Keresés

Részletes keresés

vjano Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9931
OFF
Igen, ha nem 17" -os monitoron nézed, valóban szélesebb....(please use bigger display, or write shorter words...)
ON
(Bocs: Janó)
Előzmény: burvinyek (9929)
LIST Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9930
Nagyon örültem, hogy végre részt tudtam venni egy GC-találkozón, én is köszönöm a szervezést. Igaz, hogy starthoz-célhoz egyaránt olyan későn értünk, hogy személyesen nem sokakkal tudtam összeismerkedni.
Egy kérdés: az orfűi tracklogokat tartalmazó fájlban nincs alaptérkép, vagy csak én nem találom? Ha nincs, nem lehetne mellékelni egy kalibrált pixeleset, pl. amit ott helyben is láttam a gépen? Kösz.
burvinyek Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9929
hűűűűűűűű..hogy mekkora lett a beírásom...vagy csak nálam láccik ekkorának?
na jó, bocs az offokért, kicsit bolondos a hangulatom máma:))
burvinyek Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9928
Nekünk egy szoba 2fő + kutyára foglal:)) szerintem a hely tökéletes, nagyon sok jót hallottam róla, de meleg idő legyen, mert fürdeni is akkkkarok:)))

üdv
burvi
ui.:kjrnebaccogassadmáanépetezzelahelyesirasizevelmertfalnakmegyekdetenylegaztannemleszujjjnaviguideesakkorrisstenmilesszakkor
amúgy böngészd át a te régebbi beírásaidat, én megtettem. Én igazán nem akarlak izé..meg hozé..meg minden..de azért mégis nehogymá.

hogy ma mijen egy csunnya idöjárás jár felettünk.

Előzmény: vjano (9908)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9927
Igen, ezt láttam én is, és ha ugyanez egy Legend lenne, valószínű már nem is gondolkodnék... :-)
De nem kell nekem a digicompass, meg a barométer, ha nincs waas/egnos, meg 10000-es tracklog.
Előzmény: tejfel (9922)
kivi000 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9926
Tettye is el van tűnve. Elbitorlását bevettem az első ötéves tervbe! :))
Előzmény: CharlieR (9923)
11kl Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9925
A Gercse lapjára már bejegyeztem, hogy napokon belül újratelepítem, mivel a közelben van egy saját ládám, ugyis arra járok.
zsorzs
CharlieR Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9924
Meg: A 313.Hideg kúti pihenő-t Mudman sem találta, én sem, bár nem írtam be, gondoltam, jövőre úgyis megyek arra megint.De: Főtérképész, bár Gólyatáboroztál az idén is, ezt nem akarod felújítani? A hely jó, csak nem kellene a rejtés pontos helyét megismételni, vannak ott klasz helyek.
Előzmény: CharlieR (9923)
CharlieR Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9923
Eltűnt, gazdátlannak tűnő ládák pl. még:
157.Gercse, 122.Gyömrő. Pár érdekesség: A 194.Lápi Póc-t az elrejtők sem találták, de nem történt vele semmi. C.R.
Előzmény: esys01 (9921)
tejfel Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9922
OFF on

bocs a reklamert

Ilyet lattam aproneten, hatha erdekel vkit:

Garmin E- Trex Summit típusu GPS készülék eladó. Vízálló ház, beépített elektronikus compass, barometrikus magasságmérő. Számítógéppel összeköthető. 1 éves, alig használt, minden szempontból hibátlan, összes papírjával.

Hely: Budapest
Feladó: Nagy Sándor
Telefon: 06 30 207 22 97
Ar: 40000

Sztem meglehetosen baratsagos ar.

OFF off

esys01 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9921
A GCEMH ládával kapcsolatban én péntekre bevállalom az újra telepítést. Persze, ha van valakinek kedve eljöhetne velem-velünk.( valószínüleg du-án indulnék go sms visszahívlak). Talán nem lenne badarság de létrehozhatnánk 1 amolyan alvó láda táblázatot, melyben a gazda nélküli nem karbantartott ládák szerepelnének. Ezeket így hamarabb kipipálhatnánk, újraélesztenénk. Nem tom hány db illen cache van ? Van info?
kösze páá
zotya
Junior013 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9920
Kjr (elsősorban): A GCEMH-val lehetne tenni valamit?
Érdekes láda - lenne, ha meglenne :( Láthatóan június óta eltűnt, azóta csak szaporodnak a jelszó nélküli megtalálások, de furcsa módon még senki sem panaszkodott.
A rejtő felhasználó jól láthatóan csak ezért az 1 ládáért jött létre (még az emilje is), s így nem csoda, h nem is reagál a levelekre.
Lenne esetleg, aki átvenné & felújítaná a ládát? Vagy jóváhagyná az utóbbi idők jelszómentes megtalálásait - ha már a tulaj nem teszi meg?
Junior013 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9919
Én már megcsináltam, de egyik első ládám volt, így csak halványan rémlik, de kuldd át, mit sikerült begyűjteni, hátha akkor eszembe jut!
Előzmény: Csuhás (9918)
Csuhás Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9918
Van itt valaki aki ismeri a Bikás jelszo részleteit? Elküldeném neki az általam találtakat egy kis kiegészitésért. A bebujos játékot ugyanis kitakaritották, igy oda a jelszo..

Csuhás

jalsogy Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9917
A legújabb konfluencia-ponttal (727. Kerek pont, GC4820) kapcsolatban flektogon enyhén megrója a rejtőket (legalábbis én ezt éreztem ki megjegyzéséből): "A rend kedvéért, az első 'megtalálók': Csemez Gábor, és Prajczer Tamás 2001. 09. 17.-n. 18m-re a mostani doboztól.
www.confluence.org/confluence.php?id=7384". Nem tudom eldönteni, hogy a "megrovás" jogos-e, hiszen más dolog egy ilyen helyet felkeresni és lefényképezni, vagy ide használható ládát rejteni.

A www.confluence.org lapra való hivatkozás viszont számomra új volt, eddig nem tudtam létezéséről. Persze, egy újszülöttnek minden vicc új, egy 7 hónapos geokessernek ez a weblap lehet új, érdekes és igen hasznos. Az utóbbi azért, hogy leromboljon néhány légvárat az ilyen helyekre rejthető ládákkal kapcsolatban. :))

Kösz: Gyuri

pokers Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9916
Köszi a segítséget!
A térképoldalon tényleg műxik. Eddig mindig a ládaoldalon akartam szűrés után letölteni a pontokat, de ott nem működött vmiért...
Kjr Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9915
Kipróbáltam, működik a szűrés. Útvonalam: geoládák, egyik megye bekapcsol, letöltés, szűrve volt.
Előzmény: pokers (9911)
kivi000 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9914
A térképeknél próbáld, ott működött! (Ott van olyan x, hogy csak a térképen lévők töltődjenek le.)
Előzmény: pokers (9911)
bd Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9913
A TrackMakert a munkahelyimre installáltam, az otthonin mindíg "nem win32 alkalmazás" csúnyaságot ír ki. Mindkét gépen win2000 van. Mit tegyek?
bd
ÖregTm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9912
Bármilyen szűrés beállítása után klikk a Mehet gombra és megy!

ÖregTom

Előzmény: pokers (9911)
pokers Creative Commons License 2003.09.24 0 0 9911
Sziasztok
Kérdésem lenne, hogy a geocaching.hu oldalról hogyan lehet szűrt ládalistát letölteni?
Mert hiába próbálkoztam leszűrni megyék szerint, és utána klikk a letöltésre, letöltötte mind a hétszázvalamennyi ládát! És ugye ennyit nem tudok betölteni a gps-be, mert 500 után full a memory, hiába van benne sd kártya.

Segítséget előre is köszi.

jalsogy Creative Commons License 2003.09.23 0 0 9910
Csöde, Pácod: Ha jól emlékszem, 20 évvel ezelőtt, 1983-ban a BEAC rendezett tájfutó versenyt (Eötvös kupa) ezen a tájon (persze lehet, hogy azóta is volt a környéken ilyen esemény). Nagyon kellemes emlékeim vannak a terepről: lankás, tiszta szálerdők, és egy közeli szőlőhegy hűvös borospincékkel és vendégszerető pincegazdákkal. Az egyik éjjel alig találtunk innen vissza a Csöde határában felvert sátrainkoz.
Előzmény: vjano (9904)
vjano Creative Commons License 2003.09.23 0 0 9909
Magpet,

A cseh ládámmal kapcsolatban kerültem egy kis levélváltásba egy belga cacherrel, talán tud segíteni: ferdy.nijst@wanadoo.be

Janó

Előzmény: magpet (9907)
vjano Creative Commons License 2003.09.23 0 0 9908
A linken található egy kis info a panzióról.

Janó

Előzmény: Junior013 (9905)
magpet Creative Commons License 2003.09.23 0 0 9907
Sziasztok! Egy kérés, és egy keserű tapasztalat:

1. Van-e valakinek sok szép ésérdekes pontja Lanaken városka (Belgium) környékéről? Ez a dolog Maastricht-tól Észak-Nyugatra van pár kilométerre. Ha tudnátok jól bevált evőhelyet, esetleg nagyon jó/olcsó szállást, nagyon megköszönném! Csak pár napra megyek arra dolgozni, de jó lenne olyan helyen vacsorálni, amit már honi GPS-es barátok teszteltek. :) Indulásom péntek hajnalban, tehát ha van ilyesmitek, akkor addig emilben várom, és köszönöm!

2. A keserű tapasztalat: a fenti túrához kapcsolódva természetsen nekiláttam a környék ládáit összegyűjteni a geocaching.com-ról. Az oldal elég iszonyú, főként a .hu-hoz szokott elkényeztetett magyar geocachernek. Manuális módszerekkel kijelölgettem, hogy melyik dobozok érdekelnek, letöltöttem őket 20 db. kisebb-nagyobb loc-file formájában. Ám vicces módon mikor fel akartam tenni a GPS-re, tarka hibaüzenettel leállt. Letöltöttem a legfrissebb EasyGPS-t, de azzal is. Elhoztam a file-okat melóba, erről a gépről ugyanaz. Utána kipróbáltam, hogy bármi egyéb módon szóba áll-e az EasyGPS a szerkezettel: pontok (nem a geocaching.com-os file) fel-le töltése, de sikertelen! Végső kétségbeesésemben kipróbáltam másik GPS-szel, és láss csodát, működik! Szóval lényeg, hogy az EasyGPS nem beszél a GPS V-tel, pedig a preferences-ben választható, mint GPS-típus! A megoldás az lett, hogy feltettem a pontokat egy Vistára, onnan le TrackMakerbe, majd onnan az V-ösbe.
Van valakinek hasonló tapasztalata?

A belga pontokat meg nagyon várom! :)

egyidiot Creative Commons License 2003.09.23 0 0 9906
Egy kicsit szétnéztem itt az index forumokon hát itt elég nagy az élet eddig miért maradtam ki ebből? ehez is csak geocachinggal jutottam el.
Junior013 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 9905
Én is zsákfalura emlékeztem, de most nézem a térképet & aszerint vezet tovább út, így biztos, ami biztos, javítottam a hozzászólásomban a "zsák"-ot "kis"-re :)
De ha érdekli a társaságot, akkor amint visszakapom a kocsimat, kimegyek, akár csinálok pár képet is, mert e neten nem nagyon találtam.
Előzmény: vjano (9904)
vjano Creative Commons License 2003.09.23 0 0 9904
Csatlakoznék Juniorhoz, Csöde nagyon szép hely, még a panzió előtti időkből ismerem, jókat lehet a környéken kirándulni, versenynek is valószínűleg megfelel, egy kis falu erdőkkel körülvéve.( ha jól emlékszem zsákfalu, vagyis nincs tovább út)
Nincsenek égigérő hegyek, de talán épp ezért...

Janó

Előzmény: Junior013 (9900)
bd Creative Commons License 2003.09.23 0 0 9903
Kjr, sikerült mindent kitörülni a sárgámból. Esetleg megkaphatnám a tracklogomat?
bd
Phoere Creative Commons License 2003.09.23 0 0 9902
Ha az alaptérkép a boltban lett megvásárolva, akkor az teljesen nyílt, tehát emiatt nem orrolhatnak meg. A szerzői jogok kérdésével kapcsolatban merülhetnek fel aggályok legfeljebb.
Előzmény: Kjr (9898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!