehet e magyarországon légpisztolyhoz való lézerirányzékot kapni? Asszem a Gamó és a BSA is gyárt, odakinn olyan 30$ körül van az ára. Ha van, hol láttatok ilyet, ha nincs, tudtok e vmi alternatív megoldást? Kis fúrás faragás nem gond.
Ja, és mi a véleményetek egyáltalán a sátorvasra szerelt lézerről? Szállítás közben nem állítódik el?
petrobol Creative Commons License 2002.03.24 0 0 307
A súrlódási erőt ki lehet számítani a súrlódási ellenállás ismerete esetén (a görög "mű" betű jelöli). Ezt pedig ki lehet keresni valamilyen mérnöki szabványból, vagy kézikönyvből pl.: acél és ólom között. Így sima ügy, de csak akkor ha a cső fala is sima, mert ha huzagolt, akkor már sokkal bonyolultabb képlettel kell számolni. Persze nem biztos, hogy megéri, mert az eltérés a huzagolt és nem huzagotl között annyira elenyésző lesz, hogy egy CO2-s légpisztoly esetén a változó nagyság nyomás miatt nagyobb különbséget lehetne kimutatni.
De ha van hozzá kedved...
Én mindig is utáltam a fizikát, pfujjj :-)
Előzmény: Dworkyll (306)
Dworkyll Creative Commons License 2002.03.22 0 0 306
Uff!

Elkezdtem emészteni a képletedet. Pár dolgot nem értek.
1. Mihez hasomlítod, mitől pár százalék az eltérés?
2. Honnan tudod az F súrlódási erőt?

Próbálnám használni a képletedet, hogy többet tudjak meg a csúzlimról, de túl sok benne a változó (eredeti nyomás, kamraméret például). És valószínűleg elütés a p mértékegysége, mert az inkább N/m2

Dwo

Előzmény: ingyijan (305)
ingyijan Creative Commons License 2002.03.21 0 0 305
Uedv!

Minden SI alap mertekegység.

m=lovedek tomege kg
v=torkolati sebesseg m/s
r=cso sugara m
p=kezdeti nyomas a tartalyban N/m
V=tartaly terfogata m^3
s=cso hossza m
F=surlodasi ero a lovedek es a cso kozott N

A keplet csak kozelitoleg igaz.
Nehany adattal kiprobaltam es az elteres csak 1-2%.
Remelem sikerult jol levezetni. Az esetleges hibakert felelosseget nem vallalok :-)

Ingyijan

Előzmény: Dworkyll (304)
Dworkyll Creative Commons License 2002.03.21 0 0 304
Uff,

Fehér Főnök, tanulni akarok !!! :-) AZt is mondd el légyszives, hogy az egyes paraméterek milyen mértékegységben kell szerepeljenek a képletben. Előre is köszönöm.

Még1. Ha jól emléxem, blekpúder kartács a CO patronok kapacitását fírtatta, az meg inkább 6 köbcenti, nem 600.

Dwo

Előzmény: ingyijan (303)
ingyijan Creative Commons License 2002.03.21 0 0 303
Hello

(m×v^2)/2=((r^2׶×p×(1+V/(V+r^2׶×s))/2-F)×s

m=lovedek tomege
v=torkolati sebebbeg
r=cso sugara
p=kezdeti nyomas a tartalyban
V=tartaly terfogata
s=cso hossza
F=surlodasi ero a lovedek es a cso kozott

A fenti keplet egeszen jo kozelitest ad nincs sok elteres a diff. egyenlettel szamolthoz kepest.
Kulonben milyen szelepet hasznalnal?
Valamikor kiszamoltam az altalad megadott adatokhoz hasonlokkal es ha jol emlekszem 600 cm^3 koruli tartallyal 25-30 bar nyomas jott ki.

Uedv: Ingyijan

Előzmény: blekpúder (294)
little747 Creative Commons License 2002.03.19 0 0 302
A 185 m/s elméletileg 8,5J-nak felel meg, gondolom az összenyomott rugó jóval nagyobb energiát tárol aminek nagy része veszteségbe megy. A lövedék energiája nyilván attól is függ, hogy a gyártó mennyire tudja a veszteséget csökkenteni.
Ha a 7,5J-os határt vesszük alapul akkor ez arra elegendő, hogy egy keményebb fenyő deszkába max. a pereméig hatol be a lövedék.
Előzmény: Dworkyll (301)
Dworkyll Creative Commons License 2002.03.18 0 0 301
Hát,

a pontos számhoz tényleg mérni kéne, (amiben teljesen benne lennék, ha mondasz egy jó helyet :-)

Ellenben az érveid elég gyenge lábakon állnak. A HW 45 pisztoly speckó szerinti torkolatija 600 fps (mondjuk 186 mps), úgy hogy a a dugattyúház és a felhúzókar is feleakkora, ráadásul a levegőút nem egyszerűen megtört, hanem egy komplett U.
Ezzel szemben erősebb, mint az IZS :-) Viszont ha van helyed, megmérhetjük ezt is :-)

A lényeg, hogy sosem volt olyan problémám, hogy gyenge lenne. Igaz a 120 mps-t tudó PR45-el se :-)

Dwo

Előzmény: gvass1 (300)
gvass1 Creative Commons License 2002.03.18 0 0 300
hi,
nem hiszem en azt a 160-180 m/s-ot...Mar csak azert sem, mert 180 eseteben mar boven lofegyver lenne a kicsike. Masreszt abbol az aprocska dugattyuhazbol, kicsiny felhuzokarbol, es megtort levegoutbol nem lehet a gyari adatoknal tobbet kihozni, ha meggebed az ember, akkor sem.

Valoban nincs tul sok ertelme a 25-30 Joule-os jatekoknak, de azert egy jo kertvegi 15-20 meteres lodozeshez kell azert legalabb a 6-7 joule.

A hobbilegpisztolyok pl. 3-5 J-jukkal 10 meteren mar nagyon erotlenek, inkabb szobaba 5-6 meterre valok.

Előzmény: Dworkyll (298)
SaGa Creative Commons License 2002.03.18 0 0 299
Dworkyll!

Mivel nem néztem utánna a csőtorkolati energia és a lövedék sebesség összefüggésének, csak az ugyane lapon található többi légpuska/pisztoly adatlapján feltüntetett értékkel vetettem össze. Azok között az alsó kategóriőában van, ha jól emlékszem, némelyik légpisztoly is többet tud.

De tulajdonképp mindegy, ha 20-30 m-re célozhatóan elhord, már jó...

gvass1: köszi az infót, azért annyt megteszek, hogy ráérdeklődök hogyé is adják ezeket odaki. Ha nagy az árdifi, lehet, hogy megéri a macerát.

SaGa

Előzmény: Dworkyll (298)
Dworkyll Creative Commons License 2002.03.18 0 0 298
Halix,

irod: 110-140 m/sec igen haloványnak tünik...

Kérdés, (a többi falbontó megatuning szaktárshoz is :-), mi a tücsökre akarod használni?

Igaz az enyém egy kicsit régebbi, és lehet hogy erősebb (én olyan 160-180 mps re saccolom), de 20 méterről teljesen hatékony egy sörösdoboz ellen :-) Nyílt irányzékkal kb ennyit lehet értelmesen megcélozni, a távcsőrögzítésre elvileg van rajta sín, de nem az igazi. Szóval minek kéne bele nagyobb kakaó???

Dwo

Előzmény: SaGa (296)
gvass1 Creative Commons License 2002.03.18 0 0 297
hi,
mivel boven 7,5 J alatti, es elvileg 30 ezernel kisebb az ertek, igy vammentesen behozhato.

Elmeletileg! Gyakorlatban a magyar vamosok mindentol megijednek, aminek fegyver alakja van, es nem nagyon hajlandoak beengedni, ugyhogy, ha nem akarsz magadnak macerat, akkor nem feltetlenul ez a legjobb megoldas.

(gondolom Moszkvabol nem kocsival jon, repulore meg nem tudja eszrevetlen felvinni)

Előzmény: SaGa (296)
SaGa Creative Commons License 2002.03.18 0 0 296
Nagyon designos az Izs 61-es. Bár az a 110-140 m/sec igen haloványnak tünik...

Kérdésem van ezzel kapcsolatban a jogi szakértőkhöz: Van nekem egy régi cimborám ott kinn Moszkvában. Évente haza jön néhány alkalommal. Van-e valami akadálya annak, hogy egyszer hozzon magával egy ilyet, vagy egy Makarov légpisztolyt nekem? Valószinű olcsóbb lenne, mint amennyiért itthon kapható, de semmiképp nem akarom csempészetre, vagy valami törvénybeütközőre rávenni.

Sazl: hozhat-e ilyet, s ha igen, milyen procedúrával jár?

SaGa

Előzmény: Dworkyll (279)
little747 Creative Commons License 2002.03.18 0 0 295
Hello !

Javaslom a következő linket:
http://www.extra.hu/kalamar/
Itt találhatók képletek a lövedék energiájának számítására.

Előzmény: blekpúder (294)
blekpúder Creative Commons License 2002.03.17 0 0 294
na, átolvastam a válaszodat ember,aztán rájöttem, hogy nem nekem válaszolhattál.
na még egyszer.
mekkora nyomás kell ahhoz, hogy egy .45-ös lövedéket 200-250 m/secre gyorsítson?
mekkora a mérete egy erre alkalmas tartálynak, feltételezve az egy lövés egy töltés arányt?
vannak oldtájmer nézőpontok is a világon.:-)
Előzmény: Dworkyll (293)
Dworkyll Creative Commons License 2002.03.17 0 0 293
Hombre,

mintha kevernéd az ideális állapotot az állapotos ideállal :-) A légpuska az a legjobb esteben is sporteszköz, a fegyver meg fegyver.
A 7,5 Joule célba lőni tökéletesen elegendő, és nem nagyon kell aggódni, ha nem full extrás lőtéren teszed ezt és egy-két skuló mellé megy, mert ekkora kakaóval nagy gázt nehéz csinálni. Mármost bikább konstrukciókat kiherélni nem túl szép, de azokkal se lehet egérnél nagyobb jószágra "vadászni".
Mármost talán nem véletlen hogy a szélpuska nem tud visszajönni a gyakorlatba, mert értelmes tűzerő és tűzgyorsaság eléréséhez egy komplett kompresszort kéne magaddal cipelned.
Ami meg a CO kapacitását illeti, jól néznél ki egy hatlövetűvel, aminek minden furatában egy 12 grammos figyel, és azon a csöpp nyakon elég gyorsan tudná elereszteni a teljes adag kakaót :-) Szóval mi célt szolgált a kérdés?

Dwo

Előzmény: blekpúder (292)
blekpúder Creative Commons License 2002.03.17 0 0 292
arra vagyok kiváncsi, engedélyeznek-e nagy torkolati energiájú légpuskákat. mint pl a régi szélpuskák. arról nehezen képzelem el a 7,5-et.
meg arra vagyok kiváncsi van-e akkora nyomás a co2 patronban, hogy egy .45-ös lövedéket 200-250 m/secre gyorsítson. de megelégszem a .36-ossal is.
Előzmény: Vgaby (291)
Vgaby Creative Commons License 2002.03.17 0 0 291
blekpúder kartács !

Ugye ezt nem komolyan kérdezted ?

Előzmény: blekpúder (290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!