Keresés

Részletes keresés

gma Creative Commons License 2002.05.28 0 0 276
Hemi, engem is velveszel ezzel a szakattal? :))
Előzmény: hemicuda426 (273)
kelemenb Creative Commons License 2002.05.28 0 0 275
_latsam

Azért a távfényes lámpa nem elvetendő dolog, én az enyémen kicseréltem a lámpákat olyanra, hát... COOL!! Mostanában(mióta kicseréltem) valahogy mindenki hamarabb észreveszi szemből, hogy égve felejtette a fényszóróját:-)))) Jobb kanyarból kijőve a lámpakiképzés miatt(jobbra feljebb világít gyárilag) a fáradtabb szemüek nekiálnak villogni-esetleg rákapcsolja a fényszórót, akkor elég 2-3 mp-re felkapcsolni, mindenki meggondolja magát(még a fellámpázott terepjárók, kamionok is!!!).
Ne keseregj a bura miatt, én cserélhetek szélvédőt, mert mult héten Szombathelyre kellett mennem, és az utat-mi mással- kőzuzalékkal kell javítani(foltozni). Az elsőt még túlélte, a másodiknál recccccs. Én nyertem bukásban(32900+munka).
Még szerencse, hogy január 1-től kötelező a takaróponyva(ezt persze senki sem ellenőrzi.

lozsa

Igen gyárilag szintszabályzós majd az összes(talán csak az 1.8-as nem).

kelemenb

Előzmény: _latsam (274)
_latsam Creative Commons License 2002.05.28 0 0 274
Hali!
Köszi kelemenb! Már beszáltem az általad korábban ajánlott lámpabolttal.
Elég az üvegcsere, az megúszható 6e.ből munkadíjjal együtt. Vagy a másik megoldás: az egyik helyen beszámítják az ép Hellámat és a sérült Maranello(?)t és kapok helyette két távfényest, persze ráfizetek egy valag pénzt. De ez csak akkor menne ha lenne betétlapom és a külöbnözetből valamennyit állna a biztosító.
Kedvem lenne nagyon szigorúan büntetni a kavicsos teherautókat ha egyetlen szem kavics is lehullik róla. A vicc az, hogy nem tele hanem üresen ment, és így hullott róla:(
Előzmény: kelemenb (270)
hemicuda426 Creative Commons License 2002.05.28 0 0 273
Alig van Omegas klubtagunk:)))
Csatlakozatok!!

OPEL FÓRUM KLUB -Opel Tuning Magazin


Ezt meg csak úgy:)

qwer1234:

Mi van veled? Tél óta nem látunk:((

gma Creative Commons License 2002.05.27 0 0 272
heh, aszitted nem? :)))
Előzmény: Lozsa (271)
Lozsa Creative Commons License 2002.05.27 0 0 271
Mér az A omaegában szintszabályzós a lámpa???
Előzmény: kelemenb (270)
kelemenb Creative Commons License 2002.05.27 0 0 270
_latsam

Csak búra nem elég? Van 5e-ért Hella vadi új búra, komplett lámpa 11200(nem motoros szintszabályzásu). Érdeklődni: 3622535.

kelemenb

Előzmény: _latsam (269)
_latsam Creative Commons License 2002.05.27 0 0 269
Sziasztok!
Egy kib@szott kavicsos dömperről lehulló kő (spontán kőzáporban mentem mögötte) bek.rta a bal első lámpámat. Jól indult a mai nap:(
Mivel ezt elég nehéz menetközben észrevenni, persze betétlapom nincs. Hol lehet olcsón bal első lámpát venni?
Sam aki ma reggel nyűgös:(
Lozsa Creative Commons License 2002.05.26 0 0 268
A központi zár? Tehát ha nyitok a központi zárral akkor az is nyílik?
Értem. Csakhogy nem jó a központi záram. Akkor itt van a kutya elásva!
Csak azt hittem, hogy meg kell nyomni egy gombot és akkor nyíilik ki.

Köszi a választ.

Előzmény: uhuhu (266)
hemicuda426 Creative Commons License 2002.05.26 0 0 267
Nekem az Astrában a központi zár zárja, nyitja
Előzmény: Lozsa (265)
uhuhu Creative Commons License 2002.05.26 0 0 266
omega???

a központi zár.
ha egyre gondolunk.

nerthogy nem igazán értem a problémádat .

Előzmény: Lozsa (265)
Lozsa Creative Commons License 2002.05.26 0 0 265
Legközelebb oda fogok menni. Kisdobos becsület szavamra!

Viszont inkább mondjátok meg, hogy mi működteti az elektromos tankajtó nyitás/zárását.

Előzmény: uhuhu (262)
gma Creative Commons License 2002.05.26 0 0 264
Látod ez a dízelmozdony má nem számít Omegának se... :(((
Előzmény: hemicuda426 (263)
hemicuda426 Creative Commons License 2002.05.26 0 0 263
Ez az autó:

Lekisért minket Velencére is. Szóval volt Omega.
Nyugodtan oda jöhetél volna nem ettünk volna meg:))

Üdv
hemi

Előzmény: Lozsa (261)
uhuhu Creative Commons License 2002.05.26 0 0 262
Lozsa!

Most azonnal menj és ird fel magad az Autós szégyentáblára!

Opel találkozo mellett elmenni, és még nem odamenni, ez megbocsájthatatlan bün!

CSunya dolog volt!

Igérd meg, hogy többet ilyet nem csinálsz!

Előzmény: Lozsa (261)
Lozsa Creative Commons License 2002.05.26 0 0 261
Sajna nem voltam netközelben, ígyhát én csak arra emlékeztem, hogy velence, voltam is ott (bár mivel nem voltam biztos így csak futólag) és láttam is sok calibrát (vagy 6-ot) de mivel Omega nem volt így oda se mentem...
Na mind1 majd legközelebb.

AMúgy lenne egy olyan kérdésem, hogy hol kell lenni hivatalból a tankajtó nyitó gomb/kapcsolónak???
Mivel csak most tünt fel, hogy ott van egy motor ami nyitná/zárná az ajtót, de nem találom, hogy mi kéne működtesse. Először azt hittem, hogy mivel tudom kézzel nyitni az ajtó, biztos rossz a motor, de kipróbáltam és működik.
CSAK HOL KELL MŰKÖDTETNI?

Előre is köszi a segítséget.

u.i: nem tudjátok, hogy a gyári hangszórók az ajtókban ill. a műszerfalban mekkora teljesítményűek? Mivel recsegnek és nem tudom, hogy a rádio a gagyi, vagy a hangszórók.
( a normál zenei teljesítmény kell, nem a max. terhelhetőség)

Előzmény: hemicuda426 (260)
hemicuda426 Creative Commons License 2002.05.26 0 0 260
Két Omega volt és egy Senator a tegnapi talin.




Köszönöm a részvételt.

Üdv
hemi

Előzmény: hemicuda426 (258)
gabriel_ Creative Commons License 2002.05.24 0 0 259
Omega B 2.5 TD kombi elado.

Bovebben itt

Udv,
Gabriel

hemicuda426 Creative Commons License 2002.05.23 0 0 258

Talira nem jön ,senki?


Opel topicban lehet jelentkezni

Göri Creative Commons License 2002.05.22 0 0 257
flowachild

Van egy két anyag az Omegáról a honlapra.
Privát mail ment.

üdv

Göri

Gyalogbéka Creative Commons License 2002.05.18 0 0 256
Uhuhu,

Figyu, akkor ha találkozol az ismerősömmel, kérdezd már meg tőle, jó? Köszike. :) Elsőre azért nem tőle kérdeztem, mert már így is az adósa vagyok egy rahedli szívességgel. :)))

Amúgy küldtem neked mailt a freemailes címedre, és amennyire a hibaüzenetből meg tudtam állapítani, nem továbbította a freemail a westelesre. Úgyhogy nézd meg a freemailes accountodat.

Bye,
Béka

Előzmény: uhuhu (255)
uhuhu Creative Commons License 2002.05.17 0 0 255
Békuci! :)

miért nem az ismerösödet kérdezed meg a kapcsolási rajz ügyében??? VAGY NEM MERED????????

:)

Előzmény: Gyalogbéka (252)
gma Creative Commons License 2002.05.17 0 0 254
Hey!

Egyébként remélem innen is minél többen jöttök az Opel talira 25-én. Szertnék minél több szép Omegát látni :)
Lotus Carlton/Omega nincs senkinek közületek?

gma

_latsam Creative Commons License 2002.05.17 0 0 253
Sziasztok!
Pontosítanám a hűtőkérdést (már saját motorházam alapján:). Nekem a sorrend: hűtőrács, villanyventillátor, klímahűtő, víz(és olaj) hűtő, viszkós ventillátor, motorblokk, gyújtáselosztó, kormány és én. Tovább nem írom innen mindenkié egyforma. Az én A omegámba ('88 20SE aut) olyan hűtő van aminek a két oldala műanyag, hátulról nézve baloldalt alul van benne egy hőpatron (gondolom a ventié, mert a műszeré a termosztátnál van, a motronic-é meg a szívócső mellett). A jobb oldali műanyagba megy be az automataváltó 2 (oda-vissza) olajvezetéke, mert bele van építve a hűtőbe. Sajna, mivel így az automata váltósokba drágább a hűtő:(. És nincs a hűtő tetején kupak! Láttam már képen olyan omegákat amiken van (like zsiguli), lehet, hogy ezekben nincs patron? Passz. Na mingyáá elnavigálok oda ahol ezt láttam.
Sam
Előzmény: qwer1234 (251)
Gyalogbéka Creative Commons License 2002.05.17 0 0 252
qwer1234:

>>> Szerintem rúdfej."
Basszus, ezen a kifejezésen percekig röhögtem . :-) Egyébként mi az a rúdfej ? Komolyan ! <<<

Értékelném, ha nem cikiznéd a szerelőm szavajárását, mert igen jó szerelő. :) Amúgy gömbfej.

A fenti szösszenet jó régen volt, csak én közben költöztem egy kicsit, volt egy kis internethiátus, és most is a mobilommal lógok -- 9600 bps, maga a menyország. Látom, szépen gyarapodnak a tagok és a hozzászólások, üdv mindenkinek.

18SEH motorhoz (LE3 Jetronic injektorral) valami komolyabb elektronikai kapcs. rajza nincs valakinek? Esetleg angol nyelvű szakirodalomból?

Bye,
Béka

Előzmény: qwer1234 (138)
qwer1234 Creative Commons License 2002.05.16 0 0 251
Állítólag megvan a helye a műanyagon (?). A hűtő alja és teteje egy-egy műanyag idomba csatlakozik, amiből/be megy a vízvezeték cső.
Előzmény: Lozsa (249)
gma Creative Commons License 2002.05.16 0 0 250
Szia!

A kapcsoló úgy van ráhekkelve, de ha megölnek se emléxem, hova lett rakva. Az biztos, hogy van egy 30A-es késes bizti kéznél, ha gáz lenne vele :)
Aki ott lesz Opel talin, az megnézheti :)))

gma

Előzmény: Lozsa (249)
Lozsa Creative Commons License 2002.05.16 0 0 249
És ha elektromos ventillátort raksz be akkor hova rakod a hőkapcsolót? Megvan neki a hely a hűtőn?
Előzmény: gma (248)
gma Creative Commons License 2002.05.15 0 0 248
Egyébként ha sikerül szerezni egy elektromos hűtőt, az sokkal hasznosabb. Rohatt jól műxik nálam.

gma

Előzmény: gabriel_ (247)
gabriel_ Creative Commons License 2002.05.15 0 0 247
Az en B Omegamban (diesel) is viszkos a ventillator. Osszetekert ujsagot kell berakni koze, hideg motornal meg tudja allitani, meleg motornal nem.
Altalaban nem a viszko szokott tonkremenni, hanem a huto koszosodik el, nekem legalabbis javitottak a melegedesi problemat egy hutomosassal.

Előzmény: kelemenb (245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!