Keresés

Részletes keresés

gézé Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1414
Hacsek!
Bocs, hogy csak most jelentkezem, de el voltam foglalódva munkailag.
Egyébként több emilkét küldtem a tuzfalunk miatt (az öszzes rajzot elküldtem)
Ha még nem ért oda mind, akkor csak a postagalamb lehet a hibás, éppen pihen valahol.
gézé
juci Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1413

Hajszárítóval, vagy eccerűen csak haggyam kiszáradni (most éppen azt csinájja)?
Előzmény: Hacsek (1412)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1412
Juci!
Nem a penész a baj, hanem a falvizesedés. Azt kell megszüntetni falszárítással (ha nem állandó a vizesedés) vagy szigeteléssel (ha a víznek van utánpótlása).
Előzmény: juci (1411)
juci Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1411

Meg vagyok hatódva. Van valami lyó recepted penészgombára?

Előzmény: Hacsek (1410)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1410
juci!
Hát miért nem hiányoltad eddig a verset?
Na figyelj!

Nagy bajt okoz minden házban,
Mondhatni, hogy őrült gáz van,
Vizek ha nem csapból folynak,
A sok lakó lavórozhat.

Hát még mikor észreveszi,
Hogy a falat penész eszi,
Ahelyett, hogy letépné,
S jóízűen megenné.

Penészgomba finom étek,
Pazarolni szinte vétek,
Nem mérgező, semmi hiba,
Gondolj csak a szalámira!

Előzmény: juci (1406)
stoki Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1409
Hoppppááááá....
Kezd érdekelni a dolog...
Előzmény: Hacsek (1408)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1408
Hölgyek-Urak!
Újabb öröm: van szerencsém bemutatni gézé barátunk földházának metszetét!!
Íme:
GÉZÉ FÖLDHÁZA az Archiweben!

gézé! Ebből az egy rajzból nem lehet megítélni, hogyan is fogsz élni ebben a hajlékban. Küldj valami alaprajzot is!

juci! Az Építőmester rejtvényeit mindig én írom, hogy úgy mondjam, enyém a rovat (és a gázsi). Ez egy tényleg megtörtént eset, velem történt meg.

Wasserman Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1407
Juci!

Meg ha atlacco lenne, csinalnek belole akvariumot :-) de igy..

W

Előzmény: juci (1406)
juci Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1406

Először is: a vers lyó, még senki nem írt nekem verset!

Vasszer, hát sajnálom szegény kályhát, ha nálunk lenne hej, még meg is venném. Nem tudod valahogy hasznosítani 1ébként?

Hacsek, el vagyok ájulva az idézett történettől, tiszta agata kriszti! Ezt te írtad? Ha nem javul a falunk hejzete, meghívlak hozzánk kézrátenni.

Petra még mindig el van veszve.

Hacsek Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1405
Tacsa! Azér ezt még gyakorolni kell!
Egyelőre pénzköltésben jobb vagy!
Előzmény: tacsa (1401)
Wasserman Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1404
Juci!

A cserepkalyha egyreszt nekem nem tetszik, masreszt meg foglalja a helyet.
Hamar uj bojler+miegymas is kell, akkor mar inkabb legyen uj az egesz.

W

Előzmény: juci (1394)
tacsa Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1403
Kedves Juci!

A beépített szekrény sem gond, de a fal előtt olyan 5-8 cm-nyi légrést kell hagyni, és esetleg a szekrény alatt és felett is ugyanilyen méretű "légbevezetést" illetve kivezetést célszerű biztosítani, akkor nem lehet gond.

üdv
tacsa

p.s.: most estig eltűnök, addig is minden jót mindenkinek
( vagy anarchistaként: semmi jót senkinek - már ha valaki babonás )

Előzmény: juci (1399)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1402
Juci és Tacsa!
Nem tudom az előzményeket, de a vizes fal kézrátétellel való diagnosztizálása és gyógyítása kifejezett Hacsek-specialitás. Egyikkedvenc esetem itt olvasható:
Mitől vizesedik a fal?

Hová lehet mennem vizes falat taperolni, könnyező házigombát látni???

Előzmény: tacsa (1395)
tacsa Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1401
Költözött a kicsiny JUCI
Az Ő feje mostan BUCI
Probléma van itt a penész,
Majd segít a sok építész

Haladok????

tacsa

juci Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1400

Rögtön villogással kezdeni, nem vall szerénységre az álmoskönyv szerint... De azér teheccséges vagy!

Előzmény: tacsa (1398)
juci Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1399

Hálám, Tacsak! Ez aszt jelenti, hogy erre a falra nem szabad pl. képet akasztani? Ez 1ébként a lépcső alatti részen van, hosszabb távon beépített szekrényt akartunk faragni oda, akkor ez sem lyó ötlet? Amúgy meg nem csöpög a fal, szerencsére.

A székelőhejiségnek egyébként saját szellőzése van, állítólag működik is (nem közös szellőzőcsatorna van, hanem lakásonként külön-külön)...

Előzmény: tacsa (1395)
tacsa Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1398
Na Juci mit szólsz????????

tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1397
Hacsek

Köszi az elvi segítséget cégnév ügyben, megoldottuk a problémát!

tacsa

juci Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1396

És mijen amikor bántyák egymást? Megy a bunyó??
Előzmény: tacsa (1393)
tacsa Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1395
Juci! Jó tett helyébe jót várj! Köszi az okítást, tanulmányozom aztán majd gyakorlom!
Kérdésedre - ez a "jót várj" rész:
Valószínű, hogy normál üzemi állapotban a vizes helyiségekből egyébként is jutott a falba pára, nedvesség, ami egyébként viszonylag normális lehet, azonban a fal - mivel a kartondobozok felőli helyiség vélhetően szellőztetett volt, a falba kerülő pára, nedvesség ki tudott a falfelületen keresztül szellőzni, és így nem okozott penészedést, legfeljebb némi stichje lehetett a helyiségnek mikor szabadság után visszajöttetek. Amikor a fal elé raktátok a karton dobozokat, a fal szellőzési lehetőségét lezártátok , így a benne lévő nedvesség a falon "csapódott ki" és szellőzés hiányában penész formájáét öltötte.
Egy újra alapos szellőztetést követő meszeléssel valószínűleg előállhat az eredeti állapot. Célszerű a vizes helyiségek intenzív szellőztetésével párosítani az újrameszelést-festést, továbbá nem szabad olyan festéket alkalmazni, amelyik légpórust záró teljes fedést ad a falnak.
Szerintem kicsi a valószínűsége - hacsak nem nagyon vizes a fal valahol tapintásra - hogy csőtörés van a falban, bár elvben ez sem kizárt. Ekkor viszont szabályosan csepegni vagy folyni kellene a falnak, ami esetetekben nem áll fenn, ezért gondolom, hogy a fentebb leírtak egyszeri problémát kell csak jelentsenek.

Ha nem világos, kérdezz! Hacsek remélem elolvassa, és talán kifejti véleményét Ő is.

Üdv
tacsa

Előzmény: juci (1378)
juci Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1394

Hát nincs itt 1 penészügyi szakember se?

Vasszer! Mér nem lyó a cserépkályha?

Petra, hol vagy?

Tacsa! Voltál a Toronyba', vagy csak a falnak linkelgetek itten?

(1épként mostanában többször forgolódom a szentimre aliasz tétényi úti kórházban, 1 barátnőm ott fexik, mer veszéjeztetett terhes. én anno odajártam a diabetológiára, a nejednek szerencséje van, ha megúszta őket!)

tacsa Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1393
Kedves Laci!

A NIKECELL ugyebár lapokból áll, a közei nem légzáróak. A talajból meg pára akkor is jöhet, ha egyébként felül csontszáraz. Emiatt célszerű alulról párazáró főliát venni, ebből van egész szuper is, de ha egyszerű mezei fóliát két rétegben lefektettek a földre, és arra teszitek a hőszigetelést, nagy hibát nem követtek el.( Feltéve, hogy a felül lévő helyiség szellőztethető, és nem a padló felé kell távozzon a belső pára. Valószínűsítem, hogy evvel nem kell esetetekben számolni. Akkor alulról zárni kell a párát, erre a normál fólia is jó, és nem bántják egymást a NIKECELL-lel )

üdv
tacsa

Előzmény: Laci (1392)
Laci Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1392
tacsa, köszi. Mondjuk nekünk azt mondták, hogy itt minden annyira száraz, hogy nincs szükség fóliára. De ha gondolod vehetünk, csak mond meg légysiz, hogy milyen az a "Nikecell-barát" fólia.

Köszi,
Laci

Előzmény: tacsa (1390)
Wasserman Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1391
Sziasztok!

Regebben mar elofordultam erre, de most talaltam ujabb lakast, amit talan megveszek.
Lenne par (amator)kerdesem:
- kb mennyibe kerul ujrakabeleztetni egy lakast(regi tipusu berhaz)
- mennyiert lehet a futest kialakitani, szinte a nullarol, mert van 1db kivalo gazegofejes cserepkalyha?
parameterek: 1.5 szoba+konyha, cirko vs gazkonvektor??

Ha valaki otthon van a temaban kuldjon mar egy magan mailt, mert gondolom
sok info hianyzik meg egy durva becsleshez is.

Koszi
W

tacsa Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1390
Kedves Laci!

A Hacsek által leírtakat azért kiegészíteném: a NIKECELL alá a föld felé valaminek kellene kerülni, például műanyag fóliának, de olyannak, ami a NIKECELL-lel "baráti viszonyban" van

üdv
tacsa

Előzmény: Laci (1375)
Arabella Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1389
Édes Hacsekom, mindent értek.
A nagyszobában, nem szednénk fel a parkettát, ha nem muszáj, viszon hangszigetelnénk a hálót ha lehet.,Azt hogyan? Milyen sorrendbe kell?
Arabella
Előzmény: Hacsek (1387)
Laci Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1388
KÖSZÖNÖM, alles clar!
Előzmény: Hacsek (1387)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1387
Laci!
Bocs, túl szakkifejeztem magam.
LEFELÉ akkor hűl egy padló, ha a fűtött tér alatt talaj, fűtetlen tér (pl. pince) vagy kültér van (pl. terasz fölötti beépítésnél). Ekkor a helyes sorrend alulról fölfelé: födém (ill. talaj), hőszigetelés, aljzat, burkolat.
FELFELÉ akkor hűl egy födém, ha a fűtött tér felett van fűtetlen tér (pl. beépítetlen padlástér) vagy kültér (ez a lapostető esete). Ekkor a helyes sorrend: födém, aljzat, hőszigetelés, burkolat.
(Lapostetőnél még meg kell oldani a vízszigetelést és a lejtést is.)
Előzmény: Laci (1385)
Hacsek Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1386
Arabella!
Bocs, hogy az ismétlésedbe bocsátkoztam,d e amikor elkezdtem írni, még nem volt ott.
A ti esetetek kicsit más padlóséma. Ahol a banya felett vagytok, elvileg nem kell hőszigetelés, mert (gondolom) az is fűtött tér. Ilyenkor direkt rossz szigetelni, mert lévén a meleg fölfelé száll, az ő felesleg hője a ti padlófűtésetek. (Remélem érthető.)
Speciális eset a fűtetlen pincetér feletti padló szigetelése. Ilyenkor a szigetelést közvetlen a födém fölé, a burkolat aljzata alá kell tenni.
Előzmény: Arabella (1381)
Laci Creative Commons License 1999.09.23 0 0 1385
Köszi Hacsek.

Mondjuk nem értem, hogy mi az a lefelé, meg felfelé hülő padló, meg azt sem tudom, hogy a KÍVÜL az mit jelent, de ha te azt vonod le belőle, hogy a Nikecell a beton alatt van, akkor ok, elhiszem neked.

Előzmény: Hacsek (1379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!