Keresés

Részletes keresés

kingababa1985 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1158
jesu milyen pelletet használsz és mennyiért veszed? enyhébb napokon mennyit égetsz el? melyik a legolcsóbb pellet és melyik a legdrábább?
Jesu Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1157
Hát most nekem is több a hamu, többet eszik ebben a hidegben, bár nekem még így sem éri el a napi 15 kilót. Most nyitottam új BB zsákot és mintha ebben szemetesebb lenne a cucc. Megjelent vmi fehér homokszerű az oldalfalakon. Ti mivel tisztítjátok az oldalakat? Spaklival próbáltam, de a barázdákat elég nehéz. Neki szabad esni drótkefével?

Leírom még egyszer, hogy szoktam elodázni a teljes pucolást: amikor tisztítom a csészét, akkor spaklival kicsit megnyomkodom a fiókban ide-oda a hamut, attól a töredékére csökken a térfogata, majd belesöpröm, ami fent van a csésze mellett. 3-4 ilyen tömörítést lehet csinálni, míg végleg megtelik.

Előjött egy furcsaság. A felső húzogatós rudak (hőcserélő pucoló) közül a bal oldali begyújtás után megemelkedik. Annyira, hogy megemeli a kerámiát is, így az most billeg. Fogalmam sincs mi a franctól lehet, de bosszantó. Félek összetöri egyszer a kerámiát.
Előzmény: mclasky (1146)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1156
Milyen tipusú rosszul működő kazánja van az ismidnek? A srác nem fórumtag?
Előzmény: Jesu (1111)
wulfin Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1155

Tobbet er ha ezt az idot szamitgtara forditod. Sajat magad kis netezessel be tudod gyujteni az adatokat ahhoz hogy egy ilyen allitast ellenorizz es sokat lehet belole tanulni.

 

Kell egy solar calculator, pl ez:

 

http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps/radmonth.php?lang=en&map=europe

 

Kell egy futesi energiaigeny az epuletre aztan lehet mar durvan kalukalni legalabb is a nagysagrendek jol latszodnak.

 

Napenergiaval legegyszerubb es legolcsobb modon ugy lehet futeni hogy megfeleloen tajolod az epuletet nagy deli ablakfelulettel. De ez meg passziv hazakban se elegendo onmagban!

Előzmény: kingababa1985 (1152)
Jesu Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1154
Hát a leírásban ez mellett van egy csillag (*) amihez az apró betűsben az tartozik, hogy "megfelelő szigetelés mellett".

No de ezt meg nem írják le sehol, hogy mi a megfelelő, amivel ezt számolták. Szokásos megvezetés. Utána nem hivatkozhatsz már semmire, mert akkor mutogatnak majd erre.

Ha újszerű a ház, azért ki kell fűtse. Ha nem tudja, akkor kezd el keresni a gyenge pontokat, és javítsd ki a házon (szigetelj) és vedd ezt egy figyelmeztetésnek, tanulási folyamatnak. Jobban jársz vele, mintha kicserélteted ezt a készüléket és fűtöd továbbra is az udvart pl. egy nagyobb teljesítményű készülékkel.
Előzmény: TTribiani (1141)
Jesu Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1153
Ha van igazság a földön, akkor már nagyobb orra lehet, mint Pinocchiónak. Ne hidd el, hazugság. :) Főleg, hogy most télen, hiszen ha heti 1 napot süt a nap, akkor az már áldás. Arról nem beszélve, hogy a "Gpower" egy kalap ...r.
Előzmény: kingababa1985 (1152)
kingababa1985 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1152
hallottam, hogy 6 db grünpowerrel fűti valaki a házát. arra lennék kíváncsi, hogy ez lehetséges mindenféle rásegités nélkül? a csöves vizmelegitő napkollektorra gondolok.
meg fogom keresni az illetőt, mert holnap megyek arrafelé...
Axióma Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1151
Attol, hogy van rosszul kivitelezett hosziv. rdsz., attol meg nem mind rossz. Raadasul a levego-vizes hosziv. eseten eleve tudott, hogy nagy minuszokban leesik a COP.
Előzmény: Törölt nick (1150)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1150

Most pár napja beszéltem egy hőszivattyús ház tulajdonosával.

Azt mondotta, mióta ezek a nagy hidegek vannak, csak úgy van meleg náluk, hogy egy vízteres pellet kandallóval meg kell támogatni a hőforrást. A villanyszámláját sem szeretné fizetni senki, az elmondásaszerint az is igen magas.

A háza olyan, hogyami megkívántak az iparosok, azt bele is tették.

Szigetelés stb......

Előzmény: Pitylogós (1149)
Pitylogós Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1149

Én meg a hőszigetelést ÉS a gázon kívül akármi mást. Pellet, hőszivattyú, kinek mit enged a "vallása".

 

Pelletből pl. be tudsz tárolni egy évre valót, gázból nyilván nem. És ez a ruszik-féle elzárogatósdi nem utoljára fodult elő, arra mérget vehetsz.

 

Aki marad a gáznál, az a homokba dugja a fejét.

Előzmény: Törölt nick (1147)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1148

Azért ez "kicsi adat", mondaná a kínai szaki!

Mit mond a tervező, és mit tett a terv megvalósításával a kivitelező.

Nekem egy ilyen berendezés kb. 80 négyzetmétert fűt, ráadásul sok szintbe eltolva.

55 fokos vízzel a helységhőmérsékletek, 22 és 25 fok között vannak.

A pellet fogyasztás már érdekesebb kérdés. Pláne a meg jövendölése a mennyiségnek. Aztán azt sem tudjuk, milyen szigeteltségű a házikó. mennyi radiátor van rajta, Egy éppen kiszáradó félben lévő új épület esetleg? Be van e már bútorozva? Ezek mind-mind befolyásoló tényezők.

Persze a beüzemelő is tud válaszolni egy két dologra bizonyára.

Előzmény: TTribiani (1141)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1147

Szia!

Egy hétig nem voltam itthon ezért elnézést a késői válaszért. Fain-col-lal használom, puffertartályról. Nekem bevált. Annyi a gondom vele, hogy túl érzékeny a hőfokérzékelő, ezért sürű a ki-bekapcsolási ciklus. Majd teszek a fain-col hőérzékelőjére egy kisebb alu tömböt, ezzel megtudom nővelni a hiszterézisét.

A hidegebb idő alatt megugrott a fogyasztásom, december 27.-től január 11.-ig 133 kg pellet fogyott (3990 Ft), de ebből van a melegvízem is. A kazán csont nélkül üzemel, teszi a dolgát ahogy kell. Az üveg ablak felső két-három centijén megjelent egy elég makacs elszineződés, lehet hogy a túl alacsony hőigény miatti időközönként nem tökéletes az égés, és ezt okozza. Vagy a puffertartályt kellene növelnem, vagy a kazán programján kell állítanom.

 

Kiváncsiságból számolgattam egy kicsit. Ha pellet helyet gázzal fütők akkor 3990 Ft helyett 8900 ft-ot kellett volna fizetnem. Ez igaz akkor ha a pellet fütőértéke 17.2 MJ, és 30Ft/kg a beszerzési ára, és a gázért 140 Ft-ot fizet valaki köbméterenként (ez most a nem támogatott gáz ár). Ez durván 65%-os megtakarítás. Az általam ismert legmagasabb pellet árnál (60 Ft/kg) gyakorlatilag alig van megtakarítás. Szóval mindenkinek érdemes kicsit számolni a pelletre való áttérés előtt. Űj építésnél a beruházás kb annyi mintha a gázt vezetné be, akkor mindenképp érdemes megfontolni a pellet használatát. De meglévő háznál érdemes összevetni hogy melyikkel járok jobban, egy jó hőszígeteléssel, vagy a pellettel. Én a jó hőszigetelést választanám.

Előzmény: Törölt nick (1095)
mclasky Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1146
Szia Bezo63!

Szerintem lazán elbírja a 300m2. Nekem a mostani nagy hidegben, enyhe kéményprobléma ellenére is csak 2 zsákot fogyaszt naponta (110m2). Szeretjük a meleget, átlag 23,5 C' van.
Ami nagyon nem tetszik az a viszonylag sok meló a kazánnal. Heti egyszer kitisztítom, nem igaz, hogy alig van hamu. Egy rendes felmosóvödör megtelik hamuval mire megvagyok. Melós még az állandó töltögetés, pelletzsák ide-oda hordás ami a gázfűtéses rendszereknél nincs ugyebár. Maga a tisztítás kb 10-15 percet vesz igénybe, ezen kívül nem sokat kell a kazánnal foglalkozni.
Az időzítő jó, de csak 2 beállítási lehetőség van. Ezt az újabb verzión fejlesztették ha jól tudom.

1 év használat után, ismerve a kazán hibáit úgy gondolom, ismét ezt a típust választanám. Takarékos és megbízható erőforrás!

Üdv,

Zsolt
Előzmény: bezo63 (1138)
mclasky Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1145
Szia!

A 115 C' természetesen a füstgázhőmérséklet, ami mint utóbb kiderült nem a pellet minőségétől ilyen alacsony nálam, hanem valszeg tele van a kéményem hamuval. Hétfőn beszélek a szakikkal, remélem ezért gyengécske most a teljesítménye.

Nálad minden ok? Napi fogyasztás kb?

Üdv,

Zsolt
Előzmény: mclasky (1133)
Veszpremi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1144
Értelek, Remélhetőleg a hozzáértők megválaszolják.
Előzmény: TTribiani (1143)
TTribiani Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1143
Azért kérdezem mert most úgy tűnik hogy 18 foknál nem tud többet ! Ez lehetséges
vagy esetleg beállítási probléma ?
Előzmény: Veszpremi (1142)
Veszpremi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1142
Ezt miért kérded, ha már beüzemelték? Nem működik, nem evvel fűtesz most? A gyakorlat többet mond, mint itt egy válasz a kérdésre, t.i. az sok mindentől függ, hogy mennyire tud felfűteni, pl. szigetelés...
Előzmény: TTribiani (1141)
TTribiani Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1141
Két hete üzemeltek be nálam egy Edilkamin Ecoidro 11,3 kW-os vízteres kandallót.
320 légköbméter fűtési teljesítményt ír a használati utmutaó az én házam 270.
Az lenne a kérdésem várható-e ettől a kandallótól, hogy fel tudja fűteni 20-22 fokra
a lakást és milyen pellet fogyasztással járhat ez kb.
bezo63 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1140

Visszaolvastam több oldalt, de túl sokat nem tudtam meg.Egy kicsit részletesebben érdekelne a téma.
Előzmény: Jesu (1139)
Jesu Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1139
Legalább egy oldalt visszaolvasnátok...
Előzmény: bezo63 (1138)
bezo63 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1138

Sziasztok!!!!!!!!

Egy kis segítség kellene.
BIODOM 27 típ. kazánt szeretnék vásárolni. A fűtőtt alapterület 300m2.
Ha valaki ilyen típust használ, kérem ne tartsa magában az infót.
Előre is köszönöm.

üdv

Zoli
Jesu Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1137
Egy gépészeti nagykereskedésen keresztül rendeltem (ismerőssel) egy Dombóvár melletti tartálygyártó cégtől, akik nagy tételben gyártanak a németeknek. Már nem emlékszem a nevükre, de ha gondolod megkeresem.
Előzmény: Törölt nick (1135)
Jesu Creative Commons License 2009.01.10 0 0 1136
Összeadtam az elmúlt hónapok mért fogyasztását és átlagoltam. (vezérlő adatai alapján)
- Októberben nem volt számottevő fűtés
- Novemberre: ~7,5 kg pellet/nap (~3,7 köb gáz)
- Decembertől máig: 13,9 kg pellet/nap (~6,9 köb gáz) jött ki. (rengeteget voltunk itthon)

A pontos érték kb. 5-10%-al több. (csiga fordulat alapján mér a vezérlő).
Valószínűsítem azért mert ez fenyő pellet, lehetséges, hogy a vezérlő egy keményfára van beállítva. Keményfával a fogyasztás is jobb lenne kicsit, de az több pucolást igényel, hallva a tapasztalatokat.

Azt gondoltam több lesz, mert karácsony óta nagyon soknak tűnt a fogyasztás. Legalábbis durván megnőtt érzésre, gyakrabban kell töltenem. Mióta -5 fok alatti hőmérsékletek is vannak, napi 1,5* annyit megy a kandalló. 8-10 óra/nap november, 12-15 decemberben.
A ház extrém módon hőszigetelt, padló és falfűtés, 90nm/~300 légköb fűtött (19-21 fok), 60nm/~200 légköb temperált (12 fok), nagy belmagasságokkal.
Még nincs minden kész, többek között a vezérlő sincs meg, de dolgozom rajta. 2db programozható konnektor+ kandalló időzítő végez most mindent, kézi fellülbírálással. Összességében jobb ez a fogyasztás, mint az előzetes várakozásom ebben a ~félkész állapotban. Remélem javul azért az idő és február végétől több napsütés, magasabb hőmérséklet jön. Akkor hamar visszaesik a novemberi/ októberi szintre. Jövő szezonra már kitaláltam pár átalakítást. Ha minden kész van szerintem ezt is le tudom szorítani még -20-30%-al, azzal együtt is, hogy fűtve lesz az emelet.
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1135
Hol vetted ilyen olcsón a tárolód?
Előzmény: Jesu (1114)
komcsa Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1134

Szia Zsolt!

 

Mit jelent a 115 C, a füst hőmérsékletet? és a P5 program?

Osztrák pelletet hol és mennyiért lehet venni?

Jövő hétre igértek keményfa pelletet a Globalstone-osok. 45Ft/kg áron.

 

 

 

Üdv,

Csaba

30/200-5412

Előzmény: mclasky (1133)
mclasky Creative Commons License 2009.01.09 0 0 1133
Szia Komcsa!

Köszi az infókat, én is a Globalstone-féle pelletet használom, sajnos lemaradtam a 45 Ft/Kg-s pelletről, így a fenyő-pellettel fűtök most. Ezt nem igazán szereti a kazán, p5-ös fokozaton éppen eléri a 115 C'-ot. Próbáltam Metro-Bricostore-Vimex pelletet is, sajnos a legjobbnak még mindíg az osztrák pelletek minősültek.

A kazánt most kezdem igazán kiismerni, sokat szenvedtem a beállításokkal. Persze a beüzemelés nálam is csapnivaló volt, egyszerűen beindították és jó napot! Nálam 75m2 padló és 30m2 radiátoros fűtés van, és mivel a Biodom állítása szerint csak 400m2 feletti területnél érdemes puffertartályt használni, így nekem csak a kazán 74 l-es hőcserélője van. Amikor rászántam magam a Biodomra én voltam az első az országban aki 3 funkcióra akarta használni, így gépészeti nehézségek is adódtak.

A pellet minősége a legfontosabb, az osztrák pellet 140-160 C'-on égett azonos beállítások mellett. Nagy különbség, amit a fogyasztáson érzel meg leginkább.

Összességében, meg vagyok elégedve a kazánnal, de szerintem ha megadod a számod részletesebben ki tudjuk vesézni a témát.

Zsolt
30/65-66540
Előzmény: komcsa (1132)
komcsa Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1132

Szia Zsolt!

 

A Biodom27 kazánunk egy 500 literes pufferre van rákötve onnan megy a padló és radiátoros fűtés. A kazán a beállított hőmérsékletet tartja a pufferben, a 2 termosztát meg kapcsol, amikor kell. Lenne lehetőség közvetlenül a padló ill. radiátorokra is rákötni mert szabályozni tudja a teljesítményét automatikusan.

Sajnos a ház szigetelését csak tavasszal vagy ősszel tudjuk megoldani, így a 38-as Porotherm viszi a meleget és zabál rendesen a "pici". 

 

A pelletet pátyon veszem (8-10km-re lakunk Mányon így ez a legközelebbi) a Globalstone-nál.

Fenyő pellet 53 Ft/kg. Keményfa pellet 45 Ft/kg. Ma akartam kipróbálni a keményfa pelletet de csak jövő héten kapnak.

 

Nyáron szeretnék venni egy nagyobb mennyiséget, bár nem tudom mi a nagyobb mennyiség, olcsóbban. A környéken szívesen csatlakoznék hasonló gondolkodású emberekhez (csak jó minőségű érdekel) .

 

Várom a fórumozók ötleteit, tapasztalatait ezzel kapcsolatban.

 

 

Zsolt! Milyen tapasztalataid vannak a kazánnal?

 

 

Üdv,

Kom

Előzmény: mclasky (1131)
mclasky Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1131
Szia!

Nekem is van egy Biodom 27-es kazánom, de mivel én 2007-ben vettem, így elektronikailag nem azonos a Tiéddel. Értesüléseim szerint az új "27-es" rendelkezik egy kezelőelektronikával. Le tudnád írni nekem, hogy milyen fűtésrendszerben használod. Érdekelne továbbá, hogy honnan veszed a pelletet?

Előre is köszönöm!

Zsolt
szelvesz27 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1130
Sziasztok, nekem szep Vigas pelletkazanom volt, fel ev haboru utan sikerult visszavetetnem. Csigaja rendszeresen eltort, kikapcsolt, iszonyat hangos volt, oranketn 1800W aramot zabalt. drama. 2 eve van gaz es ez persze kenyelmes. Most viszont vegyes tuzelesu kazant is beuzemelnek, arol van tapasztalat hogy 40KW kazan, faval kb mennyi ido vagy kg faval fut fel 1000literes tarolot?
koszonom
Előzmény: Jesu (320)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 1129

Ebből egy 130-as elég.

A magasságát a kéményseprő megadja, mert úgy is át kell vetetned, tehát jobb előre megkérdezni a területilegilletékest.

http://www.schiedel.hu/kemenyek/schiedel-fem-kemenyrendszerek/tecnostar-kemeny/

Előzmény: Füredi1 (1127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!