Keresés

Részletes keresés

nohab Creative Commons License 2003.01.09 0 0 2756
Pont a buborék az, ami nagyon nem kellene nekem... Összekeverésnél nagyon felbuborékosodik?
Előzmény: hirzel (2753)
nohab Creative Commons License 2003.01.09 0 0 2755
Könnyű kiszedni belőle, mert nagyon rugalmas és puha a kész gumi, és alig lehet eltépni. Az ominúzus darab egyszerű, mert egyoldalas, a másik oldalát nagyjából síkra öntöm és megmunkálom, ha megkötött.
Előzmény: neutron (2752)
nohab Creative Commons License 2003.01.09 0 0 2754
Az egesz nohab-ot Te epitetted? Kedvenc mozdonyom. Decemberben lattam egy nagyon szepen felujitott peldanyt a keletiben...

Volt egy alap (Heljan), arról csináltam egy kópiát (mesterdarab), azon megcsináltam az összes szükséges módosítást, hogy magyar legyen belőle, és azt soxorosítom. Lehet, hogy mi is ott voltunk decemberben, attól függ, melyiket láttad: 001 v. 017 (utóbbinak van egy vízszintes kék csíkja). Egyszer a miénk is ilyen szép lesz :-)) (mármint az 1:1, nem az 1:87). A belinkelt forgóváz öszvére, több modelléből építettem össze a mintát, de saját építésű dolgok is vannak rajta.

Milyen gyantat hasznalsz es hol szerzed be?

Sajnos ez szűk keresztmetszet. Németországból hozta egy másik cimborám, Biresin G10 a neve, de fogyóban van; meg kell próbálnom valami hazait felkutatni. Talán kipróbálom a PUR-t, de nem tudom, hogy részletgazdag lesz-e ennyire.

Előzmény: neutron (2751)
hirzel Creative Commons License 2003.01.09 0 0 2753
Hai!
Ez nem zsugorodik és majdnem üvegszerűen átlátszó (így látszanak benne a buborékok is!), a téma kicsit jobban kifejtve az alábbi oldalon olvasható (most van is pörgés):
http://www.fabulis.hu/f_forum_template.php?forumid=95
Előzmény: nohab (2741)
neutron Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2752
nohab

Egyebkent meg mindig nem fogom, hogy hogy kell kiszedni belole a darabot. Egyszeruen kihuzod? vagy fel kell vagni? Nyilvan attol fugg mit ontesz. De legyen mondjuk egy fej, meg egy katapultules. A fej gondolom nem nagy ugy, nem tul bonyolult forma, es tul nagy kiallo reszek, eles szogek sincsenek rajta. De mi a helyzet egy katapululesnel? Vagy annal a darabnal, amit a Nohabhoz csinaltal?

neu

Előzmény: neutron (2751)
neutron Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2751
nohab

Ez eleg meggyozo a meretek ismereteben. Az egesz nohab-ot Te epitetted? Kedvenc mozdonyom. Decemberben lattam egy nagyon szepen felujitott peldanyt a keletiben...

Milyen gyantat hasznalsz es hol szerzed be?

neu

Előzmény: nohab (2750)
nohab Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2750
Előzmény: neutron (2729)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2749
Nagyon koszi!
Előzmény: MethosX (2748)
MethosX Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2748
Szia!

Nézd meg http://www.battlefield.ru/destroyed/german.html weboldalt. (Kingt.) A képek egyrésze Mo.-készült a weblap szerint.

Üdv.: MethosX

Előzmény: mezga geza (2745)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2747
Azokat en is felismertem :-)
Allitolag volt zimerit nelkuli is, talan a LSSAH-eseknek miutan az ardenekbol ide gyuttek?
Előzmény: szani (2746)
szani Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2746
ahogy nézem Magyarországon készült van közte jópár, de én nem emlékszem , hogy valaha is láttam volna olyat ami nem zimmerites. legalábbis a Budapestiek (Oktober) szerintem mind az volt.
Előzmény: mezga geza (2745)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2745
Friki
Ez is nagyon jo, be is raktam a kedvencekbe :-)
Abban tudnal segiteni, hogy a kiralytigrises kepek kozott van e olyan ami magyarorszagi es nem zimmerites? Mert olyat szeretnek csinalni 1:35-ben.
Előzmény: Friki (2744)
Friki Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2744
Apropó Tár... HARCKOCSISOK! Ezt a linket ajánlom minden kedves kollégának:

http://kep.tar.hu/frankie

rwttgte Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2743
ja, és örülök, hogy tetszik.
rwttgte Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2742
Nem az enyém a fényképező, de azt hiszem Olympus Camedia C 300-assal lettek fényképezve. De harcjárműből nincs ennyi. :(
nohab Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2741
Ez a műgyanta zsugorodik, vagy tartja magát; illetve valóban teljesen átlátszó, nem sárgul be?
Előzmény: hirzel (2732)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2740
Most mar megy. Az elobb nemtom mi volt a baj.
Nagyon kiralyak a kepek. Koszi, hogy megosztottad velunk? Milyen geppel csinaltad a kepeket?
Előzmény: rwttgte (2734)
szani Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2739
köszi, ez nagyonjó.
remek ha valaki élvezhető minőségben tesz fel képeket és nem 10kb jpg-ket (amikből más témákban rengeteg van a táron)
remélem a harcjárművek is ilyenek lesznek
te fotóztad vagy találtad valahol?
Előzmény: rwttgte (2734)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2738
Marci,
Szerintem valami nem jo, nekem ures a fotoalbum.
Előzmény: rwttgte (2734)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2737
Friki
1 szallitmanyozos haverom mondta, hogy talalniuk kell ropulot ami errefele jon meg helyet valami nagyobb parcellaba. Ez telik ennyi idobe.
Előzmény: Friki (2735)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2736
Friki,
Valamikor elszoszolnek vele 1-2 hetig.
Előzmény: Friki (2735)
Friki Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2735
Figyeljetek, hogy a pitlibe van ez? A HLJ-n a rendelésem státusza három napja "In stock", és nem akar átváltozni "Shipped"-re. Mi a franc van, nincs valakinek tapasztalata, mi lehet a gáz?
rwttgte Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2734
Sziasztok!
Sikerült feltenni a Euro Militaire 2002 képeit a netre. Egyenlőre még csak a figurák vannak, de hamarosan a harcjárművek is lesznek.
http://kep.tar.hu/marci2002
Jó nézegetést!
Marci
Friki Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2733
Lac!

Láttam, tényleg egész jó volt. Kár hogy a Tiger I-es az egy T-34-es alvázra berhelt bádogkasztni volt... :-) De legalább működött.

Képzeljétek! Tegnap halál ingyen, merő jóindulatból hozzámvágtak a SAS-ban egy Dragon korai Panzer IV-es szemenkénti lánctalpszettet! :-) Mivel ott mindenki Fruilt használ, mert nem olyan csórók, mint én, hát odaadták, pedig esküszöm, mondtam Nekik, hogy kifizetem, de nem engedték. :-)

Előzmény: Törölt nick (2731)
hirzel Creative Commons License 2003.01.08 0 0 2732
Hai!
Átlátszó műgyanta a MÜKI-nél (MÜKI telephely Bp. XX. Helsinki u. 114), itt van többféle, én AH-12-t vetem, kb 6e pénz volt 1 kg+40dkg (2 komponens), ez nem kevés.
Téglát csinálj gipszből: üveglapra fakeret, ezt kiöntöd megfelelő vastagságúra és mikor már szikkadt (nem mikor kemény!) egy fémlappal felvágod.
Lee
Előzmény: G. Gábor (2730)
G. Gábor Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2730
Sziasztok!

Tudja valamelyikőtök, hogy hol lehet átlátszó műgyantát kapni? Esetleg beszerzési árat is tud? Dolgozott már valamelyikőtök úgy műgyantával, hogy maga öntötte az elemet? Minden tapasztalat érdekelne.

Még egy kérdésem van. Téglagyártás 1/35-ben tömeges tételben. Mit javasoltok, hogyan álljak neki?

Előre is köszönöm!

neutron Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2729
mennyire reszletes amit te hasznalsz?
Előzmény: nohab (2728)
nohab Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2728
Az S2 is jó lehet (csak S1, C1 és V1 volt a kezemben), de ez inkább atól függ, hogy mire kell. Ha egynél többet öntesz vele, akkor a geyngébbek beszakadhatnak. Az RP (egyre inkább arra emlékszem) nem.

Ha jól emlékszem, 24 órát kell hagyni száradásra. Lehet kevesebb is, ha több a katalizátor, de nem érdemes kapkodni vele.

Nagyon attól függ minden, hogy mit öntesz vele és hogyan! Az RP-vel olyan eretnek dolgot is meg lehet csinálni, hogy egyszerűen "elmerül" a másolandó cucc a folyékony szilikonban, utána valahogyan kibányászod a szilárd gumiból (komoly műtét, és nagyon kell figyelni), majd belenyomod a lukba az öntőműanyagot, kigyúrod belőle a levegőt és voila, kész a cucc! Persze a legszebb a két öntőfeles megoldás, de ha nem vagy profi benne, akkor a fenti eljárás jobb eredményt hozhat az illesztési problémák elkerülése miatt. Persze ilyenkor a leszakadások veszélye nagy, de ha nem túl bonyolult a cucc, akkor simán megoldható.

Ha a merülős módszerrel öntesz, akkor arra figyelj, hogy a szilikonnak sehol sem legyenek túl vékony részei a hasfelmetszés közelében, mert akkor torzulhat a terméked, ergo célszerű a vastagabbik fele felől való kiszedésre építeni a dolgot.

Előzmény: neutron (2727)
neutron Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2727
Nekem az S2-t ajanlottak a T Siloxnal, mert az a legfolyosabb, ugyhogy azzal lehet a legreszletesebb masolatot kesziteni.

Erdeklne a munkafolyamat ha nem farasztalak vele (idok, kiszedes, ontes, stb)

neu

Előzmény: nohab (2726)
nohab Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2726
A legfontosabb az, hogy a térhálósodás sebessége nagyon érzékeny a katalizátorra, tehát ha sokáig folyós anyag kell, akkor tilos túladagolni, mert néhány percen belül elkezd térhálósodni.

A gyártó nem javasolja, hogy szilikonspray legyen a formaleválasztó, de nekem bevált; vazelinnel is próbáltam, de még a spray is nagyon vastag réteget képez a felületen.

A kikeményedett szilikonbam öntésnél a legjobb módszer a forma nagyon finom "kikenése" hintőporral (minél kevesebb maradjon a felületen), mert az "beszívja" a finom résekbe az anyagot öntéskor. A bonyolult alámetszésekből akár ki is lehet nyomkodni még öntés közben is a levegőt, ha a felhasznált anyag edényideje engedi, mert utána a szilikon jól visszaveszi a formát.

Otthon keresek valami olyat, ami megmutatja az anayg tudását! Én egyébként H0-ás mozdonymodellt öntök vele.

Előzmény: neutron (2725)
neutron Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2725
nohab

Szivesen vennem, ha megosztanad a tapasztalataidat a hasznalatarol, tulajdonsagairol. Erdekelne, hogy mit es hogy csinaltal vel eddig!

Koszi, neu

Előzmény: nohab (2724)
nohab Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2724
OXAM RP, vagy DC; meg kell néznem otthon! Sajna sokkal drágább, mint az S1, de egészen más kategória, össze sem lehet hasonlítani!
Előzmény: nohab (2723)
nohab Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2723
NEM!!!

Kb olyan puha, mint az S1 (ugye az S1 a ~fehér, nem a bordó?), de _nagyságrendekkel_, összehasonlíthatatlanul nagyobb a szakítószilárdsága!

Előzmény: neutron (2721)
McLarenFan Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2722
Keresek McLaren F1 modellt (nem a forma1!), ami nem longtail es nem versenyfesteses.
Csak mar kesz, osszerakott modell erdekel.
Aki tud segiteni, legyen szives irjon a mailcimemre!
Elore is nagyon szepen koszonom!
neutron Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2721
nohab

Az OXAM S1-rol beszelsz?

neu

Előzmény: nohab (2720)
nohab Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2720
Formához szilikongumiból a már korábban írt T-SILOX szerintem nagyon király. A legjobb fajtájút alig lehet eltépni; nagyon komoly alámetszések is simán mennek vele, mert ugyanakkor puha.
Előzmény: neutron (2718)
nohab Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2719
Engem a PUR fele érdekelne, ha eléggé folyik. Én egy német epoxigyantát használok, valami Biresin G10 a neve, majdnem úgy folyik, mint a víz - viszont néha jobb lenne keményebb végeredmény.
Előzmény: neutron (2718)
neutron Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2718
Kiszit koruljartam a mugyantaontes kerdest, mert valszeg fogok csinalni nehany sajat alkatreszt. Ezelket a parametereket tudtam meg a Novia-tol:

3 fele anyagot tudnak ajanlani ontesre:

Polyester Gyanta, Epoxy, es PUR. A Polyester gyantanak alapbol 2%-os zsugorodasa (1%-ra leviheto toltoanyaggal) - 470/kg+afa. Az Epoxy Gyanta 1%-sz zsugorodasu alapobol (toltoanyaggal jaithato) - 3500/kg+afa, A PUR gyanta 2 komponensu, zsugorodas nelkul, 3500-4000/kg+afa. Ennek egy hatranya, hogy 1-1kg/komponens ugyogy 2 kg cuccot meg kell venni, az meg baromi sok a mi celjainkra.

A PUR lesz nagyon kemeny, (olyan mint a gyari) az Epoxy kicsit rugalmasabb. Mindegyiknek megvan az elonye es a hatranya. Arban majdnem ugyanaz.

Formalevalaszto:

Alapvetoen szilikongumihoz nem kell formalevalaszto szerintuk. Nem szilikongumihoz
PUR-hoz - Formula 5 pasztak 30-40dkg - 2800-3000Ft, folyadek 800Ft/kg, PUR-hoz es apoxyhoz 4000Ft/liter.

Szilikon Gumi
SIKA 370 es 380. A 380-as nagyon rugalmas, 300%-ra nyujthato! 4500+afa/kg. A 370-es 150%-ra nyujthato es 3700+afa/kg.

Remelem hasznos volt ;)

neu
ps: esetleg tobben osszeallhatnank egy nagyobb mennyiseg megvetelre...

Friki Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2717
Nincs valakinek véletlenül egy fölös fröccsöntött szemenkénti lánctalp-készlete Pz IVD-hez (korai Pz III/IV lánctalp)?
Friki Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2716
Köszi, SZANI, közben tegnap én is találtam 3 féle verziót a 35(t)-ből a Replicában a CMK kiszerelésében. Mondjuk pont a német verziót vitték el az orrom elől, úgyhogy feliratkoztam rá.

Igen, KUDILAC, totál bizti, hogy ilyen pechem lesz. :-) Na de mit lehet tenni, elvakult makettesek köztudottan bármire képesek.

Előzmény: szani (2713)
neutron Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2715
Ha sok kepet akarsz, akkor ne linkeld be, mert sokan innen modemeznek, es nagyon lassu lesz nekik. Csinalj egy tarhelyet a www.tar.hu-n, es ott fel tudod tolteni albumba. Esetleg elkuldheted a Fabulis Magazinnak, es tuti kirakjak az oldalra a tobbi kiallitas kepei koze!

neu

Előzmény: rwttgte (2714)
rwttgte Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2714
neu,
köszi! és mit ajánlasz, hova tegyem fel? ha lenne vmi jó kis hely feltenném az egész Euromilitaire 2002-t!
szani Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2713
"De a lényeg: srácok, gyárt valamelyik gyártó Panzer 35(t)-t?"
a CMK gyárt
Előzmény: Friki (2707)
neutron Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2712
igy:

Fel kell rakni webre, aztan:

(img src="http://www.akarmi.hu/ize/bigyo.jpg")

de a ()-ket csereld ki <>-re. Csak azert irtam ki igy, mert kulonben ertelmezte volna, es nem latsz belole semmit.

neu

Előzmény: rwttgte (2711)
rwttgte Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2711
Hi!
Nem tudja vki, hogy lehet ide képet beilleszteni?
köszi
Marci

mezga geza!
én vagyok :)

Friki Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2709
Ez egyszerűen hihetetlen! Mindig csak az nincs sehol, ami kéne. Egyszerűen nem lehet megszerezni a Dragon korai Panzer IV-es szemenkénti lánctalpszettjét (3811), pedig gyártják, ez tuti, fenn is van a Dragon honlapján. :-( Még a HLJ se hallott róla, nem hogy kicsiny országunkban bármely bolt... :-( Fruilt meg fog a fene 5 ezer zsetonért megvásárolni. HRRR!
mezga geza Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2708
Friki,
Nincs
Előzmény: Friki (2707)
Friki Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2707
Még a végén kiderül, hogy ezek ketten egy makettező és internet-függő házaspár, és a házaséletüket is itt, a fórumon élik... :-)

De a lényeg: srácok, gyárt valamelyik gyártó Panzer 35(t)-t?

És még mindig HLJ: van minimum rendelési érték-limit a HobbyLinkJapan-on?

Előzmény: phantomII (2706)
phantomII Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2706
Jó éjt!
Előzmény: neutron (2705)
neutron Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2705
phantomII

Latom csak mi virrasztunk, meg logunk itt allandoan ;) En most fel is adom, huzok aludni! Csako

neu

neutron Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2704
BoGyesz

Neked is udv a topicban...en most 7 ev utan kezdtem ujra, es mar vegigjartam a kerdeseidet nagyjabol.

1. Eleg elterjedt a Badger, az Aerograph, en most az Aztec-kel szemezek, de a Replikaban lattam egy eleg jonak tuno mas pisztolyt is elfogadhato aron, de nem emlexem hogy milyen. Szerintem ne a markara menj, hanem talald ki hogy milyen elvarasaid vannak egy pisztollyal szemben, es az alapjan valassz.
2. En Model Mastert hasznalok olajbol, es nehany szint humbrolbol. Akrilbol Tamiyam van 2 szinben, de a Gunzet prefereljak eleg sokan itt, es a LifeColort.
3. Replica - Morics Zsigmond krt.
MegaModell - a Thokoly-n a keletinel, es a Bajcsy-n az arany janos utcai metromegalloval majdnem szemben. Onnan nem messze van megegy bolt asszem a Hajos utcaban, de ott nincs tul sok minden szerintem.
Kolozsy teren van Tamiya nagyker
Sas military - Sas utca, a Deak Terrol nyilik
Fabulis - kint a halalban a kaszasdulonel, asszem Szentendrei ut 93. Itt bazinagy raktarkeszlet van, mert nagyker is.
hirtelen ennyi jutott eszembe...
4. A makettek egyre jobbak, de nem ismerem az igenyeidet. A Revell es az Italeri is belehuzott egy kicsit, de ez nem azt jelenti, hogy Hasegawa vagy Tamiya minoseg lenne (bar nehany ReBox van koztuk)
5. A ket legjobb konyv amit ismerek es meg is van, 20 es 23 eve jelent meg angol nyelven. Az egyik Shepard Payne - How to Build Dioramas es a The Verlinden Way Vol 3(?) - On Plastic Wings. Az amazone.com-on meg lehet rendelni az elobbit uj bovitett kiadasban, a masodikat mar nem nyomjak, ugyhogy nehezebb beszerezni. En USA-bol rendeltem mindkettot egy modellezotol, aki mar nem hasznalja (de lehet hogy nem is hasznalta, emrt ujnak tunnek szinte a korukhoz kepest) Van ket masik Osprey konyvem meg, de azokat nem talaltam annyira hasznosnak, bar ha valaki kijott a gyakorlatbol, es szeretne kicsit magasabb szintre lepni, akkor jok lehetnek.

Jo Makettezest!
Udv, neu

Előzmény: BoGyesz_4a (2702)
phantomII Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2703
Hát ha te a Király utcaira emléxel még...... a fiatalabbak kedvéért ez nem az a Király utcai, amelyik nemrég elment onnan....:-)

Most ugorj be a Sas-ba, Bp.V.Sas u.4 és ott minden kérdésedre választ kapsz.

Mert hiába mondom hogy Badger X.Y.Z-t vegyél, ha egyszerűen nem lehet kapni az egész országban.....

Előzmény: BoGyesz_4a (2702)
BoGyesz_4a Creative Commons License 2003.01.06 0 0 2702
Kedves makettezők! Most találtam rá erre a fórumra, mivel közel tíz év kihagyás után újra kezdeném a makettezést.
Mivel kijöttem a gyakorlatból és abszolút nem vagyok képben, ezért olyan tanácsok, ötletek érdekelnének, mint pl:

1. vennék festékszórót, double action pisztollyal
Milyen márkájú és típusút vegyek? Olyan komplett rendszer kéne, amihez kompresszor is van
2. a fentihez milyen márkájú festéket vegyek? (régen Humbrol-t használtam)
3. Jelenleg hol van Bp.-en jó makettező bolt? (régen a Király u.-ban volt valahol)
4. Milyen a mostani minőségi felhozatal, melyik gyártmányt ajánlanátok? (régebben Tamiya-t, Revell-t, Italeri-t vettem)
5. Jelent-e meg mostanában használható könyv a makettezésről?

Egyenlőre ennyi jutott eszembe.
Egyébként 1:35-ötösöket gyűjtök, főleg harckocsikat.
Azonban érdekelnek a modern autómakettek is.
Előre is köszi a segítségeteket. Az egész fórumot visszamenőleg sajnos nincs időm visszaolvasni.

neutron Creative Commons License 2003.01.05 0 0 2701
Hat igen...ezert van a maszkoloszalag. Bar regen en hasznaltam celluxot, es nem jott le a festek...de a maszkoloszalag kimondottan erre valo. Nem tudom mennyibe kerul, mert en nem vettem meg soha, TESCO-ban CORA-ban es hasonlo helyeken eleg occsoe lehet kapni olyan ragasztoszalagot, ami eppenhogy tapad, minimalis ragasztoanyag van rajta, es papirnak tunik az egesz. Asszem 200Ft-ert vettem, es eleg egy darabig :)))

neu

Előzmény: GombocArtur (2699)
phantomII Creative Commons License 2003.01.05 0 0 2700
A celluxnak még az is a baja, hogy a ragasztóanyagot "ottfelejti" a maketten.

Nekem sok egyéb olcsóbb anyag kipróbálása után is az a véleményem, hogy a Tamiya maszkolója az egyetlen jól használható anyag.

De jobb, ha egyszínű makettekkel kezded.
Belejössz, hidd el.:-)

Előzmény: GombocArtur (2699)
GombocArtur Creative Commons License 2003.01.05 0 0 2699
Ez a maszkolószalag érdekesen hangzik. Gondoltam a celluxra is, de ahogy nézegettem, nem hiszem, fel tudnám úgy helyezni, hogy rajtmaradjon és leszedéskor ne szedje magával a festéket.
Előzmény: neutron (2698)
neutron Creative Commons License 2003.01.05 0 0 2698
GombocArtur

Udv a topicban. Tobb szint egymas melle festeni maszkolassal tudsz, ha eles vagy kevesbe eles de hatarozott valasztekot akarsz (az utobbinak kulon technikaja van). Pl ha egyenesrol van szo, ekkor siman maszkoloszalaggal (olyan mint a celux, csak nincs rajta annyi ragaszto) leragasztod, es arfested a masik szint. Utana leveszed, es maris megvan az eles valasztekod. Vaghatsz formakat is szikevel, ugyhogy ezzel a modszerrel sok dolgot meg lehet oldani.

A festekszorok 4e-csillagos egig (100.000+) vannak. 4-10k kozott lehet kapni single action, azaz egyfunkcios szorot. Ezekkel inkabb alapozni lehet meg nagyobb feluleteket fujni. Ha komolyabb munkat szeretnel, akkor 12-16 korul kezdodnek a Double Action, azaz a ket funkcios pisztolyok, amiknel amr tudod szabalyozni a vastagsagot is.

neu

Előzmény: GombocArtur (2697)
GombocArtur Creative Commons License 2003.01.05 0 0 2697
Üdv Mindenkinek!

Én is belevágtam a makettezés gyönyöreibe, több-kevesebb sikerrel. Az első makett egy 1:125 méretarányú Ariane 5 rakéta volt (Heller gyártmány). Egy teljes kit volt, egy ecset, egy ragasztó és hat festék. Valahogy jobban vonzódom az űrbéli dolgokhoz, mint a repülőkhöz, bár terveim közt szerepel, hogy később (sok-sok makett után) összerakok egy 1:72-es Boeinget :)

Mire a végére értem, sok tapasztalatot gyűjtöttem. Az egyik, hogy ajánlatos átnézni a leírást, mielőtt belefogunk, nehogy a matricázásnál derüljön ki, hogy egy helyet előbb kellett volna matricázni, mint odaragsztani néhány darabot.

Néhány kérdés, amire még nem jöttem rá: Hogyan tudok szépen olyankor festeni, amikor egymás mellett több szín is van? Ha különálló részek, akkor felragasztás előtt le tudom festeni, de ez nem mindig van így. A másik kérdés, hogy milyen árban vannak a festékszórók. Egyelőre nagyon nehéznek tűnik nagy felület egyenletes lefestése ecsettel.

zsozs Creative Commons License 2003.01.05 0 0 2696
Sziasztok!

Most vettem észre, hogy a VP 1231 készletemből (ez egy lovag) hiányzik a figura jobb kézfeje!! Ha valaki tud nekem keríteni egyet, akkor hálás lennék! Köszi előre is!

Zso

Mekett_Elek Creative Commons License 2003.01.04 0 0 2695
Kedves makettező honfitársaim, blablabla :)

Látom, ismét jött egy nagyobb hullám kezdő a fórumra, akik természetesen (szerencsére) elég sokat kérdeznek a tapasztaltabb kollégáktól. Mivel néhány dolgot soxor el kellett mondani az idők során és több ismétlődő kérdés is felvetődött, ismét felhívnám a korosabb (tapasztaltabb) makettezők figyelmét az oldalunkra. Egész pontosan ismét próbálok embereket toborozni. Akik éreznek kedvet arra, hogy leírják akár a kezdőknek, akár a "menőknek" szóló tanácsaikat, évek alatt összegyűjtött tapasztalataikat, azoknak szívesen biztosítunk helyet a Makettinfo oldalán.

Pl ismét felvetődött, hogy mivel érdemes kezdeni, ha csörömpös vagyok/repülős vagyok, milyen festékszóró/kompi/ecset. Hogyan fessek, stb.
Vagy az öregek közt mostanában is folytak beszélgetések a műgyantázásról/fotómaratásról/matricakészítésről...
De ez csak néhány a lehetséges témák közül. Remélem akad olyan köztetek, aki érez kedvet ilyetén segítségre :)

Üdv mindenkinek
Takács Zoli

Mekett_Elek Creative Commons License 2003.01.04 0 0 2694
A hűtőkompi tökéletesen megfelel sztem. Ha kell egy, szólj :)

Mekett

Előzmény: nohab (2656)
phantomII Creative Commons License 2003.01.04 0 0 2693
Akkor most már tudom ezt is.:-)
Lehetne CO2 is, azért gondoltam arra, mert a PB az tűzveszélyes.
Előzmény: Mekett_Elek (2692)
Mekett_Elek Creative Commons License 2003.01.04 0 0 2692
Egy barátom vett Revell palackot, abban PB volt.
Mekett
Előzmény: phantomII (2654)
phantomII Creative Commons License 2003.01.04 0 0 2691
Úgyis megyek az egyik Kutatóba a hegyen, kitaláluk valamit.
Előzmény: nohab (2688)
Popeye Creative Commons License 2003.01.04 0 0 2690
Szerintem ne vágj le mindent előre az öntőkeretről, mert a végén a feléről nem fogod tudni micsoda:)
Előzmény: greif (2681)
prepo Creative Commons License 2003.01.04 0 0 2689
szia mezga geza!

Nem voltam egyértelmű,nincs elkezdve,a fóliát csak azért vettem le róla, mert a kabinüveg nem volt külön lefóliázva,egyébként érintetlen.

Előzmény: prepo (2684)
nohab Creative Commons License 2003.01.04 0 0 2688
Valamikor biztosan! Mondjuk az alapmozgásom a Kolosy tér - Déli pu., de minden megoldható, és köszi előre is!
Előzmény: phantomII (2680)
szani Creative Commons License 2003.01.04 0 0 2687
szerintem ez nem a festékszóró vagy ecset vita , (nekem is van festékszóróm) csak arra céloztam ,hogy az első egyszerű makettek elkészítésébe festékszóró nélkül is nyugodtan bele lehet vágni , de tényleg hagyjuk :))
eszközök amik szerintem az első maketthez kellenek : éles penge (tapétakés, zsilett) , csiszolópapír, ragasztó (olcsó "kínai pillanatragasztó"), ecset, papírzsepi , törlőrongy , esetleg csípőfogó. Szerintem ezek minden háztartásban megvannak,szóval lehet kezdeni és a többi majd kialakul :))

Közben szerintem el is kezdted , mit választottál végül ?

Előzmény: greif (2681)
neutron Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2686
Nalatok nem erzodik meg az az egett styrol szaga? En itt mar nagyon utalom :)))) Most csinalom a tomcatnek a fekszarnyat...Eleg sok atalakitast igenyel a kinyitasa, de megeri!

neu

prepo Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2685
Én állat,NEM UB!!!
prepo Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2684
Helló mezga geza!

Ha a 29-es érdekel,a rácsok nincsenek fóliában,
alkatrészek a rácson,van hozzá (Fm k-36) ülés és fotó karcsi (Eduard )is.Zaklipakli 4500 Huf (Iraki
és német matricával),de valamennyit engedhetek belőle.
Előzmény: mezga geza (2651)
phantomII Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2683
Második makettem, ecsettel.
A narancssárga rész az matrica rajta, a kék felületet ha megnézed, tükrös.

Szóval ecsettel is lehet tükörfényeset csinálni, csak el kell találni a higítási arányt.

Ecsettel a mattot nehéz nagy felületen, látszik az ecset csíkozása. 1/72-ben egy koszolt terepszínt viszont kiválóan lehet ecsetezni.

(Az első makettem az a Millenium Falcon volt, spray-vel festettem, ecsettel koszoltam)

Előzmény: greif (2681)
part Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2682
én is hadd okoskodjak bele:))
először alaposan tanulmányozd át az összerakási útmutatót.
általában logikus sorrendben rakatják össze az emberekkel a kiteket a gyártók, de nem árt az óvatos előretekintés, ugyanis nem mindig az a legésszerűbb amit a mellékelt rajzon találsz.
ezt majd a gyakorlat megérleli, szerintem kezdd el a rajz alapján.
összecsiszolás:
több barabból álló elemek összeragasztását követő utómunkálat, ami az összeillesztettség nyomait hivatott eltüntetni.
ehhez kellenek a reszelők meg csiszolópapírok.
lehetőleg amit csak lehet illessz össze és úgy fesd le, ezzel egyszerűsíted a saját dolgodat.
festés:
lehet ecsettel és lehet festékszóróval is.
van ahova ez való, van ahová amaz, makettenként változik.
pl. egy műszerfalat nem tudsz festékszóróval megcsinálni, de egy igényes terepszínt nem lehet rendesen ecsettel, tehát alkalmazni kell mindkettőt akár egy maketten belül is.
de javaslom, hogy kezdésnek ne egy tuti bonyolult terepmintát válassz, hanem valami egyszerűbbet:))
javaslom vegyél pár fajta ecsetet (vékonyat, vasatgot,stb), ezek jól fognak jönni később is.
menetközben ráérsz fejleszteni az eszköztáradat a kívánalmaknak megfelelően.
amúgy is évek során alakul ki az hogy, ki-ki milyen eszközökkel tud/szeret a legjobban dolgozni.

Előzmény: greif (2681)
greif Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2681
Erről már hallottam.
Mármint a makettezők körében az ecset és a pisztoly használata körüli vitáról.
Téllllleg ennyire nem mindegy?Én nem tom de remélem egy kis idő múlva én is vitába tudok majd szállni Veletek.
De szerintem ne vitázzatok.
A kérdésem az volt hogy mi az első lépés ha minden felszerelés megvan és ott fekszik elöttem a kibontott makett?
Vágok török illesztek reszelek ...............?
Először ragasztom az alkatrészeket és utánna festem vagy darabonként lefestem és aztán jöhet a ragacsolás?
Mit kell reszelni meg csiszolni?
Atya világ bocs a túl sok kérdésér?????
Előzmény: szani (2679)
phantomII Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2680
Vagy ez a lejjebb emlegetett parafilm a legjobb? Nem tud valaki egészen minimális mennyiséget szerezni belőle?

Hétfőn hozok egy kilométert. A Bosnyák tér környékére el tudsz jönni érte? (A környék itt elég tág fogalom, lehet a Pólus Center is)

Előzmény: nohab (2668)
szani Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2679
Azért egy festékszóró (és kompresszor) elég komoly beruházás. Mi van ha pár makett után rájön ,hogy mégsem ez a neki való hobby? Továbbra is azt mondom, hogy egy kezdő harcjáművesnek nem életbevágó a festékszóró. Később a festékszóró kezelését nem feltétlenül kell egy harmincezres Tamiya maketten gyakorolni :)) Lehet pl. a kezdőként készített darabokat újrafesteni :)
Előzmény: Popeye (2678)
Popeye Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2678
Feltételeztem, hogy az ecset kezelése egy felnőtt embernek nem okozhat túl nagy problémát:)
Nem értek egyet a kollegával, hogy az első 10 maketthez nem kell festékszóró, pont oda kell, mert szépen megtanulni fújni jobb az első tizen, mint később egy jól összerakott makettet elrontani.
Nekem is a németek a kedvenceim, én csak 1:72-eseket csináltam eddig, mert nekem a harcjárművek csak egy kis oldalvágány. Ebből kiindulva javaslom, hogy vegyél valami szövetséges gagyit, azt nem fogod úgy sajnálni. A rewell 1:72esei tényleg gyönyörűek, ha nem egy ezeréves makett újracsomagolásai (lsd. matchbox kitek továbbvitele-Jagdpanther és társai).
A tudásom a saját igényemhez tűnik kevésnek, makettversenyeken megtanultam, hogy nem érdemes más véleményével foglalkozni, legfeljebb a jó trükköket ellesni.
Mindenesetre sok örömöt kívánok ezzel az igen idő és munkaigényes hobbival:)
Előzmény: greif (2670)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2677
egy sima "pillanatragaszó" (tudom most sokan lehurrognak)

Hurrr!!!

:-))

Előzmény: szani (2676)
szani Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2676
Bármelyik modellragasztó jó lehet, leginkább Revellt lehet kapni. Szerintem az első egyszerű maketthez megfelelő egy sima "pillanatragaszó" (tudom most sokan lehurrognak)
Később ha jobban belemélyedsz érdemes vegyszerboltban venni un. "gumiragasztók oldószere" nevű folyadékot ( ami tudtommal etilacetát) 1l kiszerelésben kapható ami évekre elég, és ecsettel nagyon jól felvihető.
Előzmény: greif (2674)
szani Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2675
Az első( tíz) maketthez felesleges festékszóróra beruházni. vháborús járműveket amúgy is "illik" kicsit kopotatni, koszolni és rögtön nem látszanak az esetleges ecsetnyomok.
Szerintem kezdj egy egyszerűbb (és olcsóbb) makettel. Pl. Italeri - schwimwagen, kübelwagen stb.
Előzmény: greif (2670)
greif Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2674
Még egy kérdés akkor mára.Csak azért hogy megtehessem az első lépést.
Mi az első lépés ha megvannak a szerszámok a makett.Hogy kell nekiállni?
Kell ragasztó is.Ha jól tudom.Milyen kell, mert láttam sokfélét?
A hétvégén el szeretném kezdeni.
Előzmény: mezga geza (2673)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2673
greif,
Persze mindent lehet, csak 1 otlet volt.
Előzmény: greif (2672)
greif Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2672
mezga geza

Minden kezdő 72-ben indul vagy lehet kezdeni 35-ben is?
Őszinte leszek a 35 jobban tetszik.

Előzmény: mezga geza (2671)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2671
greif,
Talan erdemes lenne eloszor 1 1/72-est csinalni azt ecsettel is szepen le lehet festeni (humbrol-lal). Kevesebb alkatresz van benne mint a 35-ben es olcsobb is joval. Hamarabb kesz lesz es lesz sikerelmenyed. A revel 72-esek eleg jok.
Előzmény: greif (2670)
greif Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2670
Popeye

Valaki azt mondta hogy először az ecsettel kell megtanulni bánni.
Amúgy az Általad felsorolt dolgokat már nagyjából beszereztem de nem tudom hogy minek álljak neki.
A németek gyártottak vagy 430-nál is több fajta járművet.Mindegyik tetszik.Nem tudom melyikkel kezedjem és hogy hogyan.
Na meg persze hogy melyik makettgyártó kittjét vegyem.

Előzmény: Popeye (2667)
greif Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2669
Kinek a mércéjével mérve nem megy?
A sajátod vagy kívülállók, haverok más makettezők...?
Előzmény: Popeye (2666)
nohab Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2668
A Sas utcában van maszkolófesték is? Ahol eddig néztem (csak pár hely), ott csak szalag volt. Vagy ez a lejjebb emlegetett parafilm a legjobb? Nem tud valaki egészen minimális mennyiséget szerezni belőle?

Vizesmatricát gyárt már valaki fájlból? Legjobb, ami fehér festéket is tartalmaz, de ha csak átlátszó alapú van, az is érdekelne!

Előzmény: phantomII (2661)
Popeye Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2667
Hogy valami hasznosat is mondjak: igen fontosak a megfelelő eszközök. Reszelőkészlet, különböző durvaságú csiszolópapirok és festékszóró szerintem elengedhetetlen, ezek nélkül az eredmény messze alulmarad attól ami esetleg "benned rejlik":)
Előzmény: greif (2665)
Popeye Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2666
Hát sok kérdésedre választ kaphatsz itt, de szerintem a legfontosabb, hogy olyan makettekkel kezdj, amik lehetőleg nem drágák, de leginkább nem sajnálod őket.
Én kb. 10 év makettezés után jöttem rá, hogy nem megy úgy ahogy kéne, azóta nem merek egyik dobozban lévőhöz sem hozzányúlni mert félek, hogy elrontom és a legtöbbje már ritkaságnak számít:)
Előzmény: greif (2665)
greif Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2665

Hello mindenkinek.

Abszolute újszülöttnek számítok amakettezés terén. Ez azt jelenti, hogy makettot még dobozban bontatlanul sem igen láttam.
A II. vh és a tankok harcjárművek iránti szeretetem azert tobb évesnek mondható de hogy makettet építsek vagy rakjak össze(kinek hogy tetszik)pár hónappal ezelöttig eszembe sem jutott.
Ugyanis akkor Angliában jártam a Bovingtoni tankmúzeumban (kétszer is) ahol maketteket is árusítanak és úgy megtetszett hogy elhatároztam a makettezés a nekem való hobbi.
Szóval a kérdésem az hogy hogyan kell kezdeni ezt a hobbit?
Előre is köszi ha reagáltok.

mezga geza Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2664
Friki
Onnantol szamitva 2-3 het, hogy a rendelt cuccod statusza atvaltott shippedre.

Ha standard a statusza akkor jo esejed van ra, hogy lesz nekik raktaron tehat 1-2 nap jon ra a 2-3 hetre. Erdemes megprobalnod a panzer IV-et ha meg sokat tokolnek (backorder) akkor cancelalod azt kesz.

Előzmény: Friki (2663)
Friki Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2663
MízgaGíza,

köszi a választ, tanulságos. :-)

Na és tényleg itt volt a cucc 2-3 hét alatt (vámosat nem számítva)?

Na és mit szóltok ahhoz, hogy a HLJ-n az van az illető cuccos mellé írva, hogy standard módon gyártják, ami nagyjából folyamatos gyártást jelent, ehhez képest a Tamiya saját katalógusaiban sehol nem szerepel a cucc? Egyébként 35096-os szettről van szó (Panzer IV D).

Előzmény: mezga geza (2660)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2662
alapja=alapjan
Előzmény: mezga geza (2660)
phantomII Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2661
Azt hiszem, eleinte maradok a palacknál, rövid távon mindenképpen.

Szinte mindenki így kezdi.:-)

Száradással hogy áll a kettő? Jól sejtem, hogy az akril lassabban szárad, vagy nem jellemző?

Az akril szárad gyorsabban. A matt az nagyon gyorsan, a fényes már lassabb.

Ha esetleg szerzek egy hűtőkompresszort, akkor azzal minden különösebb nehézség nélkül menni fog a buli?

Ha szerzel akkor szólj, elmondom hogy nekem hogy ment perfektül.

Előzmény: nohab (2656)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2660
Na itten van 1-2 pelda:

HSGPT23 1/48 AH-64D Apache Longbow PT Series (1/48 Modern) PT23
1 piece(s) @ 3000 yen each = 3000 (From Order No. 00452328)

Merchandise Total: 3000 yen
Shipping Charge: 880 yen

Total: 3880 yen

Your order was shipped via: SAL - Small Pac
----------------------------------------------
HSG00380 1/72 Harrier GR Mk. VII RAF Hasegawa Limited Series
1 piece(s) @ 1400 yen each = 1400 (From Order No. 00452328)

HSGX48-1 1/48 Aircraft Weapons : A US Aircraft Weapons : A US
1 piece(s) @ 1000 yen each = 1000 (From Order No. 00440444)

HSGX48-2 1/48 Aircraft Weapons : B US Aircraft Weapons : B US
1 piece(s) @ 1000 yen each = 1000 (From Order No. 00440444)

HSGX48-3 1/48 Aircraft Weapons : C US Aircraft Weapons : C US
1 piece(s) @ 1000 yen each = 1000 (From Order No. 00440444)

HSGX48-8 1/48 US Aircraft Weapon D Smart Bomb & Target Pod Set
1 piece(s) @ 1000 yen each = 1000 (From Order No. 00440444)

MDGAD02 Aero Detail #02 Focke-Wolf Fw190D
1 piece(s) @ 2400 yen each = 2400 (From Order No. 00441421)

MDGAD08 Aero Detail #08 Spitfire Mk. I -V
1 piece(s) @ 2900 yen each = 2900 (From Order No. 00441421)

Merchandise Total: 10700 yen
Shipping Charge: 3560 yen

Total: 14260 yen

Your order was shipped via: SAL Small -Pac:2 Box
--------------------------------------------
DRA6164 1/35 Panther Ausf. D Kursk 1943 1935-1945 Series
1 piece(s) @ 3400 yen each = 3400 (From Order No. 00423907)

Merchandise Total: 3400 yen
Shipping Charge: 1080 yen

Total: 4480 yen

Your order was shipped via: SAL - Small Pac
--------------------------------------------
FNMMG-35 1/35 King Tiger Barrel Set Military Accessories Series MG-35
1 piece(s) @ 1200 yen each = 1200 (From Order No. 00423907)

FNMMG-40 1/35 Panther 7.5cm Gun Barrel Military Accessories Series MG-40
1 piece(s) @ 1200 yen each = 1200 (From Order No. 00423907)

HSGJT63 1/48 Bf109K-4 Messerschmitt Bf109K-4
1 piece(s) @ 2200 yen each = 2200 (From Order No. 00422075)

Merchandise Total: 4600 yen
Shipping Charge: 880 yen

Total: 5480 yen

Your order was shipped via: SAL - Small Pac
--------------------------------------
HSG00125 1/72 F-16DJ Block50 F. Falcon Hasegawa Limited Series
1 piece(s) @ 1000 yen each = 1000 (From Order No. 00413907)

TAM61041 1/48 Focke-Wulf Fw190 D-9 Aircraft Series #041
1 piece(s) @ 1800 yen each = 1800 (From Order No. 00421799)

TAM61082 1/48 Messerschmitt Me262 w/Kettenkr Aircraft Series #082
1 piece(s) @ 3200 yen each = 3200 (From Order No. 00421799)

Merchandise Total: 6000 yen
Shipping Charge: 1480 yen

Total: 7480 yen

Your order was shipped via: SAL - Small Pac
Ezt az 1-et vamoltak meg a g@ci vamosok, nemtom mi alapja.
---------------------------------------

Előzmény: Friki (2655)
nohab Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2659
Közben lejjebb megtaláltam, hogy az akril szárad hamarabb...
Előzmény: nohab (2656)
nohab Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2658
Öntőszilikonra szerintem a legjobb a T-Silox OXAM termékcsoportja, ha jól emlékszem, akor azon belül is az OXAM DC. Drága, de nagyon jó.
Előzmény: neutron (2586)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2657
Friki
Igen SAL-al erdemes.
Amikor nezegetsz 1 makettet es eleg nagy fontal ott van az ara es melete az add... kisebb fontal az is ott van ,hogy kb mennyi a SAL-ra. De varja csak mingya irok 1-2 peldat nekem mennyi volt, ha megtalalom a deleted item-ek kozott a shiping confirmet :-)
Előzmény: Friki (2655)
nohab Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2656
Köszi!

Azt hiszem, eleinte maradok a palacknál, rövid távon mindenképpen.

Száradással hogy áll a kettő? Jól sejtem, hogy az akril lassabban szárad, vagy nem jellemző?

Ha esetleg szerzek egy hűtőkompresszort, akkor azzal minden különösebb nehézség nélkül menni fog a buli?

Előzmény: phantomII (2654)
Friki Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2655
Mit is mondtatok? Hogy a HobbyLinkJapan-ról rendelni SAL-on keresztük érdemes? Jól emléxem, hogy a UPS-t, meg az EMS-t senki sem favorizálta?

Na és mik a tapasztalatok, mennyire dobta meg a szállítási költség a rendelt cuccos árát?

phantomII Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2654
Mi a fő különbség az akril és az olajos között?

Az akrilos az alkoholos/vizes bázisú. A hígitója az víz.

Olajos néven illetjük a szerves oldószeres festékeket. Van köztük benzines oldószer alapon készülő, terpentin-jellegű alapon készülő, etc.

Az epoxigyanta kitűnően bírja a szerves oldószereket.

Az akrillal nagyon vékonyka réteget is fel tudsz vinni, de H0 méretben ez nem számíthat, mikronos különbségeket tudsz elérni.
Bár a finom ki éleknél látszódhat, inkább próbálkozzál, hogy melyik tetszik jobban.

A levegőpalack nevű cuc sok évvel ezelőtt volt jóval 1000 forint felett, valójában nem levegő van benne, hanem tán CO2.

Ha keveset fújsz, akkor esetleg megéri használni, helytakarékos és nem kell beruháznod egy 30-40ezres kompresszorra.

H0 mozdonykából le tudsz vele fújni vagy 10-et.

Előzmény: nohab (2653)
nohab Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2653
Köszi az ötleteket!

Mi a fő különbség az akril és az olajos között? Műanyagot festenék, és viyzonylag kicsit, H0 modelleket; rétegvastagságban melyik típus a jobb; ill. bírja a szerves higítós festéket pl. az epoxygyanta?

Kompresszor helyett hallottam már olyanról, hogy sürített levegős(?) palack, az mennyit kóstál, és mennyire használható?

Előzmény: phantomII (2639)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2652
prepo,
Ja es milyen allapotban van a 29-es? Nincs meg elkezdve?
Előzmény: prepo (2646)
mezga geza Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2651
prepo,
Engem erdekelne a academy 29-es ha nem az UB.
Mennyiert lenne?
Előzmény: prepo (2646)
Friki Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2650
Hali, Evribodri!

Nincs valakinek egy fölös 1/35-ös Panzer IV D-je (vagy bármilyen Panzer IV-e a rövid 75-ös löveggel)? Szívesen megvenném.

Vagy nem tudja valaki, hogy melyik gyártó csinál(t) ilyet, és hol tudom megkapni?

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.03 0 0 2649
Bf 109 G-hez keresek festeseket,ha valaki valamilyen linkkel tudna segiteni azt megkoszonnem:)
phantomII Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2648
Köszi, ami izgalmas az már megvan belőle. Egyébiránt jó makettek.
Előzmény: prepo (2646)
prepo Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2647
Ha valakit érdekel alkudni kötelező
prepo Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2646
A lista:

1:48 Academy mig-29+katapult ü+eduard fotómaratás,
f-16 a/c,AH-64d,Tamiya f-15c,revell/promodeller Fw-190g-2/g-3
1:72 hasegawa f-14A Atlantic fleet.

Előzmény: phantomII (2645)
phantomII Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2645
Lista?
Előzmény: prepo (2643)
sholtz222 Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2644
Sziasztok!
Használt vitorlás modellhajómat egy vitorlázó és egy robbanómotoros repülőmet eladnám.Mindegyik be van szervózva és adóvevőt is tudok adni.
Nézzétek meg a képeket róluk: http://kep.tar.hu/sholtz
Küldjetek emailt vagy hivjatok tel:30/9382-586
prepo Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2643
Szia phantomll!
Még bontatlanok,némelyikről leszedtem a fóliát.
Előzmény: phantomII (2642)
phantomII Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2642
Még dobozban, vagy már összerakva?
Előzmény: prepo (2641)
prepo Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2641
Sziasztok!

A kérdésem az lenne,hogy hol lehet eladni v. venni olyan használt maketteket.Lenne pár darab,amelytől szivesen megszabadulnék?

McLarenFan Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2640
koszi
Előzmény: larini (2637)
phantomII Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2639
Ugorj be a Sas militariába, Bp.V.Sas u.4 és ott nézd meg, mijük van.

Pisztoly 5-10e közt már van normális
Kompresszor.... háááát gyári az 30+, de ha szerzel egy hűtőgépkompresszort azzal frankón lehet dolgozni

Festék meg két féle van:
- akril (vizes bázisú)
- olajos (szerves hígitós bázisú)

Akrilból a Gunze az egyik legjobb
Olajosból a Humbrolnak van nagy színválasztéka, de a Revell meg a Testors is elterjedt.

Mindenki másra esküszik, de az olajosok sem teljesen kompatibilisek egymással, jó, ha csak egyfélével dolgozol.

Előzmény: nohab (2638)
nohab Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2638
Ide is bedobom a kérdésemet, bár a vasútmodellező fórumra is beírtam, de igazából a makettezők sokkal inkább ki vannak hegyezve erre a témára, szóval:

Hol és milyen árban lehet venni egy olyan alap-festékszórót, amivel azért már lehet dolgozni? Milyen festékkel érdemes nekilátni, hol lehet ilyesmiket beszerezni?

Nem kell nagyon profi cucc, mert nem akarok rá sokat költeni, de nagyon dzsunka se legyen, szóval lehet egy picit macerás, meg elő/utókészület-igényes, de lehessen vele dolgozni.

larini Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2637
McLarenFan!
06-30-9429405
Előzmény: McLarenFan (2632)
Friki Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2636
Na vazzegg...
Előzmény: neutron (2635)
neutron Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2635
En mar 20-a ota itthon vagyok ;)))))

neu

Előzmény: Friki (2634)
Friki Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2634
Elég nagy vesztesek vagyunk, hogy még 31-én is dolgozunk, és a Neten lógunk... :-) Remélem, az esti party kicsit feldob majd engem. Na mindenkinek BUÉK, és jó szórakozást, sok könnyű bigét, miegyebet! Ne feledjétek, hogy tartja a mondás: a puncik, amiket nem szerzünk meg életünkben, az orrunkon fognak lógni halálunk után egy örökkévalóságig! (Na várjunk csak, lehet, hogy épp az lenne a jó... Na mindegy, úgy sincs öröklét, hát puncikra fel!) :-)
neutron Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2633
McLaren F1-et is tuti csinal valaki...

Boldog, sikerekben gazdag uj evet kivanok, es jo modellezest az uj evre is!

neu

Előzmény: mezga geza (2631)
McLarenFan Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2632
victor hugo 24, alagsor
koszi
telefonszamot neten nem talaltam, tudakozo se tudja, esetleg valaki?
Előzmény: mezga geza (2627)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2631
Pont nem forma 1 -es hanem az F1-es kell neki :-)
BUEK mindenkinek
Előzmény: neutron (2629)
Friki Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2630
BUÉK, hombres!
neutron Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2629
Ott van minden en egy E46 M3 Cabriot vettem 1/18-ban. Annyi forma 1-es gep van min ta zzallat...teccik erteni? Tuti van McLaren...Mar csak az ara lehet erdekes...

neu

phantomII Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2628
Mintha ott láttam volna kész McLarent....
Előzmény: mezga geza (2627)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2627
A Viktor Hugo u.-ban van a Model Auto Szalon, ott biztos van vagy tudnak felvilagositast adni hol lehet kapni.
Előzmény: McLarenFan (2626)
McLarenFan Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2626
Uhh, foleg, hogy ehhez 5-os skill kell (5-os skalan), nekem meg kb 0-as van....

;-(

Előzmény: McLarenFan (2625)
McLarenFan Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2625
Igazabol engem egy egyszeru valtozat erdekelne, amit nem kell ragasztani ;-/
Megtenne egy gagyibb matchbox-os kivitel is....
Előzmény: mezga geza (2622)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2624
'Szerazecsetelni azt lehet :-)'
Marmint akrilra olajossal.
'A livecolor es a polys(ugyan az mint az aeromaster volt) lakkja nagyon atom. En inkabb azt ajanlanam.'
Marmint utolso matt/selyem retegnek. Matricazas elott utan gunze fenyes mert azt nem oldja a terpentin.
Előzmény: mezga geza (2623)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2623
Szvsz a gunzet nem oldjak az olajosak. A tiszta terpentin/terpenol sem oldja szerencsere ami nagy elony a koszolasnal es atmosasoknal. Vizoszt a vizcseppek es az ujlenyomatokra kurvara erzekeny. A tamiyat es a aeromastert livecolor-nal tenyleg ovatosan az olajossal mert azt oldja. Szerazecsetelni azt lehet :-)
A gunze lakkja (clear) nekem nem jott be, pont az ujlenyomatra erzekenysege miatt, tudom-tudom nem kell tapizni de akkor is. A livecolor es a polys(ugyan az mint az aeromaster volt) lakkja nagyon atom. En inkabb azt ajanlanam.
Előzmény: phantomII (2621)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2622
A hlj-nel van csak 1 kicsit-nagyon draga
Itt
Előzmény: McLarenFan (2620)
phantomII Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2621
Ez a mattito cucc ez erdekes. Fenyes az osszes gunze?

Természetesen nem. De van olyan szín, ami csak fényesben van nekik. Pl. van egy homokszín, azt csak ezzel tudtam mattá varázsolni, mert csak fényesben létezik.

Lakk nincs is?

Lakk mind a 3 van, fényes, selyem, matt.

A MM lakkjait hasznalhatom ra vagy annak a higitoja is megkapja?

Max. más akril lakkot tudsz használni, de maradj inkább a sajátjánál. Van olyan, hogy fél év múlva kezd leválni a festék egy más fajta lakk miatt....

szárazecsetelés

Mint ahogy lentebb írták, nagyon le kell húzni az ecsetról a festéket, tehát olajossal tudsz rá szárazecsetelni, de tényleg száraz legyen, mert ha oldószert is kap az akril, az megmarja.

Előzmény: neutron (2616)
McLarenFan Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2620
Mar regota keresek McLaren modellt, de nem talalok sehol.
Nem a forma 1-es McLaren-Mercedes autorol van szo, hanem a "McLaren"-rol
az utcai, GT (grand touring) turaautorol.
Kepek: http://moli.counter-strike.hu/mclaren/

Valaki tud segiteni?

neutron Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2619
Friki

Koszonom ;) Igazabol mivel 7 evvel ezelott modelleztem mielott most ujrakezdtem volna, en is elegge kiestem a korbol, en is szinte csak netrol ismerek makettezoket. Nomeg meg egy kollegam van aki HARCKOCSIBAN UTAZIK :) De csak modernekben. Egy Merkava MKI-et en is csinaltam anno, az III lett egy hely versenyen. Ez az ossze harckocsis multam :)

Akrilra szarazecsetelni olajjal az meg belefer? Abban nincs annyi oldoszer, hogy felkapja nem?

neu

Előzmény: Friki (2618)
Friki Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2618
NEUTRON!

Nem javaslom, hogy akrillal szárazecseteljél. Én csak egyszer próbáltam, le is tettem róla, mert egy életre megemlegetem. Tudniillik nagyon gyorsan szárad, ergo totál beleszárad az ecsetbe, márpedig szárazecsetelni, csak majdnem szárazra hkihúzott ecsettel lehet, ezzel be is zárult kör: dobhatod a pitlibe az ecsetet, ráadásul egy idő után a beleragadt darabkák már roppantul zavarják az embert szárazecsetelés közben, és elég durva eredményt okozhat a végére. Én mindenképp olajat javaslok szárazecsetelésre, ha szép végeredményt akarsz.

Ja, bódog szülinapot, Koma! Dícséretes látni, hogy korombéliek is foglalkoznak makettezéssel, mégpedig egész komoly szinten. :-) Körülöttem senki sincs, akit legalább kicsit érdekelne a téma, pusztán netes makettező-ismeretségeim vannak. Szóval egy ideig elég egyedül éreztem magam, elhihetitek. :-)

Friki Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2617
De egy rohadt köcsög ez az eBay! Mindenféle fee-ket le akar vonni az ember kártyájáról, ha valamit el akar adni, na és persze a kikiáltási ártól függ, mennyit kérnek a szolgáltatásért... :-(

Srácok, itt mindenki repülőzik? Én vagyok az egyetlen harckocsis??

neutron Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2616
phantomII

Termeszetesen nem a 32-es tomcatnek fogo vele azonnal nekiesni, mint mar regebben emlitettem sajnos van eleg roncsom...

Ez a mattito cucc ez erdekes. Fenyes az osszes gunze? Vagy miert van kulon mattito? Lakk nincs is? A MM lakkjait hasznalhatom ra vagy annak a higitoja is megkapja?

Termeszetesen nem lesz fenyes a tomcat, elegge le lesz strapalva, komolt figyelmet szentelek a lakkozasnak is, kulonbozo helyeken, kulonbozo lakkozas lesz, mint ahogy az igazin is latszik a kopasok es a sos levego marta festekretegek miatt. Igazabol erre fogom a legnagyobb figyelmet forditani, mar nagyon sok erferenciat osszegyujtottem rola.

neu

Előzmény: phantomII (2614)
gyuribá Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2615
Bocs, ha már volt, de be kellett raknom...
Google keresgélés közben akadtam ide

http://www.ejectionsite.com/frame_sg.htm

Eszméletlen sok info/képek, legnagyobb meglepetésemre még az X-15 ülésérről is tuti képek vannak itt (most vettem egy 1/48-ast :) )

GY

phantomII Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2614
Viszont ez azt jeelnti, hogy az olajat ott is kivontak valamiert.

Számolj. Évente 15 millió autó, 25 kg festék autónként......

------------

hamarabb szarad mint az olaj?

Sokkal. Még a fényes is.

Akkor a Tomcat-et megprobalom akrillal megcsinalni.

Ha rám hallgatsz, úgy csinálod ahogy jól esik. De én előtte összeraknék - és a festést kipróbálnám rajta - egy kicsit, mondjuk a Heller 1:72-es Tomcat-jét.

1 nap alatt összepakolod a kis makettet és pár napig festegeted.
Szerintem ne az 1:32-esen gyakorolj be új technológiákat.....

Viszont a befolyatast hogy tudom megoldani?

Természetesen akrillal. De fényes felületre nem tudsz koszolni az akrilnál sem, mattítsd be. A Gunzénak van egy Flat Base nevű anyaga, azt hiszem a 40-es a száma, azt belekevered a fényes festékbe és perfekt matt lesz belőle. Na arra tudsz koszolni, a Tomcatek-nek meg az eredetileg fényes festéke úgyis megmattul a sós pára miatt.

Lakkozás detto. Sőt, miután vékonyan dolgozik az akril, tudsz vele kombinálni:
- Mattal festesz
- Koszolsz
- Fényes lakk: ERRE matricázol
- Még egy fényes a matricára fedni
- Matt lakk hogy matt legyen a cucc
- Még koszolás

De mondom, ezt előbb gyakorold egy kevésbé értékes és kevesebb munkabefektetést igénylő maketten.

Előzmény: neutron (2613)
neutron Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2613
Az autokat akrillal festik? Errol lemaradtam :) Viszont ez azt jeelnti, hogy az olajat ott is kivontak valamiert. Nem tudom, megprobalok meg utananezni. Gunzet megnezem, kivancsi vagyok. Tenyleg hamarabb szarad mint az olaj? Kicsit tartok tole, de megprobalom. Akkor a Tomcat-et megprobalom akrillal megcsinalni. Viszont a befolyatast hogy tudom megoldani? Azt is akrillal? Lakkozas? Ugyanugy mint az olajat? Az a hozza valo higitoval nem kapja fel? (Testors)

neu

Előzmény: phantomII (2612)
phantomII Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2612
Az autókat már sok-sok éve vizes bázisú akrillal festik.:-)

Mar csak az erdekelne, hogy emnnyire aznosak a szinek mas gyartok mondjuk ugyanolyan olaj szineivel...

Nézd meg a Gunzét, és legfeljebb a polír metálokat fogod beszerezni a Testorstól meg a Humbroltól...

Előzmény: neutron (2611)
neutron Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2611
Konkretan a makettfestekekrol hallottam ezt. Nyilvan nem leeht beszuntetni az osszes olajfesteket, mert sok helyen nem lehet massal megoldani. Pl az auto erdekes lenne akrillal.

Azt hiszem egy probat meger. Megnezem mekkora a szinkinalat. Mar csak az erdekelne, hogy emnnyire aznosak a szinek mas gyartok mondjuk ugyanolyan olaj szineivel...

neu

Előzmény: phantomII (2610)
phantomII Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2610
Ne keverd (mondjuk) az autóipart meg a pár litert felhasználó makettfestékgyártást....

Egymásra festeni gázos lehet. Az akrilt könnyen felkaphatja az olaj, fordítva működik, bár egy próbát mindig megér.

A szárazecsetelés az nem problematikus, de az olaj szerves hígitója felszedheti az akrilt, úgyhogy befolyatni fordítva szokás: az olajossal festett felületet akrillal befolyatva koszolni.

Előzmény: neutron (2609)
neutron Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2609
phantomII

Mert az olajfestek kornyezetszennyezobb mint az akril. Nem tudom, hogy maga a festek, vagy az eloallitasa, de en ugy tdom tobb helyrol is, hogy nem, lesz EU-ban sokaig mar olajfestek. Nem tudom mi igaz belole.

Szarazecsetelni azert lehet vele? Mivel lehet alkkozni? Lehet vegyesen egymasra hasznalni olajat es akrilt?

neu

Előzmény: phantomII (2606)
phantomII Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2608
Nem b...szogatásból mondtam, csak ezt nagyon kevesen tudják. Olyan kevesen, hogy anno évfolyamtársaimat kellett figyelmeztetnem erre a koleszban, miután ismrvén pia iránti vonzalmukat a polcukon láttam egy üveg absz.alkoholt....

Igaz, hogy kvantumkémikusok lettek.:-)))))))

A parafilmes ötlet viszont kellemesen hangzik, ki fogom próbálni.

Előzmény: Brutalis Harmonia (2607)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2607
Kösz a tanácsokat, de nem kell attól félned, hogy egy biológus titokban hörpölné az aromából és abszalkoholból kevert vodkát (c:
Előzmény: phantomII (2602)
phantomII Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2606
Miért is ne lenne olaj az EU-ban??????

Hígitás.

Akrilt általában deszt vízzel. Alkohollal is szokták, de nem szerencsés, pl. a Humbrol akrilja túrósan kicsapódik tőle, a Gunze az esetenként kap egy fehéres kicsapódást, mintha deres lenne.

ALkohollal viszont kiválóan le lehet mosni az akrilt.

Az akril elsősorban pisztolyba való, ecsettel nagyon csíkoz. Viszont finomabb szemcsés mint az olaj, így sokkal szebb a felülete.

Előzmény: neutron (2605)
neutron Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2605
Nem dolgoztam akrillal meg. Van valami amit tudnom kene rola? Szoropisztolyozni fogok meg szarazecsetelni vele (ha enkivagok). Mivel erdemes higitanio? Desztviz? Alkohol? Tenyleg erdekelne, mert EU csatlakozas utan ugysem lesz olaj...

neu

Előzmény: phantomII (2604)
phantomII Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2604
Ha komoly akrilt akarsz, akkor az a Gunze.

Pl. Sas militaria, Bp.V.Sas u.4.

Álomszépen lehet vele dolgozni.
A színválasztéka pedig.... talán 1 szó van rá: perfekt.:-)

Előzmény: neutron (2603)
neutron Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2603
phantomII

Oke, koszi! Igazabol csak olajjal dlgoztam eddig, nem is tudom hol lehet akrilbol megfelelo szineket beszerezni...egyedul a Tamiya-t ismerem, de tul sok helyen nem lehet kapni, foleg megfelelo szinvalasztekban.

neu

Előzmény: phantomII (2601)
phantomII Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2602
Az absz.alkohollal tessen alaposan vigyázni. Ugyanis benzolos vízgőzdesztillációs technikával víztelenítik, aminek az a hátulütője, hogy benzol marad mérhető mennyiségben a cefrében. Meginni életveszélyes, de ha sokat lötykölsz vele csupasz kézzel, az is növeli az esélyeidet egy rákra. SZóval csak óvatosan a laborok környékén....

Az akril meg ugye eleve vizes bázisú, ahhoz télleg jó a parafilm.

Azért ha szerves hígitós festékkel fújsz, előtte tegyél komolyabb próbákat is!!!!

Előzmény: Brutalis Harmonia (2598)
phantomII Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2601
Januárban letekerek 1-2 métert, aztán valahol találkozunk, pl. Sas, Repülős Kör, stb.

Az olajat mint írtam vala, személyes tapasztalat szerint nehezen viseli, feloldódik, szakad, stb.

Előzmény: neutron (2599)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2600
Orvosi, biokém, biológiai, kémiai, ilyesmi. Szerintem elég ellenálló; mint említettem, kémcsöveket, eppendorfokat zárnak le vele. Meg kellene nézni egy orvosi szakboltban, kapható-e. Egy tekercs állatira sok ha csak maszkolsz vele, úgyhogy akár össze is lehet állni, hogy elosszák a költségeket.
Előzmény: neutron (2599)
neutron Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2599
ManDark

Milyen laborban lehet ilyet szerezni? Igazabol nem ismerem ezt az anyagot, de jol hangzik. Olajat vajon birja?

neu

Előzmény: Brutalis Harmonia (2598)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2598
Főleg akrillal festek; könnyebben is javítható.
A használata viszonylag egyszerű: kinyújtod valamennyire (még ne kezdjen el szakadni), és így hagyod "pihenni" egy pár percre, majd ráfeszíted a felületre. Éles sniccerrel úgy lehet vágni, mint az álom, bármeddig fentmaradhat, és könnyen lejön (ha a festék a széleken egybesimította a kerettel, egy puha műanyagdarabbal fel lehet kaparni.
(Megjegyzem egy makettezőnek nagyon jól jön, ha laborban dolgozik: absz alkoholt is csak ott lehet szerezni...)
Előzmény: phantomII (2596)
neutron Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2597
Drukkoljatok...elkezdtem epiteni a Tomcat fekszarnyat...Lesz benne anyag :)

neu

phantomII Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2596
Tonnaszám van a laborokban.

Hogy maszkolsz vele? Teljesen kinyújtod?

Nekem az vele a tapasztalatom, hogy a vizet kitűnően bírja, de a szerves oldószerek gond nélkül bele tudnak marni.

Mivel festettél rá? Akril, olaj, más?

Előzmény: Brutalis Harmonia (2595)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2595
Ismeritek a Parafilm nevű találmányt? Laborokban használják, csövek, ilyesmik ideiglenes, légmentes lezárására. Olvastam egy cikket róla a Híperscale-n, és hoztam haza egy kicsit. Úgy lehet maszkolni vele, mint az álom. Ha tudtok szerezni, szerezzetek! Kabintetőt csak ezzel fogok ezután maszkolni...
neutron Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2594
Koszonom! 25.
Előzmény: mezga geza (2593)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2593
neutron,
Boldog szulinapot!
Hanyadik ha nem titok? :-)
Előzmény: neutron (2591)
Enzo Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2592
Köszi, próbálkozni fogok. Először a negatívot is műgyantából akartam csinálni, és döbbenten láttam milyen részletgazdagon adta vissza az ősmintában okozott károkat. Megmart felület, felhólyagzott festés. 2 hétig reparáltam az ősmintát, mire másodjára meg nem szilárdult meg a gyanta, csak szétfolyt, és helyenként rászáradt a darabra (de legalább akrill lakkozás után már nem marta szét). Mostmár nincs kedvem újabb 2 hétig tökölni a mintadarab javítgatásával.

Neutron! Boldog szülinapot!

Előzmény: phantomII (2585)
neutron Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2591
mezga geza

Na igen :) Pedig igazabol a szulinapom is csak holnap kesz :)))

Vaarcskosdiszno egyelore all, alkatreszeket tervezek, es amig nincsenek meg, addig nem tudok haladni tovabb az epitkezesben. Addis csinalom a Tomcat-et, ezt szeretnem levinni Mosonmagyarovarra ha kesz lesz.

Hirzel

Olvasgatom, enyem az utolso hozzaszolas is :)

neu

Előzmény: mezga geza (2589)
oleg gontar Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2590
Szeretnék venni egy "Ilja Muromec"-et, akár összeépítve is!!
Ha tudtok, segítsetek. Köszönettel: OG
mezga geza Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2589
neutron ,
Latom Te mar sejtettel valamit, hogy mi lesz az ajandek mert mar regota kerdezgetsz/irogatsz a B/D tomcatrol :-)))

Amugy, hogy all a varacskosdiszno?

Előzmény: neutron (2586)
hirzel Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2588
Hai!
Érdemes olvasgatni a Fabulis fórumait is :
http://www.fabulis.hu/f_forum_template.php?forumid=95 - ez a műgyantaöntős topic.
Lee
Előzmény: neutron (2586)
phantomII Creative Commons License 2002.12.27 0 0 2587
Szilikongumit az Üllői úton, kb. a Nagytemplommal szemben, műgyantát a Murexinnél, a X.ker. a Richter Gedeon után egy kicsivel az egyik mellékutcában lehet kapni.
Előzmény: neutron (2586)
neutron Creative Commons License 2002.12.27 0 0 2586
Ez a mugyanta alkatresz gyartas engem is erdekelne. Fogo rendelni par dolgot ami nem olcso, es tbb kene belole, jo lenne lemasolni (tudom nem szep dolog, de amig ilyen rohadt dragan adjak...). No meg nehany sajat alkatreszt is megcsinalnek szepen mugyantabol....ha valakinek van tapasztalata vele, hogy hol hogyan lehet elkezdeni, mikre kell figyelni, es megosztana a tapasztalatait, azert halas lennek!

neu
ps: szulinapomra megkaptam az 1/32-es Revell Tomcat-et, most gyartom a szarnyra a kormanyfeluleteket. D lesz a lelkem LANTIRN-al, meg GBU-24-gyel.

phantomII Creative Commons License 2002.12.27 0 0 2585
Natúr fémszínű repcsit (P-38) mivel lakkoznátok le matricázás előtt és után?

Háááááát az gázos ügy. Ha polírozható metállal festesz, akkor azt nem lakkozzuk, mert pont a fém hatás megy el. A Testorsnak ugyan van egy lakkja, de az sem az igazi.

Használj Gunze matricafeszítőt, az még matt felületre is rávarázsolja a matricát.

Dolgozott itt valaki már műgyantával?

Szerintem nem kevesen.:-)

Mit használt töltőanyagnak, és mit formaleválasztónak?

Töltőanyagot nem használok, csak a műgyantát.

Formaleválasztót pedig a sprayt, amit lehet kapni a szilikongumi boltban.

Az ősmintához hogyan és mivel illeszthetjük az elválasztósíkokat

Gondolom a kérdés az az, hogy az ősmintát ha félig körbeöntöd gumival, akkor az öntőforma másik felét hogyan passzintod.
Én gyufaszálakat használok, azt is beleöntöm a gumiba.
Azzal vigyázz, hogy a formaleválasztó itt mit sem ér, a két fél öntőforma úgy összeheged formaleválasztóstul együtt, mintha úgy tervezted volna.
A legjobb megoldás erre, hogy az először elkészült fél öntőformát lefújod vékonyan festékkel, pl. akrillal, na azon már nem megy át a szilikongumi. A dolog macerája az, hogy a festék enyhén szólva sem szívesen tapad a szilikongumin, de megoldható.

Sorja igen kevés képződik így.

Előzmény: Enzo (2584)
Enzo Creative Commons License 2002.12.27 0 0 2584
Szevasztok!

Régóta olvasgatom ezt a topicot, de hozzászólni nem igen tudok technikai okokból. Most más...

Volna 2 kérdésem, nem tudom tud-e valaki válaszoni?

1) Natúr fémszínű repcsit (P-38) mivel lakkoznátok le matricázás előtt és után?

2) Dolgozott itt valaki már műgyantával? Mit használt töltőanyagnak, és mit formaleválasztónak? Az ősmintához hogyan és mivel illeszthetjük az elválasztósíkokat, hogy minnél kisebb legyen a kész darabon a sorja?

Ha tudna valaki valamit ezekről, megköszönném, ha megírná, vagy egy olyan helyet ahol utána tudok nézni!

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.25 0 0 2583
A koreai háború idején tényleg F-51-nek hívták már.
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.25 0 0 2582
Ezt inkább hagyjuk, nem akarlak lebuktatni még1x :-)))
(nem találkoztunk még)
Előzmény: phantomII (2581)
phantomII Creative Commons License 2002.12.25 0 0 2581
Hmmmm...... valami azt súgja, hogy túl jól vagy te informálva.:-)

Találkoztunk is már esetleg?

Előzmény: Törölt nick (2580)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.25 0 0 2580
Lehet... viszont köztünk van majd' 10 év ;-)
Előzmény: phantomII (2579)
phantomII Creative Commons License 2002.12.25 0 0 2579
Koreai háborús darab 1ébként. A P-s ha jól emléxem, még II.vh-s volt. Nem?

Valamikor a II.vh után alakult ki
- a vadászokra az F
- a bombázókra a B
- a szállítókra a C
- a támadó gépekre az A

és így tovább. Lehet hogy emiatt van a jelzés, de a II.vh-ban ez P-51 volt.

(meg már vén is vagyok a tanuláshoz ;-)

Én is most tanulok Linux-ul....:-)

Előzmény: Törölt nick (2578)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.25 0 0 2578
Sajnos nem... Most hadd ne soroljam az e.ü. problémáimat. Tényleg nem megy :-( (meg már vén is vagyok a tanuláshoz ;-) )

Azon az F-en én is meglepődtem, 3x megnéztem, hogy nem tévedek-e, de nem. F-51D van a dobozon...
Koreai háborús darab 1ébként. A P-s ha jól emléxem, még II.vh-s volt. Nem?
(a polfórumot meg szerintem hagyjuk :-))) )

Előzmény: phantomII (2577)
phantomII Creative Commons License 2002.12.25 0 0 2577
de már most is látszik, hogy túlságosan remegős a kezem az ilyen tevékenységhez :-(

Mert túl sokat polfórumozol.:-)))

Amúgy meg ne izgasd magadat. Összerax 2-3 Airfix vagy Heller makettet, azon megtanulod hogy mennyi ragasztót kell odanyomni hogy ne csurogjon le rajta, megtanulod hogy milyen smirglivel mennyit csiszatolod hogy szép legyen a felület, aztán nekiugrasz a Tamiyának.

Hidd el, emgéri.

AMúgy meg nem P-51D az a Mustang????


Előzmény: Törölt nick (2576)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.25 0 0 2576
Nem tudom... Egy picit több mint féléve vásárolt Tamiya gyártmányú Mustang (F-51D) 1:72-es méretben nem érdekel valakit? (az ára max. annyi, hogy féléven belül összerakva megnézhetem ;-) )

Nem mertem elkezdeni, mert picit drága volt ahhoz, hogy elsőre tönkretegyem. Most beszereztem egy hasonló, lényegesen olcsóbb darabot, megpróbálom összerakni festés nélkül, de már most is látszik, hogy túlságosan remegős a kezem az ilyen tevékenységhez :-(

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.25 0 0 2575
Hááát... Vótak ottan képek is...
Előzmény: phantomII (2574)
phantomII Creative Commons License 2002.12.25 0 0 2574
Valszeg.

Főleg ha valami fényképek is jönnek alatta.

De ne a HTTP 404 vagy valami ahsonló gusztustalankodás jelenjen meg.:-))))

Előzmény: Törölt nick (2573)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.24 0 0 2573
"The Page is under construction "
Erre teccik gondóni? :-))
Előzmény: phantomII (2572)
phantomII Creative Commons License 2002.12.24 0 0 2572
Egy offtopic kérés:

Nézzetek már rá a www.phantom.hu (vagy phantom.hu) site-ra, szerverproblémáink voltak, hogy mindenhonnan látni lehet-e.

Nekem saját nameserverem van, én akkor is láttam amikor itt a fórumon mások nem.

Köszi, és

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

gossip2222 Creative Commons License 2002.12.23 0 0 2571
Én nem ismerem Para-Kovács irásait, de ha a makettezestől most elvonatkoztatunk, kb. egy nagyon kezdő újságíró szintjén mozog ez a cikk. Igazaból olyan szaga van, hogy volt még fél oldal üres hely az újságban és 5 perc alatt kellett valamit irni.

Nagyon kellemes és boldog karácsonyt kívánok minden topiklakónak!

Előzmény: andrzej (2565)
blade_hu Creative Commons License 2002.12.23 0 0 2570
Jónapot!

Nemtom jó helyen kopogtatok, de a segítségetekre lenne szükségem. Ha valaki tud olyan boltot Budapesten, ahol kapható Skoda Octavia matchbox méretben, vagy modell formában, az postoljon legyen szíves ide egyet! Sürgős lenne, karácsonyi ajándék gyanánt.

Köszönettel

Bld

neutron Creative Commons License 2002.12.23 0 0 2569
Gyerekek nagyon atom dolgot talaltam! www.earthviewer.com. Muholdas kepekbol osszerakott fold, nagyon sok fontos resz nagyon nagy reszletesseggel. En pl ilyeneket talaltam:

Nellis Air Foce Base, Las Vegas, Nevada. De ez nem minden. Felismerhetoek rajta az E-3 AWACS-ek, a Herculesek, egy vagonnyi F-15, F-16, tobb B-1-es, jopar jelikopter, az AGRESSOR szazad!, es a nehany hete nemetorszagbol, Spangdahlembol gyakorlatozasra atrepult A-10-esek.

Ezen kivul talaltam nehany repulogep hordozot es csatahajot is, meg nehany haditengereszeti legitamaszpontot, F-14-ekkel, E-2C-kkel, Hornetekkel!

Ajanlom mindenkinek ;)

Boldog karacsonyt!
neu

mezga geza Creative Commons License 2002.12.23 0 0 2568
Kellemes ünnepeket mindenkinek.
Tibcsi(R) Creative Commons License 2002.12.23 0 0 2567
Részemről is makettekben gazdag karácsonyfát és boldog, békés Ünnepeket kívánok minden fröccsöntőkerettől, műgyantától és rézmaratástól megcsapott elmetársamnak!

:-)

Előzmény: Friki (2566)
Friki Creative Commons License 2002.12.23 0 0 2566
Kellemes ünnepeket minden Kollégának!
andrzej Creative Commons License 2002.12.22 0 0 2565
Para-Kovács Imre munkásságát ismerve, ez még az olvashatóbb cikkek közé tartozik. Alapvetően nem gáz a cikk, de szerintem ha nem írta volna meg, akkor sem érezné senki a hiányát.

-andrzej-

Előzmény: Törölt nick (2560)
neutron Creative Commons License 2002.12.21 0 0 2562
Buldog Karacsonyt minden topiclakonak!

Udv, neu

part Creative Commons License 2002.12.20 0 0 2561
örüljünk neki, hogy a végén nem kötöznivaló elmebetegeknek titulált bennünket, hanem egy nemes hobbit űző még nemesebb személyeknek:)
ilyen és ehhez hasonló cikkeket szívesen vennék mások részéről is.
más: nem tudjátok véletlenül, hogy egy media markt üzlet mért nem hajlandó egész nap felvenni a telefonját?
(a szám helyes, ez szerepel a weboldalukon is meg tudakozótól ugyanezt tudakoztam meg)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.20 0 0 2559
Az első két sor elolvasása után kis híján küldtem neki egy cifra hangú emilt ;-)
Előzmény: part (2558)
part Creative Commons License 2002.12.20 0 0 2558
szerintem aránylag hízelgő ez a cikk rólunk, mint makettezőkről:)
hasonló toleráns egyedek kellenének mindenhová nemdebár?
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.20 0 0 2557
Szerintem semmi különös. Ahhoz képest, hogy mielőtt bement volna a csávó, gőze sem volt a témáról, egész jól kikupálták nap végére :)
Én csak azt nem értem, hogy mikor készült a cikk?
Előzmény: gossip2222 (2555)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.20 0 0 2556
Igazán nem koncentrált másra, mint a világháborús német haditechnika megjelenítésére, no meg persze a snájdig SS tisztekre 120 mm-ben. Ez a része a dolognak engem is aggaszt, de a cikk úgy vette, mintha az egész a német-romantikára fogékony felnőttek játéka lenne, amit megveszel és kész. (Mint az action figure-ök.)
Előzmény: gossip2222 (2555)
gossip2222 Creative Commons License 2002.12.20 0 0 2555
Elolvastam a cikket. En semmi kulonoset nem latok benne, egy "utcarol betevedt" ember gondolatai papirra vetve.
Előzmény: Brutalis Harmonia (2552)
Maz Creative Commons License 2002.12.20 0 0 2554
http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp?azon=0038eletmod2

Itt megtalálhatod, ha el nem böktem.

Előzmény: gossip2222 (2553)
gossip2222 Creative Commons License 2002.12.20 0 0 2553
Eddig sem olvastam az újsagot, ezért meg nem fogom megvenni. Összefoglalnád, hogy mit irnak?
Előzmény: Brutalis Harmonia (2552)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.20 0 0 2552
Olvassátok el az új Mancsban a makettezés cikket! Bár szeretem a lapot (és elő is fizetem), ez azért meglepett. Mindegy, olvassátok el, és mondjatok véleményt. (A felháborodott olvasói levelekről nem is beszélve...)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.19 0 0 2550
Előzmény: neutron (2548)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.19 0 0 2549
Előzmény: neutron (2548)
neutron Creative Commons License 2002.12.19 0 0 2548
Van valami hely, ahol ossze vannak szedve magyat makettezo oldalak? Olyan is erdekel ami a publikumnak van, meg olyan is ahol makettezok mutatjak be munkajukat!

neu

gossip2222 Creative Commons License 2002.12.19 0 0 2547
Az általam rendelt könyvek általában 50$ koruliek szoktak lenni es nem tobbszor fordult elo, hogy 2 konyvet rendeltem egyszerre es igy sem vamoltak meg.
Előzmény: neutron (2546)
neutron Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2546
Az amazonos dolgot megerosithetem. Most jott meg 2 Osprey konyvem toluk, raja van a Vamhivatal pecsetje- ergo jart naluk - viszont 22 euro felett van egy kicsivel es nem vamoltak le....fene sem erti ezt....

neu

mezga geza Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2544
Friki,
Most neztem, csak kicsit dragabb a UPS. Amikor a great models-tol rendeltem konyveket akkor ups-el jott es nagy csodalkozasomra felhivtak a ups hungarytol, hogy elintezik nekem a vam+afat nekem csak a csomagkihozonak kell odadnom a zse't. Hapogtam, hogy nem kellene az a vam dolog de hajthatatlanok voltak. Ugyhogy SAL rulez :-)
Előzmény: Friki (2542)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2543
Friki,
Ha jol emlekszem a UPS jo draga, valaszd a SAL, a HLJ is ezt ajanlja.
Előzmény: Friki (2542)
Friki Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2542
Na ez az, hogy amit írtak, abból nem derült ki, hogy Európába ennyiért szállítanának. De legközelebb maradok a HLJ-nél, ott legalább az UPS-szel szállíttatják levegőben, és a küldemény súlyából arányosan kiszámolható a postaköltség, ami nem is olyan egetverő... Jó pap holtáig tanul, erre jó volt a kis kaland.
Előzmény: mezga geza (2540)
gossip2222 Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2541
Én az amazonról rendeltem már soxor könyveket, aminek az értéke mindig meghaladta a 22 eurós határt és még soha nem vámolták. Nálluk a szállítási mód és annak költségei nagyon szépen le vannak írva.
mezga geza Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2540
Friki,
Hat ez durva :-(((
Nem lehet, hogy rossz szallitasi modod valasztottal? Altalaban le szoktak irni, hogy melyik modszer mennyibe fog fajni es mennyi ido alat er hozzad.
Előzmény: Friki (2539)
Friki Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2539
Figyi, Srácok!

Azért rendeltem Kanadából, mert a Hannants-on nem volt meg, ami nekem kellett. Egy már rég nem gyártott Dragon szetről volt szó, és dönthettem a HobbyLinkJapan, vagy a kanadai Udisco közül. Hát választottam. És úgy néz ki, a kanadaiakkal elég rosszul jártam. 10 USAdolcsi volt a cuccos, és 20 dolcsi a postaköltség. Végülis tegnap megérkezett a csomag, légipostával jött meg két hét elteltével, és nem landolt a vámosoknál.

De ezen a 30 dolcsis áron kissé felhúztam magam: ahogy megláttam a számlát, lekapartam az összes tapétát a falról... Szóval 7000 forintot fizettem egy mocskos kis Dragon fegyverszettért... :-( Nem baj, legalább megtapasztaltam a külföldről rendelés előnyeit és hátrányait.

Lord Iffy Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2538
frankó. ugyis mindig gondban vagyok az angol levelek összeütésével.:O))
Előzmény: mezga geza (2537)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2537
Lord lffy,

Komolyan! A fabulis forumban irta valaki ezt a boltot es, hogy tudnak magyarul. A cuccok arat ft-ban is meg lehet nezni.

A hapogo levelem azert angolul irtam es ra kb 20 percre ez a valasz jott:
"Tisztelt mezga geza ur,

ezeket nem kaptuk meg az Eduard importortol, remelem hogy a kovetkezo rendelesevel utankuldhetjuk.

Tisztelettel,

Grzegorz Gembala"

Előzmény: Lord Iffy (2536)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2536
nem mondod, beszélnek magyarul???!!
hát ez királyság.
asszem én is innen fogom rendelni a fujimit...
Előzmény: mezga geza (2535)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2535
neutron,
www.hlj.com

Ez is jo, perfektul beszelnek magyarul is es allitolag meg senkinek sem vamoltak meg a cuccat akik toluk rendelt, nekem sem.
http://gphobby.krakow.pl/shop/index.php?lang=en Bar volt veluk egy kis bibi 2 fotomaratas kimaradt a kuldemenybol es a szamlan meg mindenhol rajta volt es le is vontak a kartyamrol. Erre masnap irok nekik, hogy mi a rak van, magyarul valaszoltak, hogy nem volt raktaron es majd kuldik. Azert ez erdekes...

Előzmény: neutron (2532)
gossip2222 Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2534
MotoGP motorra kellene.
Előzmény: hirzel (2533)
hirzel Creative Commons License 2002.12.18 0 0 2533
Hai!
A Tamiyának van 1-2 efféle, a Megában (a Bajcsin) valsz. találsz is. Atól is függ, milyen motorra milyen beállítást akarsz.
Előzmény: gossip2222 (2531)
neutron Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2532
mezga

Ertem. Akkor csak en szivok :) Elmeletileg minden cegnek ra kene raknia a csomagra az erteket. Mi is ez a hely ahonnan rendelsz? Megneznem!

neu

Előzmény: mezga geza (2529)
gossip2222 Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2531
1/12-s motor maketthez szeretnek figurát, merre kezdjem a keresgélést?
mezga geza Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2530
Az elobb kimaradt a mondatbol:
repulovel jovo cuccoknal trehanyabbak a vamosok
mezga geza Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2529
????
Mind a kettohoz hozzaadtam a kb postakoltseget.
Igen mindent meg kellene vamolniuk 22 euro felett de aliltolag a repulovel jovo cuccoknal es ha nincs rajta szamla nem nagyon foglalkoznak, kiveve ha feltunoen nagy. Ezt 1 vamos monta amikor pampogtam a vamhivatalban, hogy mert vamoljak meg.

Vegul is en nem azert szoktam kulfoldrol rendelni mert olcsobb hanem mert majdnem minden van es az ujdonsagokat tok hamar be lehet szerezni. Mar vagy 3 honapja otthon figyel hasegawa 48-as longbow apach, itthon meg majd fel ev mulva talan lesz. Ja meg a fabulis kicsit elszallt az arakkal, 1 1/48-as has f-18-as tobb mint 20e, japanbol szallitassal egyutt olyan 14e.

Előzmény: neutron (2528)
neutron Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2528
mezga

Szerintem annak a 400Ft-nak a tobbszorose a kulonbozet postaban :)

Mak hogy nem vamolnak, megnezem oket en is! Bar ha ar van rajta, akkor elmeletileg le kell vamolni 22 euro felett

neu

Előzmény: mezga geza (2527)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2527
A HLJ olcsobb mint a hanatst es olcsobb mintha itthon venned. En azert szeretem a HLJ-t mert idaig csak 1x vamoztak es afaztak meg a hanatstol a nagyobb dobozt meg majdnem mindig. Abban igazad van, hogy 22 euroig vammentes de amiket rendeltem az mindig tobb volt es csak akkor vamoltak meg amikor 4 makett volt egy b@szott nagy dobozban. A hlj soha nem rak szamlat a dobozra csak rairja mennyit er.

Pl most rendeltem egy tamiya 1/48-as MIG-15 -ot.
Hannats: GBP 13.61+10% =~5450Ft
HLJ: JPY 2000+680 =~ 5038Ft
Itthon olyan 7000-ert lattam, mar ha lehet kapni nagyritkan.

Előzmény: neutron (2526)
neutron Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2526
Mezga hol dragabb is minel? A Hannantsnal vagy az USA-ban?

A Hannantsrol egyebkent tudom hogy megbizhato majdnem mindent toluk vettem eddig. Kissebb dolgokert nem szalmaznak postakoltseget sem (pl fotomaratas, matrica stb). Erdemes megnezni bizonyos teteleknel, hogy esetleg lehet hogy valamivel dragabb naluk, viszont tengerentulrol meg sok a postakoltseg, es lassu.

neu

mezga geza Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2525
Előzmény: Lord Iffy (2524)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2524
hun van annak a hannantsnak a webcime?
köszönöm.:O))

Előzmény: neutron (2521)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2523
neutron
A tamiya es hasegawa joval olcsobb.
Előzmény: neutron (2521)
bat66 Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2522
Én veterán autó maketteket.
Előzmény: neutron (2521)
neutron Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2521
Miket rendeltek ilyen messzirol ami nincs a Hannants-nal angiaban? Nekem a kisebb dolgok ha vannak ratakron, akkor 1 het alatt kijonnek. A legdurvabb, ami nem volt raktaron mikor rendeltem, es meg a vamosoknal is kotott ki 4 het volt toluk...

neu

Előzmény: Friki (2520)
Friki Creative Commons License 2002.12.17 0 0 2520
22 euró a határ? Pfühh... (Friki kövéről nagy szív esett le...) Szerencsére 20 dollár 80 cent körüli értékben rendeltem, szállítással együtt, ez euróban is nagyjából ennyi, szóval remélem, megúszom a vámot. :-)

Ez a 7-8 hetes szállítás is jobban hangzik, mint a 4 hónap.

Ki tudja, a Hobby Link Japan-tól rendelve mennyi idő a szállítás? Nem onnan rendeltem, csak azért kérdem, hátha onnan kulturáltabb és gyorsabb módon müxik majd legközelebb a dolog.

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2519
Friki!
Az a baj, hogy a zsűri tényleg bármikor csinál jobbat, de...
...ezért még nem kéne fikázniuk...
...a zsűri mindig fikáz (ez a zsűri)...
...láttam még durvábbakat is...Ödi bát nem ismertem eddig, hír alapján szimpatikusnak tűnt. Szombaton odamentem segíteni. De fél órán át állta, hogy Ödi fikázta az addig hozott pár munkát (meg a készítőt főleg...)
Meg ahogy vki odaállít a kezében a vitorláshajóval a galéria ajtajához, és elzavarja körbe...
Szal fél óra után húztam, mint a vadlibák...
Előzmény: Friki (2509)
neutron Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2518
Friki

Nem a merettol fugg, hanem az ertektol. Ha 22 euro felett van, akkor a vamosoknal landol akkor is ha boritekban van.

neu

Előzmény: Friki (2516)
bat66 Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2517
én usa-ból, a tower hobbies-tól rendeltem. "földipostával" 7-8 hét volt, míg ideért.
Előzmény: Friki (2512)
Friki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2516
4 HÓNAP?????!! Szent sz@r, mibe vágtam a fejszém... Ha rajtam múlik, inkább a 2-3 hetes verzióra szavaznék... :-)

Mondjuk, remélem, egy soványka kis dobozocska miatt nem landol a cuccos a vámosoknál.

Kösz a segítséget!

mezga geza Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2515
1x rendeltem a squadrontol, igaz az usa, nem , hogy azert mert nem volt raktaron vagy mert de 4 honap alatt ert ide :-(((
Előzmény: Friki (2513)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2514
Friki,
Sejtettem, hogy az ove de nem voltam biztos benne. Nekem nagyon tetszik!

A szallitas attol is fugg, hogy van e nekik raktaron. Ha van online status kovetes es a status mar shipped akkor szerintem olyan 2-3 het mar ha normal airmail-al jon a cucc. Van olyan ohol 2-3 nap de ott a szalitas koltsege tobbszorose is lehet a csomag aranak.
Ha shipped es mar eltelt 2-3 het akkor jo esely van ra, hogy a vamhivatalban landolt es toluk kapsz majd levelet, hogy faradj be hozzajuk afazni+vamozni.

Előzmény: Friki (2513)
Friki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2513
Az a lepukkant Tiger I-es az Tom munkája, és megtekinthető a Fabulis Makett Magazinban, egy jó kis cikk és pár kép formájában. Szerintem érdemes megnézni, bár aki látta élőben most hétvégén, az úgy is tudja ezt. :-)
Előzmény: mezga geza (2511)
Friki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2512
Figyeljetek, egy hete tengeren túlról (Kanada) rendeltem. Szerintetek mennyi idő, míg megérkezik? (Nem bizti, hogy repcsivel küldték.) Karácsonyig ne nagyon számítsak rá? Kinek milyen tapasztalatai vannak?
mezga geza Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2511
En is voltam :-)

Az a lepukkant tigris szerintem kurva jo volt! Remelem nyert valamit. A olas+disznos+2 hetzer? stb diaroma tenyleg allat volt csak nekem a fu nem tetszett. Olyan volt mintha 1 az 1-ben a vasutmodeles statik fuvet raraktak volna. A repulok kozt is voltak nagyon szepek kulonosen 1 1/72-es F-15C es 1 1/48-as dragonly tetszett nagyon. Csak keves volt a modern jet (ezeket szeretem foleg) :-))).

A figura felhozatal szvsz eleg gyenge volt nekem egyedul Sir Roger de Trumpington 120mm figuraja tetszett. Bar 54mm-ek kozott lehet, hogy volt meg valami jo de olyan sokan voltak es nem nagyon lehetett megnezni oket csak madartavlatbol.

PS: Az Odon tenyleg tok jo fej, en tole vettem az elso es masodik kompresszorom is+O hozta be nekem Becsbol a mostani Badger 100-as pisztolyom es O tanitott meg, hogy kellene hasznali aztat :-)))

Előzmény: gossip2222 (2510)
gossip2222 Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2510
Hát igen, a diorámáktól en is dobtam egy hatast. Az a malacos tenyleg nagyon kiraly volt! Azt latva olyan picinek ereztem magamat, de lathattam hova lehet fejlodni. Vegkepp eldontottem, hogy nem egyszeruen motoros maketteket akarok csinalni, hanem motoros dioramat (elsokent egy MotoGP versenyt).

Mas: Egy szamomra kellemes kis sztori. Mentem a kiallitasra es nem a galleriaba mentem be egybol, hanem a foepuletbe, hogy megkerdezzem hova kell is pontosan mennem. JOtt egy bajuszos, vidam pasi es ramkerdezett, hogy a "Makettversenyt keresed?" es en lelkesen feleltem, hogy "Igen!!". Erro o megkert, hogy kovessem es a lepcson lefele belemkarolt, hogy el ne essen a lepcson... Kozben egy picit beszelgettunk a rossz idojarasrol, majd mindketten belevetettuk magunkat a kiallitasba. Mint utobb a dijkioszton kiderult, O volt Horvath Odon...

Előzmény: Friki (2509)
Friki Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2509
Halisztok!

Én is kint voltam, tetszett, amiket láttam. Pár ismerős munkáját jó volt viszontlátni.

Hanem a zsűrizők kriminálisan viselkedtek. Épp mikor ott voltam, nézegették azt az észak-afrikai erődrom-diorámát, ami mellé mellékelve volt a fotó, ami alapján csinálta a gazdája. Na a zsűrizők folyamatosan fikázták az amúgy halál sirály módon kinéző diorámát, hogy nem 100%-ig egyezik meg a fotóval, itt egy tégálával több van, ott egy vakolatlehullással több van, stb. Rohadékok. Na majd ha ezek ilyet építenek, ugathatnak.

Na és mit szóltatok a vidéki kúriához a csatajelenettel, malacokkal, tojásokkal a kaspóban?

Na persze azért voltak minősíthetetlen munkák is. Pl. egyes elvetemültek korom feketére festik a tigrisüket. Meg korom feketével festik a sarat. Nem akarok nagypofájú lenni, én is kezdtem valahol, ez igaz, de ezzel az erővel én simán verném a középmezőnyt. :-)

gossip2222 Creative Commons License 2002.12.16 0 0 2508
Én is csináltam kb. 140 képet, de mivel nem volt allványom így vakuznom kellett, ezért a szineket nem adja rendesen vissza a kep...
Nezegettem azt a par motort ami ki volt allitva, hat mit mondjak... Egy viszont jo volt, amelyik egy soderagyban fekudt osszetorve.
Előzmény: neutron (2507)
neutron Creative Commons License 2002.12.15 0 0 2507
Csinaltam nehany kepet a hetvegi kiallitasrol meg a gep aksijanak vegleges kimerulese alott :) Elkuldtem a fabulisnak egy levelet, hogy ha kell akkor feltoltom nekik. Remelem gyorsabban valaszolnak, mint amikor valami mas utan erdeklodok :))))

neu

neutron Creative Commons License 2002.12.15 0 0 2505
Phantom

Oke, tudom! Elmeletben mar csinaltam, de azt sem tudom hogy mukodik, mik a fortejai, es hol lehet beszerezni hozza az anyagot. Ha errol tudsz meselni, az jo lenne!

enu

Előzmény: phantomII (2504)
phantomII Creative Commons License 2002.12.15 0 0 2504
Fél óra sincs leönteni gumiba.... ne bolondozz már.

Az Üllői úton van (kb. a nagy templommal szemben) a szilikongumi szaküzlet.

Majd elmesélek 1-2 apró fogást amiket én megszívtam anno.

Előzmény: neutron (2503)
neutron Creative Commons License 2002.12.14 0 0 2503
Phantom

Elmeletben tudom, hogy hogy kell, nem ott hibadzik a dolog :) Sajnos eleg turelmetlen vagyok ahhoz, hogy ha elkeszul egy egy panel, akkor azt azonnal beepitsem, es ne arra varjak, hatha letudom vagy valaki mas le tudja masolni :) Ennek kene elebe menni, egyelore meg van ido, mert amig nem tudok maratni, addig nem tudok tovabb haladni.

neu

Előzmény: phantomII (2502)
phantomII Creative Commons License 2002.12.14 0 0 2502
Hat igazabol az A-10-emhez keszite(ne)m a dolgokat...

Tudom én aztat.:-)))

Műgyantához csináld meg a mesterdarabot, azt házilag is jól lehet önteni, ha meg netán termék lenne belőle akkor meg már csak gyártani kell.

Viszont a kolléga ötlete a grafikai cégnél történt levilágításról nagyon jó, az a leggyengébb pontja a házi fotomaratásnak.

Úgyhogy hajrá.

Előzmény: neutron (2501)
neutron Creative Commons License 2002.12.14 0 0 2501
phantom

Hat igazabol az A-10-emhez keszite(ne)m a dolgokat...Gondolkodtam is rajta, hogyha tudnek maratni, es mugyantat onten, akkor egesz brutalis set-et ossze lehetne hozni (ha mar egyszer guyis megcsinalom!), mivel kb 10x annyi cucc lenne benne mint a legtobb detail set-ben. persze ehhez az kene, hogy a gyartas megoldott legyen, es hogy jo legyen amit csinalok...

neu

Előzmény: phantomII (2498)
phantomII Creative Commons License 2002.12.14 0 0 2500
Na végre!

Egy hasznos tipp.

Előzmény: chills (2499)
chills Creative Commons License 2002.12.14 0 0 2499
Hali!

Néha szoktam ezt a topicot olvasgatni, és megakadt a szemem az előző hozzászóláson. Fóliára valóban nem lehet tökéletes lefedettséggel feketét nyomtatni, de pl egy nyomdai levilágító gép tökéletes feketét készít fóliára, ami egyáltalán nem látszik át. Megcsinálod a képet pl tif formátumban, és abból bármelyik grafikai stúdióban amelyik foglalkozik levilágítással megcsinálják a fóliát. Az ára sem túl magas, gondolom kis méretű cuccról van szó.

chills

Előzmény: phantomII (2498)
phantomII Creative Commons License 2002.12.14 0 0 2498
Fotomaratast csinalt mar valaki hazilag?

Eeeegen.
Több kényes pontja van.

1. Alapanyag. Rendesen levágott szélű réz kell hozzá. Házilag nem tudod úgy vágni mint ahogy a bolti maratások kinéznek.

2. Az 1.ponttal összefüggésben a fotolakk felvitele. A bolti dezodoros cuccal elég nehéz egyenletes minőséget fújni. Ha meg a széle fel van kunkorodva a házi vágás miatt, ott jól megül a lakk.

3. Fénykép. Nyomtatóval (se lézer, se tintaköpködő) nem tudsz előállítani olyan fedettséget, ami ide kell. Mert ugyan lehet velük fóliára nyomtatni, de nagyon áttetsző lesz az eredmény. Esetleg 2-3 rétegben ha egymásra kinyomtatod és teszed, akkor használható.
Persze ha van minimum 6x4.5-es fényképezőgéped, hozzá filmed, egyéb technikád (állvány, makrolencse, stb), akkor menni fog, de akkor sem elsőre. Ja, és ez esetben úgy fotózz, hogy az emulziós oldal kerüljön majd a rézre a levilágítás során.

Én ezekbe a gondokba szaladtam bele, de végül is nem leküzdhetetlenek.
Ha valami olyan ötleted van ami akár piacképes is lehet, akkor meg érdemes gondolkozni a gyártatásán, ehhez tudok neked olyasvalakit mondani, aki ebben utazik.

Előzmény: neutron (2495)
neutron Creative Commons License 2002.12.14 0 0 2497
En meg nem, de szandekozom. Csak amit kineztem Zero-t annak eleg borsos ara van. Viszont gyarilag benne van minden egy hibatlan modellhez. (TAMIYA 1/32)

neu

Előzmény: HERCEG (2496)
HERCEG Creative Commons License 2002.12.13 0 0 2496
srácok, épített már valaki közületek Zero-t?
neutron Creative Commons License 2002.12.12 0 0 2495
Fotomaratast csinalt mar valaki hazilag?
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.12 0 0 2494
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.12 0 0 2493
Friki!
A Stefánia út Városliget felőli végéhez közel.
Vagy a Thököly út és a Stefánia kereszteződéséhez közel. Ez kb 200 m-es szakasz, meg fogod találni. Keresd a Honvéd-palotát, nemtom, mi a neve, dee honvéd...

Itt nézd meg, ha a pontos cím kell.

Friki Creative Commons License 2002.12.12 0 0 2492
Mosmá csak azt magyarázza el nekem valaki, hogy a Stefánián pontosan merre esik a Honvéd Művház...
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.11 0 0 2491
Én :)
Előzmény: mezga geza (2490)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.11 0 0 2490
En is megyek :-)
Ki jon meg?
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.11 0 0 2489
Totale!
A Stefánián valszeg fog vki árulni (Nagy Laci) egy öreg Hasegawa Mig-25-öt, tegnap még 3200 volt asszem. De valami hasonló az ára (tán 3500) a Fabulisban is. Múltkor is volt több...

A Stefánia az szinte biztos és már csak pár nap :)

Üdv
mekett

Előzmény: c8totale (2488)
c8totale Creative Commons License 2002.12.11 0 0 2488
Az meg mindig jobb, mint ez a Zvezda MiG31-es. :)
Előzmény: Tibcsi(R) (2487)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2002.12.11 0 0 2487
Latott mar valaki valahol MiG-25 maketett?

Nekem volt régen egy Hasegawám, de eladtam... Alapszintű makett, pozitív panelezéssel, nulla belső berendezéssel és egy db. pilótával.

Előzmény: c8totale (2485)
Friki Creative Commons License 2002.12.11 0 0 2486
Halisztok!

Én is megyek Stefániára kiállításra, de csak mint szemlélődő.

c8totale Creative Commons License 2002.12.11 0 0 2485
Hali mindenki.

Latott mar valaki valahol MiG-25 maketett? Epp most probalok egy Zvezda MiG-31-esbol 25-ost epietni, de mar 1 picit kezd elegem lenni. :)

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.10 0 0 2484
Üdv Neu!

Sajnos nem tudom, mi lehetett, én nem tapasztaltam semmi gázt.

Nem a PeCsában lesz, hanem a Stefánia galériában, de a részletek felől itt lehet tájékozódni

Miggyuri készített egy összehasonlítást egy szívéhez közel álló témából, az I-16 variánsairól.

Üdv mindenkinek!

Ja Neu, mi jövünk RaPéval

Mekett

Előzmény: neutron (2477)
neutron Creative Commons License 2002.12.10 0 0 2483
Nem tudtok olyan helyet, ahol biztosan van 1/32 Tamiya tomcat, vagy 1/48 Hasegawa?

neu

simlac Creative Commons License 2002.12.10 0 0 2482
Köszi a bátorítást! A levágással az még a gondom, hogy a lengőkarok rögzítési pontjainál elég jól ki vannak dolgozva a csvarok, miegymás, és ezek is lenyesődnének. Igaz a kötényzet miatt nem látszana úgy se, de hát részletekben a lényeg! :) Na majd kitalálok valamit.

Azt mondod simán újra lehet gyártani, ha nem sikerül. Hogyan? Műgyantából? Mert azt még sose csináltam. Vagy van más trükkje is?

A neten Extratech fotomaratást találtam M1A1-hez, de nem tudom forgalmazza-e azt valaki itthon.

Előzmény: mezga geza (2478)
neutron Creative Commons License 2002.12.10 0 0 2481
Thx
mezga geza Creative Commons License 2002.12.10 0 0 2480
Na +1*
Itt
Előzmény: mezga geza (2479)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.10 0 0 2479
neu,
Itt is meg tudod nezni:
http://www.fabulis.hu/vnaptar_frameset.php
Előzmény: neutron (2477)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.10 0 0 2478
simlac,
Szerintem nyugottan megprobalhtod levagni.Siman ujra lehet gyartani ha elsore nem sikerulne. Ugy is olyan helyen van ami nem nagyon latszik.

Az M1-eshez ahogy rakerestem www.eduard.cz-n es a
www.hannants.co.uk es nem talaltam.

De altalaban olyan 2000-3000 az eduard. A fentebbi eduard oldalon mindnek fent van az instrukcioja es meg tudod nezni mi van benne.

Itt egy jo 72-es link

Előzmény: simlac (2476)
neutron Creative Commons License 2002.12.10 0 0 2477
Hetvegi versenyrol...

Most akkor a pecsaban lesz? Mikor kezdodik? Meddig tart? Minden erdeklne rola...meg akartam nezni, de a makettinfo nem jon le valamiert. Ti jottok egyebkent?

neu

simlac Creative Commons License 2002.12.10 0 0 2476
Sziasztok!

Ha minden jól megy kb. 5 év kihagyás után ismét belekezdek a makettezésbe. (mindenem beszáradt :( ) Pénz/hely/idő/stb. hiányában egy Revell 1:72-es M1A1 Abrams-ra esett a választás.
A kérdésem a következő:
1. Szeretnék diorámát építeni belőle, és ehez a futógörgők állását szeretném megváltoztatni, mert nem sima terepen fog állni terveim szerint. Namármost ilyen kis méretnél nem merem megkockáztatni, hogy szikével nekiálljak levágni a lengőkarokat a teknőről. Félek hogy forgácsot aprítanék belőle. Tudtok-e róla, hogy valamki gyárt-e a típushoz külön lengőkat/teknőt?
2. Láttam a neten, hogy van fotomaratás (emlékeim szerint így hívják) a kit-hez. Kb. mire számítsak mennyiért tudnám ezt beszerezni?
Köszi a válaszokat előre is, ha még kérdésem lesz jövök!
simlac

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.07 0 0 2475
Sziasztok!

Felkerült az oldalra Miggyuri cikke a ICM Zveno SPB-jéről.
Aki érdeklődik a téma iránt, annak mindenképpen érdemes megnéznie.
Üdv

neutron Creative Commons License 2002.12.07 0 0 2474
Meg mindig van egy elado vagy esetleg cserelheto Hasegawa 1/32 P-51D Mustangom ha valakit erdekel. Ha nem kel el, akkor meg nekiallok, mert kell egy kis sikerelmeny is mikozben szenvedek az A-10 faragasaval...

neu

c8totale Creative Commons License 2002.12.06 0 0 2472
Haaat sajna nem sokat segitett. Kulfoldon vagyok, s itt csak Revell festeket lehet kapni.
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.05 0 0 2471
Totale!

Engem már többször lehurrogtak ebben a témában, de láttam már Humbrol 165-öt, illetve 22-est asszem (Gunze 314 volt), valamint vmi rém élénk kéket...talán gunze 67...

Sokat segítettem, mi...?
Mekett

Előzmény: c8totale (2470)
c8totale Creative Commons License 2002.12.05 0 0 2470
Halisztok.

Meg tudna mondani valaki, hogy a II. vh-s orosz repulok aljat milyen szinure festettek? Ok, azt tudom, hogy vilagoskek. RLM kod, vagy revell/testors kod kellene.
koszi

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.04 0 0 2469
http://www.digitaldioramas.com/2002/jul02/features/dd_yungblut.php

Ezt a Fabulison találtam, fotózáshoz nagyon jó tanácsokat ad.

Előzmény: part (2437)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.04 0 0 2468
Neharagugyj LvK, de kis tévedésben :)
De ez a mi szempontunkból mind1 :)
Előzmény: Törölt nick (2467)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.03 0 0 2466
És azt is tegyük hozzá, hogy Proxxonék egy szó nélkül odaadják nettó a cumókat :) (Persze ez titok ;-)
Előzmény: neutron (2464)
neutron Creative Commons License 2002.12.03 0 0 2465
Csinaltam egy ujabb kepet az ulesrol, sajnos ez sem jobb minosegu, pedig 2 lampa is vilagitotta...masik gepet kell ekresnem, vagy a rendes gepemet kell hasznalnom...csak az meg draga :)


neu

neutron Creative Commons License 2002.12.03 0 0 2464
Az a Proxon amirol beszeltek. En mar katalogust is hoztam toluk, mert nagyon elegedett voltam mindennel amit ott vettem (szinte az osszes szerszamom, gepem onnan van)

neu

Előzmény: gossip2222 (2461)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.03 0 0 2463
A Fabulisban és a Replikában vannak ICM-ek, de ami kéne, az so se nincsen vanni :(((
Előzmény: neutron (2456)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.03 0 0 2462
gossip2222,
En a bajcsi felol ertettem, de ezek szerint elfelejtettem leirni.
Boccs!
Előzmény: gossip2222 (2461)
gossip2222 Creative Commons License 2002.12.03 0 0 2461
mezga geza:
Jól megszivattál vazee:-)) A Hajos utca elejet szamozas alapjan ertettem es igy sikerult megsetaltatnod... So, ha valaki barkacsboltot keres akkor a Hajos utca es a Bajcsy sarkara menjen:-)
Egyebkent nagyon szuper az a kis boltocska, meg 0.3mm-es furofejet is tudtam venni.
Előzmény: mezga geza (2460)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.03 0 0 2460
Lord Iffy,
Altalaban semmit. Nem szoktak megvamolni+megafazni. Nekem csak 1 szer csinaltak ilyet amikor gondolom feltunoen nagy volt a doboz. Olyan 5 nagyobbacska makett volt benne.

Lehet mar kapni a HLJ-n Ferrari Enzot-is. Itthon vajon mikor lesz? Fel ev mulva? :-)))

Előzmény: Lord Iffy (2459)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.12.03 0 0 2459
hejjhó.:O))

olvasok, olvasok de még majd 2000 hozzászóláson kell átrágni magam, addig nem birom ki...:O))

mondjátok, melyik üzletben találok a legnagyobb választékban hasegawa és fujimi 1/24-es autókat?

más. mézgagéza, olvastam hogy rendeltél japánból már többször is az emlitett weblapról. milyen költséget kell még kb felszámitani a postai kézbesitésre?

köszi
iffy_aki már megy is vissza az arhivumba.:O))

mezga geza Creative Commons License 2002.12.03 0 0 2458
neutron,
Minnel surubb annal jobb. Kb olyan suru legyen mint a majonez.
Előzmény: neutron (2457)
neutron Creative Commons License 2002.12.03 0 0 2457
Udv!

Milyen higitasu festekkel szarazecseteltek?

neu

neutron Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2456
ICM-et forgalmaz itthon valaki?

neu

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2455
Sziasztok!

Séra László (Gossip) írt egy remek cikket, amit még csodálatosabb képekkel is illusztrált. Az iromány témája a Tamiya 1:12-es Suzuki GSX1300R Hayabusa motormakettje.

Üdv mindenkinek
Mekett

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2454
Sziasztok!

Mégis csak lesz a Közlek Múzeumban verseny idén.

gossip2222 Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2453
mezga geza:
Köszi, ráadásul itt van pár utcányira:-)
Előzmény: mezga geza (2452)
mezga geza Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2452
gossip2222
A Hajos utca elejen levo PROXON boltban 2500-ig van.
Előzmény: gossip2222 (2450)
neutron Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2451
part

Hol lehet kapni? HOgy tisztotod?

neu

Előzmény: part (2448)
gossip2222 Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2450
A hétvégén elugrottam a kerepesi úton lévő Obi-ba, hogy vizes csiszolópapírt vegyek de 600-as volt a legfinomabb. Várom a tippeket, hogy hol találhatók finomabbat? Előre is köszi.
part Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2449
figurák esetében javaslom ne használj fényes festéket a ruházat kifestéséhez, mert nem takar rendesen.
lakkot meg a végén kell haszálni, lehetőleg ellenkező bázisút, mint amivel kifestetted a figurát.:)
én speciel akrilt használok és a fényes akril lakkból állítom elő a félfényeset mattító segítségével. (erre azért van szükség mert a figuráim többi részét azt olajjal csinálom és ne oldja fel semennyire a festéket a lakk)
Előzmény: nagyparna (2447)
part Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2448
ha makettbltokban nem kapsz kielégítő minőségűt, akkor irány a művészellátó!
ott aztán van mindenféle ecset, biztosan találsz megfelelőt.
ha szabad javasolnom valamit, akkor a rothmarder 5/00 ecsetét válaszd (ha van persze), ennek a fogása sem hétköznapi (állatira kézbe áll) és a szőre is bírja a munkát.
én már vagy 6 éve vettem és még most is bírja, igaz a sterilizáláson kívül minden tisztítóeljárásnak alávetem használat után:)
Előzmény: neutron (2442)
nagyparna Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2447
Tibcsi:
A lakk a festes utan megy a feluletre nem? Ugyanaz a hatas mintha maga a festek lenne matt, vagy eppen fenyes??
Tibcsi(R) Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2446
Matt lakk és fényes lakk.

Vagy nem erre gondoltál?

Előzmény: nagyparna (2443)
hirzel Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2445
Hai!
Tud nekem valaki küldeni képet sWS+Flak43-ról? Főleg olyan érdekel, ahol nem egyszínű sárga, hanem 2 vagy 3 színű a festés.
Thx
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2444
Sas utca? (Sas Military v. mi a neve...)
Úgy egy éve ott voltak ilyenek, aztán onnan is, meg máshonnan is eltűntek :-(
Nem tudom, azóta frissítették-e a készletet.
Előzmény: neutron (2442)
nagyparna Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2443
Hello,

Ujabb problema merult fel nalam.
A multkor figyelmetlensegbol fenyes feher festeket vettem, ami kicsit furcsan mutatott egy 12 szazadi norman harcos nadragjan :))

Kerdes, lehet-e mattitot kapni amitol nem lesz csillogo a felulet?

Ugyanez forditva? Olyan anyag amitol fenyes lett az amugy matt festek?

Masik kerdes, hogy nem tudjatok-e hogy hol lehet tortenelmi (kozepkori, vagy annal regebbi) figurakat kapni? (az uttoro aruhazban -akarhol is szekelnek most- leginkabb fembol vannak, es kicsik, meg nem is annyira kozepkoriak), a tobbi makettboltban, meg szinte csak vilaghaborus nemet meg amerikai figurakat latok?

Koszi

neutron Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2442
Yo!

Hol lehet kegyetlen vekony jo minosegu ecsetet kapni? Nem talalok sehol. Pontosabban 4/0-sat talaltam, de szerintem csak a szamozasa az, mert ez is eleg vastag. Olyan kene, amiben csak par szorszal van szinte...

neu

hirzel Creative Commons License 2002.12.02 0 0 2441
Hi!
Köszi, bár a képek annyira nem jók, motor közeliek meg azért nincsenek, mert addigra kinyiffant a gép aksija (kölcsöngép volt), de megpróbálom felvenni a kapcsolatot a motorok tulajával (a'szem az összes egy srácé), hátha megoldható egy fotózás.
Előzmény: gossip2222 (2430)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.12.01 0 0 2440
Sziasztok!

A referenciák közt Liptai János fordítását olvashatjátok a Mi-26-os óriáshelikopterről.

Üdv
Mekett

part Creative Commons License 2002.11.30 0 0 2439
passz, holnapután nézem meg őket tungsram boltban.
már vagy 3 éve akarok venni, de tök lusta voltam eddig:)
Előzmény: Brutalis Harmonia (2438)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.30 0 0 2438
Az ősibb zenitek, hasonlók meglehetősen olcsók. A húsz éves technológia már könnyen hozzáférhető.
A napfényizzókat hogyé aggyák?
Előzmény: part (2437)
part Creative Commons License 2002.11.30 0 0 2437
gyűrűvaku kilenc ropiért meg makró hétért?
milyen vázhoz lehet ilyet kapni és hol?
itt nálunk egy zenit is 7k-ba kerül minimun, hogy a komolyabb cuccosokról ne is beszéljek..
zenithez volt 1x egy 80-200 teleobjektívem (királyul ment), de az olyan volt mintha egy kézisúlyzót vittem volna magammal:)
ezzel a mostanival is frankón le tudom fényképezni a dolgaimat, azt hiszem luxus volna 2 fényképezőt tartanom a házban.
eszembe jutott korábban, hogy legyen egy hagyományos mauális gépem de megtanultam az újabb technikával is fotózni és meg vagyok a masinával elégedve. (kár hogy minden olyan drága hozzá)
a makroobjektívet dioptria előtétlencsével helyettesítettem, az eredmény maximális kielégíti az igényeimet.:)
rövidtávon napfényizzókat meg egy második fényforrást(asztali lámpa) tervezek beszerezni a makettfotózás érdekében.
Előzmény: Brutalis Harmonia (2436)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.30 0 0 2436
Szerintem érdemes lenne beszerezned egy teljesen manuális, ósdi tükörreflexes gépet, és ahhoz való cuccokat. Én a makrómat 7-ért kaptam meg, a gyűrűvakut 9-ért (vettem volna, ha lett volna pénzem). Egy váz nem lehet több, mint 5-6 ezer. Ehhez jön egy állvány, és ennyi.
Előzmény: part (2434)
neutron Creative Commons License 2002.11.30 0 0 2435
Sziatsztok

Nincs meg valakinek az a Verlinden sorozat, amiben kulonbozo technikakat ismertetnek? (Azt hiszem hogy "The Verlinden Way" a cime, es tobb is van)

neu

part Creative Commons License 2002.11.29 0 0 2434
jól hangzana a kelléktáramban egy körvillantó meg egy makroobjektív, de mivel EOS gépem van ahhoz egészen horribilis összegekbe kerülnek a fenti kiegészítők, a kettő símán 100k feletti összegre rúg..:((
így marad a dioptria előtétlencse meg a napfényizzó(ezt még nem próbáltam, eddig néhány kivétellel a szabadban fényképeztem a maketteket).
én is tudom, hogy jobban lehetne vakuzni ha nem a gépen van a vaku, de egy ilyen zsinór kb. 20k-ba kerül kis hazánkban nagykerből is.., szerintem ez rablás.(legalábbis az én gépemhez)
vakumon van fénylágyító gyárilag, de maketteket nem szeretek levillantani vele még így sem.
mostanában makettszinten csak figurákat szoktam lekapni, azoknál meg a természetes fényben jobbak a képek.
ezt a belámpázást akarom most kipróbálni, csak előtte szereznem kell még egy asztali pilácsot meg napfényizzókat is.
amúgy ezt a kirándulós fotózást megnéztem volna én is:)))
Előzmény: Brutalis Harmonia (2427)
Friki Creative Commons License 2002.11.29 0 0 2433
Ja és PÁRNA!

Ha mégse így volna, akkor próbáld szétvágni az egybe öntött lánctalpat szemekre, de óvatosan, hogy ne legyen csúnya, és próbáld a már leírt módon szemenként összerakni és használni!

Előzmény: Friki (2432)
Friki Creative Commons License 2002.11.29 0 0 2432
Nagypárna!

Ja, egyben van pár lánctalpszem az öntvényen. Értem. Te figyi, most rakok össze én is egy ilyet, amihez pár szem egybe van öntve. Viszont az én kitemben vannak külön szemek is. Külön szemek az íves részekhez, egybe öntött szemek az egyenes részekhez, pl. a kerekek alatti lánctalpszakaszhoz. Nézd meg, a Te kittedben nem így van-e! Mert így szokott lenni...

Előzmény: nagyparna (2431)
nagyparna Creative Commons License 2002.11.29 0 0 2431
Friki

Koszi a tippet. Az igazsag szerint a lanctalp muanyagbol van es nem szemenkent hanem mondjuk ket-harom nagyobb darabban.
Feltetelezem ezt is valami melegitessel meg lehet oldani...
Majd probalkozom.

Koszi

gossip2222 Creative Commons License 2002.11.29 0 0 2430
> Az osrson a bevasarlokozpontban
> mar nem uzemel a makettbolt.

Az Arkad uzlethaz legalso szintjen levo jatekoboltban (ha jol emlexem Jateksziget a neve) vannak makettek, Modell Master es Revell festekek ill. kiegeszitok. Draga bolt.

hirzel:
Nagyon jok a kepek. A nagy szivfajdalmam csak annyi, hogy a motorokrol nincs kozeli kep es raadasul csak 1 kozos van...

hirzel Creative Commons License 2002.11.29 0 0 2429
Hai!
A 2002-es dunaújvárosi makettkiállítás képei itt megtalálhatók:
http://kep.tar.hu/hirzel/index.phtml?aid=27541600
neutron Creative Commons License 2002.11.29 0 0 2428
Mekett

Az osrson a bevasarlokozpontban mar nem uzemel a makettbolt.

Part

Koszi, megnezem.

Na elkeszult az ules, igyekszem normalis fotot csinalni rola. Sajnos eddig nem sikerult, pedig most rogzitve volt a gep is (idozitessel), es az ules is. Azt hiszem keresek egy masik gepet, mert ennek mennie kene....

neu

Előzmény: Mekett_Elek (2424)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2427
Gondolom, a makettfotózás megfelel a makrofotózásnak. (Na jó, ez csak egy hülye bevezető volt.)
A makróban lehet vakuzni, de vannak bizonyos szabályok:
először is, érdemes beszerezni egy gyűrűvakut. (Használtan a nagyon régi tükörreflexesekre egy 1:48 MiG-21+kiegészítők+magyar matrica+diorámakellékek értékében már kapható).
Ezzel egész élethű fényeffektusokat lehet létrehozni.
Ha az ember fotózik, és vannak reflektorai (NEM villanykörték! Profi reflektorok), akkor egész jó kis háttérvilágítás, súrolófény, stb játékokat lehet csinálni.
A másik lehetőség, hogy a vakut egy vezetékkel kötöd össze a géppel, és (ez nem vicc) egy fehér lufin keresztül villantod meg a makettet. Jó megoldás a nagy, fehér öblítősflaskát kivágni, abba belehelyezni a makettet, és kívülről rávillantani. (Egy gyakvezetőmmel voltunk kökörcsint fényképezni, és a kirándulók elmebetegnek néztek minket a flaskánkkal és lufinkkal...)
Amúgy ha űrhajót, hasonlót fényképezel, kifejezetten jó, ha erős fénnyel közvetlenül rávakuzol; pont olyan lesz, mintha légüres térben lenne.
Előzmény: part (2425)
part Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2426
szegeden a world war shop az most nem üzemel, ugyanis másik helyiséget keresnek maguknak.
a mobiltelefonjuk is tárgytalan, azt meg lenyúlta egy pofa:))
nálunk csak jóízű beszélgetések szoktak lenni, komolyabban vett klubéletről jelenleg nem beszélhetünk.
Előzmény: Mekett_Elek (2424)
part Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2425
hagyományos géppel lehet a legjobb képeket csinálni, ha szabad hozzászólnom:)
nekem is egy tükörreflexes gépem van és avval kiválóan le lehet fotózni a maketteket.
mindenféleképpen le lehet kapni egy makettet csak egyféleképpen nem szabad: vakuzni..
itt egy remek kis gyorstalpaló makettfotózás témakörben:

http://www.digitaldioramas.com/2002/jul02/features/dd_yungblut.php

Előzmény: neutron (2421)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2424
Üdv
Mindenkinek!

Miggyuri szerint Szombathelyen már régóta megszűnt a klub és a bolt...

Hálás lennék, ha megnéznétek a listákat és megmondanátok, mit tudtok az azokon található boltokról, klubokról, mert kissé idejétmúlt lehet mára. Ha véletlenül vki tudna olyanról, ami nincs rajta, annak mégjobban örülnék.
Előre is kösz mindenkinek
Mekett

A klubok...
...és a boltok listája

Friki Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2423
Nagypárna,

a lánctalp ráhajlítása a kerekekre, ill. a belógás kialakítása (mert gondolom, ezért érdekel a téma) attól függ, miből van a lánctalp. Ha egyben van az egész lánctalp, és nejlonból van, akkor forró vízben lehet hajlítgatni, majd gyorsan lehűteni, hogy úgymaradjon. De vigyázni kell, nehogy összeugorjon, vagy megnyúljon, mert a nejlon hajlamos az ilyenekre.

Ha szemenkénti lánctalp van fémből, vagy műanyagból, akkor makettragasztóval kell összeragasztani a szemeket, mert a makettragacsnak hosszabb sokkal a száradási ideje, mint a pillanatragacsé. Ha már jópár szem össze van ragasztva, akkor fel lehet tenni a kerekekre, és ráhajlítgani a görgőkre, ill. ki lehet alakítani a belógást, ahol kell. A lényeg az, hogy addig lehet hajlítgatni, amíg meg nem száradt a ragasztó. De azért kellő óvatosság szükségeltetik a művelethez, mert mivel a makettragacs lassan szárad, a hajlítgatás során elengedhet.

Előzmény: nagyparna (2410)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2422
Hat az en digigepemnel sem szamit, hogy 10 centire van tole az izzo... Az idozites nem is muszaly, eleg a stabil felfekves es tokeletes kepet tudsz csinalni.
Előzmény: neutron (2421)
neutron Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2421
gossip

Igen, vaku nelkul csinaltam, mert vakuval total beegett. A vicc az, hogy kb 10cm-re van egy 100W-os izzotol a kepen :) Az a baj, hogy nem nem ismertem igazan a digigepet ami nalam volt, hagyomanyos geppel fotozok. Azzal nincs is gondom :) De megoldom. A stabil felulet az megoldas lesz, es idoziteni fogom a gepet is. Akkor tuti eles. De egyebkent annyi reszlet van (volt) rajta kb. amennyi itt latszik.

neu

Előzmény: gossip2222 (2420)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2420
Off: Homalyos attol lehetett, hogy keves feny volt, nem vakuztal es "kezbol" fotoztad.
Megoldas:
- hasznalj vakut
- vaku nelkul a gepet rakd ra valami stabil feluletre (vagy allvanyra) es ugy fotozd.
Előzmény: neutron (2419)
neutron Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2419
gosspi

Pesten vagyok, de nem itt lakok. Itt csak dolgozok, itt van a cegem. 1600x1200-ban keszult, de homalyos lett valamiert. Nem volt idom sokat tokolni vele, majd ha kesz lesz (kb ma ejjel :) akkor majd csinalok rola jobbakat, amin latszanak a reszletek.

neu

Előzmény: gossip2222 (2418)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2418
En meg nem is igazan makros kepre gondoltam, hanem mondjuk 1600x1200-as felbontasra.
Ha pesti vagy, akkor szivesen talalkozom veled egy fotozas erejeig.
Előzmény: neutron (2417)
neutron Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2417
Sajnos nem tudok makrozni...egyhogy a nagyobb az homalyos, ezert ekkora...na meg a modemeseket sem akarom felduhiteni :)

Ha elkeszul teljesen, akkor szerzek makros gepet.

neu

gossip2222 Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2416
Gratulalok, szep munka! Ha van ra lehetoseg, akkor linkelj be legyszi nagyfelbontasu kepet is rola, hogy a reszleteket jobban is meg lehessen sasolni.:-)
Előzmény: neutron (2411)
mezga geza Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2415
neutron,
Szerintem nagyon jol nez ki. Hajra!
Varjuk a tovabbi kepeket is :-)
Előzmény: neutron (2411)
neutron Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2414
Nem vagyok kenyes ra, vallalom amiket interneten irok :)

neu

Előzmény: Törölt nick (2412)
neutron Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2413
Nagyparna

A feljavito keszletek sokmindent takarhatnak. Altalaban ket fo iranyzat van, a mugyanta (resin) es a fotomaratas (PhotoEtching, PE, stb - egyebkent ezt nem mindiog marjak!). A mugyanta alkatreszek altalaban eleg pontosak es kidolgozottak. Ilyenbol csinaljak azokat a darabokat amiket lapbol nem lehet osszehajtogatni (amit ossze lehet, mert vekony azt fotomaratassal!). Altalaban a kenyes reszeket cserelik ki, van hogy foalkatreszt is. Egy adott tipusu modellhez egy adott gyartotol ajanljak, ezt erdemes betartani, de azert ha ugyes vagy, akkor masba is bele lehet applikalni. Vannak altalaban belso es kulso szettek. Amit lent linkeltem katapultulest az egy mugyanta ules. A gyari elegge gyenge minosegu, ezert vettem bele egy uj Cutting Edge fulket. Nagyon jo, de volt ezen is hiba, amit ki kellett javitanom. Eleg nehez megmunkalni.

A fotomaratott alkatreszek egy sik, vekony rezlapbol vannak kimaratva. Hasonlo technikaval keszul mint a nyomtatott aramkorok otthon. Ilyenbol altalaban szerelonyilasok ajtajait, kereteit, vezetekeket, hevedereket szoktak csinalni. Gyakorlat es szerszam szukseges altalaban a PE alkatreszek hajtogatasahoz.

A metalizer az polirozhato metal festek. Onmagaban alkalmazando.

Remelem segitettem!
neu

Előzmény: nagyparna (2410)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2412
Hmmm... Erről én meg nem mondtam volna, hogy makett...
Viszont a neved rajta maradt a képen... Ha esetleg az inkognitódra kényes vagy, akkor tüntesd el a képet ;-)
Előzmény: neutron (2411)
neutron Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2411
Na tegnap sikerult lefotografaznom a katapultulest. Varom az epito jellegu kritikakat! Meg nincs itt teljesen kesz, azota meg kerult ra par dolog, majd le akarom ugy is fotozni. Szal itt van:


Elkezdtem a kabint meg a muszerfalat is festeni, de ez horror, mert Cutting Edge-ek egy darabban adjak az egeszet, es vannak helyek ahova lehetetlennek tunik odaferni.

neu

nagyparna Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2410
Hello

Par alap kerdesem lenne:

Mi az a feljavito keszlet pontosan? Potalkatreszek gyujtemenye egy adott maketthez, vagy tobb esetleg altalanos darab van benne ami sokfajta maketthez jo?
A Metalizer (festek) hogyan mukodik pontosan? Hozza kell keverni a festekhez es femes hatast ad a feluletnek, vagy utolag kell ravinni a festett feluletre?
Annyit olvasok itt is meg ott is fotomaratott lapokrol. Pontosan mik azok es mire hasznaljak oket?
Harckocsinal lanctalpat hogyan hajlitom ra a kerekekre? Nekem tul merev es torik a lanctalp, nem tul szep igy....

Koszi a valaszokat.

neutron Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2409
ManDark

En epp most nezegettem az Academy es a Hasegawa F-86-jat. Mindketto nagyon szep, nem hiszem, hogy ne lehetne beleapplikalni barmenyikbe. Max furni faragni tomiteni kell. A fulke feljavitasa foleg attol fugg, milyen a tagoltsaga a ket kitben. De szerintem mindent meg lehet csinalni...

neu
ps: nekem az Academy F-86-ja jobban bejon.

Előzmény: Brutalis Harmonia (2407)
Friki Creative Commons License 2002.11.28 0 0 2408
Kollégák,

Dragon 3809-es, és 3816-os szettjét keresem. Mindkettő 1:35-ös német kézifegyver-szett. Ha valakinek van, vagy valaki tudja, hol szerezhetem be az országban, szóljon! Mert se a MegaModell, se a Fabulis, se a Sas, se a Móricz Zsiga nem tudott ilyennel szolgálni nekem. Egyéb ötletek?

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.27 0 0 2407
Köszönöm a tanácsokat; és egy újabb gond...
Még régebben beszereztem 48-ban a Tamiya-tól egy MiG-15-öt (amelyiknek leszedhető a farka, és hajtóművet is adnak vele9, valamint az Academy-től egy f-86-ot (ugyanilyen extrával). A Fabulisban nézegettem két teljes pilótafülke-szett-et, műgyanta üléssel, fülkével, fotómaratott minden mással, de van egy kis gondom: szerintetek belemegy a makettbe? A Tamiya elvileg OK, mert ahhoz csinálták (bár nem írták, melyik modellhez, és nem tudom, a cég ugyanazt az "orrot" használja minden MiG-15-éhez), de az F-86-hoz nem írták, melyik cégéhez készült. És ennél a makettnél a levegőbeömlőre van ráöntve a pilótafülke... Kissé kérdéses, nem?

Szóval tanács kellene.

Köszönöm,

MD

gossip2222 Creative Commons License 2002.11.27 0 0 2406
De ne feleljtsuk ki a nagyon jo magyar oldalt sem:
Makettező ABC
Itt van egy "Festékszórók, és amit tudni lehet róluk" cikk.
Előzmény: Brutalis Harmonia (2403)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.27 0 0 2405
Szia,

Nekem nincs festekszorom, ezert okosat nem tudok mondani. Viszont ez egy koreai srac dobozocskaja, ami igy ranezesre tobb mint megfelelo:
http://textile.snu.ac.kr/users/grizzly/gallery/hayabusa/step1/Dscf0014.jpg.
A sracot Sungmin Kim-nek hivjak es eleg segitokesz, o lehet hogy tud okosat mondani neked: sungmin2@snu.ac.kr.

Előzmény: Brutalis Harmonia (2403)
neutron Creative Commons License 2002.11.27 0 0 2404
www.aircraftresourcecenter.com -> tools & tips, Ott szerintem talalsz...

neu

Előzmény: Brutalis Harmonia (2403)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.27 0 0 2403
Sziasztok!
Sürgősen meg kellene tanulnom kezelni a festékszórómat. Hogyan nézzen ki az elszívófülke (doboz), hogyan higítsam, egyáltalán mi a fenét csináljak? Vmi oldal nincs erről? (Mondjuk "Step by step guide for idiots")
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.27 0 0 2402
És ez nekem nem jutott eszembe... :-(
Előzmény: hirzel (2401)
hirzel Creative Commons License 2002.11.27 0 0 2401
Hi Egr!
Menj a Megába (Bajcsi-ra az Arany János úti metró-megállónál), ott van Italeri meg tán Revell is.
Előzmény: Egr (2399)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.26 0 0 2400
Utoljára a Móricz Zs. körtéren láttam ilyet.
Illetve rémlik, hogy mintha Újpesten a Görgey elején lévő trafikra emlékeztető kis boltban is láttam volna, de megesküdni nem mernék rá... (ez a Központ után a második villamosmegállónál van)
Előzmény: Egr (2399)
Egr Creative Commons License 2002.11.26 0 0 2399
Még egy kis segítséget kérek.
Mondjatok egy olyan makettboltot Budapesten, ahol kamionokat is tartanak, lehetőleg nagyobb választékban.
Köszönöm
Egerszegi
neutron Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2398
Egr

Hallotam mar olyanrol aki latott mar olyat akinek kuldtek :) Egy probat meger.

neu

Előzmény: Egr (2397)
Egr Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2397
Neutron, part
Köszi a segítséget, lehet, hogy naív vagyok, de megpróbálok egy emilt dobni az Italerinek a törött szélvédő fényképével, talán megesik rajtam a kicsi kapitalista szívük :))
neutron Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2396
gossip

"Gratula! Remelem 1x en is itt tartok majd..."

Hol? Ez az elso alkatreszem amivel elkeszultem az egyetlen modellemen :)))) Abszolut kezdo vagyok, amit elotte modelleztem az nagyon "egyszeru" volt. Most tanulom a technikakat. Ez volt a kiserleti peldany (na jo ez nem igaz, mert a gyari ulesen kiserleteztem ki mindent amit hasznaltam rajta :)

Friki

Mukodik. A melegitesi technikaval meg lehetne jatszani, de muxik. Egy F-22 kabint huztam be probanak, mondjuk eleg takarekosan, de muxik.

neu

Előzmény: gossip2222 (2389)
Friki Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2395
NEUTRON,

tényleg, mik a tapasztalataid a Thermaformmal?

gossip2222 Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2394
Koszi, mar multkor is neztem ezt az oldalt! Sajna a kepek eleg kicsik es igy eleg nehez kitalalni mikent is kell csinalni es hogy nez ki az eredmeny.
Előzmény: mezga geza (2393)
mezga geza Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2393
Előzmény: gossip2222 (2391)
mezga geza Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2392
gossip2222
Amit irtam azt hijjak kulfoldiul controled wash-nak. Arra valo, hogy a kiemelkedo reszeket es a vajatokat kiemeljek vele. Nagyon hig festeket kell hozza hasznalni mondjuk 70-90% higito 30-10% festek. Aztan egy kerek 'hegyes' ecsettet belemartod a higitott festekbe de ne tocsogjon a cuccban. Utana ha a csavar melle erinted korbe fogja fojni vagy ha valmi vajatba mondjuk a fektarcsanal ahol elvalik az arany es az acel resz van egy vajat ott is vegig fut a festek. Ami meg melle ment azt higitos ecsettel konnyen le tudod szedni. Arra kell vigyazni, hogy az atmosashoz hasznalt festek+higitoja ne oldja az alatta levo festeket. Tehat ha mondjuk enemal-al fenyezted a motort akkor hasznalj akrilt a befojatashoz ha meg akrillal fenyeztel akkor vagy enemalt vagy muveszoljat az atmosashoz. Elotte valami proba alkatreszen probald ki nehogy oldja az alapszint.

Itt megnezheted, hogy alkalmazza a ferdeszemu peldakepem :-) Ha jobban korulnezel a site-jan lesz ott egy gyonyoru gp500-as jamaha is.

Előzmény: gossip2222 (2391)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2391
mezga geza:
Nem ugy sikerult ahogy szerettem volna, de azert szerintem fejlodtem egy kicsit... Ne tudd meg, vasarnap veletlenul a fejidomot keresztbefestettem aluminium szinnel es azt hittem, hogy azon nyomban szivrohamot kapok! De Tamiya Brush Cleaner-el gyorsan el tudtam tavolitani a friss festeket minden nyom nelkul... Meleg helyzet volt!

Az altalad emlitett korbefojatast meg soha nem probaltam, nem is lattam mikent kell stb. De ha segitesz es leirod mikent kell, akkor beprobalkozok legkozelebb vele!

Előzmény: mezga geza (2390)
mezga geza Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2390
gossip2222
Nagyon szep lett gratulalok. Ezek szerint sikerult a lakkozas is :-)))

1 apro doogot hianyolok csak. En a csavaroknal, fektarcsnal stb valami sotet szinnel korbefojattam volna a csavarokat, vajatokat, hogy jobban kiemelodjenek a reszletek.

Előzmény: gossip2222 (2389)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2389
neutron:
Gratula! Remelem 1x en is itt tartok majd...

Egyebkent jelentem elkeszult a Hayabusa, itt lehet megcsodalni:
http://eurohost.webmatrixhosting.net/Guru/hayabusa.html

neutron Creative Commons License 2002.11.25 0 0 2388
Na...ma ejjel befejeztem az elso modellalkatreszemet 6 ev ota :) ELkeszult az ACES II katapultules az A-10-be. Meg ez a Cutting Edge ules is egenyelt atalakitasokat, de alapvetoen eleg jol nez ki. Kiprobaltam olyan technikakat rajta, amiket anno meg nem tudtam alkalmazni, es ahhoz kepest, hogy miota nem csinaltam (sot igy meg egyaltalan nem) egesz jo lett. Este neki allok a muszerfalnak is, talan het vegere elkeszulhet.

neu

part Creative Commons License 2002.11.24 0 0 2387
esetleg csinálj belőle sötétített üvegű mercit.
akkor nem látszik, hogy össze van csiszolva a szélvédő..
Előzmény: Egr (2382)
neutron Creative Commons License 2002.11.23 0 0 2386
Egr

Szerintem csinalj ujat. Ragaszd ossze a regit, csiszold le hogy az eredeti formaju es meretu legyen, majd huzd be Clear Thermaform-mal. Ezt azt hiszem nem leeht itthon kapni, de relativ nem nagyon dragan :) lehet rendelni a www.hannants.co.uk-rol. Egy adagban 6 lap van, ha ugyes vagy, neked egy eleg, es akkor marad a kovetkezo esetre is, vagy eladhatod masnak.

neu

Előzmény: Egr (2382)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.23 0 0 2385
Ami lemaradt: persze ezek is viszonylag könnyen törtek, de többnyire egyszerű volt a javításuk és talán ma sem kerül 100000+ Ft-ba... bár ki tudja... :-(
Előzmény: Törölt nick (2384)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.23 0 0 2384
Azért ez nem biztos, hogy szó szerint igaz.
Kezdőknek persze nem való ez a kategória. Erre a célra régen (még boldogult gyerekkoromban) léteztek balsa fából készített modellek, amik vitorlázógépként működtek.
Mondjuk a külseje nem igazán hasonlított valódi gépre, leszámítva azt, hogy volt rajta szárny, valamint vízszintes és függőleges vezérsík :-)
Ja! Meg talán oldalkormány is... Nem tudom, lehet-e még ilyenhez alkatrészt és leírást találni.
Előzmény: Brutalis Harmonia (2383)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.23 0 0 2383
Ahol lakom, közvetlenül melletünk va egy modellbolt. Először megörültem neki, de a pacák lehűtött: a legegyszerűbb repülő is 150-nél kezdődik, és elég egy rossz mozdulat, hogy széttörjön, mint a ropi. Egyszóval maradok a maketteknél, és a fölösleges pénzem inkább állampapírba fektetem.
Előzmény: Törölt nick (2381)
Egr Creative Commons License 2002.11.22 0 0 2382
Szevasztok!
Kérem, aki tud segítsen: egy szerencsétlen pillanatban rákönyököltem az építés alatt álló Mercedes Actros-om szélvédőjére és a szégyentelen elpattant középen. Ha lenne valakinek egy felesleges darab jelezze nekem. Elég balga kérés, tudom, de nem sok választási lehetőségem van. Előre is köszi, ha tippetek van a megoldásra, azt is szivesen veszem.
Egerszegi
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.22 0 0 2381
Azért az más kategória.
Egy ilyen játékautót bárki képes elvezetni - na jó, az egészen profi versenygépet nem biztos - de egy repülőt, v. egy helikoptert felemelni, levegőben tartani, majd épségben letenni, ahhoz már kell némi szakértelem. ;-)
Előzmény: Mekett_Elek (2380)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.22 0 0 2380
És akkor képzeljétek el, ha vki repülőmodellezni akar (a helikről már nem is beszélek...)

Ócsóság van nálunk!!!

Előzmény: Brutalis Harmonia (2379)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.21 0 0 2379
Kisfiúknak nincs 40eFt-jük a kocsira + 20 a motorra... Sajnos nekem sincs.
(c:
Előzmény: Törölt nick (2377)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.21 0 0 2378
Vasa!
Megnéztem az anyagaimat, de sajna semmi több :(

Mekett

Előzmény: vasa (2376)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.21 0 0 2377
Kezd eljönni számomra a 2. gyermekkor :-)
Egyre többet nézegetem a játékboltokban a rádiós kisautókat... (Lehet, hogy szép lassan tényleg megbolondulok? ;-) )

Bár a kínálatot látva kezdem azt hinni, hogy elég sok ember és nem csak gyerekek játszanak ilyenekkel... Némelyik boltban egész komoly, már majdnem versenyre szánt szerkezetekkel is lehet találkozni.
Persze, részemről ez a mánia kimerül abban, hogy megnézem a kirakatban, esetleg a polcon található dobozokat. De kicsit kiváncsivá is tett: vajon mekkora lehet a hatótávja ezeknek a modelleknek? Egyáltalán mire jók? Mert ahogy elnézem, a többség igencsak érzékeny lehet a porra, vízre és egyéb szennyeződésekre, viszont túl nagyok ahhoz, hogy lakásban lehetne használni őket - a kisebbek meg talán a szőnyeg szélén sem képesek átvergődni.

vasa Creative Commons License 2002.11.21 0 0 2376
Mekett_Elek:
A miskolci Revans Klubról nem tudsz bővebbet?
Ez egy makett klub?
vasa
Előzmény: Mekett_Elek (2375)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.20 0 0 2375
Sziasztok!

Gárdonyban megalakult a Velencetavi Makettezők Baráti Köre :)
Aki arra felé lakik, azt talán érdekli:
makettinfo.nikhok.hu/makett/klubok/klubok.html

Üdv

neutron Creative Commons License 2002.11.20 0 0 2374
hirzel

Pont ezert kerdeztem...senkinek nincs otlete....:( Pedig a mocskot meg a matricakat jo lenne valahogy fixalni...

neu

Előzmény: hirzel (2373)
hirzel Creative Commons License 2002.11.20 0 0 2373
Hi!
Gyakorlatilag semmivel, ha lelakkozod, akkor pont a lényeg, a megfelelően polírozott fémes hatás vész el :-( igaz, még csak 3 féle lakkot próbáltam...
Előzmény: neutron (2369)
neutron Creative Commons License 2002.11.19 0 0 2372
elborul az agya...csak egy kicsit sajatos helyesirassal a gyors gepeles kovetkezteben...de ha megnezted a listat konnyen rajohettel ;))))

neu

Előzmény: Friki (2371)
Friki Creative Commons License 2002.11.19 0 0 2371
Neutron,

mit csinál Trumpeter mije? :-)

Előzmény: neutron (2370)
neutron Creative Commons License 2002.11.19 0 0 2370
Gyerekek Trumpeternek jovore elobul az agya:

http://www2.stevenshobby.com:5641/si/productlist2.asp?supplierid=5270

Engem leginkabb az 1/32 es az 1/24 repulok dobbentettek meg. Remelem pontosabbak lesznek mint az A-10...

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2369
Nem tud valaki olyan P-51D nezeti rajzokkal szolgalni, amin rajta vannak a szegecsek is? Lehetoleg megfelelo mennyisegben, es jo helyen.

Mas:

Model Master Metalizer-t mivel lehet lakkozni? Van neki valami sajat cucca, de errol eleg vegyes velemenyeket hallottam. Siman fenyes lakkal ha ramegyek akor megmarad a femes jellege vajon? Meg nem dolgoztam metalizerrel.

neu

chills Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2368
Hali!

Előző kérdésemre nemnagyon válaszolt senki, ezért próbálkozok még egyszer :) Szal azt szeretném tudni, hogy hol tudok retuspisztolyt venni és kb mennyiért?

thx
chills

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2367
Vasa!
Hiányoltad az internetes referenciát, amit mások csinálnak :)
Van követendő példa azért (szerencsénkre...)

Miggyuri írt a Military Wheels műszaki T-34-eséről.

Van már pontos kiírás az Ödi bá-féle versenyről. Érdemes megnézni, mert van némi trükk a nevezés körül (akárcsak tavaly...)

És Miklós Pál küldött egy újabb rahedli linket harckocsi és militária témában.

Üdv
Mekett

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2366
Üdv!

Tegnap írtam az IPMS ausztriai tagozatának, hogy "ugyan, mondják már meg, miből áll a szervezet, stb..."
Egyelőre várom a válaszukat.

Az elittel kapcsolatban: ez alatt nem a jó makettezőket értettem, hanem akik a hazai makettezés előmozdításáért felelősek, pl: MMOE, versenyszervezők, klubvezetők, stb...
A profiknak csak egy része ilyen, de sajnos fejétől bűzlik a hal...

Sztem minden további nélkül létre lehet hozni a hazai tagozatot, de arra azért ne számítsunk, hogy akkor minden fenékig tejfel lesz. Kis ország vagyunk, kevés péndzel és makettezővel.
Az új szervezet célja inkább az lehetne (sztem), hogy végre koordinálja a hazai életet. Az MMOE-vel nem lehetett rábírni a szervezett életre a hazaiakat, de talán egy nagy múltú nemzetközi szervezetre hallgatnának...
A másik, hogy végre legyen valóban egységes szabályzat. Az MMOE hátránya ezen a téren szintén a múltja hiányában kereshető.

És persze ezzel több külföldi látogatót is lehetne idecsalogatni.

A piszkos anyagiakról: ne számítsunk olyan színvonalas újságra, mint a nyugati tagoknál...Sőt! Nálunk már van két megfizethetetlen újság, ami így is sok. Ha egy harmadikat is akarnátok csinálni, az katasztrofális lenne. És itt jön képbe a szakadás.

Ja, és még valami. Ez az én szemétségem, de nem hiszem, hogy a mostani MMOE egész vezetését ét kellene menteni egy ilyen szervezetbe...

Mekett

Én így látom a dolgokat, persze ez csak egy aspektus.

Előzmény: neutron (2362)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2365
off:
Az egyik levlistan egy sracnak a kovetkezo kerdese van: "Hol lehet azonnal szines lezerrel vizallo matricara nyomtattatni!
A4, a kocsi muszerfal szamlapjahoz.
Azert kell vizallo, mert vizesen akarom felrakni!"
Tudtok segiteni?
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2364
Már én is eltöprengtem egy hazai IPMS-en, de én nagyon kicsi krumpli vagyok, hogy ilyesmibe fogjak... Mindenesetre támogatom az ötletet. Nagy szükségem van tanácsra (c:
Amúgy a startlapon van egy makettező linkgyűjtemény; ha van ötletetek, milyen linkeket lehetne még kirakni, kérlek, szóljatok.
Kösz
neutron Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2363
Friki

Termeszetesen nem az egesz elit ilyen, de akikkel en talalkoztam, azok tobbsege sajnos ide tarozik...aki nem, annak nagy tiszteloje vagyok, es rajuk lenne leginkabb szukseg egy ilyen szervezetben es annak a megalapitasanal!

neu

Előzmény: Friki (2361)
neutron Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2362
Ha eleg informaciot ossze tudunk gyujteni, es ertelmet latjuk, akkor en szivesen elkezdenem szervezni a dolgot (persze a Ti segitsegetekkel, mivel eleg elfoglalt vagyok).

neu

Friki Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2361
Na de Srácok, ne legyünk már ennyire pesszimisták. Nem védeni akarom az "elitet", mert nekem is volt már rossz tapasztalatom Velük. De azért nem mindenki ilyen. Tom cimborám például nemzetközi versenyeken indul, hazai lapokban publikál, Miguel Jimenez véleményezi a munkáit, szóval az elithez tartozik. És jó srác, nekem mindig segít, mindig elmondja az ötleteit, még a saját munkáihoz kiötlött terveit is megosztja velem, pedig személyesen nem is ismerjük egymást.

Azért pesze támogatom a csatlakozási terveket. :-)

vasa Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2360
Sziasztok!
Csak most olvasom az utóbbi hozzászólásokat, és megvallom őszintén nagyon örülök nekik! Pontosan az alábbi gondolatok fogalmazódtak meg bennem az utóbbi hónapban: Miért nincs IPMS szervezet itthon?

Én is megpróbáltam utánanézni, hogyan lehet csatlakozni, hát nem sokra jutottam. Igazából azt sem tudtam meg, hol van a központ. Leginkább az ipmsusa.org-ra tippelek. Olyan mintha nem lenne központosítva a szervezet, mintha minden tagja egyenlő lenne. Végülis meg lehetne tőlük kérdezni.

Egyébként pontosan erről beszéltem néhány hozzászólásomban, hogy néhányan féltik az infót átadni. Az IPMS szervezeteknél mindenhol leírások, referenciák találhatók, stb.. És egy érdekes magazin is jár a tagoknak: Modelers Journal néven.

Szóval összefogásra lenne szükség leginkább.
Egyébként szerintem az sem lenne baj, ha egy hazai IPMS szervezet is rendezne versenyt. A többiek mit gondolnak erről? Hozzászólásokat kérünk! :)

vasa

neutron Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2359
oops...nem szarik rank=szarik rank

Előzmény: neutron (2358)
neutron Creative Commons License 2002.11.18 0 0 2358
Makett_Elek

Az IPMS eredendoen angol, igy gondolom az angol a kozpont (tobb is van :). Egyebkent ezt tortenetesen barmelyiktol meg lehet tudni szerintem...

Kerdes. Ha a hazai elit ennyire felti a tudasat, es ennyire nem szarik rank, akkor miert kellenek ok ahhoz, hogy legyen itt is IPMS? Elobb utobb kozulunk is kerulnek majd ki jobbak. En pl minden otletemet megosztom mindenkivel, epp most irok az ARC-ra egy cikket. En nem feltem amit tudok (azta keveset), es nem is fogom. Csak orulok, ha minel tobb szep modellt latok. De nem hiszem, hogy ezzel csak en vagyok igy. Az, meghogy ketteosztana a modelleozket? Hat...ha most az elit ul a baberjain, es istennek hiszin magat, akkor mar igy is kette van....

neu

Előzmény: Mekett_Elek (2355)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.17 0 0 2357
Hoppsz :)

Miggyuri írását olvashatjátok a Jak-18-as makettjéről:
Jak-18 Fürj

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.17 0 0 2356
Mégvalami:

Miggyuri írását olvashatjátok a Jak-18-as makettjéről:

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.17 0 0 2355
Ja, majd elfelejtettem:
Hogy ne együk olyan forrón a kását, nemrég megpróbáltam utánajárni, hol lehet felvenni a kapcsolatot az IPMS-sel, de kissé valóban zavaros a szervezet számomra. Mivel a neten szép számmal képviseltetik magukat (minden országban...)
Nem sikerült rájönnöm, hol lehet az "agy" :)

Ha valaki kideríti, szóljon már :)
Kösz
Üdv

Előzmény: neutron (2353)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.17 0 0 2354
Neutron

Sajnos, ami a jobbak félelmeit illeti, igazat kell, adjak neked...
Illetve félig. Többször találkoztam már olyan kijelentésekkel, hogy nem érdekli az utánpótlásnevelés az elitet... Főleg, ha nem fizetnek érte...
Ami az IPMS-től való távolmaradásunkat illeti, sztem a mai "irányító" elit nem akar betagozódni egy nagyobb multú és tekintélyű szerevezetbe.
DE ez csak az én összeesküvés-elméletem...

Már régóta fontolgattuk, hogy külön fel kéne venni a kapcsolatot az IPMS-sel, de kérdés, hogy megéri-e a mostani helyzetben ekkora szakadást csinálni. Akarom mondani: a mostani versenyek szervezői nem valószínű, hogy a közeljövőben jónéven vennék egy hazai IPMS-szervezet létrejöttét. És ez azért érinti a makettezőket is.

Viszont azt jó ötletnek tartom, hogy bocsássuk végre nyilvános vitára, és igen. nemeket is szeretnék hallani :)

Üdv
Mekett

Jahh
Kb egy hete már beadtam ide, de viszonyításképp érdemes megnézni:
A jugo IPMS versenyszabályzat...
...és a második oldala. :)

Előzmény: neutron (2353)
neutron Creative Commons License 2002.11.17 0 0 2353
Szerintem egyszeruen azert nincs, mert a jobb makettezok feltik a tudasukat, es nem kivanjak megosztani masokkal. Eleg gyakran talalkozom ezzel a jelenseggel sajnos :( (mondjuk nem cak itthon, de itt eleg eros).

Mi kell ehhez vajon? Nem kene megszervezni ezt? Azert ha csinal valamit ha nem, akkor is osszefog egy olyan embereket, akiknek ugyanaz az erdeklodesi koruk, es ugyanazok a problemaik...

neu

Előzmény: Mekett_Elek (2352)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.17 0 0 2352
Hát igen...ez már megy egy ideje...

Kb két hete kérdeztem utooljára ezt meg vkitől...De az okosok megindokolták, hogy nincs rá szükség, mert az IPMS nem csinál semmit, csak úgy van. Csak annyi a tevékenysége, hogy ajánl (!) egy szabályzatot és a tagországok szervezeteit propagálja.

Nos, a mi "okosaink" áldásos tevkenysége mellett ninccs is szükség IPMS-re, hiszen egy ilyen gagyi pár éves nemzetközi szervezet nem tud semmi újat, beváltat, hasznosat mutatni a hazai agyaknak. (Akik kitalálják a szabályokat, stbstb...)

ehh...

Előzmény: neutron (2351)
neutron Creative Commons License 2002.11.17 0 0 2351
Nalunk miert nincs IPMS? Pl. Indonezianak meg Jugoszlavianak van...ennyire le lennenk maradva?

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2350
Na vettem ma egy karctut. Sajnos nem talaltam olyat, ami idealis modellezeshez, ugyhogy muszaly volt ideiglenesen vennem egy vidia hegyu karctut (ez mondjuk muanyagban orokeletu). Jobb panelvonalakat lehet csinalni vele mint amikkel eddig probalkoztam, de nem tul tiszta, sok szemet marad a vonalban, es nehez szepre pucolni. Olyan lenen jobb, ami szepen egy csikban kiszedi a muanyagot, lattam mar ilyet (kepen). Ha tud valaki ilyet, szoljon! A Dymo szalagos megvezetes nagyon bejott hozza, bar par ives helyen - ahol nem egyenes a panelvonal - nem tudom szepen hajlitani...

neu

phantomII Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2349
Pl egy f1-es autónál illik hanyagolni a koszolást, viszont a panelvonalakat azért valahogy ki kell kontúrozni.

Hát ott viszont egyáltalán nem szokás akrilt (vagy akármit) befolyatni egy csili-vili tükrös autón...

Használj vékony csőtollat. Abba tölthetsz tust is de finomszemcsés akrilt is, de ez már nem befolyatás!

Páran használják ezt a technikát a repülőgépekhez is, ha nem koszos gépet akarnak, de láttatni akarják a panelvonalakat.

Előzmény: HERCEG (2339)
vasa Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2348
Érdemes megnézni az alábbi Verlindenes linket,
nagyon szép dolgokat láthat az ember.

És ötletgyűjtéshez sem rossz..

vasa

Donky Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2347
Köszönöm. Ellátogatok oda.
Előzmény: Friki (2346)
Friki Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2346
Újabb kérdés: ZB-30-as (alias MG-30t), vagy ZB-26 (alias MG-26t) géppuskákat keresek 1/35-ben. Állítólag a Verlinden csinál ilyeneket. Kit tud róla? Vagy hogy más gyárt-e? Hol lehet fellelni?

Donky!

Móricz Zs. körtér, Replica, tel: (06-1) 209-50-14

VaSa:

Köszi, közben én is rábukkantam. :-)

Előzmény: Donky (2344)
vasa Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2345
Friki bácsi!

itt a cím:
http://www.verlinden-productions.com/product_listing.htm

vasa

Donky Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2344
Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki magyar páncélosokat vagy egyéb haditechnikai felszerelést (pl. Zrínyi rohamlöveg, Turán, Nimród, Csaba teherkocsi), ábrázoló modellekről. Ha vannak ilyenek, akkor azt hol lehet beszerezni?

Friki Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2343
Nem tudja valaki a Verlinden hómpédzsének címét? Vagy egy címet, ahol a Verlinden cuccosok tételesen fel vannak sorolva, és megnézhetőek?
vasa Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2342
Sziasztok!
Rajtam kívül vannak még itt miskolciak, vagy környéke?
vasa
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2341
Patron:
Igen, nekem irtad, DE :)
...most raktam fel először, de nem ment...
RaPe már rólam irta, de az övét raktam fel végül...
RaPéét akarom most én is átirni :)))

A belépőkérelmeket tegnapelőtt vitte el Jani.
Szal várhatók :)

MEKETT

Előzmény: patrona (2340)
patrona Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2340
Engem is érdekelne, f?leg a BF1942. De csak pesten.

Két kérdés:
A Mohaa-t neked írtam át anno? Mert ha igen, szeretném kölcsönkérni:-)
A belép?m megvan?

Valamikor még a hónapban letolom a képem a klubba, remélem majd találkozunk.

Előzmény: Mekett_Elek (2332)
HERCEG Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2339
phantomil, a kérdésem arra irányult anno, hogy lehet e hatékonyan akrilt használni panelozásra, mert szerintem nem. Ha panelvonalat akarsz kiemelni, akkor feltétlenül koszolni kell az egész makettet? szerintem nem. Pl egy f1-es autónál illik hanyagolni a koszolást, viszont a panelvonalakat azért valahogy ki kell kontúrozni.
neutron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2338
Nem tudtok valami helyet ahol van Scriber? Kellene valami megbizhato, jo minosegu szerszam amivel SZEPEN lehet panelvonalakat karcolni.

neu

phantomII Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2337
Valóban hagy egy enyhe foltot. Csak azt nem értem, hogy miért is nem jó egy kis befolyatásra az olajos?

Erősen higítva szépen be lehet folyatni a panelvonalakba.

Egyébként meg ha már koszolsz (befolyatsz) akkor nyugodtan átmoshatod a makettet teljesen és akkor nem látszik a folt, mert az egész egy naaaagy homogén "folt" lesz.

Előzmény: HERCEG (2335)
neutron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2336
herceg

A tamiya festeke kezrol pl szappanos vizzel konnyen lejon, azzal szoktam elpucolni amiben keverek/higitok. Lehet hogy a feluletrol is lejon vele, egy probat meger, max ugyanott leszel, ahol most ;)
neu

Előzmény: HERCEG (2335)
HERCEG Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2335
Kedves phantomil! Használtál már akril, festéket befolyatásohoz? Lehet, hogy én ilyen selejtes festékeket veszek mindíg tamiyától, de vízzel még akkor se jön le (marad a folt kontúrja),ha egyből elkezdem vadul sikálni. Szerintem te kevered az akrilt a temperával. Alkohol... igaz, hogy még nem próbáltam, hogy egyből rámegyek alkoholos ecsettel a bizonyos elb@szott részre, de pl tapasztalatom szerint ha várok 10-15 mp-et, akkor az alkoholos lemosás is othagyja azt a bizonyos pacnikörvonalat. hangsúlyozom tiszta alkohollal csináltam és nem bikaerős pálesszel, úgyhogy lehet az volt a hiba...
Előzmény: phantomII (2317)
neutron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2334
Nem erdekel valakit egy 1/32 Hasegawa mustang? Kicsit elment a kedvem tole, mert azert vettem, hogy dobozbol osszerakom, es kiprobalok rajta par dolgot, de tul sok melo lenne vele (par dolgot fel kene javitani), es nincs hozza energiam az A-10 mellett. Kicsit banom hogy nem egy 48-as Hasegawa WWII gepet vettem helyette...

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2333
MOHAA, BF42 johet nekem :))) BF42 + Joy tulez :))))

neu

Előzmény: Mekett_Elek (2332)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2332
Ez egyelőre csak ötlet-szinten merült fel, de érdekelne vkit, ha egy kiállításon rendeznénk mondjuk egy MOHAA-bajnokságot (vagy Commandos, vagy Pz-general, vagy bármi mást)?

Mondjuk Szolnok, vagy Móvár, vagy egy pesti versenyen?

Véleményeket kérek :)

Előre is köszi

(Ja, azért kérdem, mert számítógépet úgy kellene hozni :)
Mekett

Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2331
Ehh...
A többi verseny kiírását itt találjátok.
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2330
Sziasztok!

Van kiírás a szolnoki versenyről.
Illetve megvan több idei és jövő évi verseny (pl a Horváth Ödön-féle) ideje és helye is:

Demir Ali írt egy cikket a talapzatok készítéséhez használt Efa-plastról.

Miklós Pál újabb páncélosait csodálhatjátok meg a galériában.

Új Tomcat bolt nyílt a zalaegerszegi Plázában (Miggyuri tudhat többet).

Üdv
Mekett

neutron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2329
A szerelonyilasokban van egy keret, amire a panel fel van csavarozva. Ez ugy 1mm 1/32-ben es abba bele kell meg furni :) Ezt nem tudom megcsinalni precizen jelenleg. A tejfolospohar eddig a legjobb eredmeny. Fotomaratassal tudnam meg elkepzelni, de nem tudok maratni. Marad a vagas. De ez egy 1mm szeles keret, szoval nagyon nem mindegy mibol van. A stirol konnyen alakithato, ezert lenne jo. Mivel ki kell vagnom a lapbol (aloszor tegyuk fel egy nezgyzetet, aztan meg az 1mm-es keret eleresehez ki kell vagni a belsejet is), nagyon precizen kell tudni vagni, es belulrol ha erted mire gondolok.

neu

Előzmény: vasa (2327)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2328
Mekkor az a meretarany amit meg lehet ecsettel festeni es mi az amit mar csak szoropisztollyal szabad?

SZVSZ ez a kérdés így ebben a formában rossz... Én pl. mindent ecsettel festek (még a falat is, pedig az M=1:1 :)).

Én azt mondom, hogy kb. 20-25 centinél kisebb maketteknél érdemes megfontolni az ecsetelést, de ez nem szentírás. Az utolsó lakkréteget mindenképpen érdemes fújni, mert "ápol és eltakar"-ja az esetleges ecsetnyomokat... :-)))

Es hanyszor szoktatok lefesteni, hogy rendesen fedjen a festek? Mennyi a normalis?

Nekem 2-3 réteg elég szokott lenni. Kivéve fehérnél, ott több kell... és vékonyabb rétegek.

Előzmény: nagyparna (2326)
vasa Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2327
neutron:
A nyomdai lemezt nagyon frankón lehet vágni, fúrni faragni már nem annyira a 0.1~0.2-es mivolta miatt. Szerintem az kellene neked pedig..

Én tudok neked adni valamennyit, de mondom, miskolci vagyok.. Mire kellene egyébként?

A sztirol lap tényleg nem drága, de ne a spéci boltokban vegyétek könyörgöm! :)
Háztartási-, barkácsboltban, műanyagosoknál próbálkozzatok.

Előzmény: neutron (2321)
nagyparna Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2326
Ecsettel festok, hozzatok intezem kerdesem.
Mekkor az a meretarany amit meg lehet ecsettel festeni es mi az amit mar csak szoropisztollyal szabad?
Es hanyszor szoktatok lefesteni, hogy rendesen fedjen a festek? Mennyi a normalis?

Koszi

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2325
Újabb gond: a Lifecolor lakkot felszedte a Tamiya akrilja... Valami ötlet, miért?
neutron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2324
Panelvonalakat hogy karcoltok?

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2323
Hat eddig azzal probalkoztam, de tobb sik felulet kene mint ami azon van...egy olyan vastagsagu lap kene.
Előzmény: Tibcsi(R) (2322)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2322
És a jó öreg tejfölöspohár?

Előzmény: neutron (2319)
neutron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2321
vasa

0.5, 1, 2mm-es van nekem is, de tul vastag a 0.5-os, 0.2-0.3mm-es kene. 0.1-es tul vekony. Nyomdai lemezt probalok majd szerezni, de nincs ismerosom. Egyebkent abbol nem tudnam megcsinalni amit akarok, mert nem hiszem hogy olyan frankon lehet vagni furni faragni mint sztirolt.

Viszon ez a sik lemez ennyiert erdekes, mert a sasban akkor ezt adjak darabolva eleg dragan...

neu

Előzmény: vasa (2320)
vasa Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2320
neutron: én nemrég vettem, igaz miskolcon.
Azt hiszem, hogy csak 0.5, 1.0, és 2.0 mm-ben van.
Amit én vettem az Siko gyártmány. A 0.5-ös is elég vékony és "puha", könnyen kezelhető. Viszont 0.2-es méretben nyomdai lemezem van, azt kérhetsz nyomdáktól.
Ja, a Siko 2x1 méteres lemez, szóval elég hosszú időre elég. Az 1mm-es 1500, a 0.5-ös 1000 Ft körül van.
vasa
neutron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2319
Nagyon lellene nekem 0.2mm koruli vastagsagu sztirollap, nincs sehol :(

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2318
Nem tud valaki elfekvoben egy felesleges Verlinden 1/32 P-51D mustang detail set-et elfogadhato aron? SAS-ban van, de 6.900Ft, es szinte semmi nincs benne. Ennyiert adhatna Verlinden motort, meg futomuaknat is...

neu

phantomII Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2317
Használ valaki akrilt befolyatáshoz, mer én mikor próbáltam nem lehetett leszedni a felesleget, ha esetleg véletlenül kimentem a vonalból :( Najó etilacetáttal, de az vitt mindent.

Na ne izéljen itten már nekem kolléga....

Az akril az vizesbázisú. Frissiben vizes ronggyal lejön. Egyébiránt meg a pályinka (alkohol) oldja, ha már megszáradt. Bár egyesek szerint egyes olajos festékek a tömény alkoholtól már károsodnak, lekaphatja a tömény szesz például a Humbrol olajost. Mindenesetre ki kell próbálgatni.

Az etilacetáttal meg ragasztani szokunk, az tényleg olyan mint a pikk ász, mindent visz.....

Előzmény: HERCEG (2310)
phantomII Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2316
Ebből mi az OP? Az LFS-re vóna elég trágár tippem ;-)))

OPerátor. Olyasmi mint a Tank a Matrixban.:-)

Ha két rövidhullámú rádió-operátor tömören véleményt akar nyilvánítani egymásnak azon témakörben hogy 5 percen át jön le az oldal a berakott jpeg-ek miatt, akkor az LFSOP-t használja. Az LFS-ben azt hiszem igazad van:-)))))

Előzmény: Törölt nick (2300)
HERCEG Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2315
gosip, annyi reteg kell, ami után SZERINTED megfelelő eredményt kapsz. ha az 1 réteg, akkor annyi, de általában 2-3 szokott lenni
mezga geza Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2314
gossip2222
Hat kb annyit. De ugy is latni fogod, hogy szepen fedjen de ne folyon meg. De elobb valamin gyakorlj ne egybol a hayabusan.
Előzmény: gossip2222 (2313)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2313
Hat baszott vastagot semmifelekeppen nem gondoltam:-)))) De hany vekonyat? 2-3?
Előzmény: mezga geza (2312)
mezga geza Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2312
gossip2222,
Inkabb tobb vekony reteget mint 1 baszott vastagot.
Előzmény: gossip2222 (2311)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2311
Kezdő lévén, a következő hülye kérdést szeretném feltenni: Ha lakkozom egy moci idomelemeit, akkor azt hany retegben tegyem?
HERCEG Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2310
neuron, több leírásban is olvastam, hogy sima light gray a kokpit.

Panelvonalak... Használ valaki akrilt befolyatáshoz, mer én mikor próbáltam nem lehetett leszedni a felesleget, ha esetleg véletlenül kimentem a vonalból :( Najó etilacetáttal, de az vitt mindent. melyik gyártó festéke jó befolyatáshoz?

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2309
Még egy kérdés: az 1:48 Tamiya MiG-15 és Academy F-86 Sabre (mindkettőből az, amelyiknek leemelhető a farokrésze) számára keresek pilótafülke-és egyéb kiegészítőt. A Tamiya-hoz találtam, de abban egy műgyanta hajtómű is van; márpedig ugyebár egy hajtóműve már van a gépnek; nem azért vettem ezt, hogy kicseréljem. (Egy ócska makettet nagyon fel lehet viszont dobni egy ilyen készlettel.)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2308
Replika: 1117 Móricz Zs. Körtér 14.; 209-5014
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2307
Elszúrtam a lakkozást: ecsettel vittem fel rosszul higított (felkevert) Lifecolor lakkot, és sajnos látszanak az ecsetvonások. Jó nagy felület, alatta matricák. Szerintetek hogyan javíthatnám ki?
bat66 Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2306
bat66 Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2305
Előzmény: Jumbo 747 (2301)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.12 0 0 2304
Holnap, ha arra járok, megnézem a Móricz-ot, rendben?
Előzmény: neutron (2303)
neutron Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2303
Jumbo 747

A Bajcsin levonek Megamodell a neve, telszamot nem tudok. A Moriczon ami van az meg azt hiszem Replica. Telszamot szinten nem tudok. A makettinfo-n szerintem fontvan: http://makettinfo.nikhok.hu/makett/index.html

ALL

Erdekelne, hogy pontosan milyen az A-10 cockpit szine (ules, muszerfal). Aircraft Grey volt a tipp, de nem az. Legalabb is a MM Aircraft Grey nem ugyanaz a szurke, amivel festik a belsot. Ez valami sokkal mezeibb szurke, szo szerint szurke, szerintem feher es fekete van csak benne, semmi kekes vagy zoldes beutes. Talan neutral grey? Vagy gull grey? Ghost grey biztos nem, az tul kekes.

Udv, neu

Előzmény: Jumbo 747 (2301)
chills Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2302
Hali

Pár hete írtam, arról érdeklődtem, hogy képek festéséhez milyen szórópisztolyt kell/érdemes venni (ajándék lenne). Szóval valami komolyabb retuspisztolyt szeretnék venni. Kérdésem az lenne, hogy hol tudom megvenni, és hogy mégis mennyibe kerül kb?

Előre is köszi a segítséget

chills

Jumbo 747 Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2301
Égszínkék Mosogatórongy és neutron és a többiek köszi az infokat. De lenne még olyan kérdésem, hogy a Móricz Zsigmond körtérinek, meg a Bajcsy-n lévő boltnak megtudnátok adni a bolt nevét v. telefonszámát? Ugyanis vidéki vagyok, és így ez az 1-2 utcanév nem mond semmit:)

Jumbo

Előzmény: Törölt nick (2281)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2300
Ebből mi az OP? Az LFS-re vóna elég trágár tippem ;-)))
Előzmény: phantomII (2299)
phantomII Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2299
ugyan már, pár száz kilobájtba senki sem hal bele. :-)

LFSOP
ha netán voltál rádiós is valaha....:-)))

A modemesek meg tényleg csókoltatnak.

Előzmény: Friki (2296)
part Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2298
van egy ismerősöm, aki meg egyenesen valkid (!!!)falfestékkel festi a ki a repülőit.
mielőtt valaki megrémül, elárulom hogy zsinórban kapja dobogós helyezéseit a piszok..)))
ezek szerint nem az alkalmazott festék dönti el hogy ki mit tud alkotni.:))
Előzmény: part (2297)
part Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2297
hangsúlyoztam, hogy ezek a saját tapasztalataim.
egy olajjal frankón kifestett 54mm-es arcra nem kockáztatnám meg--akár egy hónapos száradás után sem--az erősen hígított tónus befolyatását olajfestékkel ami inkább már csak hígító.
makettező olajfestékekről beszélek.:)
akrillal meg egészen egyszerűen nem lehet hosszabb mélyedéseket befolyatni, pontosan a gyorsan száradó jellege miatt. (nekem legalábbis nem sikerült szépen)
az olajbefolyatás jött be jobban, de ízlések és pofonok ugye.:)
szárazecseteléshez meg csak annyit még, hogy erősen kitörölgetett ecsettel érdemes meg könnyű kézzel nem rányomva a felületre.
egy a lényeg, a végeredmény jó legyen.:)
Előzmény: phantomII (2286)
Friki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2296
NEUTRON,

ugyan már, pár száz kilobájtba senki sem hal bele. :-)

Előzmény: neutron (2294)
Friki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2295
NEUTRON!

Az alábbi Panzer 38-asomon elég jól látható a szárazecsetelés hatása a felépítményen, főleg az éleken, meg a szegecsek tetején. De egyébként a sarazás is nagyrészt szárazecsetelés. A szegecsek, kiemelkedések tövénél meg a befolyatás látszik jól (már ha jól látszik).

neutron Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2294
Friki

...ja, es a modemesek nagyon fognak szeretni :))))

neu

Előzmény: Friki (2292)
neutron Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2293
Friki

Tudom, hogy ecsetzabalo, ismerem a szarazecseteles technikajat, csak kivancsi vagyok ki hogy csinalja, mert eleg sokfele keppen hallottam mar. Kiderult, hogy az ecset folt szar, kiprobaltam lapos ecsettel, jo minoseguvel, ezzel jo lett. Mar kezdtem aggodni, hogy elfelejtettem mindent :)))

neu
ps: tetszik a mocsok a tankodon :)

Előzmény: Friki (2290)
Friki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2292
A pitlibe, most így megnézve a saját képeimet, elég gáz, hogy annyit molyoltam a rozsdalefolyásokkal, az elszineződésekkel a páncéllemezeken, a motorháztető barnításával, a festéklepattanásokkal, és a képeken ezek valahogy nem nagyon jönnek át... :-( Na mindegy, annyire vagyunk képesek együtt én és egy digitális kütyü...

PART!

Azért fejlődő tendenciát mutatok, nem? :-)

Friki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2291
Na üdv, Cimborák!

Kéretik az építő kritikákat nyomatni az alábbi Panzer (alias Skoda) 38-asomról! ja, és aki az eredeti nagyfelbontású képekre is kiváncsi, az látogasson el a

http://kep.tar.hu/friki/


címre! Remélem, minden hibája mellett azért érdemes volt foglalkozni a kis jószággal. :-)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Friki Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2290
Neutron,

szárazecsetelésre gyakorlatilag bármilyenecset jó, a felület milyensége és nagysága dönti el, melyik a legmegfelelőbb. Én nagy felületekre nagyobb kerek ecsetet használok, kisebb részekhez értelemszerűen kisebb ecset is jó. Katonáknál meg a nullás, vagy a két nullás ecset kell, mondjuk pl. a csizma koszolásához, ilyenekhez. De készülj fel, eléggé ecsetzabáló dolog a szárazecsetelés. Legalábbis nálam. :-)

Előzmény: neutron (2289)
neutron Creative Commons License 2002.11.11 0 0 2289
Yo!

Ejjel hegesztettem egy tenyleg A-10-be valo ACES II katapultulest, mert sajna a Cutting Edge a kivalo minosege ellenere is tartalmazott nagy hibakat (alapjaban veve F-16-os ulest adtak, hibas A-10 kabintetotorovel). A kioldot az eredeti ulesrol operaltam at, mert az jo volt a kitben, a torot meg az eduard keszletbol raktam bele. Igy most korrektnek tunik, bar meg igy is talaltam rajta hibat, de olyat amit nem tudok kijavitani. Egyebkent eleg jol nez ki, ma este nekiallok kifesteni.

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.10 0 0 2288
Erdekelne, hogy pontosan milyen az A-10 cockpit szine (ules, muszerfal). Aircraft Grey volt a tipp, de nem az. Legalabb is a MM Aircraft Grey nem ugyanaz a szurke, amivel festik a belsot. Ez valami sokkal mezeibb szurke, szo szerint szurke, szerintem feher es fekete van csak benne, semmi kekes vagy zoldes bautes. Talan neutral grey? Vagy gull grey? Ghost grey biztos nem, az tul kekes.

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.10 0 0 2287
Tamiya smoke. Asszem XF-19 de nem biztos. Tipikusan erre valo, akril, es eleve atlatszo, de azert higitani kell.

Szarazecsetelesre senki? Lapos ecset, kerek ecset? Uj jo minosegu? Regi hasznalt? Ki hogy csinalja?

neu

phantomII Creative Commons License 2002.11.10 0 0 2286
erősen hígított olajfestéket használsz, ne olajfestett felületen folyasd, mert felodja az alatta lévőt:)

Na ez 95%-ban nem problémás. Persze amikor igen, akkor viszont nagyon.:-)

Ha egy olajos festék jól megszáradt, akkor ugyanazzal a típussal, ugyanazzal a higítóval gond nélkül rá lehet menni befolyatni. Természetesen a hozzá való higítót feltételezem. Mert ugye egy acetonos vagy etilacetátos (észter) higítóval ráfolyatsz az olajra, persze hogy felkapja.

Ami viszont abba a bizonyos 5%-ba tartozik, az pl. a Humbrol ezüstje, amit gond nélkül felkap a befolyatás, egyszerűen megmarja a saját oldószere.

De ha biztosra akar valaki menni, akkor akrillal folyasson be, mert az vizes bázisú, az olajfestéket nem izgatja.

Előzmény: part (2284)
neutron Creative Commons License 2002.11.10 0 0 2285
Yo!

Na ma nekialltam, hogy visszarazodjak egy kicsit a "szakmaba". Egy regi kereken elkezdtem szarazecseteleni, es eleg ronda lett. Nem tudom, hogy a technikaval van a baj, vagy az ecset nem idealis erre. Ti hogy csinaljatok?

neu

part Creative Commons License 2002.11.10 0 0 2284
befolyatáshoz remekül megfelel a makettező olajfesték is, szükségtelen méregdrága művészfestéket használni.
remekül ki lehet emelni vele a kontúrokat, árnyékokat, stb.
egy a lényeg: tekintve hogy erősen hígított olajfestéket használsz, ne olajfestett felületen folyasd, mert felodja az alatta lévőt:)
én a következőképpen szoktam csinálni:
van egy tamiya akrilfesték teteje-ez olyan mint egy kis csésze-kiválóan lehet benne pár cseppnyi festéket kevergetni.
ebbe cseppentek a befolyatásra használt festékből (pl. fekete), majd egy orvosi fecskendőbe szippantok fel kicsike hígítóját a feketének.
cseppentek a festékre, majd egy hitvány ecsettel egyneműsítem.
egy papírzsepin kipróbálom milyenre sikerült (a folyóssága) majd előveszek egy vékonyabb ecsetet és azzal végzem el magát a befolyatást.
természetesen előtte meggyőződöm róla, hogy nem símán olajfestékre folyatom.:)
vagy akrilfestettre vagy akrillakkozott felületre kell a befolyatást végezni.
rém egyszerű művelet, de azért valamennyi gyakorlást igényel az elsajátítása (1-2 alkalom).
sok sikert!
Előzmény: Brutalis Harmonia (2283)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.10 0 0 2283
Olvastam, hogy szoktak olajfestéket felhasználni koszoláshoz (felhigítani és befolyatni, amaradékot letörölni).
Ez a normál művész-olajfesték? Terpenollal higítható? Egyáltalán, hogy kell pontosan csinálni ezt az egészet?
neutron Creative Commons License 2002.11.09 0 0 2282
Jumbo

B737 temahoz:
- Hasegawa HALL16 (Ez az 500-as tipusvaltozat, 1/200)
- Brazil Decals BD44034 (ezen van Malev matrica, 1/144-hez, tehat 500-ast ebbol nem tudsz csinalni, mivel azt csak 1/200-ban csinaljak)
- 767-eshez (200/300) van 1/200-ban es 1/144-ben is malev matricakeszlet: Liveries Unlimited LU2003 ez az 1/200-as, Liveries Unlimited LU4025 ez meg az 1/144-es.

Esetleg probalj meg nyomtatni matricat.

Remelem segitette valamit...

neu

Előzmény: Jumbo 747 (2279)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.09 0 0 2281
Nekem volna még két tippem:
- Móricz Zsigmond körtér
- Bajcsy, az Arany J. utcával majdnem szemben.
Előzmény: phantomII (2280)
phantomII Creative Commons License 2002.11.09 0 0 2280
Kezdd a keresést a Sas-ban, de a Repülősklubban szok lenni ilyesmi. Minden hó első szombatján a Fehérvári úti Műv.Házban délután 1-től.
Előzmény: Jumbo 747 (2279)
Jumbo 747 Creative Commons License 2002.11.09 0 0 2279
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy hol találok olyan boltot, ahol kapok Boeing 737-es makettet? (leginkább 737-500 érdekelne). Eddig a modellbolt.hu-n találtam, de érdekelne, hogy van-e esetleg valami jó bolt Budapesten v. a neten (ami magyar). És hogy tudok-e szerezni hozzá Malév v. Lufthansa matricát?

Előre is köszi a segitséget.
Jumbo

neutron Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2278
En is probalkoztam vele, de nem irjak ra...mindent legalisan csinalnak...ilyen egy ceget ;)

Na jol atneztem a cuccokat, hat erdekesek. A verlinden nemcsak ganyi, hanem olyan pontatlan is, hogy hihetetlen. Ha kivagnam ugy a panelt, ahogy irjak, atesne rata amit bele kell tenni :) Raadasul csont nelkul megettek a Trumpeter hibas panelvonalait, ugyhogy ebbol a kitbol nem fogok tulsokmindent hasznalni, rossz vetel volt. A Cutting Edge cuccban is talaltam "erdekessegeket" a torott alkatreszek mellett is. Nemelyik mutyor ugy van rajta az ontocsapon, hogy ertelmet veszti ha levalasztodm mert a felet ujra kell csinalni. Szoval kicsit csalodott vagyok, de azert nagyon jo cuccok is vannak benne. (kozben folyamatosan talalom a jo angyhibakat a modellen is, ugyhogy egyre negativabb a velemenyem rola)

neu

Előzmény: phantomII (2277)
phantomII Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2277
Külföldi rendelés.

Ha hajlandók ráírni a dobozra hogy AJÁNDÉK, akko nincs gáz, de cégek ezt nem szokják szeretni.

Magánembertől (pl. eBay-en vásárolva) megy a dolog általában.

Ugyanis az ajándék egy jó darabig nem illeték- áfa- köfa- franctuggyami- köteles.

neutron Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2276
Ha kulfoldrol rendeltek, probaljatok meg elerni, hogy ne legyen szamla se rajta, se benne. Lehetoleg cegjelzes se. Esetleg keresni valakit az adott orszagban, helyileg kivitetni, es az illeto sima csomagkent ha hazakuldo, akkor nincs ez a szivas.

neu

Előzmény: bat66 (2275)
bat66 Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2275
Ugyanez a tapasztalatom... Rendeltünk 2 cimbivel 11 makettet amcsiból. 50-60-as amerikai autókat, (mustang, charger, edsel stb). Négy órát álltunk sorban a csomagért, 15 rongy illeték+áfa meg mittomén mi....

Erre mondják, hogy hosszú cici...

Előzmény: neutron (2268)
neutron Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2274
ManDark

Koszi, megtalaltam, es nem lettem okosabb, ott is vita van a gep szinerol, a korlatozott tortenelmi adatok alapjan nem igazan tudjak eldonteni, hogy kek vagy zold. Nekem is van egy sajat elmeletem, ami valamelyest egybevag egyikojuk velemenyevel, en ugy fogom megcsinalni valoszinuleg. (sikerult megint megtalalnom a legproblemasabb gepet, ebben nagy rutinom van :)))))

ALL

Megjottem az A-10-hez a cuccaim, es kicsit csalodott vagyok, mert mindket Cutting Edge csomagban vannak torot alkatreszek, a Verlinden meg egy kalap fos :( Viszont az Eduardban nagyon kellemeset csalodtam, merfoldekre megelozi a Verlinden maratasat precizitasban es minosegben.
Megvan a Thermaform is, ugyhogy megnezem ezt a kabinteto gyartas, es hasonlo temakat.

neu

Előzmény: Brutalis Harmonia (2273)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2273
Asszem erről a gépről az IPMS Stockholm weboldalán találsz egy cikket
Előzmény: neutron (2267)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2272
Koszi az infokat, a polirozast amugy sem akartam most megcsinalni, egyszeruen erdekel a dolog.
Előzmény: mezga geza (2271)
mezga geza Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2271
Tamiya spray-nal szerintem felesleges polirozni mert tukor fenyes lessz. Talan ha pisztojjal fujnad ugy erdemes lehet.
Előzmény: gossip2222 (2269)
mezga geza Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2270
gossip2222,
Ha tamiya spray lakkot (clear) fogsz hasznalni akkor nagyon vigyazz, hogy a matrica alatt meg veletlenul se maradjon buborek es a matricat hagyd teljesen megszaradni (1 nap). Ja es mindenkeppen eloszor probald ki a szin+lakk valami mason ne egybol a mocin kezd.
Előzmény: gossip2222 (2269)
gossip2222 Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2269
Sziasztok,

A mocival kezdek a legkritikusabb reszhez erni, azaz az idomokat kellene festenem. Ezt Tamiya spray-vel fogom csinalni ill. vannak elogyartott maskok a kulonbozo mintakhoz. Ezutan fogom felmatricazni (nem sok van) es vegul szeretnem lakkozni, ehhez Tamiya lakkom van. Meg soha nem lakkoztam, igy varnam a tanacsokat hogy mikent csinaljam es mire figyeljek oda nagyon!
Tobbszor szobakertult a lakkozas utanni polirozas. Ezt sem csinaltam meg soha, errol is varnek mindenfele otletet (mivel/hogyan stb.)!
Elore is koszi a segitseget!!

neutron Creative Commons License 2002.11.08 0 0 2268
Na sok tapasztalattal gyarapodtam ma. Ha valaki kulfoldrol rendelne esetleg kiegeszitoker, annak javaslom, hogy ha sokmindent rendel, akkor tobb kis csomagba rendelje, lehetoleg 22 euro ertek alatt legyen minden csomag, meg kulonben ocsmany modon levamoljak es afazzak. En most fizettem egy 45.000Ft-erteku csomagra majdnem 17.000Ft vamot....mivel nem szamitottam ra, elegge mellbevagott :(((( Szoval 22 euro az ertekhatar.

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.07 0 0 2267
Konkretan keresek fotokat a LOU IV Mustangrol, az eredetirol, nem a felujitottrol! Oldaljelzese E2=O=C.

Volna egy kerdesem a szakikhoz. Szepen elkeszul a festese egy gepnek, latszik rajta hogy meg megviselte az ido, fakobb, kopottabb. A matricak persze vilagitanak, ha csak sima nfelrakjuk oket es ugyhagyjuk. HOgyan szokatatok osszemosni a tobbivel? Rakodoltok valami alapszinhez kozeli szinnel?

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.06 0 0 2266
..ja es most keresek valami olyasmi festest, amit lehet koptatni, mert 3 festesbol 2 a szokasos femszinu, egy meg olyan, ami nem tetszik :) Szoval ha valakinek vannak nem full fem festesei, az ne kimeljen :)

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.06 0 0 2265
Na ma megvettem a kiserleti nyulat. Eloszor egy 1/48-as WWII japan gepet akartam venni, mert eloarnyalast, es koptatast akarok rajta kiprobalni, es azokon lehet. Aztan meglattam, hogy nagyon durvan le van ertekelve a Hasegawa 1/32 P-51D, (4700-ra, olcsobb mint a 48-asok), ugyhogy azt valasztottam. Azt nem mondanam, hogy ez az hasegawa legjobb modellje, mert a 48-asok szebben ki vannak dolgozva, de gyakorolni ezt a ket technikat tokeletes, csak kell talalnom valami olyan matricakeszletet hozza, ami nem sima femszinu, es meg jol is nez ki.

neu

vasa Creative Commons License 2002.11.06 0 0 2264
ManDark: Azért mert ezzel szeretnék foglalkozni, még nem jelenti azt, hogy nekem könnyebb lenne a összerakni bármit is.. :)
De arra jutottam, hogy ha megveszek egy dobozos gépet, azzal is elég sok meló van, ha igazán igényesen szeretném elkészíteni. Sokszor komplett alkatrészeket, elemeket kell legyártani a kívánt hatás eléréséhez. Emellett eléggé drágák is a kitek, főleg ha az 1:32 méretarány felé kandikálunk.. Emellett szerintem az az igazi kihívás, ha a semmiből is meg tudod csinálni azt a fránya gépet.. :)
Főleg akkor érdekes a dolog, ha olyan gépet akarsz építeni, amit sosem adtak ki dobozban.
Szóval szerintem érdemes ezzel foglalkozni, de ez csak az én véleményem.

vasa

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.11.06 0 0 2263
Nézz körül a www.fabulis.hu fórumában; ott van egy scratchbuilding topik. Amúgy le a kalappal előtted; nekem már az is gondot jelent, hogy elfogadhatóan nézzen ki egy előre elkészített, kiöntött makett...
Előzmény: vasa (2262)
vasa Creative Commons License 2002.11.06 0 0 2262
Sziasztok!

Most találtam ezt a kitűnő topicot, és rögtön kérdeznék is..

Olyan háromnézeti rajzokat (linkeket) keresnék repgépekről (I. - II. Világháborús), ami alapján meg lehetne építeni őket (scratchbuild). De ha tudtok, harcjárművekről is küldhettek ilyeneket.

Hasonlókat ehhez:
http://www.penio.narod.ru/

A neten lehet ilyen rajzokat venni a nyugati oldalról, de nekem szempont a költséghatékonyság..

Egyébként régebben én is elég sok kit-et megépítettem, repülőt, harckocsit egyaránt. Amikor megjelent az első Makettstúdió, rögtön megvettem, az utána következő hárommal együtt. Azóta nagy örömömre megtaláltam a következő linket:
http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/makettstudio/index.html
ahol az összes (?) példány fel van téve digitálisan.

Scratchbuilding-el ki foglalkozik még? Én most szeretném kezdeni.

Ja, és még valami. Régen láttam egy cikket (azt hiszem a Modell és Makettben), ami a Turán harckocsi scratchbuild-jéről szólt. Nem tudjátok véletlenül melyik számban volt?

Előre is köszönöm:
VaSa

neutron Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2261
Viszont ha tudtok nyomdai lemezt, par darabot (1-3 A4-es)en is szivesen vennek, mert az tuti sik.

Ma megjott az eduard interiorom az A-10-hez. Hat eleg elmebeteg konstrukcio, kivancsi lennek, hogy valaki megcsinalta-e mar ezt becsulettel :)))) Mondjuk azok az alkatreszek, amiert rendeltem, tokeletesek, es ez a lenyeg.

HERCEG

Bp. XIII.Szabolcs utca, a Spirál szervíz mellett. Bronz-ker Bt. Ha erre voltal kivancsi. Eleg nehez kiszurni, nagyon kis szocreal bolt, barna minden kivulrol, es nincs tul nagy tablajuk. Van nekik meg nagyon-nagyon-nagyon vekony zomancozott huzaluk is, amibol lehetne kabelkoteget kesziteni aranyosan, de csak 30km-t adnak, nem mernek, csak guruga van, az megt draga es felesleges :(

neu

neutron Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2260
Tibcsi annyit nem tudok adni, mert akkor nem marad :), bar szerintem annyi nincs is talan.

Viszont a bronzkerben tekercselve lehet venni, sulyra adjak, ugyhogy annyit vagatsz le, amennyit akarsz. En eleg sokat vettem 3000Ft-ert hasonlo celzattal. Ugy nez ki, fogok tudni maratni, vagatni, es graviroztatni is belole, meglatjuk...

neu

Előzmény: Tibcsi(R) (2254)
Mekett_Elek Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2259
Tibcsi!
A Bolyaiban van raktáron egy készlet nyomdai lemez. Egyébként sokkal vékonyabb, mint az üdítősdoboz anyaga, tehát jóval 0,1 mm alatt van.

Üdv
Mekett

Előzmény: Tibcsi(R) (2254)
HERCEG Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2258
Mosórongy, szerintem nem sokat vesztett a makettező társadalom a mamutos bolt bezárásával...

neuron, egy címet tudnál mondani?

jah, tudna valaki nekem adni egy 2003-as versenynaptárat? esetleg ha lesz még idén, akkor lécci egy dátumot és egy helyet. thx

komo2 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2257
Szia Maz!

A boseges forrast termeszetesen ismerem.
Koszonom a valaszod, kicsit olcsobbra szamitottam, de legalabb gyartjak.

Előzmény: Maz (2255)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2256
Nem tudjátok mi történt a makettbolttal ami a Mammut II 2. emeletén volt a játékboltban?
Ma jártam ott, de már csak pár doboz makett árválkodik egy külön polcrészen, a makettrészleg eltűnt :-(((((((((((

Maz Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2255
Szia komo2!

UAZ-469-et gyártották, horribilis áron, kb 5000-ért vettem kb két éve. GAZ-ból a 66-os van, URAL-ból a 4320-as. A GAZ és az URAL szinte bárhol megtalálható, 6-7000 ft körüli áron. Az UAZ-t már macerásabb lehet beszerezni. Az UAZ eléggé elnagyolt, a másik kettő kicsit jobb. Ha valamelyiket megveszed, szólj, segítek mert néhol trükközni kell velük. Mintaképeket pedig tudod hol találhatsz:-)

Előzmény: komo2 (2252)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2254
Mekkora darab kene?

Jó nagy... :) 15-20 db A/4-es méretű lap elég lenne. Scratchbuild-hoz kellene...

Üdv: T(R)

Előzmény: neutron (2253)
neutron Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2253
Rezet a bronz-ket kft-ben lehet venni, en vettem egy kilometert 3000Ft-ert :) Tekercselve adjak, de ki lehet simitani szerintem (remelm, mert nekem is sik kell :) Ha sik panelt szeretnel csinalni, akkor meg a tejfolosdoboz is jo.

Mekkora darab kene?

neu

Előzmény: Tibcsi(R) (2250)
komo2 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2252
Hi All!

Hatha tud valamelyikotok segiteni...
Nehany korai repulogepmakettol eltekintve tulajdonkeppen teljesen kezdo vagyok.
DE! Szeretnek venni egy Uaz/Ural/Gaz/Niva makettet.
Lattatok valahol ilyesmit? Ki gyart ilyet?

ha hulyeseget kerdeztem, ne fikazzatok.
koszi

part Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2251
így van, ez az.
Előzmény: gossip2222 (2246)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2250
Nem tudom ire kell, de ha esetleg jo a rez is akkor van otletem.

Szerintem a réz is jó, de az alu olcsóbb lehet. Elvileg a sörösdoboz anyaga is megfelelne, de azt macerásabb "kivasalni"... :-))

T(R).

Előzmény: neutron (2249)
neutron Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2249
Tibcsi

Nem tudom ire kell, de ha esetleg jo a rez is akkor van otletem.

neu

Előzmény: Tibcsi(R) (2248)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2248
Gyerekek,

tudja valaki, hogy hol lehet nyomdai lemezhez jutni? Ez az a lemez, amit stencilezéshez használnak kisebb nyomdákban, tulajdonképpen kb. 0,1 mm-es alulemez.

Kösz: Tibcsi(R)

neutron Creative Commons License 2002.11.05 0 0 2247
1/48-as italeri F-5E rol van valakinek infoja? (foleg a panelvonalak erdekelnenek, kell egy kiserleti nyul :)

neu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!